MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 Nasiccu võistlus

Go down 
2 posters
Mine lehele : 1, 2  Next
AutorTeade
Pingu
Kuri admin
Pingu


Female Postituste arv : 1928
Age : 29
Asukoht : London

Nasiccu võistlus Empty
PostitaminePealkiri: Nasiccu võistlus   Nasiccu võistlus Icon_minitime16/8/2008, 14:28

Nasicc: 1. Da Vinci Kood
2. Katriin!
3. Tõelisust peegeldavad silmad
4. Taeval ei ole soosikuid
5. Mängitud elu
6. Printsess
7. Printsess Sultana tütred
8. Jumala ja minu vahel on kõik läbi.
9. Twilight
10. New Moon
11. Tüdruksõber koomas
12. Kuldne Kompass
13. Inglite torn
14. Eclipse
15. Vaigust kiiker
16. Tappa laulurästast
17. Sari õnnetuid lugusid - Libalift
18. Võlurite Gild


Viimati muutis seda Pingu (17/8/2008, 22:38). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles Go down
https://snlhmn.forum.co.ee
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

Nasiccu võistlus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nasiccu võistlus   Nasiccu võistlus Icon_minitime16/8/2008, 19:17

Pealkiri: Twilight

Autor: Stephenie Meyer

Lk arv: 345

Kuupäev: 02.06.08

Sisu: Bella kolib elama oma isa juurde Forksi, kus kohtub Cullenitega ja armub Edwardisse, kes juhtub olema vampiir. Nende raskendatud sõbrunemine ja lõpuks ka hoogne seiklus Bella elu eest võideldes. Very Happy

Minu arvamus: Hah. PARIM! Pole muud öelda. Very Happy

Hinne: 10/10
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

Nasiccu võistlus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nasiccu võistlus   Nasiccu võistlus Icon_minitime16/8/2008, 19:24

Pealkiri: New Moon

Autor: Stephenie Meyer

Lk arv: 560

Kuupäev: 19.06.08

Sisu: Bella ja Edwardi suhe jätkub, kuid Ed on sunnitud Forksist lahkuma. Bella sõbruneb Jacobiga, hakkab end eluohtlikesse olukordadesse seadma, et kuulda Edwardi häält. Lõpuks hüppab kaljult alla (merre XD), upub peaaegu ära, Jake päästab. Igastahes, siis Alice nägi Bella hüppamas, kihutas kohale. Rääkis Rosalie´le, kes ütles Edile, et Bella surnud. Ed hullub, läheb Volterrasse, palub Volturidel end tappa. Ei nõustuta. Otsustab vampiirid välja anda päise päeva ajal päikese kätte kõndides. Bella ja Alice tormavad teda päästma. Bella ja Ed saavad kokku, nad peavad andma Volturidele tõotuse, et Bella saab ka üheks neist, lähevad koju tagasi ja Cullenid kolivad ka tagasi ja elavad kõik siis õnnelikult edasi, va Jacob, kes on ju tegelikult libahunt. Very Happy Aja siis Charliele enam Edward ei meeldi ja Jake ja Bells ei saa enam läbi. Very Happy

Minu arvamus: Phh. Tobe, et Edi pold üle poole raamatu. Kui teada sain, et lahkub, isus raamat 3 päeva raamaturiiulis. Very Happy Aga tegelikult oli raamat hea. (Y) Kuigi jäi esimesele ja kolmandale alla. (Sisu poolest Very Happy )

Hinne: 9/10 (see krdi Edi lahkumine.. Very Happy )
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

Nasiccu võistlus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nasiccu võistlus   Nasiccu võistlus Icon_minitime16/8/2008, 19:31

Pealkiri: Tüdruksõber koomas

Autor: Douglas Coupland

Lk arv: 264

Kuupäev: 28.06.08

Sisu: Karen langeb seitsmekümnendate lõpus koomasse. On 17 aastat koomas. Siis ärkab ja saab teada, et on vahepeal lapse saanud jms. Ja siis üritab oma elu järje peale saada jms ning siis ennustab ette maailmalõpu, ise teadmata, kuidas. Otse kaamerasse. (Igast intervjuud ja värki olid) Ja siis nädala pärast kõik inimesed kogu maailmas lihtsalt haigutasid ja heitsid magama (ükskõik, kus olles) ja surid ära. Aint Karen oma mehe, tütre ja mõndade sõpradega jäi ellu. Elavad siis aasta aega purgikonservidest jms. Ja siis tuleb üks nende lapsepõlves surnud sõber, kes teatab, et nad valesti elanud. Karen peab siis tütretütrega kuhugi mäe otsa minema, istuma ja siis läks aeg tagasi sinna, kus ta ärganud oli.
Räägiti mingist ohvrist, et Karen peab olema ohver. Ma arvan, et ta enam ei ärganud, kuigi seda ei öeldud.

Minu arvamus: Mm... Lugesin läbi aint sp, et teada saada, kuidas taoline raamat lõppeda võib. Tegelikult oli sõnum hea. Tehti puust ja punaseks, kui valesti me tänapäeval elame, et ei oska elu nautida jms. Aga selle kohale toomiseks valiti vähe vale moodus... Igav oli.

Hinne: 4/10
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

Nasiccu võistlus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nasiccu võistlus   Nasiccu võistlus Icon_minitime16/8/2008, 19:35

Pealkiri: Kuldne Kompass

Autor: Philip Pullman

Lk arv: 357

Kuupäev: 07.07.08

Sisu: Lyra asub teele Põhjamaale, et päästa maailm, kuigi ta ise seda ei tea. Põgeneb kordamööda nii oma ema kui ka pookijate käest, reisib mustlastega ja kohtub nõidadega. Läheb Põhjamaale plaaniga päästa pookijate käest oma parim sõber Roger. Seal lõigatakse lapsi ja daemoneid läbi... Teel on tal abiks ka karu Yorek. Lõpuks lähevad päästetud Rogeriga Lyra isa, Lord Asrieli juurde, et viia talle alethiomeeter. Asriel on sunnitud kahe maailma vahel avause loomiseks Rogeri tapma. Lyra läheb avausest läbi. Esimese raamatu lõpp.

Minu arvamus: Köitev esimesest leheküljest alates. :) Meeldis väga.

Hinne: 10/10
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

Nasiccu võistlus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nasiccu võistlus   Nasiccu võistlus Icon_minitime16/8/2008, 19:40

Pealkiri: Inglite torn

Autor: Philip Pullman

Lk arv: 287

Kuupäev: 12.07.08

Sisu: Lyra kohtub uues maailmas Williga, kes oli sinna põgenenud peale oma ema kaitseks inimese tapmist. Asuvad teele Surnute Riiki (vms), et Lyra Rogerilt vabandust saaks paluda. Enne seda veel võidab Will endale vaheda noa, millega saab maailmade vahele avausi lõigata. Will kohtub ka oma isaga, kes sureb kohe ühe armuvalus nõia käe läbi. Tema alethiomeeter varastatakse, saab tagasi... Very Happy Siis lõpuks satub ta oma ema kätte nö vangi. Ema uinutab ta magama.

Minu arvamus: Jätkuvalt hea. Totaalselt erinev ja kütkestav maailm. :)

Hinne: 10/10
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

Nasiccu võistlus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nasiccu võistlus   Nasiccu võistlus Icon_minitime16/8/2008, 19:46

Pealkiri: Eclipse

Autor: Stephenie Meyer

Lk arv: 628

Kuupäev: 14.07.08

Sisu: Bella ja Edwardi probleemid jätkuvad. Bella tunneb tõmmet nii Jake´i kui ka Edwardi poole. Muidugi armastab ta Ed´i, kuid Jake oli tal olemas siis, kui Ed´i pold. Igastahes, pahad on tagasi. Very Happy Victoria tahab kätte maksta Jamesi tapmise eest moodustades uutest vampiiridest armee. Saame teada ka Rosalie ja Emmetti loo. Lõpus võtavad mõlemad- nii vampiirid kui ka libahundid end kokku ja tapavad koos uued ära.:d Ja Bella ja Ed kihluvad... ^^

Minu arvamus: Pean üldse midagi ütlema? PARIM! Very Happy

Hinne: 10/10
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

Nasiccu võistlus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nasiccu võistlus   Nasiccu võistlus Icon_minitime16/8/2008, 21:20

Pealkiri: Vaigust kiiker

Autor: Philip Pullman

Lk arv: 454

Kuupäev: 14.07.08

Sisu: Will päästab Lyra ära ja nad lähevad surnute maailma ja päästavad kõik hinged ära. Malone lahendas Põrmu mõistatuse ja Asriel ning Marisa hukkusid mingit kolli tappes, kuid see päästis LYra, nii et neil vahet polnud. Lyra ja Will armusid, kuid nad ei saanud kokku jääda, kuna kui kumbki neist oleks jäänud teise maailma, oleks ta 10 aasta pärast surmavalt haige olnud ja sai jätta vaid ühe avause - surnute maailma, et hinged sealt välja pääseksid. Ja siis nad lepivad kokku, et kohtuvad iga aasta botaanikaaias (kumbki läheb sinna omas maailmas) ja mõtlevad üksteise peale. Armas. Will läks emaga Malone´i juurde elama ja Lyra läks internaati vms. Ja nad Pantalaimoniga said nüüd üksteisest pikkade vahemaade taha liikuda. Punkt.

Minu arvamus: Oli seda aega väärt. Mõnus seiklus, kuigi see, et Will ja lyra ikkagi koos ei saanud olla, ei meeldinud. Ei meeldinud, et Roger jäigi surnuks, ei meeldinud, et Asriel ja Coulter hukkusid.
Samas õhkus tervest raamatust seda palju leierdatud mõtet - ela, õpi, ära raiska oma elu ning mis tähtsaim - ela seda täisväärtuslikult!

Hinne: 10/10
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

Nasiccu võistlus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nasiccu võistlus   Nasiccu võistlus Icon_minitime16/8/2008, 21:32

Pealkiri: Tappa laulurästast

Autor: Harper Lee

Lk arv: 318

Kuupäev: 20.07.08

Sisu: Põhimõtteliselt on tegu kahe väikese 20. sajandi alguses elutseva lapsega - Jem´i ja Nirksilmaga. Kuidas nad üles kasvasid, koolis käisid jm. Nende isa oli advokaat ning pidi kaitsma vägistamissüüdistusega musta meest. Ja siis laste kõikvõimalike mängude keskel tuli neil taluda rahva mõnitusi jm. Lõpuks sattusid nad isegi musta mehe kohtuprotsessile... Lugu oli siis 9-aastase tüdruku silmade läbi.

Minu arvamus: Raamat ei tekitanud ägedaid emotsioone, pigem lugesin läbi põnevusest ja selle pärast, et raamat lihtsalt oli huvitavalt kirjutatud. Ühtegi iseloomuomadust pole kuristiku äärele venitatud ning selles suhtes sarnanesid 100 aastat tagasi elanud inimesed paljuski meiega - laste omad mängud, gossip jm. Rassism pole siiamaani kuhugi kadunud ning sellest on kahju. Inimesed on endiselt sama õelad ja võimelised kõigeks. Kahju, et me selles osas edasi arenenud pole.

Hinne: 10/10
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

Nasiccu võistlus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nasiccu võistlus   Nasiccu võistlus Icon_minitime16/8/2008, 21:41

Pealkiri: Sari õnnetuid lugusid - Libalift

Autor: Lemony Snicket

Lk arv: 272

Kuupäev: 21.07.08

Sisu: Baudelaire´i orvud kolivad uude linna, lähedale oma vanemate kodule. Linnas käib kõik moe järgi. Nende uus korter oli mingi 65dal korrusel ja kuna liftid pold moes, ei kasutatud neid. Igastahes, seal nad saavad selle pereisaga hästi läbi, kuid peagi, nagu tavaliselt, ilmub välja Olaf. Seekord maskeeritud oksjonipidajaks. Ja siis nad leiavad need kolmikud ka üles ja siis Olaf transpordib nad siiski minema. Oksjonilt. Nende uus kasuema on ka muidugi Olafiga mestis... Ja lapsed peavad taas uude kohta kolima kuna nad otsustavad kolmikud päästa. Ahjaa. Libalift on raamatu nimi sp, kuna õige lifti kõrval on ainult lifti¹ahvt (võimisigane s:D) ja seal hoiti kolmikuid.

Minu arvamus: Kuidas võib üks raamat NIIIII närvi ajada? Very Happy Miks ma loen seda sarja üldse? Very Happy Iga viie rea takka: Parem pange see pask raamat käest ja lugege midagi rõõmsamat ning mõelge loole mõnus lõpp.
Aga jah. Uut tahaks juba. XD

Hinne: 5/10 (Sp, et närvidele käib see raamat.. Very Happy )
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

Nasiccu võistlus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nasiccu võistlus   Nasiccu võistlus Icon_minitime16/8/2008, 21:52

Pealkiri: Võlurite Gild

Autor: Trudy Canavan

Lk arv: 496

Kuupäev: 31.07.08

Sisu: Sonea viskab järjekordsel linna "puhastusel" kivi läbi võlurite kaitsva kilbi ning kõik võlurid hakkavad teda taga ajama. Koos Cheri, Varaste ja kamba teistega ta põgeneb pool raamatut kuni lõpuks saavad võlurid ta kätte. Tuli välja, et ka Sonea on võlur ning vägi hakkas temas ise arenema. Ja võlurid said ta kätte just viimasel hetkel, kui ta oleks lõpu peale teinud endale ja kõigele ümbritsevale. Siis ta viiakse Võlurite Gildi, kus ta saab algupärast õpetust ja värki Rothenilt. Aga Fergun (keda neiu visatud kivi tabas) tahab Soneale kätte maksta ning teha, et keegi ei võtaks enam agulikku õppima Gildi ja siis tahab teda häbistada. Selleks oli vaja saada endale Sonea eestkosteõigus, mida tahtis samuti Rothen ja siis fergun röövis Cheri ja ähvardas Soneat noormehe tapmisega, kui tüdruk ei aita mehel saada oma eeskosteõigust. Aga siis viimasel hetkel Ülemlord avastab Cheri tänu Dannylile ja siis saavad kõik teada, milline Fergun on ja Rothen saab endale eestkosteõiguse. Aga siis kerkib esile uus probleem - Ülemlord on saanud hakkama väga vale teoga...

Minu arvamus: Pani mõtlema vabadusele. Kuigi sellel raamatul vabadusega erilist pistmist pold. Lihtsalt... vabadus. Very Happy Aga jah. Üldiselt oli väga hea raamat. Mitu teist raamatut lendasid peale esimese paari lehekülje lugemist kohe tahaplaanile. Kahjuks pole siiamaani Õpilast saanud...
Hea on. (Y)
Lihtsalt super.

Hinne: 10/10
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

Nasiccu võistlus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nasiccu võistlus   Nasiccu võistlus Icon_minitime16/8/2008, 22:21

Pealkiri: Lissaboni öö

Autor: E. M. Remarque

Lk arv: 261

Kuupäev: 03.08.08

Sisu: (Ma ei saa. pean siinkohal panema tagakaane kirjelduse, kuna see lihtsalt liiga võimas minu arust. Very Happy )
Maailm on libisemas järjekordsesse suurde sõtta ning Kolmanda riigi vaenlased püüavad kiirustades Euroopast lahkuda. kuid paljud teed on kinni ja raha vähe. Ühel ööl Lissabonis, kui vaene põgenik saadab igatseva pilguga Ameerikasse minevat laeva, astub tema juurde mees, kellel on kaks piletit ja lugu.
See on lugu julgusest ja julmusest, riskimisest ja surmast. lugu, milles armastuse hind on mõõtmatu ja kurjuse pärandus põhjatu. Ning kui noormees kuulab lummatult lohutut jutustajat, tekib nende vahel mõne tunniga katkematu side, mis kestab elu lõpuni...

***

Lugu on siis Schwarzist (loo vestja) ning tema põgenemisest Saksamaalt, koonduslaagrist. Kuidas ta sai endale võltsidentiteedi ja läks siis Saksamaale tagasi, oma naise, Heleni juurde. Ja kui Schwarz lahkub... lahkub koos temaga ka Helen. Lugu on sellest, kuidas nad üritavad kokku jääda ning vabadusse pääseda...
Kuidas nad on lahutatud ja üksteist taas leiavad...

Minu arvamus: Ootasin raamatust midagi muud. Kas just enamat, kuid mitte seda, mis sellest sain. Sellegipoolest on Remarque siin raamatus olnud nii põhjalik, aus ja inimlik, kui eelmises raamatuski. Lugu oli lummav ning pakkus taas uusi teadmisi. Võib-olla mitte sõjast vms, kuid pigem inimlikkusest, usust ja nende kõikvõimsusest. Ka üks näkku karjuv fakt toodi välja kõikide absurdsetes vormides. Nimelt, kui tahad peituda, ära peitu! Very Happy Tundub küll absurdne, kuid nii see ju tõesti on...
PS, Helen ei unune kunagi. Kuidas naine toetas oma meest läbi kõikide raskuste, et ta turvaliselt pääseks. Ja alles siis vandus alla...
Remarque oskadb inimesi inimlikuks teha.
Üks mu lemmikkirjanikest. (Y)

Hinne: 10/10
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

Nasiccu võistlus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nasiccu võistlus   Nasiccu võistlus Icon_minitime16/8/2008, 22:25

Pealkiri: Hädaoht End House´is

Autor: Agatha Christie

Lk arv: 218

Kuupäev: 07.08.08

Sisu: Ühe naise elus toimub viimasel ajal hämmastavalt palju surmalähedasi kogemusi ning Poirot alustab uurimist. Nick jõuab sattuda haiglasse, tema sugulane sureb... Ja kõige sellega muidugi kaasneb palju segadust ja lahtisi niidiotsi, kuni raamatu lõpus selgub tõsiasi - mõrvar oli Nick, see sama, kellega kõik hullud asjad juhtusidki.Very Happy

Minu arvamus: Nagu alati suudab Agatha mind oma mõttekäikudega üllatada. Tõsiselt huvitav ja paeluv raamat lõpuni välja. Ta pole põhjuseta üks mu lemmikutest. ^^
Aga mind huvitab, et kas kõik süüdlased Agatha raamatutes surevad lõpuks ära? Very Happy Nagu, kui kuritöö avastatud, mitte vanadusse. Very Happy

Hinne: 10/10
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

Nasiccu võistlus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nasiccu võistlus   Nasiccu võistlus Icon_minitime17/8/2008, 19:53

Pealkiri: Saatuse tagauks.

Autor: Agatha Christie

Lk arv: 287

Kuupäev: 17.08.08

Sisu: Tommy ja Tuppence ostsid endale Loorberimaja ja asusid sinna elama. Majaga tuli kaasa palju raamatuid ning üht neist lugedes avastab Tuppence, et osad tähed on alla joonitud. Need kokku lugedes saab ta kaks lauset: "Mary Jordan ei surnud loomulikku surma. See oli üks meist." Ja nii hakkavad Tommy ja Tuppence lahendama 60 aasta taguse mõrva saladusi, uurides kõikvõimalikke asju naabritelt ja tuttavatelt, kaasates isegi uurijad. Vahepeal tapetakse Isaac ja Tuppence´i tulistatakse... kuni lõpuks selgub taas tõde.

Minu arvamus: Jääb alla kõikidele minu siiani loetud Christie raamatutele. Lõpp oli hägune, poolik ja mingitki võimsust pold, nagu tavaliselt. Tuli välja, et nendega mestis olnud inimesed teadsid Mary surmast juba kõike ning nad ei öelnud seda Tuppence´ile ja Tommyle aint sp, et neil oli vaja leida mingisuguse Mary tapnud doktori tütretütar, et siis tema kohta tõendeid koguda ja pokri pista.
Mannetu.

Hinne: 6/10
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

Nasiccu võistlus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nasiccu võistlus   Nasiccu võistlus Icon_minitime23/8/2008, 20:38

Pealkiri: Õpilane

Autor: Trudi Canavan

Lk arv: 574

Kuupäevad: 22.08.08-23.08.08 (H) (24 tunni sees loetud. Very Happy )

Sisu: Sonea alustab oma õpinguid Gildi Ülikoolis. Seal hakkab teda kiusama regin ja keset kogu seda mürglit saab tema eestkostjaks Ülemlord, keda tüdruk kardab. Räägib siis põhiliselt neiu õpingutest ja jagelustest Reginiga, kuni ta esitab Reginile väljakutse ja võidab teda avalikul võistlusel.
Paralleelselt üritab Dannyl läbi käia Akkarini (Ülemlordi) käidud rada aastaid tagasi, kus too otsis infot iidsete nõiakunstite aka musta maagia kohta. Saab tee peal endale semust kaaslase ja avastab varsti ka ise, et ta on semu. Sweet. ^^

Minu arvamus: Mmm... Very Happy Ma VIHKAN seda tüüpi, kes raamatut KUU aega enda käes hoidis ja Looret, kes ei viitsinud mulle raamatut tuua, kuna kott oleks raskeks läind! Very Happy Mis sest, et ma tahtsin mingi 4 või 5 raamatut... Very Happy
Aga raamat oli täitsa eelmise raamatu tasemel ja enamgi veel. :)
Kuigi osad Soneata olid igavad ja kiikasin ette, millal läbi saab. Very Happy (A)

Hinne: 8/10 (Soneata osade pärast. Very Happy )
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

Nasiccu võistlus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nasiccu võistlus   Nasiccu võistlus Icon_minitime23/8/2008, 20:46

Pealkiri: Bitten

Autor: Kelley Armstrong

Lk arv: 460

Kuupäev: 23.08.08

Sisu: (Jällegi pean lisama poolteist lõiku raamatukogu kaanelt, mis kogu aeg muigama panevad. (A) Very Happy )
Elena Michaels is your regular twenty-first-century girl: self-assured, smart and fighting fit. She also just happens to be the only female werewolf in the world...
It has some good points. When she walks down a dark alleyway, she´s the scary one.

***

Elena saab oma Pack´i (no ei meenu eestikeelne sõna. Very Happy ) Alfalt, Jermey´lt kutse tagasi Stonehavenisse. Naine hülgas oma pack´i aasta tagasi, et elada normaalset elu inimeste keskel. Nüüd on tema pack aga hädas. Naine siis lendabki kohale, jättes maha oma töö ja bf-i. Koha peal selgub, et pack´i territooriumil toimuvad salapärased mõrvad ja... aeg surra on jõudnud ka pack´i liikmete kätte. Nii sureb nt tema parim sõber Logan...
Üldiselt peab naine aitama oma pack´il leida ja likvideerida surmade põhjus enne, kui juhtub midagi veel hullemat - avastatakse libahuntide eksisteerimine.
Sealhulgas peab ta rinda pistma oma eks-bf´ga, kes on süüdi, et naine algselt üldse libahundiks muutus...

Minu arvamus: AAAAHHHH! Totally loved it! Very Happy
Kuigi tegu polnud tegelikkuses armastusloo, vaid thrilleriga, oli miskipärast minu silmis tegemist taas ühe igati võimsa armastusromaaniga. Suhe Clay (ex-bf) ja Elena vahel ning kõik need sündmused, mis seal ümber arenesid. Truudus, armastus.... Jupp. Väärt raamat.
Isegi lemmikfraas on välja kirjutatud. Very Happy
"I was far better at killing things than keeping them alive. Good thing I never planned to have children."

Hinne: 10/10
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

Nasiccu võistlus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nasiccu võistlus   Nasiccu võistlus Icon_minitime26/8/2008, 23:45

Pealkiri: Elu algab täna

Autor: Sass Henno

Lk arv: 248

Kuupäev: 26.06.08

Sisu: Alguses sõidab minategelane autoga sisse ühte poodi, jalutab autost verisena välja, lahkub kiirabiautos. Ja sellele järgneb siit-sealt minevikus surkimine ja eellugu avamängule. Kuidas minategelane kohtas tüdrukut, kellesse armus. Kuidas nad kokku kolisid, kuidas ta kaotas oma töö, kuidas ta ülikoolist välja visati ning kuidas ta tüdruk teda pettis. Sellele järgnenud joomingus (nagu ridade vahelt lugedes aru saab) rööviti ta paljaks ja lavastati hotellis pommiähvarduse tegijana süüdi. Üks süüdi lavastajatest aga otsustab meest aidata ning viimase raamatu osa veedab mees selle "litsi"/litsi omakestega ning saab headeks tuttavateks/sõpradeks ühe Andreasega, kellega tema elutee on juba mitmeid kordi vägagi huvitavatel viisidel ristunud...

Minu arvamus: W.O.W.
Raamat oli täna käes teist korda elus. Esimest korda ei jõudnud -130 leheküljest kaugemale. Kuid tegelikult oli minu puhul selle raamatu lugemiseks vaja natukene rohkem keskendumist ja mõistmist.
Teos on "Tüdruksõber koomas" ja "Tõelisust peegeldavad silmad" kõrval tõeliselt hästi elu, selle mõtet ja olemust edasi andev lugemisvara, mille võiks läbi lugeda ükskõik kes, ükskõik, mis vanuses, kus ja millal.
Musta huumoriga, kuid samas tõsine ja realistlik ning mis peamine - läbinägelik raamat, mille lugemiseks kulutatud aega ma mingil juhul raisatuks ei pea.
Pole need eesti kirjanikud nii pasad midagi. Very Happy

Hinne: 10/10


Viimati muutis seda nasicc (1/9/2008, 13:53). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

Nasiccu võistlus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nasiccu võistlus   Nasiccu võistlus Icon_minitime1/9/2008, 13:49

Pealkiri: Ülemlord

Autor: Trudi Canavan

Lk arv: 630

Kuupäev: 1. sept

Sisu: Sonea jätkab oma õpinguid Gildis, Akkarin pühendab ta oma saladusse, õpetab talle musta maagiat ja nad saadetakse pagendusse. Võlurite vahel algab sõda ja nad tulevad tagasi.

Minu arvamus: Oeh. Üle tüki aja võttis raamat pisara silma. Kurb lõpp oli... siiamaani ei suuda leppida.
Aga nii nagu eelnevatest raamatutest, leidsin ka siit mõtte (mis on minu puhul haruldane. Very Happy ) Või noh... vbl mitte mõte, vaid pigem tähelepanek. Tglt ikka mõte... ahh, nvm. Very Happy Taasavastus raamatu mõtte näol. (Ei pea loogiline olema. Very Happy )
Igastahes. Süüdistatuna asjades, mida sa pole teinud või asjades, milles sa oled süüdi, kuid millel on kõva õigustus, on süüdistusi palju kergemini taluda. Samas, kui sa salgad oma teod maha ja värki, on raske. Ja kerge on ka siis, kui sa võtad süü enda peale põhjuseta. Vott. Very Happy
Üks vestlus, mis eile aset leidis, tõestas seda ka. ^^

Hinne: 10/10
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

Nasiccu võistlus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nasiccu võistlus   Nasiccu võistlus Icon_minitime9/9/2008, 17:08

Pealkiri: Videvik

Autor: Stephenie Meyer

Lk arv: 257

Kuupäev: 09.09.08

Sisu: Bella kolib elama Forksi, kus talle jääb silma salapärane Cullenite perekond. Pikapeale sõbruneb ta Edwardiga ning lõpuks tekib ka üks eluohtlik olukord, millest nad muidugi mõnigaste raskustega üle saavad.

Minu arvamus: Hah. Endiselt hea. (Y) Kuid nagu ma arvasingi - need väljendid tõlgituna ei ole enam nii võimsad. Kuid noh... mis siin ikka. :) Raamat liiga hea, et sp lugemata jätta. Very Happy

Hinne: 9/10 (asjade pärast, mida ei saanud tõlkes säilitada või mida oli vastupidiselt ootsustele tõlgitud. "Anna mulle hetk olla inimene..." kammoon. Very Happy )
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

Nasiccu võistlus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nasiccu võistlus   Nasiccu võistlus Icon_minitime10/9/2008, 20:58

Pealkiri: Viis inimest, keda kohtad taevas

Autor: Mitch Albom

Lk arv: 176

Kuupäev: 10.09.08

Sisu: Edward sureb oma 83dal sünnipäeval õnnetult ning läheb taevasse, kus ta kohtub kordamööda viie inimesega, kelle elus tema ja kes tema elus tähtsat rolli on mänginud. Mees kuulab nende lugusid enda kohta ning leiab lõpuks, et eluaegne lõbustuspargi külge aheldatus oli mõttekam, kui ta arvata võis.

Minu arvamus: (Y) Meeldis. (: Ei jätnud lahtisi otsi ning sellepärast ei ole ka mõtlemisainet (kuigi see natukene jama). Kõigest seedimist.
Raamatu meeldejäävaim osa: "Kui oled äratõugatu, võib ka heidetud kivi kalliks pidada."
Ja koht, mis veel meeldis (ilma paari leheküljeta enne ja pärast on see tglt suht arulage Very Happy ):
Kapten laksatas hambaid. "Selles ongi asi. Vahel, kui ohverdad midagi väärtuslikku, ei kaota sa seda tegelikult. Sa lihtsalt annad selle kellelegi teisele edasi."

Hinne: 9/10
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

Nasiccu võistlus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nasiccu võistlus   Nasiccu võistlus Icon_minitime4/10/2008, 22:49

28.

Pealkiri: Breaking Dawn

Autor: Stephenie Meyer

Lk arv: 640

Kuupäev: 27.09.08

Sisu: Bella ja Edward abielluvad, sõidavad IsleEsme´le Very Happy (vms), Bella jääb rasedaks, Jake tõmbleb ringi ning Volturid teevad "väikese" külaskäigu...

Minu arvamus: Ahhh. Nagu seda oleks veel vaja kommenteerida. Very Happy
Teist niisugust saagat pole. (L) Emotsioonid, emotsioonid...
Lõpp oli paganama armas. Very Happy

Hinne: 10/10
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

Nasiccu võistlus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nasiccu võistlus   Nasiccu võistlus Icon_minitime4/10/2008, 22:53

29.

Pealkiri: Mina olin siin.

Autor: Sass Henno

Lk arv: 200

Kuupäev: 03.10.08

Sisu: Poisist, kes sukeldub uimastitemaailma. Umbes.

Minu arvamus: Okei. Mina ei saa aru, miks see raamat kõikidele nii ¹okeeriv on. Nagu... suhteliselt igapäevased asjad need narkootikumid, smugeldamine, tüdrukute ülelöömised, peksa saamine/andmine, kinni kukkumine...
Aga Henno raamatud on head. Tõsiselt.
See temale omane kibe alatoon, millega lõpu poole kahjuks juba harjunud olin. Ja kõik toimus vahetu aususega. See oli parim.
Üldiselt oli lugu natukene teistsuguse eluga noortest, kui meie tänava peal oleme harjunud nägema. Kuid kas varjatuks jäämine mitte nende ülesanne olegi?
Igastahes, 2 head kohta jäid silma. Eriti silma. Üks nilbe, teine filosoofiline. Very Happy
1) Rass oli parasjagu peldikus ja otsis poti ääres oma kadunud riista.
2) Hambad kasvavad kinni ebaõiglaselt kaua, võrreldes sellega, kui kerge neid lahti lüüa on. Hävitada on ebaõiglaselt lihtsam, kui luua.

Hinne: 10/10
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

Nasiccu võistlus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nasiccu võistlus   Nasiccu võistlus Icon_minitime4/10/2008, 22:57

30.

Pealkiri: A certain slant of light.

Autor: Laura Whitcomb

Lk arv: 281

Kuupäev: 04.10.08

Sisu: Naine, kes on surnud ja juba 130 aastat valgusena eksisteerinud, avastab ühel päeval oma võõrustaja tunnis olles endalt silmapaari. Nagu raamatus tabavalt öeldakse: Someone was looking at me, a disturbing sensation if you´re dead. Igastahes. Tuleb välja, et Billy kehas on teine juba mingi 89 aastat surnud olnud mees, James, ning nad armuvad. Kuid kuidas nad saavad koos olla, kui üks elab varastatud kehas ja teine on kõigest valgus? ... ning jamad hakkavad kerkima.

Minu arvamus: Esimesed 100 lk-d olid tapvalt igavad. Phh. Ei suutnud rohkem lugeda, laenasin Monale. Tüüp ütles, et minu järjest 10 lk-d edasi ja asi läks põnevaks. Very Happy Võtsin siis täna jälle kätte ja tal oligi õigus. Pool päeva lugesin.
Võimsat tunnet ei jätnud, kuid oli sellegpoolest mõnus lugemisvara. :)

Hinne: 7/10
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

Nasiccu võistlus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nasiccu võistlus   Nasiccu võistlus Icon_minitime8/10/2008, 19:56

31.

Pealkiri: Saame kokku

Autor: Josie Lloyd, Emly Rees

Lk arv: 286

Kuupäev: 08.10.08

Sisu: Totaalne elumees Jack ja Amy kohtuvad ühise tuttava sünnipäeval ning sellest hargneb lahti hoogne, paeluv ning igati loetav sündmuste rägastik. Kuidas Jack võitleb elumehega endas, tõrjudes fakti, et naine talle meeldib ja et ta Amyt isegi võib-olla armastab ning sellest hoolimata imestades, miks ta tegi naisele taas ühe telefonikõne jms. Ja siis nende tee üle kivide-kändude kuni mõistagi armsa lõpuni välja. (:

Minu arvamus: Raamat oli igati (Y). Selline... reaalne, kuid samas ka tüüpiline ilukirjandus. Või on ilukirjandus teinud reaalsest tüüpilise? Kuidas 2 inimest kohtuvad ja end üksteise nimel muudavad etc...

Hinne: 7/10
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

Nasiccu võistlus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nasiccu võistlus   Nasiccu võistlus Icon_minitime31/10/2008, 12:00

32.

Pealkiri: The Host

Autor: Stephenie Meyer

Lk arv: 617

Kuupäev: 31.10.08

Sisu: Maa on okupeeritud "hingede" poolt ning neid hingesid pannakse inimeste kehadesse inimese enda asemele elada, et Maal rahu tagada. Kuid järjekordseks "võõrustajaks" Melanie valides teevad nad suure vea, kuna naine on liiga tugev, et lasta enda mõtete üle kontrolli haarata. Melanie täidab Wandereri (hinge) mõtted mehega, keda ta armastab - Jared - ning ka Wanda hakkab meest otsima. Nii saavad neist kahest tahte vastaselt liitlased, kes peidus kükitava mehe iga hinna eest leida püüavad.

Minu arvamus: Raamat oli hea, aga... Twi sarjale jääb alla. Very Happy Ma ei tea, millega... Kõik toimus siin nii realistlikult, loogiliselt, arenes aeglaselt ja kõik oli jamh... nii loogiline, kui üldse olla sai. Igapäevased tegevused jms... Aga hea. :) Lõpu poole, kui Wanda neile hingede eemaldamist õpetas, hakkas retsilt nalja saama... Very Happy Eriti, kui Seekeri hing temast eemaldati... XD Noh, kui võõrustaja on mõrd, siis seda on ka tema hing. Ja vastupidi.
Aga see Jaredi-Melanie asi... Tohutult armas. I love you

Hinne: 10/10
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Nasiccu võistlus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nasiccu võistlus   Nasiccu võistlus Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Nasiccu võistlus
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2Mine lehele : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Võistlused :: Enim loetud raamatuid aastas :: Nasicc-
Hüppa: