MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 Pisar (lühijutt)

Go down 
+13
Dreamer
ThatsMe
LittleMissy
Keiti
Miley Cyrus
Funnyface
Carmen
Prince Kirameki
SixxBitch
Pharaoh
Unknown Artist
chelsea
Cho
17 posters
AutorTeade
Cho
Naerupall
Cho


Female Postituste arv : 10
Age : 29

Pisar (lühijutt) Empty
PostitaminePealkiri: Pisar (lühijutt)   Pisar (lühijutt) Icon_minitime22/10/2008, 21:16

See on siis suvel kirjutatud lühijutt, mis ei lähe edasi Wink Ma polnud kindel kuhu selle paigutama peaksin, nii et sai siis siia. Sõnastus võib tunduda natuke naljakas ja vigu võib leiduda kuna ma pole leidnud kedagi kes vead ära parandaks ;D Oleks tore kui jätaksite peale lugemist mingi kommentaari Wink

Agaa, enjoy! (või siis minestate ära sest see on nii jube..)



Pisar

Kas tead millised vihma pisarad on? Need on külmad ning kõvad, neid võib tulla palju või vähe. Üks on kindel: need ajavad su naha värisema ja teevad märjaks. Selliseid pisaraid sadas taevast alla siis kui mina sündisin.

Minu sündimine oli juba omamoodi ime, mu südamerikke tõttu. Ellu ma ikkagi jäin, nii arstide kui ka oma vanemate imestuseks. Või noh, issi on küll hiljem öelnud et talle see polnud ime, ta teadis kohe et ma jään ellu. Kui me kõik haiglast välja saime kolisime me uude, täiesti oma majja.
Elu läks tavaliselt edasi: mina kasvasin, issi läks ehitusele tööle ja emme õppis medeõeks.

Kui emme tööle läks pidin ma hakkama lasteaias käima. Kuigi ma nägin oma heledate lokidega välja nagu pisike ingel olin ma kõige "ulakaim" ja "sõnakuulamatuim" laps keda need hoidjatädid seal olid kunagi näinud. "Söö puder ära, mine magama, ära võta Mari nukku ära!", nad kamandasid kogu aeg. Ja sõnakuulmatusest (kes tahab süüa halli, vetist putru?) jäeti mind tihti üksi tuppa kui teised võisid välja mängima minna. Õhtul kui ema mind otsima tuli kaebasid nad järele, aga ema kannatas kõik ära ja alles autos ohkas: "Oh sind Anna, proovi kas või natuke paremini sõna kuulata!" Kodus oli aga kõik unustatud, seal oli ainult mina, emme ning issi, meie õnnelik pere keda pole võimnalik iialgi lahutada teineteisest.

"Anna, mulle helistati töölt", ütles ema mulle ühel õhtul kui isa oli jälle õhtuks tööle jäänud. "Ühel hästi vanal onul on midagi viga ja ma pean teda vaatama minema. Kas sa saaksid natuke aega kodus üksi hakkama? Või äkki kutsume tädi Maie?" Ma raputasin pead. (Tädi Maie ei meeldinud mulle ja mina ei meeldinud talle. Pigem siis juba üksi kodus.) "Ma saan üksi hakkama, ma olen juba niiiiiiii suur!" Ma venitasin oma käsi ja jalgu. Ema naeratas. "Minu suur tüdruk." Siis pani ta jope selga, kingad jalga, võttis auto võtmed ning läks õue. Ma vaatasin köögi aknast kuidas sinise Fordi tagavalgustid oktoobrikuise õhtu pimetusse ning vihma sisse kadusid.

Ma ei olnud kunagi varem olnud üksi kodus. Natuke aega vaatasin ma telekast multikaid. Siis algasid mingid igavad suurte inimeste saated ja ma panin teleka kinni. Majja langes täielik vaikus, ainult kell tiksus seinal. "Kui suur viisar on üleval sirgelt ja väike viisar all sirgelt siis ma tulen töölt koju!", oli issi mulle õpetanud. Nüüd aga oli kell väga imelik: suur viisar näitas ukse poole, väike aga oli juba kõvasti alt edasi tiksunud. Kus emme on? Kus issi on? Kõhus oli imelik tunne, nälg vist..

Ma ärkasin diivanilt üles kui kuulsin kolistamist koridoris. "Emmeee!" olin ma juba hüüdmas kui koridori jõudsin, aga ukselävel seisis issi. Isa nägi välja väga kahvatu, riided tilkusid vett. "Mis on issi? Kus emme on?" Ma küsisin vaikselt. Isa istus toolile ja võtis mind sülle. Ta hoidis kõvasti, kõvasti must kinni, aga ma ei saanud millestgi aru. "kas issi pisike ingel teab millised päris inglit välja näevad?" sosistas ta mulle kõrva.

Pisaraid on mitmesuguseid: on vihma pisarad, on õnne pisarad, kuid on ka pisaraid kurbusele. Nuttu pisarad on suured ning soojad, need voolavad su põsketelt alla moodustades pisikesei jõgesid. Neid pisaraid tuleb ainult siis kui keegi on väga kurb. Selliseid pisaraid voolas isa silmist siis kui ma lehvitasin emmele - meie inglile - taevase.
Tagasi üles Go down
chelsea
Kuri põhjapõder(???)
chelsea


Female Postituste arv : 185
Age : 30
Asukoht : pikk 18-9 :D

Pisar (lühijutt) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pisar (lühijutt)   Pisar (lühijutt) Icon_minitime22/10/2008, 22:39

See viimane lõik oli mega armas, täitsa lõpp. Üldse oli see tekst hea ja kuigi mõned kirjavead olid (kuid need on andestatavad, kui sa ise eesti keelt õppinud oled), siis ei seganud need. :)

Sõnastuse kohta pole küll midagi halba öelda, ei jäänud miskit ette. Kirjav´igu võin üles loetleda?Very Happy Nagu näiteks: medõeks, mitte medeõeks; siis ühes kohas oli vetist putru, mõtlesid sellega vesist putru?; võimalik mitte võimnalik (aga see võib ka lihtsalt trükiviga olla); pimedusse mitte pimetusse; millestki, mitte millestgi; päris inglid, mitte inglit; nutu pisarad, mitte nuttu pisarad; põskedelt, mitte põsketelt; taevasse, mitte taevase.
VB siin pole kõiki, mõni võis kahe silma vahele ka jääda. :)

"Need on külmad ning kõvad, neid võib tulla palju või vähe. Üks on kindel: need ajavad su naha värisema ja teevad märjaks."
Need laused ajasid natuke naerma. Noh, see kõvad, ei sobi siia minu arust. Tekitab kuidagi imeliku tunde, nagu oleks need pisarad ... puust või metallist või millestki sellisest ainest. Ja see "ajavad su naha värisema" ei sobi ka siia, sest nahk ei värise, selle sõna võib lihtsalt vahelt ära jätta. Et oleks: "Üks on kindel: need ajavad su värisema ja teevad märjaks." Nii on natuke parem, minu arust. :)

Ja vabandused, kui see kõik natuke liiga norivana tundub, ma ei mõtle üldse halvasti, et ma siin natuke õpetada püüan. Tegelikult meeldib see jutt mulle retsilt, eriti viimane lõik (aga seda ma juba mainisin vist:D). Ja kuidas selle eesti keele õppimisega ikka on. Elad Soomes ja lihtsalt ise õppisid eesti keele ära või kuidas? Aga igal juhul tubli ja täiega üllatunud, et nii vähe kirjavigu on, tõsiselt! :)
Nii hea jutt, kurb! :)
Tagasi üles Go down
http://www.orkut.com/Main#Profile.aspx?uid=11050295100897422214
Unknown Artist
Muinasjulle
Unknown Artist


Male Postituste arv : 428
Age : 32
Asukoht : Maast madalast mõttega mängudes

Pisar (lühijutt) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pisar (lühijutt)   Pisar (lühijutt) Icon_minitime23/10/2008, 14:47

Oi, Oi, Oi, kuidas mulle see sõnastus meeldib. Täitsa ülilahe jutt kohe (ära pane tähele, ma olen tuntud ma loodan oma kahtlase sõnastuse poolest).
Ikka täitsa Jutt... suure algustähega.
Oipagan kui hea. Kirjavead viitas chelsea juba ära ja neid pole iseõppija kohta sugugi palju.
OIKURAT kui hea sõnastus.

PS kas sa mõtlesid viisari all seierit (kui mitte, siis nii ongi lahedam)?
PPS Ma ei nõustu chelseaga selle esimese lause suhtes. Kui, siis kõva pisara asemel võid öelda valus pisar (see ju asja mõte ongi).
Tagasi üles Go down
Cho
Naerupall
Cho


Female Postituste arv : 10
Age : 29

Pisar (lühijutt) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pisar (lühijutt)   Pisar (lühijutt) Icon_minitime23/10/2008, 17:41

Ohhoo, ma ei lootnud niigi head kriitikat Very Happy Mul on alati olnud d ja t-hi suhtes probleeme, samuti ei tea ma midagi eesti komadest.. Ma paigutan neid ainult nii kuidas heaks tunnen Laughing Aga ma püüan õppust võtta!

Jah, am olen kogu oma pisikese elu Soomes elanud, kuid vanemad on eestlased. Lihtsalt mul pole kunagi olnud võimalust puhta eestikeele õppimiseks, esta ei kuulu Soome õpingute kavase x)

Ma parandan vead hiljem õhtul ära, nüüd kutsuvad mind matemaatika ja keemia.. :S
Tagasi üles Go down
Pharaoh
Juudijõulupuu
Pharaoh


Female Postituste arv : 248
Age : 30
Asukoht : Suure-Jaani

Pisar (lühijutt) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pisar (lühijutt)   Pisar (lühijutt) Icon_minitime23/10/2008, 20:28

(Y)(Y)
Väga meeldis :)
Ja väga hästi kirjutad Soomlase kohta.. nii vähe kirjavigu oli tegelt ju (Y)
Heaa =)
Tagasi üles Go down
SixxBitch
Kärameister
SixxBitch


Female Postituste arv : 1036
Age : 30

Pisar (lühijutt) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pisar (lühijutt)   Pisar (lühijutt) Icon_minitime23/10/2008, 20:30

Ülihea jutt oli Razz
Tagasi üles Go down
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Pisar (lühijutt) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pisar (lühijutt)   Pisar (lühijutt) Icon_minitime24/10/2008, 17:36

Hästi mõnus jutuke Very Happy Selline mõtlemapanev.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Carmen
Kojamees
Carmen


Female Postituste arv : 33
Age : 30

Pisar (lühijutt) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pisar (lühijutt)   Pisar (lühijutt) Icon_minitime28/11/2008, 15:08

nii südamlik jutt, andekas :)
Tagasi üles Go down
http://web.zone.ee/pealkirjatu
Funnyface
Suur ja laisk lohe
Funnyface


Female Postituste arv : 108
Age : 31
Asukoht : Kuskil kaugel

Pisar (lühijutt) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pisar (lühijutt)   Pisar (lühijutt) Icon_minitime7/12/2008, 14:00

Lõpp oli nii kurb Sad
Aga jutt iseenesest oli väga hea.
Ja need kirjavead, kuna jutt ikka täiega ilus ja hea oli, ei pannud ma neid täheligi, rääkimata neist komadest, täielikult jutule keskendudes ei panegi kirjavigu tähele ja kui panedki siis need lihtsalt ei häiri.Very Happy
Hea(Y)
Tagasi üles Go down
Miley Cyrus
Skisofreenik
Miley Cyrus


Female Postituste arv : 747
Age : 30
Asukoht : Ühes kohas, mida keegi ei tea ega leia :)

Pisar (lühijutt) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pisar (lühijutt)   Pisar (lühijutt) Icon_minitime1/3/2009, 14:37

See on hea jutt (Y)
Aga selle oleks võinud panna Lühijutud ja mõtteterad Laughing
Tagasi üles Go down
https://snlhmn.forum.co.ee
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

Pisar (lühijutt) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pisar (lühijutt)   Pisar (lühijutt) Icon_minitime8/3/2009, 11:45

Jäid silma mõned kirjavead, aga muidu oli väga hea see jutt.Just esimene ja viimane lõik olid eriti head. Laughing
Tagasi üles Go down
LittleMissy
Juubilar
LittleMissy


Female Postituste arv : 171
Age : 28
Asukoht : aga mis see sinu asi on ? :)

Pisar (lühijutt) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pisar (lühijutt)   Pisar (lühijutt) Icon_minitime27/4/2009, 20:29

Retsilt meeldib. Kirjavead jäid märkamatuks ning üliarmas. Wink
Tagasi üles Go down
ThatsMe
Tsiklimees
ThatsMe


Female Postituste arv : 444
Age : 28
Asukoht : Wonderland.

Pisar (lühijutt) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pisar (lühijutt)   Pisar (lühijutt) Icon_minitime28/4/2009, 18:03

Jah , see oli hea jutt . Vägagi . Mulle meeldis . : )
Tagasi üles Go down
http://www.rate.ee/users/kryssu10
Dreamer
Suur ja laisk lohe



Female Postituste arv : 109
Age : 33
Asukoht : Sinu peas

Pisar (lühijutt) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pisar (lühijutt)   Pisar (lühijutt) Icon_minitime5/5/2009, 23:15

pale Minul oli nii raske lugeda seda, nii nukker. Väga-väga hea!!
Tagasi üles Go down
Heffu
Võlur
Heffu


Female Postituste arv : 66
Age : 30
Asukoht : Tallinn (A)

Pisar (lühijutt) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pisar (lühijutt)   Pisar (lühijutt) Icon_minitime6/5/2009, 20:18

Retsilt hea!
Tagasi üles Go down
TeddyBear
Juudijõulupuu
TeddyBear


Female Postituste arv : 228
Age : 27
Asukoht : Kose

Pisar (lühijutt) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pisar (lühijutt)   Pisar (lühijutt) Icon_minitime10/7/2010, 18:20

Lõpp oli kurb. Väga super jutt ! :)
Tagasi üles Go down
Tuki
Helmut
Tuki


Female Postituste arv : 917
Age : 30
Asukoht : Tartu

Pisar (lühijutt) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pisar (lühijutt)   Pisar (lühijutt) Icon_minitime10/7/2010, 18:43

Nii hea jutt:) Mõnusalt kerge ja kurb.
Tagasi üles Go down
Katu1995
Kuri põhjapõder(???)
Katu1995


Female Postituste arv : 197
Age : 28
Asukoht : :O

Pisar (lühijutt) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pisar (lühijutt)   Pisar (lühijutt) Icon_minitime10/7/2010, 18:53

Nagu super. See pani mõtlema ja ahh see oli ikkagi nii kurb :)
Tagasi üles Go down
http://simsimaailm.forumotion.com/profile.forum?mode=viewprofile
Sponsored content





Pisar (lühijutt) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pisar (lühijutt)   Pisar (lühijutt) Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Pisar (lühijutt)
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Jutud :: Kui kuskile ei mahu-
Hüppa: