MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 Prince Kirameki võistlus

Go down 
2 posters
Mine lehele : 1, 2  Next
AutorTeade
Pingu
Kuri admin
Pingu


Female Postituste arv : 1928
Age : 29
Asukoht : London

Prince Kirameki võistlus Empty
PostitaminePealkiri: Prince Kirameki võistlus   Prince Kirameki võistlus Icon_minitime16/8/2008, 15:02

siia hakka siis lisama.^^
Tagasi üles Go down
https://snlhmn.forum.co.ee
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Prince Kirameki võistlus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Prince Kirameki võistlus   Prince Kirameki võistlus Icon_minitime16/8/2008, 15:18

Very Happy

1. Clive Barker "Sacrament"
2. Koji Suzuki "Ring"
3. Ruth Rendell "The water's lovely"
4. Koji Suzuki "Spiral"
5. A.J Butcher "Spioonikool 2: Kaose tõus"
6. Jenny Carroll "Varjuriik"
7.Tess Gerritsen "The Mephisto Club"
8. Jenny Carroll "Kokkutulek"
9. Lydia Koidula "Säärane Mulk"
10. August Kitzberg "Kauka jumal"
11. Christopher Paolini "Vanem"
12. Herbie Brennan "Haldjasõjad"
13. Celia Rees "Nõialaps"
14. Leslie Scott "Vampiiri poolt röövitud"
15. Herbie Brennan "Purpurkeiser"
16. J.W Goethe "Faust"
17. Celia Rees "Nägijanaine"
18. Philip Pullmann "Kuldne kompass"
19. Londoni lõbutüdruku intiimseiklused xD
20. Philip Pullmann "Inglite torn"
21. Joan Garner "Kummitushääled"
22. Mare Sabolotny "Kirjaklambritest vöö"
23. Viktor Hugo "Jumalaema kirik Pariisis"
24. John Lukacs "Juuni 1941. Hitler ja Stalin"
25. Ketlin Priilinn "Maarjamäe kägu"
26. A.Pu¹kin "Jevgeni Onegin"
27. Caspar Trees "Sergo"
28. Tess Gerritsen "Patune"
29. Thea Beckman "Crusade in jeans"
30. Jeffrey Eugenides "Middlesex"
31. Sophie Kinsella "The undomestic goddess"
32. S.Olsson, A.Jacobsson "Bert ja külm sõda"
33. Epp Petrone "Minu Ameerika 2"
34. A-M Ott "Katriin!"
35. Paul Doherty "Ra mask"
36. Stephenie Meyer "Twilight"
37. Aidi Vallik "Mis sinuga juhtus, Ann?"
38. Koji Suzuki "Birthday"
39. C.S Lewis "The Voyage of the Dawn Treader"
40. Arto Paasilinna "Lummav vabasurmasõit"
41. Danielle Steele "Kurjus"
42. Kurt Vonnegut "T¹empionide eine"
_*_*
43. Loop


Viimati muutis seda Prince Kirameki (16/8/2008, 19:21). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Prince Kirameki võistlus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Prince Kirameki võistlus   Prince Kirameki võistlus Icon_minitime16/8/2008, 19:20

43)

Pealkiri: Loop

Lehekülgede arv: 473

Lugemise aeg: 13-16. august 2008

Sisu: Kaoru isa on suremas salapärasesse vähkhaigusesse, mis ilmub välja eikuskilt ja nakatab organisme üle terve planeedi. Kui Kaoru saab teada, et haiguse ilmnemine on seotud virtuaalreaalsuse projektiga "Loop", mille eesmärgiks oli luua arvuti abil kunstlik elu, ning et aastaid tagasi lõpetati programm praegusele olukorrale sarnaneva anomaalia tõttu, otsustab ta inimkonna päästa. Kannustatuna oma ema huvist indiaanlaste legendide vastu, sõidab ta Ameerikasse Mojave kõrbesse, kus paikneb väidetavalt tsoon, kus inimesed elavad kauem kui mujal, ning asub saladust lahendama, sest kaalul on ka veel ta sündimata lapse elu.

Minu arvamus: Tõeliselt kaasahaarav, minu arvates Ringi-raamatutest parim.

Hinnang: 10/10. "Kaoru, you are Ruiji Takajama!" See lause omas terve raamatu ära...tõsiselt, ma ei osanud sündmuste sellist käiku ette näha xD
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Prince Kirameki võistlus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Prince Kirameki võistlus   Prince Kirameki võistlus Icon_minitime21/8/2008, 15:47

44)

Pealkiri: Kafka on the shore

Lehekülgede arv: 615

Lugemise aeg: 05-21. august 2008

Sisu: 15-aastane Kafka jookseb kodust ära, kuna ta isa ennustab talle, et ta tapab oma isa ja kepib oma ema ning õde(peaaegu nagu Oidipuses). Ta satub veidrasse raamatukokku, kus ta sõbruneb mehega, kes pole tegelikult üldse mees, ning kohtab 50+ naist, kellega tal ühel hetkel asi tõsiseks kisub. Umbes samal ajal tegutseb vanamees, kes kaotas lapsena õnnetuse tagajärjel mälu ning suudab kassidega suhelda. Kui ta kohtab meest nimega Johnnie Walker, kes saeb kassidel päid otsast, et nende hingedest flööti teha, lähevad asjad müstiliseks ja segaseks. Ühel hetkel on asjasse segatud veel üks kivi, veoautojuht, olematu kupeldaja, paar sõdurit, kes peaksid ammu surnud olema...ning taevast sajab kala ja kaane xD

Minu arvamus: Tõeliselt fantaasiarikas lugu, aga liiga loogikavaba ja ei jõua mingi erilise järelduseni.

Hinnang: 9/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Prince Kirameki võistlus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Prince Kirameki võistlus   Prince Kirameki võistlus Icon_minitime24/8/2008, 12:57

45)

Pealkiri: Südamekujuline karp

Lehekülgede arv: 315

Lugemise aeg: 22-23. august 2008

Sisu: Pisut kahtlast kraami koguv vananev rokkar Jude ostab endale netist surnud mehe ülikonna ja selle juurde kuuluva kummituse, kuid selgub, et kummitus polegi kõigest kahjutu vana mees, vaid tõeline põrguline, kellel on plaanis Jude ja kõik talle lähedased inimesed teise ilma saata ning kes asub otsekohe tegutsema. Tundub, et kummitus on asunud maksma kätte selle eest, et Jude'i endine tüdruksõber, keda vaevas raske depressioon ja kelle mees välja viskas, end ära tappis, kuid miski pole nii, nagu alguses tundub.

Minu arvamus: Päris korralik õudusjutt, kuigi lõpp kiskus kuidagi...liiga...ma ei tea xD

Hinnang: 10/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Prince Kirameki võistlus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Prince Kirameki võistlus   Prince Kirameki võistlus Icon_minitime1/9/2008, 18:10

46)

Pealkiri: New moon

Lehekülgede arv: 563

Lugemise aeg: 23-31. august 2008

Sisu: Peale seda, kui Jasper ootamatult Bellat ründab, kolib kogu Cullenite pere minema ja jätab Bella musta masendusse. Et sellest üle saada, hakkab Bella koos oma sõbra Jake'iga, kes on khmm, libahunt, ekstreemsporti tegema. Ühel hetkel õnnestub tal kaljult alla hüpata ning Edward arvab, et Bella on surnud ja otsustab mingitel imelikel itaalia vampiiridel ennast ära tappa lasta...aga loomulikult seda ei juhtu ja lõpuks saavad nad Bellaga jälle kokku, ning jõuavad otsusele, et Bellast peab ka vampiir saama xD

Minu arvamus: Esimene osa oli palju parem...kogu see Bella ja Edwardi omavahelise suhtlemise teema ei sobinud mulle kuidagi.

Hinnang: 8/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Prince Kirameki võistlus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Prince Kirameki võistlus   Prince Kirameki võistlus Icon_minitime7/9/2008, 10:49

47)

Pealkiri: Vahet pole

Lehekülgede arv: 255

Lugemise aeg: 01-05. september 2008

Sisu: 15-aastane Johan on homo, kuid kartes oma sõprade halvustavat suhtumist, on otsustanud seda fakti nende eest varjata. See tunne sööb teda seespoolt ning tõukab ta üha rohkem oma sõpradest ja osaliselt ka perekonnast kaugemale ning ta satub tihti segastesse olukordadesse. Näiteks õpetab ta ühele koolivennale poiste peldikus tantsimist jne. Muidugi on tal veel tükk tegemist tüdrukutega, kes end talle külge kleebivad ja ei saa aru, et ta pole huvitatud Wink

Minu arvamus: Väga heas stiilis ja kergesti loetav. Huvitav ka.

Hinnang: 9/10. Ma oleksin oodanud mingit korralikumat sõlmitust, aga lõpp jäi lahtiseks.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Prince Kirameki võistlus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Prince Kirameki võistlus   Prince Kirameki võistlus Icon_minitime9/9/2008, 19:05

48 )

Pealkiri: Ärgates pikast unest

Lehekülgede arv: 110

Lugemise aeg: 05-09. september 2008

Sisu: Tegu on Ramtha õpetusega, mis räägib, kuidas oma maailma, mille me ise loonud oleme, paremaks muuta ning end piirangutest vabastada, et saavutada harmoonia iseendaga ja tunnistada oma jumalikkust ja igavikulisust.

Minu arvamus: Kuigi ma sellesse eriti ei usu, on üsna huvitav lugeda, kuidas me kõik oleme jumalikud valgusolendid ja iseenda reaalsuse loojad ning kuidas miski, mida me teeme, pole ebatäiuslik.

Hinnang: 9/10. Tõlke eest.

Yeaaaah, sellised sünnipäevakingitused ruulivad cheers
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Prince Kirameki võistlus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Prince Kirameki võistlus   Prince Kirameki võistlus Icon_minitime12/9/2008, 11:52

49)

Pealkiri: Samarkandi amulett

Lehekülgede arv: 475

Lugemise aeg: 10-12. september 2008(kuigi ma üritasin seda juba augusti lõpus lugema hakata)

Sisu: Nathaniel, kes õpib võluriks, tahab ülbele võlurile Simon Lovelace'ile kätte maksta. Selleks kutsub ta kohale d¾inn Bartimaeuse ning saadab ta samarkandi amuletti varastama. Ja sellega jamad alles algavad. Bartimaeus saab teada, et Nathaniel on poisi pärisnimi, selgub, et Lovelace ei kohku amuleti tagasi saamise nimel isegi mitte mõrva ees, ning lisaks kõigele õnnestub tal Nathaniel oma isanda surmas süüdi lavastada...

Minu arvamus: Alguses ei tundunud see mulle üldse huvitav, kuid ma ei viitsinud pooleli ka jätta ja ma ei kahetse, et selle läbi lugesin :) See on lihtsalt nii omapärane ja humoorikas raamat Very Happy

Hinnang: 10/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Prince Kirameki võistlus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Prince Kirameki võistlus   Prince Kirameki võistlus Icon_minitime22/9/2008, 19:56

50)

Pealkiri: Isa Goriot

Lehekülgede arv: 241

Lugemise aeg: 12-21. september 2008

Sisu: Isa Goriot on vaene vanamees, kes elab viletsas pansionaadis ja armastab väga oma kahte tütart, kes temast ei hooli. Eugéne de Rastignac on noor üliõpilane, kes elab isa Goriot'i kõrvaltoas ja üritab kõrgseltskonda pääseda. Seal kohtab ta isa Goriot'i mõlemaid tütreid, armudes neist nooremasse. Valatakse verd ja kogu lugu jõuab õnnetu lõpplahenduseni...

Minu arvamus: Pähh, kohustuslik kirjandus xD Tegelikult on tegemist hea raamatuga, mida saab nautida ka siis, kui sellise kirjanduse austaja ei ole.

Hinnang: 10/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Prince Kirameki võistlus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Prince Kirameki võistlus   Prince Kirameki võistlus Icon_minitime28/9/2008, 15:21

51)

Pealkiri: daki.elab.siin

Lehekülgede arv: 223

Lugemise aeg: 24-28. september 2008

Sisu: Ühe inimese elu, tema mured, rõõmud ja mõtted(haa, eriti arukas kirjeldus, eks ole Very Happy)

Minu arvamus: Kuna ma olen üsna suur blogisõber, siis mulle meeldis selle raamatu stiil.

Hinnang: 9/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Prince Kirameki võistlus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Prince Kirameki võistlus   Prince Kirameki võistlus Icon_minitime3/10/2008, 20:08

52)

Pealkiri: Vaim

Lehekülgede arv: 128

Lugemise aeg: 01-02. oktoober 2008

Sisu: Helena on lapsepõlvest saati veendunud, et tema vanaema majas kummitab. Aastaid hiljem, peale vanavanemate surma, sõidab ta vanaema koju ning saab selgeks, et selles majas on leidnud aset midagi kohutavat. Ning siis kohtub ta majas pesitseva olendiga...

Minu arvamus: Suurema osa ajast ei meeldinud eriti, sest väga palju asju, millest juttu oli, oli täielik kli¹ee, aga lõpp oli kuidagi südamlik ja silus asja ära Very Happy

Hinnang: 7/10...või 6/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Prince Kirameki võistlus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Prince Kirameki võistlus   Prince Kirameki võistlus Icon_minitime12/10/2008, 20:14

53)

Pealkiri: Nukumaja

Lehekülgede arv: 92

Lugemise aeg: 11. oktoober 2008

Sisu: Nora mees saab Aktsiapangas tähtsale ametipostile ja tundub, nagu hakkaks elu väga hästi minema, kuid tegelikult on Noral oma mehe ees saladus: ta on kellelegi võlgu, ja ta on seda oma mehe elu päästmise eest...

Minu arvamus: Alguses oli suhteliselt igav, kuid sisu arenes edasi ja lõpp oli väga-väga ootamatu. Näidendi vormis oli hea lugeda :)

Hinnang: 10/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Prince Kirameki võistlus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Prince Kirameki võistlus   Prince Kirameki võistlus Icon_minitime18/10/2008, 13:39

54)

Pealkiri: David Copperfield I

Lehekülgede arv: 397

Lugemise aeg: 16. september 2008 - 18. oktoober 2008

Sisu: David Copperfield on poiss, kelle elu algab halvasti. Ta isa on surnud juba siis, kui ta sünnib, ning ühel hetkel abiellub ta ema õela mr. Murdstone'iga, kes sisse kolides ka oma jubeda õe kaasa võtab. Mehe tõttu saadetakse David internaatkooli ja pärast oma ema surma saab temast lihtne vabrikutööline. Suutmata sellist elu taluda, põgeneb David oma tädi juurde ning sellest ajast peale hakkab tema elu muutuma...ja David kasvab suureks.

Minu arvamus: Lihtsalt fantastiline raamat, kurb ja samas rõõmus, kuigi ma eelistan algust lõpule.

Hinnang: 10/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Prince Kirameki võistlus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Prince Kirameki võistlus   Prince Kirameki võistlus Icon_minitime21/10/2008, 21:00

55)

Pealkiri: Golemi silm

Lehekülgede arv: 582

Lugemise aeg: 03-19. oktoober 2008

Sisu: Sellel ajal, kui Nathaniel ministeeriumis karjääri teeb, trambib Londonis ringi vastupanuliikumine ja üks eriti vihane golem, kelle olemasolusse keegi esialgu ei usu. Et segasesse loosse selgust saada, kutsub Nathaniel välja Bartimaeuse, kellel on taaskord väga ebavabatahtlikult au tema elu päästa, ning asub asja uurima, samal ajal kui tema ametikaaslased talle kaikaid kodaratesse loobivad.

Minu arvamus: Bartimaeus, tema teravmeelsus ja need joonealused märkused...Very Happy Polegi vist midagi rohkem lisada Very Happy

Hinnang: 10/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Prince Kirameki võistlus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Prince Kirameki võistlus   Prince Kirameki võistlus Icon_minitime23/10/2008, 16:19

56)

Pealkiri: The Guy Not Taken

Lehekülgede arv: 279

Lugemise aeg: 17-23. oktoober 2008

Sisu: Raamatus on 11 erinevat juttu erinevate inimeste elust, kuid neid kõigil on midagi ühist: nad kõik on armastuse tõttu kannatanud ja suure tõenäosusega kannatavad veelgi. Minu lemmikud sellest raamatust olid "Swim"(kurb,kurb,kurb), "Oranges from Florida"(väga südamlik) ja "Dora on the beach". Viimane rääkis sellest, kuidas kaks õde ühe pensionäri pantvangi võtsid, et neil oleks oma puhkuse ajal kuskil viibida...Very Happy

Minu arvamus: Tavaliselt ma sellises stiilis kirjutisi eriti loe, nii et see oli päris meeldiv vaheldus, kuigi ei midagi erilist.

Hinnang: 8/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Prince Kirameki võistlus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Prince Kirameki võistlus   Prince Kirameki võistlus Icon_minitime5/11/2008, 20:12

57)

Pealkiri: Eclipse

Autor: Stephenie Meyer

Lehekülgede arv: 628

Lugemise aeg: 25 oktoober - 05. november 2008

Sisu: Ootamatult hakkavad aset leidma jõhkrad mõrvad ning tuleb välja, et keegi, eeldatavasti Victoria, on loomas noorte vampiiride armeed, kelle peaeesmärk tundub olevat Bella leida ja hävitada. Edward ja Jacob, vampiir ja libahunt, peavad jõu ühendama, et Bella elu kaitsta...

Minu arvamus: Grrrrr, grrrrr, grrrrr. Bella is annoying ja Jake on endiselt mu lemmiktegelane Very Happy Raamatu poole pealt nii palju, et see oli parem kui New Moon, aga Twilight'ile jääb ikkagi alla.

Hinnang: 9/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Prince Kirameki võistlus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Prince Kirameki võistlus   Prince Kirameki võistlus Icon_minitime7/11/2008, 17:43

58 )

Pealkiri: Võlur Oz

Autor: L. Frank Baum

Lehekülgede arv: 118

Lugemise aeg: 07.november 2008

Sisu: Keeristorm viib Dorothy koos tema majaga kummalisele maale, kus ta kogemata kurja Ida nõia tapab ja au sisse satub. Et pääseda tagasi oma koju Kansasesse, suundub ta teekonnale Smaragdlinna, et leida võimas võlur Oz, kes suudab ta koju tagasi saata. Teel liituvad temaga põhupeast hernehirmutis, kergesti roostesse minev plekkmees ning arglik lõvi, kellel on kõigil Ozi juurde minemiseks omad põhjused. Oz nõustub nende soove täitma aga vaid siis, kui nad kõrvaldavad kurja Lääne nõia. Dorothyl läheb see korda, aga selgub, et Oz polegi tegelikult päris võlur, ning koju saab Dorothy alles hea nõia Glinda abiga.

Minu arvamus: Lastekas, aga lahe lastekas Very Happy

Hinnang: 10/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Prince Kirameki võistlus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Prince Kirameki võistlus   Prince Kirameki võistlus Icon_minitime11/11/2008, 18:26

Ma ei tea, kas kohustuslikku kirjandust ikka võib siia toppida, aga ilma selleta läheks mul arvepidamine sassi xD

59)

Pealkiri: Seitse venda

Autor: Aleksis Kivi

Lehekülgede arv: 419

Lugemise aeg: 01-10.november 2008

Sisu: Ühes kenas Soome kohas elavad Juokla talus seitse venda, kellest igaüks on omamoodi veider. Kes on vägivaldne, kes on liialt jumalakartlik, kes on vaikne, kes on prohvetlik...paraku ei suhtu keegi seitsmesse venda eriti hästi, sest nad on teada-tuntud laiskvorstid ja kogukonna jaoks üsna kasutud. Ühel ilusal päeval otsustavad vennad metsade rüppe suunduda ning seal hakkab nendega juhtuma erinevaid asju. Nendest kasvavad töökad ja korralikud inimesed, kes mõistavad elu väärtusi ning õpivad oma ligimestesse ning ka teistesse inimestesse lugupidamisega suhtuma. Kulub kümme aastat ning teekonna lõpus ootab neid õnn. Nad kõik loovad perekonna(olgu, mitte päris kõik)ning jõuavad heale järjele.

Minu arvamus: Sarnaselt Tammsaarele võiks ka selle loo moraal olla "Tee tööd ja näe vaeva, siis tuleb ka armastus."

Hinnang: 9/10...kohati jäi tegevus venima.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Prince Kirameki võistlus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Prince Kirameki võistlus   Prince Kirameki võistlus Icon_minitime11/11/2008, 18:30

60)

Pealkiri: Roheliseks kasvamine

Autor: Epp Petrone

Lehekülgede arv: 212

Lugemise aeg: 8-11.november 2008

Sisu: Autor räägib keskkonna kaitsmisest ning rohelisest eluviisist läbi oma vaatenurga ning teeb seda väikese huumoriga. Meie planeeti ning meid ümbritsevat loodust tuleb hoida, mitte mürgitada.

Minu arvamus: Kuna ma olen suur Petrone ameerika-lugude fänn, ei saanud ka see raamat mulle mitte meeldida, kuna ameerika temaatika on seal üsna suures mahus esindatud :)

Hinnang: 10/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Prince Kirameki võistlus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Prince Kirameki võistlus   Prince Kirameki võistlus Icon_minitime18/11/2008, 19:52

61)

Pealkiri: Therese Raquin

Autor: Émile Zola

Lehekülgede arv: 233

Lugemise aeg: 15.november 2008

Sisu: Thèrése Raquin on kinnine ja külm naine, kes on abielus oma haiglase tädipojaga. Kui ta kohtab mehe sõpra Laurenti, saavad neist peagi armukesed ning nende kirg tõukab nad jubedale mõrvale. Paraku ei too mõrv neid teineteisele lähemale, vaid lükkab nad hoopis üksteisest eemale. Mõlemad neist saavad tunda hirmu oma teo ja selle tagajärgede ees. Tundub, nagu oleks surnu ikka veel nendega: ta luurab nii unenägudes kui Therese'i ja Laurenti magamistoas. Hirmust ja hullumeelsusest sooritavad Therese ja Laurent lõpuks enesetapu, et oma koormast pääseda.

Minu arvamus: Võrreldes tavaliste kohustusliku kirjanduse raamatutega oli see täiesti teistsugune. Teema arenes, sündmused liikusid ja ühegi koha peal ei olnud igav. Väga köitvad kirjeldused.

Hinnang: 10/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Prince Kirameki võistlus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Prince Kirameki võistlus   Prince Kirameki võistlus Icon_minitime22/11/2008, 11:34

62)

Pealkiri: Brisingr

Autor: Christopher Paolini

Lehekülgede arv: 748

Lugemise aeg: 8-20. november 2008

Sisu: Eragon on andnud kahtlaselt palju lubadusi. Ta on lubanud aidata Roranil Katrina ära päästa, pöialpoiste tähtsafiiri taastada ning lisaks sellele veel Ellesmera'sse oma õpinguid jätkama minna. Sõda aga pressib halastamatult peale, aega on vähe ning Eragonil pole isegi korralikku mõõka. Sellest hoolimata ei saa ta ühtegi lubadust kõrvale lükata, sest nendest sõtlub vardjate jaoks väga palju(keeruline poliitika, mis muud xD)
Peale Murtaghi ja Thorni rünnakut vardjatele otsustatakse ohjad enda kätte haarata. Vardjad suunduvad Feinsterisse, haldjad Gil'eadi alla ning võib öelda, et käima läheb tõeline sõda.

Minu arvamus: Spoiler! Brom on Eragoni isa xD Seda ma küll ette ei näinud.
Sisu poolest meeldis "Vanem" mulle rohkem, seal oli rohkem tegevust ning sündmusi. Ja lisaks Rorani osadele oleks ju võinud ka paar Murtaghi osa olla Very Happy

Hinnang: 9/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Prince Kirameki võistlus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Prince Kirameki võistlus   Prince Kirameki võistlus Icon_minitime24/11/2008, 14:03

63)

Pealkiri: Kirurg

Autor: Tess Gerritsen

Lehekülgede arv: 383

Lugemise aeg: 21-24. november 2008

Sisu: Bostonis tegutseb jõhker kurjategija, kes lõigub vägistamisohvreid ning lõikab neil lõpuks kõri läbi. Muster tundub sarnanevat kaks aastat tagasi aset leidnud juhtumitele, ainult ühe konksuga: tolleaegne kurjategija on surnud. Praegune mõrvar tundub olevat kogu oma tähelepanu koondanud Catherine Cordellile, kes jäi ellu ning saatis mõrtsuka teise ilma. Ta hiilib talle lähemale, saadab talle vihjeid uutest mõrvadest, ning lõpuks on Catherine see, kelle ta röövib...

Minu arvamus: Väga hea, kuigi pisut igavam, kui teised Gerritseni raamatud. Rõvedaid kohti on muidugi selle eest kuhjaga xD

Hinnang: 8/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Prince Kirameki võistlus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Prince Kirameki võistlus   Prince Kirameki võistlus Icon_minitime30/11/2008, 20:49

64)

Pealkiri: Minu Argentina

Autor: Liis Kängsepp

Lehekülgede arv: 284

Lugemise aeg: 29-30. november 2008

Sisu: See on lugu ühest tavalisest Eesti naisest, kes läheb aastaks Argentina getosse vabatahtlikku tööd tegema, oskamata alguses sõnagi kohalikku keelt. Kultuur, millega ta kokku puutub, erineb kardinaalselt sellest, millega ta harjunud on. Lõhe rikaste ja vaeste vahel on suur, prükkarlus on üks elukutsetest, paljud inimesed ei oska lugeda ega kirjutada, Buenos Aires on kohati vapustavalt räpane ning pargis hängivad õhtuti silikoonidega mehed...

Minu arvamus: Ei oskagi kohe kuidagi kommenteerida. Väga mõnus oli lugeda ja vahepeal tekkis mõte, et võiks ka ise kuskile vabatahtlikuks minna Cool

Hinnang: 10/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Prince Kirameki võistlus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Prince Kirameki võistlus   Prince Kirameki võistlus Icon_minitime3/12/2008, 18:01

65)

Pealkiri: Meie aja kangelane

Autor: Mihhail Lermontov

Lehekülgede arv: 141

Lugemise aeg: 02-03. detsember 2008

Sisu: Meie Aja Kangelane, mu armulised härrad, on tõepoolest portree, kuid mitte ühest inimesest: see portree on koostatud kogu meie sugupõlve pahedest, nii nagu nad on. Teie ütlete mulle, et inimene ei või olla nii halb, aga mina ütlen teile, et kui te olete uskunud igasugu traagiliste ja romantiliste kurjategijate olemasolu, miks te siis ei usu Pet¹orini tõelikkust? Kui te olete imetlenud hoopis hirmsamaid ja inetumaid väljamõeldisi, miks siis see iseloom ei leia isegi väljamõeldisena teie silmis armu? Kas sellepärast, et temas on rohkem tõde, kui teie seda sooviksite?
(Ma tõesti ei oska ise selle kohta kirjeldust kirjutada xD)

Minu arvamus: Mmm...ma ei teagi kohe. Hea raamat, kuid mida autor sellega öelda tahtis? Ei saanud pihta Very Happy

Hinnang: 9/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Sponsored content





Prince Kirameki võistlus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Prince Kirameki võistlus   Prince Kirameki võistlus Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Prince Kirameki võistlus
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2Mine lehele : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Võistlused :: Enim loetud raamatuid aastas :: Prince Kirameki-
Hüppa: