MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 Ainult pisarad

Go down 
4 posters
AutorTeade
Shadowpaw
Totaalne lumememm, noh!^.^
Shadowpaw


Female Postituste arv : 258
Age : 24
Asukoht : Tartu

Ainult pisarad Empty
PostitaminePealkiri: Ainult pisarad   Ainult pisarad Icon_minitime14/8/2013, 21:23

24. oktoober 2004

On südaöö ja siin ma nüüd olen, voodis, seljas tuduriided käes poolik tahvel Geisha tumedat ¹okolaadi ning kõrval hunnik täisnuusatud salvrätte, vaatamas Titanicut. Mina, kes vihkab filme, kuna need tunduvad üüratult pikad ning lõpp nagu ei jõuakski kohale.

„Miks ma seda küll vaatan,“ mõtlen endamisi.

Külmad pisarad jooksevad üle mu põskede kui Jack vajub mere sügavustesse. „Oh miks küll,“ mõtlen taas.

Telefon väriseb, keegi helistab. Otsin patjade kuhjast telefoni üles ning vastan kõnele.

„Jaa, Gertrud kuuleb,“ vastan, luristades nina.
„Tere Gertrud, sinu isa siinpool, kuidas sul läinud on,“ küsib vastaja, kellel on erakordselt värisev hääl.
„Minu isa? Sa ei saa olla minu isa, ta on juba kaks aastat tagasi surnuks kuulutatud. Sina ei saa olla minu isa!“
„Ma pole surnud. Ma lihtsalt läksin ära, sest mul avastati vähk ning ma ei tahtnud olla teile koormaks.“
„Sa-sa oled elus? Päriselt? Isa, sa ei ole meile koormaks. Palun tule tagasi.“
„Mõmmikene, enam pole see võimalik. Ma olen liiga nõrk reisimiseks ning mulle pole enam palju antud.“
„Siis me tuleme emaga ise sinu juurde.“
„Ei Mõmmikene, pole vaja, kuid jäta endale igavesti meelde, et ma armastan sind kõige rohkem, kallis Gertrud.“
„Isa, mina armastan sind ka igavesti,“
järgnes pikk vaikus ning ma lähen üha rohkem paanikasse.

„Isa? Isa? Isa!“ karjun järjest kõvemini ning siis puhken nutma.
Pisar pisara järel. Hääl katkes. Kõne katkes.


12. november 2004

Istun voodil, riietatud musta. Kõik eelnevad päevad peale kõne, olen ma nutnud, koolis mitte käinud ning vaikinud. Ema loomulikult muretseb, aga mitte isa pärast. Tal on suhteliselt ükskõik. Vähemalt mina olen nii aru saanud.

Ema kutsub mind alla. Hakkan minema. Samm järgneb sammule, jalg jalale. Jõuan alla ja näen ema. Sõnagi lausumata kõnnin tumepruuni välisukse juurde ning astun õue. Tuul puhub tugevalt. Lörtsi sajab kuid ma ei vaevu vihmavarju võtta ning lähen autosse.

Ema käivitab auto ning me olemegi teel surnuaeda. Autosõit kestab ei rohkem ega vähem kui kolmteist minutit ning olemegi kohal.

Jõuame haua juurde. Näen isa, kuid kahjuks mitte enam nii, nagu ma sooviksin. Ta on asetatud tammepuust kirstu, kuhu on sisse vooderdatud valge riie.

Olen omas mullis ning ei pane tähelegi mida matusel räägitakse. Vaatan ainult isa. Mulle tulevad meelde kõik mäletused, kõik kus on isa ja need on ainuükses head.

Kirst suletakse.

Ema koputab õlale ning osutab mingile nõule. Lähenen sellele, pisarad hakkavad jooksma.

Võtan esimese peotäie mulda ja viskan hauda. Võtan teise peotäie mulda, viskan hauda.
Võtan kolmanda peotäie, viskan hauda.
„Hüvasti, Isa,“ lausun sosistades ja pisarad voolavad edasi. Ainult pisarad.

----------------------------------------------
Minu esimene lühijutt. Kriitikat ka Very Happy.
Tagasi üles Go down
Mustikas
200 posti tüüd
Mustikas


Female Postituste arv : 205
Age : 23
Asukoht : Pilve peal

Ainult pisarad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ainult pisarad   Ainult pisarad Icon_minitime17/8/2013, 21:49

See oli esimese kohta päris hea.
Mulle isiklikult oleks meeldinud, kui oleksid seda hetke, kus ta enam oma isa ei kuulnud, rohkem kirjeldanud. Muidu oli mõni koht, kus ma korraks toppama jäin, kuid teise või kolmanda korraga lugedes, sain ilusti järjepeale tagasi. Jutt ise meeldis muidu.
Very Happy
Tagasi üles Go down
*Nastik.
Kärameister
*Nastik.


Female Postituste arv : 1048
Age : 27

Ainult pisarad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ainult pisarad   Ainult pisarad Icon_minitime17/8/2013, 23:50

Mulle ka meeldis ja silma jäi just seesama, mille Mustikas juba välja tõi: oleks võinud ehk kirjeldamisel natuke pikemalt peatuda. Oleks selle emotsiooni veel rohkem välja toonud :)
Tagasi üles Go down
http://www.nnastik.blogspot.com
Unicorn
Roosa udupilv
Unicorn


Female Postituste arv : 650
Age : 24
Asukoht : Pärnu

Ainult pisarad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ainult pisarad   Ainult pisarad Icon_minitime18/8/2013, 18:46

Pean jälle neid samu sõnu kordama. Sisu oli suuuuuurepärane, aga kirjeldamist oleks võinud enam olla ja sellepärast jäi see kõne veidi segaseks. Wink
Tagasi üles Go down
Shadowpaw
Totaalne lumememm, noh!^.^
Shadowpaw


Female Postituste arv : 258
Age : 24
Asukoht : Tartu

Ainult pisarad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ainult pisarad   Ainult pisarad Icon_minitime20/8/2013, 16:01

Mulle meeldib, et teile meeldib ja ma kindlasti parandan ennast järgmisel korral Very Happy.
Tagasi üles Go down
Mustikas
200 posti tüüd
Mustikas


Female Postituste arv : 205
Age : 23
Asukoht : Pilve peal

Ainult pisarad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ainult pisarad   Ainult pisarad Icon_minitime20/8/2013, 17:58

Väga hea! Very Happy
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Ainult pisarad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ainult pisarad   Ainult pisarad Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Ainult pisarad
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Tema lugu. Minu pisarad.
» Ainult sinu [2.osa]

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Jutud :: Lühijutud ja mõtteterad-
Hüppa: