MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 2011

Go down 
2 posters
Mine lehele : 1, 2  Next
AutorTeade
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

2011 Empty
PostitaminePealkiri: 2011   2011 Icon_minitime2/1/2011, 20:43

Uus aasta, uued raamatud. :)

1.raamat
2011 733
Pealkiri: ,,Ohtlik armas"
Autor: Melissa Marr
Lehekülgede arv: 309
Sisu: On kolm reeglit millest Aislinn peab kinni pidama- 1) Ära kunagi ärata haldjates enda vastu huvi 2) Ära vasta nähtamatule haldjale ning 3) Ära jõllita nähtamatuid haldjaid. Kahjuks või õnneks on hakanud ennast tema külge kleepima haldjate Suvekuningas Keenan, kelle ainus soov on teha Aislinnist oma kuninganna, kuna tüdruk on eriline, ta näeb haldjaid, nähtamatul kujul. Ning peagi sõltub sellest tema elu.
Arvamus: Ma olen vilets sisukirjeldaja Very Happy
Aga no...täitsa keskmine oli. Kuigi raamat ei suutnud mind eriti kaasa haarata. Tegelased...olid kuidagi...pealispinnalised. Aga võib-olla on asi minus. Võib-olla mitte :)
Hinne: 8/10
Tagasi üles Go down
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

2011 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011   2011 Icon_minitime9/1/2011, 15:56

2.raamat
2011 Neelatud
Pealkiri: ,,Neelatud"
Autor: Simon Holt
Lehekülgede arv: 207
Sisu: Kui Reggie loeb salapärasest vanast päevikust neeljate kohta, peab ta neid vaid anonüümse nõdrameelse vaimusünnitiseks. Kuid kui ta väikevend Henry hakkab veidralt käituma, on selge, et need olendid eksisteerivad ka väljaspool hullumeelse naise kujutlusvõimet, ning Reggie saab teada, mis juhtub siis, kui hirmudest saab tõelisus.
Oma lähedaste päästmiseks peab Reggie õppima, kuidas luupainajate maailmas ellu jääda. Suudab ta alla neelata oma hirmud, enne kui need neelavad tema?
Arvamus: See oli väga-väga hea raamat. Alguses kui selle laenutasin, olin suhteliselt kriitiline. Kujutasin igasugu asju ette. Kuid terve sisu oli nii kaasahaarav, et ei suutnud lõpetadagi. Tahaks juba uusi lugeda Razz
Hinne: 10/10
Tagasi üles Go down
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

2011 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011   2011 Icon_minitime11/1/2011, 18:04

3.raamat
2011 049
Pealkiri: ,,Helisev muusika"
Autor: Maria Augusta von Trapp
Lehekülgede arv: 284
Sisu: Ülipopulaarse muusikali «Helisev muusika» aluseks olev Maria von Trapp'i mälestusteraamat räägib suures osas sellest, mis juhtus pärast muusikalisündmuste lõppu, kui Trapi laulupere kolis Ameerikasse. See on südamlik ja siiralt jutustatud lugu Euroopa sõjapõgenike saatusest USA-s. Kuna muusikalist tuntud sü¾ee moodustab tegelikult vaid väikese osa raamatust, sobib teos suurepäraselt lava- ja filmielamust täiendama.
Arvamus: Alguses oli kuidagi väga võõras lugeda, kuna Georg von Trapp oli väga teistsugune. Jah, ta kutsus päriselt enda lapsi viledega, kuid samas oli tal parem iseloom, kui filmis ja etenduses.
Kui see oleks olnud kellegi väljamõeldud lugu, oleksin arvatavasti hoopis teise pilguga raamatut lugenud. Kuid kuna kõik need inimesed elasid/elavad päriselt, teeb see kokku hoopis midagi muud, midagi...muinasjutulist.
Hinne: 9/10
Tagasi üles Go down
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

2011 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011   2011 Icon_minitime23/1/2011, 10:58

4.raamat
2011 373
Pealkiri: ,,Nullpunkt"
Autor: Margus Karu
Lehekülgede arv: 367
Sisu: ,,Nullpunkt" on aus ja ilustamata romaan 21. sajandi algusaastate Eesti koolinoorte elust. Peategelasel, probleemsest kodust ja halvast koolist pärit Johannesel õnnestub end ühte Tallinna eliitkooli sisse rääkida, kuid peagi avastab eluterve ja hea huumorimeelega poiss eneselegi üllatuseks, et erinevate kokkusattumuste tõttu on ta klassikaaslaste poolt jõuliselt heidikustaatusse tagandatud ning tema ees seisab vankumatu sotsiaalne blokaad. Esialgu proovib Johannes küll enda mainet päästa, kuid nagu rabalaukas üksida rappides vajub üha sügavamale ja sügavamale, kuni põhja enam pole ja lootust ei paista.
Arvamus: See oli ÜLIHEA! Kõik see sisu ja sündmused ja autori kirjutamisstiil- SUPER! Siiamaani vist parim Eesti noorsookirjanduse raamat, mida lugenud olen.
Hinne: 10/10
Tagasi üles Go down
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

2011 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011   2011 Icon_minitime25/1/2011, 15:56

5.raamat
2011 735
Pealkiri: ,,Vaadeldes rändavaid pilvi"
Autor: Oskar Luts
Lehekülgede arv: 288 (lugesin 70 lk)
Sisu: Käesolev kogumik sisaldab kaks eesti kirjandusklassiku mälestusraamatut, lisaks nimijutustusele ka jutustuse «Kuldsete lehtede all».
Mõlemas teoses jutustab autor oma nooruse kõige huvitavamatest aastastest – kooliajast.
Arvamus: Tegelikult oli ,,Vaadeldes rändavaid pilvi" 130 lk. aga ma ei jõudnud lugeda lõpuni. Ja arvatavasti ei loegi, sest need 70 lk. sai vaevaga läbi. Kohe üldse pole sellised jutud minu teema...
Hinne: 4/10


Viimati muutis seda White Wolf (8/2/2011, 20:25). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

2011 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011   2011 Icon_minitime31/1/2011, 15:46

6.raamat
2011 052
Pealkiri: ,,Mõistus ja tunded"
Autor: Jane Austen
Lehekülgede arv: 452
Sisu: Õed Elinor ja Marianne jäävad pärast isa surma koos ema ja noorema õega majanduslikult väga raskesse olukorda. Mõlemad tütarlapsed on armunud ja abiellumine oleks ka perekonna seisukohalt igati teretulnud, kuid sobiva mehe otsingud ei kujune sugugi lihtsaks. Tüdrukutel tuleb teha suhete ja sundolukordade rägastikus elu esimesed rasked valikud.
Arvamus: Kui väljaarvata see, kui kaua ma seda lugesin (kuna põhiliselt polnud mul üldse aega), siis oli lugu täitsa tore. Mõnede kohtade peal vajus ära, aga samas võisid järsku lihtsalt selle raamatu külge naelutuda ja mõtlesid pidevalt, kuidas teos edasi läheb.
Ja muidugi see aeg...
Hinne: 7.5/10
Tagasi üles Go down
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

2011 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011   2011 Icon_minitime25/2/2011, 13:51

7.raamat
2011 Peasuu
Pealkiri: ,,Pea suu! / Tõmba uttu!"
Autor: Helga Nõu
Lehekülgede arv: 273
Sisu: Selles raamatus on kaks põnevat lugu noortest, kelle elu pole enamasti muretu ja mitte kunagi lihtne. Esimene ulatub Rootsist Eestisse ja teine vastassuunas Eestist Rootsi.
Segadusi ja probleeme on noortel nii koolis kui ka südameasjades ning tihti kipuvad nende tegemised kujunema ohtlikumaks seikluseks, kui nad ootavad või soovivad.
Arvamus: Tegelikult ma ei teagi, mida neist lugudest arvata. ,,Tõmba uttu!" läks mulle paremini peale, kuna see oli sisukam ning huvitavam, aga kummagi vastu ei tekkinud mingit vaimustust.
Hinne: 7,5/10
Tagasi üles Go down
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

2011 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011   2011 Icon_minitime27/2/2011, 17:19

8.raamat
2011 Kutsutudkylaline_100px
Pealkiri: ,,Kutsutud külaline"
Autor: Wimberg
Lehekülgede arv: 168
Sisu: 12-aastase Marteni vanaema sureb ära. Eks ta oli ka juba vana inimene. Nii et selles mõttes asjade tavapärane käik. Aga tavapärane pole hoopiski see, et vanaema vaim hakkab võtab Marteniga ühendust ja hoiatab lähitulevikus juhtuvate sündmuste eest. Ja need sündmused ei jää tulemata. See raamat on tugevate närvidega lastele, kellele meeldivad jutud vaimudest ja üleloomulikest nähtustest. Õhtul hilja või üksi kodus lugeda ainult omal vastutusel! Ega kunagi ei tea, mis kolks see seal elutoas käis...
Arvamus: Selline tore laste õudusjutt, kus 12-aastane poiss on kujutatud kuidagi nooremana, kui tänapäeval sellises vanuses olevad inimesed.
Hinne: 5/10
Tagasi üles Go down
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

2011 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011   2011 Icon_minitime28/2/2011, 14:28

9.raamat
2011 271
Pealkiri: ,,Tuulest viidud" I.osa
Autor: Margaret Mitchell
Lehekülgede arv: 430
Sisu: Kodusõda Ameerika Ühendriikides, lõunaosariikide lüüasaamine, rekonstruktsioon – selline on ajalooline taust, mis saadab peategelase , hellitatud ja isepäise kaunitari Scarletti armastuse lugu ja tema dramaatilist elukäiku.
Arvamus: Ma olen alati imetlenud Scarletti tugevus, kuigi ta natuke õel suhtumine lähedastesse ei näidanud naist just kõige paremas valguses. Meeldis, et raamatus oli hästi kirjeldatud Ameerika kodusõda ning samuti oli tegelasi väga hästi kirjeldatud.
Hinne: 10/10
Tagasi üles Go down
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

2011 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011   2011 Icon_minitime26/3/2011, 12:16

10.raamat
2011 217
Pealkiri: ,,Bree Tanneri lühike teine elu"
Autor: Stephenie Meyer
Lehekülgede arv: 173
Sisu: Bree Tanner vaevu mäletab elu enne oma tavatult võimsaid aistinguid, üliinimlikke reflekse ja pidurdamatut jõudu. Elu enne lakkamatut verejanu… elu enne seda, kui temast sai vampiir. Bree teab, et kooselu teiste verinoortega on ohtlik ja järgida tuleb paljusid reegleid: valva oma seljatagust, jää märkamatuks ja ennekõike – ole päikesetõusuks kodus või sure. Üht ta aga ei tea: tema surematu-elu läheneb kiiresti lõpule.
Bree leiab ootamatu sõbra – verinoores vampiiris Diegos, kes, nagu Breegi, tunneb huvi nende salapärase looja vastu, keda nemad teavad vaid temana. Nad taipavad, et verinoored on kõigest etturid mängus, mis on ulatuslikum, kui nad aimatagi oskasid, ning Bree ja Diego peavad valima, kelle poolt olla ja keda usaldada. Aga kui kõik, mida vampiiride kohta tead, põhineb valedel, kuidas siis tõeni jõuda?
Arvamus: Mõnus oli üle pika aja taas vampiiride maailma siseneda ning vanu häid aegu meenutada. Raamat oli natuke lühike, minu jaoks. Ja sp. ei suutnud ma Bree ja Diego tunnetesse sügavamalt süveneda. Aga samas oli täitsa mõnus lugeda, mida Bree sellest kõigest seal arvas ja mõtles.
Hinne: 8/10


10 raamatut võrdub 2733 lk

Tagasi üles Go down
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

2011 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011   2011 Icon_minitime11/4/2011, 18:57

11.raamat
2011 -robinson-crusoe-elu-ja-kummalised-seiklused-daniel-defoe
Pealkiri: ,,Robinson Crusoe"
Autor: Daniel Defoe
Lehekülgede arv: 254
Sisu: Robinson Crusoe jääb laevaõnnetuses ainsana ellu ning satub üksikule saarele. Kakskümmend neli aastat ei näe ta ühtki inimolevust, kuni ühel päeval toob saatus tema saarele Reede, kellest saab Robinsoni ustav kaaslane.
"Robinson Crusoe" ilmus 1719 ja pani aluse ühele kaasaja müütidest – inimese võimelisusele tulla toime iseenda ja loodusega, oskusele säilitada kaine mõistus ja optimistlik meel ka rasketes olukordades.
Arvamus: Klassika, mis minule paraku peale ei läinud. Võib-olla, kui oleks olnud rohkem aega, oleks olnud arvamus teine, aga siiski...
Hinne: 6/10
Tagasi üles Go down
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

2011 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011   2011 Icon_minitime11/4/2011, 18:59

12.raamat
2011 204
Pealkiri: ,,Kurjus"
Autor: Jan Guillou
Pealkiri: 272
Sisu: Raamatus kirjeldatakse vägivalda Rootsi argielus. Me näeme peategelast Erikut koduses kurjuses sadistist isa kõrval ning ka kooliõue kampade keskel. Erik heidetakse jõhkra käitumise pärast koolist välja ning ta satub internaatkooli. See maailm on tulvil suuremate omavoli väiksemate üle. Eriku katsed hakata vastu vanemate koolikaaslaste rõhumisele viivad vägivallaahelani, mida ta ajapikku enam valitseda ei suuda. Asi kasvab üle avalikuks sõjaks. Lõpuks on Erik valmis otsustavaks kättemaksuks...
Arvamus: See raamat...oli midagi väga teistsugust. Kui tavaliselt ei meeldi mulle teosed, mille tegelasteks on vaid poisid/mehed, siis see siin...Super! Suutis tõeliseid emotsioone esile tuua ( ehk viha, võidurõõm, põnevus). Kunagi 9-aastaselt laenutasin seda esimest korda, kuid lõin pärast kümmet lehekülge raamatu kinni.
Meeldis, et väga hästi olid seletatud löögid kaklustest. Andis sellise eheda tunde.
Hinne: 9/10 (ja ma ei oska isegi öelda, miks ma täispunkte ei pannud)
Tagasi üles Go down
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

2011 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011   2011 Icon_minitime28/4/2011, 21:13

13.raamat
2011 058
Pealkiri: ,,Kirjaklambritest vöö"
Autor: Mare Sabolotny
Lehekülgede arv: 176
Sisu: «Kirjaklambritest vöö» on sünge sissevaade tänapäeva noorte mõttemaailma ja elusse, kus koolitüdimuse, popitegemise ja pisitülide kõrval mängivad kaalukat rolli ka alkohol ja uimastid, seks ja aids, depressioon ning söömis- ja uneprobleemid.
Raamatu peategelane, 16-aastane Kati, on pealtnäha tavaline mässumeelne teismeline. Ta käitub vahel iseendalegi arusaamatult, rääkimata emast-isast ja õpetajatest. Ta ei taha olla korralik ja keskmine, vaid hoopis metsik ja salapärane. Kuid üks tegu viib teiseni, probleemide hulk muudkui kasvab ning üha painavamaks muutuva kurbmängu lõpptulemus on ootamatult traagiline.
Arvamus: Peaaegu pool raamatut tõmbasin ma paraleere näidendiga, mis mulle ei meeldinud. Samas, kui pärast raamatu kätte võtsin, oli kõik arusaadavam ning esialgu tundunud must depressioonipilv, mis selle looga kaasas käis, hakkas hajuma. Nii noore autori kohta ka väga hea looke, kuid mitte üks parimatest.
Hinne: 8/10
Tagasi üles Go down
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

2011 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011   2011 Icon_minitime1/5/2011, 13:22

14.raamat
2011 039
Pealkiri: ,,Kui Patty käis kolled¾is"
Autor: Jean Webster
Lehekülgede arv: 115
Sisu: Lõbus romaan Patty Wyattist, tema sõbrannadest ning nende ühistest kolled¾iaastatest.
Arvamus: Mõnus ja kerge lugemine, saab nalja ja üldse on tore. Kahju ainult, et nii lühike.
Hinne: 9/10
Tagasi üles Go down
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

2011 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011   2011 Icon_minitime4/5/2011, 16:38

15.raamat
2011 598
Pealkiri: ,,Minu Austraalia"
Autor: Airi Ilisson-Cruz
Lehekülgede arv: 303
Sisu: Pime possumionu kolistab elektritraate pidi kui kass, mängukaru moodi koaalad nosivad puu otsas eukalüptilehti ja väledad pisikesed gekod vilistavad elutoa seintel laulda. Tänavapilt näeb välja kui üks jumalavallatu multikultuuri supp ja inglise keelt kogeb uskumatu aktsendiga variatsioonides.
Austraalia, unistustemaa.
Eestis oli mul just nagu kõik olemas, ainult et hing ei andnud rahu. Lõpuks läksin, ikka seda oma unistust otsima. Jutustasin punase kahemeetrise kängurust sõbraga Austraalia unenägude aegadest ja kihutasin hiigelrekkadel läbi tuhandeid kilomeetreid kõrbeavarusi. Tassisin farmis ananasse ja arbuuse, müütasin linnatänavail loteriipileteid ning teenisin ettekandjana nagu sajad teisedki noored eestlastest ilmarändurid. Seikluste keskel leidsin ootamatult selle, mida enesele teadmata otsinud olin.
Arvamus: Väga mõnus ja kerge oli lugeda. Sai palju teada Austraaliast ja selle kultuurist ning loodusest. Reisile tahaks sinna ikka minna, aga arvesse võttest, et seal väga palju madusi, konne, amblike ja muid tegelasi, siis elupaiga otsimise seal jätaks vahele. :) Vahepeal jäi jutt küll natuke toppama, aga siis jälle läks huvitavamaks.
Hinne: 8/10
Tagasi üles Go down
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

2011 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011   2011 Icon_minitime14/5/2011, 20:22

16.raamat
2011 Moistatuslossivaremetes
,,Pealkiri: ,,Mõistatus lossivaremetes"
Autor: Reeli Reinaus
Lehekülgede arv: 232
Sisu: Laura ja Taneli suvi vanavanemate juures tõotab kujuneda üsna tavaliseks. Kuigi neil ei ole midagi selle vastu, et kahekesi ujumas ja kalal käia, peenraid rohida ja marju korjata, on nad siiski rõõmsad, kui külasse kolib uus poiss Marten. Korraga, enne kui lapsed jõuavad omavahel korralikult sõbrunedagi, kistakse nad peadpööritavatesse seiklustesse, millesse on segatud kummitused, salaviinategijad, mõistatuslik suvitaja, libaarheoloogid, muinsuskaitsjad ja kadunud aare.
Arvamus: Sündmustik oli üsna igav, ootasin paremat.
Hinne: 5/10
Tagasi üles Go down
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

2011 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011   2011 Icon_minitime22/5/2011, 20:24

17.raamat
2011 344
Pealkiri: ,,Salajane päevik" Adrian Mole, 13 3/4 aastat vana
Autor: Sue Townsend
Lehekülgede arv: 211
Sisu: Inglismaal ülimenukas raamat, mis sisaldab 13 3/4-aastase Adrian Mole'i täiesti salajast päevikut. Adrian Albert Mole on teismeline poiss, keda elu ta ümber kimbutab täpselt nii, nagu see üht 13 3/4-aastast alailma kimbutab: koolis on mingi jama, kodus jama ja vinne tuleb nagu seeni pärast vihma, mis on jällegi tõsine jama ja kõik täiskasvanud näivad olevat nõuks võtnud, et Adrian peab tegema just seda, mida tahavad nemad ja sootuks mitte seda, mida ta ise õigeks peab.
Arvamus: Suhteliselt mõttetu.. tõsiselt. Võib-olla olen ma liiga vana või noor sellise "huumori" jaoks, aga mina vähemalt ei leidnud sealt midagi naljakat.
Hinne: 2/10


Viimati muutis seda White Wolf (8/6/2011, 11:14). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

2011 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011   2011 Icon_minitime29/5/2011, 21:21

18.raamat
2011 657
Pealkiri: ,,Varjuriik"
Autor: Jenny Carroll
Lehekülgede arv: 198
Sisu: Kuueteistkümneaastane Suze oleks päris tavaline tüdruk, kui ta ei näeks surnud inimesi. Aga ta näeb ning peab sageli aitama neil lahendada asjad, mis elavate maal lahendamata jäid.
Käesolevas raamatus kolib Suze elama ema ja tema uue mehe juurde ning avastab oma üllatuseks, et tema toas elab juba keegi -- sümpaatse noormehe vaim. Vähe sellest, uues koolis tekitab segadust enesetapu sooritanud tüdruku vaim ja ihkab kõigile kätte maksta selle eest, et nemad elavad ja tema on surnud. Suze peab paratamatult sekkuma, kuigi asi võib ohtlikuks osutuda ka talle endale.
Arvamus: Lemmik, lemmik, lemmik, lemmik...Kõige rohkem meeldisid osad, kus Jesse oli :)
Hinne: 10/10
Tagasi üles Go down
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

2011 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011   2011 Icon_minitime12/6/2011, 20:18

19.raamat
2011 979
Pealkiri: ,,Mina, Coriander"
Autor: Sally Gardner
Lehekülgede arv: 300
Sisu: Minu nimi on Coriander Hobie. Olen Thomas ja Eleanor Hobie ainus laps, kes nägi ilmavalgust Issanda aastal 1643 majas Thamesi jõe kaldal Londonis. Päeval, mil mulle kingiti hõbedased kingad, algas seiklus.
Pidin välja uurima oma ema kõige peidetumad saladused...
Arvamus: Kuigi raamatu sisukirjeldus võib olla üsna tobe ja muinasjutulik, on tegelik teose sisu hoopis erinev. Täiesti üllatav, et selline raamat kuulub 4.-6. klassi kirjanduse hulka. Igatahes minu suutis see küll ära võluda. Ma oleksin arvatavasti väga solvunud olnud, kui Corianderi ja Tychoga ei oleks läinud nii nagu läks. :)
Hinne: 10/10
Tagasi üles Go down
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

2011 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011   2011 Icon_minitime12/6/2011, 20:24

20.raamat
2011 044
Pealkiri: ,,Ahastav algus" Sari õnnetuid lugusid I osa
Autor: Lemony Snicket
Lehekülgede arv: 170
Sisu: Raamatu tegelasteks on Baudelaire´i lapsed: 14-aastane leiutaja Violet, 12-aastane raamatuneelaja Klaus ja väga teravate hammastega beebi Sunny. Nad on nutikad ja head lapsed, kuid nende elu on täis ebaõnne. Juba raamatu esimeses peatükis hukkuvad salapärases tulekahjus nende rikkad vanemad ja lastest saavad orvud ning suure varanduse pärijad. Nad saadetakse elama salakavala ja õela krahv Olafi juurde, kes püüab nende varandust iga hinna eest endale saada.
Arvamus: Täitsa tore lasteraamat, aga minu jaoks jäi lugu magedaks.
Hinne: 5/10


20 raamatut võrdub 4964 lk
Tagasi üles Go down
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

2011 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011   2011 Icon_minitime14/6/2011, 16:52

21.raamat
2011 441
Pealkiri: ,,Kasvuvalu"
Autor: Sulaima Hind
Lehekülgede arv: 72
Sisu: «Kasvuvalu» on Sulaima Hindi esimene romaan. Raamatus kirjeldab ta oma kogemusi kaheksakümnendate aastate alternatiivses keskkonnas.
Koos teiste äravaevatud noortega elab ta hüljatud majades nagu vaakumis lootuse ja hirmu vahel, normaalsuse ja hullumeelsuse ning kokkukuuluvuse ja mitteolemise piirimail. See on piinarikas üleminek lapsepõlvest täiskasvanute maailma.
«Kasvuvalu» on pilguheit pimedusse, kust üksnes vähesed suudavad väljuda piisavalt terviklikena, et sellest teistele jutustada...
Arvamus: Ma ei oska selle kohta mitte midagi öelda...Ehk siis seda, et sisu oli ikka päris masendav ja kõik oli kuidagi teistmoodi kirjutatud..
Hinne: 6/10
Tagasi üles Go down
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

2011 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011   2011 Icon_minitime14/6/2011, 22:12

22.raamat
2011 Mustvares
Pealkiri: ,,Must vares"
Autor: Reeli Reinaus
Lehekülgede arv: 224
Sisu: Liis läheb uude kooli ja saab seal tuttavaks Sethiga, lastekodus elava mustanahalise poisiga, keda ülejäänud õpilased kardavad ja põlgavad. Kuid Liisis tekitab Seth pigem huvi ning lõpuks õnnestub tal võita tagasihoidliku ja suhteid vältiva poisi usaldus. Usaldusest kasvab aja jooksul vastastikune hoolimine ja armastus, mida ei kõiguta isegi neid ümbritsev vägivald, rassivaen ja mõistmatu suhtumine.
Arvamus: Mulle väga meeldis. Erines natuke teistest noorsooraamatututest, mida varem lugenud olen. Meeldis, et Liisi ja Sethi vahel oli alguses vaid sõprus, mis aja jooksul omakorda veeres edasi armumiseks. Samuti oli sisu väga põnev.
Hinne: 10/10
Tagasi üles Go down
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

2011 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011   2011 Icon_minitime17/6/2011, 14:39

23.raamat
2011 067
Pealkiri: ,,Vinge nohik"
Autor: Pete Johnson
Lehekülgede arv: 239
Sisu: 15-aastane Richard Hodson pole kunagi puudunud ühestki tunnist ja on alati kõik kodused ülesanded korralikult ära teinud. Ta on nohik. Kogu oma elu tahtnud on ta tahtnud olla teistsugune-sama vinge ja lahe nagu tema klassi liidrid. Ühel päeval jääb ta maha bussist, millega on igal hommikul kooli sõitnud. Buss teeb avarii ning klassikaaslased arvavad, et Richard pääses mingi ime läbi, nad isegi kadestavad teda veidi. See ongi Richardi suur võimalus. Nohikust saab lahe kutt Ricky, kelle maailmas on tähtis koht pidudel ja tüdrukutel. Ent kas see ongi nii tore, kui eemalt vaadates paistab?
Arvamus: Normaalne. Ei midagi enamat. Kuigi lõpp oli armas :)
Hinne: 7/10
Tagasi üles Go down
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

2011 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011   2011 Icon_minitime26/6/2011, 10:39

24.raamat
2011 302
Pealkiri: ,,Õdede ettekuulutus"
Autor: Michelle Zink
Lehekülgede arv: 295
Sisu: Iidne ettekuulutus jagab kaks õde…
ühe heaks…
teise halvaks…

Kes jääb peale?

Kaksikõed Lia ja Alice Milthorpe on just äsja orvuks jäänud. Samuti on neist just äsja vaenlased saanud. Kui nad avastavad oma osa ettekuulutuses, mis on terveid põlvkondi õdesid üksteise vastu pööranud, leiavad tüdrukud end mõistatuste rägastikust, millesse on segatud tätoveeringulaadne märk, nende vanemate surmad, üks poiss, üks raamat ja lõputu hulk saladusi.

Lia ja Alice ei tea, keda nad usaldada võivad.
Nad teavad vaid seda, et teineteist nad usaldada ei tohi.
Arvamus: Väga meeldis. Mõnus, kaasahaarav. Võib.olla kohati oli midagi, mis häiris.
Hinne: 9/10
Tagasi üles Go down
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

2011 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011   2011 Icon_minitime12/7/2011, 14:39

25.raamat
2011 Keha_100px
Pealkiri: ,,Keha"
Autor: Stephenie Meyer
Lehekülgede arv: 752
Sisu: Melanie Stryder keeldub haihtumast. Meie maailma on vallutanud seninägematud vaenlased. Inimesed muutuvad nende sissetungijate kestadeks, nende meeled allutatakse, sellal kui kehad jäävad puutumata ning jätkavad oma elu pealtnäha endiselt. Enamik inimkonnast on alistatud. Kui Melanie, üks vähestest allesjäänud mässajatest, kinni võetakse, on ta kindel, et see on tema lõpp.
Rändajat, sissetunginud “hinge”, kes sai Melanie keha, hoiatati probleemide eest, mis kaasnevad inimkehas elamisega: rabavad emotsioonid, mälestused. Aga üht probleemi ei osanud Rändaja oodata: et tema keha eelmine asukas keeldub oma meeltest lahti ütlemast.
Rändaja uurib Melanie mõtteid, lootes avastada allesjäänud inimvastupanu asukohta. Selle asemel täidab Melanie Rändaja mõtted kujutluspiltidega mehest, keda Melanie armastab – Jaredist, end ikka veel varjavast inimesest. Võimetu end oma keha ihalustest eraldama, hakkab ka Rändaja igatsema mehe järele, kelle leidmine on talle ülesandeks tehtud. Kui Rändajast ja Melaniest saavad väliste jõudude mõjul vastu tahtmist liitlased, alustavad nad ohtlikke ja ebakindlaid otsinguid, et leida mees, keda nad mõlemad armastavad.
Stephenie Meyer, üks meie aja kõige vastupandamatuid kirjanikke pakub paeluva ja unustamatu romaani armastuse järjekindlusest ja inimlikkuse olemusest.
Arvamus: See oli midagi...täiesti teistsugust. Alguses ei saanud vedama, jutt venis nagu näts, aga siis, korraga käis kuskil klõps ja terve lugu muutus nii kaasahaaravaks. Meyer oli suutnud kuidagi nii hästi kõike seletada ja kirjeldada, et loo südmustik keris silme-ees nagu filmilint. Ja iga tegelane oli omamoodi värvikas ja huvitav. Eriti Wanda enda põikpäisusega ja headusega. Sellele võiks teine osa tulla, kindlasti loeksin.
Hinne: 10/10


Viimati muutis seda White Wolf (9/8/2011, 14:24). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Sponsored content





2011 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011   2011 Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
2011
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2Mine lehele : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» 2011
» 2011
» 2011
» 2011 .
» 2011

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Võistlused :: Enim loetud raamatuid aastas :: 2013 :: White Wolf-
Hüppa: