MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 noored ja lootusetud

Go down 
4 posters
AutorTeade
tzerrikas
Narkar
tzerrikas


Female Postituste arv : 40
Age : 30

noored ja lootusetud Empty
PostitaminePealkiri: noored ja lootusetud   noored ja lootusetud Icon_minitime3/8/2008, 20:03

see jutt oli ka "meie jutud" eelmisel leheküljel aga siis ma mõtlesin et võiks ka siia üles panna, et nii kui nii on seal vaid kaks osa aga neid tuleb veel ... loodan, et te ei pahanda Razz Ja muidu sooviks ka kriitikat!Very Happy

1. OSA
„Nii ja siis ma ei teagi mis nagu juhtus,“ ütles Brita oma telefoni „ühel hetkel ütles mamps,et pange oma riided kokku ja me sõidame minema“
„Kuidas nii „ kõlas telefonist hääl „ja aga miks siis ,miks ta käskis teil siis asjad kokku panna ja kuhu te läksite?“
„tartu, paps ja mamps kumbgi ei öelnud miks ja kuhu me läheme „
„kuule ma pean lõpetama aga varsti räägime jälle eks?!“ütles hääl telefonis
„jah ma väga loodan et mul ikka lastakse sinuga rääkida“ütles Brita naljatledes
„oky tsau siis“ ütles hääl
„tsau“
Brita istus voodi peale ja vaatas ainiti aknast välja seal sadas vihma nagu oli sadanud juba kaks päeva jutti. Alates sellest kui nad oma perega tartusse tädi juurde läksid on kõik läinud allamäge. Liina- Brita õde - jäi kõrgesse palavikku ja on nüüd kogu aeg voodis. Ja nad isegi ei tea millepärast nad tartu tulid. Peale selle jäi nüüd nende kool ka pooleli või vähemalt ei saa naad praegu seal koolis käia.
Äkitselt avanes uks ja sisse astus Brita nõbu kes kutsus teda sööma .
„Oota ma kohe tulen“ vastas tüdruk.
Nukra näoga läks Brita elutuppa et seal teistega koos süüa. Laua ümber kees kõik jutust ja liikumisest. Kohe kui Maido- Brita isa- nägi tüdrukut tulemas lõpetas ta jutu Ingega-laste emaga.
Brita istus lauda ja kohe varsti hakati talle taldrikule kuuma suppi tõstma. Nagu ikka püüti meeleolu üleval holida et mitte lastes kahtlust äratada, kuid täna kui Brita oli rääkinud oma parima sõbrannaga telefoni teel ei suutnud ta enam oma suud kinni hoida ja nii hakkas ta kohe küsimusi esitana.
„Kui kaua me siin veel oleme“ küsis ta,ning isa tahtis talle juba midagi vastata kuid tädi jõudis oma küsimusega temast ette.
„Kas sulle ei meeldi siis siin?“küsis ta oma naljatleval toonil.
„Ei mitte seda, mulle meeldib siin aga vahel pole midagi teha, maal olen ma tavaliselt väljas aga siin ma seda olla ei saa“
„Aga sa võid ju siin ka välja minna kuigi mis sa selle vihmaga seal küll teed“ ütles tüdruku ema.
„Ma käisin kodus ju koguaeg vihmaga väljas aga siin pole see nii tore“
„Aga mine siis rõdule“ütles väike Mirtel Liina ja Brita nõbu.
„See pole ültse ju huvitav“ Brita lõpetas jutu ja hakkas suppi lurpima.
Natuke aega oli lauas vaikus ja siis hakkas Brita uuesti küsimusi esitama.
„Paps kuule“
„Mh mis on“ küsis isa
„Palun öelge mulle nüüd ausalt miks me siia tulime?“
„Ma ei saa sulle seda praegu öelda kui õige aeg kätte jõuab siis saad teada“ hakkas isa juba karmimal toonil rääkima
„Aga-“
„Ei mingit vaidlemist“
„Maido ma arvan et tal on õigus teada, mida see ikka nii väga halba teeks kui ta teaks“ ütles tädi
Vähemalt on mõnel mõistus peas mõtles Brita
„Pole mõtet me ju leppisime nõukogus kokku et lastele me ei räägi ja nii see ka jääb , ma ei saa nõukogu seadusi rikkuda“punnis isa vastu
„Ma ei tea aga mina arvan ka et tegelt peaks ju rääkima Brita pole ju enam mingi laps, ta saaks aru“ütles Inge.
„Ta võib küll välja näha nagu täis kasvanu kuid mõistuselt on ta ikka veel laps“
„Praegu on ta küll mõistuselt rohkem täiskasvanu kui sina ära pahanda aga nii see on“ütles tädi Laura
„Oleks hea vähemalt ühtgi last hoiatada kui see siis lõpuks juhtub- muidugi loodame et seda ikka ei juhtu-oskaks ta end hoida ja kaitsta.“
„Ee mida võib juhtuda?“segas Brita end vahele. Ta oli terve selle aja seda nääklemis pealt vaadanud ja tema uudishimu aina kasvas.
„Kui ei tee seda sina siis teen mina“ütle Laura oma viimase sõna
„Olgu aga kuulda võib vaid Brita“maido näis küll pahane kuid ka väikse kergendus - tundega.
„Mirtel kas sa oled ära söönud?“ küsis Laura oma vanimalt tütrelt.
„Jaa“ vastas too
„Siis mine ja vaata kas Liinal on kõik olemas mida ta vajab ja ole hea istu natuke tema juures seltsiks ka eksju“lausus Laura
„Heh, kas ma pean“ Tegi too nägusid
„Jaa ja palun kohe“
Mirtel tõusis toolilt püsti ja sammus oma nõo toa poole.
„Niisiis Brita mida sa täpsemalt teada tahad?“küsis inge talt
Brita kes ei suutnud uskuda et saab teada miks nad siin on oli, sõnatu ja tal läks ikka tükk aega enne kui suutis end koguda et paar sõna välja öelda.
„Ma ei tea ma arvan et kõike“ütles ta end sirgu ajades.
„Kõike? No olgu kõigepealt ma räägin sulle et see mida sa kuuled ei ole just kõige meeldivam,oled sa selleks ikka valmis?“
„Jah, ma arvan küll.“ ütles tüdruk üpris kindlalt.
„Selge, kõigepealt nagu sa tead läksin ma eelmisel reedel rauttee majja“
„Mm jah“utles Brita „Aga ma tahaks teada mida sa seal tegid, sest kui sa tagasi tulid olid sa vääääga ehmunud näoga“venitas ta.
„Kui me olime kõik kokku tulnud hakkas Mati meile rääkima miks ta meid sinna nii kähku kutsus“
ta pidas väikese vahe ja jutustas siis edasi „Mati oli kuulnud et Paegas oldi sisse murtud paljudesse majadesse kus samal ajal inimesed olid kas telekat vaadanud või lugenud või mingi muu vabaaja tegevusega tegelenud, esimene kes sissemurdmise ohvriks langes oli Matilda -tead ju küll teda.“
„Jah, aga kuidas nad sisse said, neid peaks ju kuulda olema“
„Noo jah aga nad olid väga kavalad need pätid ronisid sisse katusse kaudu ja siis leidsid ikka mingi tee kuidas sisse saada,seda veel uuritakse kuidas nad seda täpsemalt tegid“lausus Maido
„No jah aga miks ei tohiks sellest lastele rääkida see ju nii väike asi. Minu meelest Matilda - mutt elab ju veel ja midagi nagu polekski juhtunud“Brita oli segaduses ta ei teadnud kas isa teeb ta üle nalja või on selle taga veel midagi muud ja saatuslikumat.
„Noh ja tegelikult pole see veel kõik. Tänu sellele et nad on jätnud igasse majja samasuguse teate oleme me alati teada saanud et need on samad pätid“
„Aa, aga mis seal teates siis kirjas on?“ see jutt hakkas aina põnevamaks minema ja Brita aina uudishimulikumaks.
Maido vaatas ükshaaval kurvalt näkku oma naisele, õele ja õe-mehele. Ta hingas paarkorda sügavalt sisse ja välja ning pajatas siis.
„Jgal kirjal oli täpselt ühesugune jutt“
„Ja-ja ma sain sellest isegi aru aga mis seal kirjas oli“ muutus tüdruk juba kärsituks.
„Seal seisis nii „Ärge arvake, et need on meie viimased teod me jääme teid ikka ja jälle külastama ning varsti-varsti ei näe te enam oma armsaid lapselapsi nad kõik on teie jaoks kui uni sest neid ootab ees OHT.“
ja nad on sisse murdnud vaid nende inimeste kodudesse kellel on lapselapsed .“
„Aga -aga miks te sellest meile ei rääkinud?“
„Kuna me ei teadnud millisekas kujuneb teiereaksioon“Maido oli selle ajapeale näost õrnalt roosatama löönud.
„Olgu, kas sul on söödus?“ küsis tädi
„Jah“vastas Brita
„Tore, äkki aitad mul laua ka ära koristada?“
„Mhõh“
„Ja jäta meelde et sellest ei tohi sa kellegile rääkida eksju“manitses Maido
Brita mõtles veidi ja siis vastas:“Jah“ ning hakkas lauda koristama.
Very Happy Very Happy Very Happy Surprised Surprised
Tagasi üles Go down
tzerrikas
Narkar
tzerrikas


Female Postituste arv : 40
Age : 30

noored ja lootusetud Empty
PostitaminePealkiri: Re: noored ja lootusetud   noored ja lootusetud Icon_minitime7/8/2008, 23:29

teine osa siis Razz loodan, et meeldib:D


Brita tõstis pea taga-toas kostnud kolinale,ta tõusis püsti ja läks asja uurima „Kes siin on!“hüüdis ta.Tüdruk ootas veidi kuid kui vastust ei tulnud astus edasi. Brita vaatas järgmise toa uksest sisse ja nägi vastas aknast välja ronivat kuju. Brita oli kui paigale naelutatud see inimene vaatas veel korraks tagasi kuid Brita ei näinud ta nägu. Peagi kogus tüdruk end ja vaatas toas ringi, alles siis kui ta oli näinud laual mingit paberit ning oli seda lugenud jõudis talle kohale mis oli tegelikult juhunud.
Brita ärkas hingeldades, ta oli näinud jälle seda sama und mida juba paar eelmistki ööd.Alates sellest kui isa oli talle lõpuks otsustanud öelda miks nad siia tulid- või õigemini ta polnud siiamaani teadasaanud miks nad täpsemalt tädijuurde elama läksid-oli ta näinud unes seda kuidas need sissemurdjad tema majja selle neetud kirja tõid.Tüdruk tõusis madratsilt ja läks kööki et veidi vett juua. Tagasi tulles märkas ta et tema telefon vilgub,huvitav, mõtles ta kes küll süda öösel helistab? Karin oli talle sõnumi saatnud „Kohe kui sa seda näed siis helista mulle, palun!“
Mida teha kas helistada, aga ma võin kellegi üles ajada huvitav mis tähtis jutt tal on et peab kohe helistama?
Brita viskas uuesti oma õhk madratsile pikali ja vahtis lage. Ma ikka vist ei helista niikuinii kohtus mingi poisiga ja ta tahab mulle nüüd sellest jutustada, aga kas ikka kohtus?Võib olla ta teab midagi neist pättidest.No jaa aga kas ikka teab.
Brital käisid mõtted peas ringi tohutu kiirusega, kuid lõouks otsustas ta et püüab magama jääda.
Mis siis juhtub kui Karin oli ikkagi neist sessemurdjatest teada saanud?
Mõtles Brita ka siis ikka veel kui oli möödunud juba kolmveerand tundi sellest ajast kui ta üritas uuesti magama jääda.
Äkki ikka peaks talle helistama, noo ja kui ma helistamata jätan siis mis see mulle ikka annaks nii, et parem juba helistan.
Ta võttis oma telefini ja avas toa ukse. Elutoas nägi ta et ema ja isa magavad, ta astus neist mööda ja otse rõdu ukse juurde avas selle ja astus jahedasse kevad õhku. Siis otsis ta oma telefonist Karini numbri ja helistas sellele. Vähese ajaga võeti teisel pool toru.
„Tsau“ kostis sealt Karini hääl
„Tsau“
„Ma juba mõtlesin et niikui nii sa helistad mulle hommikul“
„Jah ma mõtlesin ise ka et helistan hommikul aga siis ikka otsustasin ümber“ ütles tüdruk lõdisedes:“Mis tähtis jutt sul siis oli?“
„Ma nüüd ei tea kas sa oled kuulnud aga mina sain sellest poolteist tundi tagasi teada“
„Ee millest?“
„Ma kuulsin kui isa ja ema seda arutasid, sinu vanaema majja murti kaks tundi tagasi sisse“
„Mida!“ Brita ei suutnud oma kõrvu uskuda, ta oli seda kartnud sellest ajast peale kui kuulis neist kirjadest-kuid nüüd oli ka see juhtunud.
„Sa siis veel ei teagi, noh seda ma arvasin!“ ütles Karini täiesti rahuluk hääl.
„Kas sa tead veel midagi?“ küsis Brita juba veidi kärsituks muutudes.
„Ee ei.“
„Aa, kuule ma ei saa seda sulle telefonis rääkida liiga pikk jutt aga ma homme tuleks äkki päevaks Paegasse, kui vanemad lubavad et siis ma räägiks sulle midagi“
„Mida räägi kohe“
„Ma ei saa olgu tead ma praegu siis lõpetan sest suht külm on nagu“
„No olgu aga vaata et sa siis homme kohe kindlasti siia tuled!“ ütles ta isegi veidike pettunult.
„Ja kindlalt vähemalt ma proovin“
„Olgu tsau siis“vastas Katrin
„Tsau“
Brita vaatas veel viimast korda unne vaiunud linna ja läks siis tagasi tuppa. Oma toa ukse enda järel kinni pannud heitis ta tagasi madratsile ja püüdis uinuda.Ka seekord ei õnnestunud see tal nii hästi. Kuid viimaks paari tunni pärast jäi ta siiski -küll rahutusse kuid siiski- unne.
Tagasi üles Go down
katz
Teise astme kurjuse abiline
katz


Female Postituste arv : 6
Age : 29

noored ja lootusetud Empty
PostitaminePealkiri: Re: noored ja lootusetud   noored ja lootusetud Icon_minitime24/8/2008, 20:09

Kas uut juba ei saaks?
Muide väga hea lugege kõik. Razz
Tagasi üles Go down
tzerrikas
Narkar
tzerrikas


Female Postituste arv : 40
Age : 30

noored ja lootusetud Empty
PostitaminePealkiri: Re: noored ja lootusetud   noored ja lootusetud Icon_minitime24/8/2008, 20:54

Loodan et meeldib:P



3.OSA
„Miks mitte!“oli brita lausa vihane
„Sest, sa ei lähe Paegasse kas on arusaadav“küsis Maido
„Ei, ei ole , saa minust ka kunagi aru ma tahan näha oma sõpru“ Brita juba lausa karjus oma isa peale kuna too ei lubanud tal maale sõita: „vaid see üks päev, kas seda on siis palju palutud?!“
„Tead, minu meelest oleks tüdrukule natuke linnaelust puhkust küll hea, saab mõtteid muiale viia ja las ta läeheb“teatas vaidlust pealt kuulav Martin-Laura abikaasa.
Maido mõtles natuke ja vastas siis:“olgu no kui tahad siis võid kellegi poole ööbima ka jääda ja kui vaja siis mine vanaema juurde eks.“
„Mida ma võin ööbima jääda ka we“
„Ei, nalja teed või sa saadad ta sinna ja veel ööseks ?!“päris Inge.
„No kui ta sinna juba läheb siis võiks ta natuke aega ka koolis olla või mis saaks midagigi ära õppida , kas sa kellegi juures ööbida saaksid ?“päris Maido
„Ma ei tea, aga ma rvan et paar ööd ma saaks kindlasti Katrini juures elada“
„No siis on ära räägitud paki asjad kokku ma viin su ise ära eks“
„Aga Liina?“ päris Brita
„Ta on veel haige ja ei läheks niikui nii kooli eksju“ Inge oli küll mureliku häälega kuid ka veidi rõõmsam ehk ka sellepärast et saab korteris natuke ruumi juurde.
Brita läks kõndis oma praegusesse mustlas laarisse ja hakkas asju suurde spordi kotti toppima.
„Jou, mis teed?“päris just tuppa astunud padanäoga Liina.
„Ma lähen maale paariks päevaks“ütles tüdruk ükskõikselt kuskilt voodi alt oma õpikuid otsides.
„heh ma tahan ka tulla“ Liina oli päris nördinud häälega ja isegi kurb
„Sorri aga ei saa“brita tegi liinale kurva grimmassi ja sukeldus jälle hullumajja oma riideid ja õpikuid otsima.

„Kas sa saad valmis ka juba we“päris Maido toa uksel seistes.
„Jah kohe...“pressis brita läbi hammaste oma koti peal istudes „...kohe kui olen selle koti kinni saanud“
„Kas sa vajad abi ka?“
„Eip ma just sain valmis“ seisis tüdruk oma kolme kotiga uksel.
„no siis pane jalanõud jalga ja lähme“ lausus isa
„Tsauuuuuuuuu“hüüdis tüdruk ukselt kõigile toas olijatele.
Liftiga alla sõit läks kähku ja juba oldigi sooja kevad päikese käes. Rahulukult kõnniti autoni ja asuti sõitma, sõidu ajal mõtles Brita üle mis ta oli kotti pistnud et kõik vajalik oleks ikka kotis.
Nii kaks pusa sai, tressid, kaks paari teksasseid, kindad, müts,mis siis veel õpikud ma võtsin ka kaasa, oky ah jaa ketsid ja sokid said vist ka siis peaks kõik olema. Mõtles Brita
„Kas sa tead kelle pool sa ööbid ?“küsis pika vaikuse järel Maido.
„Jah, kui ma nüüd poole tunnipärast kooli jõuan siis saan ma viimasesse tundi ning jõuan küsida ka Katrinilt kas ma saaks tema juures ööbida“
„Aga kui ei saa siis mine vanaema juurde eks“
„Jap kül ma hakkama saan ära muretse“
„Ja veel üks asi vaata et sa meie jutuajamisest mitte kellegile ei räägi-selge!“ütles maido manitseval toonl.
„Jap ma luban“ Ja sellele jutule järgnes vaikus ning edasist teed jätkatigi selles.
Tagasi üles Go down
Miley Cyrus
Skisofreenik
Miley Cyrus


Female Postituste arv : 747
Age : 30
Asukoht : Ühes kohas, mida keegi ei tea ega leia :)

noored ja lootusetud Empty
PostitaminePealkiri: Re: noored ja lootusetud   noored ja lootusetud Icon_minitime2/3/2009, 15:08

Mulle meeldib see jutt, aga, siis meeldiks rohkem, kui lõigud oleksid What a Face
Tagasi üles Go down
https://snlhmn.forum.co.ee
tzerrikas
Narkar
tzerrikas


Female Postituste arv : 40
Age : 30

noored ja lootusetud Empty
PostitaminePealkiri: Re: noored ja lootusetud   noored ja lootusetud Icon_minitime7/3/2009, 19:30

4.OSA


Õle pika aja jälle kooli koritorides ringi lonkides oli Brital imelik tunne, nagu ta ei sobiks siia.
Kuna 5. tund lõppes peagi ei hakanud tüdruk üldse klassi minema vaid seadis end isuma koridori põrendale.
Koridorid olid vaiksed ja isegi õpetajasid ei liikinud.
Brita ei pidanudgi kaua ootama kui helises kelle ja klassidest kakkasid väljuma õpilased. Kuna Brita ei suutnud meenutada mis tund Katrinil oli siis otsustas ta lihtsalt paigal seista ja oodata.Paljud õpilased kõndisid temast mööda kuid mõned jäid ka temaga rääkima, miks sa koolis pole olnud ja nii.
„BRITA,“ see oli Katrin kes üle õpilaste karjus „mida sa siin teed? Appi issand kui lahe“poisipeaga särasilmne tüdruk jooksis Brita jurde ja kallsitas teda.
„Tsau, kle ma pean sulle midagi rääkima, aga mitte siin“
„Mida ,oota aga kus siis?“ Katrin oli silm- nähtavalt põnevil. Kuid enne kui Brita jõudis midagi vastata kuulis ta oma seljataga põlastavaid hääli:“Eh vaat kes kooli tuli, Katriniga saad juttu ajada ja linnas elada aga kooli ei viitsi sa kohe üldse tulla“ kõnelejaks oli Katrini peika Hannes kes polnud kunagi Britale meeldinud oma üleoleva oleku ja mõtlemisega ja ega poisski tüdrukust just vaimustuses polnud.
„Kuule pole sinu asi kus ma elan või kellega räägin.“ sähvas plika vastu.
„Kuule ära mölise ega kõik õpsid teavad kus sa oled nii et sa ei pääse.“ja siis marssis ta laia irvitusega minema.
„Millal sa temaga rahulikult läbi hakkad saama?“ päris Katrin
„Millal sa ta maha kavatsed jätta?“vastas teine.
„Oii näe kes koolis on?!“ venitati Brita seljadaga. Kui tüdruk ümber pööras nägi ta enda poole vahtivat poiste kampa, kiire ülevaade kambale ja Brita nägi ka paari endale sõbralikku naeratust saatavat nägu-tüdruk naeratas vastu kuid naeratus kadus siiski kui talle kõige lähem poiss hakkas kõva häälega röökima“BRITA, KUULAKE KÕIK BRITA ON KOOLIS“ Tüdruk keeras silmipööritades poistekarjale selja ja lausus endamisi:“Oli mul siis veel seda ka vaja...“
„Tule lähme välja, räägime seal“ütles tüdruku tegevust kõrvalt jälginud Katrin.Ja nii hakatigi ukepoole trügima.
„Noh mis tähtis jutt sul siis mulle on?“ päris kevad päikese kätte jõudnud Katrin.
„Mitte siin, keegi võib siiski pealt kuulat, kas sul on tunnid läbi“
„Jah“vastas innukas tüdruk.
„Tore siis lähme kõnnime sinupoole, muide kas ma saaksin paar päeva sinu juures ööbida ma tulen paariks päevaks kooli.“
„Sa enda kodus ei saa ööbida we“
„Ei kedagi pole ju kodus ja noh kui ma olen sulle selle ära rääkinud siis sa saad aru miks ma koju ööbima ei lähe“
„Oky, tead mulle tundub et midagi väga kahtlast on teoksil.“
„Noh jah seda ta on, aga kuule hakkame siis miema ja ma räägin sulle kõigest.“ja nii hakati astuma.
Teepeal rääkis Brita Katrinile kõigest mis oli vahepeal juhtunud ja ka uuest ning isegi veidi hirmutavast uudisest.
Tagasi üles Go down
Miley Cyrus
Skisofreenik
Miley Cyrus


Female Postituste arv : 747
Age : 30
Asukoht : Ühes kohas, mida keegi ei tea ega leia :)

noored ja lootusetud Empty
PostitaminePealkiri: Re: noored ja lootusetud   noored ja lootusetud Icon_minitime21/3/2009, 16:04

SUPPPPER.
Tagasi üles Go down
https://snlhmn.forum.co.ee
2llu
Piraat
2llu


Female Postituste arv : 18
Age : 28

noored ja lootusetud Empty
PostitaminePealkiri: Re: noored ja lootusetud   noored ja lootusetud Icon_minitime17/6/2009, 11:14

Ülipõnev jutt, ei saanudki silmi ära :)
Tagasi üles Go down
Sponsored content





noored ja lootusetud Empty
PostitaminePealkiri: Re: noored ja lootusetud   noored ja lootusetud Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
noored ja lootusetud
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Oleme veel siiski noored

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Jutud :: Põnevus-
Hüppa: