MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 Pealkirjad

Go down 
2 posters
AutorTeade
Unicorn
Roosa udupilv
Unicorn


Female Postituste arv : 650
Age : 24
Asukoht : Pärnu

Pealkirjad Empty
PostitaminePealkiri: Pealkirjad   Pealkirjad Icon_minitime18/2/2014, 16:05

Kuna olen pidevalt kimpus oma juttudele pealkirjade mõtlemisega, siis mille järgi panete teie oma järjejuttudele jms pealkirju? :)
Tagasi üles Go down
Audrey
Queen B ehk ADMIN
Audrey


Female Postituste arv : 9504
Age : 31
Asukoht : Pärnu

Pealkirjad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pealkirjad   Pealkirjad Icon_minitime18/2/2014, 16:34

Mu pealkirjad lähevad tavaliselt jutuga kokku ikka, nagu loogiline ikka oleks... Üldiselt tulevad kuidagi järsku ja ma ei teagi otseselt, kuidas need tulevad...

Leia jutus midagi, mis seda võib-olla teistest juttudest eristab ja leiuta selle abil pealkiri, mis oleks lühike, tabav ja huvitav, et kutsuks lugema. Pealkirjad stiilis 'Mari raske elu' pole ju eriti head, eksole :)

Ma ilmselgelt ei oska väga aidata, sest mul tulevad pealkirjad alati üsna kergelt...
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Pealkirjad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pealkirjad   Pealkirjad Icon_minitime18/2/2014, 16:57

Senimaani olen mina oma juttudele ja muule loomingule mõelnud pealkirjad, mille tähenduseni jõudmiseks peab jutu läbi lugema ja natuke mõtlema - sõnamängud põhiliselt. Võtkem näiteks "Tormilinnu" - peategelane on poiss nimega Tormi ja linnustaatus peaks (teoreetiliselt) välja tulema tema elukirjeldusest jutu sees.

Pealkiri ei pea alati olema lühike, kuigi enamasti eelistatakse tõesti lühemaid. Minule näiteks meeldivad edevad ja kunstilised, eriti kaheosalised pealkirjad. Näitena saan tuua oma artikli pealkirja: "Külm sõda, kasvõi teine maailmasõda ehk Mis toimub eesti keeles?" Siinkohal on tegemist kaheosalise pealkirjaga: esimene osa on ilmselge viide artikli poolt käsitletud keeleuuendustele, kunstiline ja vabameelne, teine pool aga (jah, suur algustäht "mis" ees on täiesti korrektne, sest tegemist on tervikliku pealkirjaga) on konkreetne ja asjalik.

Jutu pealkirjastamine ei pea toimuma enne esimeste ridade kirjapanekut. Sellega pole mõtet kiirustada, pealkiri võib iseenesest tulla jutu poole peal või alles selle lõpus. Seni kõlbab panna jutu ajutiseks pealkirjaks "pealkirjastamata" või mingi umbropsu pealkiri, mille lõppu lisada "(working title)". Nääääiteks (haha, enda käkkide näited on parimad) on mu Sword Art Online'i teemalise fici pealkirjaks hetkel "Sword Art Oh noes (working title)", kuni tuleb parem.

Loodan, et sellest on abi! Küll sa saad hakkama. :)
Tagasi üles Go down
Unicorn
Roosa udupilv
Unicorn


Female Postituste arv : 650
Age : 24
Asukoht : Pärnu

Pealkirjad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pealkirjad   Pealkirjad Icon_minitime18/2/2014, 20:03

Suured tänud teile! Sellest kõigest oli abi ja on kindlasti ka edaspidiseks! :)
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Pealkirjad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pealkirjad   Pealkirjad Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Pealkirjad
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Muu :: Abi-
Hüppa: