Fenomenaalne realiteet
Kevadkvartal 2009
Hind: tasuta
Sisukord:
1. Avakõne
2. Kaelakohtuosakond
3. Intervjuu libahundiga
4. Uus paik: Kabelimägi
5. Tegelikkus kloostreis
6. Vaimuvalgus
7. Arendusnurk
8. Kvartali lemmikud
9. Koomuskid
10. Horoskoop
11. EKSTRA! Intervjuu Audrey’ga
AvakõneTere! Siinpool taaskord Maiu Laaneoja oma uhkes üksinduses. Vabandan, et kevadkvartal nõnda kaua hilines, kuid esines tehnilisi probleeme kompuutriga, mille sain lõpuks loodetavasti jäädavalt elimineeritud, samuti füüsilisi probleeme arvutiga kokkupuutumisega.
Ajakirjast leiate loodetavasti midagi huvitavat ja meelepärast lugeda. Ning kui vaatate, et esimene artikkel on pikk, siis teadke, et see on ka üks pikimaid.
Hoiatan aga uuesti, nõrganärvilistel ja lastel palun enne lugemahakkamist tagasi pöörduda.
Aitäh!
Siiralt teie,
Maiu Laaneoja.
KaelakohtuosakondKolossaalne panga marodeerimine!„Cobra, püüa!“ hüüdsin ma Tony’le meie eelnevalt kokkulepitud varjunimedega, enne kui riidest kotti täidetud sularahaga temale viskasin. Ta püüdis selle osavalt kinni ning noogutas mulle, hoides endiselt oma suurt tulirelva inimeste suunas, käsi päästikul, selg vastamisi Peter’i ja Lars’iga.
„Tiger, kiirusta!“ hüüdis Peter mulle, kuigi ma teadsin seda isegi. Olin mina ju grupi liider, kes plaani enamjaolt väljagi mõtles.
„Teengi seda, Wolf!“ vastasin talle sellegipoolest ning vaatasin pingsalt arvutiekraani, kust meie kontole kõik panga ehk ka klientide rahad üle kandsin. Sel hetkel, kui see tehtud sai võtsin taskust raadiosaatja ja vajutasin nupule, et mikrofon tööle läheks.
„Tehtud,“ sõnasin vaid ning vabastasin nupu sõrme haardest. Teadsin, et Mike teisel pool tegi ülekande ühte ©veitsi panka ning sealt edasi USA panka, eBay kontole ning järgmisena tellib juba sularahas neid miljardeid välja. Samal ajal tuli tagant Rob, käes püstol, ees panga juhataja, teises kämblas kaks suurt kotti. Jätan teile arvamiseks, mis seal sees oli.
Pöördusin taaskord ülejäänud paki poole ning vaatasin neid, endal muie näol nähes kõiki kliente maas vedelemas nagu silgud reas. Samas ma ei saa seda neile ka pahaks panna, kuna see on ju suurim pank selles riigis ning ainult 10-16.00 avatud, muidugi käib siin palju rahvast.
„Valmis?“ küsis Rob minult ja ma noogutasin.
„Pack, läksime!“ hüüdsin neile ning mina ning Rob jooksime esimestena uksest välja otse maja ette sõitnud ühte musta Smart autosse, mis pärast sissehüppamist ära kihutas. Ma kuulsin enda selja tagant paari pauku ning kuidas Tony teisi kiiresti välja käsutas. Walter sõitis teise samasuguse Smardiga järgmisena maja ette, kuhu Tony, Peter ja Lars kiiresti sisse hüppasid. Heitsin pilgu tagaaknast välja ning nägin varastatud numbrimärgiga musta autot meile järgnemas. Naersin valjusti, kuna kõik oli libedalt läinud, seda isegi liialt.
„ÄRA TEGIME!“ hüüdsin lärmakalt ning haarasin kätte oma raadiosaatja.
„Coral, kuidas olukord on?“ küsisin Walter’ilt ning heitsin pilgu ettepoole, et näha, kuidas politseil sissepiiramine edeneb.
„Pingeliselt, Tiger. Taga on neli, vasakult on tulemas veel viis, paremalt kolm, tee peale peaks tulema kuus. Läbipääsemine kujuneb pingeliseks. Oota…“ sõnas ta hetkeks ning katkestas sideme. Ootasin pinevalt, kuid vastust ei tulnud. Heitsin pilgu taha, ent pöörasime sel hetkel just vasemale, ehk vaade oli katkestatud. Tipptunni ajal oli see niigi raske, näha meie oma ning seda teistest eraldada.
„Coral?“ küsisin uuesti, kuid vastust ei tulnud.
„CORAL?!?“ hüüdsin seekord valjemini, olles närvis, kuna autot ei paistnud enam. Vaatasin paremale ning nägin vähemalt nelja miilitsamasinat.
„Kurat!“ vandusin ma ning tundsin, kuidas higitilk mu otsaesiselt alla hakkab voolama.
„Coral?!“ küsisin uuesti veidi vaiksema tooniga. Ootasin sekundi, kaks, kolm, viis, kümme.
„Tiger?“ kõlas vastus väriseval häälel.
„Coral?“ teadsin, et pean mitte midagi rohkemat reetma, kui nad ehk ongi politsei poolt kinni nabitud või kes teab, mis sandis olukorras.
„Tiger…“ ta ootas, justkui pidanuks midagi ütlema, ent hüüdis siis kähku: “jätka plaani nagu mõeldud! TEE KÄHKU!“ ning ühendus katkes.
„Me kaotasime nad,“ teadsin ning ütlesin selle välja. Sõitsime parasjagu mööda kõnniteed ning pöörasime just ühest tänavast kõrvale. Avasin akna ning viskasin raadiosaatja välja, igaks juhuks.
„Kõik olid teadlikud selle operatsiooni ohtlikkusest,“ sõnas Rob vaikselt.
„Okei, poisid, ma ei tahaks küll teie leinamist rikkuda, kuid aeg hakkab otsa saama ning me oleme graafikust maas,“ sõnas meie autojuht James. Ta tallas gaasi ning pöördeid tuli hoobilt juurde. Võis õrnalt kiirendust ka kehas tunda.
„James, kui kiiresti saad sa pessa sõita?“ küsis Rob kätega esiistmetest kinni hoides.
„Arvestades ummikuid, viis minutit,“ sõnas ta kramplikult ning sõitis ridade vahelt ebanormaalselt kiiresti, jättes massiliselt autosid selja taha. Politseid jälitasid meid edukalt ning kuulsin ka kopterit õhus.
Iga teine inimene imestanuks kui osavalt James meie autot juhib, möödudes masinatest ning endiselt õiges suunavööndis püsides, ent ma tean teda juba üle kümne aasta ning olen sellega ammu harjunud ehk ma tean, et ta suudab ka rohkemat kui näiteks Porsche kätte anda.
Kuulsin sireene eespoolt ning liiklus tihenes. Nägin, et nad olid katkematu ahela autodest teinud. Vaatasin pingeliselt James’ile otsa. Ta tegi aga pöörde paremale, kust alles politseiautod tulema hakkasid. Ma avasin akna ning sihtisin oma 90mm käsipüstoliga paari auto kumme, mis hetke pärast lõhkesid ja masinad ebamääraselt liikuma hakkasid. Pääsesime napilt mööda, ent ees avanes vaade merele. Ma lootsin, et James teab, mida teeb ning piidlesin teda oma pilguga. Sadamasein oli aga mõned meetrid kõrged ning 5sekundit enne selleni jõudmist hakkas juht valjusti irvitama.
„Põrgus kohtume,“ sõnas ta ning hüppas autost välja, lennutades mind Rob’iga merre kahe kotitäie rahaga.
James haaras maja nurga pealt ühe mootorratta ning sõitis sellega pessa, kus Mike’iga kahekesti raha kasutamiseks plaane tegema hakkasid.
Laurits linnavalitsusesMa ei mäletagi millal täpsemalt see juhtus… võimalik, et kusagil aprilli algusepoole. Mina kui linnapea pidin olema koosolekul, kus arutasime linna edasisi plaane, esindatud. Miiting kujunes tulla sama mõttetu ja mitteedasiviiv nagu eelminegi.
Pärast tervet tundi mõttetut loba tegime pausi. Läksin suitsule nagu vähemalt pooled minu… partnerid. Seisime koridoris ning süütasime sigaretid põlema. Toimus pingete maandus ning tuju läks paremaks. Paari minuti pärast olin valmis järelejäänud tunni-paari ära kannatama.
Jalutasime taaskord saali ning võtsime istet.
Möödus umbes kakskümmend minutit kui alarm tööle hakkas. See vastik pinisev hääl…
Me jooksime välja, kui märkasin, et kardin põleb ja seal juba ohtlikult lauda kuumutab, mille tuli omakorda ulatuks maalideni seintel….
See oli kohutav vaatepilt ja ettekujutlus, kuna teadsin, mis selle põhjustas. Minu sigar. Mina seisin selle sama kardina ees. Miski muu see olla ei saanud, ma tean seda. Oleksin ma teadnud!
Võin teile ka oma teooriat jagada.
Teemaks oli hetkel midagi mõttetut, ma toetusin seljaga seina vastu ning käsi rippus rahulikult. Arvatavasti siis mõni säde jäigi kardina külge ning pärast levis kuni… selleni.
Selline on minu tunnistus. Võtan kõik süüd omaks, kuid palun, PALUN ärge laske Keskerakonnal minu asemel võimule tulla!
Arhiiv, 1995 mai.Intervjuu libahundigaTere hommikust!
- Tere!
Kuidas teie nimi on?
- Charley.
Meeldiv, Charley, siinpool Maiu.
- *noogutab*
Niisiis, räägi meile, Charley, kuidas eluke veereb?
- Mis siin ikka rääkida. Eks ma metsas ikka pesitsen, toitu jagub, juua jagub, kõik on korras.
Toidu all mõtled sa…?
- Toitu, muidugi. Loomi, inimesi, kes iganes kätte satub.
Keda sa eelistad?
- Suuri ja rammusaid.
Liigieelistust ei ole?
- Meil on hetkel niigi masu ju, pole võimalik pirtsutada!
Tõsi, tõsi. Kas teile on ka see tunda andnud?
- Aga muidugi. Enam ei saa käia palavate ilmadega vees püherdamas, peab käima ülepäeviti.
Veel midagi?
- Toit on ka kõhnemaks jäänud.
Kuidas annaksid sina omalt poolt panuse sellest ülesaamiseks?
- *mõtleb veidi* Söön vähem…?
Kuidas te elate? Milline on teie elukorraldus?
- Oleme jaotunud peredeks. Igas peres on isahunt, kes oma umbes kahtekümmet „kutsikat“ valvab. Tema ülesandeks on juhtida järglased parematele nö karjamaadele. Ehk, kus käib rohkem inimesi läbi… Hei, kuule, miks ma sellest üldse sulle räägin?
Sest ma küsisin?
- Ja siis?!
Sa olid nõus?
- *vaikib mõnda aega* Tõsi, olin küll… Aga miks…
Oled sa nõus veel meile rääkima?
- *põrnitseb* Hästi, mida sa veel teada tahad?
Kuidas te toitute?
- Väga hästi.
Järgneb selgitus.
- Tuleb loom, kes tahavad, kogunevad kokku ja lähevad teevad otsa peale. Kõik käib väga lihtsalt ja loogiliselt.
Kuidas sa end kirjeldaksid?
- Mis mõttes? *kergitab kulmu väga kõrgele*
Välimuse mõttes. Lugejatele, et ei jääks minu subjektiivne arvamus.
- No me oleme karvased. Enamasti kaks meetrit või rohkem pikad. Luud on tugevad, keha katab ühtlane karvkate. Mitte küll nii tihe nagu tavalisi koeri või teisi loomi, kuid piisavalt, et meil riideid vaja poleks. Tsiviliseerituse mõttes eelistame neid väljaspool metsa siiski kanda. Mainiksin, et riided teeme me ise loomanahast, tähendab, osavamad meist teevad. Meil on veidi arenenud koon, hambad on teravad, valmis ründamiseks. Kuulmine, nägemine ning haistmine on paremad kui inimestel. Ning miks meid üldse libahuntideks kutsutakse, ongi see, et me suudame mõtelda samal ajal kui tegutseda. Loomad seda just väga ei tee, vaid käituvad instinktide kohaselt.
Kuidas libahundiks saada?
- Ei olegi võimalik saada. Sa sünnid selleks. Su sees on geenid olemas, mis löövad nooruseas välja. Nende tõttu muutud sa karvaseks ning luud arenevad ebanormaalse kiirusega. Su isu suureneb ning riided su seljas ei püsi küünte tõttu terved. See on kohutav periood, see muutumine. Ning kestab neli kuud. Kuid pärast seda on lihtne. Su keha on muutunud ning kõik tundub õige. Kuid ma arvan, et te ei soovi sellest rohkem teada.
Mis teid tapab?
- Ma arvatavasti ei tohiks seda ütelda, kuid mõõk, püstolid, mürk, mis tavalisegi inimese või looma. Pole siin ju mingit erinevust, kui te loogiliselt mõtlete.
Kui tihti te avalikkuses viibite?
- Kui me muutunud oleme, siis reeglina mitte kunagi.
Kas te paljunete?
- Ainult neetud suguvõsade arvelt.
On ka omavaheline konkurents?
- Toidu pärast – jah, naiste pärast – ei.
Kuidas suhtuvad pered üksteisesse?
- Ohhohohooo! Vot seal on küll kisma! Sellega kaotamegi kõige rohkem liigikaaslaseid. Aga siiski on see kõik toidu üle.
Kuidas sul õnnestus siia kontorisse tulla?
- Näed- mul on riided seljas. Nõnda tulingi. Murdsin enne ühe inimese maha, võtsin ta riided ja tulin tulema. Ei suuda oodata, et nendest juba vabaneda.
On teil ka mingeid üleloomulikke võimeid?
- *turtsatab* Jah, me olemegi jumala poolt õnnistatud sellise andega, et muutume kiskjateks.
*Mõistab sarkasmi* Hästi. Soovid veel midagi ütelda?
- Kas saadan riided postiga tagasi?
Eee, ei ole vaja. Kuid ütle mulle, kas politsei ei saa teile jälile, kui inimesed nõnda jäljetult kaovad?
- Politseinikud on meie delikatess, ma pean ütlema. Neil on vähemalt midagi kontode peal, kuid neid saab harva. Meil on inimeste kõrgema võimuga kokkulepped.
Kuidas te selle saavutasite?
- Meie esivanemad. Juba ammu, kuid aeg-ajalt tulevad ikka isepäised metsa uudistama ja loodavad lahendust kümnetele mõrvadele leida.
Ma tänan su aja eest, Charley, tervita ka teisi liigikaaslaseid ja… vaheldusrikast toitu teile!
- Edastan tervitused, aitäh. *Noogutab ning lahkub ruumist.
Uus paik: Kabelimägi!Toome teilegi jälle tutvustuse ühest uudsest paigast meie maal! Möödunud kvartalil osutus enimkäidavamaks kohaks nende seast Tarnuve Kabelimägi. Seal läheduses sai teine täis ning oligi vaja uus teha. Ehk tekkis teil küsimus, kuidas see nõnda järsku siis ühe kvartaliga enim külastajaid pälvis. Aga lugege edasi ning saage teada.
Majanduskriis pole naljaasi ning valitsus on sunnitud käsile võtma vahendid sellega toimetulemiseks. Sa võid ju rahvamasse vallandada, kuid nõnda suureneb hulkurite arv, tänavad muutuvad räpasemateks ning kõiki biojäätmeid ei saa ka ümber töödelda. Seetõttu tulevad inimesed lihtsalt kõrvaldada. Firma läheb pankrotti, kutsutakse kõik töötajad linnapea juurde, kuid mitte tema kontorisse, ei, privaatsõidule. Bussiga viiakse nad tsivilisatsioonist eraldatud majakesse, mis on kusjuures spetsiaalselt varustatud püstolitega, ehitatud helikindlate uste-akendega, tehtud topeltseinad, et midagi ei kostuks välja, ning seal lastakse nad järjest maha. Seetõttu tehtigi sinna lähedale eraldi kalmistu. Pole kaugele vaja neid vedada. Saadetakse perekonnale kutse, öeldes, et linnavalitsus tasub kõik kulud (ehk laip visatakse lihtsalt auku ning kaevatakse muld peale enne, kui pererahvas saabub). Austuseks viibib ka linnapea kohal ning asetab ühe pärja hauale ning ülejäänud pole nende asi.
Kui te arvate, et see meetod on ekstreemne, siis kannatage järgmise kvartali lõpuni ning te näete, et kiire surm pole kaugeltki mitte raskeim, mida inimkond peab masu pärast üle elama.
Tegelikkus kloostreisKindlasti mõtlete te hetkel, et teate juba niigi, mis elu faatrid elama peavad ning mis elu nad kunagi elasid. Ma arvan, et te peate kahjuks tunnistama, et reaalsusel pole arvamustega mingit pistmist.
Hommik algab kell kuus. Eranditult kõik ärkavad ning lähevad oma toimetuste juurde. Kella seitsme paiku saab enamasti süüa, kui paar munka on piisavalt kiiresti oma kohustusi täitnud ja logelemata voodist üles saanud. Poole kaheksast lähevad osad nagu paar sajandit tagasi oma ruumi Piiblit ümber kirjutama. Kuid seejuures mitte kohustuse pärast vaid vabatahtlikult, kuna omakirjutatult pidavat sellel tervendav toime olema. Mõned koristavad aita või üldkasutatavaid ruume, teised peavad kirikutes loenguid, kolmandad… voh nüüd tuleb koht, mis on minu meelest veidi brutaalne.
Kuidas saada faatriks? Väga lihtne: lähed valitud kloostrisse, räägid ülemusklikuga, liigud edasi järgmisesse ruumi, kus sulle väikeväike lõikus tehakse, ning voila, oledki eunuhh.
Küsimus oli, kuidas saada mungaks??
Nüüd on jäänud valida, kas lähed ehk hoopis koori laulma?
Tõepoolest. Fraatrite elu ei ole just väga meeldiv. Ega ka ruunajate elu, kes nad on seda pidanud kümneid kordi tegema, kuid töökohustustest ikka lahti ei saa, pole lihtne ja tore.
See on ka üks põhjus, miks kloostrites paksud kiviseinad on.
Mõtlesid minna mungaks?
Mõtlesid ümber?