MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 Keelatud

Go down 
+7
Nutella
Cilen
Vaimude Tund
MyMystery
m.k
shine
kiku979
11 posters
Mine lehele : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Next
AutorTeade
MyMystery
Poppiholla
MyMystery


Female Postituste arv : 1154
Age : 27
Asukoht : Mars

Keelatud - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Keelatud   Keelatud - Page 4 Icon_minitime17/12/2014, 20:53

Haha, mul on ka ainult üks kingitus olemas. Ja ausalt öeldes pole mul veel õrna aimugi, mis teised võiksid olla. Very Happy Praeguse seisuga pole ma veel päris kindel, kas jõululaupäevaks uus osa valmis saab. Selles suhtes, et peaaegu iga kuradi õpetaja on otsustanud just sellel viimasel nädalal mõne toreda kontrolltöö teha. Ja laupäev ja pühapäev kuluvad mul tõenäoliselt ¹oppamisele. Very Happy Aga lähiajal on see kindlasti olemas. Very Happy

Eks see enesekriitika on vist paljudele omane. Oma loomingut vaadatakse vist ikka natuke teistsuguse ja karmima pilguga. Very Happy
Aga suur-suur aitäh sulle Very Happy
Tagasi üles Go down
Audrey
Queen B ehk ADMIN
Audrey


Female Postituste arv : 9504
Age : 31
Asukoht : Pärnu

Keelatud - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Keelatud   Keelatud - Page 4 Icon_minitime18/12/2014, 19:50

On küll parem. Mõnes mõttes on ainult hea, kui sa enda suhtes kriitiline oled- seda paremaks sa muutud.
Tagasi üles Go down
Vaimude Tund
Posija
Vaimude Tund


Female Postituste arv : 488
Age : 25
Asukoht : kirjutab

Keelatud - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Keelatud   Keelatud - Page 4 Icon_minitime19/12/2014, 01:23

Okei, nüüd on kaks kingitust  Very Happy
Uus osa ei tule jõululaupäevaks? Ma ei saa aru, mida see tähendab  Very Happy
Luban sulle meelde tuletada, et sul on veel esmaspäeval ja teisipäeval aega kirjutada.  Wink

Jah, enesekriitika on üks tore asi küll  Very Happy
Mind see tegelikult hoopis takistab... Langen masendusse ja jätan pooleli või jäängi parandama
Iga kord kui oma jutte loen on vaja mingisuguseid mõtetuid parandusi teha... ja siis tekib tahtmine end ära tappa  Sad

Ja niii tore, et Audrey ka siia jõudis  Very Happy


Tagasi üles Go down
MyMystery
Poppiholla
MyMystery


Female Postituste arv : 1154
Age : 27
Asukoht : Mars

Keelatud - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Keelatud   Keelatud - Page 4 Icon_minitime19/12/2014, 22:14

Audrey, See on tore. Very Happy Ja parem liiga karm kui liiga leebe. Very Happy

Vaimude Tund, Eile sain ma mõned laused isegi kirja, aga siis tuli blokk ette. Ma ei luba midagi, aga annan siiski endast parima. Very Happy
Ma tean, mida sa tunned. See tahtmine pead piinlikusest vastu seina taguda, on kohutav. Eriti, kui tahad midagi head kirjutada, aga lihtsalt ei tule ega tule välja...Oma kirjandeid ei suuda ma näiteks üldse üle lugeda. Võib olla kümne aasta pärast või nii. Very Happy
Tagasi üles Go down
Vaimude Tund
Posija
Vaimude Tund


Female Postituste arv : 488
Age : 25
Asukoht : kirjutab

Keelatud - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Keelatud   Keelatud - Page 4 Icon_minitime20/12/2014, 02:28

Ootan siis ka parimat  Very Happy Olgu, sinu keskpärane sobib ka (sinu keskpärane = super :) )
Oh, mina loen neid kümne aasta taguseid jutte just õõvastusega  Very Happy
Ma olin niii kohutav  Very Happy

Uu-uu-uut!  Wink

Tagasi üles Go down
MyMystery
Poppiholla
MyMystery


Female Postituste arv : 1154
Age : 27
Asukoht : Mars

Keelatud - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Keelatud   Keelatud - Page 4 Icon_minitime21/12/2014, 21:06

Aitäh :)
Ma just hiljuti pööningut korda tehes leidsin ühe oma algklasside eesti keele vihiku. Päris nunnu oli tegelikult lugeda. Naerda sai palju. Very Happy
Tagasi üles Go down
Vaimude Tund
Posija
Vaimude Tund


Female Postituste arv : 488
Age : 25
Asukoht : kirjutab

Keelatud - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Keelatud   Keelatud - Page 4 Icon_minitime22/12/2014, 00:42

Very Happy
Mina hakkasin kirjutama 11 aastat tagasi, kui olin viie aastane. Kuna olin siis veel titt, kirjutasin fantaasiajuttu muinasjutu linnust  Very Happy Oi kui piinlik mul nüüd on  Very Happy
Ükskord teises klassis paluti mul kirjutada uudis. Ja mina kirjutasin, kuidas kass jooksis kappi  Embarassed

Tagasi üles Go down
MyMystery
Poppiholla
MyMystery


Female Postituste arv : 1154
Age : 27
Asukoht : Mars

Keelatud - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Keelatud   Keelatud - Page 4 Icon_minitime22/12/2014, 15:20

Nii nunnu ju Very Happy

Minu esimene jutt oli poisist, kes arvas, et üks naine on nõid, sest selle naise juuresolekul juhtus palju imelikke asju. Pärast tuli siiski välja, et tegelikult nii polnud ja kõik need veidrad asjad olid lihtsalt kokkusattumused. Kusjuures ma olin sinna juurde pilte ka joonistanud. Very Happy
Tagasi üles Go down
Vaimude Tund
Posija
Vaimude Tund


Female Postituste arv : 488
Age : 25
Asukoht : kirjutab

Keelatud - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Keelatud   Keelatud - Page 4 Icon_minitime22/12/2014, 17:32

Lapsed on nii armsad  Very Happy
Kui vana sa olid siis?

Hiljuti käis mul selle muinasjutulinnuga seoses üks mõttesähvatus, teha nüüd, 11 aastat hiljem,  sellest üks korralik muinasjutt.  Panna ta õigluse eest võitlema või midagi...  Very Happy Aga ei-ei-ei, see on tobe
Ei-ei-ei  Very Happy
UUT!  Very Happy
Tagasi üles Go down
MyMystery
Poppiholla
MyMystery


Female Postituste arv : 1154
Age : 27
Asukoht : Mars

Keelatud - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Keelatud   Keelatud - Page 4 Icon_minitime22/12/2014, 23:06

Umbes 11 vist. Very Happy

Ei, aga miks mitte? Täitsa hea mõte ju. Mina loeksin küll. Very Happy
Tagasi üles Go down
Vaimude Tund
Posija
Vaimude Tund


Female Postituste arv : 488
Age : 25
Asukoht : kirjutab

Keelatud - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Keelatud   Keelatud - Page 4 Icon_minitime23/12/2014, 01:13

Aitäh!  Very Happy
Aga selle mõtte eest täna iseennast. Sinu pärast tuli see teema jälle üles  Very Happy
Võib olla siis isegi teeks, aga pean enne  käsiloleva jutuga järje peale saama. Tahtsin esimese osa uueks aastaks üles panna, aga vist ei jõua  Sad
Ja siis peab linnule uue nime ka mõtlema... Nätsupall enam ei sobiks  Embarassed

Tagasi üles Go down
MyMystery
Poppiholla
MyMystery


Female Postituste arv : 1154
Age : 27
Asukoht : Mars

Keelatud - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Keelatud   Keelatud - Page 4 Icon_minitime24/12/2014, 09:59

Uue aastani veel aega on, nii et ära sellepärast muretse. Very Happy Nätsupall on ju väga äge nimi, annabki jutule natuke lapselikku hõngu juurde. Very Happy
Tagasi üles Go down
MyMystery
Poppiholla
MyMystery


Female Postituste arv : 1154
Age : 27
Asukoht : Mars

Keelatud - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Keelatud   Keelatud - Page 4 Icon_minitime24/12/2014, 10:02

Nonii, kallid sõbrad. Ma soovin teile imeilusaid jõule ja hästi palju kingitusi ja siin on uus osa. Very Happy  santa

10.  Mul juba sünnist saati tiigrisüda sees,
      Mul kõik on õed ja vennad, kes seal metsa sees.

    Keerasin end selili ning vaatasin uimaselt telgi lakke. Ema mu kõrval magas vaikselt nohisedes.
      Mul ema ööbik, isa lõvinahas käib,
     Mul terve mets vaid ainult sugulasi täis

   Kust ma seda laulu teadsin? Miks see mind praegu, keset ööd, kummitama hakkas ja üles ajas?
    Ise olen tiigrikutsu ja ma ei karda kedagi
 Hääl, mis seda laulis, oli hämmastavalt tuttav. Ma olin seda täna kuulnud. Just siis, kui olin need kaks asja omavahel kokku viinud, kerkis mu silme ette mälupilt. Umbes viisteist aastat noorem Jaan kitarriga. Ta istus laual, kitarri toetav jalg toolil ja teine muusika taktis kaasa kiikumas, ning ta tõstis aeg-ajalt pilgu, et mulle mõni sõbralik naeratus kinkida. Nii et ma ikkagi olin tema kitarrimängu varem kuulnud?  
Jäin selle üle juurdlema ning ei saanud terve öö enam sõba silmale. Miks see laul mind praegu kummitama hakkas? Miks see mul magada ei lase? Ja muidugi kõige tähtsam küsimus: kas Jaan oli mulle tõesti seda kunagi laulnud? See mõte pani mu kõhus liblikad tiirlema ning tõenäoliselt oligi peamine põhjus, miks ma uinuda ei saanud. Otsustasin, et küsin seda temalt esimesel võimalusel. Kui ma muidugi julgen.
Hommik tuli üllatavalt kiiresti. Ema sirutas ennast ning nähes, et mina olen samuti ärkvel, kiitis: ’’Telgis on ikka nii mõnus magada.’’ Jäin temaga selles suhtes eriarvamusele. Kui ma just Jaaniga telki jagada ei saanud. Aga see tunduks isegi mu vabameelsetele ja pahaaimamatutele vanematele pisut kahtlane. Niisiis jagasin mina emaga ja isa Jaaniga telki. Pole vist vaja mainida, kui kade ma isa peale sellepärast olin.
Jaan ja isa olid juba enne meid üles ärganud. Nad keetsid lõkke kohal tee jaoks vett ja naersid millegi üle.
’’Noh, saite oma ilu-une täis magatud?’’ küsis Jaan meid märgates. Tema enda nägu oli veel pisut unine. Aga niimoodi seksikalt unine, nagu mõnedel meestel hommikuti on. Muidugi oli mul raske ette kujutada, et Jaani juures üldse midagi ebaseksikat olla sai.
Lootsin, et tumedad ringid mu silmade all pole nii kaugelt nähtavad. Lisaks ei olnud mul olnud ka võimalust ripsmeid värvida, mis tähendas, et ilu-unest võis minu puhul ainult irooniavõtmes rääkida.
Ema aga kihistas naerda ja küsis mänglevalt: ’’Kas seda pole siis näha või?’’
Ta kepsles rõõmsalt isa juurde, põimis käed tema õlgade ümber, ja ütles salakavala varjundiga hääles:  ’’Lähme ja vaatame, kas leiame metsast mõned lehed, millest teed keeta. Või siis kõrvenõgesed.’’
Iga loll sai aru, et teelehtedest oli asi sama kaugel kui kuu päikesest ja tõenäoliselt on neil plaanis eilne õhtu tasa teha. Millegipärast suutis see mind punastama panna.
’’Minge minge,’’ lubas Jaan lahkelt, ’’ma hoian pöialt, et te Feodorit ei kohtaks. Või tegelikult, see kuluks teile hoopis ära. Ta tunneb teelehti kindlasti paremini kui teie.’’
Ema puhkes naerma ja tõmbas isa endaga kaasa.
Jäime Jaaniga kahekesi. Mu süda hakkas juba ainuüksi sellepärast kahekordse kiirusega lööma. Viisin raskuse ühelt jalalt teisele ja saatsin Jaani poole närvilisi pilke. Ta kohendas, muretult ja lõdvestunult nagu ikka, teekannu. Praegu oli ideaalne võimalus küsida temalt selle loo kohta, mis mind terve öö üleval hoidnud oli. Millegipärast muutis see mind aga veel närvilisemaks. Nii ma siis seisingi seal, suutmata endast sõnagi välja pigistada, ja ühe koha peal tammudes nagu viimane idioot.
Lõpuks avasin suu, kuid sealt tuli välja ainult hädine kähin. Aga Jaani tähelepanu saamiseks sellest piisas. Ta vaatas minu poole, sinised silmad ootusärevusest säramas. Tema tähelepanu oli minule koondunud, tekitades minus tunde, et olen vähemalt sellel hetkel tema jaoks kõige olulisem inimene. Tundsin, kuidas näost üleni punaseks läksin. Kõrvale vaatamine aitas pisut. Köhatasin kurgu puhtaks ja proovisin uuesti: ’’Sa mängid suurepäraselt kitarri.’’ Tõenäoliselt polnud keegi teisele inimesele komplimenti tehes nii väga ise punastanud kui mina sel hetkel. Olin oma pikkade juuste eest äraütlemata tänulik.
Olgugi, et kompliment oli väga kohmetu ja kaugeltki mitte hästi sõnastatud, ilmus Jaani huulile särav naeratus. ’’Aitäh.’’ Ta patsutas kutsuvalt palgile, millel istus. ’’Sa võid siia tulla küll. Ma ei hammusta.’’ Ilmselgelt polnud tal õrna aimugi, kui väga ma tegelikult tahtsin, et ta seda teeks. Mitte kõvasti, aga niimoodi mänglevalt. Siunasin ennast. Ma ei tohtinud sellitest asjadest tema juuresolekul mõelda. Eriti kui arvesse võta fakti, et enamus ajast olin nagu avatud raamat.
Tegin nagu kästud, kuid jälgisin hoolikalt, et meie vahele jääks vähemalt ühe inimese suurune vahe. Mudisin järgmise lause jaoks julgust kogudes närviliselt oma pluusi varrukaid. Jaan ei paistnud seda tähele panevat, vaid kohendas uuesti teekannu.
Mul pole ausalt öeldes õrna aimugi, mis mulle sisse läks, kui ütlesin: ’’Sa tuled selle metsa eluga väga hästi toime.’’ Nii pea, kui sõnad olid üle mu huulte tulnud, taipasin oma viga ning oleksin endale hea meelega ühe hea kõrvakiilu andnud. Hoolimata sellest, et hädine, oli mu varasem kompliment Jaani kitarrimängu kohta siiski loonud sobiva pinnase, et saaksin vestlust soovitud suunas juhtida. Nüüd olin selle ära rikkunud. Ja tagatipuks olin Jaanile teinud kaks komplimenti järjest, mis jättis minust tõelise poolearulise mulje.
Jaan muigas. Tõenäoliselt naeris ta sisimas mu kohmetuse üle. ’’Kas mulle otsa vaadates on seda siis raske uskuda?’’
Oli küll. ’’Ei, seda mitte. Lihtsalt tänapäeval on kõik nii mugavaks läinud. Inimene, kes looduses hakkama saab, on haruldane nähtus.’’ Hale, hale, hale. Ma vihkasin ennast. Elu ise mängib mulle suurepärased võimalused kätte ja mina viskan need lihtsalt maha.
’’Mulle loodus meeldib,’’ ütles Jaan lihtsalt.
’’Mulle ka,’’ vastasin, nuputades samal ajal, kuidas jutt tagasi õigele rajale saada. Lõpuks, taibates, et mul pole enam midagi kaotada, andsin alla ja pahvatasin lihtsalt: ’’Kas sa oled mulle varem ka kitarri mänginud? Ma mõtlen, kui ma alles laps olin. Eile õhtul hakkas mind millegipärast ’’Tiigrikutsu’’ kummitama.’’ Tundsin suurt kergendust, kui olin need sõnad lõpuks üle huulte saanud.
Jaani silmadest käis mingi veider sähvatus läbi, kuid see kadus sama kiiresti, kui oli ilmunud ja asendus naeratusega. ’’Ma ei suuda uskuda, et sa seda mäletad. Selle vea ma tegin jah. Arvasin, et see võiks sulle meeldida. Meeldis küll, isegi rohkem kui ma oodata –või siis karta- oskasin. Igakord kui sa mind nägid, nõudsid ’’Tiigrikutsut’’.’’
Mõte sellest, kuidas Jaan väiksele minule laulis, tekitas nii sooja tunde, et tundsin, kuidas minu huulile vägisi naeratus ilmus. ’’Kas sa mängiksid seda mulle praegu ka, kui ma paluksin?’’ Ausalt öeldes ei teadnud ma ise ka, kust see ootamatu julgus tuli. Aga samas, kui väike mina julges Jaanilt seda paluda, siis ei tohiks see ju suurele minale eriti raske olla.
’’Ma ei mäleta sõnu,’’ ütles Jaan muiates. Vaatasin talle otsa. Põhimõtteliselt oli mehele otse näkku kirjutatud, et ta ei räägi tõtt.
’’Valetad.’’
Jaani ilme tõsines. Ta ei öelnud midagi, vaid lihtsalt vaatas mind. Mul jäi hing kinni. Just siis, kui olin hakanud lootma, et suudan ka temaga normaalselt, mitte kohmetult või siis pidevalt punastades suhelda, rikkus see üks pilk kõik ära. Vaatasin vastu, julgemata isegi korralikult hingata, sest kartsin sellega hetke ära rikkuda.
’’Ma ei unusta neid vist kunagi,’’ ütles ta lõpuks vaiksel, millegipärast pisut murdunud häälel.
                                                                       *

Mul juba sünnist saati tiigri süda sees,
Jälle see laul. Kuid seekord ei kummitanud see mind Jaani häälega. Seda laulis hoopis väike tüdruk. Hirmunud väike tüdruk.
Mul kõik on õed ja vennad, kes seal metsa sees.
Tüdruku hääl värises. Ta vaatas end ümbritsevas pimedas toas kartlikult ringi.
Mul ema ööbik, isa lõvinahas käib,
Aga see laul andis tüdrukule pisut julgust. Ta kujutas ette, et ta ongi tiigrikutsu, kes ei karda kedagi. Isegi kurja jahimeest mitte.
Mul terve mets vaid ainult sugulasi täis
Uks avanes. Sisse astus ühele mehele kuuluv tume jässakas kogu. Tüdruk tõmbus nii seina vastu, kui sai korrates endamisi meeleheitlikult laulusõnu. Mees tuli talle aina lähemale. Tüdruku südamelöögid kiirenesid. Aga ta ei olnud hirmul. Sest ta oli tiigrikutsu, kes ei kartnud kedagi.
Lõpuks jõudis mees katkise kulunud madratsini, mille ühte nurka oli tüdruk end kössi tõmmanud. Ta laskus põlvili ning peatus otse lapse ees. Mehe nägu oli hirmus, tahumatu ja kole. Tema lohakalt aetud habe kattis koledate mustade laikudena ta põski. Ta haises vastikult viina ja suitsu järele. Aga tema silmad olid kõige jubedamad. Nii pruunid, et tundusid peaaegu mustad. Ja see pilk, millega ta tüdrukut vaatas, oli kohutav.
Ja kord siis seisiski mu vastas jahimees,
Tal julgelt otsa vaatasin, ei jooksnud eest.

Tüdruk vaataski vastu. Ei pööranud hetkekski pilku nendelt jubedatelt silmadelt eemale. Ta oli oma väikesed sõrmed rusikasse pigistanud. Kui ta ainult oskaks neid ka kasutada, et mehele haiget teha. Kui ta oleks päriselt tiigrikutsu, saaks ta meest hammustada, ta katki kriimustada.
Mehe käsi libises tüdruku pisikesele põlvele ning tõmbas tema tillukese kollase kassimustrilise kleidi serva üles poole. Tüdruk värises ja hoolimata oma pingutusest tundis ta, kuidas kibedad pisarad silma tungisid.
Sest et olen tiigrikutsu
Ja ma ei karda kedagi.
Tagasi üles Go down
Vaimude Tund
Posija
Vaimude Tund


Female Postituste arv : 488
Age : 25
Asukoht : kirjutab

Keelatud - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Keelatud   Keelatud - Page 4 Icon_minitime24/12/2014, 15:45

JA TULI ÄRA!  Very Happy
Kauneid jõule ja... (uut aastat küll veel ei soovi, tahan sinust varem kuulda)  Wink
Uue aastani on aega küll, aga ma olen vist kõige aeglasem kirjutaja üldse. Kirjutan juba septembrist peale ning pole veel esimest osagi valmis saanud  Embarassed
Nätsupall on... nojah, see lugu poleks ilma originaalse nimeta enam sama
Nii hea osa. Jälle  Very Happy
Ma olen sõltuvuses sinu jutust  Very Happy
See kohmetus Jaani ees on ideaalne. Olen juba nii tüdinenud juttudest, kus tegelased on ülienesekindlad ja ülbed
Ja see lõpp on õudne. Creepy  Shocked
Raske uskuda, et nii elavad mälestused filmist tulenevad...  No
Oi, kuidas ma tahan edasi lugeda  Very Happy

EDIT: ma nii totaalselt nõustun Cileniga :)


Viimati muutis seda Vaimude Tund (25/12/2014, 05:03). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Cilen
Magus maius
Cilen


Female Postituste arv : 2007
Age : 26
Asukoht : Tartu

Keelatud - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Keelatud   Keelatud - Page 4 Icon_minitime24/12/2014, 21:59

Parim jõulukingitus see aasta! santa santa santa santa santa santa santa
Tagasi üles Go down
MyMystery
Poppiholla
MyMystery


Female Postituste arv : 1154
Age : 27
Asukoht : Mars

Keelatud - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Keelatud   Keelatud - Page 4 Icon_minitime25/12/2014, 15:11

Vaimude Tund, Aitäh nii nii vahva kommentaari eest. Very Happy Tegelikult sai see osa mul juba pühapäeval valmis ha ja ma ei osanud midagi targemat teha, kui uuega alustada. Nii et kindlasti kuulete minust veel enne uut aastat. Very Happy
See kohmetus, jah, see sobib minu meelest Lydiale. Very Happy
Ja ma nõustun sinuga selle Nätsupalli koha pealt nõustun ma sinuga täielikult. Very Happy

Cilen, Ah mis sa nüüd. Embarassed Aitäh Very Happy
Tagasi üles Go down
Vaimude Tund
Posija
Vaimude Tund


Female Postituste arv : 488
Age : 25
Asukoht : kirjutab

Keelatud - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Keelatud   Keelatud - Page 4 Icon_minitime25/12/2014, 23:33

Võta heaks, sa oled seda väärt :)
JESS, ma saan enne uut aastat uue osa *tantsib*  Very Happy
Ahh, kui ma ise ka uuesti kirjutama õpiks...  Very Happy
Ma proovin ka vist natuke kirjutada... VIST  Very Happy
Tagasi üles Go down
MyMystery
Poppiholla
MyMystery


Female Postituste arv : 1154
Age : 27
Asukoht : Mars

Keelatud - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Keelatud   Keelatud - Page 4 Icon_minitime27/12/2014, 15:01

Ma ei oska muud teha, kui sind jällegi tänada. Very Happy

Kirjuta jah. Nätsupallist. Very Happy Ma soovin sulle kuhjaga inspiratsiooni. :)
Tagasi üles Go down
Vaimude Tund
Posija
Vaimude Tund


Female Postituste arv : 488
Age : 25
Asukoht : kirjutab

Keelatud - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Keelatud   Keelatud - Page 4 Icon_minitime27/12/2014, 18:52

Ei jõudnud eile kirjutama  Sad Aga kui ma praegu kirjutaksin, siis mitte Nätsupallist. Nagu ma juba varem mainisin, tahan 1. Jaanuariks ühe jutu üles panna... Tähtaeg istub täiega kukil, aga mina passin siin  Evil or Very Mad
Ja millal siia uus osa tuleb? Lubasid enne uut aastat, aga... Question

*istub arvuti taha ja lülitab selle käima*
*ohkab sügavalt*
No kas saab või ei saa, saab või ei saa?
Mina vs. Mina  Very Happy
Tagasi üles Go down
MyMystery
Poppiholla
MyMystery


Female Postituste arv : 1154
Age : 27
Asukoht : Mars

Keelatud - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Keelatud   Keelatud - Page 4 Icon_minitime28/12/2014, 15:31

Minu jaoks on kirjutamise (ja tegelikult paljude teiste asjade) puhul kõige raskem just see esimene samm. Kui juba mõned laused kirjas on, läheb edasi väga ludinal. Very Happy
Sinna on veel õnneks pisut aega. :) Ma katsun ennast nüüd kokku võtta ning need paar viimast lõiku kirja panna.
Tee nii, et saaks. Wink
Tagasi üles Go down
Vaimude Tund
Posija
Vaimude Tund


Female Postituste arv : 488
Age : 25
Asukoht : kirjutab

Keelatud - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Keelatud   Keelatud - Page 4 Icon_minitime28/12/2014, 17:14

Need esimesed laused jah  Very Happy
Tegelikult ma lausa imetlen seda, kui kiiresti osad üles saad. Jah, ma tean, et mõned panevad vahel kolm osa päevas, aga mina panen rohkem nagu ühe osa kolme kuu jooksul, kui vaadata minu kirjutamisstatistikat (jah, ma pean arvet).
Mina sain eile (tehniliselt võttes täna) kell kolm öösel tunni ajaga ainult 288 sõna. Ma olen NII roostes  Sad  
Mina sain ja loodan, et sina said ka  Wink  (aga rohkem)

Ps: loodan, et sind draama/fantaasia ja võib-olla ka romantika huvitab
Tagasi üles Go down
MyMystery
Poppiholla
MyMystery


Female Postituste arv : 1154
Age : 27
Asukoht : Mars

Keelatud - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Keelatud   Keelatud - Page 4 Icon_minitime28/12/2014, 22:04

Kui mingi suur inspiratsiooni puhang tuleb, siis läheb see osade ülespanek tõesti natuke kiiremini. Aga samas minul on ka päris mitmekuulisi pause olnud. Eks kõik oleneb sellest, kus sa pooleli oled. Mõnest kohast on raskem edasi saada, mõnest lihtsam. Very Happy
Tubli. 288 sõna on täitsa okei ju. Ja parem 288 hästi ritta seatud sõna, kui 2888 halvasti ritta seatud sõna. Very Happy
Oojaa, fantaasia huvitab mind väga. Romantika muidugi ka. Very Happy
Tagasi üles Go down
Vaimude Tund
Posija
Vaimude Tund


Female Postituste arv : 488
Age : 25
Asukoht : kirjutab

Keelatud - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Keelatud   Keelatud - Page 4 Icon_minitime29/12/2014, 01:43

Eks see oleneb tõesti väga sellest, kus oma jutuga oled.
Mul on raskem sellepärast, et pole 3,5 aastat kirjutanud. Kolm aastat tagasi tahtsin suvel kirjutada raamatu oma loovtööks, aga ei jõudnud sellega teise peatükinigi  Sad  Enne seda oli olnud ka umbes 1-2 aastane paus. Selle loovtööjutu kustutasin ära  Very Happy
288 sõna võib küll üsna normaalne olla, kuid aeglane ikkagi. Mõned kirjutavad siin 5000 sõna peatükis, aga mul on kolme kuuga peaaegu 1700. Seda on tegelikult väga vähe ning kardan, et pean sellest eessõna eemaldama  Sad
Kui palju on üldse normaalne sõnade arv peatükis  Question
Ma pläran endast liiga palju  Very Happy Tavaliselt ma seda ei tee, ning kui teen, siis tekib iga lisatud sõnaga aina tugevnev tahtmine endale millegagi virutada  Very Happy
Ma olen lihtsalt närvis  Very Happy

Ja ma VÄGA ootan sinult uut osa  Very Happy Ei käi sulle sellega hetkel pinda, sest sa juba lubasid meile seda  Very Happy
Tagasi üles Go down
MyMystery
Poppiholla
MyMystery


Female Postituste arv : 1154
Age : 27
Asukoht : Mars

Keelatud - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Keelatud   Keelatud - Page 4 Icon_minitime29/12/2014, 11:12

Kaua tehtud kaunikene. Very Happy Aga näiteks, mis sind inspireerib? Mis paneb sind tahtma kirjutada? Minu puhul aitavad näiteks mõned noorteromaanid, mõne siin oleva kasutaja jutud, filmid, telesarjad, kino, teater. Noh võiks öelda, et teiste inimeste looming. Very Happy
Minu osad on tegelikult lühikesed. Natuke rohkem kui 1000 sõna, vahel harva 1500. Iga kord ma mõtlen, et peaks kuidagi 2000 sõna kokku saama, aga siis tuleb jälle mingi suurepärane lõpetamise koht ja sinna see plaan jääbki. Lisaks mulle endale ei meeldi arvutist väga pikki tekste lugeda ja ilmselt see mõjutab ka mu osade pikkust.
Tegelikult ma üritasin teile eile uue osa üles panna, aga siis tuli mingi interneti tõrge ja sinnapaika see jäigi.
Tagasi üles Go down
Cilen
Magus maius
Cilen


Female Postituste arv : 2007
Age : 26
Asukoht : Tartu

Keelatud - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Keelatud   Keelatud - Page 4 Icon_minitime29/12/2014, 12:44

Mind inspireerivad ka teised raamatud ja siis hästi mõnusad romantilised filmid. Kunagi andsid laulud ka seda inspiratsiooni juurde, aga viimasel ajal on vaid segama hakanud. Very Happy

Ja MyMysterykene, paluuuuuuun uut osa? Very Happy
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Keelatud - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Keelatud   Keelatud - Page 4 Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Keelatud
Tagasi üles 
Lehekülg 4, lehekülgi kokku 12Mine lehele : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Next
 Similar topics
-
» Tsitaadid (<18 keelatud)
» Keelatud armastus ! [One-shot]

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Jutud :: Armastus-
Hüppa: