MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 Millenniumi triloogia - Stieg Larsson

Go down 
+7
Karolin
Griffu.
piitertoolen
Pingu
Tuki
Tärru.
nasicc
11 posters
AutorTeade
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

Millenniumi triloogia - Stieg Larsson Empty
PostitaminePealkiri: Millenniumi triloogia - Stieg Larsson   Millenniumi triloogia - Stieg Larsson Icon_minitime4/1/2010, 13:47

Stieg Larsson on Rootsi selgelt varalahkunud (aja)kirjanik - kõigest 50aastasena südamerabandus kontoris. Ta suri veel enne kui tema bestsellerid (olen kuulnud, et Euroopas #1 ja maailmas #2) ilmavalgust nägid.

Plaanitud vähemalt 10st raamatust oli ta jõudnud valmis kirjutada 3 ja pool neljandat, mis on tema elukaaslase lõpakas ning mida naine ei nõustu loovutama enne kui teenitud rahast mingi osa saab - segane värk. Üks räägib ühte, teine teist selle raha õige omaniku jms kohta.

Stieg'i kohta.

Millenniumi triloogia esimene raamat tutvustab meile ja omavahel sarja peategelasi - Mikael Blomkvisti ja Lisbeth Salanderit. Mikael Blomkvist on keskealine ajakirjanik, kes esimese raamatu alguses saab vanglakaristuse ja suure trahvi ärimees Hans-Erik Wennerströmi laimamise eest ning Lisbeth 25aastane noor naine, keda peetakse täielikuks... hullumajakandidaadiks, kuid kes tegelikult on maailmatasemel häkker, erakordselt vaheda mõistuse ja arenenud õiglustundega naine.

Esimene raamat"Lohetätoveeringuga tüdruk" on pigem sissejuhatus tegelaste eludesse ja iseloomudesse. Huvitaval kombel annab Larsson küll palju fakte ja räägib pikalt - 535 vms lehekülge ühe krimiromaani kohta, kuid igav ei hakka hetkekski.
Tutvustus.

Teine raamat "Tüdruk, kes mängis tulega" on nagu omaette sissejuhatus kolmandale raamatule. Või... kolmanda raamatu algus. Umbes nagu Krahv Monte-Cristo - 1200 lehekülge pikk lugu, mis kahte köitesse pandud.
Tutvustus.

Kolmas raamat, "Purustatud õhuloss", ilmub Krista Kaera sõnul märtsis, kui veab. Hoiame pöialt!


Miks ma seda lugema hakkasin? Very Happy Ta jäi mulle igal pool ette. Iga nurga peal raamatupoodides, inglisekeelsed raamatud välja pandud... ja siis ma laenutasingi raamatukogust lõpuks - kuigi sisu pole üldiselt minu stiil - ja pidin veel ootama ka... Seega ootused olid kõrged. Very Happy

Ja ega Larsson mind pettuma pannudki - imelikul kombel kiskus lõpus igavaks... kui müsteerium juba lahenema hakkas. Very Happy Tormasin järgmise raamatu järele - tuli jälle oodata. Very Happy Aga teisest raamatust kasvas välja sõltuvus. Very Happy Nii et ma vist loen käega ja ostan ingliskeelse "The girl who kicked hornets' nest", kuigi esimesd kaks osa eesti keeles loetud.

Olete kuulnud, lugenud? Mis arvate? Kuidas avastasite?
Tagasi üles Go down
Tärru.
Nobenäpp
Tärru.


Female Postituste arv : 1198
Age : 30
Asukoht : Igal pool.

Millenniumi triloogia - Stieg Larsson Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millenniumi triloogia - Stieg Larsson   Millenniumi triloogia - Stieg Larsson Icon_minitime4/1/2010, 14:48

Ma olen näinud seda ja mitu korda mõelnud, et võiks lugeda, aga aega pole. Very Happy Muidu tundub lahe (vähemalt kaane järgi XD).
Tagasi üles Go down
http://raamatuhull.wordpress.com
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

Millenniumi triloogia - Stieg Larsson Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millenniumi triloogia - Stieg Larsson   Millenniumi triloogia - Stieg Larsson Icon_minitime4/1/2010, 14:51

Filmid ka olemas... Very Happy Täiega ootan, et inglise supakatega kuskilt tõmmata saaks, a need pole veel vist esilinastunud. Very Happy
Tagasi üles Go down
Tuki
Helmut
Tuki


Female Postituste arv : 917
Age : 30
Asukoht : Tartu

Millenniumi triloogia - Stieg Larsson Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millenniumi triloogia - Stieg Larsson   Millenniumi triloogia - Stieg Larsson Icon_minitime16/6/2011, 16:07

Lugesin kõik kolm läbi nädalaga. Olgu, esimese kättevõtmiseks läks mul üks nädal ette, sest algus oli nii igav. Aga siis ma avastasin, et see on ikka väga lahe sari. Ilmselt sp, et tegu on Rootsi kirjanikuga, kellel pole samad vaated, mis inglise keelt kõnelevatel autoritel... on siuke kultuuriline erinevus.
Filmi pole vaadanud, igaksjuhuks.
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

Millenniumi triloogia - Stieg Larsson Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millenniumi triloogia - Stieg Larsson   Millenniumi triloogia - Stieg Larsson Icon_minitime16/6/2011, 19:01

Noh, nüüd Hollywoodi versioon ka tulemas... pole ehk nii igavad. Very Happy
Peaosades olid, kui ma ei eksi, Daniel Craig ja Rooney Mara. (õigekirja eest pead ei anna)
Tagasi üles Go down
Pingu
Kuri admin
Pingu


Female Postituste arv : 1928
Age : 29
Asukoht : London

Millenniumi triloogia - Stieg Larsson Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millenniumi triloogia - Stieg Larsson   Millenniumi triloogia - Stieg Larsson Icon_minitime17/6/2011, 00:12

ma kuulasin kunagi ammu inglise keelsed audiobookid ära ja irmsasti meeldis Very Happy
Filmid olid tegelikult isegi kohati paremad. Igatahes väga haruldane juhus kui filmid olid raamatute väärilised.
Hollywoodi versioon on küll üks jama. See poster mis ringleb on Lisbethist mingi seksobjekti teinud. Tundub, et nad on tegelasest valesti aru saanud.
Üldse need Hollywoodi versioonid üliheadest Euroopa filmidest käivad närvidele. Kõik mis on hea ja elulähedane keedetakse juustuks.
Tagasi üles Go down
https://snlhmn.forum.co.ee
piitertoolen
Teise astme kurjuse abiline
piitertoolen


Male Postituste arv : 9
Age : 29
Asukoht : Mustikapõõsas.

Millenniumi triloogia - Stieg Larsson Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millenniumi triloogia - Stieg Larsson   Millenniumi triloogia - Stieg Larsson Icon_minitime17/6/2011, 09:35

Kohe üldse ei istu. Suur häirivus oli sees, kui seda esimest osa lugesin - on siiani, kui selle peale mõtlen. Filmi, kui sellise, vaatamise mõtte ma jätsin juba ammu maha.
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

Millenniumi triloogia - Stieg Larsson Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millenniumi triloogia - Stieg Larsson   Millenniumi triloogia - Stieg Larsson Icon_minitime17/6/2011, 11:56

Mis sind selle esimese osa juures siis häiris? Very Happy
Tagasi üles Go down
piitertoolen
Teise astme kurjuse abiline
piitertoolen


Male Postituste arv : 9
Age : 29
Asukoht : Mustikapõõsas.

Millenniumi triloogia - Stieg Larsson Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millenniumi triloogia - Stieg Larsson   Millenniumi triloogia - Stieg Larsson Icon_minitime17/6/2011, 12:35

Ma tõesti ei tea. Ilmselt kogu selle raamatu põhimõte.
Tagasi üles Go down
Pingu
Kuri admin
Pingu


Female Postituste arv : 1928
Age : 29
Asukoht : London

Millenniumi triloogia - Stieg Larsson Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millenniumi triloogia - Stieg Larsson   Millenniumi triloogia - Stieg Larsson Icon_minitime17/6/2011, 14:46

Ja mis see tohutult häiriv põhimõte siis on? Very Happy:D
Väga põnev kohe. (:
Tagasi üles Go down
https://snlhmn.forum.co.ee
Griffu.
Admin
Griffu.


Female Postituste arv : 561

Millenniumi triloogia - Stieg Larsson Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millenniumi triloogia - Stieg Larsson   Millenniumi triloogia - Stieg Larsson Icon_minitime8/1/2012, 22:46

Täna hommikul sain raamatu viimaks läbi.
Kunagi 2010nda aasta detsembris alustasin, umbes 100 lk olid loetud ja siis tahtis mu klassijuhataja seda laenata. Kohustuslik kirjandus tuli nagunii peale, niiet mul polnud kahju seda laenata. KOLM KUUD luges seda ja siis sain tagasi selle, aga kohe nädal aega hiljem tuli mu eesti keele õpetaja minu juurde jutuga, et tahab seda laenata. Okei, laenasin. ta luges selle nädalavahetusega läbi. Ütles, et nii põnev, et ta ei raatsinud isegi vetsus käia vahepeal.
Siis mul pold aega lugeda, siis tuli suvi, mil ma ei viitsi lugeda ja siis tuli sügis ja mul polnud jälle aega ja nüüd siis lõpuks sain läbi loetud. Mulle vägavägaväga meeldis.
Täna vaatasin filmi ka ära. Film on bullshit.
Tagasi üles Go down
Karolin
Põ(h)jatark
Karolin


Female Postituste arv : 974
Age : 27
Asukoht : Mõtetes

Millenniumi triloogia - Stieg Larsson Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millenniumi triloogia - Stieg Larsson   Millenniumi triloogia - Stieg Larsson Icon_minitime9/1/2012, 14:33

Ma olen pikalt mõelnud lugema hakata, aga raamatukogus on välja laenutatud ja kogu aeg on midagi ette tulnud.

Loodan tõesti, et see on parem kui film. Nõustun Griffuga. aga erinevalt temast ei vaadanud ma seda lõpuni, liiga jama.
Tagasi üles Go down
Griffu.
Admin
Griffu.


Female Postituste arv : 561

Millenniumi triloogia - Stieg Larsson Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millenniumi triloogia - Stieg Larsson   Millenniumi triloogia - Stieg Larsson Icon_minitime24/1/2012, 17:11

Oehjah, mu riiulisse jääbki auk selle raamatu koha peale vist. xD Nädal aega tagasi kurtis country study õps, et tahab seda lugeda, aga kooli raamatukogus pole seda raamatut. Okei, laenasin talle ka. Täna tuli raamatuga minu juurde ühe vahetunni ajal ja rääkis, et nii põnev oli, et tal polnud aega majapidamistöidki teha, et nüüd siiamaani kraanikausis mustad nõud. Nojah. Ma juba mõtlesin, et saan raamaturiiulis augu ära täita, aga kus sa sellega. CS'i õps viis mind siis arvutiõpsi juurde, kes ka tahtis seda laenata. No olgu peale. Ootan tema muljeid. xD

Ja et ma jumala eest ära ei unustaks - CS'i õps tahtis teist osa ka laenata. See teeb KAKS AUKU mu raamaturiiulis.
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

Millenniumi triloogia - Stieg Larsson Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millenniumi triloogia - Stieg Larsson   Millenniumi triloogia - Stieg Larsson Icon_minitime24/1/2012, 18:21

Haha. xD

See on nii frustrative, kui sul on mingi minev raamat ja kõik üksteise otsa laenavad. xD Aga hea tunne ka. xD
Tagasi üles Go down
padjanägu, [h]
Tolstoi meets Gaiman
padjanägu, [h]


Female Postituste arv : 1847
Age : 28

Millenniumi triloogia - Stieg Larsson Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millenniumi triloogia - Stieg Larsson   Millenniumi triloogia - Stieg Larsson Icon_minitime18/4/2012, 20:48

Mulle NII KOHUTAVALT PALJU meeldis see sari!
Ja seda sissejuhatavat teksti sirvides (mis Nasicc siia lahkelt kirjutas) tekkis kaks emotsiooni:
#1 TA KAVATSES KÜMME RAAMATUT KIRJUTADA!??!?!?! Issand kui paljust ma ilma olen jäänud. Sad RIP, mees.
#2 Tegelikult on vist hea, et ta enne ära suri, kui ta mingeid imelikke vaateid oleks jõudnud seletada oma riigi kohta, liialt palju kritiseerida ja lõpuks ise ka natsiks osutuda. Sest selle üle ei imestaks kohe üldse. Üldse. Ü l d s e.

Aga tõsiselt... Lihtsalt see teadmine, et mis oleks olnud... Kümme raamatut... *pisar*
Tagasi üles Go down
Pingu
Kuri admin
Pingu


Female Postituste arv : 1928
Age : 29
Asukoht : London

Millenniumi triloogia - Stieg Larsson Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millenniumi triloogia - Stieg Larsson   Millenniumi triloogia - Stieg Larsson Icon_minitime18/4/2012, 20:58

Ma kavatsen suureks kasvades leiutada vidina, mis surnud geeniuste ajudest mõtteid kätte saab. Ukno Very Happy
Stieg Larsson, Tolkien, Austen... Y U DEAD? :S
Tagasi üles Go down
https://snlhmn.forum.co.ee
padjanägu, [h]
Tolstoi meets Gaiman
padjanägu, [h]


Female Postituste arv : 1847
Age : 28

Millenniumi triloogia - Stieg Larsson Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millenniumi triloogia - Stieg Larsson   Millenniumi triloogia - Stieg Larsson Icon_minitime18/4/2012, 21:01

Einstein, Konfutsius... Snape...
Tagasi üles Go down
Pingu
Kuri admin
Pingu


Female Postituste arv : 1928
Age : 29
Asukoht : London

Millenniumi triloogia - Stieg Larsson Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millenniumi triloogia - Stieg Larsson   Millenniumi triloogia - Stieg Larsson Icon_minitime18/4/2012, 21:16

novot.. Very Happy
Tagasi üles Go down
https://snlhmn.forum.co.ee
GossipGirl
Hüsteeriline naerja
GossipGirl


Female Postituste arv : 929
Age : 32

Millenniumi triloogia - Stieg Larsson Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millenniumi triloogia - Stieg Larsson   Millenniumi triloogia - Stieg Larsson Icon_minitime20/6/2012, 20:34

Sain ka hiljuti just läbi selle triloogiaga. Ma olin ja olen sellest vaimustunud! Very Happy
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Millenniumi triloogia - Stieg Larsson Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millenniumi triloogia - Stieg Larsson   Millenniumi triloogia - Stieg Larsson Icon_minitime25/8/2012, 18:32

Vaatasin enne filmid läbi ja siis alles lugesin raamatud ning ainult üks lause öelda:
I LOVE IT!
Tagasi üles Go down
Wonderfuday
Kojamees
Wonderfuday


Female Postituste arv : 27
Age : 30
Asukoht : ruler of my own little world.

Millenniumi triloogia - Stieg Larsson Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millenniumi triloogia - Stieg Larsson   Millenniumi triloogia - Stieg Larsson Icon_minitime28/10/2012, 13:14

Hea raamat. Minujaoks natuke raske lugeda kuna pikka aega on lihtsalt mingi random tekst aga täitsa hea muidu.
Esimene raamat on mul loetud. teine osa on poolik kuna ma vaatasin kõik 3 filmi ära ja ma ei taha et mul oleks ees pilt filmist kui ma raamatud loen. Mulle meeldib ise ette kujutada.
Tagasi üles Go down
http://thesoundofmagic.blogspot.com/
*Nastik.
Kärameister
*Nastik.


Female Postituste arv : 1048
Age : 27

Millenniumi triloogia - Stieg Larsson Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millenniumi triloogia - Stieg Larsson   Millenniumi triloogia - Stieg Larsson Icon_minitime28/10/2012, 13:19

Olen näinud ainult esimest filmi Daniel Craigiga, neid Rootsi omi pole vaadanud. Ehk peaks kunagi ära vaatama, pidid head olema.
Praegu on esimene triloogia raamat pooleli, aga ma küll ei leia, et mul pidevalt film silme ees oleks... Mul on selline kujutlusvõime, et see ei sõltu sajaprotsendiliselt sellest, mis mul varem nähtud on... :)
Raamat meeldib igal juhul väga, kuigi pean nõustuma, et seal on tõesti palju random looduskirjeldusi, nagu oleks olnud vaja raamatut lihtsalt pikemaks venitada. Aga need kirjeldused on täitsa okeid ju minu arust Very Happy
Tagasi üles Go down
http://www.nnastik.blogspot.com
Wonderfuday
Kojamees
Wonderfuday


Female Postituste arv : 27
Age : 30
Asukoht : ruler of my own little world.

Millenniumi triloogia - Stieg Larsson Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millenniumi triloogia - Stieg Larsson   Millenniumi triloogia - Stieg Larsson Icon_minitime28/10/2012, 13:22

x.x
Mul on kõik 3 raamatud olemas + kõik need rootsi filmid. USA oma ei ole.
No jah, need halvad ei ole, asi lihtsalt selles et mulle ei meeldi kui nii pikalt kirjeldadatkse asju. Ma tüdinen kiiresti ära, kuid plaan on mul teine osa lõpuks lõpetada ja siis 3 ka lõpuks ära lõpetada
Tagasi üles Go down
http://thesoundofmagic.blogspot.com/
Sponsored content





Millenniumi triloogia - Stieg Larsson Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millenniumi triloogia - Stieg Larsson   Millenniumi triloogia - Stieg Larsson Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Millenniumi triloogia - Stieg Larsson
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Muu :: Muu-
Hüppa: