MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 2010

Go down 
AutorTeade
Espada
Maailmapäästja
Espada


Female Postituste arv : 777
Age : 30
Asukoht : Viljandi

2010 Empty
PostitaminePealkiri: 2010   2010 Icon_minitime7/1/2010, 16:55

2010 raamatud siis tulevad siia, ma koguaeg ei viitsi postitada, võib vaadata ka:
www.signe-lugemisp2evik.blogspot.com

Jaaa siis kui keegi on veel neid raamatuid lugenud või arvab minuga samamoodi/vastupidi, siis blogikommentaarid on oodatud. :)


Viimati muutis seda Espada (11/5/2010, 20:08). Kokku muudetud 3 korda
Tagasi üles Go down
http://signkolm.blogspot.com
Espada
Maailmapäästja
Espada


Female Postituste arv : 777
Age : 30
Asukoht : Viljandi

2010 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010   2010 Icon_minitime16/1/2010, 12:29

1

"Eclipse"
Stephenie Meyer
Lõpetatud
Jaanuar
7/10
660 lk


"BELLA?"

Edward's soft voice came from behind me. I turned to see him spring lightly up the porch steps, his hair windblown from running. He pulled me into his arms at once, just like he had in the parking lot, and kissed me again.

This kiss frightened me. There was too much tension, too strong an edge to the way his lips crushed mine—like he was afraid we had only so much time left to us.

As Seattle is ravaged by a string of mysterious killings and a malicious vampire continues her quest for revenge, Bella once again finds herself surrounded by danger. In the midst of it all, she is forced to choose between her love for Edward and her friendship with Jacob—knowing that her decision has the potential to ignite the ageless struggle between vampire and werewolf. With her graduation quickly approaching, Bella has one more decision to make: life or death. But which is which?


Nojap, see on Videviku saaga. Ja mulle totaalselt käib Edward närvidele. Aga siin olid mõned huvitavad kohad. Kuigi siiski nagu... tegevust oli kuidagi vähe. Mingi korra oli natuke võitlust ja... üsna igav. Samas mulle meeldis, et seal oli Carlisle'i veidi rohkem, ta on siiski mu lemmik. Jajah, imelik lemmik mul, aga mis parata, ta on mu meelest eriti äge. Ja see oli hea, et Jasperist ja Rosaliest rohkem teada sai. Mõlemad on täiega tõusnud minu lemmiktegelaste hulgas ja ma hakkan varsti lugema viimast osa. Kuigi fänni ei saa minust kunagi... Mis veel? Jacob oli libahundina nunnu. Käitus armsalt. Ja mulle nii meeldis lõpp, kui Bella läks teda külastama... aga jah, üldiselt Jacob mulle ka ei meeldi, midagi kohe hakkab vastu peategelastes. Ahjaa, abieluettepanek oli nunnu, kuid Bellat ma ei salli oma OMG EDDY I WANT YA!!!!!!!! olekuga. Lihtsalt... ei kommenteeri. Jättis hea mulje raamat, kindlasti oli pluss, et ma inglise keeles lugesin.


Viimati muutis seda Espada (10/5/2010, 20:19). Kokku muudetud 3 korda
Tagasi üles Go down
http://signkolm.blogspot.com
Espada
Maailmapäästja
Espada


Female Postituste arv : 777
Age : 30
Asukoht : Viljandi

2010 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010   2010 Icon_minitime16/1/2010, 12:31

2

"Oma õe hoidja"
Jodi Picoult
Lõpetatud
Jaanuar - Veebruar
9,5/10
415 lk

Anna pole haige, aga võiks sama hästi olla. Kolmeteistkümnendaks eluaastaks on ta üle elanud lugematuid operatsioone, vereülekandeid ja süste, et tema vanem õde Kate saaks võidelda leukeemiaga, mis on teda lapsepõlvest peale vaevanud. Eostamiseelse geneetilise diagnoosi tulemusena sündinud Anna loodi Kate’ile luuüdidoonoriks – elu ja roll, mida Anna kunagi pole kahtluse alla seadnud… kuni tänaseni. Sarnaselt enamiku teismelistega hakkab Anna huvi tundma, kes ta tegelikult on. Aga erinevalt enamikust teismelistest on ta end alati määratlenud oma õe kaudu – ja Anna teeb otsuse, mis enamiku jaoks tundub mõeldamatu, otsuse, mis rebib tema perekonna koost ja millel võivad olla saatuslikud tagajärjed tema armastatud õe jaoks. "Oma õe hoidja" uurib, mida tähendab olla hea lapsevanem, hea õde, hea inimene. Kas on moraalselt õige teha kõik võimalik lapse elu päästmiseks, isegi kui see tähendab teise lapse õiguste rikkumist? Kas otsing oma tõelise mina leidmiseks on seda väärt, et endast halvemini arvama hakata? Kas järgida oma südant või lasta teistel end juhtida?

Aega läks, aga asja sai. Hakkasin juba jaanuari alguses lugema ja siis nüüd eelmine reede võtsin kätte ja lõpetasin ja... nutsin nagu ma ei tea mis. Very Happy Lihtsalt hull emotsioon oli ja selline kurb ja tühi tunne, oleksin kõik andnud, et raamat oleks ilusti lõppenud. Very Happy Miks mitte täispunktid? Sest mingi hästi pisikene koht oli, mis mulle ei meeldinud, aga jäi meelde ja rikkus raamatu üldmulje. Aga tõega, üle pika aja üks suurepärane raamat. Ma ei tea, mis ¾anri alla seda liigitada... aga igatahes mulle meeldis. Ilmselt on kõrini kõigist tavalistest armastuslugudest ja noorteraamatutest ja nii. Kui ma pärast seda midagi järgmist kätte võtsin, ei tundunud see midagi väärt olevat, sest "Oma õe hoidja" jäi nii selgelt ja eredalt meelde. Kõik need keerulised tegelaskujud ja olukorrad ning kõik, mis lõpuks veel välja tuli... ja just siis, kui arvad, et kõik on hästi, purustatakse kõik nii julmal viisil... Aga jup, peaks au andma sellele kirjanikule ning tema teisi raamatuid ka lugema, pluss sellest peaks film olema, mida ma nüüd kindlasti näha tahaks. :)


Viimati muutis seda Espada (10/5/2010, 20:20). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles Go down
http://signkolm.blogspot.com
Espada
Maailmapäästja
Espada


Female Postituste arv : 777
Age : 30
Asukoht : Viljandi

2010 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010   2010 Icon_minitime6/2/2010, 12:28

4

"Koidukuma"
Stephenie Meyer
Lõpetatud
Veebruar
733 lk
7,5/10

Olla pöördumatult armunud vampiiri tähendab Bella Swani jaoks ohtlikult teravdunud reaalsuses põimunud fantaasiat ja õudusunenägu ühekorraga. Lõõmav kirg Edward Culleni vastu kisub teda ühes, sõprus libahunt Jacob Blacki vastu teises suunas, on Bellal selja taga tormiline aasta täis kiusatust, kaotusi ja püüdlusi jõuda murdepunktini. Tema otsus, kas ühineda sünge, kuid lummava surematute maailmaga või jääda truuks inimese-elule, on muutunud niidiks, mille küljes ripub kummagi hõimu saatus.
Nüüd, kus Bella on oma otsuse teinud, vallanduvad ootamatud sündmused, mis võivad kaasa tuua hoomamatuid tagajärgi. Kas tõesti võivad Bella elu lõimed – mis algasid «Videvikus» ning said segi paisatud ja lõhki kistud «Noorkuus» ja «Päikesevarjutuses» – just nüüd, kus need on viimaks ometi valmis paranema ja kokku kasvama, hoopis igaveseks hävida?

«Koidukuma», hämmastav ja kauaoodatud lõpp «Videviku» saagale heidab valgust selle miljoneid lummanud romantilise loo saladustele ja tagamaadele.


Mu meelest oli see päris hea. Mulle niiiiii väga lihtsalt meeldis, et Edward ja Jacob hakkasid läbi saama. Nende väikesed müksamised ja jutt... ma ei tea, see oli kõik lihtsalt nii äge. Ja seal oli palju Carlisle'i, kes on siiski mu lemmik endiselt. Ja Volturid! See salapärasus, mis nende iidsete vampiiride ümber oli... Aga mis mulle absoluutselt ei meeldinud, oli kõik see aeg, kui Bella rase oli. See oli nii haiglane, rõve. Lihtsalt nagu vastik oli seda lugeda. Aga midagi selles raamatus oli... Ja siis Renesmee oli ka lahe. Mulle meeldis see, et teda oli kirjeldatud nii ilusti ja armsasti. Ja tema hääle kirjeldus. See oli nii ilus. Ja kui Bella vampiiriks sai, siis alguses oli päris tore. Mulle meeldis see, et kõik olid nii hämmeldunud tema kontrolli üle. Aga pärast, see kilbiga osa, oli piiiissuuut tüütu juba, aitab küll, nii palju pole vaja ka kirjeldada. Volturide hulgast Marcus (oli ju? Aro, Caius ja Marcus?) tema oli lahe vot. Selline ükskõikne, nagu kõik oleks tema meelest tüütu. Whee, sellistest vampiiridest ma olen alati unistanud. Carlisle'ist täiesti erinev, kuid mõlemad nii lahedad lihtsalt. Pool punkti rohkem kui eelmisele raamatule ainult selle pärast, et libahundid ja vampiirid hakkasid hästi läbi saama. Ja Renesmee eest. Jube mõelda, et vampiirid ei saa magada. Ja süüa. Ma ei kujuta ette ka, kui peaks ainult mingist verest toituma. Ahjaa, veel... need Ungari vampiirid, Stefen ja Vladimir olid ka kihvtid. Lõpuks ometi Videviku saaga läbi ja hea ongi, mulle kokkuvõtteks siiski ei meeldinud.
Tagasi üles Go down
http://signkolm.blogspot.com
Espada
Maailmapäästja
Espada


Female Postituste arv : 777
Age : 30
Asukoht : Viljandi

2010 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010   2010 Icon_minitime10/5/2010, 20:20

4

"J.K. Rowlingi elulugu"
Connie Ann Kirk
Lõpetatud
Märts
6/10
160 lk

Tagakaas:
Harry Potteri raamatute erakordne edu on toonud kaasa kasvava huvi ka autori vastu. Käesolevas raamatus püütaksegi anda nii kriitikutele kui ka Rowlingi austajatele täpsem ettekujutus inimesest nähtuse varjus, selles vaagitakse Rowlingi kui kirjaniku elu ning vaadeldakse, kuidas see harukordne populaarsus on mõjutanud tema enda elu.
Üksikasjalikus raamatus uuritakse ka Rowlingi raamatu tegelasi ümbritsevaid vastuolusid. Tundub, et need tegelased on hakanud juba omaenda elu elama. Nende loomiseks oli Rowlingil vaja aga eelnevat elukogemust, teatud lugemust ja kalduvust fantaasiamaailmades elada.
Raamat on mõeldud kõigile, kes tahavad natuke rohkem teada selle inimese kohta, kes lõi Harry Potteri - vaieldamatult kõige populaarsema raamatukangelase kõigis vanustes lugejate jaoks.

Mina:
Nooh... loomulikult oli hea lugeda oma lemmikkirjaniku kohta, kuid samas ei olnud see siiski kõige parem elulooraamat, mida ma olen lugenud. Ma ei ole väga palju teinud seda, kuid siiski, saaks paremini. Samas on see väga hea, kui pole varem midagi taolist lugenud ja tahad selle ¾anriga alles algust teha. Palju oli Harry Potteri teemat, kuid selleks ajaks, kui antud raamat ilmus, oli väljas vaid neli Potteri osa, seega oleks olnud huvitavam lugeda hilisemat elulugu... Samas mulle väga meeldis teada saada rohkem just Rowlingi kui inimese elust, selles mõttes oli päris viis pluss, arvestades, et tehtud oli see kergeks lugemiseks, mitte süvenemiseks ja analüüsiks. Tahaks kindlasti lugeda kunagi just Potterite kirjutamist puudutavat lugu. :)
Tagasi üles Go down
http://signkolm.blogspot.com
Espada
Maailmapäästja
Espada


Female Postituste arv : 777
Age : 30
Asukoht : Viljandi

2010 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010   2010 Icon_minitime10/5/2010, 20:20

5

"A Step from Heaven"
An Na
Lõpetatud
Jaanuar - Märts
5/10
156 lk

Tagakaas:
This is the story of a Korean family that immigrates to California in search of a better life, only to find that the American Dream is harder to achieve than they thought. The tale is told through the eyes of Young Ju, as she grows from preschooler to young woman.

Mina:
Mina kui paadunud/hullunud, või vali mistahes väljend, Korea ja üleüldse Aasia kultuuri fänn sattusin esialgu vaimustusse, kuid tegelikkus ei olnud nii hea, kui ma ootasin. Peategelane oli kohatu kummaline. Mitte, et ta oleks mulle närvidele käinud, kuid... ma ei tea, lihtsalt võib-olla oligi pettumus see, mis punkte alla tõmbas. Samuti lootsin siiralt, et saan rohkem teada Korea kultuuri kohta, kuid paraku nii see polnud. Lugu iseenesest oli paeluvalt kirjutatud, kasutamata alguses peaaegu üldse otsekõnet ning üha enam koos peategelasega arenedes ja kasvades. Olid omad kurvad ja omad õnnelikud hetked, kuid võib vist öelda, et kõik lõppes nii, nagu ta lõppeda sai. Mitte hästi ega halvasti, vaid nii, nagu pidi. Tegelased olid omapärast, iseloomustades väga hästi inimklasse, kes tegelikult ka tänapäeval eksisteerivad, selles mõttes, et meenutas näitemänge, kus pandi tegelased kehastama erinevaid isikuid, kes oli kaupmees, kes vaimulik, siin oli vägivaldne pereisa, kes oli liialt vanamoodne, inimene, kes tahtis ennast panna paremasse seisu kui ta tegelikult oli ning näiteks ka keegi, kes tahtis üle kõige saada lihtsalt enim oma tahtmist. Minu jaoks oli super, kui kasutati segamini inglise keelt, korea keelt ja jaapani keelt. Samas puudus seletus, nii et selles mõttes peaks just sobima minusugusele huvilisele rohkem. Kuigi ega see tähtis info ei olnud... Lasteraamatu alla pandud, kuid tegelikult see sinna ei peaks kuuluma. Wink
Tagasi üles Go down
http://signkolm.blogspot.com
Espada
Maailmapäästja
Espada


Female Postituste arv : 777
Age : 30
Asukoht : Viljandi

2010 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010   2010 Icon_minitime10/5/2010, 20:21

6

"Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola"
Lydia Koidula
Lõpetatud
Mai
6/10
54 lk

Tutvustus:
3 vaatuses näidend Lydia Koidulalt eestlaste elust

Mina:
Mulle meeldis, väga äge oli lugeda üle pika aja näidendit. Samas ei olnud sellel minu jaoks sellist efekti, et tahaks kohe tarkuse tähtsuse üle arutada, kuid samas moraal selles sees oli, küllap haris ja naerutas inimesi juba ammustest aegadest. Tegelased olid vahvad, teenitult saadi karistusi ning lõpuks lõppes kõik ilusasti ära, lahtisi otsi ei jäänud ning... ma arvan, et kunagi olid mõned sealsed tegelased heaks eeskujuks. Kindlasti tahaks näha mõnd teatrietendust!
Tagasi üles Go down
http://signkolm.blogspot.com
Espada
Maailmapäästja
Espada


Female Postituste arv : 777
Age : 30
Asukoht : Viljandi

2010 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010   2010 Icon_minitime10/5/2010, 20:21

7

"Betrayed"
Kristin Cast
Lõpetatud
Aprill
8,5/10
392 lk

Tagakaas:
Zoey Redbird, fledgling vampyre, is starting to feel like she really fits in at the House of Night Academy. She's settled into school. She has friends - and a boyfriend or two. Of course Aphrodite is still her biggest rival at school but Zoey has more important things to think about. She's now the new leader of the Dark Daughters, an elitist clique that she's trying to change. Her power has increased and she's been singled out as special by the Vampyre Goddess Nyx who has marked her with a unique sign. But things go bad when human teens, boys that Zoey knew, are killed and drained of blood. All signs point to the vampyres and the House of Night as the culprits. To make matters worse Zoey faces a betrayal from someone close to her that could change everything.

Mina:
Selline suurepärane kerge lugemine, inglise keeles oli mõnus ja kiirelt läks edasi, olid head kohad ja kurvad kohad, olid kohad, kus süda lausa peksis ja peas tiirles mõte, et mis saab edasi. Minu lemmiktegelaseks oli Damien, kes, ütleme ära, oli gei. Tegelased olid huvitavad, kuid mingil määral oli kogu lugu etteaimatav, olgugi, et fantaasiaraamatuna pakkus palju, õpilastel House of Nightis olid huvitavad anded, selles mõttes oli tore, et ei olnud kasutatud klassikalist lähenemist. Ja see ka, mis moodi saadi vampiirideks ning kõik need märgid... minu jaoks oli idee uudne ja selles mõttes tegi loo igati paremaks, kui oli näiteks Videvik ja selle sarja teised raamatud. Lugesin vaid paari päevaga läbi, raske oli käest panna. Inglise keeles praktiliseks harjutamiseks oli samuti kasulik, olgugi, et pärast lugemist kippus mõte muutkui samas keeles edasi jooksma ning midagi emakeelset oli veider kätte võtta. Kokkuvõtteks siis võib öelda, et see oli keeleliselt arendav lisaks heale meelelahutusele. Väga meeldis. Usun, et 8,5 on päris kõrged punktid ka selle kohta. :)


Viimati muutis seda Espada (12/5/2010, 20:27). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
http://signkolm.blogspot.com
Espada
Maailmapäästja
Espada


Female Postituste arv : 777
Age : 30
Asukoht : Viljandi

2010 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010   2010 Icon_minitime11/5/2010, 20:08

8

"Minu oma"
Kristi Rebane
Lõpetatud
Aprill
5/10
272 lk

Tagakaas:
Elu. See kulgeb ootamatult kiiresti ka siis, kui kellaosutid ülekaaluliste poisikeste roomamiskiirusel sihverplaadil ringe näivad tegevat. Piisab vaid hetkelisest allaandmismomendist, et ärgata teadmises, et me ei mängi oma elus enam peaosa. Ja kontrolli taastamine pole pooltki nii lihtne kui selle kaotamine.

Kristi Rebase «Minu oma» on Eesti Lastekirjanduse Keskuse ja kirjastuse Tänapäev 2008. aasta noorsooromaanivõistlusel äramärgitud töö.

Mina:
Noh, mulle ei meeldinud. Mõned kohad olid normaalsed, või pigem talutavad. Noorteromaanidega on üldse nii, kas on või ei ole. Ei ole sellist, et saaks liigitada vahepealse alla. Seega minu silmis on viis punkti kümnest alla arvestust, vähemalt selle raamatu puhul. Samas mõni tegelane ja mõni hetk meeldis, võibolla ka sellepärast ma polnud nii julm ning ei pannud veel madalamat hinnet. Igatahes, raamat oli täis vigu. Tegelane paneb saapad jalga, tõmbab isegi saapaluku kinni ja siis kui ta tänavale kõndima jõuab, on tal ketsid jalas. Või siis... peategelase sõbranna kodus ei ole vanni ja järgmisel hommikul ta läheb vanni, ise tegi sellest enne hullema tragöödia. Jesver, kas raamatuid enne trükkimist üle ei loeta? Noh, võibolla paljud ei paneks seda tähele, võibolla ei pannud ka lugeja, kes enne trükksaatmist selle läbi vaatas, kuid mind täiesti kohutavalt häirivad sellised vead. Ja ma usun, et viga pole minus, ma loen lihtsalt tähelepanelikult. Mina seda raamatut igaljuhul ei soovita, või siis ainult nelje, kes viitsivad lugeda, kuidas kari noori PÄEVAST PÄEVA ainult joovad ja suitsetavad. Nojah, noorteromaan, see võib sinna sobida ja hästi, kuid kas igal leheküljel peab tegema iga kuradi tegelane vähemalt kolm suitsu ja kas on vaja kirjutada absoluutselt igaõhtust joomist? Umbes 200 lehekülge kogu jutust oli sellest, kuidas peategelane võttis mingi pagana õlupudeli ja jõi. See viskas üle. Tõsiselt. Parem oleks uuesti fantaasiamaailma sukelduda, kuna noorteromaane, vähemalt selliseid, ei suuda ma enam mõnda aega lugeda.
Tagasi üles Go down
http://signkolm.blogspot.com
Espada
Maailmapäästja
Espada


Female Postituste arv : 777
Age : 30
Asukoht : Viljandi

2010 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010   2010 Icon_minitime12/5/2010, 20:25

9

"Bard Beedle'i lood"
J. K. Rowling
Lõpetatud
Aprill
8/10
119 lk

Tagakaas:
J.K. Rowling avaldas 2007. aasta detsembris raamatu «Bard Beedle'i lood», mille oli illustreerinud bard ise. Selle raamatu pealkiri peaks olema lugejatele tuttav juba raamatust «Harry Potter ja Surma vägised», sest just see muinasjutukogumik aitas Harryl mõista, kuidas Voldemorti võita. Nüüd jõuavad need viis muinasjuttu ka eesti lugejateni ning nagu muinasjuttude puhul ikka räägitakse seal ustavast sõprusest, mis annab inimestele jõudu, armastuse lunastavast väest ja tõelisest võlukunstist, mis on meie kõigi südameis.

Erilise võlu annavad raamatule aga professor Albus Percival Wulfric Brian Dumbledore'i kommentaarid ja joonealused märkused. Need on vaimukad, valgustavad lugude tagapõhja ning lasevad lugejal heita pilgu võlurite maailma.

Mina:
Noh, paadunud Potteri-fännina oli seda muidugi super lugeda. Ma olen tõsiselt rõõmus, et Rowlind võttis kätte ja ka selle kirjutas, lisaks on minu meelest ääretult armas, et Potteri-sarja kõrval ilmunud raamatud on millegi/kellegi toetuseks. :) Lugudest siis... olid head, huvitavad, põnevad. Dumbledore'i märkused tegid selle ka pisut niisuguseks, et pani juurdlema sügavama sisu üle. Need ei olnud seega minu silmis lihtsalt muinasjutud, vaid lugu, mis ühendab Potteri-raamatuid ja mind ning seega tähtis osa. Soovitan väga lugeda, kuid siiski saab ilmselt parema emotsiooni ja selguse, kui lugeda seda pärast seitset raamatut, kuid samas, kellel Potteri vastu mingi vimm on, võiks proovida lugeda võlurimuinasjutte, mis ei ole lihtsalt lood laste hirmutamiseks. Wink Koguni üks päris jube lugu oli, pani mindki mõtlema, et kas on targem edasi lugeda või katkestada. Very Happy Samas väga paeluvalt ja hästi kirjutatud, kõik läks kiiresti edasi ning tuttavaid kohti tabades lõi silm särama. ^^
Tagasi üles Go down
http://signkolm.blogspot.com
Espada
Maailmapäästja
Espada


Female Postituste arv : 777
Age : 30
Asukoht : Viljandi

2010 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010   2010 Icon_minitime31/7/2010, 19:52

www.signe-lugemisp2evik.blogspot.com EHK VAADAKE SIIT UUSI RAAMATUID, mida ma lugenud olen. (:
Tagasi üles Go down
http://signkolm.blogspot.com
Sponsored content





2010 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010   2010 Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
2010
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» 20 . 02. 2010
» 2010
» 2010
» 2010
» 2010.

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Võistlused :: Enim loetud raamatuid aastas :: 2011 :: Espada-
Hüppa: