MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 Esimene.

Go down 
3 posters
AutorTeade
kellluke16
Teise astme kurjuse abiline



Female Postituste arv : 8

Esimene. Empty
PostitaminePealkiri: Esimene.   Esimene. Icon_minitime22/5/2013, 17:09

Siin on siis minu esimene proovikatse. Ei loodagi olla midagi erilist kõigi nende andekate kõrval, kelle jutte siit foorumist lugenud olen. Soovin ainult edasiviivat kriitikat. Kuna ma enne seda midagi erilist kirjutanud ei ole, siis negatiivsed kommentaarid ja solvangud võib endale jätta. Lisan veel selle, et praegu pole aega kooli kõrvalt edasi kirjutada, aga suvel kavatsen jätkata, sest olen ise alati nii pettunud kui keegi jutu poolikuks jätab. See, et ei kommenteerita ei tähenda, et te hästi ei kirjuta. Palun ärge lõpetage kirjutamist ja ärge jätke jutte poolikuks, sest teil on kõvasti annet!!!


Kolmapäev

Aeg on juba üsna hiline, seisan teisel korrusel oma toas ja silmitsen end peeglist. Sealt vaatab vastu murelik noor neiu. Järsku kuulen koputust oma selja taga. Keeran end kiirelt ümber. Akna taga rõdul seisab Brad. Tema tavaliselt nii rõõmus nägu on täna teistmoodi, mitte pahur, vaid justkui närvis. Kõnnin rõduukseni, avan selle ja jään kohmetu näoga Bradi ees seisma.
„Tule,“ sosistab ta vaikselt, samal ajal mu käest kinni võttes.
„Kuhu?“ küsin ma juba naeratades.
Ta viipab käega rõdu vastas õunapuu otsas oleva onni poole. Mul vajus suu lahti. Loomulikult olin ma onnist teadlik; see suur, mugav ja privaatne mängumajake oli üks mu lemmikkohti. Mind lõi pahviks vaatepilt, mille moodustas rõdult onnini viiv rada või õigemini rippsild ning onnis olevad küünlad, mis muutsid selle nii õdusaks.
„Sa võtad mu sõnatuks,“ suutsin vaid lausuda.
„Siis on midagigi hästi välja tulnud,“ lausus ta muheledes.
Ta aitas mu tasakesi toetades üle õhus rippuva raja. Ma pole tavaliselt nii saamatu ja olen üsna sportlik, aga kõrgust kardan meeletult. Kui olime lõpuks tervete ja õnnelikena onni jõudnud maandusin ma kähku maas lebavatel lambanahkadel. Ning üllatusin veelgi: onni põrandale lambanahkade keskele oli asetatud klaaskauss maitsvate puuviljadega ja pudel veini. Hakkasin vaikselt itsitama. Brad kohkus.
„Kas midagi on valesti?“ oli ta kohe mures.
Naeratasin.
„Ei. Mitte sugugi. Lihtsalt, et.. ,“ ma ei suutnud seda sõnadesse panna.
„Et.. ?“ julgustas ta mind.
„Kas sa ei arva, et sa hellitad mu ära?
Kes mind pärast kannatada suudab kui ma vähemaga ei lepi?“
Naeratasin uuesti.
„Ainult mina. Igavesti.“
Nüüd ta juba lagistas naerda. Ma ei suutnud seda mõista. Kuidas saab üks inimene öelda selliseid sõnu ja samas nalja teha?
Ta oli selle ajaga jõudnud pokaalid välja otsida ja minu kõrvale maha istunud. Seejärel kallas ta meile kummalegi natuke veini ja võttis mul ümbert kinni.
„Kallis oled,“ sosistas ta mulle kõrva. Ja rohkem polnud vajagi.

Õues oli hiliskevad, ehkki õhk oli mõnus ja värske; olin õnnelik, et meil siin onnis on soojem. Jutustasime Bradiga terve õhtu ning lõpuks uinusin tema käte vahel. Viimane asi, mida ma mäletan on see, et ta silitas vaikselt mu juukseid ja ümises mingit viisi. Üle pika aja suutsin ma ilusat und näha.
Tagasi üles Go down
Mustikas
200 posti tüüd
Mustikas


Female Postituste arv : 205
Age : 23
Asukoht : Pilve peal

Esimene. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Esimene.   Esimene. Icon_minitime22/5/2013, 17:32

Nii.. kirjavigu ei märganud, see on hea. Very Happy
See koht: "Kas sa ei arva, et sa hellitad mu ära? Kes mind pärast kannatada suudab kui ma vähemaga ei lepi?"
Kui üks tegelane ütleb järjest mitu lauset otsekõnes (ei tea kas kirjutasin selle sõna õigesti), ei ole vaja taandrida panna. See ajab natuke segadusse, kui sa selle taandrea sinna panid, kuid seda ikka juhtub ning see on siiski su esimene jutt.
Rohkem oskan öelda siis, kui tuleb uus osa. Jutt võik pikem ka olla, nt kolm sellist juppi. Muidu kindlasti loen ja millal uut saab? Very Happy
Tagasi üles Go down
kellluke16
Teise astme kurjuse abiline



Female Postituste arv : 8

Esimene. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Esimene.   Esimene. Icon_minitime22/5/2013, 21:19

Suur aitäh! Kirjutasin selle teksti enne Wordis valmis. Selle koha peal mõtlesin tõesti pikalt, kas kasutada taandrida või mitte, aga teistmoodi tundus ka veider, järgmine kord siis tean. Samuti tundus see jutt seal kirjutades kuidagi palju pikem, taaskord üritan järgmisel korral paremini. Hiljem üle lugedes tundus veel, et ajad on kuidagi veidralt, olevik-minevik, aga võibolla see ainult minu silmis nii. Uue kirjutan nii ruttu kui jõuan, aga ilmselt mitte enne kooli lõppu.
Tagasi üles Go down
Mustikas
200 posti tüüd
Mustikas


Female Postituste arv : 205
Age : 23
Asukoht : Pilve peal

Esimene. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Esimene.   Esimene. Icon_minitime22/5/2013, 21:33

Ajad olid natuke imelikud kuid need elas üle. Tahaks muidu teada millised tegelased välja näevad ja muud sellist. Very Happy
See on hea kui uus osa tuleb Wink
Tagasi üles Go down
Audrey
Queen B ehk ADMIN
Audrey


Female Postituste arv : 9504
Age : 31
Asukoht : Pärnu

Esimene. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Esimene.   Esimene. Icon_minitime23/5/2013, 01:10

Ilma negatiivsuseta ei õpita ju...

Miks on pealkirja lõpus punkt?
Tagasi üles Go down
kellluke16
Teise astme kurjuse abiline



Female Postituste arv : 8

Esimene. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Esimene.   Esimene. Icon_minitime23/5/2013, 07:09

Sest pealkiri polnud valmis mõeldud, kirjutasin selle hetkeajel. Ma ei pea seda tähtsaks.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Esimene. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Esimene.   Esimene. Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Esimene.
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Esimene number.(21.03.09)
» ESIMENE NUMBER.
» ESIMENE KOHT!!:D
» Esimene sissekanne :)
» Esimene armastus

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Jutud :: ARHIIV :: Armastusjutud (vanemad)-
Hüppa: