MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 Bee 2010.

Go down 
2 posters
AutorTeade
Bee
Vapper lohetapja
Bee


Female Postituste arv : 146
Age : 30
Asukoht : craztyown

Bee 2010. Empty
PostitaminePealkiri: Bee 2010.   Bee 2010. Icon_minitime3/1/2010, 16:21

1.
Bee 2010. SmallMain_1_2

Pealkiri: Twenties girl

Autor: Sophie Kinsella

Kuupäev: 3. jaanuar

Lehekülgi: 409

Sisu: Lara has always had an overactive imagination. Now she wonders if she is losing her mind. Normal twenty-something girls just don't get visited by ghosts! But inexplicably, the spirit of Lara's great aunt Sadie - in the form of a bold, demanding Charleston-dancing girl - has appeared to make one last request: Lara must track down a missing necklace Sadie simply can't rest without. Lara's got enough problems of her own. Her start-up company is floundering, her best friend and business partner has run off to Goa, and she's just been dumped by the love of her life. But as Lara spends time with Sadie, life becomes more glamorous and their treasure hunt turns into something intriguing and romantic. Could Sadie's ghost be the answer to Lara's problems and can two girls from different times end up learning something special from each other?

Arvamus: See oli jube armas raamat ja muie oli ka pidevalt näol, kui lugesin. Sophie Kinsellal on üldse alati sellised huvitavad ja kohati poolsegased tegelased, mis mulle tema juures just meeldib, kuna ma olen ise ka taoline. Ülimalt humoorikas ja vahepeal täiesti ajuvaba ning mulle meeldis ! Sadie oli tõeliselt äge ja Ed oli ka vinge. Very Happy
Tagasi üles Go down
Bee
Vapper lohetapja
Bee


Female Postituste arv : 146
Age : 30
Asukoht : craztyown

Bee 2010. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Bee 2010.   Bee 2010. Icon_minitime5/1/2010, 14:45

2.
Bee 2010. Ristiisa001

Pealkiri: Ristiisa

Autor: Mario Puzo

Kuupäev: 4. jaanuar - ?

Lehekülgi: 363 / minul loetud 157

Sisu: Ameerika kirjaniku ülemaailmselt tuntud menuromaani põneva sündmustiku telje moodustab New Yorgi maffiaperekondade verine võitlus võimu ja tulude pärast kuritegevusmaailmas. Selle võitluse loogika teeb suguvõsa mustale ärile selja pööranud noorest Michael Corleonest lõpuks ikkagi jõhkra maffiapealiku.

Arvamus: See raamat jääb praegu vist kõrvale, aga kavatsen end suvel kätte võtta ja ära lugeda selle.


Viimati muutis seda Bee (29/1/2010, 15:11). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles Go down
Bee
Vapper lohetapja
Bee


Female Postituste arv : 146
Age : 30
Asukoht : craztyown

Bee 2010. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Bee 2010.   Bee 2010. Icon_minitime16/1/2010, 22:25

3.
Bee 2010. Vampiiri

Pealkiri: Vampiiri käealune

Autor: Darren Shan

Kuupäev: 16. jaanuar

Lehekülgi: 183

Sisu: "Vampiiri käealune" alustab sealt, kus "Cirque du Freak" pooleli jäi. Darren peab jätma maha perekonna ja sõbrad ning õppima toime tulema oma uue, poolvampiiri identiteediga. Pärast öist kohtumist kalmistul on Darren ja härra Crepsley palju edasi liikunud. Küll vampiiride täiskiirusega – kihutades üle maa nagu kaks vaimu, küll õige tavaliste liiklusvahenditega. Lõpuks otsustavad nad siiski taas Cirque du Freakiga liituda...

Arvamus: Kahju oli, et ma esimesest osast enam suurt ei mäletanud, aga raamat ise oli hea ja kerge lugemine. Igavaks ei kiskunud, aga natuke liiga kiiresti sai läbi, oli tahtmine kohe edasi lugeda, mitte uut raamatut oodata. Üldse, mulle see ebarditsirkuse teema meeldib, suht tahaks Darreni asemel olla Very Happy
Tagasi üles Go down
Bee
Vapper lohetapja
Bee


Female Postituste arv : 146
Age : 30
Asukoht : craztyown

Bee 2010. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Bee 2010.   Bee 2010. Icon_minitime29/1/2010, 15:18

4.
Bee 2010. 387

Pealkiri: Jumala lapsepõlv

Autor: Amélie Nothomb

Kuupäev: 29. jaanuar

Lehekülgi: 95

Sisu: "Jumala lapsepõlv" on viljaka autori üheksas romaan, mis jutustab lapse silmade läbi tema elu sünnist kuni kolmanda eluaastani. Vaimukalt kirjeldab ta vanemate askeldamist ja muretsemist oma hälli ümber, hoidjatädide läbinähtavaid katseid temast tubli inimest kasvatada, aga ka ebaõnnestunud enesetapukatset. Romaani tegevustik paigutub Jaapanisse, kus lapskangelase vanemad töötavad diplomaatidena. Autor ise väidab, et kõik romaanis kirjeldatud värvikad ja lõbusad juhtumised on tõestisündinud.

Arvamus: See pole selline raamat, mida ma tegelikult loeks, aga päris huvitav oli peab tunnistama. Kuigi, kui aus olla, siis vahepeal ei saanud ma poindile üldse pihta. Kõige enam meeldis mulle algus, nii umbes teise eluaastani oli tekst päris ajuvaba, aga eks ta seepärast meeldiski mulle


Viimati muutis seda Bee (29/1/2010, 17:04). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

Bee 2010. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Bee 2010.   Bee 2010. Icon_minitime29/1/2010, 16:06

Lihtsalt mainin- kas viimane raamat ei peaks olema neljas? Wink

Tagasi üles Go down
Bee
Vapper lohetapja
Bee


Female Postituste arv : 146
Age : 30
Asukoht : craztyown

Bee 2010. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Bee 2010.   Bee 2010. Icon_minitime29/1/2010, 17:04

ahsoo, jah, annab parandada Very Happy
Tagasi üles Go down
Bee
Vapper lohetapja
Bee


Female Postituste arv : 146
Age : 30
Asukoht : craztyown

Bee 2010. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Bee 2010.   Bee 2010. Icon_minitime21/2/2010, 14:05

5.
Bee 2010. Living%20Dead%20in%20Dallas%20small

Pealkiri: Living dead in Dallas

Autor: Charlaine Harris

Kuupäev: 21. veebruar

Lehekülgi: 188

Sisu: Aah, ma ei leia kuskilt netist lühikest sisututvustust. Sookie läheb Dallasesse oma esimesele päris tööotsale vampiiridega. Seal muidugi juhtub igasugu sekeldusi ja nad lähevad Billiga tülli. Siis nad lepivad uuesti Billiga ära ja on jälle paar. Sookie läheb Ericuga mingile orgiale, et teada saada, kes tappis ta töökaaslase Lafayette'i ja ka seal juhtub igasugu sekeldusi nendega, aga lõppeb kõik ikkagi hästi, vähemalt praeguseks.

Arvamus: Mulle õudsalt meeldib see sari, sest see on nendest vampiirijuttudes minu jaoks kõige reaalsem ja on jätnud kõige parema mulje. Mulle meeldis, et Sookie ja Ericu vahel selles osas natuke actionit ka oli ja Eric on mul üldse kahtlemata kõige lemmikum tegelane sealt. Kogu see tema olek ja käitumine on lihtsalt väga hea. Tahaks kohe järgmise osa kallale asuda, aga pean vist ennem siiski kohustusliku kirjanduse ette võtma kahjuks.
Tagasi üles Go down
Bee
Vapper lohetapja
Bee


Female Postituste arv : 146
Age : 30
Asukoht : craztyown

Bee 2010. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Bee 2010.   Bee 2010. Icon_minitime11/3/2010, 14:54

6.
Bee 2010. 572

Pealkiri: Roosi vennaskond

Autor: David Morrell

Kuupäev: 10. märts

Lehekülgi: 381

Sisu: Kaks orbu - Chris ja Saul - kasvasid üles Philadelphia poistekoolis. Neid sidus sõprus ja nad olid kiindunud salapärasesse mehesse nimega Eliot. Mees käis neil külas ja tõi maiustusi. Ta kohtles neid nagu oma poegi. Ta õpetas nad välja, tehes neist elukutselised tapjad. Nüüd püüab ta meeleheitlikult lasta neid tappa.

Arvamus: Ma lihtsalt armastan seda kirjanikku! David Morrell on mul vist praegu kindlasti lemmikkirjanik. Ta kirjutab lihtsalt niii huvitavalt ja kaasahaaravalt, et raamatut on pea võimatu käest panna. Tegelikult meeldis mulle tema kirjutatud "Õuduste hotell" rohkem, aga ka "Roosi vennaskond" oli kahtlemata superhea raamat, mida soovitaks kindlasti lugeda. Mul oli ainult jube kahju, et Chris ära suri, kuna ta oli mul vaieldamatult lemmiktegelane seal, aga muidu oli tõesti väga hea raamat.
Tagasi üles Go down
Bee
Vapper lohetapja
Bee


Female Postituste arv : 146
Age : 30
Asukoht : craztyown

Bee 2010. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Bee 2010.   Bee 2010. Icon_minitime11/3/2010, 20:31

7.
Bee 2010. 844

Pealkiri:
Mõnikord Charlotte

Autor: Penelope Farmer

Kuupäev: 11. märts

Lehekülgi: 195

Sisu: Internaatkooli minnes tunneb Charlotte võõristust ja segadust. Algul arvab tüdruk, et tal on lihtsalt raskusi nägude ja nimede meeldejätmisega. Kuid siis selgub, et on juhtunud midagi iseäranis kummalist: ta elab kaksikelu tüdrukuga, kes viibis samas koolis 1918. aastal. Elu kord Clare'ina, kord Charlotte'ina on keeruline ja imelik ning sellele tuleb leida lahendus.

Arvamus: Ma ei oskagi midagi öelda. See oli mõnus ja armas raamat. Midagi muud polegi. :)
Tagasi üles Go down
Bee
Vapper lohetapja
Bee


Female Postituste arv : 146
Age : 30
Asukoht : craztyown

Bee 2010. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Bee 2010.   Bee 2010. Icon_minitime14/3/2010, 12:01

8.
Bee 2010. Minu_island

Pealkiri: Minu Island

Autor: Tarvo Nõmm

Kuupäev: 14. märts

Lehekülgi: 287

Sisu: Island. See peaaegu inimtühi saar kaugel keset Atlandi ookeani on ilmselt Euroopa kõige eksootilisem kant. Keeleliselt on Island otsekui külmkapp, kus on aastatuhandeid alal hoitud Põhjala keelt kõige ürgsemal kujul. Ürgne on ka loodus, mille pärast turistid Islandile enamasti lähevad, otsima kirkaid mägijärvi, põlvekõrgusi kasemetsi, vulkaanilise muda vikerkaarevärve. Vahel on see loodus ääretult võimas - maavärinate, vulkaanipursete või tapvate lumetormide ajal.

Muusik ja muusikaõpetaja Tarvo Nõmm on kirjutanud ausa raamatu üheksast Islandil veedetud aastast. Lugeja saab tundma õppida nii islandlaste jubedaid (enamasti mädandamise ja hapendamise teel valmistatud) rahvustoite kui ka uhket ja siirast rahvast ennast, kes ei vaevu tänase päevani koduuksi lukustama.

Arvamus: Vot, see oli tõsiselt hea raamat. Ja kui mõelda vaid, et ma tegelikult ei tahtnud seda eriti lugema hakata. Väga soravalt ning huvitavalt kirjutatud, mina sain sellest raamatust Islandi kohta küll tõesti palju uut teada ja tahaksin kindlasti ise võimaluse korral seal kunagi ära käia. Väga soovitan seda raamatut kõigile, väärt lugemine!
Tagasi üles Go down
Bee
Vapper lohetapja
Bee


Female Postituste arv : 146
Age : 30
Asukoht : craztyown

Bee 2010. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Bee 2010.   Bee 2010. Icon_minitime17/3/2010, 17:31

9.
Bee 2010. Minu-argentina-esikaas_web

Pealkiri: Minu Argentina

Autor: Liis Kängsepp

Kuupäev: 17. märts

Lehekülgi: 284

Sisu: Endine majandusajakirjanik jättis oma mugava elu Eestis ja kolis tööle Buenos Airese vaestelinnaosasse. Raamat räägib, mismoodi ta seal päevakeskuses prussakatega võitles ja siis hoopis ülemuseks sai, mismoodi ta käis tutvumas vaalade ja pingviinidega, mismoodi ta ei suutnud prügikastiinimesega intervjuud teha, kuidas rullusid suhtemustrid vabatahtlike hulgas ja „Kakluskubiks” nimetatud ühiskorteris.

Arvamus: Jällegi väga hea raamat, aga minu meelest jäi miskipärast "Minu Islandile" veidi alla. Samas olid siingi raamatus huvitavad kirjeldused selle maa elust ja olust ning autor tõi silme ette üpriski reaalse pildi, ei saa viriseda. Ainult see jäi kripeldama, et minu arvates, kuna ta töötas seal getos päevakeskuses, siis oleks võinud rohkem kirjutada ka neist lastest, kes seal käisid ja kuidas üks või teine talle kuidagi hinge läks. Muidu oli kõik okei.
Tagasi üles Go down
Bee
Vapper lohetapja
Bee


Female Postituste arv : 146
Age : 30
Asukoht : craztyown

Bee 2010. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Bee 2010.   Bee 2010. Icon_minitime20/4/2010, 16:59

10.
Bee 2010. 971

Pealkiri: Kõrboja peremees

Autor: Anton Hansen Tammsaare

Kuupäev: 09. aprill

Lehekülgi: 181

Sisu: Lapsepõlvesõprade Kõrboja Anna ja Katku Villu taaskohtumine pärast Anna pikka eemalolekut ning Villu vanglas veedetud aastat. Vangi sattus ta sellepärast, et lõi maha mehe, kes tema poja ema Kuusiku Eevit kimbutas. Kõrboja Rein annab talu tütrele Annale. Nüüd on Kõrboja perenaisel peremeest vaja. Vastupidiselt ülejäänud külarahvale, arvab Anna selleks just Villu sobivat. Villu saab peale Anna sünnipäevapidu Kivimäel vigastada. Alles nüüd teeb Anna talle ettepaneku, kuid Villu ei võta seda vastu, sest arvab, et Annale ei kõlba sant meheks ning ei saa ta jätta ka Eevit. Villu laseb end samal öösel Katku aidas maha. Raamat lõpeb sellega, et Anna kutsub Eevi ka Kõrbojale elama ning hakkab endale Kõrboja peremeest väikesest Villust kasvatama.

Arvamus: Kõik klassikaaslased räägivad, et see on üks igavamaid raamatuid, mida lugema oleme pidanud, aga ma ei tea, minu arust oli täitsa hea. Lugesin seda ise maal olles, siis kui olid esimesed päikselised ilmad ja nii mõnus oli seda raamatut lugeda minu arvates. Sisu ei olnud igav ega veniv ja üldiselt päris meeldis see raamat. Homme ootab ees lugemiskontroll ka veel. Very Happy
Tagasi üles Go down
Bee
Vapper lohetapja
Bee


Female Postituste arv : 146
Age : 30
Asukoht : craztyown

Bee 2010. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Bee 2010.   Bee 2010. Icon_minitime20/4/2010, 17:08

11.
Bee 2010. Resized._165x240_minu_soome

Pealkiri: Minu Soome

Autor: Kaja Saksakulm Tampere

Kuupäev: 16. aprill

Lehekülgi: 216

Sisu: Kaja, kes oskas kaks sõna soome keelt (terve ja guudbai), sattus Professori kutsel üheks semestriks Jyväskylä Ülikooli külalisõppejõuks. Lumepall aga oli veerema lükatud, tuhande järve maa oli Kaja enda kütkesse haaranud ning poolest aastast on saanud palju aastaid.
„Oleme oma pähe kinnistanud hulga stereotüüpe naabermaast, kuid kui palju me tegelikult teame, missugune Soome ja seal elav soomlane on?” küsib Kaja nüüd ja jagab oma kogemusi põhjanaabritest: nende temperamentsest loomusest, äraspidisest huumorist, kokkuhoidlikust meelelaadist ja suurest südamest.

Arvamus: Mulle meeldib Soome, tahaks kunagi kui vähegi võimalik sinna mõneks ajaks isegi elama minna. Sellepärast hakkasin ka seda raamatut lugema. Pean tunnistama, et alguses ei olnud see minu arvates suurem asi, mõtlesin juba, et pettungi selles raamatus, aga varsti asi paranes ja üldiselt jäin ma raamatuga väga rahule ja Soome hakkas veelgi rohkem meeldima. Kõige parem koht, mis mul seoses selle raamatuga alati esimesena meelde tuleb on see, kuidas nad ikka alguses selle professori juures elasid, milline loodus seal oli ja kuidas suveõhtuti saunas käidi. Kuidagi tuttav soe tunne tuleb alati, kui sellele mõtlen.
Tagasi üles Go down
Bee
Vapper lohetapja
Bee


Female Postituste arv : 146
Age : 30
Asukoht : craztyown

Bee 2010. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Bee 2010.   Bee 2010. Icon_minitime22/4/2010, 22:38

12.
Bee 2010. Minu_tai_150

Pealkiri: Minu Tai

Autor: Mai Loog

Kuupäev: 22. aprill

Lehekülgi: 295

Sisu: Mai Loog kolis Taisse 11 aastat tagasi. Internetis kohatud inglasest kallimaga otsustasid nad naeratava lõunamaa kasuks. Nüüd on Mai taas vallaline, kuid elab ja töötab siiani Bangkokis. Troopilise Tai erootilis-eksootiline õhkkond on avanud temas küljed, mida nii mõnedki Eesti lapsepõlvesõbrannad alguses veidraks pidasid. Miks teeb Mai muusikavideosid, kus oma jutustatud loo juurde tantsib ringi kalli pitspesu väel või sädelevates bikiinides? Kuidas sobivad Mai jänkukõrvad kokku doktorikraadi ning Tai poliitilise situatsiooni analüüsimisega Eesti meedias?
«Ma olen kaasaegne naine, ma olen seks-subjekt, ja ma naudin seda,» ütleb Mai ning selgitab oma raamatus seda lähemalt.

Arvamus: Normaalne, ei ütle, et nüüd minu lemmik, aga seda raamatut lugedes tekkis küll tunne, et tahaks ka sinna palmide alla minna. Ei tea kas just päris elama, aga Tais tahaks ära käia küll.
Tagasi üles Go down
Bee
Vapper lohetapja
Bee


Female Postituste arv : 146
Age : 30
Asukoht : craztyown

Bee 2010. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Bee 2010.   Bee 2010. Icon_minitime29/4/2010, 18:24

13.
Bee 2010. 782

Pealkiri: Joomahullu päevaraamat

Autor: Juha Vuorinen

Kuupäev: 29. aprill

Lehekülgi: 353

Sisu: Joomahullu päevaraamat on tõupuhas kultuseraamat.
See Juha Vuorise päevikuvormis netti kirjutatud absurdne ja siiralt räme kolehuumori õieke saadab väikekodanlikud väärtushinnangud pikalt ning paneb naerulihased tõsiselt proovile.

Arvamus: Jube superhea raamat! Vahepeal oli tõesti nii, et naera lihtsalt kõva häälega, kuna no oli naljakas. Üldiselt ei soovitaks eriti inimestele, kes ei salli rõvedusi ega kanget keelekasutust. Aga kõigile teistele on see lausa kohustuslik, nii ajuvaba ja rämedat juttu annab välja mõelda ning seda Juha elu jälgida oli vägagi lõbus.
Tagasi üles Go down
Bee
Vapper lohetapja
Bee


Female Postituste arv : 146
Age : 30
Asukoht : craztyown

Bee 2010. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Bee 2010.   Bee 2010. Icon_minitime9/5/2010, 09:42

14.
Bee 2010. Minu_nepaal

Pealkiri: Minu Nepaal

Autor: Kaia-Kaire Hunt

Kuupäev: 09. mai

Lehekülgi: 215

Sisu: Ma ei tahtnud elada elu, mis on ette kirjutatud: käia koolis, saada haridus, minna tööle, abielluda, osta maja, saada lapsed, võtta koduloom, puhata mõnes kuurortis, külastada vahel harva sõpru, käia tööl… ja õhtuti, väsinuna päevategemistest mõtelda, kas see oligi nüüd see elu, mida tahtsin. Otsustasin, et loon endale elu, kuhu ei kuulu kunagi sõnad „sooviksin, et ma oleksin ka teinud…“
Ma teadsin, et kusagil meie sees on paik, kus suur igavesti püsiv rahu ja õnnetunne ei sõltu mitte millestki peale meie endi poolt loodu. Mina leidsin selle Nepaalis elades, kohtudes oluliste inimeste ja õpetajatega, nautides igal hommikul müstiliselt ilusat Himaalaja mäefronti ning töötades vabatahtlikuna kohalikus lastekodus. Avastasin jooga, ajurveda, tiibeti meditsiini ja põneva ringide teooria.
Ja kui keegi küsib minult, et mida sa teeksid teisiti, kui sul oleks elada üksainus aasta, siis ma ei muudaks midagi ega hakkaks kuidagi teistmoodi elama.


Arvamus: Oh issand, ma lausa jumaldan seda raamatut. No väga väga väga meeldis lihtsalt, kõik need kirjeldused selle koha olemus ja need inimesed, kes seal kõik koos olid ja seal lastekodus igapäevaselt töötasid ja vaeva nägid ning muidugi ei saa unustada lapsi endid. See raamat läks mulle nii hinge, et ma tõsiselt kaalun praegu kunagi ka midagi sellist teha, jätaks Eesti kõigi nende mugavustega maha ja läheks kuhugile taolisesse kohta lastekodusse tööle. Ja kui ma mõtlen, et enne oli sellest sarjast mu kindel lemmik "Minu Island", siis praegu olen täiesti oma arvamust muutnud. Island oli hea, aga Nepaal läks ikkagi kuidagi rohkem hinge mulle.
Tagasi üles Go down
Bee
Vapper lohetapja
Bee


Female Postituste arv : 146
Age : 30
Asukoht : craztyown

Bee 2010. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Bee 2010.   Bee 2010. Icon_minitime2/6/2010, 14:06

15.
Bee 2010. Minu+moldova

Pealkiri: Minu Moldova

Autor: Marje Aksli

Kuupäev: 30. mai

Lehekülgi: 222

Sisu: Ma ei tea, kuidas on võimalik elada pikemalt ühel maal, võtmata hinge, mis seal toimub. Varem või hiljem saab see maa ikkagi ka sinu kodumaaks. Sa hakkad muretsema, kuidas tavalised inimesed piskuga toime tulevad, mis hariduse saavad lapsed koolis, kus pensioniealine õpetaja teenib kopikaid, ja kas noored tüdrukud, kes unistavad rikkast lääne boyfriendist, langevad inimkaupleja küüsi või ei.
Ma leidsin Moldovast äärmiselt armsaid, kalleid ja tasaseid inimesi ning vahel vaenulikku kurja süsteemi. Moldovasse ongi raske kohe paugupealt armuda – nõukogude aeg on siia maha laotanud ükskõiksust ja ebaviisakust, seal pole ka hingematvaid mägesid ega ilusat merd. Aga see maa on siiski väärt, et teda sõbralikult patsutada ja öelda: Aeg on ärgata!

Arvamus: Mnjaa, mul läks nii kaua aega selle raamatu lugemisega ja ma ei ütleks päris kindlasti, et see nüüd väga hea oli. Selline normaalne raamat, kus oli minu arvates väga igavaid kohti ja ka väga huvitavaid, kuid kokkuvõttes jäi minu arvates midagi puudu. Vb oli lihtsalt liiga palju sellist poliitilist ja sõjalist juttu ning kuna mind selline teema eriti lugema ei tõmba, siis sellepärast mulle ei meeldinud.
Tagasi üles Go down
Bee
Vapper lohetapja
Bee


Female Postituste arv : 146
Age : 30
Asukoht : craztyown

Bee 2010. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Bee 2010.   Bee 2010. Icon_minitime3/6/2010, 00:31

16.
Bee 2010. 073

Pealkiri: Tulba-ahv

Autor: Juha Vuorinen

Kuupäev: 01. juuni

Lehekülgi: 192

Sisu: "Joomahullu päevaraamatu" järg.
Peategelane Juha Berg seikleb iharate naisreisijate, isesüttivate tiblade ja narkokurjategijate keskel. Kuhugi pole kadunud ka vanad joomavennad: idioodist rasvarull Kristian ja sõjahull sadist-pervert Mikael.

Arvamus: Korralik kõhutäis naeru jällegi. See raamat oli tõesti vähemalt sama hea, kui 'Joomahullu päevaraamat', võib-olla isegi paremgi. Kahju oli sellest, et see nii lühike oli ja ruttu läbi sai, aga seda suurema hooga saab hakata varsti järgmist osa lugema siis.
Tagasi üles Go down
Bee
Vapper lohetapja
Bee


Female Postituste arv : 146
Age : 30
Asukoht : craztyown

Bee 2010. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Bee 2010.   Bee 2010. Icon_minitime1/7/2010, 14:17

17.
Bee 2010. 465

Pealkiri: Tung tappa: Seksuaalmõrvarid läbi aegade

Autor: Guido Ilves

Kuupäev: 30. juuni

Lehekülgi: 470

Sisu: Läbi aegade on olnud inimesi, kes on tapnud ilma igasuguse näilise põhjuseta ning erakordse julmusega. Miks inimene muutub mõrvariks? Paljud uurijad pakuvad tapmiskire põhjuseks bioloogilisi kõrvalekaldeid.
Peale bioloogiliste faktorite on palju teisigi tegureid, mille koosmõjul võib inimene muutuda sadistlikuks mõrvariks.
Kuigi ajaloost oli juba ammu teada maniakke, kes olid tapnud kümneid ja sadu inimesi, hakati seksuaalmõrvaritele suuremat tähelepanu pöörama alles pärast järgmist sündmust.
1888. aastal tapeti Londonis mõne kuu jooksul kuus prostituuti. Kõik ohvrid olid tükeldatud. Politseile oli selge, et tegemist polnud röövmõrvadega. Rappija Jackiks ristitud tundmatu mõrtsukas (polnud kahtlust, et kuus naist oli tapnud üks ja seesama isik) jäigi tabamata. Küll aga äratas see mõrvasari avalikkuses suurt tähelepanu. Paljud kriminalistid, psühholoogid ja arstid hakkasid otsima vastust küsimusele, miks inimene muutub sääraseks sadistiks. Miks on seksuaalmõrvarid pea eranditult mehed? Milline on tüüpiline sarimõrvar ning kuidas ja mis asjaoludel saab tapahimu alguse? Käesolevas raamatus tuleb juttu kõigi aegade kurikuulsamatest sarimõrvaritest.

Arvamus: Okei, ma lugesin seda raamatut kuu aega, aga see oli seda tõesti väärt. Tõsiselt huvitav raamat, mis pani mind vahepeal oma juhtumitega tõesti hämmastama, milleks inimesed võimelised on. Jube, huvitav, haarav, imestama panev ja mida kõike veel. Ma ei ütle, et ma soovitan seda raamatut kõigile soojalt, aga minu arvates oli see tõsiselt hea raamat. Võite mind imelikuks nüüd tembeldada, aga tõsiselt, minu jaoks on selliseid asju huvitav lugeda, mitte et ma muidugi ise midagi taolist kunagi teha plaaniks.
Tagasi üles Go down
Bee
Vapper lohetapja
Bee


Female Postituste arv : 146
Age : 30
Asukoht : craztyown

Bee 2010. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Bee 2010.   Bee 2010. Icon_minitime1/7/2010, 14:39

18.
Bee 2010. 406

Pealkiri: Punane vänt

Autor: Juha Vuorinen

Kuupäev: 01. juuli

Lehekülgi: 107

Sisu: Kultusraamatuks saanud Joomahullu päevaraamatu ähmased antikangelased kakerdavad nüüd Juha Vuorise netis ja varasemates raamatutes avaldamata lugudes. Osa neist kirjutas Vuorinen ajalehte Myrkky, kus need avaldati juba millalgi möödunud sajandil.
Punane Vänt sisaldab ka palju varem avaldamata jõledusi.
Mis juhtub, kui Pisi-Juha satub Punane Vänt Ltd reklaamikirjade tulva ohvriks? Kas läheb kaubaks..?

Arvamus: Mnja, eelmised osad olid paremad mu arust, kuigi ka siin oli kohti, kus muidu ei saanud, kui lihtsalt pidi valjuhäälselt itsitama. Võib-olla mind häiris selle osa juures tegelikult see, et eelmine osa lõppes nii huvitava koha pealt ja nüüd ei saanudki edasi lugeda, vaid selles raamatus olid Juha ja ta 'sõprade' varasemad seiklused.


Tagasi üles Go down
Bee
Vapper lohetapja
Bee


Female Postituste arv : 146
Age : 30
Asukoht : craztyown

Bee 2010. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Bee 2010.   Bee 2010. Icon_minitime15/7/2010, 13:56

19.
Bee 2010. 971

Pealkiri: Suve armastus

Autor: Wendy Loggia

Kuupäev: ei mäleta

Lehekülgi: 208

Sisu: Sõbrad alatiseks?
Juba sellest ajast, kui Noah ja Med olid viiesed, on nende perekonnad koos mere ääres suvepuhkust veetnud. Noah naudib sõpruses Megiga kõike - nende hilisõhtuseid vestlusi, rannavolle lahinguid, meeleolukaid matku piki rannikut. Kuid sellel suvel märkab Naoah Megi juures hoopis midagi muud... Näiteks seda, kui ilusaks on tüdruk muutunud. Kuid Noah ei lase äkilisel kiindumusel sõprussuhetele kiilu lüüa... või laseb?

Arvamus: Ma ei saa aru, miks ma seda üldse lugema hakkasin. Täiesti kõige tüüpilisem imal armastuslugu, mulle eriti ei meeldinud.
Tagasi üles Go down
Bee
Vapper lohetapja
Bee


Female Postituste arv : 146
Age : 30
Asukoht : craztyown

Bee 2010. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Bee 2010.   Bee 2010. Icon_minitime26/9/2010, 13:52

20.
Bee 2010. Raamat-puhastus-esikaas

Pealkiri: Puhastus

Autor: Sofi Oksanen

Kuupäev: 19.september

Lehekülgi: 318

Sisu: “Puhastus” on Eesti juurtega Soome kirjaniku Sofi Oksaneni kolmas romaan. Maineka Finlandia kirjanduspreemia pälvinud raamat kinnitab pilgu Eesti lähiajaloole, ühe rahvakillu ja üksikisikute valikutele või valikute puudumisele repressiivses ühiskonnas. Samuti on see lugu vaimsest ja füüsilisest vägivallast, ühtaegu nii nõrkadest kui vapratest naistest meeste agressiivses maailmas. See on lugu olevikku kummitavast minevikust, lugu kadedusest, kättemaksust ja lunastusest. Psühholoogiliselt kihiline, sotsiaalselt tundlik, sü²eeliselt hoogne, põhjamaiselt poeetiline. Kõrvalpilk meie rahvuslikule traagikale ajaloo alasi ja haamri vahel.

Arvamus: Väga meeldis. Üldisemalt pani mõtlema selle aja üle ja nende tingimuste üle, milles paljud inimesed olid sunnitud elama ja milleks inimesed kõik tegelikult ikkagi võimelised on. Ei teagi nüüd, kas see käitumine oli just sõja süü, või on inimesed isegi juba piisavald hukas, et selliseid asju korda saata. Kindlasti soovitan lugeda.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Bee 2010. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Bee 2010.   Bee 2010. Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Bee 2010.
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» 20 . 02. 2010
» 2010
» 2010
» 2010
» 2010.

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Võistlused :: Enim loetud raamatuid aastas :: 2010 :: Bee-
Hüppa: