MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalHomeCalendarKKKOtsiKasutajagrupidRegistreeriLogi sisse

Share | 
 

 Nasiccu võistlus

Go down 
Mine lehele : Previous  1, 2
AutorTeade
nasicc
Pehme admin
avatar

Female Postituste arv : 5899
Age : 24
Asukoht : Tartu

PostitaminePealkiri: Re: Nasiccu võistlus   31/10/2008, 23:52

33.

Pealkiri: Ostuhullu salaunistused

Autor: Sophie Kinsella

Lk arv: 317

Kuupäev: 31. 10. 08

Sisu: Räägib ühest finantsnõunikust naisest, kes annab teistele rahaga ümber käimiseks nõu ning ise on suurtes rahavõlgades, ostes sellegipoolest oma VISA kaardiga iga päev tohutu koguse asju, leiutades nende ostmiseks kõikvõimalikke jaburaid põhjusi. Keskendub tema rahahädadest välja rabelemisele, täiesti totratele valedele ja tegemistele ning kogu raamatu jooksul ka armastuse leidsmisele.

Minu arvamus: Igati koomiline lugemisvara. Ja... igapäevane. Pold mingit läbinõrutatud romantikat jms. Tundus olevat selline rahulik värk nagu täiskasvanutel käibki. Very Happy

Hinne: 8/10
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
nasicc
Pehme admin
avatar

Female Postituste arv : 5899
Age : 24
Asukoht : Tartu

PostitaminePealkiri: Re: Nasiccu võistlus   10/11/2008, 15:19

34.

Pealkiri: Harry Potter ja Surma Pühakud

Autor: J. K. Rowling

Lk arv: 640

Kuupäev: 08.11.08

Sisu: Harry peab hävitama viimased varikätkid ning ta asub koos Hermione ja Roniga seda ülesannet täitma. Vahepeal jõuab ta pääseda mitu korda üle noatera surmasööjate käest, sõbruneb Kreacheriga, saab teada rohkem Dumbledore´i minevikust jne.

Minu arvamus: Teist korda lugedes oli võimalik sisule rohkem tähelepanu pöörata. Very Happy Hea, ladus ja mõnus lugemine. Paganama koomiline ka mõne koha pealt... Very Happy Kui eelmise lugemise ajal leidsin kaks nalja, siis nüüd oli raamat neid täis. Wink
Hea. (Y)

Hinne: 10/10
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
nasicc
Pehme admin
avatar

Female Postituste arv : 5899
Age : 24
Asukoht : Tartu

PostitaminePealkiri: Re: Nasiccu võistlus   10/11/2008, 15:25

35.

Pealkiri: Ostuhull välismaal

Autor: Sophie Kinsella

Lk arv: 335

Kuupäev: 10. 11. 08

Sisu: Becky tegutseb taas... Rebecca on nüüd koos Luke´iga ning kõik tundub olevat korras. Kuid ühel hetkel hakkab taas kõik üle pea kasvama. Luke´il pole töö kõrvalt tema jaoks aega, ta krediidilimiit on ületatud, mitmes poes võlad... Siis lähevad nad Luke´i tööasjus New Yorki, kus naine endale nii mõnegi paljutõotava tööpakkumise saab. Paralleelselt sellega tehakse tast ta enda teadmata ajaleheartiklit ning kui see ilmub, laguneb naise maailm koost. Luke süüdistab oma probleemides teda ning häbistatud naine naaseb Londonisse, kus ta sõprade abil oma elu jälle üles ehitab, võlgadest lahti saab jne. Ja kui ta lõpuks siiski New Yorgis oma unistuste töökoha saab, on loogiline, et ega see Luke´gi Londonisse jääb. Happy end. :)

Minu arvamus: Hea, hea, hea! (Y) Endiselt on värskendav lugeda kõiki neid tema absurdseid mõtteid ja tegemisi. Very Happy
Ja raamatust sain isegi ühe mõttetera. Või noh, niivõrd-kuivõrd. Lihtsalt oli hästi armas vaadata, kuidas nad Suze´iga üksteist pidevalt lohutasid, toetasid ja aitasid ja kõikvõimalikke lollusi andestasid. (:

Hinne: 9/10
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
nasicc
Pehme admin
avatar

Female Postituste arv : 5899
Age : 24
Asukoht : Tartu

PostitaminePealkiri: Re: Nasiccu võistlus   19/11/2008, 16:01

36.

Pealkiri: Veel üks paradiis

Autor: Kätlin Padesaar

Lk arv: 158

Kuupäev: 18.11.08

Sisu: Elise on tore ja arukas tüdruk, kes elab oma ema ja kasuisaga, kes teda pidevalt peksab. Raul on kena poiss, kes on tuntud oma halva iseloomu ja tegude poolest. Kui Raul saab ülesandeks Eliset aidata, sigineb nende vahele kummaline vihkan-armastan suhe. Elise leiab tänu raulile oma pärisisa, Toivo lahkub ja lõpuks Raul sureb.

Minu arvamus: Peale lugemist jäi sisse selline sõnulseletamatu tunne. Selle teose mõte ripub kusagil õhus... vähemalt mina ei oska seda sõnadesse panna, kuigi tglt oli raamat sisutu. Kuid need vähesed kergelt kirjeldatud sündmused andsid sellele oma aura ja see, mis seal toimus...
Raamat tõesti mõjus.

Hinne: 10/10
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
nasicc
Pehme admin
avatar

Female Postituste arv : 5899
Age : 24
Asukoht : Tartu

PostitaminePealkiri: Re: Nasiccu võistlus   20/12/2008, 11:24

37.

Pealkiri: Duubeltüdruk

Autor: Lea Arme

Lk arv: 168

Kuupäev: 03.12.08

Sisu: (Raamatu peale selgeks saanud tõde.) Üks tüdruk läheb kaasa meestega, kellest ühele ta meenutab naist, keda too on kunagi armastanud, kuid kes teda pettis. Mees otsib nüüd samasuguseid tüdrukuid, et nendega magada ja asi videolindile jäädvustada. Tüdruk jääb mitmeks päevaks kadunuks ja raamat kirjeldab tema perekonna ja sõprade meeleheidet ja tundeid ning tegemisi tema eemaloleku ajal. Vahepeale on pistetud ka natukene tüdruku enda tegemisi ja mis kõige iroonilisem - tüdruku päästab see sama naine, kelle pärast kogu lugu alguse sai.

Minu arvamus: Nomh... kõik on seotud. Very Happy
Aga mida veel öelda... Midagi meeldejäävat polnud...
Kuid samas oli see hea lugu sõprusest, mis lõpuks siiski tahaplaanile jäi. Pigem näitas see raevu, inimese sihikindlust ja kibestumuse jõudu.

Hinne: 6/10 (kõige halvem hinne siiamaani vist. Very Happy )
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
nasicc
Pehme admin
avatar

Female Postituste arv : 5899
Age : 24
Asukoht : Tartu

PostitaminePealkiri: Re: Nasiccu võistlus   20/12/2008, 11:36

38.

Pealkiri: Pisuhänd

Autor: Eduard Vilde

Lk arv: 52

Kuupäev: 07.12.08

Sisu: Sander on juba kaks aastat oma raamatu kallal "vaeva näinud", kui naine talle viimaks ultimaatumi esitab - olgu järgmiseks hooajaks valmis või kõik. Siis kohtub ta oma vana klassikaaslase Tiiduga ja viimane loovutabki Sandrile oma käsikirja, mis ilmudes bestselleriks saab. Siis on aga Tiidul (mingi maarott tglt) ja ta nõuab, et Sander aitaks tal kosida oma naise õe, kes on rikka Vestmani tütar. Sanderi sees lähevad vastuollu vaim ja raha (mille ma töös taandasin kergemini südamele ja uhkusele), kuna kui Sander Tiitu ei aita oma äia petmises, lubas Tiit välja rääkida, et Pisuhänd on tegelikult tema teos. (Tiidul oli ka tõendeid.) Seega otsustab Sander lõpuks siiski vana koolivenna tahtmistega kaasa minna lõpuks tuleb kõik välja. Sellegipoolest saab Tiit endale naise ja vara ning Sander ja tema naine jäetakse Pisuhännast saadud honoraride võimusesse.

Minu arvamus: Näidend kolmes lavastuses (oli see sõna?). Et asja rohkem üles puhuda ja lugema kutsuda, kirjutaks ehk: "Raamat/näidend rahaahnusest, aususest, uhkusest ning armastusest. Lugu, mis süüvib inimestesse ja nende olemustesse. Näitab, et keegi pole pühak ja kõõned on meil alati enda poole." Vms. Aga minu jaoks pole teos seda väärt.
Mitte, et see hea poleks olnud. Oli küll. Väga. Aga... midagi jäi puudu. See oli... üksluine. Tahaks... tahaks midagi stiilipuhast, värskendavat, ¹okeerivat... Mõtlemapanevat, hingepõhjani puudutavat...
Naljakas pold ka. Mitte üks teps kohe. Kui seda Ailile kurtsin, siis ta ütles, et ta vaatab juba mitu aastat, et õpilastele see enam nalja ei tee. Et ju uus generatsioon. Very Happy
Tglt ma turtsatasin vaid ühe korra - mingisugune väljend, mis kõlas kahtlaselt, kuid ma ei leia, et see oleks väärt ülesotsimist.
Tglt ma analüüsisin lugemiskontrollis (kohustuslik kirjandus.) selle nii põhjalikult läbi, et ahsamait... Kõik tegelased, nende mõtted, väärtused, sündmustik jms. Kahju, et lehte alles pole.
Tiiduga oli ainult see lugu, et ma kirjutasin, et ta on rahaahnuse peal väljas ning Aili kriipsutas maha ja kirjutas, et see oli naise pärast. Mkm. Absoluutselt EI OLNUD. Very Happy Ta ise ka tunnistas seda. Very Happy Naine oli hea kõrvalsümptom, milleta ta väga hästi edasi elada oleks saanud.

Hinne: 8/10
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
nasicc
Pehme admin
avatar

Female Postituste arv : 5899
Age : 24
Asukoht : Tartu

PostitaminePealkiri: Re: Nasiccu võistlus   20/12/2008, 11:41

39.

Pealkiri: Nii ma nüüd elan.

Autor: Meg Rosoff

Lk arv: 160

Kuupäev: 11.12.08

Sisu: daisy kolib Inglismaale oma sugulaste juurde elama ning kõik tundub idülliline, kuni algab sõda ning kogu elu pööratakse peagi pea peale. Ta on jõudnud armuda oma nõbu Edmondisse, kui neid lahutatakse. Daisy jäetakse vaid väikese Piperiga, kellega nad teevad läbi hulganisti katsumusi, et vee peale jääda. Näevad surma, meeleheidet... Ja siis, kui nad lõpuks oma alguspunkti tagasi jõuavad, helistab Daisy isa ning kui Daisy telefoni vastu võttis... Ta saadeti vastutahtmist Ameerikasse tagasi. Kuueks aastaks jäid maha sugulased, keda ta armastas ning igatses, kuni ühel heal päeval sai ta sinna tagasi.
Kõik tema sugulased peale tädi Penni olid elus ja kõikidega peale Edmondi, kes oli läbi teinud kohutavad katsumused, oli kõik korras.
Ja seal raamat lõppeski. Kuidas Daisy hakkas oma elu Inglismaal üles seadma.

Minu arvamus: Algus oli üksluine - mitte igav. Kuid lõpu poole tekitas raamat juba tugevamaid tundeid.
Ma ei oska öelda, palju seal psühholoogilist veenvust oli... tegelased tundusid olevat liiga puhtad. Ei tea, ei tea, ei tea...
Kuid sellegipoolest (Y).

Hinne: 10/10
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
nasicc
Pehme admin
avatar

Female Postituste arv : 5899
Age : 24
Asukoht : Tartu

PostitaminePealkiri: Re: Nasiccu võistlus   20/12/2008, 11:46

40.

Pealkiri: Souad - Elusalt põletatud

Autor: Souad

Lk arv: 208

Kuupäev: 12.12.08

Sisu: Noor araabia tüdruk armub oma naabrisse ning salajaste kohtumiste tulemusena jääb ta rasedaks. Tema pere, sellest teada saanud, otsustab ta hukata. Tema õemees tulebki ühel päeval, kui kedagi pole kodus, kallab ta bensiiniga üle ning paneb põlema. Tüdruk jookseb röökides tänavale, kus ta päästetakse ning haiglasse toimetatakse. Haiglast avastab Souadi Jacqueline, kes viib ta ©veitsi ravile ning kelle toetusega hakkab ta oma elu üles ehitama. Ta poeg sündis.
Raamat lõpeb 25 aastat hiljem, kui Souadil on armastav perekond ning tal on töö.
Naisel on raskusi elus toimetulemisega - ta ei suuda teha palju mõtlemist ja loogikat vajavaid töid, ta kardab tuld kui välku. Ta käib aastaringselt ringi pikkade riietega. Et mitte näidata oma koledaid põletusarme.

Minu arvamus: 100 aastat ajasin raamatut taga. Ja nagu tavaliselt, oli asi seda väärt.
Aga... see sisu... Ma olen vist juba liiga palju ja liiga kaua seda islamit uurinud, selle kohta lugenud jms... Kui esimesel korral sain ¹oki, siis nüüd... Tundub see olevat igati loomulik igapäevane elu osa. :S

Hinne: 10/10
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
nasicc
Pehme admin
avatar

Female Postituste arv : 5899
Age : 24
Asukoht : Tartu

PostitaminePealkiri: Re: Nasiccu võistlus   20/12/2008, 11:50

41.

Pealkiri: Londoni lõbutüdruku intiimseiklused

Autor: Belle de jour

Lk arv: 324

Kuupäev: 19.12.08

Sisu: Londoni kõrgklassi lõbutüdruk peab veebipäevikut ning kirjeldab oma igapäevaelu sündmusi. Ei ole mingit alustala, millega toimunu kirja panna.

Minu arvamus: Hea raamat oli. Seda kindlasti. Humoorikas, köitev... Leheküljed nagu lendasid käest. Very Happy
Belle on... huvitav ja omapärane naine.
Rohkem vist lugeda ei viitsiks, kuid sellegipoolest oli väga hea raamat. Very Happy
Soovitan. Wink
Vastupidiselt sellele, mis mulje võib esmakordselt jääda, ei ole tegemist mingi porno, erootika ja seksi täis kirjutatud raamatuga. Tõsi küll, kõik käib selle ümber nagu kass ümber palava pudru, kuid tegu on siiski ju prostituudiga.
Ta räägib siin oma igapäevategemistest nagu poeskäik, oma sõpradega väljashängimine, probleemidest oma Poisiga jne jne jne.
(Y) Very Happy

Hinne: 10/10
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
nasicc
Pehme admin
avatar

Female Postituste arv : 5899
Age : 24
Asukoht : Tartu

PostitaminePealkiri: Re: Nasiccu võistlus   2/1/2009, 14:02

1. Da Vinci Kood
2. Katriin!
3. Tõelisust peegeldavad silmad
4. Taeval ei ole soosikuid
5. Mängitud elu
6. Printsess
7. Printsess Sultana tütred
8. Jumala ja minu vahel on kõik läbi.
9. Twilight
10. New Moon
11. Tüdruksõber koomas
12. Kuldne Kompass
13. Inglite torn
14. Eclipse
15. Vaigust kiiker
16. Tappa laulurästast
17. Sari õnnetuid lugusid - Libalift
18. Võlurite Gild
19. Lissaboni öö
20. Hädaoht End House´is
21. Saatuse tagauks
22. Õpilane
23. Bitten
24. Elu algab täna
25. Ülemlord
26. Videvik
27. Viis inimest, keda kohtad taevas
28. Breaking Dawn
29. Mina olin siin
30. A certain slant of light
31. Saame kokku
32. The host
33. Ostuhullu salaunistused
34. Harry Potter ja Surma Pühakud
35. Ostuhull välismaal
36. Veel üks paradiis
37. Duubeltüdruk
38. Pisuhänd
39. Nii ma nüüd elan
40. Souad - elusalt põletatud
41. Londoni lõbutüdruku intiimseiklused
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
Sponsored content
PostitaminePealkiri: Re: Nasiccu võistlus   

Tagasi üles Go down
 
Nasiccu võistlus
Tagasi üles 
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 2Mine lehele : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Võistlused :: Enim loetud raamatuid aastas :: Nasicc-
Hüppa: