MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 2009 võistlus

Go down 
AutorTeade
swessu
Tsiklimees
swessu


Female Postituste arv : 430
Age : 30

2009 võistlus Empty
PostitaminePealkiri: 2009 võistlus   2009 võistlus Icon_minitime3/1/2009, 14:35

Esimene raamat tuleb siia millalgi. Praegu on see veel lugemisel.

****
1.
* New Moon
* Stephenie Meyer
* Niisiis, Bella alustab uut kooliaaastat, raamat algab tema sünnipäevaga muide. Varsti läheb Edward minema. Bella on hästikurb alguses, aga siis hakkab ta Jacob'iga suhtlema jaa.. tegeleb väikestviisi ekstreemspordiga, lihtsalt selleks, et kuulda oma armastatu häält. Lõpuks saavad nad ikkagi koju ja kõik on rõõmsad...peaaegu.
* Ohgaad, ma armastan seda sarja...juba esimesest raamatust, teine pani mind veelrohkem armastama. Very Happy
Hääästihea raamat on no.
* 10/10


Viimati muutis seda swessu (9/5/2009, 21:10). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
swessu
Tsiklimees
swessu


Female Postituste arv : 430
Age : 30

2009 võistlus Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2009 võistlus   2009 võistlus Icon_minitime28/1/2009, 22:38

2.
* Pöörane
* Cathy Cassidy
* Dizzy'l on 12-s sünnipäev. Igal aastal on ta saanud emalt, kes lahkus tema juurest kui ta oli neljane, postkaardi või paki, kuid see aasta pole seda veel saabunud. Peale kooli läheb Dizzy klasiõdedega kohvikusse. Kui ta sealt koju jõuab, ootab teda aga üllatus - EMA. Ema on muidugi teistsugune ja värki, igatahes. Ema isa tülitsevad tal seal ja.. Järgmisel päeval sõidab Dizz emaga ¹otimaale mingile festivalile. Sisse on põimitud ka veidi armastust..võinoh, midagi taolist ja ka suhteliselt palju tänapäeva probleeme.
* Tegelikult kinkisin raamatu õele sünnipäevaks, aga otsustasin ise ka läbi lugeda siiski. Üllatavalt hea raamat on. :) Muidugi. Sobib rohkem kuskil 12-13 aastastele. Aga ka minul oli hästi armas lugeda seda. Wink
*8/10


Viimati muutis seda swessu (9/5/2009, 21:11). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
swessu
Tsiklimees
swessu


Female Postituste arv : 430
Age : 30

2009 võistlus Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2009 võistlus   2009 võistlus Icon_minitime22/2/2009, 23:22

3.
* Eclipse
* Stephenie Meyer
* "Bella?" Edwardi pehme hääl kostus minu tagant. Ma keerasin ringi, et näha kuidas ta kergelt üle veranda trepi kargas, juuksed tuules lehvimas. Ta tõmbas mind enda kätevahele ja suudles mind kohe. Ta suudlus hirmutas mind. Selles oli liiga palju pinget, liiga tugev teravus sellel kuidas ta huuled minu omadele surusid, nagu ta oleks hirmul, et meil on üksnes nii vähe aega järel.
Kui Seattle on laastatud salapäraste tapmiste poolt, ja pahatahtlik vampiir järgneb talle oma teekonnal-kättemaksuks, leiab Bella jälle ennast ümbritsetuna ohust. Selle kõige keskel on ta sunnitud valima, oma armastuse Edwardi vastu ja sõpruse Jacobi vastu, vahel, teades, et sellel otsusel on potensiaal süüdata igavene võitlus vampiiri ja libahundi vahel. Koolilõpetamise lähenedes on jäänud teha Bellal vaid üks otsus: elu või surm.
Kuid kumb on kumb?
* Luv no. :) Ma ei suuda ettekujutada, et ma paar kuud tagasi lihtsalt põhimõtte pärast ei tahtnud lugeda neid.
Suurepärane.
Jacob mulle väga ei meeldi, aga elab üle. Very Happy
* 10/10


Viimati muutis seda swessu (9/5/2009, 21:11). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
swessu
Tsiklimees
swessu


Female Postituste arv : 430
Age : 30

2009 võistlus Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2009 võistlus   2009 võistlus Icon_minitime21/3/2009, 13:13

4.
* Koos oleme võitmatud
* Gaby Schuster
* Micki kõuts Prints Raudsüda on juba mitu päeva kadunud. Suur plakatite ülesriputamise aktsioon ei anna tulemusi. Kõigil pereliikmetel on oma probleemidega piisavalt tegemist, et Mickile sügavalt kaasa tunda. Ootamatult saab aga Jasminist osavõtlik liitlane...
* Täitsa tore raamat on. :) Piisavalt mitmekesine. Ja ma väga midagi tarka ei oska öelda. Kolmas raamat..meeldib täpselt samapalju kui eelmised.
* 9/10

_________________
5.
* Minu armastuse suvi
* Helen Cross
* Inglise autori Helen Crossi intrigeeriv mina-vormis debüütromaan teismeliste tüdrukute hingelisest kaotsiminekust, teineteiseleidmisest ning pretensioonikast sõprusest, kirjutatud avameelselt ja mõistva ning kaastundliku sulega. Raamat on väljakutse teismelistele ja kõigile, kes neist hoolivad.

Mona on viisteist. Ta on joodik, varas ja hasartmängusõltlane. Olukord kõrtsis, kus ta koos oma isa, kasuema ja rasvunud kasuvennaga elab, on lohutu. Aga õige hulluks pöörab lugu siis, kui Mona kohtab peenest perest pärit Tamsinit, ninakat neidu, kellel on kadestamisväärne rinnapartii, näitlejannast ema ja mälestus end surnuks näljutanud õest...
* Juba algusest peale ei meeldinud see raamat mulle ja mida lõpu poole, seda enam. Ma ei tea, kas asi on teemas või kirjutamisstiilis või ma ei tea milles, aga absoluutselt ei istu mulle. Pingutustega lugesin läbi siiski.
* 3/10

_________________
6.
* Breaking Dawn
* Stephenie Meyer
* Stephenie Meyeri armastusloo vägagi oodatud neljandas raamatus saavad küsimused vastused ning Bella ja Edwardi saatus tuleb ilmsiks.
Kui sa armastad seda, kes sind tapab, ei ole sul valikuvõimalust. Kuidas saaksid sa põgeneda, võidelda, kui seda tehes teeksid sa haiget sellele armastatule? Kui sinu elu oleks ainus asi, mille saaksid anda, kuidas sa saaksid seda mitte anda? Kui see on keegi, keda sa tõsiselt armastad?
Olla pöördumatult armunud vampiiri on Bella Swani jaoks unelm kuid samas ka õudusunenägu. Ühel pool tema intensiivne kirg Edward Culleni vastu, teisel pool tähendusrikas seos libahunt Jacob Blackiga. Rahutusse ja kiusatusterohkesse aastasse saabub murdumispunkt, kui tema valikust liituda surematute ahvatleva maailmaga või elada täisväärtuslik elu inimesena sõltub kahe suguharu saatus.
Nüüd, kui Bella Swan on teinud oma otsuse, hakkab hargnema ettenägematute sündmuste jada, millel võivad olla laastavad ja seletamatud tagajärjed. Just siis, kui Bella elu - esimest korda avastatud Videvikus, siis tükkideks rebitud Noorkuus ja Päikesevarjutuses - on viimaks hakanud paranema, kas on võimalik, et see hävib uuesti... seekord igaveseks?
Ja ma arvan, et ma ei hakka siin igaksjuhuks mõne lugemiselamust rikkuma, kuigi ma ei tea kui tõenäoline see võimalus on. Very Happy
* Ja taaskord, suurepärane lihtsalt. Aega läks, aga läbi ma selle sain ja ma absoluutselt ei kahetse, et ma lugesin seda. Zafrina on väga huvitav tüüp. Very Happy Ma loeks lõputult neid raamatuid, kui saaks. Very Happy
* 10/10


Viimati muutis seda swessu (9/5/2009, 21:12). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
swessu
Tsiklimees
swessu


Female Postituste arv : 430
Age : 30

2009 võistlus Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2009 võistlus   2009 võistlus Icon_minitime9/5/2009, 21:10

7.
* Medaljon
* Ene Sepp
*15-aastane Heidi elab igati hästi toimivas maailmas, kuni saab saatusliku sõnumi… Järgmisel hetkel avastab seni nii korralik ja sõnakuulelik tüdruk ennast purjuspäi peaaegu jõkke kukkumas. Ootamatu võõras muudab tema käekäiku veel rohkem ja enne, kui tüdruk arugi saab, on tal uued sõbrad, probleemid koolis, tülid emaga. Lõputud peod ja üha uued mured keeravad Heidi senise elu pea peale. Kas tal on lootust see jälle rööbastele sättida või saab temast vaid osa allakäinute statistikast?
* Mulle meeldib see raamat. :) Ma avastasin, et ma olin umbes poolt lugenud sellest. Kuskilt. Ma ei tea kuskohast. Igatahes. Lõpp oli kurb, aga hea. Üldiselt, mulle meeldis see raamat. :)
* 10/10

__________________
8.
* Kus tramm ei käi
* Katrin Reimus
*Pärast rasket lahkuminekut otsustab Margot oma elus uue lehekülje pöörata. Ja seda teeb ta endale omase põhjalikkusega. Selja taha jäävad Tallinn ja jõukas elukaaslane, ning Margot kolib elama ja töötama ühte väikesesse Eesti valda, sinna, kus tramm ei käi. Kuid kas endine elu on tõesti möödanik või saab minevik Margoti ka kõrvalises väikevallas kätte? Kuidas tulla toime uue tööga, kui vallaeelarve on napp, soov midagi ära teha ja end nii endale kui teistele tõestada aga suur? Ja kas ka väikeses maakohas on võimalik kohtuda kellegi uuega ning kuidas on sellisel juhul mõistlik edasi toimida?
* Suhteliselt hea raamat. Mitte selline mida mitu korda loeks, aga samas, käest panna seda ei andnud. Mõnus siuke. Eeh. Tahaks teada, mis edasi sai muidu. ^^
* 9/10
Tagasi üles Go down
swessu
Tsiklimees
swessu


Female Postituste arv : 430
Age : 30

2009 võistlus Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2009 võistlus   2009 võistlus Icon_minitime7/7/2009, 14:53

9.
* Viimane võimalus
* Sue Vyner
*Raamat räägib poisist nimega Wayne, kes elab lastekodus.
Wayne on "probleemne" laps, kellel on raskusi koolis ning
sõprade leidmisel. Wayne'il on vaid kaks head sõpra: sotsiaaltöötaja
Dan ning poisist veidi vanem lastekodukasvandik Jed. Dan aitab leida
pere, kes soovib Wayne'i lapsendada. See oleks poisi viimane võimalus
lastekodust pääsemiseks ja paremaks tulevikuks. Pärast tutvumisvisiite
Martinite perekonda selgub aga, et nende Wayne'iga ühevanune poeg on
kasupere-idee vastu ning temast saab Wayne'i vaenlane, kuigi Wayne päästab
ta koolipeol kiusajate käest. Lõpplahendus on siiski õnnelik.
* Mittemidagi erilist, siiski. Pani kaasa elama mõnusalt.
Paras ajaviiteks, kui midagi muud teha pole. Wayne'st oli
tõsiselt kahju vahepeal.
* 7/10

___________

10.
* Hei, Dima!
* Marje Ernits
*Peategelane Dima on täiesti tavaline ühe Eesti väikelinna poiss,
kelle ema on eestlane, isa Ukraina poolakas, vanaema moldaavlane
ja vanaisa tatarlane. Mirja seevastu ehtne eestlane, pealinnatüdruk,
kes suvel samasse linnakesse satub. Nende juhuslik kohtumine ja sellest
kujunev sõprus on, nagu loo lõpuks selgub, hoopis olulisem kui pärinemine
täiesti erinevatest maailmadest.
* Üllatavalt hea raamat, ma tükk aega mõtlesin, kas lugeda, või mitte.
Aga lõpuks võtsin kätte ja lugesin läbi. Üldse ei kahetse. Lõpp jäi kuidagi
poolikuks. Oleks siiski edasi lugeda tahtnud. Kas Dima jäi ellu, kas Mirja sai teada jne.
* 9/10

___________

11.
* Mu kuninganna
* Kamille Saabre
*See lugu räägib Malikast (nimi tähendab “kuningannat”), kes on islamiusku tüdruk ja
Patrikust , kes on kristlane. Malika juhtub hooldama üht turisti haiglas. See oli
esimene silmapilk armastusest, mis muutis nende elu täielikult. Noormees nõ “janunes”
tema naiselikkuse ja õrnuse järele. Pärast tervenemist püüdis ta saada ühendust Malikaga.
Patrik rääkis oma loo Mohamedile , mõistes noormehe keerukat olukorda ,tuli talle appi.
Kuid Malika algul ei tahtnudki selle eurooplasest mehega tegemist teha, jäädes oma mõistuse
juurde. Siiski sai süda võitu.
Perepoolt valitud peigmees Ahmed hakkas aga kahtlustama neiut ning otsustas jätta ta maha.
Tüdruk siis lahkub kodunt, kuna ta ei tahtnud vanatüdrukupõlve ning hukkamõistu oma rahva
seas. Nii läks lugu üsna süngeks ja pingeliseks.
Kuid teos lõppes ikka õnnelikult – Malika sai turvaliselt ©veitsi ning sai kokku Patrikuga.
* Kõigepealt luges selle läbi vanaema. Tähelepanuväärne. Kuigi see sai mulle võetud.
Igatahes. Väga hea raamat oli. Alguses tundus igav, aga mida edasi, seda huvitavam.
Taaskord selline raamat, mis viis endaga kaasa. Ma ei oskagi midagi öelda. Hea raamat, mis muud.
* 9/10

__________

12.
* Ingveripräänik
* Cathy Cassidy
*Need ajad on möödas, kui Ginger oli eemaletõugatu. Kunagisel trullakal patsikestega
lapsel on nüüd meigivahendid ja juuksesirgendaja ning ta pole kunagi tagasi
vaadanud – kuni praeguseni. Ginger ja Shannon on parimad sõbrad, aga kui nad
hakkavad sõbrustama üksiku Emilyga, muutub kõik. Isegi saksofoni mängiv viltkaabuga
poiss ei saa sinna midagi parata – temagi on osa probleemist... Kas Ginger ja Shannon
kaugenevad teineteisest või suudavad nad jääda igaveseks parimateks sõpradeks?
* Hmm. Lugesin raamatut ainult selletõttu, et kinkisin õele sama autori teise raamatu, mis oli
tõsiselt huvitav. Sama lugu oli ka sellega. Kuigi tegelased olid raamatus 12-13, pakuks ma
pigem nende vanuseks 15-16. On käsitsetud tänapäeva teismeliste põhiprobleeme. Kiusamine,
alkohol ja muu. Vahepeal oli tõsiselt armas.
* 9/10

__________

13.
* Järve mitu värvi
* Jutta Treiber
*Kui Gisela end üksildasena tunneb, sõidab ta väikese sinise järve äärde, mis on
peitunud metsade rüppe. Gisela elu muutub samamoodi nagu järv oma värve muudab.
Tema sees kasvab miski. Miski, kellest võib saada uus inimene.
* Ma arvan, et pikemalt polegi tutvustust vaja. Raamat põhineb põhiliselt
alaealise tüdruku rasedusel. Kõike on käsitletud suhteliselt põhjalikult.
Gisela ja ema tülid. Väga hea raamat. Hakkasin lugema..ja lugesin kohe lõpuni välja.
Tihti mind niimoodi lugemas ei leia.
* 10/10

__________

14.
* Kevin
* Anette-Marlen Ott
*Klassikaaslaste seas populaarne 14aastane Kevin on kõike muud kui korralik koolipoiss.
Ta ei ütle ära ühestki riskantsest seiklusest ega rajust joomapeost kellegi vabal pinnal.
Kõik tuleb ju läbi proovida. Ega tüdrukudki teda külmaks jäta, kuid seni on nad teinud
ennatlikud järeldused poisi tunnetest. Alles kohtumine Alissaga paneb Kevini südame pekslema,
sest suudlemine Alissaga on maailma parim asi, mis seni temaga juhtunud on.
* Mittemidagi väga erilist. Järg raamatule Katriin! Nomh, alguses mul ei tulnud meelde üldse,
millest Katriin oli. Aganoh. Üldpilt on suhteliselt sama. Kevini ja Katrini probleemid on kahtlaselt
sarnased. Uudishimust lugesin läbi. Emotsioone ei tekitanud. Aei, naersin vahepeal mõnusalt. Aga siiski.
Muidu oli..igav.
* 4/10
Tagasi üles Go down
swessu
Tsiklimees
swessu


Female Postituste arv : 430
Age : 30

2009 võistlus Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2009 võistlus   2009 võistlus Icon_minitime5/8/2009, 17:03

15.
* Poisid, stringid ja ogar kass
* Louise Rennison
*Georgia elu ei ole lihtne. Ta tahaks olla blond, väiksema nina ja peenemate kulmudega. Ta isal on Teletupsu mentaliteet (ainult mitte nii arenenud), tema kass jahib naabrite puudlit, lisaks veel mõned poisteprobleemid, hullud õpetajad ja lõpuks kohtumine Seksi Jumalaga.
* Ma pole siiamaani aru saanud, mis point sellel raamatul oli, aga ma lugesin ta läbi siiski ja see on saavutus. Täiesti...mõttetu. Naljakas, jaa aga siiski, midagi sellist ei olnud, mis lugema innustaks, mul oli kõigest igav.
* 2/10

__________

16.
* The Host
* Stephenie Meyer
*Maa on vallutatud liigi poolt, mis võtab üle inimestest võõrustajate mõistuse, jättes nende keha kahjustamata ja suurem osa inimkonnast on kokku varisenud. Koos arvatavasti esimese armukolmnurgaga mis hõlmab kõigest kahte keha, on "The Host" köitev ja unustamatu romaan mis toob hiiglasliku, uue lugejaskonna ühele meie aja köitvamaile kirjanikule.
* Mul kulus selle lugemiseks 4 kuud, pideva ajapuuduse tõttu, aga see oli seda väärt. Lihtsalt suurepärane raamat. Tõesti, köitev ja unustamatu. Vapustav. Ma ei oska muud öelda.
* 10/10

__________

17.
* Dead until dark
* Charlaine Harris
*Sookie Stackhose on väikestviisi baari ettekandja väikelinnas Louisianas. Ta on vaikne, houab omaette ja ei käi palju väljas. Mitte, et ta ei oleks ilus. Ta on. Lihtsalt, Sookiel on selline nii öelda "puue". Ta loeb mõtteis. Ja selle tõttu ei käi ta väga kohtamas. Ja siis tuleb Bill. Ta on pikk, dünge, kena- ja Sookie ei kuule sõnagi, millest ta mõtleb. Ta on täpselt seda tüüpi kutt, keda ta on oodanud terve oma elu... Kuid Billil on oma "puue". Ta on halva kuulsusega vampiir. Ta käib ringi tõsiselt jubeda jõuguga, kõik kahtlustatavad - suut üllatus - õrvas. Ja kui üks Sookie töökaaslastest tapetakse, kardab ta, et tema võib olla järgmine...
* See oli niii äge raamat. Very Happy Päris kahtlane oli alguses lugeda, aga tegelikult oli see omamoodi huvitav. Ja humoorikas! Täitsa metsas kuidas ma naersin vahepeal. Ja hoolimata kõigest lõppes raamat hästi. Tahaks järgmiseid osi lugeda juba. Väga. (Sarjas pidi neid 9 olema)
* 8/10
Tagasi üles Go down
Sponsored content





2009 võistlus Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2009 võistlus   2009 võistlus Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
2009 võistlus
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Võistlused :: Enim loetud raamatuid aastas :: 2009 :: Swessu-
Hüppa: