MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 *2012* Alice

Go down 
2 posters
AutorTeade
AliceInWonderland XD
lehm
AliceInWonderland XD


Female Postituste arv : 642

alice - *2012* Alice Empty
PostitaminePealkiri: *2012* Alice   alice - *2012* Alice Icon_minitime5/8/2012, 16:29

„Luuseri päevik“
Rachel Renée Russell
282.lk


Sisu: Uus kool, uus õel tüdruk, uus päevik, kuhu Nikki saab kogu oma õiglase frustratsiooni välja valada! Oot, päevikut peavad ju ainult luuserid? Selles asi ongi – Nikki on luuser!!! Vähemalt kõikide populaarsete tüdrukute ja, mis parata, ka Nikki enda meelest. Ja populaarsed tüdrukud, kellel on viimase peal disainer-rõivad, täiuslik figuur ja veatu näonahk, ju ometi teavad, millest räägivad?

Arvamus: Otse öeldes - igav. Palju pilte oli, aga, jutt oli nii tüüpiline. Koolis on hull beibe, kes kiusab seda peategelast ja siis pärast teeb peategelane eputajale tuupi jne, bla-bla-blaa. Natuke liiga tavaline. Ootasin midagi enamat.

Lemmiktegelane: Väga polnud, aga noh... Vast siis Nikki, selle pärast, et tal lahe nimi on.

Hinne:
3/10

***

„Agent“ Missioon nr. 1
Robert Muchamore
318. lk

Sisu:
CHERUB’i agendid on 10- kuni 17- aastased lapsed. Nad on professionaalid, keda saadetakse luurama terroristide ja rahvusvahelise haardega narkokaubitsejate järele, nad häkivad nende arvutitesse, sokutavad korteritesse pealtkuulamisseadmeid ning hangivad olulisi süütõendeid. Agentide töö on ülimalt ohtlik, kuid selleks on nad saanud ka põhjaliku väljaõppe. Raamatu kangelane James Adams satub CHERUBI-i kursustele peale ema surma. Enne kui ta läheb oma esimesele missioonile, peab ta läbima 100-päevase baaskoolituse, mida isegi kõige tugevamad värvatud ei tee lõpuni...

Arvamus: See raamat on tõesti hea raamat. Parim. Esiteks meeldib mulle see teema – agendid, ja see, et kõik on kogu-aeg ohus. Mulle meeldib selline kraam. Kuigi selliseid raamatuid on päris vähe. Selle sarja teist osa ma pole veel jõudnud lugeda. -Raamatukogu on suvel kinni-

Lemmiktegelane: Ikka-ja-alati James.

Hinne:
Päris kümmet ei julge panna, seega - 9/10
Tagasi üles Go down
AliceInWonderland XD
lehm
AliceInWonderland XD


Female Postituste arv : 642

alice - *2012* Alice Empty
PostitaminePealkiri: Re: *2012* Alice   alice - *2012* Alice Icon_minitime5/8/2012, 16:44

"Peaaegu inimene"
Mare Sabolotny
423. lk


Sisu: Raamat jutustab 15-aastasest Grettenist, kes peab oma töötu ema ja iseenda ülalpidamiseks hakkama tööle baaris ettekandjana. Sellest tekivad õpiraskused koolis. Pärast mitme lähedase inimese surma ning pettumist oma isas, kes ühtäkki tema ellu ilmub, otsustab Gretten alustada elu nullist – hoopis teises kohas ja hoopis teise inimesena.

Arvamus: Väga huvitav ja paks, ilma piltideta raamat. Mulle väga meeldis, kuigi alguses läks lugemine väga vaevaliselt, sest see tundus väga igav raamat olevat. Pärast ma aga lugesin-ja-lugesin-ja-lugesin... Lihtsalt nii huvitav oli.

Lõpp oli siiski minu jaoks kuidagi ootamatu. See oli minujaoks nii imelik, et peategelane lihtsalt annab alla ja kõnnib vanast elust minema... Mina ei suudaks sellist asja kunagi. Aga (!!!), inimesed on erinevad.

Lemmiktegelane: Polnud.

Hinne: Kuna see oli siiski hästi kirjutatud ja väga mahukas raamat, siis - 7/10
Tagasi üles Go down
AliceInWonderland XD
lehm
AliceInWonderland XD


Female Postituste arv : 642

alice - *2012* Alice Empty
PostitaminePealkiri: Re: *2012* Alice   alice - *2012* Alice Icon_minitime5/8/2012, 16:53

"Kolmteist põhjust"
Jay Asher
278. lk

Sisu:
Clay Jensen jõuab koolist koju ning avastab, et talle on saabunud postipakk, milles on kassetilindid. Need on salvestanud Hannah Baker, tema klassiõde ja kiindumuse objekt. Kaks nädalat tagasi tegi Hannah enesetapu. Hannahi hääl räägib lintidel, et on kolmteist põhjust, miks ta otsustas end tappa. Üks neist põhjustest on Clay. Kui ta lindi lõpuni kuulab, saab ta teada, miks. Clay kuulab, mida Hannahil on öelda, ning see muudab tema elu igaveseks.

Arvamus: Super raamat! Very Happy Väga lahe, ning ma soovitaks seda kindlasti lugeda. See kuidas kirjanik kirjutas nii hästi, et tekitas elava pildi silme ette, oli tõesti vapustav. Seda raamatut loen ma ikka-ja-jälle. Ning mul ei hakka kunagi igav. Tõesti hea raamat.

Lemmiktegelane: Hannah.

Hinne: Kindlalt - 9/10
Tagasi üles Go down
AliceInWonderland XD
lehm
AliceInWonderland XD


Female Postituste arv : 642

alice - *2012* Alice Empty
PostitaminePealkiri: Re: *2012* Alice   alice - *2012* Alice Icon_minitime5/8/2012, 17:02

"Igavesti" (1. osa)
Alyson Noel
320. lk

Sisu:
Pärast kohutavat õnnetust, milles hukkusid tema ema, isa, õde ja nende koer Tulikas, näeb kuueteistkümneaastane Ever Bloom inimeste aurasid, kuuleb nende mõtteid ja teab neid puudutades nende tervet elulugu. Ta poeb kasvõi nahast välja, et otseseid kontakte vältida ja oma võimeid maha suruda. Koos kahe sõbraga on ta oma uues keskkoolis veidrikuks tembeldatud – kuid kõik muutub, kui ta kohtab Damen Auguste'i.

Damen on imeline, eksootiline ja rikas. Ta on ainus, kes suudab Everi peas müra ja juhuslikku energiat vaigistada, kasutades sedavõrd jõulist maagiat, nagu suudaks ta otse Everi hinge piiluda. Kui Ever on sügavamale Dameni ahvatlevasse saladuste ja mõistatuste maailma kistud, on tal rohkem küsimusi kui vastuseid. Ja tal pole aimugi, kes Damen tegelikult on või mis ta on. Ainus, mida Ever teab, on see, et ta on Damenisse sügavalt ja paratamatult armunud.

Arvamus:
Mis ikka öelda... Huvitav oli. Alles hiljuti sain teada, et sellel sarjal on teine osa ka, ja nüüd koostan ma pikka-pikka paberit, kõigist raamatutest, mida ma võtta tahan sügisel. Ja selle sarja teine osa kuulub kindlat nendesse.

Lemmiktegelane: Ever ikka.

Hinne: 8/10
Tagasi üles Go down
AliceInWonderland XD
lehm
AliceInWonderland XD


Female Postituste arv : 642

alice - *2012* Alice Empty
PostitaminePealkiri: Re: *2012* Alice   alice - *2012* Alice Icon_minitime5/8/2012, 21:26

"Kadri"
Silvia Rannamaa
121. lk

Sisu: See raamat pajatab haarava jutustustuse tüdrukust, kelle elu pole just kõige päikeselisem. Kadri karakteri kaudu avaneb vastuoluline, probleemiderohke tegelikkus, kus sõbraliku ja lahke loomuga tüdrukul juhtub olema ka ilusamaid ja lootusrikkamaid hetki.

Kadri muudab oma sooja südame ja mõistva hoiakuga nii enese kui oma lähedaste elu helgemaks. See rikas raamat äratab soovi olla parem ja arusaavam ning sisendab usku iseendasse ja oma ettevõtmistesse.

Arvamus: Mulle meeldis selles raamatus see, et selles olid tõelised mured, mida võib igal-pool Eestis kohata. Mitte sellised ebamaised mured, teate küll võlumine ja mida veel.

Lemmiktegelane:
Kadri, ja selles osas ka Urmas.

Hinne: 9/10


Viimati muutis seda AliceInWonderland XD (8/8/2012, 01:36). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Mezilane
Pipar
Mezilane


Female Postituste arv : 1381
Age : 25
Asukoht : Eesti

alice - *2012* Alice Empty
PostitaminePealkiri: Re: *2012* Alice   alice - *2012* Alice Icon_minitime5/8/2012, 21:43

Ma just alustasin Kadri uuesti lugemisega.
Tagasi üles Go down
http://www.wattpad.com/user/MezilaneM
AliceInWonderland XD
lehm
AliceInWonderland XD


Female Postituste arv : 642

alice - *2012* Alice Empty
PostitaminePealkiri: Re: *2012* Alice   alice - *2012* Alice Icon_minitime5/8/2012, 22:18

See on huvitav raamat. Very Happy Me like it.

Tagasi üles Go down
AliceInWonderland XD
lehm
AliceInWonderland XD


Female Postituste arv : 642

alice - *2012* Alice Empty
PostitaminePealkiri: Re: *2012* Alice   alice - *2012* Alice Icon_minitime8/8/2012, 01:35

"Kasuema"
Silvia Rannamaa
211. lk

Sisu:
Silvia Rannamaa noorsoojutustus «Kasuema» on järg jutustusele «Kadri». Seegi raamat, nagu ka «Kadri», on kirjutatud päeviku vormis. Teos käsitleb Kadri käekäiku ja kujunemist internaatkoolis.
Kirjanik suhtub oma peategelasesse mõistvalt ning sooja südamlikkusega, avades tõepäraselt ja ilustamata tütarlapse mõtte- ja tundemaailma. Kadri satub silmitsi elus esinevate probleemide ja vastuoludega, kuid ta suudab oma tõdedele ja tõekspidamistele toetudes iseendaks jääda.

Arvamus: Sama hea kui "Kadri", isegi parem.

Lemmiktegelane: Enrico, ta meeldis mulle, sest ta oli nii huvitav tegelane minu meelest. Mul oli nii kahju kui ta surma sai. Isegi paar pisarat voolas. Sad Kasuema mulle ei meeldinud.

Hinne: 9/10
Tagasi üles Go down
Sponsored content





alice - *2012* Alice Empty
PostitaminePealkiri: Re: *2012* Alice   alice - *2012* Alice Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
*2012* Alice
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Logo valimine (3.05.2012-10.05.2012)
» Alice`i luuletused
» 2012
» 2012

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Võistlused :: Enim loetud raamatuid aastas :: 2012 :: AliceInWonderland XD-
Hüppa: