MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 Õuduste klassiõhtu

Go down 
+3
P2nta.
Stiina
Pump
7 posters
AutorTeade
Pump
Võlur
Pump


Female Postituste arv : 59
Age : 27
Asukoht : Aruküla.

Õuduste klassiõhtu Empty
PostitaminePealkiri: Õuduste klassiõhtu   Õuduste klassiõhtu Icon_minitime15/11/2009, 20:12

Õuduste klassiõhtu


Avasin aeglaselt silmad, hoides kätt kohas, kuhu mind oli pussitatud ja oigasin seejärel vaikselt, lebades liikumatult rohu peal edasi. See valu oli lihtsalt tappev.. Ma teadsin, et nuga oli löödud minu südamest kõigest paari sentimeetri kaugusele. Oleks tema käsi vaid veidike rohkem vasakule poole kaldunud, siis oleksingi juba taevas. Või põrgus.
Minu vesihallid silmad puurisid tumedat taevast, kus märkasin veel peale täiskuu ka nelja säravat tähte, kuid rohkem ma enam ei saanudki ja ei tahtnudki näha, sest minust käis läbi üks väga tugev valuhoog, mille peale ma kergelt võpatasin ja siis ka oigasin. Pigistasin kiirelt silmad kinni. Kui kaua ma veel kannatama pean? Selle vastiku valu pärast ei suutnud ma isegi rahulikult mõtteid mõelda ega mitte millelegi keskenduda. Kuulsin vaid ühte häält: „Teil on õigus vaikida. Kõike, mida te ütlete, võidakse kasutada kohtus teie vastu.“ Ja seejärel kuulsin sireenide huilgamist, mis sarnanesid väga kiirabile. Tundsin, kuidas keegi kummardus minu kohale ja sosistas: „Kõik on korras. Mina olen Fred, politseinik. Kiirabi on kohe siin. Säilitage rahu.“
Ja siis oli kõik vaikne ning mul ei olnud enam valus. Viimasena virvendas mu silme ees pilt kapuutsi kandvast isikust, kelle paremas käes oli hõbedane taskunuga ning märkasin, et tal puudus nimetissõrm.



Paar aastat hiljem

Järgisin teiste õpilaste eeskuju, sättides ennast pingil veidi mugavamalt istuma ning suunates enda vesihallid silmad preili Raven'i poole, kelle näol püsis üsna väsinud ilme. Imelik. Tavaliselt on õpetaja väga ergas, rõõmsameelne ja sõbralik, kuid täna oli tema ilme murelik ning naise silmadest peegeldus ka närvilisus. Minu naeratus kadus koheselt. Ta oli mu lemmikõpetaja. Ja nähes teda niimoodi, asendusid minu sõbralikud ja lõbusad silmad kurbade ja murelikkude silmadega. Preili Ravenil pidi olema midagi juhtunud..
Jälgisin, kuidas noor naine enda mustast käekotist välja võttis salvrätipaki ja sellest seejärel ühe räti välja tõmbas, nuusates enda nina siis korralikult ära. Ta viskas taskuräti õpetajate laua all olevasse prügikasti ning saatis pilgu üle klassi. Maria pilk peatus pikemalt minul, kuid pöörasin koheselt silmad ära enda kätele, mis sellel hetkel nii kohutavalt huvitavad tundusid.
„Me teeme klassiõhtu. Kuna täna on reede, siis toimub see täna. Kell kuus hakkab peale,“ ütles õpetaja kõigepealt, veidi kähiseva häälega, millest ma aru sain, et ta pidi olema kindlasti nutnud. Kuid mis tal võis juhtuda? See pidi olema midagi suurt, sest Maria Raveni tuju ei langetaks tavaliselt mitte miski.
Kuulsin, kuidas mõned õpilased kuuldavale tõid paar lõbusat hüüatust, nagu „jess“, „vahva“ või midagi muud. Sel hetkel jõudis mulle kohale, et ükski minu klassikaaslane ei olnud märganud õpetaja Maria tuju. Kuidas nad võivad nii südametud olla? Nõmedad lambad, nad mõtlevad ainult iseendale. Viisin pilgu enda pinginaabrile – Samuelile, kelle näost oli näha, et ka tema tuju oli samuti veidi langenud. Oeh.. Vähemalt üks südamega inimene meie klassis.. Kui Sam märkas, et ma teda vaatan, kinkis ta mulle kerge naeratuse ja ega ma midagi muud teha ei saanudki, ma vaid naeratasin talle õrnalt vastu.
Koolipäev ei möödunud mul väga edukalt, mõtlesin koguaeg enda klassijuhatajale, kellel oli täna väga kummaline tuju ja seetõttu ei pannud ma ka üheski tunnis tähele, millest õpetajad meile räägivad. Täna küsiti mind eesti keele tunnis, kuid ma lihtsalt ei osanud õpetajale midagi öelda. Kõik vaatasid mind väga jahmunult – ma oskan alati midagi vastata, kuid täna püsis mu suu kinni. Mulle isegi ei jõudnud kohale õpetaja küsimus ning seepärast vaatasin teda väga arusaamatu pilguga. Eesti keele õpetaja ohkas halvakspanevalt, võttis punast värvi pastaka kätte ja kirjutas midagi enda märkmikusse. Ma olen kindel, et ta kritseldas paberile midagi sellist: „Kui Elize käest midagi küsida, vahib ta vastu sellise pilguga nagu „mida sa nüüd tahad?“ või „millest sa räägid?“. Ei kuula tunnis üldse õpetajat, sodib sinise pastakaga enda päeviku kaant. Palun, käskige enda lapsel järgmistel õhtutel varem magama minna“.

Kell oli pool kuus, kui ma klassiõhtuks sättima hakkasin. Kuna kõik klassis olevad lauad lükati seinte äärde, siis sai endale ükskõik, mis koha valida. Ja seepärast tahtsingi varem koolis olla. Muidu ma peaks istuma ebameeldivate inimeste seltskonda. Või klassikaaslaste juurde, kellega ma üldse ei räägi. Vot siis oleks klassiõhtu küll väga igav..
Jalutasin peegli juurde ja jäin selle ees seisma. Silmitsedes veidi ennast, kes mulle peeglist vastu vaatas, naeratasin ma kergelt, võttes kapi pealt kammi ning hakates hoolikalt enda juukseid korda tegema. Õues oli päris kõva tuul ja seepärast olid juuksed sassi läinud. Ja ega väga tore polegi sassis peaga ringi käia. Kõik heidavad sulle imelikke pilke ja mõned võivad isegi küsida, et unustasid täna enda juukseid kammida või?
Esmalt alustasin otsade kammimisega, kuid võpatasin siis kergelt, kui järsku hakkas mu siniste teksade taskust kostma muusikat. Pistsin käe taskusse ja kobasin selles veidi aega, tõmmates mõne hetke pärast enda käe koos mobiiliga välja. Vaatasin telefoni ekraani, selle peal oli suurelt kirjutatud üks nimi – Sammie. Muigasin lõbusalt, vajutasin kõne vastuvõtmise nupukest ning tõstsin mobiili kõrva äärde. ,,Jah, Samuel?“ ütlesin rõõmsa häälega mikrofoni, ise samas hoolikalt kuulatades. „Oh.. Hei, El. Ma olen su maja ees,“ kostus kõlarist Samueli hääl. Hammustasin kergelt alahuulde, kuid turtsatasin siis lõbusalt. Väga tore. Mul ei olnud Sam'i seltskonna vastu absoluutselt mitte midagi. „Oookei, ma kohe tulen välja,“ vastasin ma poisile ja klõpsasin kõne kinni, lükates mobiili tagasi pükste taskusse.
Mõne sekundi pärast olin juba õues. Seljas oli mul helesinised teksapüksid, valge tuunika, mille peale otsustasin tõmmata musta värvi Adidase pusa ning jalga olin pannud mustad ketsid. Tuule tõttu olin ma endale selga pannud veel ka musta jope, millel olid veel ka paar helerohelist triipu ning mustad käpikud ja laimirohelist värvi müts. Juuksed jäidki kammimata..




K i n d l a s t i sooviks kriitikat! Valage mind sellega lausa üle (;


Viimati muutis seda Pump (19/11/2009, 17:03). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles Go down
Stiina
200 posti tüüd
Stiina


Female Postituste arv : 220
Age : 29
Asukoht : Jumalast hüljatud paradiisis.

Õuduste klassiõhtu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Õuduste klassiõhtu   Õuduste klassiõhtu Icon_minitime15/11/2009, 20:16

Tsst, inimene, kust otsast ma sulle seda kriitikat võtma peaksin?
Ei, ei saa mingit kriitikat! Meeldib, pänevaks kisubb (Y)
EDASI!
Tagasi üles Go down
http://ggreenladybugg.blogspot.com/
Pump
Võlur
Pump


Female Postituste arv : 59
Age : 27
Asukoht : Aruküla.

Õuduste klassiõhtu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Õuduste klassiõhtu   Õuduste klassiõhtu Icon_minitime15/11/2009, 20:23

Oeeeeh... xd
Noh, sinu poolt kriitikat vist loota ei saa, aga teiste poolt, ma usun, kindlasti. (:
Üritan edasi kirjutada millalgi.
Tagasi üles Go down
P2nta.
Juubilar
P2nta.


Female Postituste arv : 165
Age : 28
Asukoht : Kõikjal ja mitte kusagil.

Õuduste klassiõhtu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Õuduste klassiõhtu   Õuduste klassiõhtu Icon_minitime15/11/2009, 20:45

Ooojjjaa.. Very Happy
See on see HEA jutt! Very Happy
Lihtsalt üüber hea! Very Happy
Tahan kiiremini järge juba.. Very Happy

SUPER! Very Happy
Kriitikat ei saa vot, kade olen. Very Happy
Tagasi üles Go down
Pump
Võlur
Pump


Female Postituste arv : 59
Age : 27
Asukoht : Aruküla.

Õuduste klassiõhtu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Õuduste klassiõhtu   Õuduste klassiõhtu Icon_minitime15/11/2009, 20:59

Sina ka.. xd
Kahju, et kriitikat ei tule, aga aitäh sellegipoolest. (;
Tagasi üles Go down
Pump
Võlur
Pump


Female Postituste arv : 59
Age : 27
Asukoht : Aruküla.

Õuduste klassiõhtu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Õuduste klassiõhtu   Õuduste klassiõhtu Icon_minitime19/11/2009, 17:02

Otsekohe märkasin aia taga laialt naeratavat tumedate juuste ja rosinapruunide silmadega noormeest. Märgates mind, venis tema naeratus veelgi laiemaks ning ta lehvitas mulle, avades juba ka suu, et mulle midagi öelda, aga siis..
Täpselt sellel ajal, kui ma enda maja trepist alla kõndisin ning juba kiirustavalt Samueli poole kõndima hakkasin, sain ma järsku millegi kõva ja külma ja niiskega otse krae vahele. Oleksin peaaegu sellest külmast karjuma hakanud, aga piirdusin siiski kõigest võpatusega, libistades käe kiirelt kaela juurde, pluusi alla, et lumepalli sealt kätte saada. Selle ajaga ilmus minu maja ühe nurga tagant välja isik, kelle näol säras rõõmus, kuid ka üsna vabandav naeratus. Clay. 'Alati saab ta mingi lollusega hakkama', mõtlesin ma ja pööritasin kergelt silmi, kuid kummardusin siis ühe suurema lumehange poole, haarasin endale pihku üsna palju lund ja vorpisin selle kenaks, ümmarguseks lumepalliks. Ja järgmisel hetkel lendas minu lumepall juba Clay poole teele. Poiss sai sellega vastu jalga ning oigas kuuldavalt (kusjuures, ma olen kindel, et ta pressis selle häälitsuse välja). Ma lihtsalt teadsin, et minu lumepallid ei teeks kellelegi viga – isegi sääse hammustus teeks rohkem valu. Hakkasin kõva häälega naerma ja jooksin – veidi küll koperdades, aga siiski jooksin – nii kiiresti kui sain värava poole. „Ai, ai, El.. Nüüd sa küll saad.. Lumelõunat,“ röökis mulle järgi jooksev poiss, kuid lõbusalt. Turtsatasin selle peale kuuldavalt, avasin kiirelt värava ja hüppasin Samuelile sülle, põimides käed poisi kaela ümber. Õnneks oli poisi reaktsioon kiire ning ta asetas mõlemad käed minu alla. „Mkm, ei saa.. Sam kaitseb mind,“ vastasin ma, jälgides Clay'd, kes nüüd samuti väravast välja jõudis ja värava hoolikalt kinni pani. Viisin pilgu ka hetkeks Samuelile endale ja märkasin, et poisi silmad olid 'kurjad' ning tema rosinapruunid silmad püsisid C'l. „Jah, kaitsen küll. Kui sa Elize'le lumelõunat teed, saad minu käest topelt vastu. Ja ma usun, et Eliz liitub minuga,“ kinnitas Sam noogutades. Märkasin, kuidas tema üks huulenurk ülespoole tuksatas, kui ta tundis minu pilku endal. Muigasin selle peale kõigest lõbusalt ja viisin pilgu uuesti Clay'le, kes pilgu maha viis ja 'solvunud' nägu tegi.
Mõne aja pärast hakkasime juba kooli poole liikuma ja kujutate ette? Samuel ei lasknud minust lahti, ta kandis mind kogu see tee süles kooli poole.

Veidi maad enne kooli pani Sammie mind kahele jalale. Nüüd ma sain ise kõndida. Jalutasin poistest paar meetrit ees, nad ise olid elavalt ühest tulevasest jalgpallivõistlusest rääkima hakanud. Silmitsesin enda papusid, tundes vahel enda seljal Sami pilku. See pani mind vaid lõbusalt muigama. Kõndimise ajal kummardusin hetkeks, võttes endale pihku veidi lund ja mätsides seda palliks.

Paarikümne minuti pärast jõudsime kooli. Mulle avati kenasti uks (pole raske arvata, kes seda tegi) ja ma astusin majja. Minu järel tuli Sam ja tema taga oli Clay. Vaatasin koridoris ringi. Mitte kedagi. Kummaline. Viisin pilgu kellale, lüües endale kohe käega õrnalt vastu pead. No muidugi! Klassiõhtu on juba pool tundi peal. „Tulge, lähme üles,“ ütlesin ma poistele, hakates trepist üles minema.
Kõndisin ees, kaks poissi minu järel. Kool oli üsna kõhedusttekitav, pidi mainima. Isegi siis, kui ma ei olnud koolis üksi. Peatusime meie klassi ukse taga. Silmitsesin hetke seda, hingasin sügavalt sisse ja lükkasin käe üsnagi külmale lingile, vajutades selle järgmisel hetkel allapoole.
Astusin klassi, jättes ukse enda järel lahti, et Clay ja Sam saaks samuti klassi tulla.
„No tere, jõudsite ka kohale!“ hüüdis üks hele hääl, mis ei olnud mulle üldse tuttav. Viisin pilgu hääle poole. Mida?! Kus on preili Raven?! „Mina olen Sophie, teie õpetaja tütar. Asendan teda täna sellel klassiõhtul, sest ta ei saanud kahjuks tulla,“ selgitas neiu sõbralikult naeratades. Silmitsesin tummalt punapäist, pruunide silmade ja lahke ilmega tüdrukut. Köhatasin, et kurgust klompi kuidagi ära saada. Avasin suu, et midagi öelda, kuid esialgu ei saanud ma endalt sõnagi suust. Siis, lõpuks, sain midagi öeldud.. „Ahah.. Eee.. Mina olen Elize,“ tutvustasin ma end veidi kohmekalt. Midagi lihtsalt oli mäda.. Ma tundsin seda.
Sam ja Clay tutvustasid ennast samuti, astudes minu järel klassi.
Möödus mõni moment. Märkasin, et Margot läks ruumist välja. Kehitasin vaid selle peale kergelt õlgu, viies pilgu tagasi õpetaja tütrele ja kuulasin, kuidas ta ühte mängu selgitas. See oli mingi üsna imelik istumis- või kaardimäng.. Et kõigil oli üks kaart ja Sophie ütles kaardimaste. Kõik, kellel sellise mastiga kaart oli, pidid istuma koha võrra edasi.

Paarikümne minuti pärast vaatasin otsivalt klassis ringi. Kus oli Margot? Ta läks ju ainult vetsu..
Kõhutunne aimas halba. Hammustasin alahuulde ja silmitsesin mängukaarti, mis mu käes oli. Risti äss.
Kuulsin Sophiet ütlemas „risti“ ja koheselt maandusin enda kõrvalistuja sülle. Viies pilgu temale, kui see isik käed ümber minu põimis ning mind endale lähemale tõmbas, muigasin ma tahtmatult, kui märkasin, et see isik oli Clay. Tõmbasin poisi käed enda kõhult ära, pöörates end näoga taas ringi poole.
„Me käime korra Sam'ga ära,“ ütlesin Sophiele kiirelt, tõusin püsti, võtsin Sam'i käest kinni ja vedasin nooruki endaga uksest välja. Nooruki näol oli arusaamatu ilme. Kõndisin kiirustavalt tüdrukute WC poole. „Hei hei, Ellie, kuhu sa tormad?“ päris Samuel minult. Ma ei vastanud sellele küsimusele,. Tõmbasin noormeest vaid vetsu poole, endal süda kohe-kohe plahvatamas. See tuksus lihtsalt nii kiiresti.
Järsku Sam jäi seisma, peatades nii ka minu. Pöörates mind enda poole, tõmbas poiss mu õrnalt enda vastu. Tundus, nagu meie vahel poleks enam õhku ka. „Me ei pea ju privaatsuse mõttes tüdrukute vetsu minema. Ma saan aru, kui sa kardad, et me kellelegi vahele jääda võime, aga ma võtan süü endale,“ jahus ta, naeratades mulle otsa vaadates. Mu suu vajus paokile.
„Mida sa, kurat, ajad, Sam?!“ lõugasin ma üle terve koridori, vaadates poisile pahase pilguga otsa. Okei-okei, ma sain aru, millest ta räägib, aga ma poleks uskunud, et ta seda klassist väljajooksmist niimoodi võtab.

--

Kriitikat, kindlasti! Ma tänan(;
Tagasi üles Go down
Stiina
200 posti tüüd
Stiina


Female Postituste arv : 220
Age : 29
Asukoht : Jumalast hüljatud paradiisis.

Õuduste klassiõhtu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Õuduste klassiõhtu   Õuduste klassiõhtu Icon_minitime19/11/2009, 17:10

Nagu ma sulle hetk tagasi ütlesin. Lõpp on eriti nunnu! [bb]
like it! Edasi, nii kiiresti, kui vähegi võimalik!!
Tagasi üles Go down
http://ggreenladybugg.blogspot.com/
P2nta.
Juubilar
P2nta.


Female Postituste arv : 165
Age : 28
Asukoht : Kõikjal ja mitte kusagil.

Õuduste klassiõhtu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Õuduste klassiõhtu   Õuduste klassiõhtu Icon_minitime19/11/2009, 20:21

Ülihea! No loomulik, et sa juba tead minu SUPER ARVAMUST! : D
Ehk siis mata tunnist alates? Ei mäleta täpselt.
Igatahes UUT! : )
Tagasi üles Go down
Pump
Võlur
Pump


Female Postituste arv : 59
Age : 27
Asukoht : Aruküla.

Õuduste klassiõhtu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Õuduste klassiõhtu   Õuduste klassiõhtu Icon_minitime19/11/2009, 20:25

Oooeeeh. Homme üritan midagi kirjutada siis. ;P
Tagasi üles Go down
P2nta.
Juubilar
P2nta.


Female Postituste arv : 165
Age : 28
Asukoht : Kõikjal ja mitte kusagil.

Õuduste klassiõhtu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Õuduste klassiõhtu   Õuduste klassiõhtu Icon_minitime19/11/2009, 20:26

JJEEII!! : D
Tagasi üles Go down
Pump
Võlur
Pump


Female Postituste arv : 59
Age : 27
Asukoht : Aruküla.

Õuduste klassiõhtu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Õuduste klassiõhtu   Õuduste klassiõhtu Icon_minitime20/11/2009, 23:12

Homme kirjutan edasi!
Ja homme hakkan ka uut järjekat kirjutama(;
Tagasi üles Go down
Pizza
Because pizza is love, pizza is life
Pizza


Male Postituste arv : 2863

Õuduste klassiõhtu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Õuduste klassiõhtu   Õuduste klassiõhtu Icon_minitime21/11/2009, 11:28

Okei, kui õudukas, siis ootan mina järge. Mul on veider kalduvus nende poole ja mind huvitab väga, mis selle Margotiga juhtus WCs. Tegelikult on väga võimalik, et kõhutuuled/gaasid/lahtisus või kinnisus, mis võib olla väga normaalne nähtus... Või siis ta lihtsalt poodi üles nt?
Tagasi üles Go down
Pump
Võlur
Pump


Female Postituste arv : 59
Age : 27
Asukoht : Aruküla.

Õuduste klassiõhtu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Õuduste klassiõhtu   Õuduste klassiõhtu Icon_minitime21/11/2009, 13:51

Selles jutus on veidi armastust ja üsna palju õudust. (;
Järg tuleb kindlasti.
Ja mul on selle Margoti suhtes teised plaanid. :)
Tagasi üles Go down
Taylor
Kuri põhjapõder(???)
Taylor


Female Postituste arv : 199
Age : 28
Asukoht : In my dreams.

Õuduste klassiõhtu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Õuduste klassiõhtu   Õuduste klassiõhtu Icon_minitime22/11/2009, 17:22

Ai, mõnes kohas on valusalt nunnu sõnastus. santa Ei, mulle meeldib. Väga. Clay meeldib rohkem, kuid Sam. Aga Samuel on ka normaalne. Very Happy Jahh.

Et, täitsa huvi pärast; mis värvi Elize' juuksed on? Very Happy Great question. Igatahes, ei mingit kriitikat. Ootan uut. Very Happy

Ja meil on oli ka ükskord klassiõhtul pingid niimoodi seina ääres. Jube lahe oli. Very Happy
Tagasi üles Go down
http://orkut.com
Pump
Võlur
Pump


Female Postituste arv : 59
Age : 27
Asukoht : Aruküla.

Õuduste klassiõhtu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Õuduste klassiõhtu   Õuduste klassiõhtu Icon_minitime22/11/2009, 18:39

Oeeeh! Ma polegi teda veel kirjeldanud. xD
Unustasin, vabandust. ;D
Järgmises osas tuleb kirjeldus. (;
Tagasi üles Go down
StripedMämmu
Võlur
StripedMämmu


Female Postituste arv : 59
Age : 27
Asukoht : Jõhvi

Õuduste klassiõhtu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Õuduste klassiõhtu   Õuduste klassiõhtu Icon_minitime13/12/2009, 19:57

Edasiii:)
Põnev on:)
Tagasi üles Go down
Taylor
Kuri põhjapõder(???)
Taylor


Female Postituste arv : 199
Age : 28
Asukoht : In my dreams.

Õuduste klassiõhtu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Õuduste klassiõhtu   Õuduste klassiõhtu Icon_minitime25/12/2009, 16:55

Ja kuhu jääb see lubatud "järgmine osa"? Halloo, Maa kutsub. Uut tahaks, ää. Laughing
Tagasi üles Go down
http://orkut.com
onneriin
Vapper lohetapja
onneriin


Female Postituste arv : 131
Age : 26
Asukoht : estonia

Õuduste klassiõhtu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Õuduste klassiõhtu   Õuduste klassiõhtu Icon_minitime19/12/2010, 21:15

tahaks kah uut
Tagasi üles Go down
http://6nner.blogspot.com
Sponsored content





Õuduste klassiõhtu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Õuduste klassiõhtu   Õuduste klassiõhtu Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Õuduste klassiõhtu
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Jutud :: Õudusjutud-
Hüppa: