MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 2012

Go down 
2 posters
Mine lehele : 1, 2  Next
AutorTeade
Herbts
200 posti tüüd
Herbts


Female Postituste arv : 202
Asukoht : Tähistaeva all...

2012  Empty
PostitaminePealkiri: 2012    2012  Icon_minitime27/2/2012, 19:08

1.
Pealkiri: Kiilivõrendik
Autor: Eva Ibbotson
Lehekülgi:400
Sisu: Kui 11-aastane Tally Hamilton Teise maailmasõja hakul kodust Londonist kauges maanurgas asuvasse internaati saadetakse, ei ole ta selle üle sugugi õnnelik. Kohale jõudes selgub aga, et tegu on toreda kohaga täis sõbralikke lapsi, põnevaid õpetajaid ja kõikvõimalikke lemmikloomi. Just niisugusesse kooli on alati igatsenud minna ka suursugusest lossielust tüdinenud Bergaania prints Karil, kellega Tally kohtub kooliekskursioonil imekaunisse Bergaania kuningriiki. Ent puhkev sõda ja riigipööre Bergaanias toovad printsile kaela palju kurja ja tüdruk peab hakkama tema päästmiseks plaane.
Minu arvamus: Mõnus lugemine võiks öelda, selline armas lasteraamat.
Hinnang: 7/10
2012  R117346


Viimati muutis seda Herbts (24/6/2012, 12:08). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
http://sidrunisiirup.blogspot.com
Herbts
200 posti tüüd
Herbts


Female Postituste arv : 202
Asukoht : Tähistaeva all...

2012  Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012    2012  Icon_minitime27/2/2012, 19:13

2.
Pealkiri: Neelatud
Autor: Simon Holt
Lehekülgi:208
Sisu: Kui Reggie loeb salapärasest vanast päevikust neeljate kohta, peab ta neid vaid anonüümse nõdrameelse vaimusünnitiseks. Kuid kui ta väikevend Henry hakkab veidralt käituma, on selge, et need olendid eksisteerivad ka väljaspool hullumeelse naise kujutlusvõimet, ning Reggie saab teada, mis juhtub siis, kui hirmudest saab tõelisus.
Oma lähedaste päästmiseks peab Reggie õppima, kuidas luupainajate maailmas ellu jääda. Suudab ta alla neelata oma hirmud, enne kui need neelavad tema?
Minu arvamus: Ei ole õudusjuttude fänn, kuigi mul kulus üpriski kaua aega et see raamat läbi lugeda ei saa öelda et raamat oleks halb olnud, ei see oli tegelikult päris hea..
Hinnang: 6/10
2012  R116780

2. raamat lehekülgi: 608
Tagasi üles Go down
http://sidrunisiirup.blogspot.com
Herbts
200 posti tüüd
Herbts


Female Postituste arv : 202
Asukoht : Tähistaeva all...

2012  Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012    2012  Icon_minitime27/2/2012, 19:23

3.
Pealkiri: Isa Goriot
Autor: Honore de Balzac
Lehekülgi:253
Sisu: Pariisi tegelikust elus ja mehest kelle kaks tütart on ta enda elust väljatõrjunud... keerulistest inimeste vahelistest suhetest..
Minu arvamus: Kohustuslik kirjandus, iseenesest peaks ütlema kõik, kuigi kui aus olla siis polegi kõige hullem raamat, kui natuke (veerand raamatust) loetud on.. siis juba läks lugemine ladusalt..
Hinnang: 4/10

3. raamat lehekülgi: 861
Tagasi üles Go down
http://sidrunisiirup.blogspot.com
Herbts
200 posti tüüd
Herbts


Female Postituste arv : 202
Asukoht : Tähistaeva all...

2012  Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012    2012  Icon_minitime1/3/2012, 20:52

4.
Pealkiri: Tuule vari
Autor: Carlos Ruiz Zafron
Lehekülgi: 517
Sisu: Oma ema kaotanud Daniel avastab ühel hommikul ärgates, et ei mäleta enam tema nägu. Et poega lohutada, viib Danieli vanaraamatukaupmehest isa ta Unustatud Raamatute Surnuaeda - salapärasesse raamatukogusse, kuhu on varjule toodud raamatud, mille maailm on unustanud ja mis ootavad seal, et keegi neist jälle hooliks. On tavaks, et kui keegi tuleb esimest korda sellesse paika, saab ta valida tollest riiulite labürindist endale ühe raamatu, mille võtab oma kaitse alla, andes lubaduse kanda hoolt, et see elaks igavesti. Raamat, mille Daniel välja valib - või raamat, mis valib välja Danieli - on kellegi Julian Caraxi romaan "Tuule vari". Püüdes salapärase autori kohta rohkem teada saada, seisab Daniel silmitsi tõsiasjaga, et keegi üritab järjekindlalt hävitada Caraxi viimset kui teost, viimset kui jälge temast. Näiliselt süütu otsing paotab ukse ühte Barcelona süngesse saladusse, loosse hukule määratud armastusest, vihkamisest ja kättemaksust. Ning nähtamatult on nii Danieli kui ka tema lähedased saanud osaks sellest loost ja muutunud etturiteks mängus, mis ei sõltu enam neist endist.
Minu arvamus: Ainult kiidusõnad! Nii paeluvad ja mõnusat raamatut pole ammu lugenud... Rääkimata sellest, et ma pole kunagi olnud eriline fänn muude maa kirjanduse suhtes kui ameerika/inglise..
Ja no kuna mulle jäid mõned tsitaadid silma siin nad on:
"Mitte enda pärast- selle ahvikarja lugupidamine, kes end inimkonnaks nimetab, jätab mind sügavalt ükskõikseks-, vaid tema pärast."
"Lollid räägivad, argpüksid vaikivad, targad kuulavad!"
"Ära kunagi usalda seda, kes kõiki usaldab!"

Hinnang: 10/10

2012  3576
4. raamat lehekülgi: 1378
Tagasi üles Go down
http://sidrunisiirup.blogspot.com
Herbts
200 posti tüüd
Herbts


Female Postituste arv : 202
Asukoht : Tähistaeva all...

2012  Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012    2012  Icon_minitime5/3/2012, 20:08

5.
Pealkiri: Kolmeteistkümnes lugu
Autor: Diane Setterfield
Lehekülgi:416
Sisu:Noor biograaf Margaret Lea saab kirja ülipopulaarselt kirjanikult Vida Winterilt, kes soovib, et tema elust tõtt kirjutataks. Vida on oma biograafe ja fänne juba aastaid segadusse ajanud, jutustades igale küsijale oma elust erineva versiooni, vandudes sealjuures iga kord, et tegemist on puhta tõega. Margareti on Vida välja valinud selleks, et esimest korda täielikult ära rääkida oma tõeline lugu. Kuid ka Margaretil on oma lugu: ta sündis küll kaksikuna, kuid tema õde pidi surema, et Margaret saaks elama jääda. Aegajalt tunneb Margaret teispoolsuse aurat ning tugevat tõmmet oma teise poole järele, mida ta jääb igaveseks taga igatsema. Ka Vida jutustatud loos on kaksikud - kaks metsikut tüdrukut. Mida edasi, seda kummalisemaks see lugu läheb ning Margaret tunneb, et ta peab astuma vastu ka omaenda deemonitele.
Minu arvamus: Põnev, mõtlema panev ja paljude huvitavate pööretega raamat... Mulle meeldis meeletult, eriti see jutu keerlemine kaksikute ümber... peale raamatu kätte võtmist olin ääretult üllatunud kui alles olid veel viimase leheküljed lugeda...
Hinnang: 9/10
2012  332
5. raamatut lehekülgi: 1794
Tagasi üles Go down
http://sidrunisiirup.blogspot.com
Herbts
200 posti tüüd
Herbts


Female Postituste arv : 202
Asukoht : Tähistaeva all...

2012  Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012    2012  Icon_minitime8/3/2012, 19:14

6.
Pealkiri: Koletu
Autor: Alex Flinn
Lehekülgi:301
Sisu: Kyle Kingsbury on New Yorgi keskkooliõpilane, keda kadestavad kõik – ta on rikas, sportlik, ilus ja ka muidu igatpidi täiuslik... seni, kuni üks nõid paneb talle peale needuse, mis muudab ta väljastpoolt sama koledaks, nagu ta on sisemiselt. Nüüd on ta koletis, kes päeval end peidab ja öösiti ringi luusib. Kyle’il on aega kaks aastat, et needus murda, pärast seda muutub ta igaveseks ajaks koletiseks. Ainus võimalus saada tagasi normaalne elu, oleks Kyle’i jaoks see, kui temasse armuks tõeliselt mõni tüdrukut, tõestades oma armastust suudlusega…
Minu arvamus: Lugedes mõtlesin, et peamõte tõttu võiks iga noor isiksus selle raamatu läbi lugeda... Aga mina jäin ülimalt rahule
Hinnang: 10/10
2012  R122972
6. raamat lehekülgi kokku:2095
Tagasi üles Go down
http://sidrunisiirup.blogspot.com
Herbts
200 posti tüüd
Herbts


Female Postituste arv : 202
Asukoht : Tähistaeva all...

2012  Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012    2012  Icon_minitime8/3/2012, 19:22

7.
Pealkiri: Imekummaline
Autor: Lesley Livinstone
Lehekülgi: 264
Sisu: Aegade algusest saati on haldjariik võtnud…
Seitsmeteistaastase näitlejahakatise Kelley Winslow jaoks on haldjad vaid tegelased lapsepõlve muinaslugudest. Siis aga kohtub ta Sonny Flanneryga, kelle terashallide silmade taga peitub sama terasene soov teda kaitsta.
Sonny valvab Samhaini väravat, mis ühendab surelike maailma haldjate nõidusliku ja ohtliku Teineilmaga. Jäise kuninga Auberoni käsul suletud värav avaneb vaid kord aastas.
Sel aastal, kui läheneb aeg, mil Samhaini Värav avali paiskub ja Haldjamaa hirmuäratavad asukad üritavad end pahaaimamatute inimeste maailma läbi murda, juhtub midagi ootamatut… midagi imelist ja kummalist. Kelleyle ei avane mitte ainult haldjailm tema ümber, vaid ta saab teada ka teda ootavast pärandist.
Nüüd peab Kelley korraga hakkama saama nii haldjate hukutava reetlikkuse kui oma süvenevate tunnetega Sonny vastu – tulemuseks on rabavalt kaasahaarav lugu, millest kiirgab romantikat.
Minu arvamus: Totaalne nõrkus haldja juttudele...
Hinnang: 9,5/10
2012  R118514
7. raamat lehekülgi kokku: 2359
Tagasi üles Go down
http://sidrunisiirup.blogspot.com
Herbts
200 posti tüüd
Herbts


Female Postituste arv : 202
Asukoht : Tähistaeva all...

2012  Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012    2012  Icon_minitime15/3/2012, 20:28

8.
Pealkiri: Targa mehe hirm
Autor: Patrick Rothfuss
Lehekülgi: 599
Sisu: Triloogia teine osa saab alguse sarja peategelase Kvothe meenutustega ülikoolist. Sõbrad on veelgi rohkem sõbrad, vana vaenlane ikka vaenulikum, kaunite neidude vihjete peale Kvothe vaid punastab, ent viimaks ometi on tal ametlik ligipääs unistuste raamatukogule ja kõigile seal leiduvatele tarkustele. Paraku tekib kahtlus, et keegi on ehk juba aastasadu tegelenud ajaloo ähmastamise, sellest vale pildi loomisega. Meister Elodin hakkab vähestele väljavalitutele, kelle hulka kuulub ka Kvothe, õpetama nimetamise kunsti, teadust kõikide asjade sisemisest olemusest. Ometi osutuvad need tunnid pehmelt öeldes veidrateks.
Kvothe aga sunnitud oma õpingud armastatud ülikoolis katkestama, et otsida õnne kaugel maal, iidsest suguvõsast kõrgaadliku abilisena. Talle omase leidlikkusega saab Kvothe kõige vajalikuga hakkama. Selle raamatu lõpulehekülgedel vantsib ta aga käputäie palgasõduritega püüdma teelisi kimbutavat röövlijõuku ega suuda otsustada, kas ülesanne tähendab suurt usaldust või katset üleliigseks muutunud abilisest vabaneda.
Minu arvamus: Ta on üks parimaid! Kvothe... juba see et ta punapea on ja see et ta ülikoolis käis ja nii loll on et ei tee Denna suhtes ühtki liigutus kui viimane põmmpea.. lihtsalt ülimega armas tüüp.. cheers
Hinnang: 10/10
2012  R131026
8. raamat lehekülgi kokku: 2958
Tagasi üles Go down
http://sidrunisiirup.blogspot.com
Herbts
200 posti tüüd
Herbts


Female Postituste arv : 202
Asukoht : Tähistaeva all...

2012  Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012    2012  Icon_minitime15/3/2012, 20:39

9.
Pealkiri: Sünnimärk kui saatuse hoiatus
Autor: - (kirjastus: sünnimaa)
Lehekülgi:76
Sisu:Sünnimärkides on endeid näinud paljud rahvad.
Kui näol on palju sünnimärke, tähendab see ühtede arvates õnne, teiste arvates kuulutab see õnnetust.
Sünnimärke on rohkem neil, kes on sündinud suvel ja päevavalguses.
Sensitiivid usuvad, et sünnimärgid on seotud inimese karmaga.
Minu arvamus: Huvitav, kuigi oleks soovinud veidi põhjalikumat ülevaadet sünnimärkidest.
Hinnang: 5/10
2012  Sunnimark
9. raamat kokku lehekülgi: 3034
Tagasi üles Go down
http://sidrunisiirup.blogspot.com
*Nastik.
Kärameister
*Nastik.


Female Postituste arv : 1048
Age : 27

2012  Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012    2012  Icon_minitime15/3/2012, 20:48

Kui irooniline on see, et minul on lihtsalt kohutavalt palju sünnimärke, aga sündinud olen jaanuaris Very Happy
Tagasi üles Go down
http://www.nnastik.blogspot.com
Herbts
200 posti tüüd
Herbts


Female Postituste arv : 202
Asukoht : Tähistaeva all...

2012  Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012    2012  Icon_minitime15/3/2012, 21:41

Rohkem on ka neil, kes on sündinud päeva ajal.. :)
Tagasi üles Go down
http://sidrunisiirup.blogspot.com
Herbts
200 posti tüüd
Herbts


Female Postituste arv : 202
Asukoht : Tähistaeva all...

2012  Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012    2012  Icon_minitime17/3/2012, 15:21

10.
Pealkiri: Minu oma
Autor: Kristi Rebane
Lehekülgi:272/3306
Sisu: Elu. See kulgeb ootamatult kiiresti ka siis, kui kellaosutid ülekaaluliste poisikeste roomamiskiirusel sihverplaadil ringe näivad tegevat. Piisab vaid hetkelisest allaandmismomendist, et ärgata teadmises, et me ei mängi oma elus enam peaosa. Ja kontrolli taastamine pole pooltki nii lihtne kui selle kaotamine.
Minu arvamus: Iseenesest hea, kuigi midagi jäi siiski puudu minu jaoks. Äärmiselt palju oli inimese siseelust kirjutatud, kuigi oleks soovinud veidi rohkem koha kirjeldusi või tegevust, mitte ainult a'la joon-suitsetan-joon rada... Kuigi iseenesest raamatul viga midagi polnud. Mõtlemapanev..
Hinnang: 6/10
2012  R114051
Tagasi üles Go down
http://sidrunisiirup.blogspot.com
Herbts
200 posti tüüd
Herbts


Female Postituste arv : 202
Asukoht : Tähistaeva all...

2012  Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012    2012  Icon_minitime22/4/2012, 19:37

11.
Pealkiri: Enesetapjad
Autor: Birk Rohelend
Lehekülgi: 224 / 3530
Sisu: Kui inimesed mitte ei sünniks, vaid neid aretataks inkubaatorites, oleksid ehk nad kõik normidele vastavad. Ometi on võimalik, et isegi siis oleksid mõned katseklaasibeebid teistmoodi. Alati leidub mõni valge vares. Ja valged varesed torkavad silma. Valgel inimvaresel on kaks võimalust: kas kanda oma valget sulestikku kõigest hoolimata või võõbata see mustaks. Paraku ei mõju kunstlikud suled kuigi usutavalt. Ja oma sisemist olemust, seda ei saa kuidagi mustaks võõbata.
Minu arvamus: No ülimalt keeruline oli minul seda raamatut lugeda, sest nii palju oli vaja mõelda ja puha. Vahepeal ei saanud ma raamatust muffigi aru.. Kuid iseenesest oli raamatus palju kohti mis peaks igaüht mõtlema panema..
Hinnang: 3/10
2012  DIGI_9789949270552
Tagasi üles Go down
http://sidrunisiirup.blogspot.com
Herbts
200 posti tüüd
Herbts


Female Postituste arv : 202
Asukoht : Tähistaeva all...

2012  Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012    2012  Icon_minitime22/4/2012, 19:43

12.
Pealkiri: Kuninga silmad
Autor: Catherine Banner
Lehekülgi: 425 / 3955
Sisu: Viieaastane Cassius pääses, kui mõrvati tema vanemad, Malonia kuningapaar. Kui ta saab viieteistkümneseks, on ta endiselt peidus Inglismaal oma õpetaja Aldebarani hoole all, kelle ettekuulutuse kohaselt Cassius ükskord uuesti oma troonile saab.
Samal ajal elab viieteistkümneaastane Leo Malonias, kus valitseb uus kuningas. Ühel päeval avastab Leo imelise raamatu, kuhu ilmub iga päev uus osa eepilisest loost – ettekuulutusest, kuninga ja kuninganna mõrvast ning nende sündmuste seosest tema enda perekonna looga.
Minu arvamus: Kummaline raamat oli, kuid see meeldis mulle.. Pool raamatu lugemis ajast ma lihtsalt lahistasin nutta. Puhtalt sellepärast, et autor suutis nii hästi emotsiooni lugejani tuua..
Hinnang: 7/10
2012  R126585
Tagasi üles Go down
http://sidrunisiirup.blogspot.com
Herbts
200 posti tüüd
Herbts


Female Postituste arv : 202
Asukoht : Tähistaeva all...

2012  Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012    2012  Icon_minitime24/6/2012, 11:27

13.
Pealkiri: Käed eemale Õnnest
Autor: Milvi Lembe
Lehekülgi: 160
Sisu:Õnne elu ei lähe hästi. Ta ema joob ning võõrasisa kipub talle sündmatul kombel ligi. Nii otsustabki ta kodust lahkuda ning püüda leida oma pärisisa, kes teda ehk raskel hetkel aitaks. Otsitava maja leidmine Muuga aedlinnast pole küll keeruline, ent peagi avastab tütarlaps, et on sattunud hoopis vihma käest räästa alla, sest isa on Soomes tööl, aga tema kodu ümber käib vägagi kriminaalne tegevus, mille keskelt Õnnegi end peagi leiab.
Minu arvamus: Oleks tahtunud midagi enamat, kuid läbi kannatas lugeda. Midagi erilist mina ei leidnud selles raamatus.
Hinnang: 4/10
2012  R118054
Tagasi üles Go down
http://sidrunisiirup.blogspot.com
Herbts
200 posti tüüd
Herbts


Female Postituste arv : 202
Asukoht : Tähistaeva all...

2012  Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012    2012  Icon_minitime24/6/2012, 11:36

14.
Pealkiri: Kuritöö ja karistus
Autor: Fjodor Dostojevski
Lehekülgi: 683
Sisu: Juuratudeng Raskolnikov otsustab ühel päeval tappa liigkasuvõtja, ning peale mõrva üritab noormees politseile väita, et tema pole mõrvar. Terve raamat kirjeldab mõrvari vaimsest karistusest, mida Raskolnikov tunneb. Kritiseerib Venemaal olevaid probleeme.
Minu arvamus: Kui see raamat poleks olnud kohustuslik, siis ma ilmselt oleks kiiremini selle läbi lugenud.. (aga kuna ma ei suuda kohustuslikku kirjandust tavaliselt lugeda, kuna ta on kohustuslik, siis lugesin ma seda raamatut mega kaua).
Aga jah väga hea raamat oli.
Hinnang: 8/10
Tagasi üles Go down
http://sidrunisiirup.blogspot.com
Herbts
200 posti tüüd
Herbts


Female Postituste arv : 202
Asukoht : Tähistaeva all...

2012  Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012    2012  Icon_minitime1/12/2012, 11:18

15.
Pealkiri: Saatan kannab praadat
Autor: Lauren Weisberger
Lehekülgi: 385
Sisu: Äsja kolled¾i lõpetanud väikelinna neiule Andrea Sachsile kukubki sülle selline ootamatu võimalus, „mille nimel miljonid tüdrukud oleksid valmis surema“ – temast saab moepiibliks peetud prestii¾se ajakirja Runway peatoimetaja Miranda Priestly assistent ning ta sukeldub maailma, kus kõik on jalustrabavalt kaunid, hingematvalt stiilsed ja masendavalt kõhnad, hõljudes graatsiliselt ringi Manolo Blahniku mõrtsukkontsadega stilettodes. Ent õige pea avastab vaene Andrea, et ta elu on muutunud tõeliseks luuapinajaks. Püüdes meeleheitlikult kokku lappida isiklikke suhteid ning säilitada tervet mõistust ja eneseväärikuse viimseid riismeid, talub ta 14-tunniseid tööpäevi ja võpatab kabuhirmus iga telefonitirina peale, sest helistajaks on enam kui kindlalt tema kuritegelikult ekstravagantne, võimatult võimukas ja häbematult snoobitsev boss, kes annab mõne järjekordse absurdse käsu (näiteks otsida ülehelikiirusel New Yorgist restoran, mis asub tegelikult Washingtonis, aga seda tühist pisiasja ei vaevu Miranda oma ahastavale abilisele muidugi mainima).

Minu arvamus: Ma ausõna pettusin filmis. Kuna ma olin ainult filmi eelnevalt näinud, siis nüüd raamatut lugedes oli ikka palju lõbusam.
Hinnang: 8/10


2012  R054481


Viimati muutis seda Herbts (1/12/2012, 11:38). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
http://sidrunisiirup.blogspot.com
Herbts
200 posti tüüd
Herbts


Female Postituste arv : 202
Asukoht : Tähistaeva all...

2012  Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012    2012  Icon_minitime1/12/2012, 11:32

16.

Pealkiri: The Way of Shadows
Autor: Brent Weeks
Lehekülgi: 645 lk
Sisu: For Druzo Blint, assassination is an art. And he is the city's most accomplished artist, his talents required from alleyway to courtly boudoir.
For Azoth, survival is precarious. Something you never take for granted. As a guild rat, he's grown up in the slums, and learned the hard way to judge people quickly - and to take risks. Risks like apprenticing himself to Druzo Blint.
but to be accepted, Azoth must turn his back on his old life and embrace a new identity and name. As Kylar Stern, he must learn to navigate the assassins' word of dangerous politics and strange magics - and cultivate a flair for death.

Minu arvamus: Noh kuna see on minu teine raamat, mille ma loen läbi inglise keeles, siis ütleks väga tubli endale. Aga raamat ise oli selline keskpärane. ulmele vajalik oli kõik olemas, natuke maagiat, armastust ja seiklust muidugi olid ka pahad poisid mängus..
Hinnang: 5/10


2012  R127593


Viimati muutis seda Herbts (1/12/2012, 11:44). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
http://sidrunisiirup.blogspot.com
Herbts
200 posti tüüd
Herbts


Female Postituste arv : 202
Asukoht : Tähistaeva all...

2012  Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012    2012  Icon_minitime1/12/2012, 11:36

17.

Pealkiri: Lõputuse piirid
Autor: Lois Mcmaster Bujolod
Lehekülgi: 262 lk
Sisu: Raamat koosneb kolmest jutustusest: “Leinamäed”, “Labürint” ja “Lõputuse piirid”. Raamatu alguses on Miles pärast järjekordset luudevahetamist haiglavoodis ning teda külastab Keiserliku Julgeolekuteenistuse ülem Simon Illyan. Tegu ei ole aga viisakusvisiidiga, sest Illyan tahab teada kahe Milesi läbiviidud operatsiooni tagamaid. Mõlema missiooniga kaasnes väga suur ülekulu ning Milesi isa vaenlased püüavad seda oma huvides ära kasutada. Nii hakkabki haigevoodis lebav Miles meenutama ning alustab juhtumist, mis viis ta Dendarii mäestikku ning aitas tal paremini aru saada, mida ja miks ta edasises elus tegema peab.

Oma arvamus: Ma ei saa mitte midagi teha, aga ma armastan Seda sarja...
Hinnang: 10/10

2012  R127951


Viimati muutis seda Herbts (1/12/2012, 11:43). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
http://sidrunisiirup.blogspot.com
Herbts
200 posti tüüd
Herbts


Female Postituste arv : 202
Asukoht : Tähistaeva all...

2012  Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012    2012  Icon_minitime1/12/2012, 11:43

18.

Pealkiri: Targa mehe hirm II raamat
Autor: Patrick Rothfuss
Lehekülgi: 584 lk
Sisu: Triloogia teise raamatu “Targa mehe hirm” teises pooles jätkuvad Kvothe seiklused kaugel, nüüd juba koduseks saanud ülikoolist. On põhjuseks saatus või tema enda noorusliku uljusega tehtud otsused, igatahes satub Kvothe kohtadesse, kuhu tema taustaga inimesed tavaliselt ei pääse. Või kui pääsevadki sisse, siis kindlasti mitte enam välja. Päris ladusalt ei lähe tagasitee Kvothelgi, värskeid arme jagub nii kehale kui hinge. Ent need on odav hind saadud teadmiste ja oskuste eest. Sest see Kvothe, kes ülikooli naaseb, pole lihtsalt osavate kätega muusik, vaid meister ka armuasjades ja mõõgavõitluses. Ning tuule nime kasutamine õnnestub ikka sagedamini.

Oma arvamus: Kvothe, Kvothe... Tegelikult see on hämmastav, millise tegelase Rothfuss loonud on.. Ja see maailm.. Mul lihtsalt pole sõnu..
Hinnang: 10/10


2012  R134655
Tagasi üles Go down
http://sidrunisiirup.blogspot.com
Herbts
200 posti tüüd
Herbts


Female Postituste arv : 202
Asukoht : Tähistaeva all...

2012  Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012    2012  Icon_minitime1/12/2012, 11:59

19.

Pealkiri: Kuristis rukkis
Autor: Jerome David Salinger
Lehekülgi: 196 lk
Sisu: Kuristik rukkis on Holden Caulfieldi lugu, mida ta jutustab nii liigutava armsusega, milleks üksnes Salinger võimeline on, põimitud selliste vaimukussähvatustega, mida ei suuda tuhmistada ükski mööduv aastakümme. Holden on poiss, kes on maailmaga pahuksisse läinud. Õnneks leidub siiski maailmas veel midagi siirast, mille nimel elada.

Oma arvamus: Häiriv enesehävitus toimus raamatus kui nii öelda.. Holdeni tegelaskuju oli minu arust liiga äärmusse viidud
Hinnang: 4/ 10


20.

Pealkiri: Läänerindel muutuseta
Autor: Erich Maria Remarque
Lehekülgi: 207 lk
Sisu: See on ühe „tundmatu sõduri” jutustus Flandria kaevikutest Esimese maailmasõja päevilt, milles kajastuvad sõjaaja koledused, elu tule all, lõputu ootamine kaevikutes ja võõrdumine kodustest. Kuigi sõdurite mällu talletuvad ka mõned eredamad sündmused, ei ole selles loos siiski heroismi ega seiklusvaimu, vaid ainult sügav reedetuse ja kibestumuse tunne, mis varjutab iga sõja läbi teinud põlvkonna elu.

Oma arvamus: Ma tean, et paljudel see raamat ei meeldi, kuna on liiga palju võikaid kirjeldusi. Aga mulle see raamat tegelikult isegi meeldis. See on midagi reaalset ja rahulikku.
Hinnang: 9/10


21.

Pealkiri: Dorian Gray portree
Autor: Oscar Wilde
Lehekülgi: 183 lk
Sisu: Oscar Wilde’i lugu moekast noormehest, kes müüb oma hinge igavese nooruse ja ilu saavutamiseks, on üks kirjaniku kuulsamaid teoseid. Wilde’ile iseloomulikus sädelevas ja epigramlikus stiilis kirjutatud lugu Dorian Gray moraalsest lagunemisest põhjustas esmailmumise ajal 1890 märgatava skandaali. Wilde’i süüdistati dekadentsis ja lugejate moraali rikkumises. Hiljem on teosest siiski saanud aegumatu klassika.

Oma arvamus: Minu jaoks oli see raamat jube.
Hinnang: 2/10
Tagasi üles Go down
http://sidrunisiirup.blogspot.com
Herbts
200 posti tüüd
Herbts


Female Postituste arv : 202
Asukoht : Tähistaeva all...

2012  Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012    2012  Icon_minitime17/12/2012, 16:23

22.

Pealkiri: Ankruketi lõpp on laulu algus
Autor: Ilmar Laaban
Lehekülgi: 123 lk
Sisu: Ilmar Laabani esimene luulekogu. Peamiselt sürrealistlik luule.
Oma arvamus: Noh luule armastajat minust igastahes ei saa. Luule võib kõlada lugedes täitsa kenasti, kuid see sisu poole vot see pole üldse minu teema.
Hinnang: 3/10


23.

Pealkiri: Ohvrilaev
Autor: Gert Herbemäe
Lehekülgi: 164 lk
Sisu: Psühholoogilineromaan, ühest ajalooõpetajast ja tema väiksest kõrvale põikest ühe venejuurdi tüdrukuga. Peamiselt kirjeldati inimese siseheitlust mõistuse ja tunnete vahel.
Oma arvamus: Selline enamvähem raamat oli. Minu jaoks venisid vahepeal Justuse siseheitlused pikale, aga kuna see oligi raamatu tegelik mõte, siis pole midagi parata.
Hinnang: 6/10

24.

Pealkiri: Keelatud elu
Autor: Ryan M. James, Syrie James
Lehekülgi: 340 lk
Sisu: Seda tüdrukut ei oleks pidanud olemas olema …
See poiss ei oleks pidanud teda armastama …
Alec on senise elu igaveseks seljataha jätnud, vanad reeglid ei kehti enam. Ta ei ole seni tohtinud endale lubada midagi meeldivat, paljud tegevused – keskkool nende hulgas – on olnud talle keelatud. Nooruslikust välimusest hoolimata ei ole teda kunagi kooli-missioonile saadetud – tema eliitväljaõpe on mõeldud keerukamate ülesannete täitmiseks. Alec on nimelt ingel, kellel ei tohi olla mingeid suhteid inimestega – veel vähem armusuhteid.
Claire’i ja Aleci armastus on keelatud, vastu kõigele, mida Alecile on õpetatud. Kui kaugele on poiss valmis minema, et päästa Claire’i elu?
Oma arvamus: Müstikat oli piisavalt, kohati aga oli päris palju tunda, sellist noorte raamatu maiku, kus põhiline oli müstika, armastu, armastus ja õnnelik lõpp
Hinnang: 7/10
Tagasi üles Go down
http://sidrunisiirup.blogspot.com
Herbts
200 posti tüüd
Herbts


Female Postituste arv : 202
Asukoht : Tähistaeva all...

2012  Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012    2012  Icon_minitime26/12/2012, 17:47

25.

Pealkiri: Tüdruk, 16: lühikesed jalad
Autor: Sue limb
Lehekülgi: 202 lk
Sisu: Jessi on tüdruk, kelle vanemad on lahutatud ja kes elab koos ema ja vanaemaga. On kooliaasta algus ja Jessi kirjanduse õpetaja, ei saa kooli tulla ning tema asemel on asendaja, kes on paras õelus Jessi suhtes. Sealjuures muutub Jessi suhe oma poisi Frediga halvaks, ning on niimõnedki mööda rääkimised. Igastahes, lubab neiu endale, et ta ei valeta rohkem.
Oma arvamus: Ma ausalt ei tea, miks selline raamat mu raamaturiiulis seisis. Omamoodi sisu selles raamatus oli, kuid minu arust on see siiski rohkem 10-13-aastastele lugemiseks.
Hinnang: 4/10


26.

Pealkiri: Emily The Strange. Kaotatud päevad
Autor: Jessica Gruner ja Rob Reger
Lehekülgi: 226 lk
Sisu: Emily on tekitanud endale amneesia, et täita oma vanatädilt saadud ülesanne, mille käigus peab ta päevikut. Emily ise on aga totaalselt vaimustuses number 13.-st ja armastab musti kasse, oskab valmistada goolemit, armastab võileibu, limonaadi ning kohvi.
Oma arvamus: Noh number 13.-ga on mul vist mingi teema, täpselt nagu Emilylgi on...
Hinnang: 7,5/10


27.

Pealkiri: Reedetud
Autor: P.C. Cast ja Kristin Cast
Lehekülgi: 336 lk
Sisu:Vastmärgitud vampiir Zoey Redbird on end Öö Koja koolis sisse seadnud. Lõpuks ometi kuulub ta kusagile, temast tehakse isegi Pimeduse Tütarde juht. Ja mis kõige parem – tal on oma poiss… või lausa kaks. Siis aga juhtub mõeldamatu: keegi hakkab tapma inimteismelisi ning kõik asitõendid viitavad Öö Kojale. Zoey taipab, et võimed, mis ta nii eriliseks muudavad, võivad ohustada tema lähedasi. Siis, hetkel, mil Zoey oma uusi sõpru kõige enam vajab, tabab surm Öö Koda ning Zoey peab leidma vapruse, et astuda vastu reetmisele, mis võib murda ta südame ja hinge ning seada hädaohtu kogu tema maailma
Oma arvamus: *loe 28. raamatu oma*
Hinnang: 8,5/10


28.

Pealkiri: Väljavalitud
Autor: P.C. Cast ja Kristin Cast
Lehekülgi: 288 lk
Sisu: Öö Kojas tegutsevad tumedad jõud ning vastmärgitud vampiiri Zoey Redbirdi seiklused koolis võtavad salapärase pöörde. Sõpradest saavad vaenlased ja, kummaline küll, vihavaenlastest sõbrad. Nõnda algab sarja kaasahaarav kolmas osa, kus Zoey pannakse proovile nagu ei kunagi varem. Tema parim sõber Stevie Rae on ebasurnud ja pingutab, et säilitada endas inimlikkust. Zoeyl pole aimugi, kuidas teda aidata, aga ta teab, et tema ja Stevie Rae avastusi tuleb Öö Kojas varjata kõigi eest, sest usaldada ei saa enam kedagi. Tagatipuks leiab Zoey end ootamatust olukorrast kolme poiss-sõbraga. Kui tuua mängu veel verejanu, võib tagajärjeks olla katastroof. Ja nagu sellest poleks veel küllalt, hakkavad surema vampiirid. Päriselt surema. Ent nagu Zoey sageli avastab: asjad on harva nõnda, kui pealtnäha paistab…
Oma arvamus: Loren ei meeldinud mulle tegelikult algusest peale ja ma olin ülimalt õnnelik, kui see 3 poisiga käimise teema lõpuks lahenes ja Loren kah lõpuks kadus. Erik on siiski armas, isegi kui ta selline põmmpea on. Ning Zoey ei tohiks tõesti nii mõjutatav olema. Kuid mulle ausalt ei meeldinud see, mis Zoey sõbrad tegid. Nad oleks pidanud tema selgitust kuulama, mitte sellised põik pead olema.
Hinnang: 9/10
Tagasi üles Go down
http://sidrunisiirup.blogspot.com
Herbts
200 posti tüüd
Herbts


Female Postituste arv : 202
Asukoht : Tähistaeva all...

2012  Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012    2012  Icon_minitime30/12/2012, 11:44

29.

Pealkiri: Igavesti
Autor: Maggie Stiefvater
Lehekülgi: 462 lk
Sisu: Alguses oli Sam hunt ja Grace tüdruk. Kuid Sam leidis viisi, kuidas jääda inimeseks, ning hundi ja tüdruku vastastikusest sõnatust uudishimust sai poisi ja tüdruku vaheline tugev armastus. Lugu olekski võinud niimoodi lõppeda, kuid saatusel oli neile varuks veel katsumusi. Grace’ist sai hunt ja nüüd ähvardab kogu Boundary metsa hundikarja julm hävitamine. Sam on Grace’i päästmise nimel kõigeks valmis, kuid kas sellest piisab, isegi kui appi tulevad ootamatud liitlased? Kas Sam ja Grace jäävad lõpuks õnnelikult kokku või peavad teineteisega igaveseks hüvasti jätma?
Oma arvamus: Kune ma eelnevat kahte osa lugesin Ammu, siis nüüd lugedes oli mõnus, et sisse oli põimitud nii palju informatsiooni, et mulle meenud kõik mis eelnevates raamatutes oli toimunud. Lõpus on autor jätnud lugejale piisavalt ruumi, et loole ise lõpp mõelda, pole täpselt head/halba lõppu.. Mm ja siis see Isabeli, Cole, Sami ja Grace vaheldumine oli mõnus, lugu sai täiuslikus sellega..
Lemmiktsitaat: "Elu oli kui kook, mis nägi pagaripoe vitriinil hea välja, kuid maitses nagu saepuru ja sool." (Cole)
Hinnang: 10/10
Tagasi üles Go down
http://sidrunisiirup.blogspot.com
Herbts
200 posti tüüd
Herbts


Female Postituste arv : 202
Asukoht : Tähistaeva all...

2012  Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012    2012  Icon_minitime31/12/2012, 21:39

30.

Pealkiri: Sõjapealiku pruut
Autor: Margaret Moore
Lehekülgi: 303 lk
Sisu: Leedi Roslynn ei tea, mida oodata oma tulevaselt abikaasalt, kurikuulsalt Breconi Karult. Kuningas on saatnud leedi abielluma Walesi võimsa lordiga ning Roslynn kardab kõige halvemat. Tal pole õigust loota armastust, ent oma südames unistab leedi päris oma kodust ja perekonnast… Üksainus pilk Llanpowelli lord Madocile paneb ta vere kuumalt voolama. Karm sõjamees osutub kirglikuks armastajaks ja hoolitsevaks abikaasaks – kuid muutub liigagi varsti külmaks ja kaugeks. Ja kui Madoci minevikust pärit saladused ähvardavad ta oma noorikust lahku viia, mõistab Roslynn, et kaalul on nende ühine tulevik. Kas Roslynn suudab paljastada oma sõjapealiku turvise all peituva tõe ja piiramisega vallutada tema südame?
Oma arvamus: Mulle kohutavalt meeldis loo tagamõte inimeste valesti mõistmisest, varjamisest, valetamisest ja hinge haavadest. (pole ammu istunud tervet ööd üleval, et üht raamatut läbi lugeda)
Hinnang: 10/10
Tagasi üles Go down
http://sidrunisiirup.blogspot.com
Sponsored content





2012  Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012    2012  Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
2012
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2Mine lehele : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Logo valimine (3.05.2012-10.05.2012)
» 2012
» 2012
» 2012
» 2012.

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Võistlused :: Enim loetud raamatuid aastas :: 2013 :: Herbts-
Hüppa: