MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtCalendarKKKOtsiKasutajagrupidRegistreeriLogi sisse

Share | 
 

 2oII :)

Go down 
AutorTeade
Tuki
Helmut
avatar

Female Postituste arv : 917
Age : 24
Asukoht : Tartu

PostitaminePealkiri: 2oII :)   28/1/2011, 12:25

Pealkiri:

Autor:

Tutvustus:

Lk arv:

Minu arvamus:
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
Tuki
Helmut
avatar

Female Postituste arv : 917
Age : 24
Asukoht : Tartu

PostitaminePealkiri: Re: 2oII :)   7/2/2011, 18:53

1

Pealkiri: Ürgsorts

Autor:Terry Pratchett

Tutvustus:Ürgsorts paistab kõigi teiste Kettamaailma sortside seas silma sellega, et ta on kaheksanda poja kaheksas poeg ning tema isa peab olema sorts. Ürgsorts suudab tahtmise korral päikese peatada, mere keema panna ja teha veel muudki, mis on tavainimesele väga tülikas, kuid ürgsortsidele peaaegu kohustuslik. Ta on kanal, mille kaudu võlukunst universumisse voolab ning valge augu inimvaste. Et ürgsortsid on väga tülikad, siis viidi just nende vältimiseks Nähtamatus Ülikoolis sisse tsölibaadinõue. Selgus aga, et kuigi teoreetiliselt võib ürgsortsist jagu saada ainult teine ürgsorts, ajab praktikas asja kenasti ära ka vana soki sisse pandud poolik telliskivi. Ja mis seal imestada, tegemist on ju Kettamaailmaga.

Lk arv:288

Minu arvamus: Päris hea:)
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
Tuki
Helmut
avatar

Female Postituste arv : 917
Age : 24
Asukoht : Tartu

PostitaminePealkiri: Re: 2oII :)   7/2/2011, 19:01

2

Pealkiri:Kolm kirstu

Autor: John Dickson Carr

Tutvustus:
©oti päritolu kriminaalklassiku J. D. Carri romaanide tegevus hargneb enamasti nn. «lukustatud ruumi mõistatuse» ümber. Nii leitakse ka siin lukustatud kabinetist surev mees, mõrvarist pole aga väljas värskelt sadanud lumest hoolimata ainsatki märki ega jälge.
«Kolm kirstu» on huvipakkuv eriti selle poolest, et sisaldab nende mõistatuste süstematiseeritud ülevaate -- lugeja saab teada, mis laadi abinõusid romaanides kasutatakse, et seletada suletud ruumis toimepandud mõrva.

Lk arv:2323

Pealkiri: Õed nõiduses

Autor: Terry Prachett

Tutvustus:Kettamaailma kuuendas raamatus tegutseb taas Vanaema Weatherwax, sedapuhku koos kahe kaaslase - Nanny Oggi ja Magrat Garlickuga. Shakespeare'i parima traditsiooni kohaselt topivad nad oma nina ja näpud kuninglikku poliitikasse ning midagi head sellest ei tule. Kuningriigid lendavad uppi, noad välguvad ja Surm täidab stoiliselt oma kohust. Vanaema Weatherwax leiab, et näitekirjanikud on asja pisut ilustanud ning et tegelik elu on tunduvalt segasem. Pole ka ime, sest lisaks sellistele ammutuntud tegelastele nagu küürakad kuningad, maskeeritud pärijad ja kadunud kroonid, tuleb nõidadel tegemist teha ka häbelike kultuskividega ja rambipalavikus äikesetormiga.

Lk arv:318


4

Pealkiri: Inglid ja deemonid

Autor: Dan Brown

Tutvustus:Maailmakuulus Harvardi sümboloog Robert Langdon kutsutakse ©veitsi uurimisasutusse, et analüüsida mõrvatud füüsiku rinnale põletatud mõistatuslikku sümbolit. Ta avastab midagi kujuteldamatut: sajandeid varjatult tegutsenud organisatsiooni – illuminaatide surmatoova vendeta katoliku kiriku vastu. Püüdes mis tahes hinnaga päästa Vatikani võimsa viitsütikuga pommi eest, ühendab Langdon Roomas jõud kauni ja mõistatusliku teadlase Vittoria Vetraga.
Koos alustavad nad lausa meeleheitlikku jahti suletud krüptides, ohtlikes katakombides, hüljatud katedraalides ning maailma kõige salajasemas võlvkeldris... illuminaatide ammu unustatud peidupaigas.

Lk arv: 535

Minu arvamus: Kui kurat, kuidas see meeldis mulle. Ei suutnud üldse käest ära panna, õppimine jäi ka poolikuks sp


5
Pealkiri: Pimeduse pahem käsi

Autor:Ursula K. Le Guin


Tutvustus:Genly Ai, Oikumeeni saadik läheb Talveplaneedile, et valmistada ette sealse kultuuri liitumist Oikumeeniga. Tegemist on eripärase maailmaga, kus võimutsevad peaaegu aasta ringi lumi ja jää ning inimesed on ühesoolised, omandades eri sootunnused ainult teatud ajavahemikuks. Saadik satub kohalikesse intriigidesse ning teda püütakse ära kasutada võimuvõitluses. Lõpuks sõltub tema enda ellujäämine ning võib-olla isegi Getheni Liigaga ühinemine ühe inimese võimest talle võõrast kultuuri mõista ja sellele vastavalt käituda.

Lk arv:222

Minu arvamus: Lahedalt ajuvaba...
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
Tuki
Helmut
avatar

Female Postituste arv : 917
Age : 24
Asukoht : Tartu

PostitaminePealkiri: Re: 2oII :)   15/3/2011, 16:36

6

Pealkiri:Päevavalgel. Räpane lugu

Autor:Eric Ambler

Tutvustus:Inglise põnevuskirjaniku Eric Ambleri (sünd. 1909) kaks spiooniromaani, mille peategelane Arthur Simpson satub olude sunnil kõikvõimalikesse peadpööritavatesse seiklustesse.

Lk arv:352

Minu arvamus: Teistmoodi vaatenurk, kus tüüp polnud goodguy. Ses suhtes täitsa hea:)
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
Tuki
Helmut
avatar

Female Postituste arv : 917
Age : 24
Asukoht : Tartu

PostitaminePealkiri: Re: 2oII :)   15/3/2011, 16:42

7

Pealkiri:Kleopatra mälestused

Autor:Margaret George

Tutvustus:Kleopatra isiksusse võib suhtuda mitmeti, kuid kahtlemata oli ta elu huvitav ning pakub oma poliitiliste intriigidega, võimumängudega, kirgede ja armastuslugudega midagi igale lugejale.
Kleopatra minajutustus algab mälestustega varasest lapsepõlvest, perekonna võitlusest võimu säilitamise nimel, jätkub juba noore naise pihtimusena armastuse ja kohustuste segunemisest, kompromissidest ja kaotustest nii isiklikus elus kui ka riigi saatuses ning jõuab lõpuks lüüasaamise ja oma surma kavandamiseni.

Lk arv: 1053

Minu arvamus: ARMASTAN! Maailma parim raamat, tõsiselt. Selle paksus oli selle boonuseks. Ma pean selel koju endale saama.. Juba esimesest peatükist peale armusin ma sellesse raamatusse. <3


8

Pealkiri:Nõiakunsti ajalugu


Autor:Jeffrey B. Russell

Tutvustus:Kujutlused nõidadest ja nõidumisest on sajandeid hirmu külvanud ning viinud kunagi võlla ja tuleriidale sadu tuhandeid inimesi. Jeffrey B. Russell püüab selgusele jõuda, kus peitub tõde.

Lk arv:232

Minu arvamus: Suht lihtne, aga huvitav.
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
Tuki
Helmut
avatar

Female Postituste arv : 917
Age : 24
Asukoht : Tartu

PostitaminePealkiri: Re: 2oII :)   15/3/2011, 16:44

9

Pealkiri:Surnumäng

Autor:Anne Frasier

Tutvustus:Mitte keegi ei mõista Savannah' tumedat poolt paremini kui mõrvauurija Elise Sandburg. Lapsena peeti teda kuulsa manatarga tütreks, kes leiti hüljatuna iidselt Lowcountry kalmistult. Üles kasvades kummitas teda tema võimalik seos kohaliku Gullah-kultuuriga, selle nõiduste ja voodoo'ga.
Nüüd uitab ringi veider mõrvar ja linn on kabuhirmu haardes. Keegi kasutab ainet, mis jätab ohvrid surma matkivasse seisundisse. Kuni nende kehad libisevad tagasipöördumatusse paralüüsi, jäävad nende meeled täielikult ja vapustavalt ärkvele...

Lk arv:360

Minu arvamus: Halvasti tõlgitud. Aga teema oli super.
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
Tuki
Helmut
avatar

Female Postituste arv : 917
Age : 24
Asukoht : Tartu

PostitaminePealkiri: Re: 2oII :)   15/3/2011, 16:45

10

Pealkiri:Religioon ja maagia Vana-Egiptuses

Autor:Rosalie David

Tutvustus:Esmakordselt ilmub eesti keeles põhjalik ülevaade Vana-Egiptuse ajaloost, rõhuasetusega muistsete egiptlaste religioossetel uskumustel, millest lähtus kogu nende vaimumaailm ja teokraatlik riigipoliitika. Ladusas stiilis annab autor ülevaate Vana-Egiptuse ühiskonna kõikidest aspektidest, käsitledes kogu kuulsusrikka tsivilisatsiooni ajalugu alates vanimatest asundustest u 5000 eKr ja lõpetades Rooma võimu hääbumisega 4. saj pKr.
Kauge ajastu müstilised loomjumalad, muumiad, püramiidid, ehishauad ja salajased riitused paeluvad kindla peale ka nüüdisaegseid potentsiaalseid lugejaid.

Lk arv:448

Minu arvamus: Viimaks midagi põhjalikku ja informatiivset! Selle peaks ka koju hankima:d
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
Tuki
Helmut
avatar

Female Postituste arv : 917
Age : 24
Asukoht : Tartu

PostitaminePealkiri: Re: 2oII :)   16/6/2011, 16:03

Ma ei viitsi seda täita... järg on täiesti käest ära läinud
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
Sponsored content
PostitaminePealkiri: Re: 2oII :)   

Tagasi üles Go down
 
2oII :)
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Võistlused :: Enim loetud raamatuid aastas :: Tuki-
Hüppa: