MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 2012

Go down 
4 posters
AutorTeade
Viinamari
Juudijõulupuu
Viinamari


Female Postituste arv : 240

2012 Empty
PostitaminePealkiri: 2012   2012 Icon_minitime8/4/2012, 08:56

2012 R116750
(Igavusest lugesin)

Pealkiri : Peeter ja mina

Autor : Kristiina Kass

Lehekülgi : 100

Minu arvamus : Alguses kui ma seda nägin siis ma küll mõtlesin, et see on lahe, ja oligi.

Hinnang : 10/10


Viimati muutis seda Viinamari (13/8/2012, 09:35). Kokku muudetud 3 korda
Tagasi üles Go down
Viinamari
Juudijõulupuu
Viinamari


Female Postituste arv : 240

2012 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 Icon_minitime14/4/2012, 15:00

2012 Igavesti-sobrad

Pealkiri : Igavesti Sõbrad

Autor : Keitlin Priilinn

Tutvustus : Noorsooromaani „Igavesti sõbrad” peategelane on 12-aastase Stella, kelle ema on pärast rasket autoõnnetust sügavas depressioonis – ta ei suuda leppida oma invaliidsusega ega oska eluga edasi minna. Stellal tuleb üksinda hakkama saada nii masenduses ema kui ka segaduses kasuisaga. Kogu kodune majapidamine ja ka väikese õe kantseldamine on järsku üksnes tema kaelas. Kõige hullem on aga see, et Stellal pole ainsatki sõpra, kellega oma muresid jagada. Siis aga tutvub ta internetifoorumis Saaraga, omavanuse särtsaka tüdrukuga, kelle hädad on samuti tingitud emast. Kuid need hädad on sootuks teist laadi ja Stellal pole neid sugugi kerge mõista.

Lehekülgi : 182

Hinne : 10/10

Väga hea raamat, soovitan!


Viimati muutis seda Viinamari (13/8/2012, 09:35). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles Go down
Viinamari
Juudijõulupuu
Viinamari


Female Postituste arv : 240

2012 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 Icon_minitime20/5/2012, 09:06

2012 Images

Pealkiri : Ühe Äpardi päevik

Autor : Jeff Kinney

Tutvutus : Laps olla võib tõesti nõme olla. Ja keegi ei tea seda paremini kui Greg Heffley, kes avastab end paisatuna põhikooli, kus alamõõdulised tossikesed jagavad koridore lastega, kes on pikemad, õelamad ja ajavad juba habet.
“Ärge lootkegi, et ma kirjutan siia „Kallis päevik“ ette ja taha,” ütleb Greg.
Meie õnneks on see, mida Greg Heffley lubab mitte teha ja see, mida ta teeb, kaks väga erinevat asja.

Lehekülgi : 217

Hinne : 6/10


Viimati muutis seda Viinamari (13/8/2012, 09:35). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Viinamari
Juudijõulupuu
Viinamari


Female Postituste arv : 240

2012 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 Icon_minitime31/5/2012, 20:36

2012 Images__2_

Pealkiri : Peidetud Hõbedane Aardelaegas

Autor : Mika Keränen (soomlane lolz)

Lehekülgi : 116

Tutvustus : Põnevateks sündmusteks annab ajendi Mari vanaisa Peeter Haljandi, kes leiab oma riiulist vana raamatu vahelt 1944. aastast pärit avamata kirja, milles tema ema vend Kristjan Remmelgas teatab, et lahkub Eestist ja on matnud Tartu Botaanikaaeda maha oma varanduse. Kuhu täpselt – see tuleb rampslastel nappide juhtnööride ja saladuslike vihjete põhjal välja uurida. Reilika otsustab raamatukogu külastada, ehk leidub mingi vihje vanades ajalehtedes?

“Kuues september, 1944. See oli päev, mil Mari kauge sugulane Kristjan Remmelgas peitis botaanikaaeda oma varanduse, kirjutas õnnesoovi oma õele ja lahkus Eestist. Kas ka jättis midagi tolle päeva ajalehte? Raamatukoguhoidja tuli tagasi suure papist kaustaga, kus olid sees 1944. aasta augusti ja septembri Postimehed, ja asetas selle Reilika ette lauale. . .

Lehekülje alumises nurgas oli ka pisike lahter “Mitmesugust”. Esimene teade oli kaotatud rahakotist. Aga teist teadet lugedes oleks Reilika peaaegu toolilt maha kukkunud: Palun päewapüüdjal enesel arvestada, et päikeseloojang on kõige kuldsem Ülikooli Botaanikaaias, Oa tänawa wäravas. Igawesti Teie K. R. Reilika palus endale ajalehe tagumise külje paljundada, maksis selle eest ühe krooni ja lahkus.”

Juba samal õhtul toimus salaseltsi koosolek, kus arutati, kuidas märkamatult aare botaanikaaias üles kaevata.
“Pimedas oli botaanikaaed täiesti omamoodi, teistsugune, kui päevavalges. Suured puud kahisesid öötuules süngelt. . . Marile tuli “Tom Sawyerist” meelde see kohutav surnuaiastseen, kus kolm meest kaevasid hauast kirstu välja. Nüüd tulid talle päris judinad peale. . .

Poisid olid saanud vaevalt veerand tundi kaevata, kui Mari märkas Kroonuaia sillal lähenemas hääletult töötavate vilkuritega autot. . . Peata olek vältas ainult mõne sekundi. Aga mis siin mõelda. Keegi oli näinud öiseid kaevajaid, teatanud Falcki, mis valvas botaanikaaeda, ja nüüd tuli teha vehkat. Poisid viskasid labidad käest ja olid hetkega august väljas. Reilika oli ka poiste ja Sadu juurde jõudnud. Eemal välgatas miski. Välgatas uuesti. See oli taskulambivihk, mis otsis väljakutse põhjustajaid, taipasid lapsed. Valgusvihk hüppas ettearvamatult siia ja sinna. Peagi võis see tabada neid. . .”

Seekord jäigi kaevamine pooleli, sest lapsed põgenesid jänesehaake tehes neid jälitavate turvameeste eest Supilinna. Kuidas sündmused edasi arenesid, kas rampslased julgesid veel tagasi botaanikaaeda minna, ja milline saatus ootas peidetud hõbedast aardelaegast. . . LOE JUBA ISE!

Natuke Autorist : Mika Keränen sündis 1973. aastal Soomes, Helsingis. 14-aastasena kolis ta Põhja Karjalasse, kus lõpetas keskkooli. 19-aastasena tuli ta Eestisse ning hakkas Tartu ülikoolis õppima eesti keelt ja kirjandust. Sellest ajast peale on ta jäänud Eestiga lahutamatult seotuks. Aastast 1997 on ta Tartu Noorte Autorite Koondise liige. Aastail 2002-2006 oli ta Helsingis Eesti Instuudi juhataja, tuli seejärel Tartusse tagasi ja töötab praegu ametnikuna haridusministeeriumis. Ta on abielus eestlannaga Evaga ja tal on kaks tütart, Evamaria ja Emma. (o.o) Mika Keränen on avaldanud eesti keeles luulet ja tõlkinud soome keelde eesti kirjandust.

Hinne : 8/10
Tagasi üles Go down
Viinamari
Juudijõulupuu
Viinamari


Female Postituste arv : 240

2012 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 Icon_minitime23/7/2012, 09:45

2012 Scaled.php?server=267&filename=mahajaetudmaja332x220

Pealkiri: Mahajäetud Maja

Autor: Diana Leesalu

Lehekülgi: 285

Tutvustus: Kelder. Ma olin roninud mööda peenikeste metallpulkadega redelit kellegi keldrisse. Siis olin ma libastunud. Järelikult ma kukkusin. Alla. Aga kui sügavale? Kui sügavale annab nii kaua kukkuda? Ma ei kujutanud ette mitte ühtegi inimest, kellel oleks selline põhjatu kelder.

Kuidas küll keegi viitsiks iga päev nii palju aega kartulite järele ronimiseks kulutada? See ei saanud olla kelder. Aga mis see siis oli?



„Mahajäetud maja” on lõbus, aga ka kõhedusttekitav lugu kolmest poisist, kelle üleannetu uudishimu viib seiklustesse, mida keegi meist uneski näha ei oskaks.

Hinne: 10/10
Tagasi üles Go down
Viinamari
Juudijõulupuu
Viinamari


Female Postituste arv : 240

2012 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 Icon_minitime28/7/2012, 10:19

2012 Scaled.php?server=337&filename=saladuslikpaevik

Pealkiri: Saladuslik Päevik

Autor: Reeli Reinaus

Lehekülgi: 190


Tutvustus: Neli last - Kerttu, Liisbet, Oliver ja Kaspar - leiavad vanalt pööningult salapärase päeviku. Päevikust selgub, et selle omanik, nõiatüdruk Saara, on vaimude maailmas vangis ning palub abi enda vabastamiseks. Selleks peavad lapsed lahendama mitmeid keerulisi ning ohtlikke ülesandeid. Abistajate leidlikksele ja vaprusele vaatamata ähvardab kogu ettevõtmine nurjuda.

Lemmik tegelane: Kerttu

Hinne: 8/10
Tagasi üles Go down
Viinamari
Juudijõulupuu
Viinamari


Female Postituste arv : 240

2012 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 Icon_minitime11/8/2012, 10:02

2012 Scaled.php?server=41&filename=r132443

Pealkiri: Luuseri Päevik

Autor: Rachel Renée Russell

Lehekülgi: 279

(Tutvustust pole sellel raamatul taga, seega, ma kirjutan seda, mida on sinna kirjutatud Very Happy)

Kuidas tekidada katastroofi:
4 pidu.
Liita 2 sõbrannat ja 1 silmarõõm.
Jagada 1 õelda tüdrukuga, kelle eesmärk on Nikki maatasa teha.
Segada hästi, katta silmad kätega ja väriseda.

Lemmikud tegelased: Nikki, Cloe ja Zoey

Hinne: 9/10
Tagasi üles Go down
Viinamari
Juudijõulupuu
Viinamari


Female Postituste arv : 240

2012 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 Icon_minitime13/8/2012, 15:51

2012 Scaled.php?server=213&filename=tuhkatriin

Pealkiri: Peaaegu Tuhkatriinu

Autor: Ketlin Priilinn

Lehekülgi: 96

Tutvustus: 13-aastane Emilia on muidu päris tavaline tüdruk, ainult erinevalt paljudest teistest ei ole tal ema. On ainult võõrasema, keda ta silmaotsaski ei salli. Tüdruku arvates on täiesti kohutav, et üks võõras mutt on oma tüütu pojaga ennast tema ja ta isa juurde sisse on seadnud. Koos parima sõbranna Getteriga mõtlevad nad välja plaani, kuidas võõrasema lõplikult majast välja ajada.

Lemmikud tegelased: Emilia ja Getter

Hinne: 10/10

Emotsioon ja arvamus: Lõpp oli kurb, aga muidu täitsa vahva ja hea raamat.
Tagasi üles Go down
Cilen
Magus maius
Cilen


Female Postituste arv : 2007
Age : 26
Asukoht : Tartu

2012 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 Icon_minitime13/8/2012, 17:07

Ma just tahtsin sulle ette heita, et sa võiks ka ise paar sõna raamatu kohta öelda. Very Happy
Aga näe, oligi väike arvamus olemas. Very Happy
Tagasi üles Go down
Viinamari
Juudijõulupuu
Viinamari


Female Postituste arv : 240

2012 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 Icon_minitime4/9/2012, 20:34

2012 Scaled.php?server=543&filename=videvik091409

Pealkiri: Videvik

Autor: Stephenie Meyer

Lehekülgi: 457

Lemmikud tegelased: Bella, Alice, Edward.

Hinne: 10/10

Emotsioon ja arvamus: Täega äge! Ma armastan seda raamatut! Very Happy

Haarav "Videvik" on erakordne armastuslugu, mis jääb kummitama veel kauaks ka pärast seda, kui oled raamatu läbi lugenud.

"Videvik" on rahvusvaheline menuk.
Raamat oli 56 nädalat New York Times'i raamatute edetabelis, millest 11 nädalat esimesel kohal.
Publisher's Weekly aasta parim raamat.
Amazon netipoe "Parim kümnendi raamat... seni"

"Videvik" on tõlgitud 20 keelde ja müüdud üle 6 miljoni eksemplari.
Tagasi üles Go down
Viinamari
Juudijõulupuu
Viinamari


Female Postituste arv : 240

2012 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 Icon_minitime21/9/2012, 17:07

2012 Scaled.php?server=163&filename=noorkuu

Pealkiri: Noorkuu

Autor: Stephenie Meyer

Lehekülgi: 514

Lemmikud tegelased: Bella, Edward, Jacob ja Alice.

Hinne: 10/10

Emotsioon ja arvamus: Täiega põnev! Vahepeal ei saanud ma hingata ka... Very Happy

Bella Swani jaoks on üks asi tähtsam kui oma elu: Edward Cullen. Aga armastada vampiiri on palju ohtlikum, kui Bella oleks iial osanud arvata. Edward päästis Bella juba ühe õela vampiiri küüsist, aga nüüd, kui nende kõiketrotsiv suhe paneb kaalule kõik, mis on neile vähegi kallis, mõistavad nad, et rasked ajad pole veel möödas...

Kirglikkus, haaravas ja liigutavas "Noorkuus" põimuvad romantika ja põnevus vastapandamatult ning lugu võtab tõeliselt ootamatu pöörde.

"NOORKUU" ON ÜLIMENUKA VIDEVIKU SAAGA TEINE RAAMAT, MIS ON TÕLGITUD 20 KEELDE.
Tagasi üles Go down
Viinamari
Juudijõulupuu
Viinamari


Female Postituste arv : 240

2012 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 Icon_minitime11/10/2012, 15:16

2012 1a30be55d0964bf6a261640

Pealkiri: Päikesevarjutus

Autor: Stephenie Meyer

Lehekülgi: 584

Lemmikud tegelased: Bella, Edward, Jacob ja Alice

Hinne: 10/10

Seattle'it vapustab rida salapäraseid tapmisi ning ähvardav oht sunnib igipõliseid vaenlasi liitu sõlmima. Bella kistakse üha sügavamale müütide ja üleloomulikkuse maailma, kus võitlust ja vastuseisu on oodata rohkem kui ühel tasandil ning head ja kurja, lähedast ja kauget, elu ja surma tundub eraldavat vaid õhkõrn piir. Bella peab tegema mitu valikut ja tõdema, et minevikuvarjud on visad järgnema ja kättemaksuhimu niisama kergedti ei kutsu...

RAHVUSVAHELISTE MENUKITE "VIDEVIKU" JA "NOORKUU" JÄRG "PÄIKESEVARJUTUS" ON STEPHENIE MEYERI KAASAKISKUVA VAMPIIRISAAGA KAUAOODATUD KOLMAS RAAMAT.
Tagasi üles Go down
Viinamari
Juudijõulupuu
Viinamari


Female Postituste arv : 240

2012 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 Icon_minitime30/10/2012, 17:29

2012 Breetanners

Pealkiri: Bree Tanneri lühike teine elu
Päikesevarjutuse lühiromaan

Autor: Stephenie Meyer

Lehekülgi: 198

Lemmikud tegelased: Bree, Diego ja Riley

Tutvustus: Bree Tanneriga kohtusid “Videviku” saaga lugejad Stephenie Meyeri romaanis “Päikesevarjutus”.
Bree Tanner vaevu mäletab elu enne oma tavatult võimsaid aistinguid, üliinimlikke reflekse ja pidurdamatut jõudu. Elu enne lakkamatut verejanu… elu enne seda, kui temast sai vampiir. Bree teab, et kooselu teiste verinoortega on ohtlik ja järgida tuleb paljusid reegleid: valva oma seljatagust, jää märkamatuks ja ennekõike – ole päikesetõusuks kodus või sure. Üht ta aga ei tea: tema surematu-elu läheneb kiiresti lõpule.
Bree leiab ootamatu sõbra – verinoores vampiiris Diegos, kes, nagu Breegi, tunneb huvi nende salapärase looja vastu, keda nemad teavad vaid temana. Nad taipavad, et verinoored on kõigest etturid mängus, mis on ulatuslikum, kui nad aimatagi oskasid, ning Bree ja Diego peavad valima, kelle poolt olla ja keda usaldada. Aga kui kõik, mida vampiiride kohta tead, põhineb valedel, kuidas siis tõeni jõuda?
Stephenie Meyer jutustab muserdava loo hädaohust, salapärast ja romantikast ning verinoortest, kes valmistuvad ründama Bella Swani ja Culleneid, ning nende kokkupõrkele järgnenud unustamatust lõpust.
Tagasi üles Go down
R.
Kuri põhjapõder(???)
R.


Female Postituste arv : 193
Age : 21
Asukoht : Pärnu maakond

2012 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 Icon_minitime30/11/2012, 15:02

2012 R116326

Pealkiri: Näljamängud (Hunger Games)

Autor: Suzanne Collins

Kunstnik: -

Lehekülgi: 304

Tutvustus: Kunagise Põhja-Ameerika varemetel asub särav Kapitoolium, mille elanike oodatuimaks meelelahutuseks on iga-aastased Näljamängud: võitlus elu ja surma peale ülisuurel areenil televisiooni otse eetris. Mängude võitmine tähendab kuulsust ja rikkust, kaotus aga kindlat surma. 16-aastasest Katniss Everdeenist saab mängudel osaleja ilma, et ta seda tegelikult tahaks. Kui ta soovib võita, peab ta hakkama valima ellujäämise ja inimlikkuse, elu ja armastuse vahel.

Tunnustatud kirjanik Suzanne Collins on oma uue romaanitriloogia esimesse osasse põiminud võrdses annuses pinevust, filosoofiat, seiklusi ja romantikat.

„Näljamängud“ ilmus esmakordselt eesti keeles 2009. aastal. Käesolev raamat on populaarse triloogia esimese osa kordustrükk.

Minu arvamus: Hea. Nad oskasid hästi rääkida jne. Hehe. Mul tuli isegi vahepeal pisar silma, kuigi teadsin, et Katniss ei sure ära. Filmi järgi teadsin. Very Happy


Viimati muutis seda Arbuus10 (1/12/2012, 22:16). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

2012 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 Icon_minitime30/11/2012, 15:07

Arbuus, ega sa uue kasutajaga Viinamari ole?
Igal inimesel on siin oma eraldi teema selle võistluse jaoks - soovitad, ma teen sulle ühe? (Ühe kausta, nagu siin kõikidel on.)
Tagasi üles Go down
R.
Kuri põhjapõder(???)
R.


Female Postituste arv : 193
Age : 21
Asukoht : Pärnu maakond

2012 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 Icon_minitime1/12/2012, 08:19

Jah, olen. Very Happy
Aga võiksid teha küll.

Tegelikult on nii, et ma olen Viinamari ja siis sõps ka. Meie kahepeale kokku kasutaja. Very Happy
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

2012 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 Icon_minitime1/12/2012, 09:10

Selge. Very Happy Teen kohe. Wink
Tagasi üles Go down
Sponsored content





2012 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
2012
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Logo valimine (3.05.2012-10.05.2012)
» 2012
» 2012
» 2012
» 2012.

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Võistlused :: Enim loetud raamatuid aastas :: 2012 :: Viinamari-
Hüppa: