MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 Liblikmees

Go down 
5 posters
AutorTeade
IsisQ
Teise astme kurjuse abiline
IsisQ


Female Postituste arv : 8
Age : 35

Liblikmees Empty
PostitaminePealkiri: Liblikmees   Liblikmees Icon_minitime13/10/2010, 23:52

Esimene jutt siis, mille siia üles panen Very Happy Kirjutage, mis arvate!


Varjunimi: Magus Suvi

„Valged südamed” – nii kutsuti akadeemias rebaste gruppi, mis koosnes viiest teismelisest, maailma eri paigust – jõudsid peale poolepäevast reisi sihtkohta. Nädal aega suvepuhkust kuskil Inglismaa pärapõrgus, oli kõik, mis akadeemia esimesele kursusele lubas, väidetavalt, et neid mitte ära hellitada. Haavale lisas soola veel tõsiasi, et noored teadsid, kuhu viimane kursus puhkusele suundus – Bora Borale – ja sellepärast tundus nende ees olev odav motell veel närusem.
„Valged südamed” tähistas esimese kursuse õpilaste vähest elukogemust ja naiivsust, mille õpetajad julmalt õpilastest välja treenisid, sest lõpuks pidid õpilased välja teenima „Kuldsete Kuradite” nime ja asuma tööle riikide salaüksustes üle terve maailma. Nimelt – Akadeemia oli spioonikool, mille saladuskatteks oli Andekate kool, kuhu värvati iga aasta, mitte rohkem kui kaheksa noorukit.

Seekord peeti sobivaks vaid viite kandidaati:
Enu, Aafrikast pärit poiss, kelle eriliseks andeks oli äärmiselt väledad ja ärksad refleksid ning leidlik mõistus, õppis väliagendiks ja kavatses peale õpingute lõpetamist oma kodumaale tagasi minna.
Aikaterine, Kreeka tütarlaps oli terve oma elu tegelenud gümnastikaga ja oli sellepärast võimeline end igasugustest keerulistest olukordadest välja keerutama. Tüdrukut õpetati välja väga eriliste ja riskantsete operatsioonide jaoks, mis tulevikus määraks ta maailmas ringi reisima, sest inimesi, kes kannataks vastava treeningu välja oli maailmas väga vähe ja kui leitud, pidi talenti jagama.. muidugi nende vahel, kes rohkem maksid.
Saskia oli Saksamaa kurikuulsaima häkkeri tütar ja ühtlasi ka viimase teadmiste pärija, mis tegi tüdrukust suurepärase tehnikateadlase ja analüütiku. Neiu oli üliandekas, aga kahjuks oli ta pärinud ka isa kõrgi hoiaku, mis tegi talle väga raskeks õpetajatele allumise ja akadeemia reeglite järgimise.
Matvei, Venemaa valitsev poksit¹empion jäi värvajatele silma range distsipliini ja ustavuse pärast. Võistlusel viimast vastast alistades näitas noormees välja brutaalset jõudu, mis oli raske treeningu tulemus. Tema ülesandeks tulevasel tööl oleks vastastest toore jõuga läbi murda.
Ja Hitomi, jaapanlanna, kelle IQ ületas 145 piiri. Akadeemias keskendus tema õppekava peamiselt analüütiku tööle, aga tüdruk, kes oli Nancy Drew raamatute suurim fänn, oli ka ülimalt andekas salaja ringi luuramises. Mistõttu sai ta kõrvalaineid väliagendi õppekavast.

„Meil on aastas nädal aega puhkust ja see on koht, kuhu nad meid saadavad?” ei suutnud Hitomi ikka veel oma silmi uskuda. Mitte ühegi noore emakeel ei olnud inglise keel, aga just selles keeles nad omavahel suhtlema pidid, et teineteisest üldse aru saada. Samas oli see ka üks akadeemia reeglitest.
Saskia ohkas raskelt ja hakkas ees minema. Ta tundis nagu akadeemia oleks talle isiklikult kätte maksnud ja ta siia urkasse saatnud.
Teised hakkasid ka siiski lõpuks liikuma ja vaikuses suundus kamp madalasse, ebamäärast värvi puumajja.


Viimati muutis seda IsisQ (26/10/2010, 21:11). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles Go down
GossipGirl
Hüsteeriline naerja
GossipGirl


Female Postituste arv : 929
Age : 32

Liblikmees Empty
PostitaminePealkiri: Re: Liblikmees   Liblikmees Icon_minitime13/10/2010, 23:53

Nagu ma sulle juba msnis ütlesin - väga 5+ jutt. Super!
Uut osa!

:)
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Liblikmees Empty
PostitaminePealkiri: Re: Liblikmees   Liblikmees Icon_minitime16/10/2010, 14:48

Ma usun, et sellest tuleb päris hea lugu, kuigi see meenutab õige pisut ühte raamatut, mida ma aasta-paar tagasi lugesin (ma pean silmas "Spioonikooli").
Tagasi üles Go down
IsisQ
Teise astme kurjuse abiline
IsisQ


Female Postituste arv : 8
Age : 35

Liblikmees Empty
PostitaminePealkiri: Re: Liblikmees   Liblikmees Icon_minitime25/10/2010, 22:35

Uus osa siis valmis Very Happy Loodan, et meeldib..

Varjunimi: Liblikmees

Igaüks oma toas sisse seadnud, said noored mõne aja pärast jälle väljas kokku, et sööma minna ja ümbrust uurida. Motellis puudus söökla - kui mitte arvestada ühte vana automaati, milles olid vaid üksikud, üle hinnatud snäkid – ja sellepärast otsustati, motelliomaniku soovitusel ühte jõeäärsesse pubisse minna.
Motelli ja pubi eraldas umbes 1,5 km looklevat teed, mille ääres seisis kogu väike küla – mõned poed, postkontor, kirik ja elamud. Polnud politseid, tuletõrjemaja ega isegi bensiini jaama.
Pubi ise oli ehitatud vanasse vesiveskisse ja nägi päris õdus välja. Grupp jäi pubi ukse ees seisma ja vaatas tuldud teed tagasi – tänavatel ei olnud üldse inimesi – ning edasi – nii kaugele kui silm ulatus, laiusid põllud ja karjamaad.
„Väga armastusväärne külake,” ütles Saskia sarkastiliselt ning pööras külale selja, et pubi uksest sisse minna.
„Tontlik,” mõmises Matvei, samuti sisse minnes. Teised järgnesid vaikuses.

Seest oli pubi sama mõnus, nagu väljast paistis, põles sume valgus, vaikselt mängis tavaline kõrtsimuusika ja baari taga toimetas turske meesterahvas.
„Graham, kliendid!” hõikas mees oma seljataha ning pöördus siis tulijate poole:
„No tere, tere, lapsed.. Muidugi terve küla juba teab teie tulekust, meil pole ammu nii palju võõraid korraga käinud. Minge istuge lauda, Graham toob teile kohe menüüd.”
„Gra..” hakkas mees uuesti karjuma, kui tema seljataga olev uks avanes ja välja astus tüdinud näoga nooruk, kuid kelle ilme tulijaid nähes kohe rõõmusuiseks muutus. Poiss krabas letilt mõned menüüd ja tuli peaaegu keksides laua juurde. „Valged südamed” manasid ühisel nõul näole viisaka naeratuse.
Graham hoidis end vaos kuni tellimuste lauda toomiseni kuid trügis siis samuti laua taha istuma ja hakkas monoloogi pidama. Tuli välja et poiss oli ainuke omavanune külas ja kuna ainuke kool 50 km raadiuses oli mõni aasta tagasi kinni pandud, jäi nooruki haridustee pooleli ning nüüd töötas ta isa alluvuses. Oma sõbrad olid poisil muidugi olemas, kuid neidki nägi järjest harvem ja enamus ajast veetis poiss tööd tehes või üksi ringi konutades. Niisiis oli ta üsna elevil, kui kuulis motellist, et saab endale nädalaks ajaks seltsilised.
Veendunud, et Graham pole mingi ullike, kellest peab võimalikult leebelt end eraldama, laskis seltskond end lõdvaks ja nautis hubast olemist ja puhkust.
Enne lahkumist leppisid noored kokku, et kohtuvad õhtul uuesti, kui pubi köök juba suletud on ja isa Grahami abi enam ei vaja.


*

Kell oli üheksa õhtul ja „Valged südamed” jalutasid jälle küla teise otsa, et Grahami ekskursioonile minna. Küla nägi nüüd veel mahajäetum välja kui päeval ja alateadlikult liikus kogu kamp üksteisele järjest lähemale. Pubini jõudes aga rahuneti jälle maha sest juba üsna kaugelt kostis nendeni rahvamelu ja vilkuvad tuled. Natukese aja pärast nägid nad Grahamit juba neile vastu jalutamas, rõõmus nägu peas ja kundedele „head aega” hüüdmas.
„Kas te olete kunagi kuulnud liblikmehest?” küsis poiss kamba käest „tere” asemel.
„Eem.. ei?” vastati enamvähem kooris.
„Siis on mul au teid harida,” ütles Graham pidulikult ja jagas laiali 3 taskulampi, jättes ühe enda kätte ning hakates kõige ees minema, ootamata, kas tal on järgnejaid. Muidugi kõik läksid. Taskulampe hoidsid Saskia ja Enu, niiet ülejäänud koondusid nende ümber ja nii asusid noored teele pubist edasi, põldude vahele.

Umbes kümme minutit kõnniti vaikuses Grahami järel, kes siis järsku, keset teed seisma jäi ja ringi keeras. Ta mõõtis maad nende ja pubi vahel ning koukis siis taskust välja suitsud ning pakkumata teistele, läitis ühe, tõmbas paar mahvi ning hakkas siis muie suul edasi kõndima ja lõpuks ka rääkima.
„Kuuekümnendate aastate lõpus hakkasid siinkandis liikuma jutud kummalisest ja hirmsast olendist – Liblikmehest, keda mitmed inimesed olid nendesõnutsi ühe mahajäetud relvatehase juures näinud. Nad nägid pimeduses kahte hõõguvat täppi ja hiiglaslikku inimese kujuga figuuri, seljal suured kokkupandud tiivad. Sellest teatati isegi politseile ja lugu ilmus ka kohalikus meedias.”
Graham jäi vait ja kõndis rahulikult edasi, oma suitsu nautides.
„Ja kuhu me lähme siis?” küsis Hitomi kannatamatult.
„Relvatehase juurde,” vastas Graham ja pidas pika paljutähendusliku pausi, ennem kui naerma hakkas ja seletas: „Kui ma veel koolis käisin, siis tegime kõikide kooliõpilastega sinna ühe kunstiteose, mis on pühendatud Liblikmehele. Relvatehasest on järel vaid mõned seinad ja need on kaunistatud meie kujutluspiltidega sellest olendist.”
Poiss tõmbas viimase mahvi, viskas koni maha ja tallas sellel natuke aega ning jätkas siis: „Õhtul viin ma teid sinna kahel põhjusel: Esiteks ei ole mul päeval vaba aega ja teiseks on see pimedas palju võikam vaatepilt.”
Graham naeris jälle endamisi ja jälgis teiste kaasahaaratud näoilmeid. Ta hakkas jälle edasi kõndima ning oma lugu enne kohalejõudmist lõpuni jutustama.
„Pärast muutusid teated liblikmehe nägemisest harvemaks ja lõpuks vaibusid üldse, sest 20. augustil 1966, sai sellele piirkonnale osaks kõigi aegade suurim katastroof: suvefestivalil plahvatasid raketikonteinerid ja sellest sai alguse kolme naaberküla maani maha põlemine, kuna tuli levis liiga kiiresti ja abi ei jõudnudki kohale. 52 inimest hukkus.”
Poiss aeglustas sammu ja lisas: „Mitu aastat hiljem ilmus mingilt anomaalsete nähtuste uurijalt raamat „Liblikmehe ettekuulutus”, mis seostas olendi ilmumist õnnetusega.”
Grahami jutustus oli otsa saanud ja viimased minutid kõnniti jälle vaikuses, kuni teejuht ütles: „Me oleme kohal!”
Tagasi üles Go down
GossipGirl
Hüsteeriline naerja
GossipGirl


Female Postituste arv : 929
Age : 32

Liblikmees Empty
PostitaminePealkiri: Re: Liblikmees   Liblikmees Icon_minitime25/10/2010, 22:45

Ikka veel super :)
Ma tahan juba nii väga edasi lugeda, et kirjuta veel pikemaid osi Very Happy
Tagasi üles Go down
IsisQ
Teise astme kurjuse abiline
IsisQ


Female Postituste arv : 8
Age : 35

Liblikmees Empty
PostitaminePealkiri: Re: Liblikmees   Liblikmees Icon_minitime26/10/2010, 00:29

Halo Yuri kirjutas:
Ma usun, et sellest tuleb päris hea lugu, kuigi see meenutab õige pisut ühte raamatut, mida ma aasta-paar tagasi lugesin (ma pean silmas "Spioonikooli").

Olen isegi lugenud seda kunagi Razz Ei mäleta peaaegu üldse, millest see rääkis..
Aga enam vist ei meenuta üldse seda?! Very Happy

Ja GG.. Tänud toetuse eest Razz (KL)
Tagasi üles Go down
GossipGirl
Hüsteeriline naerja
GossipGirl


Female Postituste arv : 929
Age : 32

Liblikmees Empty
PostitaminePealkiri: Re: Liblikmees   Liblikmees Icon_minitime26/10/2010, 15:42

Ikka ja alati :*
Tagasi üles Go down
Missk
Teise astme kurjuse abiline
Missk


Female Postituste arv : 7
Age : 35
Asukoht : Iirimaa

Liblikmees Empty
PostitaminePealkiri: Re: Liblikmees   Liblikmees Icon_minitime26/10/2010, 16:32

väga-hea-on-põnev.ootan-järgmist-osa:P
Tagasi üles Go down
IsisQ
Teise astme kurjuse abiline
IsisQ


Female Postituste arv : 8
Age : 35

Liblikmees Empty
PostitaminePealkiri: Re: Liblikmees   Liblikmees Icon_minitime26/10/2010, 16:54

OT: Kunagi sai vanas foorumis kah üks jutt üles pandud.. Kui kedagi huvitab, siis panen lingi siia üles
http://snlhmn.proboards.com/index.cgi?board=draama&action=display&thread=11

Nimi on "Kuidas vanglasse sattuda" (Draama)
- see on poolik, aga samas lõppeb suht normaalselt ära.. Razz järge vist enam ei tule..
Tagasi üles Go down
Senseless.
Kojamees
Senseless.


Female Postituste arv : 30
Age : 25

Liblikmees Empty
PostitaminePealkiri: Re: Liblikmees   Liblikmees Icon_minitime27/10/2010, 10:18

Mulle meeldib. Kuskil oli 'üle hinnatud'. Minuarust on see kokku. Very Happy
Ja mulle meeldib Saskia kõige rohkem. Graham tundub veits kahtlane.
Uut tahaks. xD
Tagasi üles Go down
Sulesepp
200 posti tüüd
Sulesepp


Female Postituste arv : 207
Age : 30

Liblikmees Empty
PostitaminePealkiri: Re: Liblikmees   Liblikmees Icon_minitime3/12/2010, 21:48

saskia- i like that name:D

nõuame uuut!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! tungivalt!!!!!!!!!!!!!!!
sõnakasutus on hea, keep going;D




aaa, ja see teine jutt, mille lingi sa üles panid. Kas sa tõesti ei tahaks seda edasi teha? see on ikka julmalt hea. Nii tõeline, eriti see ninaluu koht, mul hakkas reaalselt halb seda lugedes:D ausalt see on isegi parem kui liblikmees (kuigi ma veel ei tea ju tglt) aga ikkagi. Ole mees või kes iganes ja tee lõpuni:D
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Liblikmees Empty
PostitaminePealkiri: Re: Liblikmees   Liblikmees Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Liblikmees
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Jutud :: ARHIIV :: Ulme (vanemad)-
Hüppa: