MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 Ta teab kõike

Go down 
+7
NunnuOled-
Asssu
Keiti
Emma
Frezia
shine
*Nastik.
11 posters
Mine lehele : 1, 2  Next
AutorTeade
*Nastik.
Kärameister
*Nastik.


Female Postituste arv : 1048
Age : 27

Ta teab kõike Empty
PostitaminePealkiri: Ta teab kõike   Ta teab kõike Icon_minitime6/2/2011, 17:02

Et siis hommikul tekkis selline mõttevälgatus. Ma ei tea päris täpselt, mis sellest kõik veel välja tuleb, aga kuna see on suur segu armastusest, fantaasiast, ulmest ja millest iganes veel, paigutan selle praegu siia. Ja kui kellegil tekkib mõtteid parema pealkirja kohta, siis on need väga oodatud Very Happy Very Happy Very Happy .

"Arvamus võib olla ekslik. Ja siiski armastan ma öelda näkku inimestele seda, mida ma neist arvan. Isegi, kui ma neid piisavalt hästi ei tunne. Ma teen neile vist haiget. Mulle ei meeldi teistele haiget teha. Ma pean siis lõpetama teistele oma arvamuse ütlemise. Aga siis tekib mulje, et ma lihtsalt ei julge seda teha, kuigi see pole nii. Ma vihkan kinniseid ringe. Kas ma vihkan siis ka iseennast?"

Lõin raamatu vihaga kinni. Mulle tundus, et mulle hõõruti pidevalt näkku seda, et inimene ei tohi ja ei saa kõigist kõike teada. Viskasin raamatu meeleheitlikult põrandale ning vahtisin vihast vahutades lakke.
Minu tuba ei näinud just kõige meelitavam välja. Sinine tapeet koorus seintelt ning laes olid niiskuselaigud. Minu toas polnud peaaegu üldse mööblit, võis märgata vaid valgeks võõbatud voodit, väikest lauda ning raamaturiiulit, millesse oli kiiruga topitud paar raamatut. Kogu mu elu möödus vaid siin. Selles lagunevas korteris. Ma ei saanud kunagi minna õue ning nautida päikesepaistet, mistõttu mu nahk oli lumivalge. Ma ei kohanud inimesi, vaid mõni neist oli lubatud minu juurde. Ma ei saanud vaadata telekat, olla arvutis. Minu tegevused olid kas lugemine või magamine. Minu organism ei vaja millegipärast isegi toitu.

Asi pole selles, et ma oleksin mõni vampiir, või et mul oleks mingi haruldane haigus küljes. Sugugi mitte. Ma näen välja nagu täiesti tavaline 17-aastane tüdruk. Või siis peaaegu tavaline.

Kogu minu suguvõsale pandi peale needus. Minu ema ei maininud kunagi, mis oli selle põhjuseks, kuid tean, et see sai alguse juba 500 aastat tagasi. Asi on nimelt selles, et kõik, absoluutselt ja eranditult kõik meie suguvõsas sündinud lapsed (ning need on alati naissoost), pärivad õõvastava ande.

Kui ma vaatan mõnd inimest, kui minu pilk kasvõi kogemata temal peatub, saan ma samal hetkel temast kõik teada. Absoluutselt kõik. Mitte ainult tema mõtted, vaid ka tema eluloo, tema tunded, tema vanavanavanaema nime, tema elupaiga, isegi selle, mida inimene ise endast isegi ei tea.

Kõik oleks isegi hästi, kui poleks üht "aga": mida rohkemate inimeste kohta ma infot saan, seda rohkem ma unustan, kes ma ise olen. Muidugi ei juhtu midagi, kui ma tean näiteks kümmet inimest põhjalikult. Sest paljud teavad kümmet inimest väga põhjalikult, kuigi ehk mitte nii põhjalikult nagu mina. Aga kui minu ajus peaks leiduma infot juba 100 inimese kohta, unustan ma tõenäoliselt oma lemmikvärvi. Oma vanaema nime. Oma telefoninumbri. 200 inimese puhul ei tea ma juba oma vanemate nimesid, ei suuda tuletada meelde nende nägusid, unustan oma aadressi. 500 inimest panevad mu unustama oma vanuse, oma nime, oma eluloo. 1000 inimest saavad mulle juba saatuslikuks. Kõige parem, mis võib olla tagajärjeks, on surm.

Minu ema ennetas minu kohtumist teistega nii palju, kui suutis. Ta lukustas meid meie majakesse, keelas mul koolis ja lasteaias käia. Õue sain ma minna vaid öösiti, kell 3, kui tänavatel ei liikunud inimesi, eriti selles rajoonis, kus meie elasime. Õhtuti rääkis ta mulle kõiksugu kohutavaid asju, et minus ei tekiks kiusatust näha teisi inimesi peale tema. Ta ütles, et kõik meie suguvõsa naised on järgemööda surnud, täpselt 35-aastaselt. Mitte haigusest, mitte vanadusest. Hullumisest. Nad tapsid iseenda, sest ei suutnud enam selles maailmas eksisteerida.

Ma kuulasin ema jutte ning kartsin. Ma loendasin päevi ema surmani. Kuid peagi ununes see, sest olin 5-aastane, ema aga kõigest 24. Sest kõik meie suguvõsa naised sünnitasid 19-aastaselt ja täiesti juhuslikult. Minu emale tungis kallale ühel tema öisel jalutuskäigul keegi kodutu, ning vägistas ta. Minu ema on pidanud elama kogu elu, teades kõike sellest räpasest peletisest.

Kui ma olin kuuene, tõi ema minu juurde kaks tüdrukut. Ta ütles, et ühe nimi oli Helena, teise nimi Grete. Ta ütles mulle, et nad elasid meie naabruses, ja käskis mul nendega mängida ja sõbrustada, sest ta kartis, et ma lähen muidu hulluks. Ma kuulasin ema sõna. Kuid kui Helena ja Grete vanemad teada said, kus nende lapsed päeval viibivad, keelasid nad oma lastel mind külastada. Minu aju oli täiesti asjata risustatud.

Ühel päeval, kui ma sain 16, leidsin oma ema köögist, suur nuga käes ning veenid läbi lõigatud. Ma teadsin, et ühel hetkel mu ema tapab end. Kas see ongi elu, kui oled kogu oma elu samas majauberikus, lamad ja ei saa mitte midagi teha? Tõenäoliselt lähed sa ühel hetkel hulluks. Mu ema oli end tapnud, kuid mind jättis see tundetuks. Me teadsime teineteisest kõike, kuid meist ei saanud kunagi häid seltsilisi. Me ei teadnud maailmast midagi, meil polnud millestki rääkida ega millestki mõelda.

Nüüd elan ma üksi.




_____________

Jätkan ? Very Happy


Viimati muutis seda *Nastik. (6/4/2012, 13:57). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles Go down
http://www.nnastik.blogspot.com
shine
Helmut
shine


Female Postituste arv : 906
Age : 28

Ta teab kõike Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ta teab kõike   Ta teab kõike Icon_minitime6/2/2011, 17:35

Muidugi jätka :). Mulle igatahes meeldib.
Tagasi üles Go down
Frezia
Võlur
Frezia


Female Postituste arv : 54
Age : 27
Asukoht : Kolme põrsakese kivimajas ;)

Ta teab kõike Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ta teab kõike   Ta teab kõike Icon_minitime6/2/2011, 17:41

Vastus su küsimusele:loomulikult jätka! :)
Kui ma hakkasin lugema, siis tekkis juba alguses selline tunne, et siit on midagi põnevat oodata. Ma ei tea miks, aga kui mul selline tunne on, siis hakkab mulle jutt vaieldamatult meeldima, ükskõik millest see kirjutatud on.
Kui ma jõudsin selle kohani, kus tuli sõna "needus", hakkas mul tekkima kahtlane tunne, aga siis lugesin edasi ja mõistsin, et tegelikult väga hea jutt. Eelarvamused on halvad Very Happy
Igatahes, algus on paljutõotav, nii et kirjuta ruttu uus osa
Tagasi üles Go down
Emma
Nobenäpp
Emma


Female Postituste arv : 1198
Age : 26
Asukoht : In my dreams...

Ta teab kõike Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ta teab kõike   Ta teab kõike Icon_minitime6/2/2011, 17:58

Muidugi jätka!!! Hästi-hästi-hästi-hästi-hästi meeldib Very Happy

Sellest loost hakkab midagi väga huvitavat saama, seda on tunda...Igatahes jea, uus osa üles!! Razz
Tagasi üles Go down
*Nastik.
Kärameister
*Nastik.


Female Postituste arv : 1048
Age : 27

Ta teab kõike Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ta teab kõike   Ta teab kõike Icon_minitime7/2/2011, 18:22

Ma võin garanteerida, et see osa ei tule eriti päikesepaisteline. Sest mu tuju on praegu väga ... khm, halb. Aga mul on juba väiksed plaanid kolmanda osa suhtes, ja seal toimub juba midagi huvitavamat Wink .
Aga teine osa siis flower


Lebasin voodis ning kinnitasin pilgu oma varvastele. Mul ei olnud enam millestki mõelda. Kõik mõtted olid minu peast juba tuhandeid kordi läbi käinud.

See nuga, millega mu ema end tappis. Seesama nuga oli tapnud veel päris mitu temasugust naist. Õigemini olid need naised sellega iseenda tapnud. Ma ei tea, kust see nuga üldse korterisse, mis on ka kusjuures põlvkondi meie oma, sattus, kui keegi meist polnud seda võimeline ostma. Ma olin püüdnud seda ära visata, aga iga kord, kui tahtsin noa aknast välja lennutada, kargas see tagasi ning haavas mind. Olin proovimise juba pool aastat tagasi jätnud.

Ajasin end istukile ning ohkasin vaikselt. Mille eest mina selle needuse kaela olin saanud? Milles mina, minu ema, minu vanaema, üldse süüdi olime? Meie polnud kuidagi seotud pooltuhat aastat tagasi toimunud tüliga. Miks pidime meie kannatama, miks ei võinud me normaalset tavalist elu elada? Ma polnud kordagi elus isegi vastassoost isikut näinud. Üldse olin kogu elu jooksul vaid kolme inimest näinud.

Tõusin püsti ning vaatasin aknast välja. Selle ette olid küll lauad löödud, et minu pilk juhuslikult mõnele jalakäijale ei satuks. Ometi olid vanaduse tõttu sinna praod tekkinud.

Õues oli kottpime. Teed olid täiesti tühjad ning väljas valitses suur rõskus. Puulehed lendlesid kasutult ringi ning must taevas surus oma hiiglasliku suurusega peale. Seda nimetati vist sügiseks.

Heitsin peale suure sinise jope ja laiad kummikud, mis oleksid jalga mahtunud ka minust kaks numbrit suurema jalaga inimesele, ning astusin külma õhku.

Minu meeled tundsid kohe, et midagi oli valesti. Õhk oli samasugune, nagu eelmiselgi ööl, kõik oli sama vaikne nagu alati, aga midagi oli teistmoodi. Minu keha läbis värin ning esimest korda elus ma kahetsesin, et olin kodunt välja saanud. Õhk oli täis muutuste hõngu. Ja need muutused ähvardasid olla pigem halvad, kui head. Isegi puude varjud paistsid pikemad, kui need tegelikult olid.

Sammusin aeglaselt mööda varjulist inimtühja tänavat. Isegi minus tekitas see kõhedust, kuigi ma teadsin, et praegusel ajal ei liigu siin keegi. Lehed krabisesid minu jalge all ähvardavalt ning ma tundsin, et keegi kõnnib minuga sama rütmis minu selja taga. Kiirendasin sammu. Ma ei tohtinud seda inimest näha.

Aga see inimene ei jäänud maha. Või misiganes olend see ka polnud. Tema samme polnud kuulda, nagu ka minu omi. Ta oli nii lähedal, et kuulsin tema hingust oma kuklas. Jäin seisma. Joosta polnud mõtet.

"Palun, mine ära! Mida sa minust tahad?" ütlesin väriseva häälega.

Vaikus. Vaikus tervelt pool minutit. Siis kuulsin ma sügavat ja madalat häält, mis lausus järgnevad sõnad nii vaikselt, et oli peaaegu võimatu märgata, et ka tema hääl värises.

"Vaata mulle otsa, palun."

Võpatasin kergelt. See palve tekitas minust hirmu.

"Ei, ei, ma ei saa seda teha," raputasin kiiresti pead, pigistades tugevasti silmad kinni, et minu taga seisvat inimest mitte näha. Kuulsin, et ta eemaldus minust paar sammu. Hingasin sügavalt sisse ning astusin edasi, püüdes võimalikult kiiresti sellest imelikust inimesest eemale saada.

Poole tunni pärast olin jõudnud suure ringiga tagasi koduukse juurde, kuid siiski oli mul tunne, et keegi jälitab mind. Hakkasin just koduväravat sulgema, kui märkasin nelja suurt kogu minu koduukse lähedal.

"Siin ta lõpuks ongi," kuulsin kellegi eemaletõukavat üleolevat häält.

Mu süda ähvardas seisma jääda.
Tagasi üles Go down
http://www.nnastik.blogspot.com
Emma
Nobenäpp
Emma


Female Postituste arv : 1198
Age : 26
Asukoht : In my dreams...

Ta teab kõike Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ta teab kõike   Ta teab kõike Icon_minitime7/2/2011, 21:37

OH....NASTJA!!!! Very Happy

Üliüliülihea, taaskord, gosh, I soo love it!! Edasi, edasi, nõuan!! Razz
Tagasi üles Go down
*Nastik.
Kärameister
*Nastik.


Female Postituste arv : 1048
Age : 27

Ta teab kõike Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ta teab kõike   Ta teab kõike Icon_minitime7/2/2011, 21:39

aitäääh Very Happy ma ise ka sattusin selle kirjutamisest sõltuvusse, niiet ... homme uus osa jällegi (A)
Tagasi üles Go down
http://www.nnastik.blogspot.com
*Nastik.
Kärameister
*Nastik.


Female Postituste arv : 1048
Age : 27

Ta teab kõike Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ta teab kõike   Ta teab kõike Icon_minitime8/2/2011, 21:43

nii. siit tuleb siis kolmas osa. :) lõpuks leidsin aega et kirjutada : mul oli vaja geo kt-ks õppida (Y) .


"Pööra meile selg. Me ei taha, et sa meid näeks," käskis külm ja läbilõikav hääl, millele oli võimatu mitte kuuletuda. Pöörasin aeglaselt selja ja jäin hirmunult ootama järgnevat.

Pikka aega ei öelnud keegi midagi. Kuulsin oma südant tuksumas ning minu pea ümber heljusid pisikesed aurupilvekesed, mis minu suust külma pärast tõusid. Öösel oli ikka väga külm.

"Ära karda. Me ei tee sulle midagi, kui sa ei püüa põgeneda. Vähemalt praegu pole meil põhjust sulle veel midagi teha..." jätkas see hääl, mis minus külma- ja õudusvärinaid tekitas. Mida need inimesed minust tahtsid? Õigemini pigem tahtis minust vaid üks neist midagi, ülejäänud ümbritsesid teda vaid moe pärast.

"Meil on sulle pakkumine, Tonya." Võpatasin. Nad teadsid mu nime. Kuidas see võimalik oli, vaid minu ema oli minu nimest teadlik??... Minu kerge rööpast välja minemine ei jäänud muidugi vastikule võõrale märkamata, ta oli oma saavutuse üle väga rahul, nagu tema häälest kostis: "Me teame sinust rohkem kui arvatagi oskad."

Siinkohal tundsin end imelikult. Minust ei saanud keegi suhteliselt mitte midagi teada. Ma olin mõttetu olevus selle sõna kõigis mõtetes. Ainus, kes minust midagigi teadis, oli mu ema, ning tema oli juba poolteist aastat tagasi surnud.

Hirmutav hääl jätkas vaikselt: "Mul on sulle ülesanne. See pole midagi sulle jõukohatut. See on tegelikult suhteliselt kerge ülesanne, keegi ei saa viga, keegi ei saa haiget. Lihtsalt mina saan tulu, sina ja üks teatud inimene veel veidi kahju."

Mõistsin, et tegelikult see mees vajab minu teeneid. Mul hakkas julgem: nad ei saanud mulle midagi teha, kuna ma olin hädavajalik. Võtsin julguse kokku ja sõnasin vaikselt: "Parasiit."

Mees irvitas vaikselt ja ütles: "Tonya, loll laps. Ma ei soovitaks sul mind solvata. Minust sõltub sinu elu. Ja muidugi ka sellest, kui ausalt ja hästi sa oma ülesande täidad. Ja sellest ülesandest otseloomulikult ära öelda ei saa."

Panin silmad kinni ja kükitasin. Mul käis pea ringi. Keegi ei tohiks minu olemasolust teadagi, ja järsku ilmub välja neli suvalist meest, või vähemalt üks neist oli kindlalt mees, ning nõuab minult teenet. Ma aimasin ähmaselt, mida nad minust tahta võisid, aga ma ei julgenud seda endale tunnistada. Tõusin püsti ja sõnasin: "Mul on külm. Ma tahan koju. Ja teie olete ees."

Seekord mees ei irvitanud. Ta ütles väga vaikselt midagi tõenäoliselt enda taga seisvatele inimestele ning ütles siis mulle: "Tead mis. Sa saad koju kohe pärast seda, kui olen sulle sinu ülesannet tutvustanud. Selles pole midagi rasket. Me viime su ühte ruumi, kus sind ootab üks inimene. Pole tähtis, mis inimene. Sa vaatad talle otsa ning ütled meile kõik, mis sa temast teada said. See ei tohiks sulle erilisi probleeme tekitada, ega ju? Kui saame kätte vajaliku info, võid naaseda oma (siinkohal ta irvitas jällegi) rutiinse elu juurde."

Seedisin kuuldut. Muidugi ei tahtnud ma kuritarvitada oma võimeid, seda enam, et need mulle piina valmistasid ning ma pidin kogu järgneva elu elama, teades kõike sellest inimesest, kellest pidi mu ohver saama. Kuid ma ei soovinud surra, sest nii palju kui mina aru sain, ootas just selline saatus mind äraütlemise korral. Mu elu oli küll mõttetu, kuid siiski elu.

"Hea küll," ma ei tundnud oma häält ära.
"Me tuleme sulle kuu aja pärast järgi," ütles mees võidurõõmsalt ning ma kuulsin, kuidas neli inimest eemaldusid.

Jooksin koju ning hüppasin kohe sooja du¹i alla. Meie majas oli ka vana-vana-vana du¹ikabiin, ning millegipärast ei tekkinud meil kunagi probleeme tasumata arvetega, mida tegelikult me kunagi ka ei saanud.

Seisin sooja vee all umbes pool tundi, püüdes soojendada oma külma õhu ja vastiku inimese tõttu jäätunud hinge. Aga ma ei suutnud. Kui keegi sind nii sügavalt puudutab, ei suuda sind üles sulatada ka kõige kuumem vesi.
Tagasi üles Go down
http://www.nnastik.blogspot.com
Frezia
Võlur
Frezia


Female Postituste arv : 54
Age : 27
Asukoht : Kolme põrsakese kivimajas ;)

Ta teab kõike Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ta teab kõike   Ta teab kõike Icon_minitime12/2/2011, 23:29

Ohh, palun jätka, see lugu on nii HEA lihtsalt!!

Peaks Tekkoloogia tunde nädalas vähendama, siis saaksid palju kirjutada Very Happy
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

Ta teab kõike Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ta teab kõike   Ta teab kõike Icon_minitime13/2/2011, 00:00

Mulle meeldib ka väga! Very Happy
Tagasi üles Go down
*Nastik.
Kärameister
*Nastik.


Female Postituste arv : 1048
Age : 27

Ta teab kõike Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ta teab kõike   Ta teab kõike Icon_minitime13/2/2011, 20:00

Nii, olen lõpuks leidnud aega, et uus osa üles panna :) . Noja muidugi viivitasin veidi, et siia mõni kommentaar tekiks, sest muidu on vist suhteliselt mõttetu jätkata Very Happy . Sorri et veidi lühike, aga... see oli nii õige koht lõpetamiseks. Aga head lugemist siis Wink :


Järgmised kolm päeva ei julgenud ma kodunt väljuda. Iga vaiksemgi hääl pani mu võpatama ja kartlikult hinge kinni hoidma. Olin nii hirmunud pärast tundmatu mehega kohtumist, et ei suutnud isegi öösiti magada, seega istusin ma lihtsalt voodil, põlvede ümbert kinni hoides ja teravalt kuulatades.

Kolme päeva möödudes olid mu mõtted nii kohutavaks muutunud, mu elu selles lagunevas korteris nii talumatuks muutunud, et otsustasin öösel siiski veidi jalutada. Mul oli siiski vaja nautida oma elu võib-olla viimaseid nädalaid.

Nende kolme päeva jooksul oli ilm kummaliselt külmemaks läinud. Maas vedelevad lehed olid kaetud õhukese jääkirmega ning pilvise taeva tõttu oli võimatu näha isegi endast kahe meetri kaugusel seisvat inimest.

Hakkasin automaatselt kõndima sinnapoole, kus olin kohanud imelikku võõrast, kes palus mul endale otsa vaadata. Ma teadsin, et seda inimest uuesti kohata on ohtlik, ometigi olin ma piisavalt uudishimulik, et riskida oma julgeolekuga. Sammusin vaikselt nagu kass ning peatusin ühe suure tamme ees. Võtsin kätega hiiglasliku puu ümbert kinni ning tõdesin, et raamatutest loetud lugu sellest, kuidas tammed energiat annavad, oli täiesti vale. See tamm pigem lükkas mind endast eemale, nagu teades, et kõik elusolendid peaksid mind vältima.

Naeratasin nukralt ning jätkasin kõndimist piki tänavat. Minu üksindus hakkas kannatamatumaks muutuma, kuna olin just hiljuti kohanud korraga viit inimest (kuid õnneks neid mitte näinud) ning nüüd oli üksindus kuidagi eriti harjumatu. Pärast ema surma vajus unustusse tunne, et sa saad vajadusel kellegagi rääkida, kuid pärast kolme päeva tagusi sündmusi olin ma eriti tühi. Õõnes. Kui oleks vaid võimalus kellegagi rääkida, kellegagi, kes mind mõistaks...

"Ma ei saa aru," kostis mu selja tagant imelikult tuttavlik hääl. See oli see võõras, kes palus mul mõni päev tagasi endale otsa vaadata. Seekord ei kõlanud hääl lihtsalt nii madalalt kui enne.

"Millest?" pärisin segadusse sattunult. Olin küll ehmunud, kuid kuna see isik polnud mulle tagant veel kallale tunginud, sai uudishimu minust võitu.

"Mitte millestki... Oled sa inimene?" küsis hääl midagi täiesti ootamatut.

"Miks ma ei peaks olema?" vastasin küsimusega. Sellist küsimust kuuldes hakkasin ka ise juba mõtisklema... Olin ma siiski inimene? Või olin ma hoopis mingi teine olevus? Ehk ma siiski südamepõhjas juba olin sellele mõelnud, lihtsalt nii selgelt esitatud küsimus tõi selle probleemi minus rohkem esile.

"Ma ei tea sinust mitte kui midagi. Absoluutselt mitte midagi..." kuulsin vastust. See oli nagu tugev hoop mu kõrvadele. Ei tea sinust mitte midagi... Mida see tähendama pidi?

"Sa tahad öelda, et sa tead kõigist kõike?" kuulsin end küsivat.

"See on vist üks ainsaid asju, mida ma enda kohta kindlalt võin öelda... Või vähemalt nii ma arvasin. Kas siis mu ema on kogu oma elu eksituses elanud?..."
Viimase lisas ta nii vaikselt, et seda vaevu kuulsin. Tema sõnad sulandusid tuulega.

"Sa tahad öelda, et sa ei tea, kes ma siis tegelikult olen?" küsisin pettunult. Mõte, et ma ehk polegi inimene, sööbis mu ajusse valusalt, nagu oleks keegi mulle sinna hapet valanud.

"Kas sa siis tahad öelda, et sa pole inimene?" küsis hääl minu selja taga teravalt.

"Ei... Tegelikult ma ei tea..." oli kõik, mis suutsin väriseva häälega endast välja pigistada. Kuulsin, kuidas sammud mulle lähenesid.

"Vaata mind. Kohe," käskis see hääl. See oli täis sellist otsustavust, et ma lõin araks. Kui ma ei täida tema käsku...

"Kui sa seda ei tee, sunnin ma sind. Sul ei ole väljapääsu," vastati mu mõtetele. Hääl püüdis kõigest hingest olla käskiv ja veenev, kuid ma kuulsin, et see ei saanud kuuluda kellegile, kes oleks minust tunduvalt vanem. Ma tundsin hääle kõla järgi, et see inimene ei ole halb.

Seega ma pöörasin ümber ja vaatasin, hing täis elevust ja ühtaegu ka kartust, selle tundmatu poole.
Tagasi üles Go down
http://www.nnastik.blogspot.com
Emma
Nobenäpp
Emma


Female Postituste arv : 1198
Age : 26
Asukoht : In my dreams...

Ta teab kõike Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ta teab kõike   Ta teab kõike Icon_minitime13/2/2011, 20:54

Oojeeeee (Y) Väga-väga meeldib, kirjuta häääääästi ruttu uus osa eks Razz
Tagasi üles Go down
Frezia
Võlur
Frezia


Female Postituste arv : 54
Age : 27
Asukoht : Kolme põrsakese kivimajas ;)

Ta teab kõike Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ta teab kõike   Ta teab kõike Icon_minitime13/2/2011, 21:13

Kiiresti, tahan edasi juba lugeda, see osa oli niii põnev Razz
Tagasi üles Go down
*Nastik.
Kärameister
*Nastik.


Female Postituste arv : 1048
Age : 27

Ta teab kõike Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ta teab kõike   Ta teab kõike Icon_minitime19/2/2011, 00:16

ma teen homme uue osa, kohe üldse pole aega olnud Very Happy
aga ega keegi ju eriti ei oota ka seda :))
Tagasi üles Go down
http://www.nnastik.blogspot.com
*Nastik.
Kärameister
*Nastik.


Female Postituste arv : 1048
Age : 27

Ta teab kõike Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ta teab kõike   Ta teab kõike Icon_minitime19/2/2011, 13:21

Nii, sain uue osaga maha lõpuks Very Happy . Viivituste eest öelge aitäh õpsidele ja kudumisele (A). Aga nii, siin see osa siis on. flower

Minu ees seisis noor, minust ehk paar aastat vanem poiss, kellel olid süsimustad juuksed ning mõeldamatult tumedat värvi silmad. Ta oli pikk, minust lausa pea jagu pikem, ning suhteliselt kena. Samas polnud ma kunagi näinud teisi poisse peale tema, seega võis see mulle nii vaid tunduda. Tundmatul olid rohmakad näojooned: tal oli sirge, kuid ebaproportsionaalne nina, laiad huuled, kõrged põsesarnad, ning ülelüldse oli ta üleni ja tervenisti suur ja tugev. Tal olid seljas tumedad teksad ja must jope.

Tundmatu välimus pani mind võpatama. Olin valmis mind hõlmavaks laineks, mis tooks minuni kogu info selle isiksuse kohta ja mataks mu mõneks ajaks enda alla, aga ... seda ei tulnud. Avastasin, et seisan keset tänavat ning jõllitan lolli näoga mulle täiesti tundmatut inimest, kelle nime ma ei teadnud. Ma olin nii ehmunud, et lihtsalt ei suutnud midagi öelda.

Vaikuse katkestas tundmatu poiss: "Miks sa nii ehmunud oled?"

Tõstsin oma silmad tema näole ning kinnitasin need tema silmadesse.
"Sest, ma ... ma ei tea."

Vastus oli tegelikult tõene, kuid tavalisele inimesele ei oleks see midagi öelnud, niiet ma polnud ennast kuidagi reetnud. Vähemalt mulle tundus see nii, kuid minu arvamus muutus järsku, kui tundmatu lausus: "Mul on imelik sinult küsida, aga... Mis sinu nimi on?"

Mult ei olnud keegi kunagi nime küsinud, seega olin ma paar sekundit vait, enne kui küsimus mulle kohale jõudis. "Ma olen Tonya," sosistasin vaikselt. "Aga sina?"

Ka poisile tundus see küsimus tõenäoliselt uudsena, kuna ka tema viivitas veidi, enne kui vastas: "Ma olen Dan."

Tundsin, kuidas ma kergelt naeratasin, kuigi see polnud mul plaanis. Dan naeratas vastu ning sõnas: "Nagu ma aru sain, ei ole sa harjunud, et sinult nime küsitakse?"

"Muidugi mitte. Nagu näed, käin kodunt väljas vaid öösiti ning ei kohta eriti paljusid inimesi," vastasin, kerge iroonia hääles.

"Seda ma tean tõesti, et sa päeval ainult kodus oled. Ma ei tea, kas sa juba taipasid, aga ma olen sind juba kuu aega jälginud," ütles Dan, piinlikkus hääles. Kui poleks olnud nii pime, oleksin tõenäoliselt märganud kerget õhetust tema põskedel.

"Ahsoo. Väga tore. Sel juhul tead sa ehk öelda, miks pagana pärast need neli meest mõni päev tagasi minu juures käisid?" pärisin.

"Ei, tegelikult ma päris hästi ei tea. Nad käisid kuu aega tagasi minu juures. Nad ütlesid, et oleks väga hea, kui ma ülesande vastu võtaksin, aga et ma võin ka ära öelda, sest neil on varuvariant olemas. Ma ütlesin ära, aga siis hakkasin ma mõtlema, kes võiks olla nende niinimetatud varuvariant. Ühel ööl ma nägin sind. Arvasin, et ehk oled lihtsalt mõni üksik hulkur, aga... Sa tulid igal ööl jälle ja jälle, jalutasid täpselt sama teed pidi. Ühel hetkel ma lihtsalt mõistsin, et sa oled väga minu moodi. Ja et sina oledki see varuvariant."

"Eem... okei," oli kõik, mis suutsin öelda. See kõik tundus minu jaoks liiga müstiline. Miks see Dan nii enesekindel oli? Kuidas ta üldse tuli selle peale, et mina võiksin olla nagu tema? Ja milline tema üldse oli??

"Kus su ema on?" küsisin eneselegi ootamatult Danilt.

"Ta... tappis ennast kolm aastat tagasi," pööras Dan pilgu kaugusesse. Olin vait. Kõik klappis suurepäraselt. Minu ema tappis ennast aasta tagasi, Dani ema kolm aastat. Seega... oli kaks võimalust. Esimene oli see, et Dan on minu sugulane, mis oli ilmvõimatu, sest me ei sarnanud üldse; teine oli aga see, et ka tema suguvõsal oli needus peal.

"Mul tegi ema enesetapu aasta tagasi..." ütlesin vaikselt. Ma ei tea, kas Dan kuulis seda- tuul oli liiga tugev-, sest ta jätkas: "Igal juhul, kas sa siis tead ka inimestest... mm kõike?"

"Tavaliselt küll. Sinust mitte."

Dan seisis hetke paigal, keeras siis otsa ringi ja ütles: "Ei, see ei saa võimalik olla. Tõsiselt, see ei ole reaalne. Ma lähen koju, sorri."

Ning ta läks. Jälgisin tema eemalduvat tumedat selga ning tundsin, kuidas mu keha seestpoolt kokku variseb. Miks ta läks? Ta oli esimene inimene, kellest ma midagi ei teadnud, see oli lihtsalt liiga hea, et tõsi olla. Ma ei teadnud, miks see nii oli, aga see lihtsalt oli, ja ma pidin jätkama Daniga suhtlemist. Aga tema lihtsalt jalutas minema...

Tahtsin poisile järele joosta, kuid tema selg oli kadunud tänavanurga taha, nii et jäin seisma. Kuulsin, et mööda tänavat läheneb mulle auto. Põikasin kiiresti tee pealt kõrvale ning vaatasin pingsalt muru. Kuulsin, et auto peatub. Autouks käis kiirelt lahti-kinni ning kuulsin, kuidas minu poole sammuvad tikk-kontsade peal kellegi jalad.

"Tüdruk, tüdruk! On sul paha? Tahad, et me aitaks? Miks sa nii hilja siin üksi oled?" kuulsin ehmunud noore naise häält.

"Minuga on kõik korras, ma elan siin tänaval. Palun, ärge muretsege, sõitke edasi, ärge vaevake ennast," pigistasin sõnad vaevaliselt välja. Need pidid kõlama muretult, aga minu hääles oli siiski kalk noot. Tundsin, et naine raputab mind õlgadest.

"Tüdruk, miks sa mulle otsa ei vaata? Kas sa oled midagi teinud? Oled kindel, et ei taha, et me aitaks?"

"Palun, palun, minge juba. Ma tulin lihtsalt värsket õhku hingama. Ma... palun laske mind lahti," sosistasin lootusetult.

Naine tabas minu hääles anuva noodi, lasi minust lahti ning läks sõnagi lausumata tagasi autosse. Autouks käis kiiresti lahti-kinni ning auto kihutas minema, jättes mind suitsupilve keskele. Seisin paar minutit kohkunult, ning jooksin siis kodu poole.

Minu koduuksel oli väike punane silt: "30 päeva veel"
Tagasi üles Go down
http://www.nnastik.blogspot.com
Frezia
Võlur
Frezia


Female Postituste arv : 54
Age : 27
Asukoht : Kolme põrsakese kivimajas ;)

Ta teab kõike Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ta teab kõike   Ta teab kõike Icon_minitime19/2/2011, 15:57

Ei oota keegi? Ülisuperhea, et sa uue osa kirjutasid. Mulle meeldib see, et kuidagi suudad nii põnevaks loo teha. Ootan uut osa, tõsiselt. Head kudumist! Very Happy
Tagasi üles Go down
Asssu
Narkar
Asssu


Female Postituste arv : 45
Age : 26

Ta teab kõike Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ta teab kõike   Ta teab kõike Icon_minitime20/2/2011, 13:56

Mulle TÄIEGA meeldib!
Ootan uut (a)
Tagasi üles Go down
*Nastik.
Kärameister
*Nastik.


Female Postituste arv : 1048
Age : 27

Ta teab kõike Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ta teab kõike   Ta teab kõike Icon_minitime20/2/2011, 21:25

Lükkasin kampsuni kudumise ja füüsika katse edasi, niiet tekkis auk loo edasi kirjutamiseks Very Happy (A) . Ootan ikka veel normaalse pealkirja pakkumisi flower . And there it comes : Like a Star @ heaven

Järgneva päeva veetsin rahutult kodus, püüdes uinuda, kuid see ei tahtnud mul kuidagi õnnestuda. Visklesin küljelt küljele ning üritasin peast välja ajada mõtteid, mis puudutasid otseloomulikult Dani ning kahtlasi mehi, kes mulle ülesannet tahtsid anda. Või õigemini, olid juba andnud. Minu suurim soov oli, et mind poleks kunagi siia ilma sündinud. Ma olin niivõrd kasutu olend, et mul oli iseendastki kahju. Maailm oli minu jaoks tühi ning võõras, kas oli mõtet üldse üritadagi?

Ma ei saanud päeva jooksul hetkekski sõba silmale, niiet pimeduse saabudes olin nii kohutavalt väsinud, et suutsin vaevu voodilt püsti tõusta. Ma ei teadnud, mis kell oli- nimelt oli vana seinakell juba aastaid tagasi seisma jäänud. Panin end vaevaliselt riidesse ning kiirustasin õue.

Jalutamiseks valisin muidugi sama marsruudi, mida mööda ma juba aastaid kõndinud olin. Minu suurimaks lootuseks oli, et kohtan veel kord Dani, ning et ma saan toimuvas selgust. Kuigi ka poiss ise ei paistnud asjast palju rohkem teadvat, kui mina. Tegelikult tahtsin ma teda vist kohata vaid seetõttu, et ta oli esimene inimene, kes minu jaoks täielikuks saladuseks jäi... Temaga sain ma rääkida, vastuseid ette teadmata.

Läbilõikav tuul ning minu mitmepäevane magamatus tegid oma töö. Ma ei suutnud enam kuhugi liikuda, seega istusin sellesama suure tammepuu alla, mida mõni päev tagasi kallistanud olin. Külm maapind minu all oli tohutult ebameeldiv istekoht, kuid minu meeled olid väsimuse tõttu palju nõrgemad. Tundsin, kuidas mu silmad kinni vajuvad, ning kuigi ma teadsin, et võin öösel surnuks külmuda, mõistsin, et olen uinumas...

Mind äratas järsk raputus. Ma tahtsin silmi avada, kuid ei suutnud. Raputusele järgnes veel üks, niiet ma arvasin, et alanud on maavärin, kuigi siinkandis ei esinenud neid põhimõtteliselt kunagi. Veel üks raputus. Kargasin kohkunult ning täiesti ärganult üles, kuid leidsin end vastamisi Daniga, kes oli mind õlgadest raputanud.

"Kõik korras?" kuulsin sõnu üle tema huulte libisevat. Noogutasin ning rapsisin end lehtedest puhtaks.

"Miks sa siin magad? Oled sa päris hulluks läinud?" päris Dan, silmad ehmatusest suured.

"Tegelikult ma vist olengi hull," vastasin. "Normaalsed inimesed ei tea teistest kõike."

Dani niigi tõsine nägu muutus veel süngemaks. Ta oli mõne hetke vait ning ütles: "Tead mis. Mulle ei meeldi, et sa siin niiviisi maas lebad. Tule minu koju, eks? Sulle on kedagi vaja, sa lähed muidu päris hulluks kätte ära. Mu isa on küll kodus, aga... Noh, tegelikult ma rääkisin talle juba sinust."

Kahtlesin veidi, kuid vaid hetke. Ma ei uskunud, et Dan mulle halba soovib, vaevalt oleks ta mu siis üles äratanud. Olin talle oma elu eest tegelikult tänu võlgu. Noogutasin ning naeratasin arglikult. Dan naeratas soojalt vastu ning ütles: "Tule. Ma elan üle tee."

Dani mõistes "üle tee" oli päris kaugel. Algul sammusime umbes kaks minutit vaikides, kui ma lõpuks söandasin küsida midagi, mis juba ammu minu keelel kipitas: "Dan... Kuidas su vanemad tutvusid?"

Minu jaoks oli müsteerium see, kuidas Dani isa suutis koos sellise perega elada. Minu isaks oli suvaline kodutu, Danil oli minust kõvasti rohkem vedanud. Isa oli suurepärane abiline: ta tõi koju raha, riideid...

Dani samm aeglustus hetkeks, kuid peagi lisas ta taas kiirust. "Isa rääkis mulle, et ta oli emale öösel kord peaaegu otsa sõitnud. Ja kohe temasse armunud. Ja siis hakkas ta ema järele igal ööl luurama, kuni ema talle ütles, et ta teab, et isa seda teeb. Et ta teab isast kõike. Isa kohkus alguses, ning kadus mõnes päevaks, kuid tuli siis tagasi ning ütles, et ta on valmis oma praegusest elust ära ütlema ning elama koos minu emaga koos. Mina sündisin varsti, ja isa jätkas tööl käimist. Ta tõi meile uusi riideid, rääkis meile maailma uudiseid, õpetas mulle matemaatikat ja mida kõike veel. Ainus, mida ta meile kunagi ei toonud, oli toit, ja ega me seda emaga ei vajanudki. Pärast seda, kui ema end tappis... Isa on järjest rohkem tööl, ma näen teda heal juhul kord päevas, ja sedagi öösel..."

Poiss jäi vait ning põrnitses jalge ette. Ma ei tahtnud teda enam kurvastada, seega olin vait ning järgnesin talle. Tuul oli ikka veel läbilõikav, taevas pilvine ning oli kohutavalt pime.

Mõne hetke pärast, mis tundusid igavikuna, jõudsime ilusa valge majakese ette, mille akendes põlesid tuled, kuigi kell oli juba kõvasti üle kolme öösel. Dan kehitas õlgu ning avas koduukse.

Mulle lõi ninna tugev raamatute, tolmu, küpsiste, karamelli ja piparmündi lõhna segu. Lõhn oli nii omapärane, et see lõi mind hetkeks pahviks, niiet ma märkasin alles hiljem, milline maja seestpoolt välja nägi.

Majake oli hubane, selles valitses hämarus, kuna tuba, kuhu olin sattunud, valgustas vaid üksainus punase riidega kaetud lamp. Elutuba, nagu ma arvasin, oli mööblit täis, kuid selles puudusid igasugused pildid ja tehnika (kui lamp välja arvata). Paremat kätt seisis suur pruun laud, mida ääristasid kolm puust tooli. Laual lebas hunnik raamatuid ning kaardipakk. Lauast kaugemal oli raamaturiiul, mis oli täis kõiksugu raamatuid, üks paksem ja tolmusem kui teine; nende välimus järgi järeldasin, et neid oli korduvalt loetud.

Heites pilgu vasakule märkasin suurt kivist hallikat kaminat, milles põles hubane tuli, mis oli toa teine valgus- ja soojusallikas. Kamina kohal rippus suur kuldses raamis maal, mis kujutas endast päikeseloojangust valgustatud imeilusat niitu, mille kohal lendlesid vikerkaarevärvi liblikad. Kamina ees seisis hiiglaslik must nahast tugitool, mis oli seljaga ukse poole.

Otse ukse vastas oli aken, mille ees rippusid tumesinised kardinad.

Kuulsin, kuidas tugitool kääksatas. Võpatasin ehmunult ning pöörasin pilgu kamina poole. Tugitool pöördus aeglaselt ning ma leidsin end silmitsi keskealise, kuid juba täiesti hallide lühikeste juustega mehega, kes oli tõenäoliselt Dani isa. Mehel olid tuhmunud helehallid silmad, mis kunagi olid olnud kindlasti säravad ning elurõõmsad, ning sirge terav nina nagu Danilgi. Tema lõuga ääristas paaripäevane hallisegune habe ning tema laubale oli igaveseks oma pitsri jätnud murekorts. Mehe kitsad huuled kõverdusid kerges naeratuses, ning tema põskedesse ilmus väike naerulohk.

Samal hetkel teadsin sellest mehest kõike. Ma nägin, kuidas ta sündis 38 aastat tagasi väikses alevikus, olles oma suures peres seitsmes laps. Nägin tema rasket lapsepõlve, kuna pereisal oli raske kõiki lapsi ära toita. Nägin, kuidas väikse poisi, kelle nimi oli muuseas Bern, ema sundis oma last loomade eest hoolitsema ning ei lasknud tal enne koju tulla, kui sead olid toidetud ja lauta aetud. Nägin, kuidas Bern esimest korda kooli läks, seljas vanad ja kulunud riided, mille pärast tema üle naerdi ning teda peksti. Nägin, kuidas poisi ema suri mingisse haigusesse ning Berni isa seepeale maja maha põletas ning pojad laia maailma saatis, ise kuhugi metsa kadudes. Nägin, kuidas Bern kõigest hoolimata viieliselt kooli lõpetas ning ülikooli sisse sai. Nägin tema esimest armastust, kuid tüdruk hukkus lennuõnnetuses. Nägin, kuidas Bern, jälle kõigest hoolimata, tööle läks ning karjääriredelil järjest kõrgemale tõusis. Nägin tema kannatusi, kui ta oma pere eest hoolitseda püüdis, kannatusi, kui tema naine end tappis, kannatusi, kui tema poeg teda ei mõistnud...

Kogu selle läbielatud valu ja kurbuse ja piina pärast vajusin põlvili põrandale ning sõnasin, pisarad voolamas: "Miks sa mind siia tõid, Dan?"

Dan vaatas mind kohkunult ning küsis: "Sa... said kõik teada, eks?"

"Muidugi sain ma teada! Ma tundsin kõiki neid tundeid, kas sa siis sellest aru ei saa?" nuuksusin, tundes, et piinarikkad mõtted hakkavad tasapisi järele andma. Nendele mõtlemine tõi kogu valu tagasi ning ma püüdsin kõigest hingest mõelda millelegi ilusale.

"Ma... ma arvasin, et sa saad lihtsalt teada, mitte ei tunne..." oli Dan ehmunud.

"Kuidas sa nii juhm oled?? Sa ju ise tunned ka kõike, kui inimest näed! Mille eest sa mulle nii tegid?" piinlesin ma ikka veel talumatute südamemurede käes. Minu silme eest läks mustaks, sest kogesin kõiki kõige hullemaid tundeid, mida mees oli kogu elu jooksul tundnud, vaid sekundi murdosa jooksul.

Dani silmist peegeldus ehmatus. "Ma näen vaid elulugu, ma ei tunne..."

Ma ei tea, kui kaua ma seal põrandal istusin ning ohjeldamatult nutsin, kuid mõne aja pärast andis valu järele ning ma suutsin selgelt näha. Minu ees kükitas Dan, Bern oli ikka veel tugitoolis, kuid nüüd hoidis ta juba käes teetassi ning ulatas selle mulle, ise lohutavalt naeratades. Nii palju, kui oli võimalik antud olukorras naeratada.

"Tonya, Ton!" kuulsin Dani murelikku häält. Pöörasin pilgu talle ning ta silmist peegeldus kergendus.

"Joo teed," kuulsin Berni kähisevat häält. "See teeb olemise kergemaks... Räägi meile oma lugu."

Rüüpasin imemaitsvat teed, hingasin sügavalt sisse ning alustasin pika looga...




____________________________
Selline pikk osa tuli siis Very Happy Arvamusi ? Very Happy flower
Tagasi üles Go down
http://www.nnastik.blogspot.com
Frezia
Võlur
Frezia


Female Postituste arv : 54
Age : 27
Asukoht : Kolme põrsakese kivimajas ;)

Ta teab kõike Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ta teab kõike   Ta teab kõike Icon_minitime20/2/2011, 23:27

Apppiiii, kui hea. Ma räägiksin ise käsitööõpetajaga, et ta sinult kampsunikudumise kannatused ära võtaks. Ma lihtsalt armastan seda juttu!! Very Happy
Tagasi üles Go down
*Nastik.
Kärameister
*Nastik.


Female Postituste arv : 1048
Age : 27

Ta teab kõike Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ta teab kõike   Ta teab kõike Icon_minitime23/2/2011, 18:33

Ei ole midagi öelda... Et, uus osa flower

Peale pikka jutustamist märkasin, et mu tee oli täiesti jahtunud. Ega ma seda nii väga juua tahtnudki. Bern silmitses mind mõtlikult ning küsis siis äkitselt: "Kas sa kardad koju minna?"

Olin küsimuse pärast imestunud, kuid vastasin kiiresti: "Mm... ma ei tea. Ma pole selle peale mõelnud. Pärast seda, kui te küsisite, siis vist jah."

Bern noogutas ning lisas siis, kerge naeratusevine näol: "Seda ma tahtsingi sulle õpetada: ära mõtle üle. Hirmud saavad tekkida vaid siis, kui sa mõtetele vaba voli annad. Ja ette kujutama hakkad."

Mõtisklesin kuuldu üle ning tõusin siis püsti, kavatsedes koju minna. Ma olin kohutavalt väsinud.

Koju jõudes leidsin ukselt juba tuttava sildi: "
29 päeva veel". See kõlas kuidagi topakalt; ma ei viitsinud silti isegi ukselt rebida, vaid läksin tuppa ja heitsin ühes riietega voodisse. Hetk enne magama jäämist nägin, et laual oli midagi suurt ja kandilist. Tõusin kahtlustavalt püsti ning liikusin aeglaselt laua poole.

Laual lebas suur pruun nahkkaantega raamat. Teos oli niivõrd suur ja tolmune, et jäi mulje, et umbes poolteist sajandit pole keegi seda puudutanudki. Nahkkaante nurgad olid veidi räsitud, nagu oleks keegi neid suures meeleheites veidi närinud; keset raamatut ilutses suur ja imelik märk, mille tähendust ma isegi ei aimanud. See oli suur kuldne ring, mida läbis rist ning sellest hargnes ringi erinevatesse punktidesse tohutu suur hulk kuldseid vääte, mis põimusid omavahel ning moodustasid keerukaid mustreid. Ringi kohal oli hiiglaslik täht N, mis oli samuti kaetud kuldsete väädikestega.

Ma ei julgenud algul raamatut avadagi, kuid miski tõmbas mind selle poole, niiet lõpuks söandasin ma näpuga raamatu köidet silitada. Mulle tundus, et üle raamatu libises kerge vari, kuid ma ei pööranud sellele erilist tähelepanu: ma teadsin, et toas pole peale minu kedagi, ja mida üks raamat teha saab.

Irooniline, aga just pärast viimast mõtet, et raamat ei suuda midagi, kargas raamat minu sõrmede all lahti ning lehitses iseennast, peatudes kuskil teose keskel. Lehe ülemises osas ilutses suur roheline pealkiri ilukirjas:
"Sissejuhatus algajatele Nägijatele".

Kortsutasin kulmu, sest mul polnud esiteks aimugi, kuidas raamat minu lauale oli sattunud, ning teiseks muidugi ei saanud ma aru, milleks seda vaja oli. Ma olin küll kindel, et raamatu kohaletoimetajaks oli seesama mees, kes mulle ülesannet tahtis anda, aga kuidas ta majja oli pääsenud, jäi mulle mõistatuseks.

Tahtsin ettevaatlikult lehte keerata, kuna mind pole kunagi sissejuhatused huvitanud, kuid raamat ei lasknud seda teha- lehed muutusid kivikõvadeks ning ma pidin lugemist algusest peale alustama.


"Nägija peab olema väga ettevaatlik ning kannatlik..." Tavaline bla-bla-bla. Minu silmad peatusid ühel väiksel lõigul: "Võimsamad Nägijad on suutnud oma võimeid peatada, kuid ka tugevdada: näha teiste inimeste elu vaid omal soovil, ning põhjalikumalt. Nad on suutnud kaevata ennast ka nende ajudesse, kes on ennast treeninud, et end kaitsta. Selleks on vaja tõelisi Nägija iseloomujooni (vt. lõik 1) ja veel ka..." Edasi tekst mind jälle ei huvitanud.

Istusin vaikselt põrandale ning mõtlesin esimest korda tõsiselt järele. Kui mulle antakse mingi ülesanne, tehakse minust tõenäoliselt väga treenitud Nägija või mis iganes. Seega peaks ma hiljem saama oma oskusi talitseda. Naeratasin omaette, ning ei pannud tähelegi, et raamat oli iseenesest sulgunud. Ma juba magasin.


Ärkasin alles öö hakul. Mu pea valutas hirmsal kombel, sest olin lamanud kõval ja külmal põrandal, seega otsustasin jälle jalutama minna. Rutiinne, kuid siiski midagi teistsugust, kui kodus istumine.

Õues polnud mitte midagi muutunud, niisiis ma suundusin Dani ja Berni maja poole. Mul polnud aimugi, mis on viisakus ja muud sellist, nii et mul polnud üldsegi süümepiinu, kui rahulikult nende uksele kell 2 öösel koputasin. Kuulsin susside lohisemist ning ukse avas unine Dan. Tal olid jalas mustad ¹ortsid ja valge särk seljas. Ta sasis oma musti juukseid ja haigutas. "Aa. Ton, hei."

Noogutasin ja lisasin: "Mul on kohutavalt igav. Ma leidsin eile muuseas mingi raamatu oma laualt. Nägijatele."

Dan kortsutas kulmu ja ringutas. Kuulsin, et kõrvaltoas hakkas Bern sahistama. Peagi ilmus tema väsinud nägu nähtavale.

"Tule sisse, tule sisse," ütles ta ning naeratas, paljastades oma sirged hambad. Astusin majja ning tundsin juba mulle tuttavat lõhna. Istusin kamina äärde tugitooli ning ootasin Dani ja Berni. Kell tiksus aeglaselt ning vaikselt, kaminas praksus tuli nagu eelmiselgi päeval ning kamina kohal rippuv pilt oli imekaunis.

Äkki kostis kõrvaltoast klirin, karjed ja vaikus.
Tagasi üles Go down
http://www.nnastik.blogspot.com
NunnuOled-
Kojamees
NunnuOled-


Female Postituste arv : 33
Age : 26
Asukoht : Tallinn

Ta teab kõike Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ta teab kõike   Ta teab kõike Icon_minitime23/2/2011, 20:47

huvitav. Very Happy aga uut siis. Very Happy
Tagasi üles Go down
*Nastik.
Kärameister
*Nastik.


Female Postituste arv : 1048
Age : 27

Ta teab kõike Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ta teab kõike   Ta teab kõike Icon_minitime27/2/2011, 21:08

jaah , mul on viimasel ajal lihtsalt NII palju tegemist olnud, täitsa jube ...
ma püüan lähima kolme päeva jooksul midagi valmis kribada, lihtsalt mul on esmaspäeval vaja kampsun lõpetada (oh god) ja passipilt teha (xd) ja teisipäeval on trenn, nii et vaatab, millal jõuan.

lisaks oli mul tänase hilisõhtuni arvutikeeld kolm päeva peal (Y)
Tagasi üles Go down
http://www.nnastik.blogspot.com
*Nastik.
Kärameister
*Nastik.


Female Postituste arv : 1048
Age : 27

Ta teab kõike Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ta teab kõike   Ta teab kõike Icon_minitime8/5/2011, 20:12

Oioi... Nüüd pole küll kohutavalt ammu kirjutanud ... Aga peale osade läbilugemist tuli jälle soov seda kirjutada, eriti sellepärast, et mul on tohutult palju kaugemale edasi mõeldud ... Niiet, palun väga, osa number kaheksa

Kargasin ehmunult püsti ning tundsin, kuidas mu olemus kaheks tükiks rebeneb. Üks osadest tahtis paigal olla ja vaikselt kuulatada, püüdes märkamatuks jääda; teine aga soovis kihutada kööki ning kaitsta küünte ja hammastega paljukannatanud Berni ja mulle salapäraseks jäävat Dani. Need kaks osa kaklesid minus mõne sekundi, kuid just siis, kui hakkasin köögi poole tormama, ilmus ukseavasse veidi räsitud olemisega Dan ja naeratas ebalevalt.

"Mis juhtus? Kus Bern on? On sinuga kõik korras? Kes seda tegi?" küsisin Danilt paanikas, hirm pilgus. Dan naeris katkendlikult ja sõnas siis: "Rumal oled, see oli ainult teetass, mis puruks kukkus Berni jala peale. Ta kõrvetas end ära ja ehmatas väga. Ta tuleb kohe."

Kortsutasin kulmu. Minu kõrvu küündinud karje ei paistnud kohe üldse ennast ära kõrvetanud inimese häälitsuse moodi, aga kuna mõne hetke pärast ilmus tuppa kinniseotud jalaga veidi lonkav Bern, rahunesin ning lasin magusal piparmünditeel hea maitsta. Bern võttis istet tugitoolis kamina vastas ning Dan prantsatas põrandal olevale tumedale karvasele vaibale minu jalge ette. Jälgisin klaasistunud pilgul kaminas tantsisklevaid leeke, kui mul tuli tahtmine küsida midagi, mis ammu hingel kripeldanud oli.

"Mul on küll ebamugav küsida, aga kuidas see... imelik saatus teie pere tabas? Miks Dan poisina sündis? Kas te olete minu sugulased?" Lõin piinlikkusest silmad põrandale, aga seal istus Dan, kes kohe mu pilgu kinni püüdis ja pärast kerget köhatust seletama hakkas.

"Imelik saatus on küll vale sõna. See on pigem... ühesõnaga, 500 aastat tagasi oli selle linna asemel üks küla. Selles külas oli suureks harrastuseks nõidade tapmine. Nendega tehti absoluutselt õõvastavaid asju- neid lõiguti tükkideks ja visati jäänused jõkke; neid põletati elusalt; neid uputati loomaveres; neid visati kaljudelt alla ja pärast näidati nende veriseid surnukehi külarahvale, kes neid kividega loopides meelelahutust said."

Dani pilgus oli sügav vastikus ja tema tumedad silmad paistsid omandavat täiesti musta värvuse. Üle mu selja jooksis judin ning ma hingasin sügavalt sisse, peletades jubedad kujutluspildid eemale. Dan oli hetke vait, kuid jätkas siis.

"Minu kauge vanavanavanavanavanavanaema või midagi sinnapoole, elas külas, kus oli küla ravitseja. Teda ei peetud kunagi nõiaks, sest ta kasutas ravimiseks vahendeid, mida kõik harimatudki tundsid. Ta oli väga lahke ning abivalmis, aga ta pelgas inimeste seltsi. Ta küll ravis neid terveks, kuid ei rääkinud nendega muudel teemadel peale tervise. Ta elas eraldatult metsas väikses hütis ja keegi ei teadnud tema ravimisoskuste saladusi. Teda peeti saladuse, uhkuse, tarkuse, üksinduse ja abivalmiduse (selliste vastandlike omaduste) kehastuseks."

Dan silmitses oma põlvi ning oli näha, et tal on raske jätkata. Siiski võttis ta end kokku ning rääkis edasi.

"Aga ühel päeval toodi tema juurde vaevalt täisealine tüdruk, keda oli haavanud mingi metsloom. Lisaks oli ta haigestunud peaaegu ravimatusse haigusesse ning tema vanemad olid lootust kaotamas. Ravitseja suutis mõne nädala jooksul tüdrukule kui uue elu sisse puhuda, ning seda peeti täielikuks imeks. Juhtus aga nii, et see tüdruk ei tahtnud enam ravitseja juurest lahkuda, vaid tahtis tema saladusi teada saada. Ravitseja heldis ja hakkas tüdrukut usaldama, õpetades teda ning nägi uhkusega, kuidas tüdruk arenes ja järjest paremaid oskusi omandas."

Ma teadsin, et sellele peab järgnema aga. Sest muidu poleks lool mõtet olnud.

"Aga siis, siis selgus, et tüdruk hakkas oma oskusi halvasti kasutama. Ta muutus omakasupüüdlikuks, tegi kõike enda heaks ning ei aidanud kedagi. Seega olid tema oskused tarbetud. Ravitseja vihastas ja viskas tüdruku enda juurest välja, ähvardades, et kui tüdruk veel oma oskusi halvasti kasutab, paneb ta noorukile needuse peale. Tüdruk ei uskunud vana naist muidugi, kuna keegi ei pidanud teda nõiaks. Ta naeris naisele näkku ja jätkas oma oskuste kasutamist."

Kuulasin lummatult, suutmata pöörata Dani viha täis pilgult.

"See tüdruk oli minu vanavanavanavanavanavanaema või midagi sinnapoole. Ja selle asemel, et kuulata ravitseja sõnu, andis ta saladused edasi ka ühele oma sõbrannale, kes oli veelgi ahnem ning otsustas, et peab muutuma targemaks kui tüdruk, kellele ravitseja saladused usaldanud oli. Tema nimi oli Lea ning ta oli tõenäoliselt sinu esivanem."

Ahhetasin vaikselt ning ei suutnud uskuda, et Dan teab minu suguvõsast rohkem kui mina. Ei tea, kas ka minu ema oli kõigest teadlik ja varjas seda minu eest, või oli ka tema sellesse loosse pühendatud? Raputasin pead. Ma oleks sellest teadnud. Olin Dani kõrval oma oskuse unustanud.

"Nii Leal kui ka tema sõbrannal Nanal, kes talle saladused pühendas, olid mehed. Nad mõlemad olid väga varakult mehele läinud ning imekombel jäid mõlemad samal ajal lapseootele. Ning mingil imelikul põhjusel kaasnesid mõlema rasedusega kohutavad nägemused ja valud, mistõttu külarahvas pidas neid kurjast vaimust vaevatuteks. Ei nemad ise ega ka kirik ei suutnud neid terveks ravida. Niisiis suundusid nad mõlemad ravitseja poole, kuigi see oli nende jaoks kohutavalt alandav."

Dan pidas hetkeks pausi ning neelatas kergelt. Nüüd pidi tulema siis see needuse osa.

"Ravitseja teadis juba, et nad on tulemas. Ta ootas neid uksel, hallid juuksed raevukalt tuules lendlemas. Lea ja Nana kartsid naist kohutavalt, kuid olid sunnitud kahetsevalt abi paluma. Nad teadsid, et muidu ootab nende lapsi surm. Ravitseja silmitses neid pikaldaselt, ning lausus siis, et võtab neilt valud ja nägemused, kuid nende mõlema suguvõsal on igavesti needus peal. Nad peavad piinlema kõiketeadvuses, nagu nende esivanemate soov oli olnud. Leal ja tema suguvõsal pidid sündima vaid tüdrukud ning Nanal ja tema järglaste peredel vaid poisid."

Mõtlesin pikalt kuuldu üle. Kõik paistis klappivat, kuigi see sarnanes kohutavalt mõnest raamatust välja võetud lõiguga. Siiski ei saanud ma aru, kuidas oli see võimalik, et ei mina ega Dan ei teadnud üksteisest midagi. Ning miks oli Dani emal needus peal, mitte isal?

Dan vist mõistis mu mõttekäiku, seetõttu sõnas ta: "Mõne aja pärast kahetses ravitseja, et ta oli needuse tervele suguvõsale peale pannud. Ta mõistis, et Lea ja Nana järglased ei pruugi nende eeskuju järgida. Seega pehmendas ta oma needust, kuna ta seda maha võtta ei saanud: ta andis kahele suguvõsale võimaluse omavahel suhelda teadmata teineteise mõtteid ja saatust. Aga seda ei teadnud kumbki suguvõsadest, nii et nad vältisid hoolikalt ka üksteist. Kuni ajani, mil ma sinu avastasin. See on küll ime, et ma nii lähestikku elame."

"Aga... su ema?" pärisin, teades, et Dan mõistab ka mu poolikut küsimust. Dan niheles ja ütles siis: "Mu vanaisa oli arst. Ta tegi nii, et mu vanaemal sünniks tüdruk. Aga sellel tüdrukul sündis järjekordselt poiss. Mina."

Kõik klappis suurepäraselt. Mind rusus tõde, tõde, mida olin nii väga tahtnud teada saada, kuid nüüd tundsin, et oleks olnud parem teadmatuses elada. Mu esivanem oli olnu õel ja halb inimene.

Heitsin pilgu Bernile. Dan, kes mu silmi jälgis, pani seda tähele ning pöördu isa poole: "Vabanda, et ma sulle varem ei rääkinud. Ema rääkis sellest mulle ammu, aga ta palus, et ma võimalikult kaua tõega venitaks. Ta kartis, et sa lähed hulluks või muud sellist."

Bern noogutas ning jõllitas klaasistunud pilgul tuleleeke, mis limpsisid puuhalge ning tantsisklesid kaminas, tundmata maailma hädasid. Tundsin, et on aeg lahkuda, nii et tõusin püsti ja sammusin ukseni. Dan saatis mind, hoiatades enne ukse sulgemist: "Ole ettevaatlik." Noogutasin ning läksin puisel sammul välja.

Veidi enne väravast välja astumist hakkas mulle silma, et köögi aken oli purunenud ning rohul oli paar punast jälge.
Tagasi üles Go down
http://www.nnastik.blogspot.com
*Nastik.
Kärameister
*Nastik.


Female Postituste arv : 1048
Age : 27

Ta teab kõike Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ta teab kõike   Ta teab kõike Icon_minitime9/6/2011, 13:01

keegi võiks ikkagi arvamust avaldada , eksju ? Very Happy
tahaks väga edasi kirjutada, aga kas on ikka mõtet, kui keegi ei loe ega kommenteeri ? :)
Tagasi üles Go down
http://www.nnastik.blogspot.com
Karro
Our little cutie pie (L)
Karro


Female Postituste arv : 1743
Age : 29
Asukoht : Tähtedel

Ta teab kõike Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ta teab kõike   Ta teab kõike Icon_minitime11/6/2011, 14:43

Muidugi kirjuta edasi! :)
Mulle nii meeldis. See on nii... ÄGE. Ma ei tea. Ma ei oska seletada Very Happy

Aga jah. Mina tahan uut osa! :)
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Ta teab kõike Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ta teab kõike   Ta teab kõike Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Ta teab kõike
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2Mine lehele : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Jutud :: Kui kuskile ei mahu-
Hüppa: