MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 2013

Go down 
Mine lehele : 1, 2  Next
AutorTeade
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

2013 Empty
PostitaminePealkiri: 2013   2013 Icon_minitime4/1/2013, 20:59

1.raamat
2013 R130017
Pealkiri: ,,Tuba"
Autor: Emma Donoghue
Lehekülgede arv: 320
Sisu: Tilluke Jack pole kunagi näinud elu väljaspool Tuba- väiksevõitu kambris, kus poisike on oma emaga elanud sünnist saati. Ei saa öelda, et Jacki elu erineks drastilistelt oma eakaaslaste omadest- ema hellusest ning hoolest ei jää tal kunagi puudu. Päevad mööduvad mänguliselt, viieaastase kohta oskab ta ka hämmastavalt hästi lugeda, kirjutada ning arvutada.
Ainukeseks erinevuseks on see, et poiss peab kõike väljaspool Tuba fantaasiaks; avakosmoseks, kus lendavad ringi planeedid erinevate inimeste ning erinevate lugudega. Ning telekas, mis seisab vankumatult keset kambrit, kannab nende planeetide elutegevust vaid neile üle.
Iga pühapäev käib Jackil ning ta emal külas Vana-Pagan, kes tööb süüa ja juua ning vahest ka midagi suuremat. Jack pannakse selleks ajaks Kappi, kus ta peab seni püsima, kuni ema ta juurde tuleb. Ometigi märkab poisike pärast oma viiendat sünnipäeva ema juures ilmselgeid muutuseid ning lahti hakkab rulluma põnev ning kaasahaarav lugu.
Arvamus: Esimesed leheküljed külvasid minu silmis suurt segadust. Ilmselt oli põhjus selles, et kogu raamat oli jutustatud läbi lapse silmade, läbi lapse mõtete ning arusaamade järgi. Mul on heameel, et ei teadnud raamatust rohkem, kui paar kesist lauset sisukirjeldust. Seda rohkem oli põnevust ning üllatusi.
Samas leian, et pärast Toast lahkumist kukkus hetkeks lugu nagu kokku. Päras nii pingelisi lehekülgi saabus veidi igav ja ärritav...elu. Muidugi elasin ka siis kaasa, kuid tundsin, et oleksin tahtnud veel nautida pingelist haripunkti tõusmist.
Katkendid:

Kuu on Jumala hõbedane nägu, mis ilmub välja ainult erilistel puhkudel."

Kui ma väike laps olin, mõtlesin nagu väike lps, aga nüüd, viieaastasena, tean ma kõike.

,,Kuidas läheb, Jack?"
,,Hästi."
,,Viska viis!"
Tema kiles käsi tõuseb püsti ja ta liigutab sõrmi. Mina teesklen, et ei näe. Ma ei kavatsegi talle oma sõrmi visata, mul on neid endal ka vaja.


Hinne: 9/10
Tagasi üles Go down
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime6/1/2013, 20:23

2.raamat
2013 BERT_9780747557524
Pealkiri: ,,K-PAX"
Autor: Gene Brewer
Lehekülgede arv: 192
Sisu: Kogenud psühhiaatrina arvas Gene Brewer, et on oma karjääri jooksul kõike näinud. Seda päevani, mil tema hoole alla sattus üks pesuehtne tulnukas, kes üllatavalt inimlooma sarnane oli. Ebatavaline patsient oli enda sõnul pärit planeedilt K-PAX ning kirjeldas niivõrd veenvalt sealset ümbrust, et kiskus tahestahtmata teisedki haigla hoolealused kaasa. Lindistatud teraapivestlustega püüdis Dr. Brewer välja uurida mehe kummalise käitumise ning jutu tagamaad, ristates sellega omaenda lapsepõlve halvad mälestused ja probleemid.
Arvamus: Raamat oli huvitav, kaasakiskuv ning patsientide kohapealt humoorikas. Ei mäleta hetke, mil oleksin pidanud taluma igavust- teatud põnevus ja uudishimu käis kogu looga kaasas. Kuna leian inimese psühholoogia huvitavana, andis seegi tubli annuse plusspunkte juurde.
Katkendid:

Mõnikord on küsimus parim vastus.

Ma olen seda juba seletanud. Me saame ühest kohast teise valguse energia abil. Mispärast tundub see kontseptsioon sulle nii raskesti mõistetav? Kas see on sinu jaoks liiga lihtne?

Vaimuhaigus on tihtipeale vaataja silmades.

Üks maniakaal-depressiivne patsient kinnitas mulle kunagi, et ta ei üritaks end ealeski ära tappa. Ma küsisin talt, mis on ta selles nii kindel. ,,Sellepärast," ütles ta mulle, ,,et ma pole ikka veel ,,Moby Dicki" lugenud."
Ma oletan, et see on sama hea põhjus elamiseks nagu iga teinegi. Ja ehk seletab see ka seda, miks nii vähe inimesi on selle raamatu üldse kunagi läbi lugenud.


,,Teie, inimesed, peate enda MAA olenditest kõige targemateks. On mul õigus?"
,,Jah."
,,Seega on ilmne, et teised olendid räägivad palju lihtsamaid keeli kui teie oma, on nii?"
,,Noh..."
Välja ilmus märkmik, pliiats kirjutamisvalmis. ,,Nii et kui te olete nii targad ja nende keeled on nii lihtsad, siis kuidas on nii, et te ei oska nendega suhelda?" Ta jäi vastust ootama. Kahjuks mul seda ei olnud.


Hinne: 9/10

* kaanepilt on inglisekeelsest versioonist.
Tagasi üles Go down
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime27/1/2013, 13:44

3.raamat
2013 Raamatudd366
Pealkiri: ,,Musta mantliga mees"
Autor: Eduard Vilde
Lehekülgede arv: 50
Sisu: Kui krahv Palmer jääb ühel ööl vahele dr. Medingule hirmsa kuriteoga, lubab viimane tõest sõnagi lausuda. Tänutäheks kingib krahv doktorile kogu oma tähelepanu, mis kasvab veelgi siis, kui Meding tema noore poja raskest haigusest terveks ravib. Tohter, hea ja õiglase mehena, lubab endale aga aina rohkem noomida krahvitütart Laurat, kes enda ninaotsast kaugemale näha ei taha. Kõrgi ning rikka tütarlapsena on ta harjunud suhtlema vaid endasugustega. Ometigi leiab dr.Meding end Laurasse armunud olevat ning teeb kõik, et neiu saaks oma uue kaasa kohta tõe teada.
Arvamus: Peaks mainima, et lugu oli päris huvitav ja kaasakiskuv. Ometigi leidsin end ikka ja jälle tabamas sarnaseid jooni Jane Austeni ,,Uhkus ja eelarvamusega" ja seda just dr.Medingu ja Laura omavahelistes suhetes. Muidu oli lugemine nauditav ja ladus.
Hinne: 7/10
Tagasi üles Go down
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime8/2/2013, 21:30

4.raamat
2013 R112184
Pealkiri: ,,Õunaseemnete maitse"
Autor: Katharina Hagena
Lehekülgede arv: 169
Sisu: Loo peategelane Iris pärib viimsele teekonnale läinud vanaema maja, koos kõigis selles peituvate saladuste ja mälestustega, mida naine parema meelega unustada tahaks. Leht lehekülje haaval avaldab ta lugejale killukesi enda perekonnast, nende eludest ja maha vaikitud lugudest. Mida lähemale jõuab Iris ööni, mil tema täditütar suri, seda raskemaks tundub minevat meenutamine. Enesesüüdistamine. Vastupandamatu tõmme majakese vastu, aga samas soov sellest pikema jututa ära öelda. Ja nagu alati, on sekka segatud killukest armastust.
Arvamus: Ootasin haaravamat ning sisukamat jutustust, seega pidin siinkohal pettuma. Ometigi armusin ma esimestest lehekülgedest autori kirjutamisstiili ja väljenditesse, mida ta erilise kergusega leht lehe haaval edasi kandis.
Irise tegelaskuju jäi natuke pealispinnaliseks, võib-olla isegi kohati ärritavaks. Mis mind häiris, sellele ei oskagi nagu näppu peale panna. Samuti ei mõistnud ma naise pidevat kleitide vahetamist, valides igapäevatoimetusteks välja oma tädide ja ema vanu pidukleite.
Oleksin soovinud veidi põhjalikumat süüvimist, samas pean endale meelde tuletama, et tegu on ajaviiteromaaniga. Hea ajaviiteromaaniga ja parema keelekasutusega, kui arvata oskasin.
Katkendid:

Igaüks peab ju kuskil oma pisaraid tallel hoidma.

Lugemine oli sama, mis kogumine, ja kogumine oli sama, mis säilitamine, ja säilitamine oli sama, mis mäletamine, ja mäletamine oli sama, mis mitte täpselt teadmine, ja mitte täpselt teadmine oli sama, mis unustamine, ja unustamine oli sama, mis kukkumine- kukkumisele pidi lõpp tulema.

Kas ainult need inimesed kippusid unustama, kellel oli, mida unustada?

Kõik tüdrukud olid ju oma keha lummuses, kuna neil ei olnudki veel õiget keha. Nad olid nagu kiilid, kes elasid aastaid vee all ning sõid ja sõid. Aeg-ajalt vahetasid nad kesta ja sõid edasi. Siis said nendest neidised. Neidised ronisid mööda pikka kõrt veest välja, said endale keha ja lendasid minema.

Sest keda ei saa ravida, seda ei saa ka haavata.


Hinne: 6/10

Tagasi üles Go down
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime28/2/2013, 17:10

5.raamat
2013 R129533
Pealkiri: ,,Minu Jaapan"
Autor: Maret Nukke
Lehekülgede arv: 335
Sisu: Maret Nukke räägib oma reisidest Jaapanisse erinevatel eluhetkedel, andes oskuslikult ülevaate nii tõusva päikese maa ajaloost, kultuurist ja inimestest kui ka enda seiklustest kaugel Aasias.
Arvamus: Jaapan on viimaste aastatega muutunud minu silmis väga põnevaks reisikohaks, kuhu tahaksin kindlasti kunagi minna. Ehk isegi mõneks ajaks elama.
Raamat ei vähendanud minu vaimustust Jaapani suhtes mitte karvavõrdki, pigem kasvas huvi veelgi suuremaks. Autor oli hästi põiminud omavahel enda kogemused ning Aasiamaa ajaloo ja kultuuri, jutustades sekka ka jaapanlaste lojaalsusest, huvitavatest kommetest ja arusaamadest.
Samas ei saa ma öelda, et raamat oleks üdini põnev ning ladus olnud. Eriti andis see tunda viimastel lehtedel, kus kirjeldused templitest ei kutsunud korralikult läbi lugema. Seepärast sain põhjalikuma ülevaate pärast, kui uuesti pilte vaatasin. Üks pilt ütleb ikka tuhat sõna.
Katkendid:

Ise kogeda on parem, kui teiste kogemusi kuulata.- Jaapani ütlus

Hinne: 7/10

Viie raamatu lehekülgede arv kokku 1066


Viimati muutis seda White Wolf (2/3/2013, 10:23). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime2/3/2013, 10:20

6.raamat
2013 584
Pealkiri: ,,Ly"
Autor: Ingrid Cristea Vendelin
Lehekülgede arv: 85
Sisu: Ly on 17-aastane tütarlaps, kes peab kolima Häädemeestelt Tallinnasse. Muidugi pole see talle meeltmööda. Oma aja täitmiseks otsustab tüdruk hakata pidama päevikut, kirjutades sinna kõik, mida uue linna uues koolis kogeb. Algus pole kerge- koolikaaslased suhtuvad Lysse võõrustavalt. Ometigi võidab ta peagi inimeste südamed, kaasaarvatud karmimoelise pinginaabri Hansu oma. Korraga pole Lyle aga enam päris selge, mida või keda ta oma ellu lasta tahab.
Arvamus: Viimati raamatukogus käies otsisin õhukest ja ladusat noorteraamatut ning selle ma ka sain. Kas just ladusalt, kuna keeleliselt mulle raamat ei meeldinud. Muidugi, autor oli kirjutanud ju selle läbi teismelise tüdruku silmade, ometi tundus tekst liiga lapsik. Liiga lihtne. Noorsooromaanile kohaselt käisid läbi muidugi poisid ja peod, seda kaheksakümnendate võtmes. Tundub, et vanuseliselt jäin selle raamatuga päris hiljaks. Küllap oleksin Ly elule rohkem kaasa elanud 11-12-aastaselt.
Hinne: 3/10
Tagasi üles Go down
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime2/3/2013, 14:39

7.raamat
2013 R033872
Pealkiri: ,,Apelsinitüdruk"
Autor: Jostein Gaarder
Lehekülgede arv: 143
Sisu: Üksteist aastat oli möödunud George isa surmast, kui korraga ilmus nähtavale kiri. Kiri, mille oli üksteist aastat tagasi kirjutanud Joe Olav enda pojale- Georgele. Rabatud leiust, otsustas poiss selle siiski läbi lugeda. Isa kirjutas enda kohtumisest Apelsinitüdrukuga, pikkis aga sisse filosoofiat ning pani lugeja mõtlema elu ning selle kestvuse peale. Kust me oleme pärit? Milline on universiumi sünnilugu? Kas on üldse mõtet siia maailma sündida, kui lakkame maailmas olemise varem või hiljem? Peale kirja lugemist polnud Georg enam endine.
Arvamus: See raamat oli ilus. Nii seest kui väljast, aga rohkem seest, täidetud metafooride ning kummalise kergusega ja pannes lugeja kaasamõtlema. Ometigi tundsin pärast raamatu lõpetamist üsna ebameeldivat tunnet. Justkui soovi, et poleks seda lugema hakanudki. Nüüd, pärast asja seedimist, suudan teost vaadata teisest küljest.
Apelsinitüdruk ja Jon Olavi lugu oli nii ilus ja tundus nii puhas, kuigi lootsin lõpus veidi teistsugusemat lahenduskäiku.
Katkendid:

Mitte keegi pole jätnud, nutt kurgus, hüvasti Eukleidese geomeetria või aatomite perioodilise süsteemiga. Keegi ei vala pisaraid, sest ta peab lahti ütlema internetiühendusest või korrutustabelist. Maailm on see, millega inimene hüvasti jätab, see on elu, muinasjutt. Inimene jätab hüvasti väikese hulga inimestega, keda ta tõesti armastab.

Vanadel inimestel näib tihti olevat rohkem aega kui lastel, kel on terve elu ees.

Kes ei ela hetkes, ei elagi. Mida teed sina hetkel?

Kujutle, et viibid kuskil muinasjutu lävel ükskord miljardite aastate eest, kui kõik loodi, " kirjutas isa, ,,ja sa võid valida, kas sündida kord sellele planeedile elama. Sa ei teaks seda, millal sa elad, ega sedagi, kui kaua sa siin viibiksid, kuid kõige rohkem oleks juttu mõnest aastast. Teaksid ainult seda, et olles kord otsustanud maailma tulla, peaksid ühel päeval siit ka lahkuma ja kõik maha jätma, kui aeg saab täis.


Hinne: 7,5/10
Tagasi üles Go down
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime17/3/2013, 16:11

8.raamat
2013 R075317
Pealkiri: ,,Maoli"
Autor: Nick Hornby
Lehekülgede arv: 310
Sisu: Sam on tavaline teismeline poiss, kes elab oma vägagi normaalset elu koos noorusliku emaga, ja armastab üle kõige rulaga sõita. Paraku saab noormees hakkama üsna suure jamaga ja rasestab tüdruksõbra Alicia. Viimases hädas põgeneb Sam kodust, et alustada uut elu uues linnas. Südametunnistus ja muud hädad suunavad ta pärast ühte ööd koju tagasi.
Järgnevate kuude jooksul kogeb poiss nii mõndagi, sealhulgas ka ajasrändamisi tulevikku.
Arvamus: Lihtne raamat, kus peategelase hädisus sageli naeru peale ajas. Alicia tegelaskuju ei meeldinud mulle absoluutselt, samas kui Rufus oli väga armas ja tore poisike.
Hinne: 6/10
Tagasi üles Go down
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime25/3/2013, 18:55

9.raamat
2013 R120804
Pealkiri: ,,Tähetolm"
Autor: Neil Gaiman
Lehekülgede arv: 231
Sisu: Tristan Thorn, sündinud väikeses, omasoodu kulgevas Müürikülas, polnud kunagi osanud arvatagi, kui suure kannapöörde üks armumine tema elus võib teha. Kuid korraga seal ta oli, süda kaotatud imeilusale Victoria Foresterile, kes temasuguse kohmaka ja veidra poisi üle vaid nalja mõistis teha. Ning enne, kui mõistus tunnetest ette jõudis, andis Tristan siira lubaduse- tuua oma armastatule nende kohtumisõhtul langenud tähe. Vastutasuks lubas tüdruk naerulsui noormehele, mida iganes too soovib, uskumata, et Tristan oma lubadust peab.Kuid juba mõne päeva pärast sammus poiss eemale heast ja turvalisest Müürikülast, vastu meelierutavale seiklusele.
Arvamus: Kunagi 6 aastat tagasi nägin samanimelist filmi ka kinos, kuid isegi nüüd, mitmed aastad hiljem, suutsin linateosest üsna palju meenutada. Minu üllatuseks olid raamat ja ekraniseering üllatavalt sarnased, teos antud juhul vist ikkagi sisukam. Lugu oli hea lugeda, jättis sisse hea tunde ning tekitas põnevust.
Hinne: 8/10
Tagasi üles Go down
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime10/4/2013, 16:37

10.raamat
2013 R065209
Pealkiri: ,,Kõrboja peremees"
Autor: Anton Hansen Tammsaare
Lehekülgede arv: 138
Sisu: Villu pöördub pärast vangisolekuaega tagasi kodukohta, Katkusse. Seal peidavad end aga valusad mälestused, millest pole kerge mööda vaadata. Muidu töökas Villu ei suuda vastu panna viinale ega ka Kõrboja uuele perenaisele, Annale. Samalajal teab mees, et tema peamine kohustus oleks hakata Katkul peremeheks ning oma poja emale, Evile, abikaasaks. Segadus, kahe perekonna vaheline rivaalitsemine ning armukadedus viivad lõpuks kurva lõpuni.
Arvamus: Üsna igav teine, väga suurt põnevust või pinget ei pakkunud. Häiris ka keelekasutus- Villu läks sinna, Villu ütles seda jne. Omamoodi ootamatu oli lõpp, aga samas ei tõusnud arvamus peategelasest grammigi. Evist oli kõigerohkem kahju.
Hinne: 4/10

Kümme raamatut- 1973 lk.
Tagasi üles Go down
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime17/4/2013, 15:30

11.raamat
2013 R136231
Pealkiri: ,,Pii elu"
Autor: Yann Martel
Lehekülgede arv: 360
Sisu: Pii Patel, loomaaia juhataja poeg ja veendunud jumalaarmastaja, tunneb kiindumust mitte ainult oma rahvuse usu, hinduismi, vaid ka kristluse ja islami vastu. Kui Pii on 16-aastane, otsustab tema perekond koos oma loomaaia loomadega emigreeruda Jaapani kaubalaeva pardal Indiast Põhja-Ameerikasse. Paraku läheb laev põhja ning Pii leiab end päästepaadist, kus tema kaaslasteks on hüään, orangutan, haavatud sebra ja 200 kilo kaaluv bengali tiiger. Lühikese ajaga teeb tiiger lõpu kõigile teistele peale Pii. Kas Pii ja tiiger leiavad tee mandrile? Kas Pii hirm, tema teadmised loomadest ja nutikus aitavad tal niikaua elus püsida?
Arvamus: Enne raamatu alustamist olin juba valmistunud selleks, et küllap ei tunne ma enam mingit põnevust, teades tänu filmile kõik ette. Valesti arvasin. Lugu oli haarav ja ladus, kirjeldused maalisid tahes tahtmata ka kõige räigemaid pilte silme ette. Uusi põnevaid teadmisi sain ka loomadest ja kohati ka loodusest üleüldse, kuigi usuteemad mind nii väga ei puudutanud.
Katkendid:

Põhjus, miks surm nii tihkelt elu külge klammerdub, ei ole bioloogiline paratamatus, vaid kadedus. Elu on nii imeilus, et surm on sellesse armunud; see armukade, omandushimuline armastus haarab kinni kõigest, millest vaid saab. Kuid elu hüppab kergejalgselt üle unustuse jõe, kaotades üksnes paar tähtsusetut pisiasja, ja süngus pole muud kui mööduv pilvevari.

Otse piletikassa kohale seinale oli isa maalinud suurte punaste tähtedega küsimuse: KAS SA TEAD, MILLINE LOOM ON LOOMAAIAS KÕIGE OHTLIKUM? Nool osutas väikesele kardinale. Leidus nii palju agaraid ja uudishimulikke kätepaare, mis kardina eest ära tõmbasid, et me pidime seda ikka ja jälle mõne aja tagant välja vahetama. Kardina taga oli peegel.


Hinne: 10/10
Tagasi üles Go down
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime4/5/2013, 13:47

12.raamat
2013 R048493
Pealkiri: ,,Kuristik rukkis"
Autor: Jerome David Salinger
Lehekülgede arv: 198
Sisu: Holden Caulfield on maailmaga pahuksisse läinud poiss, kes ei suuda üheski koolis sees püsida ning leiab tihti lohutust mõnest kangemast joogist või suitsust. Saanud teada, et on järjekordsest koolist taas väljavisatud, võtab noormees teekonna ette New Yorki. Aga mitte vanematekoju. Holden teab, et on oma emale ja isale juba parajat peavalu valmistanud, seega ööbib ta esimese öö New Yorgis kahtlases hotellis, enne, kui tahab lõplikult oma väikese õe Phoebega hüvasti jätta.
Arvamus: Esimese hooga kuulutasin suure suuga, et sellel raamatul ei ole mitte mingit mõtet. Vähemalt maailmakirjandus tasemel. Mõne päeva möödudes, õigemini eile, kui pidin lugemiskontrollis teose üle arutlema, hakkasin paremini kogu olustikku mõistma. Holden tundus mulle lihtsalt...kurb. Tema venna Allie surm oli kogu perekonna rivist välja viinud, eriti ema, aga keegi polnud pikemalt süüvinud Holdeni tunnetesse. Oli näha, et noormees oli alati vaadanud alt üles oma vendadele, ja õde Phoebe oli osanud olla kohal siis, kui poiss seda vajas.
Katkendid:

,,Igatahes ma kujutlen, kuidas väikesed lapsed mängivad suurel rukkipõllul mingit mängu. Tuhanded lapsukesed- aga lähedal pole hingegi, tähendab, ühtki täiskasvanut-peale minu. Mina aga seisan mingi järsu kuristiku kaldal, ja minu ülesandeks on püüda lapsi, et nad ei kukuks üle kaljuserva- tähendab, kui nad mänguhoos ei märka, kuhu nad jooksevad, siis ma tulen oma valvepostilt ja püüan nad kinni. Teeksin seda hommikust õhtuni. Valvaksin lapsi kuristiku kaldal rukkipõllul. Ma tean, et see on rumal, aga see oleks ainus asi, mida ma tõesti teha tahaksin. "

Hinne: 7/10
Tagasi üles Go down
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime25/5/2013, 18:47

13.raamat
2013 9780340894101
Pealkiri: ,,Shut your Mouth (The Midnight Library)"
Autor: Nick Shadow
Lehekülgede arv: 184
Sisu: Selles veidi noorematele mõeldud õudukas on kolm lugu: ,,Shut your Mouth", ,,Good Luck, Bad Luck" ja ,,Ghost in the Machine". Mulle isiklikult meeldis kõige rohkem ,,Good Luck, Bad Luck", kus peategelasteks oli kaks poissi- Greg ja Sam. Ühel päeval, kui nad koristasid Gregi vanavanemate maja, leidsid sõbrad riidekapist vana, isetehtud lauamängu, mida kohemaid mängima hakkasid. Paraku tekitas see algselt süütu leid paksu pahandust ja pani ohtu poiste elud.
Arvamus: Kooliraamatuna valitud, üsna kerge keelekasutusega ja sisuga. Omamoodi emotsioone tekitas siiski, aga pigem olid need ärritused tegelaste käitumiste peale. Kas see oli nüüd ka õudne, seda peab igaüks ise otsustama.
Hinne: 5/10
Tagasi üles Go down
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime5/6/2013, 11:38

14.raamat
2013 8074
Pealkiri: ,,Söö, palveta, armasta"
Autor: Elizabeth Gilbert
Lehekülgede arv: 380
Sisu: Elizabeth Gilbert on eluga ummikusse jooksnud naine, kellel on seljataga ränk lahutus ja kirglik armulugu. Otsustanud elada aasta vaid endale, asub naine teele eneseotsimise maadele. Esmalt peatub ta neli kuud Itaalias, kus sööb, mida hing ihkab ja püüab lõputu elunautimisega parandada kõige värskemad haavad. Pärast Itaaliat ootab ees India, kui Liz veedab ashramis, mediteerides ja oma guru õpetusi jälgides, lõplikult tervendavad neli kuud, et minna lõpuks tagasi Balile, kust eneseotsimise mõte naisele esmalt pähe pandi. Indoneesias, Balil, veedab Elizabeth ülejäänud neli kuud, saades sõbraks nii nõidarstiga kui ka puruvaese ravitseja ning tema tütrega. Ja just seal, hoolimata kõigist endale tehtud lubadustest, armub Elizabeth taaskord.
Arvamus: Kuni India osani, olin raamatust vaimustuses. Mõte, et lihtsalt elad neli kuud Itaalias, sööd mida tahad, ilma sellepärast muretsemata, kogud sõpru ja õpid itaalia keelt, oli lihtsalt nii vastupandamatu, et soov tekkis endalgi kohvrid pakkida ja minna. Kuid kahjuks pean tunnistama, et India osaga ma enam sellist vaimustust ei tundnud ning tekst hakkas venima. Muidugi meeldiks mulle endalegi ashramis elada ja oma vaimumaailma tundma saada, aga paraku ei ole ma sellesse teemasse nii süvenenud, et jagada autoriga samu tundeid gurude ja palvelaulmiste vastu. Indoneesias tõusis huvi natuke taaskord, kuid siiski...ei. Itaalia osa oli parim. Vähemalt minu silmis. Very Happy
Katkendid:

Giovanni oli restorani nime avaldades nii tõsise näo ja läbitungiva pilguga, et mul tekkis tunne, nagu minust oleks saanud mingi salaseltse liige. Paberilehe vajalike andmetega mulle pihku surunud, ütles ta peaaegu pühalikult: ,,Palun mine sinna sööma. Telli margherita kahekordse mozzarella juustuga. Kui sa seda oma Napolis-käigu ajal ei tee, siis palun, valeta mulle hiljem, et käisid ja sõid."

Parem on elada ebatäiuslikult oma saatuse järgi, kui jäljendada täiuslikult kellegi teise oma.

Inimesed kujutavad ette, et hingesugulane on keehi, kellega sa täiuslikult kokku klapid, ja seda ju igaüks endale ihkab. Aga tõeline hingesugulane on hoopis peegel, inimene, kes näitab sulle kõike seda, mis sind tagasi hoiab, ta sunnib sind pöörama tähelepanu su enda isikule, et sa saaksid oma elu uueks muuta. Tõeline hingesugulane on võib-olla see kõige olulisem inimene, keda sa oma eluteel kohtad, sest ta rebib maha sinu fassaadi ja raputab su ärkvele.[...]Hingesugulane satub su teele ainult selleks, et sa näeksid oma varjatud poolt, ja siis on ta jälle läinud.


Hinne: 8/10
Tagasi üles Go down
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime9/6/2013, 16:56

15.raamat
2013 R132316
Pealkiri: ,,Liblika lein"
Autor: Kristiine Kurema
Lehekülgede arv: 202
Sisu: Miia on pealtnäha tavaline teismeline tüdruk, kelle elu võtab korraga kannapöörde, saades teada, et tema vanemad on lennuõnnetuses hukkunud. Järgneb masendus ja lõputu nutt, samas kui Miia konservatiivne vanem õde Heli korraldab neiu tulevikku. Vanematekodu müüakse maha, ostetakse korter ja pannakse Miia nimi ülikooli kirja. Läbi raskuste ujub peategelane lõpuks pinnale, õppides tundma uusi inimesi, saades teada valusaid saladusi ja jättes liiga sageli hüvasti lähedastega.
Arvamus: Esimesed leheküljed ei istunud kohe üldsegi. Kõik tundus nii läila ja ühetooniline, sisu tõotas tulla teismeliste armuelu keskne. Rõõm on tõdeda, et paraku selline see siiski välja ei kukkunud. Oli jah armastust ja petmist ja mida kõike veel, aga samas keskenduti ka tõsisematele teemadele. Minu lemmiktegelaseks sai kodutu bussipeatuses. Tema mõtted olid tõesti hästi välja kukkunud ja üles kirjutatud.
Kohati häiris liiga vaba keelekasutus- "mus", "bensukas" jne. Samuti pani kulmu kortsutama raamatu lõpp, kui korraga suri liiga palju inimesi. Miks? Milleks? Ma saan aru, et igal asjal ei saa olla head lõppu, aga siinkohal tundus, et autor pingutas natuke üle.
Katkendid:

Jaa, väikesed lapsed on palju võimsamad kui täiskasvanud. nad oskavad inimese hinge puudutada. Vanemana läheb see keerulisemaks. Me hakkame oma tundeid pelgama. Hakkame teiste arvamusest hoolima. Kardame, et teine ei tunne nii nagu meie, ja kui õudne oleks naerualuseks jääda. Mina mõtlen, et mis siis. Pea püsti ja elu läheb edasi. Igas inimeses peab killuke last olema.

Hinne: 5/10

Lehekülgi kokku 3297
Tagasi üles Go down
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime21/6/2013, 16:03

16.raamat
2013 R121637

Pealkiri: ,,Koduabiline"
Autor: Kathryn Stockett
Lehekülgede arv: 455
Sisu: See on lugu, mida jutustavad kordamööda kolm naist, kes kõik näevad vaeva, et sobituda rassistlikku kogukonda 1962. aasta Mississippis. On Aibileen, mustanahaline teenija, kes kasvatab juba seitsmeteistkümnendat valget last; on Minny, kes ei suuda kuidagi oma teravat keelt hammaste taga hoida; ning on valge Miss Skeeter, kes on äsja kolled¾ist koju naasnud ja üritab välja selgitada, kuhu on kadunud tema armastatud hoidja. 
Pealtnäha ei saakski kolme naise elud erinevamad olla, kuid tegelikkuses põimuvad nende lood ühe salajase projekti raames, mis naised tõeliselt ohtu seab. Sest mõnikord lihtsalt tuleb piire ületada...
Arvamus: Üsna huvitav raamat, milles keskendutakse mõlema osapoole- valgete ja mustade- vaadetele. Meeldis, et kumbagit poolt polnud tehtud üdini heaks või üdini halvaks ning leiti positiivseid noote ka teenijate lugudes. Muidugi ajas miss Hilly hinge päris korralikult täis ja see vemp, mis Minny talle mängis, oli ka väga...iseloomulik Minnyle. Aibileenist oli kohati kõige rohkem kahju, et ta oma elu oli pühendunud vaid teiste naiste laste üleskasvatamiseks ja sai saatuselt ikka kõvasi hoope. 
Hinne: 8/10
Tagasi üles Go down
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime6/7/2013, 12:17

17.raamat
Pealkiri: ,,Viirpuumets"
Autor: Maeve Binchy
Lehekülgede arv: 288
Sisu: Kui väikesesse Iiri linnakesse Rossmore'is tahetakse ehitada suur möödasõidutee, on kära kui palju. Osad on kindlal arvamusel, et uus tee muudaks liiklemise ohutumaks, teised aga valutavad südant viirpuumetsa ja Püha Anna kaevu pärast, mis ehitusprojektiga ära lammutataks. Raamatust leiame mitmete inimeste lood, kes on Rossmore'iga seotud, kõigil oma elatud elud ja saladused tagataskust võtta. Ja nagu väikeste kohtade puhul alati- kõik on kõigiga seotud.
Arvamus: Tavaline raamat, mis ei jätnud väga suuri muljeid. Võiks öelda, et kohati oli isegi igav ja lugemine ei tahtnud sujuda. Mis aga positiivsena tundus olid õnnelikud lõpud. Jah, iga inimese lugu oli omamoodi, aga alati leidus lahendustee ja seda oli rõõmustav ning hea lugeda.
Hinne: 4/10
Tagasi üles Go down
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime18/7/2013, 17:30

18.raamat
2013 R120301
Pealkiri: ,,Ööd kollases autos"
Autor: Dagmar Lamp
Lehekülgede arv: 135
Sisu: Liise on üksik noor naine, kes pärast kallima surma otsustab leiba teenima hakata taksojuhina. Oma kollase väikese autoga sõidutab ta mööda linna palju erinevaid inimesi, kellest paljud end lahkesti võõrale avavad. Nii tulevadki päevavalgele sünged ja vähemsünged saladused, agressiivsed meeleavaldused ning uskumatud armukadedushood. Isiklikuks muutuvad asjad aga siis, kui noormees nimega Olle läbimärjana pärast ebaõnnestunud enesetappu naise taksosse istub ning sellega ka Liise ellu.
Arvamus: Uhh...no mis ma ütlen. Selline üsna lühike ja lihtne looke, arvatust siiski natuke sisukam. Naistaksojuhid pole just sageli raamatute peakangelannad, samuti pole mul väga suurt aimugi, kuidas autojuhtide tööpäev päriselt õhtusse veereb. Seepärast tekkisid ka väikesed kõhklused inimeste avameelsuse pärast. Pole just väga kuulnud lugusid, et kogu oma elu ja probleemid taksojuhile ettekantakse. Ma ei väida, et seda ei või juhtuda, aga nii tihti ja nii...detailselt? Njaa, kuidas nüüd võtta. Võõraga Eestis just väga jutukaks ei minda. Aga samas, kes teab? Kõike võib juhtuda.
Hinne: 5/10
Tagasi üles Go down
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime30/7/2013, 18:53

19.raamat
2013 239
Pealkiri: ,,Veenmine"
Autor: Jane Austen
Lehekülgede arv: 214
Sisu: Romaani peategelane, armas ja arukas Anne Elliot inglise maa-aadli seast kohtab pärast mitmeid üksildasi aastaid taas oma noorusarmastust. Esmakohtumine on külm ja tundub, et kõik kunagised tunded on jahtunud. Noor kapten on tulnud, et leida endale abikaasa ning Anne teeb kõik, et hoiduda mehe silmist. Ometigi viib saatus nad pidevalt eriolukordades kokku ja muudab lõpuks lähedasemateks, kui keegi arvata oskaks.
Arvamus: Paar esimest lehekülge venisid ning võttis aega, et sisse elada. Muidugi ajas ka kirjutamisstiil pea valutama, aga mida edasi jõudsin, seda rohkem ära harjusin ning nautisin. Sisu oli samuti huvitav ja kuigi etteaimatav, elasin jõudsasti kogu sündmustikule kaasa. Leedi Russelli sallimiseks ja mõistmiseks läks omajagu aega, aga lõppude lõpuks proovis ta ju oma tegudega Anne lihtsalt kaitsta. Samas pole ma kindel, kas mõtleksin samu mõtteid siis, kui romaani lõpp oleks teistsugune olnud. Väga positiivne üllatus igatahes, pärast ,,Mõistust ja tundeid" arvasin, et Austeni stiil pole siiski minule, aga võta näpust! Nüüd tekkis suurem soov veel tema teoseid kätte võtta.
Hinne: 8/10
Tagasi üles Go down
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime28/9/2013, 11:54

Märkasin, et polegi teinud viimastest loetud raamatutest kokkuvõtet. Nii, et...siin nad on. Very Happy

20.raamat
2013 1295
Pealkiri: ,,Mauri viimne ohe"
Autor: Salman Rushdie
Lehekülgede arv: 510
Sisu: Selles omapärases loos heidab raamatu peategelane, Maur, oma viimse hingetõmbega veel pilgu enda suursugusele perekonnaloole, milles ei puudu ei armastus, viha, kadedus ega jahmatav julmus. Teoses näeme selle suguvõsa tõusmist ja hääbumist eelmise sajandi Indias, kus saame aimu ka 1950-ndate India poliitikast ja õpime nägema kunsti veidi teistsugusemast perspektiivist. Raamat on väga sisutihe, kus juhtub palju ja avardab meie silmaringi ka vähempopulaarsete teemade kohta.
Arvamus: Valetaksin, kui ütleksin, et kogu lugemine oli ladus ja kerge, sest ilmselgelt see seda polnud. Oli kohti, mida pidin endale kõva häälega ette lugema, sest mõte ei jõudnud kõigi nende keeruliste sõnadega kohale. Eriti just siis, kui räägiti Aurora de Gama kunstist ja süüviti tema mõtetesse ja ideedesse. Eelmise sajandi India poliitika koha pealt sain ka natuke targemaks, mis sest, et ka seal tekkis arusaamisega raskusi.
Sisu mulle meeldis. Tõesti meeldis. Väga sisutihe, üldsegi mitte etteaimatav. Tegelased olid värvikad, enda heade ja halbade pooltega, just nagu elus ikka. Samas tagasivaadates ei saa ma öelda, et oleks olnud minu lemmiklugemine. Ehk võtan kunagi uuesti kätte ja mõstan kõike hoopis paremini kui praegu.
Hinne: 6/10

Loetuid lehekülgi 4899 
Tagasi üles Go down
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime28/9/2013, 12:10

21.raamat
2013 3360
Pealkiri: ,,Vanakreeka muistendid ja pärimused"
Autor: Eduard Pet¹ika
Lehekülgede arv: 543
Sisu: Vanakreeka muistendid on olnud inimkultuuri lahutamatuks osaks aastatuhandete vältel kuni meie ajani. Neid tundmata jääks meile maailmakultuuris paljugi arusaamatuks. Ladusalt kirja pandud ja kaunilt illustreeritud jutustused Kreeka jumalatest, kuningatest ja kangelastest teevad need iidsed lood noorele lugejale inimlikult lähedaseks.
Arvamus: Kui oleks olnud natuke rohkem aega (meil antud juhul vaid nädal), oleksin arvatavasti raamatut rohkem nautinud, aga ega ma ei saa öelda, et igavad lood oleks olnud. Muidugi ajas segaduse, kui iga müüdiga tulid hoopis teised tegelased ja nende elulood, aga kuidagi suutsin endale loogika leida. Meeldis Psyche ja Erose lugu, samuti ka Heraklese oma. Vanakreeka muistendid on tegelikult täitsa loetavad ja põnevad, tuleb vaid natuke rohkem süüvida ja ongi arusaadav.
Hinne: 8/10
Tagasi üles Go down
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime1/11/2013, 15:47

22.raamat
Pealkiri: ,,Jane Austeni raamatuklubi"
Autor: Karen Joy Fowler
Lehekülgi 238
Sisu: Californias Central Valleys saavad kokku viis naist ja üks mees, et arutleda Jane Austeni romaanide üle. Selle kuue kuu jooksul, mil nad kohtuvad, pannakse proovile abielud, algavad armulood, ebasobivad olukorrad muutuvad sobivaiks ja sünnib armastus. Pühendunud Austeni lugejatele valmistavad rõõmu romaani põimitud Austeni-kajastused, aga paljud lugejad võivad nautida lihtsalt kujutlust ja häält, mis hoolimata kahe sajandi pikkusest distantsist ühendavad kahte suurt ebamaise olustikukomöödia kirjanikku. See on romaan, mille Jane Austen oleks kindlasti kirjutanud, kui ta elanuks kahekümne esimese sajandi Californias.
Arvamus: Olin seda raamatut juba kaua raamatukogus noolinud, ometi suutis ikka ja jälle keegi selle mu eest ära napsata. Niisiis, kui ühel päeval selle lõpuks sealt riiulite vahelt leidsin, oli õhin suur. Aga paraku pettusin, sest lugemiselamus tuli pigem keskpärane ja alla selle. Lugu ei köitnud, tegelased ei saanud südamelähedaseks. Järelmaik on siiani üsna mage. Kuigi ühe-kahe õhtu lugemiseks ja aju puhkamiseks on raamat päris hea.
Hinne: 4/10
Tagasi üles Go down
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime1/11/2013, 15:57

23.raamat
Pealkiri: ,,Kuningas Oidipus"
Autor: Sophokles
Lehekülgede arv: 78/118 (ülejäänud on seletused jms.)
Sisu: Räägib lugu siis Oidipusest, kes saab teada ennustuse, et mõrvab kunagi oma isa ja abiellub emaga. Et vältida sellist sündmustekäiku, lahkub Oidipus kodust. Paraku ei tea ta seda, et inimesed, kes ta ülesse kasvatasid, ei olegi tegelikult tema pärisvanemad. Seepärast läheb täide ka kohutav ennustus ning Oidipus tapabki oma isa, kuningas Laiose, kes oli O. kunagi lasknud hukata, kuid kes tänud karjase heale südamele ellu jäi. Oidipus abuiellub ka oma pärisemaga, saab suureks ja tähtsaks uueks kuningaks ning valitseb oma riiki hästi ja õiglaselt. Kuid paraku tuleb tõde välja ning kogu sündmustik muutub palju keerulisemaks kui see lagselt oli olnud.
Arvamus: Oma üllatusekski pean mainima, et kui esialgne võõrastus näiteteksti suhtes lahtus, tundus lugu päris huvitav ning kaasakiskuv. Ei saa kurta, kuigi lemmikteoseks seda nimetada ma ei saa.
Hinne: 5/10
 
Tagasi üles Go down
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime1/11/2013, 16:05

24.raamat
Pealkiri: ,,Julie & Julia"
Autor: Julie Powell
Lehekülgede arv: 278
Sisu: Julie Powelli elu koosnes igavast tööst ja rutiinsest elust imepisikeses New Yorgi korteris. Ühel päeval aga, ema juures külas olles, avastas Julie raamatu, mis muutis tema elu! Julia Childi 40 aastat tagasi kirjutatud legendaarse kokaraamatu, mis oli „mingil ajal olemas igal Ameerika perenaisel, kes oli võimeline vett keetma“.
Nagu ütleb Julie Powell: „See pole rikkalikult illustreeritud; seal pole klantspilte särava parukaga autorist, kes vajutab hambad mahlasesse maasikasse või naeratab nagu mingi blond köögi valitsejanna kalgilt tõelise talupojapiruka kõrval, lõikevalmis nuga peos. Road on lootusetult iganenud – valmistamise ajad ülekohtuselt pikad, võid ja koort kasutatakse üle mõistuse palju, ja ei ainsatki vihjet meresoolale ega wasabi’le. See raamat pole enam kümneid aastaid kuulunud ettevõtlike gurmaanide kohustusliku kirjanduse hulka. Aga kui ma seda sel hommikul käes hoidsin, avasin tomativärviliste plärakatega kaane, sirvisin koltunud lehti, oli mul tunne, et lõpuks ometi olin ma leidnud midagi olulist.“
Ja nii sündis projekt, mis muutis kogu Julie elu. Nimelt otsustas ta ühe aasta jooksul valmistada kõik road Julia Childi raamatust – kokku 524 rooga, tomatitäidisega omletist homaarideni, prantsusepärasest kartulisupist mahlase biifsteegini. Suure vaevaga, vigadest ja eksimustest õppides tuli ta sellega ka toime ning kirjutas siis oma kogemustest meeleoluka, huumoriga vürtsitatud tõsielul põhineva raamatu.
Arvamus: Mõnus kerge lugemine, nii mõnedki korrad sai omaette muheletud ja Juliele kaasa elatud. Kuigi mõnikord tekkis ka veider vastumeelsus, mis puudutas peategelase...robustsust, kui nii võib olla. Ropendamine, vandumine, igapäevased kokteilid jne. tekitasid nagu mingisuguse eemaletõukuvuse, samas tunne lahtus raamatu lõpupoole. Projekt ise, minu arvates, oli väga hea mõte. Huvitav ja inspiratsiooni andev on lugeda sellest, kuidas inimesed enda üksluised elud põnevamate vastu vahetavad. Samas polnud Julia Childist endast peaaegu mitte midagi kirjas, kui välja jätta need neli-viis lehekülge vahepeal. Seega jah, oleks tahtnud ka kokaraamatu autori eluolust natuke rohkem teada saada. Aga muidu oli kõik väga viis, lahutas meelt ja andus ajule veidi puhkust koolitöödest.
Hinne: 7/10
Tagasi üles Go down
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime2/1/2014, 15:15

25.raamat
Pealkiri: ,,Wonder"
Autor: R.J.Palacio
Lehekülgede arv: 315
Sisu: August (Auggie) Pullman was born with a facial deformity that prevented him from going to a mainstream school—until now. He's about to start 5th grade at Beecher Prep, and if you've ever been the new kid then you know how hard that can be. The thing is Auggie's just an ordinary kid, with an extraordinary face. But can he convince his new classmates that he's just like them, despite appearances?
Arvamus: Selle raamatu puhul on nüüd küll nii, et algus oli mitu-mitu korda parem kui lõpp, sest lugu tundus sügavam ja sisukam. Auggiest oli kahju, nii kahju, sest ta ise oli teadlik oma teistsgusest välimusest ja inimeste kohkuvates pilkudest. Kuid kui lugu hakati jutustama teiste tegelaste silmade läbi kukkus miski nagu loos kokku ning lõpp sarnases tavalise lasteraamatu õnneliku lõpuna.
Hinne: 6/10

26.raamat
Pealkiri: ,,Kuningas Arthuri lood"
Autor: Riordan
Lehekülgede arv: 160
Sisu: Lugusi kuningas Arthuri aegsest Inglismaast, sõdadest, Ümarlauast ja Püha Graalist. Sekka mahub ka erinevate rüütlite jutustusi.
Arvamus: Vahe antiikkirjanduse müütidega on selgesti nähtav ning see raamat meeldis mulle oluliselt rohkem. Polnud küll teab, mis lemmik, aga vähemalt lugema kutsus.
Hinne: 7/10

26.raamat
Pealkiri: ,,Mõte sinust"
Autor: Rosie Alison
Lehekülgede arv: 240
Sisu: Romaan tüdruku suurekssaamisest, mille keskmes on kõikehõlmav armastuslugu ...
Inglismaa, 31. august 1939 – maailm on sõja künnisel. Ajal, mil Hitler valmistub Poola vallutamiseks, evakueeritakse Londonist pommirünnakute hirmus tuhanded lapsed. Emast lahutatud kaheksa-aastane Anna Sands paigutatakse koos teiste lastega uhkesse Yorkshire’i mõisasse, mille omanikud, salapärane lastetu abielupaar, Thomas ja Elizabeth Ashton, on muutnud evakueeritute kooliks. Peagi näeb Anna asju, mis ei ole tema silmadele mõeldud ning satub seeläbi suhete sasipuntrasse, leides end kaasosalisena armastusloos, millel on ettearvamatud tagajärjed.
„Mõte Sinust” on lugu igatsusest, kaotusest ja truudusest, milles ühtivad haarav jutustus ja oskuslik psühholoogiline vaatlus, tehes sellest mitte lihtsalt armastusloo, vaid loo surematust armastusest.
Arvamus: Ootasin midagi paremat ning köitvamat, kuna erilisi emotsioone raamatuga ei tekkinud. Kui, siis ainult ebamäärane masendus, mis looga kaasas käis. Oli hea, aga samas ei olnud ka. Ei tea...teist korda ei loeks enam.
Hinne: 6/10
Tagasi üles Go down
Sponsored content





2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
2013
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2Mine lehele : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» 2013
» 2013 :):)
» 2013
» 2013
» 2013

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Võistlused :: Enim loetud raamatuid aastas :: 2013 :: White Wolf-
Hüppa: