MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 2012.

Go down 
AutorTeade
Merlin.
200 posti tüüd
Merlin.


Female Postituste arv : 215

2012. Empty
PostitaminePealkiri: 2012.   2012. Icon_minitime8/11/2012, 17:13

Kuigi aasta lõpuni on jäänud ainult kaks kuud, siis mõtlesin alustada uuel aastal. Kuid arvan, et nende kahe kuuga loen nii päris palju läbi, nii et miks mitte katsetada? Ei võta tükki küljest ning samuti saavad teised äkki uusi raamatuid, mida proovida :)

1)
2012. Veidrad_inglid
Pealkiri: Veidrad inglid
Autor: Lili St. Crow
Lehekülgede arv: 303/ 303 <-- lehekülgede arv, mis ma olen kokku lugenud, tulevad siia
Sisu:
Paps? Zombie.
Ema? Ammu surnud.
Mina? Noh, olge valmis kõige hullemaks.
Pärisilm on jube koht. Küsige kas või 16-aastaselt orvult Dru Andersonilt, tüdrukult, kes on maha nottinud omajagu ilgeid tegelasi. Ta on relvastatud, ohtlik ning valmis esmalt tapma ja alles siis esitama küsimusi. Läheb aega, enne kui ta hakkab tegema vahet, keda saab usaldada ja keda mitte.
Dru on alati olnud "veider". Lapsest saati on ta koos isaga linnast linna reisinud ja öös varitsevaid olendeid jahtinud - kummaline, aga üsna mõnus elu... kuni hetkeni, mil Dakota lumme mattunud väikelinnas näljane zombie tema kööki murrab ja kõik vastu taevast lendab. Dru jääb üksinda, ning nurka surutuna peab ta kabuhirmust hoolimata võtma kasutusele kõik teadmised, mida isa on talle õpetanud. Pärisilma olendid on otsustanud vastu rünnata ja sel korral on sihikul Dru. Väljavaated? Nullilähedased.
Kui ta koiduni vastu ei pea, on mäng läbi...
Lemmiktegelane/ lemmikpaar: Graves ja Dru
Punktid: 10/10
Arvamus: Kuna tol hetkel oli selline masendus ja üldse saadaks-kõik-Kuu-peale tuju, siis mõtlesin, et on just sobiv raamat. Ja oligi, sest ei saanud öösel magada, kuid edasi oli kõik juba teistmoodi. Meeldis, et kui Dru isa surma sai, siis tüdruk ei hakkanud kohe nottima ja peksma. Ta oli just oma isa maha tulistanud ja ta kartis. Raamatu alguses rääkiski põhiliselt sellest, kuidas Dru püüab oma hirmust jagu saada. Meeldis, et kirjanik ei kartnud kasutada ropendamist või seksuaalsuse poole minemist (mitte, et see oleks seksi jutt! Ei olnud, kuid väikesed kalduvused olid). Üldse oli kaasahaarav ning teema oli väga huvitav.
Lemmikkohad:
1. "Mõtle nüüd hoolega, enne kui vastad. Kas sa oled neitsi?"
"Mida kuradit?" Ta paistis siiralt jahmunud.
"Jah või ei? Kas sa oled neitsi?" Kaotasin poole küsimuse pealt enevalitsuse. Mu hääl paisus karjatuseks.
[...]
"Vasta mulle, tõbras!" Hääl põrkas seintelt tagasi ja pani toa mu ümber keerlema. Veri kohises kõrvus. Adrenaliin voolas soontes, see keeras mind aina rohkem ja rohkem üles.
"Jah!" karjus ta vastu. "Jah, ma olen kuradima neitsi, ära, kurat võtaks, lase mind, perse küll, palun!"
[...]
Peaaegu kaksteist tundi ja Graves oli neitsi.
Kõik võis veel hästi minna.

2. Ma kallasin Gravesile isegi klaasi piima. Võite mind kodukanaks nimetada.

3. Graves noogutas, roosad armid paistsid ta õla valgel nahal selgesti silmad. Ta aluspüksid olid kõhna tagumiku prakku roninud ning kui Graves selja pööras ja hakkas hiirvaikselt trepist üles minema, nägin ma seda tagumikku täies ulatuses.
Tagasi üles Go down
Merlin.
200 posti tüüd
Merlin.


Female Postituste arv : 215

2012. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012.   2012. Icon_minitime9/11/2012, 17:59

2)
2012. Minevikutamalestus
Pealkiri: Minevikuta mälestused
Autor: Ene Sepp
Lehekülgede arv: 132/ 435
Sisu: 16-aastane Liisa-Ly põgeneb kodust ja asub otsima seiklusi maanteääres hääletades. Ta soovib kogeda oma elu kõige meeldejäävamat suve. Ta tahab unustada haiget tegevad mälestused, tahab lihtsalt lõbutseda, nautida elu, olla vaba! Ta tahab elu ja ennast ise avastada. ISE! Liisa-Ly kohtub erinevate inimestega, saab sõpru, saab haiget, teeb haiget… Sellest saabki tema Suvi. Kirev ja täis seiklusi.
Lemmiktegelane/ lemmikpaar: Andrei
Punktid: 9/10
Arvamus: Meeldis. Soovitan lugeda kõigil, keda huvitavad eesti kirjanike poolt kirjutatud noorsooromaanid. Kuna mulle meeldis selle kirjaniku "Medaljon" (mida kavatsen uuesti lugeda, et näha, kas arvamus on muutunud). Tekst voolas kiirelt ning raamatut ei tahtnud käest ära panna. Lihtsalt oli tunne, et pidin rohkem teada saama, mis siin edasi toimuma hakkab. Kuid samas mulle ei meeldinud see, kuidas noormehed (Maur ja Andrei) käitusid.
Mauri puhul oli see vägivald üllatusena ja mina ise poleks tema juurde enam jäänud. Samuti see koht, kus nad said teada tema päris nime. Miks kohe lits? Miks kohe, et ta kasutas noormehe ära? Sõber ei saanud ju möliseda, kui nad teada said, et tal on kolmeaastane tütar. Miks tema ei saanud?
Andrei oli mõnus. Ta ei tükkinud väga ligi ning isegi, kui ta jõi ei hakkanud ta jama ajama. Samuti meeldis see, et ta püüdis Ly üles otsida isegi peale vale väja tulemist. Samas see reaktsioon, et ta tõmbus eemale oli õel. Käis südame pihta.
Lemmikkohad:
1. "Säsil, ega sa ei unusta mind?" päris Andrei järsku, rikkudes laineloksumise ühtlase kõla.
Vaatasin talle suurte silmadega otsa, tahtes midagi öelda, ent tuul puhus juukseid mu näo ette.
"Heh," ütles Andrei vaikselt ja tõmbas juuksesalgu mul näo eest, pehmed soojad sõrmed vastu mu põske puutumas.
"Ega sa ei unusta?" päris noormees uuesti, rohekaspruunide silmadega otsekui minu hingesügavusse sihtides.
"Sa väärid mäletamist. Küll süda ütleb, kui pean su unustama," vastasin naeratades ja haarasin talt käest. Andrei muigas laialt ja võttis mu endale kaissu.
Tagasi üles Go down
Merlin.
200 posti tüüd
Merlin.


Female Postituste arv : 215

2012. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012.   2012. Icon_minitime10/11/2012, 15:41

3)
2012. Lastekas827
Pealkiri: Nibelungide laul
Autor: Franz Fühmann
Lehekülgede arv: 126/ 561
Sisu: Saksa kangelaseepose ümberjutustus.
Lemmiktegelane/ lemmikpaar: Siegfriend ja Brünhilda
Punktid: 7/10
Arvamus: Alguses oli igav. Tõesti. Selline tunne oli, et üks ja seesama asi käib ringiratast. Õnneks sain ära vaadata filmi "Nibelungide sõrmuse" ja asi sai uue kuue. Kujutsin ette millised need inimesed olid ja õhustik. Sain aru nende mõtetest, kuid samas vihastasin ka päris korralikult.
Esiteks kui see Kriemhild ütles oma sugulasele Hagenile (kes vihkas naise meest), et oh sa oled nii hea, et hoolid mu mehest. Ma õmblen punase niidiga risti sellele kohale, kus ta on kõige haavatavam. See koht... ahh ei oska lihtsalt selgitada. Vihastas tema naiivsus.
Kokkuvõteks võib öelda, et see polnud midagi kiljumist väärt. Kohustuslikkirjandus. Ei midagi erilist.
Lemmikkohad: -
Tagasi üles Go down
Merlin.
200 posti tüüd
Merlin.


Female Postituste arv : 215

2012. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012.   2012. Icon_minitime11/11/2012, 12:25

4)
2012. Show?image_id=1270
Pealkiri: Liblika lein
Autor: Kristiine Kurema
Lehekülgede arv: 202/ 763
Sisu: Miial on olemas kõik, mis elus väärtuslik. Tal on ideaalsed vanemad, ilus kodu, parim sõber. Kui nuriseda, siis ehk ainult õe üle. Aga mis saab siis, kui kõik see, mis varem oli kindel ja turvaline, kaob? Kas perekonna moodustavad need, keda me läbi ja lõhki tunneme, või need, kes on kunagi vastutuse eest pagenud? Ja mis asi see armastus veel on?
Lemmiktegelane/ lemmikpaar: Miia ja Priit, kodutu Helmut
Punktid: 10/10
Arvamus: Super lihtsalt. Alguses olin vihane Miia peale. Martin armastab teda ja puha, kuid tema ei saa aru. Kuid siis, kui ta vanemad surma said ja ta edasi ülikooli läks, hakkasid asjad rohkem selgemaks saama. Koheselt meeldis mulle Priit, kellega nad mõnda aega koos olid, kuid ikka pidi Martin segama. Miia ja Priit olid nii armsad koos, et lausa kade hakkas. Kuid siis meenus neiule oma lapsepõlve sõber ja ta läks Priidust lahku.
Mulle meeldis kodutu. Algul jah oli üllatus, et tüdruk temaga suhtlema hakkas, kuid mida rohkem ta suhtles (ja mul endal tekkis tunne, et suhtlen ka temaga) seda rohkem hakkas kodutu mulle meenuma. Ta tundis rõõmu pisikestest asjadest ja nägi maailma sellisena nagu see tegelikult on: igaüks enda eest, armastus on võlts nagu kõik muud suhted 21. sajandis.
Mis mulle aga ei meeldinud oli ikka ja jälle see Martin. Nad saavad Miiaga kokku ja siis läheb "armastus" lahti. Mul polnud midagi selle vastu, kuid kui poiss polnud nõus Miiat enda korterisse võtma, tuues ettekääneks korterikaaslase, kui Martin ei tahtnud Miiaga minna avalikku kohta, telefon koguaeg välja, siis hakkas see küll tunduma kummalisena. Lõpuks tuli välja, et Martin oli ikka veel oma endise tüdrukuga, kuid püüdis ikka seletada, et ta armastab ainult Miiat. See oli kaunis ja kurb, kuid ikkagi kuradi valus. Ta oli ju petnud mõlemaid tüdrukuid!
Kokkuvõttes oli see super raamat. Soovitan kõigile, kes tahavad hakata maailma nägema teisest otsast.
Lemmikkohad:
1. "Kas te usute, et on võimalik vaid korra elus tõeliselt armastada?" küsin.
"Armastus on üks kurinahk. Ma usun, et inimene on võimeline armastama kedagi rohkem kui iseennast. Aga samas oskab ta teist inimest armastada endaga võrdväärselt. Seda, milline armastus on parem, ma ei tea. Mina armastasin Bertat rohkem kui ennast. Seda enam sain haiget. Tänaseks austan ma ennekõike ennast ja siis tuleb kiindumus Berta vastu. Nii on kordades lihtsam elada."

Kõik kohad, kus kodutu vestles Miiaga olid head kohad. Ja neid oli palju :)
Tagasi üles Go down
Merlin.
200 posti tüüd
Merlin.


Female Postituste arv : 215

2012. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012.   2012. Icon_minitime24/11/2012, 18:21

5)
2012. Minu_suriname
Pealkiri: Minu Suriname
Autor: Liina Org
Lehekülgede arv: 263/ 1026
Sisu: Mis maa see on, kus laululinnukesel on sõiduauto hind, kus mo¹ee kõrval kõrgub sünagoog ning mille asukohta enamik meist maakaardil määrata ei oskaks?
Suriname on väike riigike Lõuna-Ameerikas, kus Liina Org veetis kümme kuud. Sõitnud kohale suurte lootuste ja hiiglaslike plaanidega, mille hulka kuulusid vihmametsade päästmine (ei õnnestunud) ning kliima soojenemise peatamine (kukkus läbi), avastas ta eest riigi, mis hoolimata põrgukuumusest, harjumatust elurütmist ning läbinisti veidrast töökultuurist oli nii lummav, et pani ta euroopalikke eluväärtusi ümber hindama ja maailmajao vahetamist kaaluma. Sellest rännakust sündinud raamatu vahendusel saab selgeks, milline oli Suriname minevik (orjanduslik) ja milline on seetõttu sealne etniline koosseis (kirju). Saab teada, millega ämma-äia sügavale d¾unglisse meelitada (korjaaliga) ning mis mured vaevavad hiiglaslikke merikilpkonni (eredad hotellituled). Autor võtab meid kaasa metsaneegrikülla matustele ning koos indiaanlastega jõuluõhtut veetma. Lugeda saab ka sellest, kuidas kohalik ravitseja tohterdab luuvaludes vaevlevat skeptilist eestlast (troopiliste taimemikstuuridega), mis valitseb illegaalsetes kullakaevandustes (anarhia) ning miks kogu riik prahi sisse on uppumas.
Lemmiktegelane/ lemmikpaar: -
Punktid: 8/10
Arvamus: Mõtlesin lugeda midagi erinevat tavapärase noorteromaanide asemel. Kuulsin, et klassiõele meeldivad reisijutud ja küsisin siis, kas tal on. Andis mulle valiku ja selle raamatu võtsin täiesti huupi. Arvatavasti ahvi pildi pärast Very Happy
Kuid raamatust... hea oli. Pole midagi, mille peale kiljuda, kuid mõnus ajaviide oli kindlasti. Sain uusi teadmisi juurde ning, kui võimalik kavatsen veel selle "Meie" seeriast lugeda.
Tagasi üles Go down
Merlin.
200 posti tüüd
Merlin.


Female Postituste arv : 215

2012. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012.   2012. Icon_minitime30/11/2012, 20:22

6)
2012. Silencecoversmaller-1
Pealkiri: Silence
Autor: Becca Fitzpatrick
Lehekülgede arv: 464/ 1490
Sisu: The noise between Patch and Nora is gone. They've overcome the secrets riddled in Patch's dark past...bridged two irreconcilable worlds...faced heart-wrenching tests of betrayal, loyalty and trust...and all for a love that will transcend the boundary between heaven and earth. Armed with nothing but their absolute faith in one another, Patch and Nora enter a desperate fight to stop a villain who holds the power to shatter everything they've worked for—and their love—forever.
Lemmiktegelane/ lemmikpaar: Nora ja Patch
Punktid: 7,5/10
Arvamus: Mulle ei meeldinud, kuigi kaks esimest eesti keelset raamatud olid lahedad. Raamat oli tunduvalt igavam, kui Patchi polnud, kuid kohe kui seksikas poisike kohale ilmus, läks pidu lahti Very Happy Ehk siis... see oli normaalne, kuid mitte nii hea kui "Salajane" või "Crescendo".


Viimati muutis seda Merlin. (3/12/2012, 18:17). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Merlin.
200 posti tüüd
Merlin.


Female Postituste arv : 215

2012. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012.   2012. Icon_minitime3/12/2012, 18:17

6)
2012. Minu_austraalia
Pealkiri: Minu Austraalia
Autor: Airi Ilisson-Cruz
Lehekülgede arv: 303/ 1793
Sisu: Pime possumionu kolistab elektritraate pidi kui kass, mängukaru moodi koaalad nosivad puu otsas eukalüptilehti ja väledad pisikesed gekod vilistavad elutoa seintel laulda. Tänavapilt näeb välja kui üks jumalavallatu multikultuuri supp ja inglise keelt kogeb uskumatu aktsendiga variatsioonides.
Austraalia, unistustemaa.
Eestis oli mul just nagu kõik olemas, ainult et hing ei andnud rahu. Lõpuks läksin, ikka seda oma unistust otsima. Jutustasin punase kahemeetrise kängurusõbraga Austraalia unenägude aegadest ja kihutasin hiigelrekkadel läbi tuhandeid kilomeetreid kõrbeavarusi. Tassisin farmis ananasse ja arbuuse, müütasin linnatänavail loteriipileteid ning teenisin ettekandjana nagu sajad teisedki noored eestlastest ilmarändurid. Seikluste keskel leidsin ootamatult selle, mida enesele teadmata otsinud olin.
Lemmiktegelane/ lemmikpaar: -
Punktid: 8,9-9/10
Arvamus: Parem kui "Minu Suriname". Ei oska öelda põhjust, kuid seda lugesin tunduvalt suurema õhinaga. See raamat pani mind veel rohkem tahtma lugeda "Minu" sarjast. Loodan, et ei pea pettuma Very Happy
Tagasi üles Go down
Merlin.
200 posti tüüd
Merlin.


Female Postituste arv : 215

2012. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012.   2012. Icon_minitime7/12/2012, 15:56

7)
2012. Minu_london
Pealkiri: Minu London
Autor: Anu Samarüütel - Long
Lehekülgede arv: 60/ 1853
Sisu: Jah, teil on õigus! Ma olen moekunstnik, kuid käesolev raamat ei räägi moest. Kui, siis ainult natuke. Minu raamat jutustab hoopis loo, kuidas ma 38 aasta vanuselt avastasin, et see, mida ma alati oma elus teha olin tahtnud, ja mida ma tegelikult tegin, ei langenud üldse kokku, ning kuidas ma otsustasin asjade käiku muuta ning kõike uuesti algusest alata: minust sai taas üliõpilane, seekord maailma kuulsaimas moekoolis Londoni Central Saint Martins College’is, legendaarse ja kardetud moeprofessori Louise Wilsoni käe all. Mis saaks olla parem kui olla teel oma elu-unistuse poole? Elades samal ajal maailma kõige inspireerivamas ja loomingulisemas linnas, mille suuri ja väikseid argiimesid siin ka teiega jagan.
Lemmiktegelane/ lemmikpaar: -
Punktid: 3/10
Arvamus: Poleks vist pidanud hõiskama. Kõik kiitsid, et Londoni oma hea, nii et sain selle sõbra käest laenatud. Ei suutnud üle 60 lehekülje lugeda. Polnud minu cup of tea.
Tagasi üles Go down
Merlin.
200 posti tüüd
Merlin.


Female Postituste arv : 215

2012. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012.   2012. Icon_minitime26/12/2012, 12:23

8.
2012. DIGI_9789985322505
Pealkiri: Inetud
Autor: Scott Westerfeld
Lehekülgede arv: 350/ 2203
Sisu: Tema noortesarja esimene raamat “Inetud” jutustab maailmast, kus kõik kuueteistkümneseks saavad noored opereeritakse välimuselt täiuslikuks. Raamatu peategelasel Tallyl hakkab see tähtis hetk kätte jõudma ning ta ootab seda õhinal. Pealegi elab tema parim sõber juba seda imelist, lõbusat ja muretut elu, kus üks pidu järgneb teisele ja ümberringi on ainult ilusad inimesed. Siis aga kohtub Tally Shayga, kes suhtub sellesse kõigesse hoopis teisiti. Shay kutsub teda koos endaga Varemetesse, kus elavad inimesed, kes ei taha Muutust läbi teha. Tally keeldub, kuid sellegipoolest viiakse ta ülekuulamisele asutusse, mille olemasolu ta enne ei kahtlustanudki. Ta peab valima – ta kas läheb Varemetesse ja reedab Shay ning sealsed asukad, või temast ei saa kunagi Ilusat. Tally otsus muudab igal juhul tema elu jäädavalt.
Lemmiktegelane/ lemmikpaar: Tally ja David
Punktid: 10/10
Arvamus: Super. Pole muidu ulmejuttude fänn, kuid see oli tõesti hea. Meeldis, kuidas kirjanik oli raamatusse pannud meie maailma nagu see on: on "inetud", kellega ei suhelda ja siis need populaarsed "ilusad". Soovitan kindlasti lugeda ja isegi neil, kes pole muidu ulmeka peale väljas.
Tagasi üles Go down
Merlin.
200 posti tüüd
Merlin.


Female Postituste arv : 215

2012. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012.   2012. Icon_minitime26/12/2012, 12:28

9)
2012. Image_show
Pealkiri: Ilusad
Autor: Scott Westerfeld
Lehekülgede arv: 350/ 2553
Sisu: Raamat „Ilusad“ algabki sellega, et Tally on nüüd ilus ning jälle koos oma sõprade Shay ja Perisega. Nende elu koosneb üksnes lõbutsemisest, kuid ka ilusate seas on oma sõpruskonnad, millesse kuulumiseks tuleb vaeva näha. Tally ihkab saada Krimmide liikmeks ja grupi otsus lubatakse teatavaks teha kostüümipeol. Ootamatult aga ilmub peole Eriliseks maskeerunud Croy, kes tuletab Tallyle meelde tema endist elu londonlaste seas. Tally leiab lõpuks koos oma uue sõbra Zane'iga kirja, mille ta on ise endale kirjutanud. Kirjaga koos on kaks tabletti, mis peaksid ravima ilusaks muutmisega kaasnevad ajukahjustused. Tally ei suuda küllalt kiiresti otsustada ning et Erilised on neid tabamas, neelavad tema ja Zane viimasel hetkel kumbki ühe tableti. Arvates, et nad on mõlemad nüüd terveks ravitud, hakkavad nad kavandama põgenemist Uus-Londonisse ja kutsuvad endaga kaasa veel rea Krimmisid. Kõik ei lähe aga jällegi nagu planeeritud.
Lemmiktegelane/ lemmikpaar: David
Punktid: 8/10
Arvamus: Okei oli. Polnud sama, mis esimene raamat. Kogu mäng käis Zane ümber ja närvidele käis, et Tally hakkab jälle otsast pihta - hakkab meenutama Londoni aega. Väike pettumus oli ning tuju läks paremaks, kui David välja ilmus Very Happy Ainuke mõistlik isik, kes pole udupea ning mõtleb teistele kui ka enda peale.
Tagasi üles Go down
Merlin.
200 posti tüüd
Merlin.


Female Postituste arv : 215

2012. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012.   2012. Icon_minitime27/12/2012, 19:15

10)
2012. Scott-westerfeld-erilised-0fb2-4499
Pealkiri: Erilised
Autor: Scott Westerfeld
Lehekülgede arv: 317/ 2870
Sisu: Seda, et Erilised linnas kõigisse hirmu sisendavad, teatakse ka siis, kui nendega kunagi elus ei kohtutagi. Tally aga oli kohtunud nendega juba siis, kui ta oli alles inetu. Erilised on hirmuäratavalt ilusad, kiired ja tugevad ning nende eest pole pääsu. Ja nüüd on Tally ise üks neist, üks neist üliinimestest, kes peab ühiskonda ohjes hoidma ja isepäiseid jooksikuid püüdma. Ta ei oleks aga Tally Youngblood, kui kusagil ta ajusopis ei elaks edasi mälestus millestki muust, sellest, kes ta oli varem. Seda mälestust on siiski võimalik maha suruda. Kuni selle hetkeni, mil ta saadetakse retkele, mille eesmärk on lõplikult hävitada Uus-London. Tallyle tähendab see, et ta peab valima ja sellest valikust ei sõltu mitte ainult tema, vaid ka paljude teiste saatus…
Lemmiktegelane/ lemmikpaar: Zane
Punktid: 5/ 10
Arvamus: Keskpärane. Ootasin midagi enamat ja raamatut lugedes oli tunne, et üks teema on LIIGA PIKAKS venitatud. Miks pidi Tally uues raamatus olema jälle uus isik? Miks suhtus ta ilusatesse nagu nad oleksid ei keegi? Miks arvas ta, et TAL on koguaeg õigus? Selles raamatus jättis tüdruk küll rohkem nipsaka pubeka mulje, kes hakkab jonnima, kui ei saa oma osa.
Samuti arvan (vähemalt mina), et sündmuste käigu oleks võinud teha kuidagi teist moodi. Näiteks, miks pidi Tally IGAS raamatus olema UUS isik? Oleks ju palju parem, kui esimene raamat oli nagu ta oli, KUID lõpus ei võetud ta mitte kinni, vaid ta pääses koos Davidiga loodusesse. Teine raamat oleks, kuidas ta õpib Davidit rohkem tundma ja üldse räägib, kuidas ta looduses hakkama saab ja alles LÕPUS saadakse ta kätte ja viiakse linna. Kolmas raamat oleks siis nii nagu ta on. Simple as that Very Happy
Tagasi üles Go down
Merlin.
200 posti tüüd
Merlin.


Female Postituste arv : 215

2012. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012.   2012. Icon_minitime27/12/2012, 19:18

11)
2012. 11168
Pealkiri: Välised
Autor: Scott Westerfeld
Lehekülgede arv: 407/ 3277
Sisu: Peategelane Aya Fuse elab Jaapanis, kus hakatakse uuesti avastama kunagisi tavasid ja kultuuri – teetseremooniat, mangat – aga kõige tähtsam selles ühiskonnas on kuulsus. See, kui kuulus sa oled, määrab kõik – sellest sõltub sinu staatus ja see, kui kaugele sa elus jõuad. Aya ei ole eriti heas seisus, kuid siis kohtub ta tüdrukute kambaga, kelle eesmärgiks ongi võimalikult vähese kuulsusega elada. Aya otsustab kirjutada neist loo ning liitub sel eesmärgil kambaga. Selgub aga, et ta avastab palju rohkem, kui ta oodanud oli…
Lemmiktegelane/ lemmikpaar: Aya ja Frizz
Punktid: 9,5/ 10
Arvamus: No tunduvalt parem, kui kolmas osa. Mis mulle siis meeldis siin...
1. Tegemist on Jaapaniga
Olen ise üks suur manga ja Jaapani stiili armastaja, nii et see oli üks suur ja tore üllatus.
2. Teine tegelane
Lõpuks saab mingitki puhkust Tallyst
3. Üks lugu
Tegemist oli ÜHE looga, mis mahtus ära ÜHTE raamatusse. Muidugi jään ootama, et äkki tuleb Ayast veel aga see, et see lugu ei venitatud välja oli väga hea
Tagasi üles Go down
Merlin.
200 posti tüüd
Merlin.


Female Postituste arv : 215

2012. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012.   2012. Icon_minitime29/12/2012, 12:11

12)
2012. 8486
Pealkiri: Mõõkade maru esimene osa: teras ja lumi
Autor: George R. R. Martin
Lehekülgede arv: 585/ 3862
Sisu: Jätkub George R. R. Martini eepiline sari Jää ja tule laul, mis räägib eri suguvõsade konfliktidest ja heitlustest karmis ja kõledas fantaasiamaailmas, mis on juba üle 8000 aasta lahingutes ja katastroofides kannatanud. Ellujäänud Starki järeltulijad on laiali paisatud. Robb juhib Põhjas mässu, Arya õpib sõjatsoonis ellujäämise kunsti, Sansa vaatab kõrvalt õukonnaintriige, Bran kaldub võlukunsti poole, Jon peab valvet jäävallil ning Daenerys ehitab mujal omaenda impeeriumi. Martin laseb oma tegelastel areneda ja muutuda ning see puudutab ka neid, keda ta on alguses näidanud lurjustena. Tema maailm muutub iga uue osaga üha keerulisemaks, täpsemaks ja ka kõhedamaks ning pakub lugejale üllatavaid pöördeid ja arenguid.
Lemmiktegelane/ lemmikpaar: Jon, Arya, Bran
Punktid: 10/10
Arvamus: Super. Rohkem ei oska öelda Very Happy
Tagasi üles Go down
Merlin.
200 posti tüüd
Merlin.


Female Postituste arv : 215

2012. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012.   2012. Icon_minitime29/12/2012, 12:15

13)
2012. 9601
Pealkiri: Mõõkade maru teine osa: veri ja kuld
Autor: George R. R. Martin
Lehekülgede arv: 561/ 4423
Sisu: Jätkub George R. R. Martini eepiline sari Jää ja tule laul, mis räägib eri suguvõsade konfliktidest ja heitlustest karmis ja kõledas fantaasiamaailmas, mis on juba üle 8000 aasta lahingutes ja katastroofides kannatanud. Ellujäänud Starki järeltulijad on laiali paisatud. Robb juhib Põhjas mässu, Arya õpib sõjatsoonis ellujäämise kunsti, Sansa vaatab kõrvalt õukonnaintriige, Bran kaldub võlukunsti poole, Jon peab valvet jäävallil ning Daenerys ehitab mujal omaenda impeeriumi. Martin laseb oma tegelastel areneda ja muutuda ning see puudutab ka neid, keda ta on alguses näidanud lurjustena. Tema maailm muutub iga uue osaga üha keerulisemaks, täpsemaks ja ka kõhedamaks ning pakub lugejale üllatavaid pöördeid ja arenguid.
Lemmiktegelane/ lemmikpaar: Jon, Pisinäpp
Punktid: 10/10
Arvamus: Lõpp oli küll ootamatu. Nii Jon kui ka Sansa suhtes. Teise raamatu vahepeal (ehk siis kolmas ja neljas raamat) hakkasin kahtlustama, et Joniga peab midagi olema. Miks muidu teda kui sohilast hoiti? Kuid Sansa... Ausalt öeldes ei meeldinud ta mulle aga kui Pisinäpp teda suudles, siis hakkasin taipama nii mõndagi.
Tagasi üles Go down
Merlin.
200 posti tüüd
Merlin.


Female Postituste arv : 215

2012. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012.   2012. Icon_minitime30/12/2012, 10:40

14)
2012. 9789985326558
Pealkiri: Ruubeni liblikad: Kirsipiia
Autor: Kiiri Saar
Lehekülgede arv: 272/ 4695
Sisu: Septembrikuu algus toob ühte Tallinna gümnaasiumi lõpuklassi uue õpilase – nägusa ja kütkestava Ruubeni, kes võidab oma meeldiva oleku, erakordse tarkuse ja sarmiga otsekohe koolikaaslaste poolehoiu. Ent kõigi üllatuseks näib noormees kaunitest kooliõdedest enim huvi tundvat hoopis paksukese ja paljude pilkealuse Kirsipiia vastu. Tüdruku vastu, keda keegi endale sõbraks ei taha. Keda isegi ta enda kass mingil seletamatul põhjusel vihkab. Kelle ainus meelelahutus on oma kurbust, üksildust ja tõrjutust peletada krõpsupaki või kommikoti sisu tühjendades. Hoolimata ebavõrdsest taustast areneb vastastikune sümpaatia Kirsipiia ja Ruubeni vahel kiiresti sügavaks armulooks, mille taga peituvaid tumedaid ohtlikke hoovusi armastuse kõikvõimsusesse sinisilmselt uskuv tüdruk esialgu aimatagi ei oska.
Lemmiktegelane/ lemmikpaar: Ruuben
Punktid: 10/10
Arvamus: Nüüd saan ma aru, kuidas kaanekujundus mõjutab raamatut. Ma pole kindel, kas ma oleksin üldse võtnud selle raamatu raamatukogust, kui see kaan poleks silma jäänud: liblikad, roosa ja hall. Lapselik aga samas stiilne ja ilus.
Raamatust aga nii palju, et väga rahul olen, et läbi lugesin. Tänapäeval on tulnud nii palju erinevaid raamatuid, kus teemaks on seks, narkots või halvad poisid. Siin aga on tegemist südant soojendava ja lootust andva jutuga, mille põhimõte on, et igaüks saab armastust.
Tagasi üles Go down
Merlin.
200 posti tüüd
Merlin.


Female Postituste arv : 215

2012. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012.   2012. Icon_minitime31/12/2012, 17:11

15)
2012. C0c7e6f1444c0ef5d9d6d77bd17dc1b1
Pealkiri: Don Juan
Autor: Moliére
Lehekülgede arv: 82/ 4777
Sisu: Kergete eluviisidega aadlik Don Juan lahkus oma naise donja Elvira juurest, sest ta kohtas järjekordselt naist, kes talle huvi pakkus. Don Juanil oli kaasas arg teener Sganarelle. Kui don Juani hüljatud naine donja Elvira leiab mehe, on ta maruvihane. Kuna uus armastatu ei pööra don Juanile tähelepanu, otsustab mees ta röövida. Röövimiskatse lõpeb paadi ümberminekuga ning külapoiss Pierrot päästab don Juani ja Sganarelle’i elu. Kaldal asub don Juan võrgutama kaunist Charlotte’i, kes juhtub olema ka Pierrot kallim. Kui Mathurine, don Juani varasem vallutus välja ilmub, tekib tüli kahe naise vahel. Don Juan lahendab selle nende mõlemaga samal ajal tasakesti rääkides ning öeldes, et tõde tuleb välja, kui ta abiellub. Don Juan näeb kolme meest ründamas ühte ning tormab appi. Hiljem tuleb välja, et mees kelle elu ta päästis on üks donja Elvira vendadest, kes otsisid don Juani, et talle kätte maksta. Kättemaks lükatakse edasi ning peale vendade lahkumist märkab don Juan hauakambrit. Hauakamber kuulus komtuurile, kelle don Juan oli tapnud. Don Juan läheb koos Sganarelle’iga hauakambrisse ning ta kutsub komtuuri kuju õhtusöögile. Sganarelle väidab, et kuju noogutas, kuid don Juan ei usu teda. Peale kohtumist oma isa ja donja Elviraga, kes oli otsustanud tagasi kloostrisse minna, algas õhtusöök. Ka komtuuri kuju tuli kohale ning kutsus don Juani enda juurde homme õhtustama. Järgmisel päeval hakkab don Juan teesklema, et ta on oma elukombeid muutnud. Hoolimata vaimu hoiatusest, ei kahetse don Juan oma patte ning välk tabab don Juani. Ta kukub kuristikku, kust tõusevad suured leegid.
Lemmiktegelane/ lemmikpaar: Don Juan, Elvira, Charlotte
Punktid: 7/ 10
Arvamus: Kohustuslik kirjandus. Väga naljakas oli ning meeldis Juani suhtumine ellu. Mitte, et ise seda pooldaks aga naljakas Very Happy
Tagasi üles Go down
Merlin.
200 posti tüüd
Merlin.


Female Postituste arv : 215

2012. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012.   2012. Icon_minitime31/12/2012, 17:16

Aasta 2012 kokkuvõte

Loetud raamatud: 15
Loetud leheküljed: 4777
Lemmik(umad) raamat(ud): "Ruubeni liblikad: Kirsipiia"; "Välised"
Mittelemmik(umad) raamat(ud): "Erilised, "Minu London"
Tagasi üles Go down
Sponsored content





2012. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012.   2012. Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
2012.
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Logo valimine (3.05.2012-10.05.2012)
» 2012
» 2012
» 2012.
» 2012.

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Võistlused :: Enim loetud raamatuid aastas :: 2013 :: Merlin.-
Hüppa: