MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 2014. aasta

Go down 
Mine lehele : 1, 2  Next
AutorTeade
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

aasta - 2014. aasta Empty
PostitaminePealkiri: 2014. aasta   aasta - 2014. aasta Icon_minitime7/1/2014, 13:06

1)

Pealkiri: Kärbeste jumal

Autor: William Golding

Lehekülgede arv: 228

aasta - 2014. aasta Show?image_id=96

Sisu: Nobelist William Goldingi kindlasti tuntuim romaan, kus üksikule saarele sattunud poiste seas tekkivates suhetes on geniaalselt kokku võetud inimühiskonna tekkimise mehhanism, selle julmus, haavatavus ning ebatäiuslikkus, aga ka üllatav elujõud. Lennuõnnetuse tagajärjel üksikule saarele sattunud poisid peavad õppima, kuidas ilma täiskasvanuteta hakkama saada. Ralphist, kellel on särav valge merekarp, saab saarel pealik, kuid ta satub pidevalt vastuollu Jackiga, kes juhib kütte ja kelle ainus eesmärk tundub olevat panna Ralph tunnistama, et Jack on temast parem. Ralphi positsiooni nõrgendab hirm eluka ees, mis poiste sisse poeb ja mille vastu Jacki odadega salk tõhusat kaitset tundub pakkuvat, ning keegi ei aima, et elukas ei ole päris, vaid hoopis poiste enda sees olev pimedus...

Minu arvamus: Esimest korda lugesin ma seda raamatut kaheksandas klassis kohustusliku kirjandusena ja ei mäleta, milliseid mõtteid see minus tekitas, küll aga meenub mulle, et ma olin üks vähestest, kellele see raamat meeldis, eriti tüdrukutele ei sobinud kogu see jõhkrus. Seekord ei pidanud ma raamatut lugedes iga lõiku analüüsima, et lugemiskontrolli sooritada, ja võisin keskenduda lihtsalt loo kulgemise jälgimisele, ja see, et lõpplahendus mulle teada oli, ei muutnud seda raamatut sugugi vähem nauditavaks. Pinge oli minu jaoks kogu aeg üleval ja kuigi kõik lõppes õnnelikult - muidugi mitte Simoni ja Põssa jaoks - , on see raamat muinasjutust kaugel, pigem on tegemist õuduslooga, ja kõige keskmes on Jack, kes kehastab kõike seda, mis toob välja inimeste halvimad omadused, kui nad satuvad keerulisse olukorda. Minu lemmiktegelane oli Simon, kellel oli arvatavasti epilepsia ja kes selle pärast natuke kummaline oli. Mul oli kahju, et kõik teda napakaks pidasid, isegi tema sõbrad Ralph ja Põssa, sest Simoni haigus oli raskem kui Põssa oma, aga ta suutis sellega toime tulla, mitte ei hädaldanud kogu aeg, ning ei lasknud end sellest häirida, et teda ei hinnatud. Ta oli kõigi vastu hea. Põssa meeldis mulle isegi vähem kui Jack, sest kuigi tal olid teadmised, ei osanud ta neid õigesti kasutada, kogu tema olek muutis tema tarkuse teistele vastumeelseks, aga kohe kindlasti ei olnud ta sellist surma ära teeninud. Ralph oli küll samuti arukas, aga mitte nii arukas nagu Põssa, tema juures oli olulisem tema arenenud õiglustunne ja armastus seaduste vastu. Kui pärast Põssa surma Ralphi taga ajama hakati ja saar põlema pandi, mis siis, et Põssa oli hoiatanud, et suuremat tulekahju tuleb vältida, näitas see väga hästi, kuidas instinktid said võitu mõistuse üle. Huvitav on mõelda, mis oleks saanud siis, kui poisse ei oleks päästetud, Ralph oleks tapetud ja kõik oleksid saarele jäänud ja seal täiskasvanuks saanud, sest metslaste ühiskond ei oleks olnud jätkusuutlik...

Hinnang: 10/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

aasta - 2014. aasta Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2014. aasta   aasta - 2014. aasta Icon_minitime15/1/2014, 14:03

2)

Pealkiri: Igamees enda eest

Autor: Beryl Bainbridge

Lehekülgede arv: 223

aasta - 2014. aasta 1_1_10940122

Sisu: Kolmapäeval, 10. aprillil 1912. aastal lahkus RMS Titanic Southamptonist oma esimesele reisile New Yorki. Neli päeva hiljem, pool tundi enne keskööd, põrkas laev vastu jäämäge. Kella kaheks öösel oli viimane päästepaat palavikulise kiiruga minema sõudnud. Siis läks suur laev kahekümne minutiga põhja ja 1500 inimest kaotas elu. Loo jutustab Morgan, laevaliini omaniku noor sugulane; tema saatus ristub Manchesterist tulnud juudi rätsepa, hüljatud ooperilaulja ja salapärase Scurra omaga. Kas Titanic sõitis korduvatest jäähoiatustest hoolimata liiga kiiresti? Miks anti talle merekõlbulikkuse sertifikaat, kui katlaruumi söepunkris number 10 oli tulekahju? Ja miks tükk aega enne traagilist kokkupõrget märkis Scurra: «Igamees enda eest»?

Minu arvamus: Ma ootasin sellest raamatust enamat, sest kuigi autori stiil mõjus mõnes kohas maagiliselt ja tekitas lugedes hea tunde, jäid kõik tegelased selles raamatus kahvatuks. Morgani päritolu oli segane, Wallisele meeldis seksi ajal roppusi rääkida, Ginsberg oli liiga enesekindel, Charlie punastas pidevalt, Hopper jäi laeva uppudes oma silmast ilma (ega ma tema kohta muud ei mäletagi, nagu paljusid teisi tegelasi, kelle nimedki mul juba praeguseks meelest on läinud). Avastus, et Adele kallim oli sama mees, kes Morgani käte vahel suri, jättis mu täiesti külmaks, kuigi Adele oli minu arvates selle raamatu kõige omapärasem ja liigutavam tegelane. Scurra kohta ei oska ma midagi öelda, ta oli alati kõigi sündmuste keskpunktis, aga kunagi ei tulnud välja, kes ta tegelikult oli, ilmselt pidi ta kehastama isa, keda Morganil kunagi ei olnud, aga härra Andrews oleks selleks palju paremini sobinud.

Hinnang: 5/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

aasta - 2014. aasta Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2014. aasta   aasta - 2014. aasta Icon_minitime22/1/2014, 22:27

3)

Pealkiri: Elu pärast surma

Autor: Airika Harrik

Lehekülgede arv: 344

aasta - 2014. aasta Elu-parast-surma

Sisu: Selleks, et peatada Stefani, kes tahab Põrgut enda kätte haarata, peavad Annika ja Akiira võtma appi ühe kavaluse teise järel, muuhulgas korraldatakse ka Akiira ja Morthini pulm ja Valvurite ja Kuuhuntide sõda. Lõpuks selgub, miks Annika Rändur on ning raamatu viimane peatükk jõuab tagasi "Iseenda lapse" algusesse...

Minu arvamus: Selle raamatu lugemine oli minu jaoks raskendatud, kuna mul oli suurem osa eelmisest raamatust meelest läinud ja ka selle üle sirvimine ei aidanud mind palju edasi, sest eelmine raamat keskendus väga palju Akiirale ja Lucile, seekord aga olid kõige tähtsamad Morthin ja Martin. Morthin hakkas mulle selles osas rohkem meeldima ja kui Martin jälle tagasi tuli, olin ma pettunud, kuigi oli tore, et Annika ja Martin kokku jääda said. See, kuidas Annika vahepeal lambist Ragnariga sebima hakkas, oli täiega imelik, aga ju siis oli seda vaja. Raamatus oli mitu vihjet sellele, et Annika jättis Morthini millalgi dinosauruste juurde maha... Millal siis? Mina ei tea sellest midagi. Mulle meeldis Anubise ja Thoti mängu toomine, aga Põrgu jäi ikkagi huvitavamaks kui Taevas, kas või juba oma kohanimede pärast: Nastino, Creepio, Morte...
Spoiler:
Ma loodan, et Airika Harrik kavatseb veel kirjutada, ta on väga andekas, selliste asjade peale ikka annab tulla Very Happy

Hinnang: 8/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

aasta - 2014. aasta Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2014. aasta   aasta - 2014. aasta Icon_minitime26/1/2014, 15:14

4)

Pealkiri: Monster High. Tere tulemast koletiste kooli!

Autor: Lisi Harrison

Lehekülgede arv: 245

aasta - 2014. aasta Moster-high


Sisu: “Monster High” raamatu alguses avab silmad Frankie Stein, 15-aastane tüdruk, kelle jaoks on see elu esimene päev. Ja seda päriselt, sest tema isa Viktor Frankenstein on tema kokkupanemise äsja lõpetanud. Pisitasa saab selgeks, et Frankie haruldane taust pole siinkandis sugugi haruldane – keskkooli olelusvõitluses võistlevad oma koha, poiste ja tunnustuse pärast tavaliste tüdrukute hulgas ka muumiate, vampiiride ja libahuntide järeltulijad. Loomulikult ei ole lihtne selles virvarris iseendaks jääda...
Minu arvamus: Ameerika keskkool - oh õudust! - koletistelisandiga Very Happy Ma pole ammu midagi nii jaburat lugenud, aga see jaburus polnud sugugi paha, mis siis, et ma sain sellest raamatust teatud mõttes tüdrukutemaailma üledoosi - kogu aeg kirjeldati meigivahendeid, riideid ja mainiti firmamärke, samas kui tegelaste areng jäi tagaplaanile. Ma saan nüüd "Monster High" fenomenist aru natuke paremini kui varem, kui ma oleksin kümneaastane, siis ilmselt luniksin ma oma vanematelt juba nende nukke ja fännikraami Razz Sellest raamatus on väga tugev sotsiaalne sõnum - inimesed kardavad alati seda, mis on neist erinev ja millega neil on vähe kokkupuuteid olnud, isegi kui see pole neile ohtlik -, aga selleks, et seda sealt üles leida, peab kõvasti vaeva nägema.

Hinnang: 7/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

aasta - 2014. aasta Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2014. aasta   aasta - 2014. aasta Icon_minitime26/1/2014, 15:24

5)

Pealkiri: Kivid, tulnukad ja sekt

Autor: Reeli Reinaus

Lehekülgede arv: 237

aasta - 2014. aasta 6411436

Sisu: Reeli Reinausi noorsooromaanis „Kivid, tulnukad ja sekt” tegutsevad juba raamatust „Mõistatus lossivaremetes” tuntuks saanud Laura, Tanel ja Marten. Seekord puutuvad nad Hiiumaal suvitades kokku kosmilist jõudu sisaldavate kummaliste kividega ja tulnukaid kummardava salapärase sektiga. Juhuse ja uudishimu tahtel sattuvad sõbrad nii mõnessegi ohtlikku seiklusse. Nagu oma varasemates teostes, põimib autor ka selles raamatus köitval moel kokku reaalsuse, folkloori ja üleloomulikud nähtused.
Minu arvamus: Ma oleksin pidanud kõigepealt lugema läbi "Mõistatus lossivaremetes", aga ma ei teadnud, et "Kivid, tulnukad ja sekt" on selle järg. Need pole küll sisu poolest seotud, aga ma oleksin tahtnud tegelaste kohta rohkem teada saada, sellest raamatust ei tulnud isegi see välja, kui vanad nad on. Muidu oli see raamat täitsa mõnus lugemine, tahaks ka suvel Hiiumaal ära käia Very Happy Selles raamatus tuleb hästi välja, kui lihtne on inimestega manipuleerida ja panna nad uskuma asju, mida pole tegelikult olemas.

Hinnang: 8/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

aasta - 2014. aasta Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2014. aasta   aasta - 2014. aasta Icon_minitime30/1/2014, 20:51

6)

Pealkiri: Inferno

Autor: Dan Brown

Lehekülgede arv: 463

aasta - 2014. aasta 9786180104103

Sisu: In the heart of Italy, Harvard professor of symbology Robert Langdon is drawn into a harrowing world centered on one of history’s most enduring and mysterious literary masterpieces . . . Dante’s Inferno. Against this backdrop, Langdon battles a chilling adversary and grapples with an ingenious riddle that pulls him into a landscape of classic art, secret passageways, and futuristic science. Drawing from Dante’s dark epic poem, Langdon races to find answers and decide whom to trust . . . before the world is irrevocably altered.
Minu arvamus: See on kolmas Dan Browni raamat, mida ma lugenud olen, ja põnevam kui tema eelmine romaan "Kadunud sümbol", mis oli minu jaoks väga igav. Valem on sama, mis tema teistegi raamatute puhul - salaorganisatsioon, ohtlik kurjategija, kaunis naine - , kuid minu jaoks ei olnud see raamat nii ettearvatav. Raske oli arvata, kes kellega koostööd teeb, ning selles osas, kes on FS-2080, Bertrand Zobristi abiline ja armuke, läksin ma nii haneks, kui veel minna andis Very Happy 
Spoiler:
See raamat pani mu väga sügavalt ülerahvastatuse probleemile mõtlema ja kuigi lõpplahendus 
Spoiler:
ei olnud selline, nagu Langdon lootis, ei tundugi see nii kohutav.
Spoiler:
Nüüd tahaksin ma lugeda läbi mõne hea ajalooraamatu keskaegse Itaalia ja musta surma kohta ning kindlasti kavatsen ma lugeda läbi ka Dante "Jumaliku komöödia". Eesti keeles seda minu meelest tervikuna ei ole, aga inglise keeles on...
Hinnang: 9/10, selle pärast et kes ikka jaksab lugeda sada lehekülge järjest (vähemalt nii palju see tundus) selle kohta, kuidas tegelased end aias/muuseumis/basiilikas peidavad.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

aasta - 2014. aasta Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2014. aasta   aasta - 2014. aasta Icon_minitime30/1/2014, 21:01

7)

Pealkiri: The Florentine Treasure

Autor: Rowan Speedwell

Lehekülgede arv: 72

aasta - 2014. aasta FlorentineTreasure

Sisu: Art history professor Daniel Wollek is delighted to assist the Uffizi Gallery in Florence in cataloguing a cache of Renaissance artworks uncovered by an earthquake. But when a second earthquake pitches him headlong into the fifteenth century, Daniel finds himself more involved than he expected in rescuing precious artifacts from a fanatic’s bonfires. Then he meets Leonardo da Vinci’s assistant, Giacopo di Careggi, and finds in the beautiful young model a treasure even greater than art from the past.
Minu arvamus: See oli väga lühike ja mulle oleks meeldinud, kui oleks ära seletatud, kuidas selline ajas rändamine toimuda sai, aga kellele saaks õnnelik lõpp mitte meeldida Very Happy Selles raamatus on järjekordne ajaparadoks. Kui Daniel ei oleks minevikku läinud, ei oleks Firenze kunstiväärtusi päästetud, ja kui neid ei oleks päästetud, ei oleks neid olnud selles koopas, kust Daniel nad tulevikus leidis, et sealt minevikku rännata ja hiljem koos Gioga tagasi tulla. Ma ei saa sellest üle, et Itaalias on Daniele mehenimi, ja loomulikult oli tore, et Daniel väitis, et on Soomest ja kirjeldas seda nagu mingit Antarktikat. Selle raamatu lugemine oli minu jaoks loomulik jätk "Infernole", et rahuldada minu isu renessansi järele. Inimesed tundusid Firenzes Medicite ajal üsna vabameelsed olevat... ja pärast neid enam mitte nii väga.

Hinnang: 6/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

aasta - 2014. aasta Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2014. aasta   aasta - 2014. aasta Icon_minitime12/2/2014, 23:11

8]

Pealkiri: Enderi mäng

Autor: Orson Scott Card

Lehekülgede arv: 328

aasta - 2014. aasta Enderi%2Bma%25CC%2588ng%2B-%2Bpbk%2Besikaas

Sisu: Maa on hädaohus. Tulnukad ründavad ja inimkonna võib päästa vaid militaarne geenius. Kes? Ender Wiggin – intelligentne ja andekas poiss, kelle lapsepõlv saab läbi, kui ta saadetakse kosmosesse Lahingukooli. Koolis täidavad päevi simuleeritud sõjamängud ja poiss tõestab peagi, et on võitmatu. Kus lõpeb aga mäng ja algab tõeline sõda? Kas Ender on valmis päriselt tapma ja hävitama?
Minu arvamus: Seda raamatut oli sama raske käest panna kui oli pidada meeles, et Ender on laps, sest tema pea töötas nagu väga kõrgete vaimsete võimetega täiskasvanul.
Spoiler:
Vaieldamatult minu viimase aja parim lugemiselamus Very Happy

Üks hea tsitaat sellest raamatust (unustasin selle eestikeelsena üles kirjutada, aga leidsin internetist ingliskeelse): In the moment when I truly understand my enemy, understand him well enough to defeat him, then in that very moment I also love him. I think it’s impossible to really understand somebody, what they want, what they believe, and not love them the way they love themselves. And then, in that very moment when I love them… I destroy them.

Film on ka hea.

Hinnang: 10/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

aasta - 2014. aasta Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2014. aasta   aasta - 2014. aasta Icon_minitime24/2/2014, 15:19

9)

Pealkiri: Monster High. Kõrvalmaja koletis

Autor: Lisi Harrison

Lehekülgede arv: 243

aasta - 2014. aasta 0535599

Sisu: Järg Monster High esimesele pikale juturaamatule! Teises raamatus hakkab Frankie otsima lahendust, kuidas selgitada õlgadelt veerenud pead nii, et kõik Salemi erilist eelanike elu äkitselt pea peale ei pöörataks.
Minu arvamus: Frankie ja Melody olid ka selles osas toredad, aga ebasümpaatsemat tegelast kui Cleo on raske ette kujutada. Ma ei saa aru, kuidas saab ta olla tuhandeid aastaid vana, aga käituda kogu aeg nii, nagu poleks ta mõistus selle aja jooksul üldse arenenud, ja kuidas sai ta seitsmeaastasena oma isaga lõbustuspargis käia, kui ta oleks pidanud olema seitsmeaastane kohutavalt ammu? Sellest raamatust pole ilmselt mõtet loogikat otsida, aga võiks ju.

Hinnang: 6/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

aasta - 2014. aasta Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2014. aasta   aasta - 2014. aasta Icon_minitime24/2/2014, 15:23

10)

Pealkiri: The Da Vinci Code

Autor: Dan Brown

Lehekülgede arv: 489

aasta - 2014. aasta 9781400079179_custom-s6-c30

Sisu: A murder in the silent after-hour halls of the Louvre museum reveals a sinister plot to uncover a secret that has been protected by a clandestine society since the days of Christ. The victim is a high-ranking agent of this ancient society who, in the moments before his death, manages to leave gruesome clues at the scene that only his granddaughter, noted cryptographer Sophie Neveu, and Robert Langdon, a famed symbologist, can untangle. The duo become both suspects and detectives searching for not only Neveu's grandfather's murderer but also the stunning secret of the ages he was charged to protect. Mere steps ahead of the authorities and the deadly competition, the mystery leads Neveu and Langdon on a breathless flight through France, England, and history itself.
Minu arvamus: Kuigi ma olen seda raamatut ühe korra varem lugenud ja mitu korda filmi vaadanud, oli see minu jaoks väga huvitav ja vahepeal oli seda isegi raske käest ära panna, kuna ma ei mäletanud, kuidas kõik tegelased omavahel seotud on, kes kelle heaks töötab ja üllatusi tuli pidevalt ette. Väga hea raamat ka teistkordsel lugemisel. Pärast selle lõpetamist oli Alfa kursusel väga raske istuda ja mitte oma kristlusega vastuollu minevaid arvamusi avaldada... Laughing 

Hinnang: 10/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

aasta - 2014. aasta Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2014. aasta   aasta - 2014. aasta Icon_minitime27/2/2014, 11:48

11)

Pealkiri: Esimene aasta

Autor: Mari Järve

Lehekülgede arv: 286

aasta - 2014. aasta Esimene-aasta_medium

2013. aasta juuni. Indiast saab alguse tapva ebolaviiruse pandeemia, mis peagi jõuab ka Eestisse. Viiruse leviku tõkestamiseks suletakse linnad karantiini. Kümme inimest, kes on eri põhjustel kodust eemal, otsivad pelgupaika, milleks usutakse olevat võimalikult inimkauge maakoht kusagil Eestimaa sügavuses. Asjaolude kokkulangevuse tõttu satuvad nad kõik ühte kanti, kus algab võitlus ellujäämise nimel. Iseenda, üksteise ja rüüstajatega. Mis saab siis, kui meie arenenud, kuid habras tsivilisatsioon äkitselt kokku kukub?
Minu arvamus: See on üks nendest raamatutest, mis toob hästi välja inimloomuse varjatud inetuse. Nagu Nastja mõtles: "Keegi tappis viirusega suurema osa inimestest, aga hullem on see, mis allesjäänutest saanud on." See raamat haarab kaasa ja tekitab õudust, pannes küsima, mis saaks siis, kui Eestis tõesti kunagi selline viirus lahti pääseks. Kuna kõigi pandeemiateemaliste filmide ja raamatute tegevuskoht on enamasti mõni suurriik, oli huvitav lugeda, kuidas autor kujutas olukorda väikeses riigis, kus väikesest asustustihedusest hoolimata jäi ellu väga vähe inimesi. Tegelaste omavahelised suhted ei olnud minu jaoks eriti huvitavad, kuna need kõik tundusid olevat kuidagi pingutatud, eriti Kristjani ja Greta suhted - kui Greta tegelaskujul oli mingi sügavam mõte, siis mina sellest kahjuks aru ei saanud, piisavalt intriige ta igatahes ei tekitanud - ja pärast seda, kui olid surnud mõlemad tegelased, kes minu jaoks kõige huvitavamad tundusid
Spoiler:
, kadus mul selle raamatu vastu huvi ja mõnes mõttes oleks raamat võinud kõik isegi selle koha peal lõppeda, kus Hiiumaale jõuti, selle, mis seis mandril valitses, oleks saanud paari lausega ära seletada ja oleks jäänud alles mingi salapära, sest terve Hiiumaa osa oli üks suur äravajumine. Sellest hoolimata tasub seda raamatut kindlalt lugeda ja kaasa mõelda.

Hinnang: 7/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

aasta - 2014. aasta Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2014. aasta   aasta - 2014. aasta Icon_minitime11/3/2014, 16:36

12)

Pealkiri: Jumala lapsepõlv

Autor: Amélie Nothomb

Lehekülgede arv: 96

aasta - 2014. aasta 1_1_5686610

Sisu: "Jumala lapsepõlv" jutustab lapse silmade läbi tema elu sünnist kuni kolmanda eluaastani. Vaimukalt kirjeldab ta vanemate askeldamist ja muretsemist oma hälli ümber, hoidjatädide läbinähtavaid katseid temast tubli inimest kasvatada, aga ka ebaõnnestunud enesetapukatset. Romaani tegevustik paigutub Jaapanisse, kus lapskangelase vanemad töötavad diplomaatidena.
Minu arvamus: Olen aus ja ütlen otse välja, et kuigi see raamat ei olnud halvasti kirjutatud ja selles oli ilusaid lauseid, jättis see mu täiesti külmaks ja ei meeldinud mulle. "Jahmatus ja värinad" oli palju parem.

Hinnang: 5/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

aasta - 2014. aasta Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2014. aasta   aasta - 2014. aasta Icon_minitime15/3/2014, 23:16

13)

Pealkiri: Mõistatus lossivaremetes

Autor: Reeli Reinaus

Lehekülgede arv: 231

aasta - 2014. aasta 2234855

Sisu: Laura ja Taneli suvi vanavanemate juures tõotab kujuneda üsna tavaliseks. Kuigi neil ei ole midagi selle vastu, et kahekesi ujumas ja kalal käia, peenraid rohida ja marju korjata, on nad siiski rõõmsad, kui külasse kolib uus poiss Marten. Korraga, enne kui lapsed jõuavad omavahel korralikult sõbrunedagi, kistakse nad peadpööritavatesse seiklustesse, millesse on segatud kummitused, salaviinategijad, mõistatuslik suvitaja, libaarheoloogid, muinsuskaitsjad ja kadunud aare.
Minu arvamus: Teine osa oli parem, aga ega sellel ka viga polnud, ainult põnevust jäi väheks. Ma loeks isegi kolmandat, kui see kirjutatud oleks Razz

Hinnang: 6/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

aasta - 2014. aasta Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2014. aasta   aasta - 2014. aasta Icon_minitime27/3/2014, 13:31

14)

Pealkiri: Digitaalne kindlus

Autor: Dan Brown

Lehekülgede arv: 407

aasta - 2014. aasta File_8_21

Sisu: Kui Riikliku Julgeolekuagentuuri (NSA) võitmatu koodimurdmismasin kohtab salapärast koodi, mida see ei suuda murda, kutsub agentuur kohale peakrüptograaf Susan Fletcheri, geniaalse ja kauni matemaatiku. See, mida naine avastab, vapustab võimukoridore. NSAd hoitakse pantvangis – mitte püsside ega pommide, vaid koodi abil, mis on nii keeruline, et halvaks avaldamise korral Ühendriikide luureorganite töö. Saladuste ja valede keerisesse sattunud Fletcher püüab päästa agentuuri, millesse ta usub. Kõigist reedetuna ei tule tal võidelda mitte üksnes oma riigi, vaid ka oma elu ja lõpuks oma armastatud mehe elu eest.
Minu arvamus: Hea põnevik, kuigi ilmselt natuke vananenud, see kirjutati siiski 1998. aastal, kui tehnoloogia ei olnud veel praegusega võrreldav. Ma suutsin seda võtta tõsiselt täpselt nii kaua, kui keegi mainis, kui hea on Netscape'i brauser, ma mäletan, et juba aastal 2004 ei saanud sellega eriti midagi teha  Laughing Kuigi see on Dan Browni esimene raamat, on selles olemas kõik võtted, mida ta ka hiljem kasutanud on, ja need töötavad isegi paremini kui Robert Langdoni puhul. Ühes asjast pole ma siiski veel aru saanud. Miks Dan Brown kogu aeg rõhutab, kui ilusad ja samas intelligentsed tema naistegelased on? See jätab kohati mulje, nagu ei saakski naised olla korraga ilusad ja intelligentsed, kui seda pidevalt eraldi välja ei too. See kordub tal raamatust raamatusse. David mulle meeldis, ta oli selle raamatu kõige parem tegelane, ja Hale'il polnud ka viga. Ilma vahata oli tore keeleteaduslik nali.

Hinnang: 9/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

aasta - 2014. aasta Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2014. aasta   aasta - 2014. aasta Icon_minitime8/4/2014, 18:42

15)

Pealkiri: The Silver Branch

Autor: Rosemary Sutcliff

Lehekülgede arv: 175

aasta - 2014. aasta 159806

Sisu: Violence and unrest are sweeping through Roman Britain. Justin and Flavius find themselves caught up in the middle of it all when they discover a plot to overthrow the Emperor. In fear for their lives, they gather together a tattered band of men and lead them into the thick of battle, to defend the honor of Rome. But will they be in time to save the Emperor?
Minu arvamus: Ma pole ammu ühtegi raamatut nii aeglaselt lugenud, aga see oli seda väärt Very Happy Korralik seiklus, vankumatu sõprus, piisavalt ajaloolist tausta ja ei ühtegi segavat armulugu, mis oleks juhtinud tähelepanu kõrvale sellelt, mis oli kõige olulisem - Justini ja Flaviuse võitlus Allectuse vastu.Tore, et üheksanda leegioni kotkas ka mängu tuli, see ühendas seda raamatut esimese raamatuga palju rohkem kui see, et Flavius oli Marcus Aquila järeltulija. Kahju, et ma Rooma Impeeriumi ajaloost rohkem ei tea, see oleks lugedes kindlasti kasuks tulnud. 

Hinnang: 10/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

aasta - 2014. aasta Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2014. aasta   aasta - 2014. aasta Icon_minitime13/4/2014, 19:49

16)

Pealkiri: Olulised küsimused

Autor: Nicky Gumbel

Lehekülgede arv: 122

aasta - 2014. aasta Olulisedk_m

Sisu: Ristiusku tutvustaval rahvusvaheliselt tuntud Alfa kursusel on osavõtjate hulgas kerkinud üles küsimusi, mis on sarnased olenemata kursuste toimumise maast. Raamatus on lahti seletatud 7 olulisemat kristliku usuga seotud küsimust.
Miks lubab Jumal kannatusi?
Kas kõik religioonid aitavad jõuda Jumalani?
Kas teaduse ja kristluse vahel on vastuolu?
Milline seos on NEW AGE liikumisel kristlusega? jne
Minu arvamus: Need küsimused ei olnud nii huvitavad kui "Elu küsimused", mida Alfal kasutatakse, aga igavad ka mitte, näiteks abielueelse seksi ja teiste religioonide temaatika oli päris põnev. Kristlaste vaatenurgas asjadele on tihti oma tõetera, aga päris nõus ei saa minu arvates kõigega olla.

Hinnang: 6/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

aasta - 2014. aasta Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2014. aasta   aasta - 2014. aasta Icon_minitime13/4/2014, 20:04

17)

Pealkiri: Lahkulööja

Autor: Veronica Roth

Lehekülgede arv: 424

aasta - 2014. aasta Lahkul%C3%B6%C3%B6ja

Sisu: Beatrice Priori Chicagos koosneb ühiskond viiest killast, millest igaüks kummardab ühte voorust: Siirad ausust, Isetud ennastsalgavust, Kartmatud vaprust, Sõbralikud rahumeelsust ja Erudiidid intelligentsust. Igal aastal peavad valimispäeval kõik kuueteist-aastased otsustama ühe killa kasuks, et pühendada sellele oma ülejäänud elu. Beatrice’i jaoks tähendab see oma perekonna juurde jäämist või siis otsust olla see, kes ta päriselt on – mõlemat ta ei saa. Tema valik üllatab kõiki, ka teda ennast.
Otsuse langetamisele järgnevate ränkraskete katsete ajal võtab Beatrice endale nimeks Tris ja annab koos teiste kandidaatidega endast kõik, et olla oma valiku vääriline. Kandidaatide vastupidavus pannakse proovile karmides füüsilistes katsetes ja pingelistes psühholoogilistes simulatsioonides, millel on mõne jaoks laastavad tagajärjed. Kuna katsed muudavad kõiki, peab Tris otsustama, kes on tema tõelised sõbrad ja kuidas mahub uude ellu armulugu kord ligitõmbava ja siis jälle teda marru ajava noormehega. Aga Trisil on ka saladus, mida ta varjab kõigi eest, sest teda on hoiatatud, et vastasel juhul võib teda oodata surm. Avastades, et näiliselt ideaalset ühiskonda ähvardavad lõhkuda rahutused ja teravnevad lahkarvamused, saab ta ühtlasi teada, et tema saladus võib aidata tal oma lähedased päästa… või siis hävitab hoopis tema enda.
Minu arvamus: See raamat lonkas mitut jalga. Düstoopia tekkimise põhjuseid mainiti heal juhul ainult paari sõnaga; kildade ülesanded ja killaliikmete omadused ei tundunud loogilised; represseerituse õhkkond ei olnud eriti usutav. 
Spoiler:
Põnevus hakkas tekkima minu jaoks raamatu keskel ja sealt edasi muutus sisu tugevamaks, tuues ka mõningaid üllatusi, näiteks selle, mis Peterist sai, aga ma oleksin oodanud sellelt raamatult midagi enamat, sest seda võrreldakse nii palju "Näljamängudega", aga nende raamatute tase on täiesti erinev. Loodetavasti on järgmine osa parem, sest ma kavatsen seda ka lugeda, kuna uudishimu selles osas, mis edasi saama hakkab, siiski tekkis. Lemmiktegelast jällegi ei tekkinud.

Hinnang: 6/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

aasta - 2014. aasta Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2014. aasta   aasta - 2014. aasta Icon_minitime30/4/2014, 13:01

18)

Pealkiri: The Silent Girl

Autor: Tess Gerritsen

Lehekülgede arv: 448

aasta - 2014. aasta Cover-196x300

Sisu: In the murky shadows of an alley lies a female’s severed hand. On the tenement rooftop above is the corpse belonging to that hand, a red-haired woman dressed all in black, her head nearly severed. Two strands of silver hair—not human—cling to her body. They are Rizzoli’s only clues, but they’re enough for her and medical examiner Maura Isles to make the startling discovery: that this violent death had a chilling prequel.
Nineteen years earlier, a horrifying murder-suicide in a Chinatown restaurant left five people dead. But one woman connected to that massacre is still alive: a mysterious martial arts master who knows a secret she dares not tell, a secret that lives and breathes in the shadows of Chinatown. A secret that may not even be human. Now she’s the target of someone, or something, deeply and relentlessly evil.
Minu arvamus: Lõpp kiskus liiga larssonilikuks
Spoiler:
,  aga muidu oli raamat väga põnev. 
Spoiler:
Iris Fangil ja Barry Frostil oleks võinud midagi rohkemat olla, aga mis seal ikka.

Hinnang: 8/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

aasta - 2014. aasta Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2014. aasta   aasta - 2014. aasta Icon_minitime13/5/2014, 16:42

19)

Pealkiri: Minu Brasiilia

Autor: Pille Gerhold

Lehekülgede arv: 224

aasta - 2014. aasta 9789949479979

Sisu: "Lõpuks, kui poripritsmed katavad autot kuni katuseni, jõuame kohale. See on minu unistuste kodu - maja keset vihmametsa. Lapsed kiiguvad orhideesid täis puuoksa küljes. Akende taga on koolibrite jooginõud, nagu talvelindude söögimajad Eestis, ainult pekitüki asemel on suhkruvesi. Öö hakul lendavad õhus neoonrohelist valgust plinkivad jaanimardikad ja tsikaadide sirin on nii kõva, et inimesed peavad omavahel valjemini rääkima." Lähen Brasiiliasse doktoritöö jaoks lehelõikajasipelgaid uurima ja vihmametsi päästma. Mu elupaigaks saab telk, vannitoaks metsaoja ja esmatarbevahendiks mat¹eete. Pean öösiti tolmuimejaga sipelgatele jahti, võitlen ninakarude, opossumite, aeglasevõitu tudengite ja maanteeröövlitega. Pärast kahte aastat Brasiilias olen looduse kõrval hakanud armastama inimest - saan aru, et me kõik liigutame väikeste sipelgate kombel seda suurt ilmapalli.
Minu arvamus: Brasiilia kultuurist väga palju ma sellest raamatust teada ei saanud, aga huvitav oli küll.

Hinnang: 7/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

aasta - 2014. aasta Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2014. aasta   aasta - 2014. aasta Icon_minitime16/5/2014, 18:39

20)

Pealkiri: Printsid poisid

Autor: Peep Ehasalu

Lehekülgede arv: 64

aasta - 2014. aasta 9789985329672.jpg

Sisu: Oleks nagu tuttavad muinasjututegelased, aga printsesside asemel on printsid ja tüdrukutest on saanud poisid. Ning kitsetalled on oinatalledeks muutunud. Kuidas need muinaslood  sedasi uues kuues tunduvad? Kas Tuhka-Tiidu on Tuhkatriinu sugulane ja prints naudib herneteral magamist? Kes olid seitsme pöialpoisi emad? Uuri järele ja mõtle kaasa! 
Minu arvamus: See raamat on raamatukogudes 3. klassi riiulis, aga ma kahtlen, kas selles vanuses lapsed suudavad neid muinasjutte nii palju nautida kui täiskasvanud, see huumor ei tundunud paari koha peal lastele sobilik olevat, aga minu pani küll muigama. "Seitse oinatalle" oli parim, ma lugesin seda mitu korda, ja mis mõttes Lubivalgeke seitsme naisega lapse sai, kui ta ainult ühega abiellus? Haarem?  Laughing 

Hinnang: 10/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

aasta - 2014. aasta Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2014. aasta   aasta - 2014. aasta Icon_minitime31/5/2014, 16:35

21)

Pealkiri: Vaarao leidmine

Autor: Margit Sarapik

Lehekülgede arv: 184

aasta - 2014. aasta Vaarao_leidmine

Sisu: Uues koolis alles kohaneva 12-aastase Rasmuse elu muutub päevapealt, kui tema klassi tulevad kaksikud Ragnar ja Gert, kes ta oma mõnituste objektiks valivad ja õnnetuseks ka kõik teised klassivennad poisi vastu üles ässitavad. Ka kodune olukord pole Rasmusele viimasel ajal meelt mööda – poiss ei suuda leppida oma ema uue kaaslase Margusega ega sellega, et ta näeb ema kodus järjest vähem. Ühel hetkel leiab oma probleemidega üksi jäänud Rasmus end raske valiku eest – kas anda alla või alustada pealtnäha lootusetut võitlust ülekohtu vastu?
Minu arvamus: Olles ise koolivägivalla all kannatanud, oli mul kerge kaasa mõelda ja näha, mida Rasmus valesti tegi, et ta oma kiusamist kohe kontrolli alla ei suutnud saada, sisuliselt andis ta oma vastuhakuga kaksikutele ja teistele ainult julgust juurde, kuigi see, et ta õpetajaid ja oma ema eriti asjasse ei seganud, oli tema suur pluss. Põnevust eriti ei olnud, samuti oli ootuspärane, et Rasmus lõpuks Ragnarile ja Gerdile andeks andis ja tal neist kahju hakkas, sest nende elud polnud samuti kerged. Jälle üks raamat, kus ema uus peika on paha - miks Eesti noortekirjanduses ükski naine endale normaalset meest ei leia? Razz

Hinnang: 6/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

aasta - 2014. aasta Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2014. aasta   aasta - 2014. aasta Icon_minitime31/5/2014, 16:43

22)

Pealkiri: Tugevdage oma tervist ja elujõudu alateadvuse väega

Autor: Joseph Murphy

Lehekülgede arv: 213

aasta - 2014. aasta 600

Sisu: Dr Murphy õpetused pakuvad lugejatele äraproovitud vahendeid, mille abil programmeerida oma alateadvust selliselt, et nad saavad oma elu põhjalikult parandada. Selles raamatus selgitab dr Murphy, et haigust ja jõuetust tekitab usk, et allute neile. Nendelt lehekülgedelt õpite, kuidas anda oma sügavamale meelele ainult neid soovitusi, mis teid tervendavad, õnnistavad, ülendavad ja inspireerivad – ning heita kõrvale need, mis põhjustavad läbikukkumist, haigust ja meeleheidet. Teile näidatakse, kuidas saada üle negatiivsusest ning istutada oma alateadvusse ülendavaid ideid, mis teevad teid elujõuliseks ja terveks....
Püüdke meeles pidada, et tõde, tervis ja harmoonia ei ole mitte teist kaugel, vaid alati teiega - teie sees. Arusaam, et need on alati olemas, aitab teid suuresti.
Minu arvamus: Seda raamatut on keeruline mõista. Kõik, mis seal kirjutatud on, tundub nii lihtne ja loogiline, aga kui hakata endale sisendama, et ollakse terve, ilmnevad kohe takistused ja aju hakkab vastu vaidlema. Autori arusaam Jumala olemusest on huvitav, aga kui Jumala vägi on tõesti meist igaühe sees, miks siis nii vähesed sellest teadlikud on ja seda kasutada saavad?

Hinnang: 7/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

aasta - 2014. aasta Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2014. aasta   aasta - 2014. aasta Icon_minitime10/6/2014, 19:54

23)

Pealkiri: Minu Tokyo

Autor: Maarja Yano

Lehekülgede arv: 292

aasta - 2014. aasta Minu_tokyo_esikaas_web

Sisu: Pole lihtne armastada linna, mis sind esialgu eirab ja hiljem ähvardab sulle kaela kukkuda. Aga kas selleks, et ühest linnast kirjutada, pean ma teda tingimata armastama? Mõtlesin selle üle pikalt ja jõudsin järeldusele: ei pea. Hetkest, kui loobusin kohustusest Tòkyòt armastada, hakkasin ma selle linna käekäigu vastu huvi tundma. Tagasihoidlik huvi kasvas aja jooksul sümpaatiaks ja edasi juba leebeks kiindumuseks. Pidasin end ikka suureks unistajaks, aga ka oma kõige lennukamates fantaasiates ei kujutlenud ma, et ulja naljana ette võetud projekt „Jaapani poiss aastaks“ lõpeb abiellumisega samurai suguvõsasse. Nähtamatu on see piir unistuste ja tõeluse vahel. Millal saab fantaasiast tegelikkus, võõrast inimesest oma, kaugest kultuurist kodu? Millisel hetkel saab lapsest täiskasvanu? Raske on märgata, millal ma nendest piiridest üle astusin või kas ikka astusin.
Minu arvamus: "Minu Tokyo" on minu arvates hea täiendus "Minu Jaapanile" ja seda lugedes tekkisid mõned paralleelid ka "Minu T¹iiliga", selles mõttes, et kajastati vahetusüliõpilaste elu. Midagi väga uut ma Jaapani kultuuri kohta teada ei saanud, aga igav mul seda raamatut lugedes ka ei hakanud, rohkem oleks ehk tahtnud ainult Tokyo linna ajalugu. Ma ei osanud alguses arvatagi, et Shost saab autori mees Very Happy Mulle hakkab tunduma, et Jaapanit oleks küll tore külastada ja seal näiteks kuu aega veeta, aga minu unistuste maa see ikkagi ei ole.

Hinnang: 9/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

aasta - 2014. aasta Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2014. aasta   aasta - 2014. aasta Icon_minitime26/6/2014, 20:33

24)

Pealkiri: Vareste pidusöök. II raamat

Autor: George R. R. Martin

Lehekülgede arv: 476

aasta - 2014. aasta Vareste-pidus%C3%B6%C3%B6k-ii-osa

Sisu: Seitsmes Kuningriigis jätkuvad rahutud ajad. Ehkki Lannisteride võim tundub taas tugev, on kasvamas ka Seitsmeusu uue juhi ja tema jüngrite mõju, mis ilmutab ennast üpris ootamatul moel. Raudsaarlased kimbutavad Avarmaad, kuid nende uue kuninga eesmärgid on hoopis suuremad ja kaugemad. Brienne’i otsinguid Sansa leidmiseks ei krooni edu, küll aga kohtub ta kellegi olulisega, ja see jällenägemine ei kujune kaugeltki rõõmsaks. Braavoses uut elu alustanud Arya saab rängalt karistada oma isepäisuse eest. Sam ja meister Aemon aga jõuavad pärast pikka ja rasket teekonda Muinaslinna, et kuulutada Tsitadellis oma ohusõnumit – kuid neidki ei võeta seal vastu nii nagu nad on lootnud…
Minu arvamus: Põnevam kui esimene osa, aga ka selles raamatus oli kohti, mis mind ei huvitanud, näiteks raudsaarlaste tegemised ei läinud mulle üldse korda. See, kuidas Cersei sisse kukkus, oli hea üllatus. Ainsad tegelased, kes mulle korda läksid, olid Arya ja Jaime. Ostsin endale lõpuks järgmise osa ära, sest ma ei viitsi oodata, millal tõlge tuleb, kuna ma ei mäletaks selle ilmumise ajaks sellest raamatust mitte midagi.

Hinnang: 7/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

aasta - 2014. aasta Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2014. aasta   aasta - 2014. aasta Icon_minitime26/6/2014, 20:48

25)

Pealkiri: Apteeker Melchior ja Tallinna kroonika

Autor: Indrek Hargla

Lehekülgede arv: 470

aasta - 2014. aasta Apteeker-melchior-ja-tallinna-kroonika


Sisu: Tallinn, AD 1432. Apteeker Melchiori mõrvamõistatuste sarja viienda osa sündmused keerlevad dominiiklaste kloostrist leitud salapärase kroonika ümber. See avastatakse siis, kui Püha ihu gild korraldab Tallinnas esimest korda teiste hansalinnade eeskujul Corpus Christi päeval näitemängu Kristuse kannatusloost. Kroonika järgi on templirüütlid kunagi Tallinnas käinud ja pühendanud ühe linlase oma saladustesse. Kroonika leidmisele järgnevad mõrvad, ning jäljed näivad viivat Püha ihu gildi, kuhu kuulub ka apteeker Melchior. Ja kummalisel kombel võib olla kõigi saladuste võti kohutava sünnitraumaga tütarlaps Carstine, kes on maailma eest varjule tõmbunud ja elab unustuses Püha Johannese seegis. Romaani teine tegevusliin jälgib Melchiori poja seiklusi Lübeckis, kus ta jahib oma suguvõsa iidse needuse saladust.
Minu arvamus: Hargla oma tuntud headuses Very Happy "Tallinna kroonika" oli palju põnevam kui "Pirita kägistaja", kuigi noore Melchiori peatükid lõhkusid natuke selle terviklikkust. Ma jätsin need alguses vahele, sest vana Melchiori tegemised olid liiga põnevad, noore Melchiori liini ainus pluss oli minu jaoks see, et viis lugejad lähemale Wakenstede needuse algupärale, noore Melchiori ja Lucia lugu jättis mu üsna külmaks. Ma uskusin algusest peale, et Hinric ei poonud ennast ise üles, aga tema mõrvari välja nuputamine võttis mul aega. 
Spoiler:
Proua Bertha sobib Melchiorile täitsa hästi.

Hinnang: 9/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Sponsored content





aasta - 2014. aasta Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2014. aasta   aasta - 2014. aasta Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
2014. aasta
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2Mine lehele : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» 2014. aasta
» Aastas loetud raamatud 2014. aasta STATISTIKA
» 2013. aasta
» 2010 aasta :)
» 2oo9 aasta .

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Võistlused :: Enim loetud raamatuid aastas :: Prince Kirameki-
Hüppa: