MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 Bella (sarnane Videviku saagaga)

Go down 
+2
Hippi
Viinamari
6 posters
AutorTeade
Viinamari
Juudijõulupuu
Viinamari


Female Postituste arv : 240

Bella (sarnane Videviku saagaga) Empty
PostitaminePealkiri: Bella (sarnane Videviku saagaga)   Bella (sarnane Videviku saagaga) Icon_minitime8/4/2012, 10:53

Ma arvan, et siin jutus on kõike, põnevust, armastust, draamat jne. sellepärast ma panin selle jutu siia :) Ja Kristiina Elu, ei jää pooleli :)
Ja ma mõtlesin, et ma panen ikka nende päris nimed seal, sest mul võivad need sassi minna. Ainult need nimed, mis mul meelde ei tule, need on teised.
***

Sissejuhatus

Ma olen Bella. Mul on tumepruunid juuksed ja pruunid silmad. Mul ei ole õdesi ega vendi.
Mu isa ja ema on lahutatud, emal on uus mees, isal pole aga veel uut naist. Me räägime emaga E-maili teel, sest ema elab üldse teisel maal, Aafrikas.
Mu isa Charles tõi mu siia, Forksi. Siit mu elu hakkab edasi minema.
Mul pole veel boyfriendi, aga ma loodan, et ma leian.

Mu ema Fiona ja ta uus mees Robert viivad mind lennuki peale. Mul on autos täiega palav ja tegin akna lahti.
Kui ma lennujaamas olin tegin emale kalli ja nägin, et emal tuli natuke vett silmadest. Kui ma lennuki peal olin, lehvitasin neile aknast.

Jõudsin Forksi. Ma ei teadnud, mitu tundi ma lendasin.
Varsti nägin isa autot ja ma istusin sisse.
"No, kuidas reis läks?" küsis parajasti isa, kui ma autoukse lahti tegin. "Väga hästi" ütlesin vaikselt, sest mul pea valutas lennusõidust.
Terve tee me niisama rääkisime tühjast ja ka samuti emast ja ta mehest Robertist.

Kui ma juba lapsepõlve maja nägin, ei olnud see põrmugi muutunud. Isa parkis auto ära ja ma nägin ühte punast autot seismas maja ees.
"Mis see on? sul on uus auto?" naeratasin ma, aga ma ikkagi teatsin, et see polnud ültse tema stiil. "Ei, see on sulle" naeratas isa vastu, kohe istusin autosse sisse ja hüüdsin : "Lahe!" Isal oli hea meel, et mulle meeldis.

Läksin oma tuppa kohe, kui ma majja astusin.
Mu tuba ei olnud samuti muutunud, ainult mõned asjad. Kahekohaline voodi, arvutilaud, kus ma saan õppida ja arvuti oli ka, et saaksime emaga kirjutada ja muid asju vaadata. Mulle meeldis mu tuba, see oli selline ... mõnus. Kohe tuli lapsepõlv meelde.
Isa lubas mul juba homme autoga kooli minna.

Ärkasin. Vaatasin kella, 7:12. "No tore!" naersin omaette.
Ma võtsin rätiku ja läksin du¾¾i alla. Ja kammisin juuksed ära, ega ei saa ju sassis peaga kooli minna.
Köögist kuulsin kolistamist. Läksin alla ja ma nägin, et isa ei oskanud midagi muud teha kui ainult võileibu.
"Isa, ma võin nüüd ise süüa tegema hakata" isa ehmus "Vabandust!" hüüdsin ma naerdes.
Ma sõin isa tehtud võileivad ära ja siis me läksime koos ära. Isa andis mulle enne tööle minekut ka varuvõtme.
Isa hakkas minema. Ma pesin taldrikud ära ja keerasin ukse lukku. Ning sõitsin kooli.

Koolis. Kaks tundi oli päris mõnusad ja kaks jällegi halvad. Ning siis me pidime sööma minema.
Ma istusin koos klassiõega, Jessica'ga.
Varsti tulid ka meie juurde veel Grete ja kaks poissi, Mike ja Sten
Nägin, et mingid inimesed tulid veel, kohe küsisin Jessica käest : "Kes need on?" "Need? Eem, need on ..."
Tuli välja, et nad on Alice Cullen, Edward Cullen, Rosalie Cullen, Chuck Cullen, Kevin Cullen.

Alice on päris kena, lühiksete pruunide juustega.
Edward on pruunikad - punakad juuksed, sassis.
Rosalie on blondide juustega ja kena.
Chuck on tumepruunide juustega, lühikesed.
Kevin on helepruunide juustega, sassis.

Aga huvitav on see, et kõigil on hele nahk.
Kas nad on ühest perekonnast, aga perekonnanimi on küll sama, nii palju lapsi ühel perel...

---
Meeldis? huh, mu käsi on täiega väsinud Very Happy
Kriitikat ka Very Happy
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Bella (sarnane Videviku saagaga) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Bella (sarnane Videviku saagaga)   Bella (sarnane Videviku saagaga) Icon_minitime8/4/2012, 11:08

Õdesid*, teadsin*, du¹i alla*
Sul on ühes lõigus minevik ja olevik.
Tuba võiksid rohkem kirjeldada, seal pole ju ainult voodi, arvutilaud ja arvuti?
Edward on pruunikad-punased juuksed? Edwardil ikka.
Ühesõnaga see nende Cullenite kirjeldamise lõik oli ikka päris.. jama..
Viimane lause on imelik.

Ma pole Twilighti näinud, aga ma siiralt loodan, et sa ei hakka sealt võtma kõiki mõtteid, sündmusi jms. Nimed on juba sarnased.

See ühest kohast teise hüppamine (õhtust hommikusse jne) pole päris hea, aga arengut on juba näha eelmise jutu põhjal, kirjeldad juba rohkem.

Ootan siis järgmist osa
Tagasi üles Go down
Viinamari
Juudijõulupuu
Viinamari


Female Postituste arv : 240

Bella (sarnane Videviku saagaga) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Bella (sarnane Videviku saagaga)   Bella (sarnane Videviku saagaga) Icon_minitime8/4/2012, 11:34

Virsik : Tänx Very Happy
Aa, oli ka we? Very Happy
Nojah Very Happy
Haha Very Happy sorry Very Happy
Mmm Very Happy ise te ju kõik ütlesite, et kirjelda, kirjelda ja kirjelda.
Mm, ma lugesin praegu ka viimast lauset, ja on jah imelik Very Happy
Jah, ma loodan, et mitte aga nimed sellepärast äkki nagu need teised nimed lähevad meelest ja siis on ju väga paha lugu Very Happy
Tänx
Tore, et ootad Very Happy
Tagasi üles Go down
Hippi
Vapper lohetapja
Hippi


Female Postituste arv : 130
Asukoht : Keila

Bella (sarnane Videviku saagaga) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Bella (sarnane Videviku saagaga)   Bella (sarnane Videviku saagaga) Icon_minitime8/4/2012, 11:40

Issand kui järele tehtud. Lisa edaspidi rohkem originaalsust.
Muidu, areng on väga märgatav.
Sul oli üsna palju kirjavigu ja olevik&minevik sassis.
Muidu, jätka!
Tagasi üles Go down
Mezilane
Pipar
Mezilane


Female Postituste arv : 1381
Age : 25
Asukoht : Eesti

Bella (sarnane Videviku saagaga) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Bella (sarnane Videviku saagaga)   Bella (sarnane Videviku saagaga) Icon_minitime8/4/2012, 11:46

Nonii, nonii, nonii.

See on tõsiselt Videvikuga sarnane ja sellepärast pole huvitav lugeda. Sul on ikkagi sündmused jooksevad järgmistesse sündmustesse ja sa kiirustad üleliia, ikkagi jookseb kahekõne jutustava tekstiga kokku. Esines komavigu ja kirjavigu. Minu meelest sa kiirustad üleliia kogu aeg. Võta rahulikult. Tee jutt nii, et seda oleks mõnus lugeda, kirjelda rohkem ja kontrolli oma jutt üle. Su esimene osa on jube lühike, aga juba sa oled koolis. Minu meelest Videvikus küll aeg nii kiiresti ei lennanud. Tee uus osa pikem, rahulikum, kirjelda.
Ahjaa, sul on lõikudega probleeme. Sa kogu aeg teed uusi lõike. Üks lõik peab olema vähemalt NELI LAUSET!

Soovitan sul algselt teha jutt valmis wordis ja tee seda mingi paar päeva, et tuleks ilus pikk osa.

Edu! Muidu täitsa okei, aga lisa oma loomingut ka, sest muidu läheb jutt igavaks.


Tagasi üles Go down
http://www.wattpad.com/user/MezilaneM
Külaline
Külaline




Bella (sarnane Videviku saagaga) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Bella (sarnane Videviku saagaga)   Bella (sarnane Videviku saagaga) Icon_minitime8/4/2012, 12:03

Okei, ütlesime, et kirjelda, aga kirjeldus inimesest pole ju see, et tal on pruunid sassis juuksed?

Nimed lähevad meelest ära.. Mõtle ise tegelased, sündmustik jne.
Tagasi üles Go down
Viinamari
Juudijõulupuu
Viinamari


Female Postituste arv : 240

Bella (sarnane Videviku saagaga) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Bella (sarnane Videviku saagaga)   Bella (sarnane Videviku saagaga) Icon_minitime8/4/2012, 12:11

Hippi : See, mida sa ütlesid, on hea või halb? ei saanud aru Very Happy
Tänx
Jah, ma tean ise ka Very Happy
Ikka jätkan Very Happy

Mezilane : Ok :)
Aa, tänx, ma enne ei teadnud :)
Mmm, ok
Tänx, jep

Virsik : Haha Very Happy aga mul ei olnud midagi kirjeldada, sest ta ei teadnud veel, milline iseloom neil ju on Very Happy
mm, aga ma juba tegin nii.
Tagasi üles Go down
*Nastik.
Kärameister
*Nastik.


Female Postituste arv : 1048
Age : 27

Bella (sarnane Videviku saagaga) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Bella (sarnane Videviku saagaga)   Bella (sarnane Videviku saagaga) Icon_minitime8/4/2012, 12:19

Ei teinud ju. Kõik nimed ja sündmused on täpselt samad, kuigi sa ütlesid, et vahetad nimed ära. Samahästi võin ma võtta suvalise raamatu, paar nime ära vahetada ja täpselt samal kujul oma loomingu all esitada.
Konkreetselt see lugu ei saa minu arvates isegi fanfictioni all paikneda.

Kirjeldada saab nii:
"Rosalie'l olid pikad keerduvad juuksed, mille pehmetes salkudes päiksekiired mänglesid. Ta mandlikujulistes kuldse tooniga silmades oli palju varjundeid, mis jätsid mulje, justkui ta suudaks vaadata kõiki sööklas viibivaid inimesi korraga, ning tema pimestav naeratus tõi ruumi nagu omamoodi päikese. Viimast polnud tüdruk aga ilmselt elus kunagi näinud- niivõrd lumivalge oli tema nahk. Ka teised pereliikmed olid äämiselt kahvatud, iseäranis Rosalie kõrval kõndiv Chuck, kes...."

Saad aru? Very Happy Inimesel pole ainult juuksed. Ja kujundite kasutamine ei ole igav, kui sa nii peaks arvama :)

Aga jah, sündmused jooksevad liiga kiiresti. Eks näis, mis saab Wink
Tagasi üles Go down
http://www.nnastik.blogspot.com
Viinamari
Juudijõulupuu
Viinamari


Female Postituste arv : 240

Bella (sarnane Videviku saagaga) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Bella (sarnane Videviku saagaga)   Bella (sarnane Videviku saagaga) Icon_minitime8/4/2012, 12:24

*Nastik : nojah
Ok, aga mul see ju tehtud
sain küll Very Happy
mhm Wink
Tagasi üles Go down
Audrey
Queen B ehk ADMIN
Audrey


Female Postituste arv : 9504
Age : 31
Asukoht : Pärnu

Bella (sarnane Videviku saagaga) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Bella (sarnane Videviku saagaga)   Bella (sarnane Videviku saagaga) Icon_minitime8/4/2012, 12:29

Nii, Viinamari. On ikka päris riskantne võtta mingi teos ja siis sellest oma versiooni hakata kirjutama. Pealegi sa oleksid võinud selle fanfictioni alla paigutada, mitte siia kausta.

Ja nüüd siis jutu juurde.

Nagu... Kuhu sul kiire on? Kogu see tekst on nagu nii kiire, laused liiga lihtsakoelised... Üldse kõik on kuidagi liiga lihtne.

Sa oleksid võinud mõelda hoopis midagi muud välja, mitte hakata Twilighti kergemat versiooni kirjutama. Tuua juttu uusi huvitavamaid pöördeid jne... Hetkel me teame kõik, mis edasi juhtuma hakkab. Ja need muudetud nimed- pisut googeldamist ja ehk oleksid leidnud nimed, mis tol ajal populaarsed olid. Chuck ja Kevin minu jaoks siia juttu nimedena ei klapi.

Ja originaalsusest on sinu puhul veel vara rääkida. Sa peaksid enne mõne jutuga maha saama ja siis ajajooksul hakkavad asjad sinunäolised tulema. Hetkel on sinu kirjutatud tekst selline nagu paljude teiste oma, kes üritavad kogu hingest midagi kirjutada. Ja see pole eriti hea näitaja. Vähemalt minu jaoks mitte.
Tagasi üles Go down
Viinamari
Juudijõulupuu
Viinamari


Female Postituste arv : 240

Bella (sarnane Videviku saagaga) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Bella (sarnane Videviku saagaga)   Bella (sarnane Videviku saagaga) Icon_minitime8/4/2012, 13:07

Audrey : Mmm, aga pandke siis see lukku
Tagasi üles Go down
Audrey
Queen B ehk ADMIN
Audrey


Female Postituste arv : 9504
Age : 31
Asukoht : Pärnu

Bella (sarnane Videviku saagaga) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Bella (sarnane Videviku saagaga)   Bella (sarnane Videviku saagaga) Icon_minitime8/4/2012, 13:48

Kuule, see asi ei käi päris nii ka, et kui saad mõne kriitilise kommentaari, et õõ pange siis lukku. Kui sa siia midagi postitama hakkad, peaksid olema teadlik, et sa saad inimestelt, kes kirjutamisega juba aastaid tegelenud on, igasugust vastukaja. Nii positiivset kui ka negatiivset. Kahjuks said sina negatiivset, kuid kui sa seda ei saa, siis sa ei õpi mitte midagi.
Ja et kohe peale paari negatiivset kommentaari paluda asi kustutada/lukku panna on lihtsalt... Ma ei tea. Lihtsalt katsu arendada oma kriitikameelt. Enne kui midagi uut jälle siia postitad, loe asi läbi ja mõtle, kas asjal on tulevikku, kas see on hea ja nii edasi...
Sa oled kõigest 11, seega sul peaks arenemisruumi küllaga olema. Ja vigadest õpitakse kõige paremini.

Tagasi üles Go down
Viinamari
Juudijõulupuu
Viinamari


Female Postituste arv : 240

Bella (sarnane Videviku saagaga) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Bella (sarnane Videviku saagaga)   Bella (sarnane Videviku saagaga) Icon_minitime9/4/2012, 20:45

Panete siis selle lukku???
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

Bella (sarnane Videviku saagaga) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Bella (sarnane Videviku saagaga)   Bella (sarnane Videviku saagaga) Icon_minitime9/4/2012, 21:07

Teema lukus.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Bella (sarnane Videviku saagaga) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Bella (sarnane Videviku saagaga)   Bella (sarnane Videviku saagaga) Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Bella (sarnane Videviku saagaga)
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Destiny - vampiirijutt, aga ei meenuta mitte milleski Videviku saagat (poolik)
» Bella Lugu

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Jutud :: Kui kuskile ei mahu-
Hüppa: