MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 Alice'í saladus.

Go down 
3 posters
AutorTeade
EvaCa
Naljatila
EvaCa


Female Postituste arv : 91
Age : 31

alice - Alice'í saladus. Empty
PostitaminePealkiri: Alice'í saladus.   alice - Alice'í saladus. Icon_minitime10/10/2011, 17:04

1.osa

Ütleks siis seda,et faktid pole kindlasti sada protsenti õiged,kuid keskendungi rohkem sisule.

1920
24.august

Oli hämar õhtupoolik,seisin oma peeglilaua ees ja kammisin oma pikki pruune juukseid.Mõtisklesin oma tuleviku üle.Sel aastal astun ma ülikooli,kolin kodust,olen eemal oma perest.See aeg saab mulle raske olema,kuid ma tean,et ma saan hakkama.Olen nüüd iseseisev täiskasvanud naine.
Vahetasin päevased riided ööriiete vastu ning hõõrusin oma väsinud jalgu,tänane päev oli olnud kurnav.Mu nägu tõmbus krimpsu,kui tõmbasin sõrmedega üle kanna,mis oli marraskil ja veritses.Olin terve päev emaga turul küpsetisi müünud.Laupäeviti oli turul alati palju rahvast ja palju sagimist.Keegi koputas õrnalt mu uksele ning sisenes siis: "Alice?",kostis ukse pealt ema õrn hääl."Jah?"vastasin ning ajasin ennast voodil istukile."Sa ei magagi?"imestas ta ning istus mu voodi äärele.Ma raputasin naeratades pead."Mida ma küll ilma sinuta teeks,Alice?"lausus ema kurval toonil."Oh,ema..."sõnasin vaikselt ning võtsin tal käest."Kui sa ülikooli lähed,hakkan ma sinust puudust tundma."naeratas ema.Aknast kumavad kuukiired värelesid ta blondidel lokkis juustel,joonistades ta juustele erinevaid kujundeid."Mina sinust ka."sõnasin laia naeratusega."Jää nüüd kenasti magama,olid täna tubli."kostus ema suust tema rahulik toon.Ta naeratas veel viivuks ning ma jälgisin tema murekortse,mis tema näosse sügavad koopad vajutasid ning tema kortsus ja räsitud käsi,mis olid igapäevaste kodutööde tõttu oma kunagise pehmuse kaotanud.Ema vaadates tundsin ma suurt süüd,et teda siia aitama ei jää.Kuid ema poleks lubanud mul tema pärast oma õppinguid ära jätta."Head ööd ema."sõnasin vaikselt ning nihutasin ennast teki alla.Sulgus uks ning Matilda lahkus mu toast.
Nägin sel ööl kohutavat und.Olin üksi metsas.Eemal nägin oma ema ja isa.Nad seisid liikumatult ja kurvalt.Ma tahtsin neid hüüda aga polnud häält.Nad vaatasid mind veel hetke,kuid siis pöörasid ringi ja suundusid siis üha sügavamasse metsa.Ma tahtsin neile järgi joosta,kuid mu jalad ei liikunud.Nutsin olematuid pisaraid,mis lihtsalt ei väljunud mu silmadest.Üritasin meeleheitlikult ennast liigutada,kuid siis tundsin teravat valu oma parema käe küünarnukis.Kui silmad avasin olin oma voodi kõrval,kõhuli maas,hingeldasin kõigest väest,mu laup oli higine.Ajasin end püsti ning sammusin kööki.Valasin ämbrist pesukaussi küla vett ning pesin näo.Asetasin käed suu juurde kausiks ning rüüpasin lonksu vett.Läksin tagasi voodisse ja uinusin.
Tagasi üles Go down
EvaCa
Naljatila
EvaCa


Female Postituste arv : 91
Age : 31

alice - Alice'í saladus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Alice'í saladus.   alice - Alice'í saladus. Icon_minitime10/10/2011, 20:16

2.osa

1920
25.august

Päikesekiired paitasid mu põski ning ninna tungis värske saia lõhn.Hüppasin püsti,vahetasin riided ning seejärel tormasin kööki."Tere hommikust ema,tere hommikust isa!"hüüdsin rõõmsalt ja kepslesin laua taha.
Öine luupainaja oli peast pühitud.Tundsin rõõmu soojast saiast ning jahedast piimast.Väljas lõõskavast päiksest ja selgest taevast.
"Alice,me peame täna peale lõunat Lousianasse minema.Kas tuled meiega kaasa?"küsis isa suure ajalehe tagant,aeg ajalt mind selle tagant piiludes.Ta keeras lehte.Hakkasin just vastama,kuid ema katkestas mind."Me läheme tädi Ruthi vaatama.."ta vaikis hetke"ta on väga haige,Alice."ema suunas pilgu maha.Tädi Ruth oli mulle justkui vanaema eest.Vanaema polnud mul ju kunagi olnud.Mõlemad vanaemad surid enne minu sündi,niiet mul ei õnnestunudki nendega kohtuda.Kuid selle eest on mul meeletult vahva vanaisa Albert.Minu isapoolne vanaisa on vanadekodus,me käisime teda päris tihti vaatamas,kuid ta ei ole vaimselt päris terve enam.Ta ei mäletanud kes me oleme ning läks sageli väga närvi ja paanikasse,hakkas meie peale karjuma,et kadugu mingid võõrad tema toast välja.Isale tegi see väga valu ning me ei läinud teda rohkem vaatama.Ta suri eelmisel sügisel,teadmata,et tal on 3 last ja 5 lapselast."Kas sa siis tuled?"segas ema mu mälestustele vahele.Ma mõtlesin:"Ma pidin täna ülikooli oma õpetajaga vestlema minema."sõnasin tasaselt.Taaskord tundsin suurt häbi."Alice.."ütles ema kurval toonil,"See võib olla viimane kord kui sa vanatädi Ruthi näed."Ta vaatas mulle suurte silmadega otsa ning seejärel vaatas küsivalt isale otsa,et tema midagi kostaks.Isa piilus meid ajalehe tagant ning lausus siis:"Te olete ju väga lähedased või mis?"Isa kergitas kulme ning süvenes jälle spordi artiklitesse."Jah."sõnasin häbelikult ning seejärel naeratasime emaga üksteiselt.Ema paitas mu põske.Võtsin veel ampsu saiast ning kõndisin siis oma tuppa.Lõin suured tumedast puidust kapi uksed lahti ning hüüdsin:"Hakkan siis asju pakkima!"Võin vanduda,et ma lausa kuulsin kuidas nad mu optimismi peale muigasid.Vaatasin oma riidekapi riiuleid ning asetasin nimetissõrme mõtlikult huulele.Mida siis kaasa võtta? Mitte just tihti ei käi me nii suures linnas.Tirisin voodialt välja suure valge kohvri.Kapist võtsin valge ülepõlvede ulatuva kleidi,millel olid peal sinised iirised,pitsist krae ja lühikesed varrukad.Sulgesin kapiukse,et end peeglist vaadata.Panin kleidi enda ette ning kujutasin end sellega linna peal kõndimas.Keerutasin end korra ning itsitasin enda ette.Siis aga meenus põhjus miks me Lousianasse läheme.Muutusin kurvaks ning pakkisin asju edasi.Võtsin kapist paar lihtsamat kleiti,mõned sukad ning oma linnas käimis kingad.Need olid beebiroosat värvi,kõrge kontsa ning hõbedase pandlaga.Veel haarasin kaasa valge siid salli.Kui olin vannis käinud,pani ema mulle lokirullid pähe ja puha.Andis veel enda helesinise kübara,mis kleidl olevate iiristega kokku sobis.Olin nii elevil linna mineku pärast ,et ei suutnud isegi süüa."Kullake,söö nüüd ometi midagi."sõnas ema ja ulatas mulle üle laua supipoti.Minul aga keerles nii palju mõtteid peas.Unistasin elust ,kus sai endale kõike lubada,igal pool käia ja muidugi seda,et mitte keegi lähedastest ei sureks kunagi ära.
Tagasi üles Go down
EvaCa
Naljatila
EvaCa


Female Postituste arv : 91
Age : 31

alice - Alice'í saladus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Alice'í saladus.   alice - Alice'í saladus. Icon_minitime10/10/2011, 20:17

Kommentaarid ja arvamused on teretulnud:)[i]
Tagasi üles Go down
-mariliis
Võlur
-mariliis


Female Postituste arv : 63
Age : 29

alice - Alice'í saladus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Alice'í saladus.   alice - Alice'í saladus. Icon_minitime10/10/2011, 22:02

Ma alustasin lugemisega ja mu pilk liikus kohe vigadele, peale seda ei suutnud ma edasi lugeda.
*TÜHIKUD!!!! Koma ja punkti järel tuleb tühik!!
*Otsekõne lisa järgmisele reale.
*Igal pool kus on punkt, hüüumärk või küsimärk, algab uus lause suure algustähega.
Mind paneb väga imestama, et sa oled 18 aastane ja teed selliseid vigu. Palun võta arvesse neid märkusi järgmise osa kirjutamisel, sest kui jutt on täis vigu, siis ei kutsu kohe üldsegi lugema.
Tagasi üles Go down
http://styleofmimi.blogspot.com/
EvaCa
Naljatila
EvaCa


Female Postituste arv : 91
Age : 31

alice - Alice'í saladus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Alice'í saladus.   alice - Alice'í saladus. Icon_minitime11/10/2011, 11:37

Kriitika on alati oodatud aga ebaviisakused palun endale jätta! Mad
Tagasi üles Go down
*Nastik.
Kärameister
*Nastik.


Female Postituste arv : 1048
Age : 27

alice - Alice'í saladus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Alice'í saladus.   alice - Alice'í saladus. Icon_minitime11/10/2011, 17:29

Tegelikult olen -mariliisiga selles suhtes nõus, et tühikute puudumine ja otsekõne mitte uuelt realt hakkamine teeb lugemise raskemaks. Silmad hakkavad puhtjuhuslikult sõnadest üle hüppama.

Aga edasi loeks ka :)
Tagasi üles Go down
http://www.nnastik.blogspot.com
EvaCa
Naljatila
EvaCa


Female Postituste arv : 91
Age : 31

alice - Alice'í saladus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Alice'í saladus.   alice - Alice'í saladus. Icon_minitime11/10/2011, 20:10

Ma parandan oma vigu kindlasti järgmises postiuses.
Kuid lihtsalt selline ebaviisakus ei kõlba kuskile,ma räägin loomulikult -mariliisist.
Tagasi üles Go down
-mariliis
Võlur
-mariliis


Female Postituste arv : 63
Age : 29

alice - Alice'í saladus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Alice'í saladus.   alice - Alice'í saladus. Icon_minitime11/10/2011, 23:47

Ebaviisakus? Kust otsast ma ebaviisakas olin, ma tõin sulle vaid välja vead, mida sa peaksid enda jutus parandama. Muidugi kui sa mõtled seda, et ma imestasin su vanuse ja vigade üle, siis anna andeks, kuid 18 aastasena ei tohiks sa nii lolle vigu teha. Ma loodan, et uut osa saab niipea näha!
Tagasi üles Go down
http://styleofmimi.blogspot.com/
EvaCa
Naljatila
EvaCa


Female Postituste arv : 91
Age : 31

alice - Alice'í saladus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Alice'í saladus.   alice - Alice'í saladus. Icon_minitime13/10/2011, 16:40

Vabandan kui sinust valesti aru sain.Eks ma siis panen kõrva taha need nõuanded.Aga noh,ma olen koguaeg niimoodi kirjutanud ja imestan,et siis keegi pole varem midagi maininud,kui juba sind häiris.
Tagasi üles Go down
EvaCa
Naljatila
EvaCa


Female Postituste arv : 91
Age : 31

alice - Alice'í saladus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Alice'í saladus.   alice - Alice'í saladus. Icon_minitime13/10/2011, 21:53

3.osa

"Asume siis teele!" sõnas isa muiates.Biloxist Louisianasse oli üle 200 kilomeetrit. Me sõitsime tõllaga,mille ette oli rakentatud kaks hobust. Pruuni nimi oli Maximus ja valget kutsuti Lilyḱs. Silusin nende lakkasid,mille peale hobused hambaid näitasid ja ninasõõrmeid väristasid.Nad olid nii ilusad,unistasin ka oma hobustest.
Kui ema ja isa majast välusid asusime teele.Isa rääkis teel olles põnevaid lugusid. Ma olin väga elevil,kui ta rääkis mulle legendidest.
"Alice, kas sina oled kuulnud jutte vereimejatest?"küsis isa kulme kergitades. Mu keha läbis külmavärin.
"Ma ei tea,vist mitte." sõnasin häbelikult. Isa naeris selle peale vaikselt. Ema pani talle käe õlale.
"Edmund,ära hakka jälle oma tondijuttudega."sõnas ema leebelt kuid veidi noomivalt.
"Ma ei karda!"ütlesin rõõmsalt ja ootasin,et isa jätkaks.
"Texases oli kunagi üks naine,kes elas üksi keset kõrbe. Ta oli umbes üheksakümne aastane. Ühel õhtul peatusid tema ukse taga kolm meest,kolme hobusega ning palusid öömaja."isa peatus hetkeks ning jätkas siis.
"Vananaine oli lahkesti nõus,kuna tundis ennast alatasa üksikuna. Naisel oli ka väike tall oma viie kana ja ühe lehma jaoks. Naine ei tahtnud hobuseid oma väiksesse talli lasta,kuna kartis,et need kolm massiivset hobust teevad tema kanadele viga. Mehed sidusid siis hobused õue,suure puu külge ja suundusid siis ise tuppa. Vana naine seadis meestele põrandale asemed ning läks ise magama. Öösel aga ärkas vananaine lehma hirmsa ammutamise peale üles. Ta pani kampsuni selga ning väljus oma toast. Kolme meest ei olnud oma asemetel. Segaduses naine sammus vaikselt talli poole,ta silmitses märatsevaid hobuseid,kes üritasid ennast köitest vabastada. Kui ta hobuseid hoolega silmitses ja neid rahustada üritas märkas ta nende külgedel kergeid hammustuse jälgi. Need ei olnud väga suured,seega ei olnud need mõne metslooma omad. Naine oli veel enam segaduses. Kui ta talli uksed avas,kohutas teda talle avanev pilt. Kolm meest hammustasid innukalt tema lehma. Lehm rabeles ja ammuutas,kuid mehed ei peatunud ja puresid edasi. Naine ei julgenud algul sõnagi lausuda,kuid siis pistis röökima.
"Mida te oma arust teete? Kaduge siit kus kurat!"
Mehed tardusid korraga ning lasksid hambad lehmast lahti. Lehm kukkus otsekohe pikali. Enne kui naine ennast liigutada jõudis,olid kolm meest hobustega kadunud,nagu neid poleks seal hetk tagasi olnudki.Nendest oli järgi vaid surev lehm. Vananaine põlvitas lehma juurde ning poetas oma suured pisarad sinna samma maha."
Kui isa jutu lõpetas ei pannud ma tähelegi,et mu suu oli lahti vajunud ja silmad märjad. Ka ema paistis kohkunud ja nukker. Isa jätkas vaikselt.
"Selliseid inimesi nimetatakse vereimejateks. Aga tegelik põhjus miks nad looma verd jõid oli,et nad niimoodi harjunud elama. Vaata Alice, palju rändurid reisisid igal pool maailmas ringi ja tihti tuli ette suur söögi -ja joogivee puudus. Sellepärast lõid nad hambad hobusesse ning jõid selle verd,et saada jõudu edaspidiseks teekonnaks. Hobust nad surmavalt ei haavanud,sest siis oleks saanud nad oma teekonda jätkata."Nihelesin tõlla istmel.
"Kas ma ehmatasin sind ära?" küsis isa ja puhkes naerma.
"Ei,ei." vastasin suunurka kergitades.
"Aga kas vereimejad polnudki siis need,kes inimese verd jõid?" küsisin siis,ise segaduses.
"Ei muidugi mitte.Ära selliseid õudusjutte küll usu."sõnas isa naeratades ning patsutas mu põlve.
"Oh,Alice."sõnas ema leebelt ja naeratas.

Tagasi üles Go down
-mariliis
Võlur
-mariliis


Female Postituste arv : 63
Age : 29

alice - Alice'í saladus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Alice'í saladus.   alice - Alice'í saladus. Icon_minitime13/10/2011, 22:34

Palju parem ja kohe huvitavam oli lugeda. Kohati jäid küll ikka silma kohad, kus tühikud puudusid, aga ma ei lasnud ennast häirida sel. Jätka samas vaimus, aga ära unusta vaadata kirjavigu üle! :)
Tagasi üles Go down
http://styleofmimi.blogspot.com/
EvaCa
Naljatila
EvaCa


Female Postituste arv : 91
Age : 31

alice - Alice'í saladus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Alice'í saladus.   alice - Alice'í saladus. Icon_minitime14/10/2011, 23:45

Olgu:)
Tagasi üles Go down
Sponsored content





alice - Alice'í saladus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Alice'í saladus.   alice - Alice'í saladus. Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Alice'í saladus.
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Saladus
» Saladus kummalises majas [3/...]

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Jutud :: ARHIIV :: Fanfiction (vanemad)-
Hüppa: