Senimaani olen mina oma juttudele ja muule loomingule mõelnud pealkirjad, mille tähenduseni jõudmiseks peab jutu läbi lugema ja natuke mõtlema - sõnamängud põhiliselt. Võtkem näiteks "Tormilinnu" - peategelane on poiss nimega Tormi ja linnustaatus peaks (teoreetiliselt) välja tulema tema elukirjeldusest jutu sees.
Pealkiri ei pea alati olema lühike, kuigi enamasti eelistatakse tõesti lühemaid. Minule näiteks meeldivad edevad ja kunstilised, eriti kaheosalised pealkirjad. Näitena saan tuua oma artikli pealkirja: "Külm sõda, kasvõi teine maailmasõda ehk Mis toimub eesti keeles?" Siinkohal on tegemist kaheosalise pealkirjaga: esimene osa on ilmselge viide artikli poolt käsitletud keeleuuendustele, kunstiline ja vabameelne, teine pool aga (jah, suur algustäht "mis" ees on täiesti korrektne, sest tegemist on tervikliku pealkirjaga) on konkreetne ja asjalik.
Jutu pealkirjastamine ei pea toimuma enne esimeste ridade kirjapanekut. Sellega pole mõtet kiirustada, pealkiri võib iseenesest tulla jutu poole peal või alles selle lõpus. Seni kõlbab panna jutu ajutiseks pealkirjaks "pealkirjastamata" või mingi umbropsu pealkiri, mille lõppu lisada "(working title)". Nääääiteks (haha, enda käkkide näited on parimad) on mu Sword Art Online'i teemalise fici pealkirjaks hetkel "Sword Art Oh noes (working title)", kuni tuleb parem.
Loodan, et sellest on abi! Küll sa saad hakkama. :)