MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 2011.

Go down 
2 posters
Mine lehele : Previous  1, 2
AutorTeade
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2011. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011.   2011. - Page 2 Icon_minitime12/4/2011, 16:18

26

Autor: Jennifer Crusie
Teos: "Mitte keegi peale sinu"
Lk arv: 200
Lugemisaeg: 08.04.2011
Tagakaanelt: Nina Askew jaoks tähendab neljakümneseks saamine vabadust - eksabikaasast, nende igavast eeslinnamajast - ja võimalust keskenduda sellele, mida ta tahab oma elus muuta. Ta tahab midagi, mida tema abikaasa oli talle alati keelanud - kutsikat. Ühte elavat, jumaldavat kutsikat. Selle asemel saab ta... Fredi.
Keskealine, ülekaaluline, veidi haisev ja ilmselgelt depressiivne Fred on elavusest valgusaastate kaugusel. Aga ta viib Nina kokku Alex Moore'iga, suurepärase temast kümnendi jagu noorema naabriga.
Alex on täiuslik: seksikas, terve mõistusega ja naise üllatuseks vallaline kiirabiosakonna arst, aga nende vanusevahe veenab Ninat, et keegi teine sobiks talle paremini kui Alex. Ent iga hõbejuukselise mehega kohtamine paneb teda aina enam mõtlema, et noor ja koeri armastav arst on just see, keda ta vajab!
Minu arvamus: Nohjah, tüüpiline naistekas kuid tohutult naljakas, praegu kirun, et naljakamaid kohti ära ei märkinud.
Kümnepalliskaalal: tugev 7/10
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2011. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011.   2011. - Page 2 Icon_minitime28/4/2011, 13:10

27

Autor: Lauren Kate
Teos: "Fallen"
Lk arv: 452
Lugemisaeg: 28.04.2011
Tagakaanelt:
Some angels are destined to fall.

Instant. Intense. Weirdly familiar...
The moment Luce looks at Daniel she knows she has never felt like this before. Except she can't shake the feeling that she has ... and with him - a boy she doesn't remember ever setting eyes on.

Will her attempt to find out why enlighten her - or destory her?

Mis mina arvan: Eee... ma nüüd ei oskagi midagi ülitabavat öelda. Sellel ei olnud midagi viga, lugemine läks kiiresti aga samas kuidagi oleks tahtnud enamat sisu poolest.
Kümnepalliskaalal: 8/10
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2011. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011.   2011. - Page 2 Icon_minitime30/4/2011, 14:14

28

Autor: Charlaine Harris
Teos: "Grave sight"
Lk arv: 263
Lugemisaeg: 28.04.2011 - 30.04.2011
Tagakaanelt:
Harper Connolly is hones, ethical and loyal - and ever since a bolt of lightning zapped her on the head, she's had an extra-special talent: she can find dead people. It's not a common-or-garden job. Some people find Harper's talent useful and faxsinating, but she's getting used to most people trating her like a blood-sucking leech. She's become an expert at getting in, getting paid and getting out, fast.

When Harper and her stepbrother Tolliver, travel to the Ozarks to find a local teenager, missing, believed dead, the discover that someone is willing go to great lengths to bury a secret.

Before long Tolliver's locked away on trumped-up charges and Harper's fighting for her own life...

Minu arvamus: Nääh, mitte nii hea kui True Bloodi sari. Kindlasti seal oli häid kohti, kuid minu arvates oli autor kuidagi väsinud või oli süü minus, et see lugemine ei tahtnud kuidagi nii hästi sujuda, ei haaranud nii endasse.
Kümnepalliskaalal: 6/10
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2011. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011.   2011. - Page 2 Icon_minitime1/5/2011, 12:13

29

Autor: Trudi Canavan
Teos: "Võlurite gild"
Lk arv: 473
Lugemisaeg: 30.04.2011 - 01.05.2011
Tagakaanelt: "Ta on tõenäoliselt võimsam kui meie keskmine õpilane, võib-olla koguni võimsam kui keskmine võlur."

Nagu alati, kogunevad Imardini võlurid selgi aastal, et linn kerjustest ja pööblist puhastada. Kaitsva võlukilbi taga ei karda nad hulguseid ega kurikaelu, kes neid vihkavad. Kuni üks raevunud tüdruk, vaevu lapseeast väljas, viskab nende poole kivi... ja see kaitsvast võlukilbist läbi tungib.

Viimaks ongi juhtunud see, mida Võlurite Gild pikka aega kartnud on - väljaspool nende ridu tegutseb salavõlur. Nad peavad ta leidma, enne kui ta muutub ohtlikuks. Nii võluritele, Imardini linnale kui ka iseendale.

Musta Võluri triloogia esimene raamat.
Mis mina arvan: Ma olin UNUSTANUD kuivõrd hea see ikkagi oli. Lihtsalt VAIMUSTAV! VAIMUSTAV! Lihtsalt, pole sõnu, terve raamat on nii hea, et selle käest panemine nõuab tugevat enesesundi ja ka siis ei taha seda kuidagi käest ära panna.
Kümnepalliskaalal: HINDAMATU!
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2011. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011.   2011. - Page 2 Icon_minitime2/5/2011, 15:26

30

Autor: Annelies Verbeke
Teos: "Maga!"
Lk arv: 144
Lugemisaeg: 01.05.2011
Tagakaanelt: Stiililt tugev ja isemeelne, sisult veider ja õrn.

Maya kannatab unetuse all. Ta üritab kõike, et saaks vaid paar tundigi magada. Sõprade ja spetsialistide nõuannetest pole abi. Ei aita ka ShopChanneli videoteraapia ega parimate kavatsustega kursused. Kui armastatud Maya maha jätab, sest too on täiesti kontrollimatu, kaovad kõik pidurid pealt. Öösiti käib ta puhtalt frustratsioonist inimesi üles ajamas.

Hirmul naisehääl. Üritasin nii ähvardavalt vaikida kui võimalik. "Halloo? Kes seal on?" Küll ikka inimesed räägivad banaalsusi.

Kuni ta ühel oma retkedest kohtab oma meessoost paarikut, Benoit'd. Nii saab alguse veider ja õrn suhe, mis ei näi just kestma loodud olevat.

Katkend:
Spoiler:
Mis mina arvan: Lõpp oli ee.. segane. Ja pärast selle lugemist magama minemine oli ka kergelt öeldes.. kummaline. Ja tekkitas samas rõõmutunde, et ma saan magada öösiti! Aga lugu ise oli kurb ja armas. Mulle meeldis see ka¹elotti teema mis sinna sisse pikitud oli. Ja see, kuidas nad üksteist otsisid. Ja kuidas nad teisi aitasid (olgu, üles ajamine selle all ei kuulu). Ja veel sellised huvitavad killud.
Kümnepalliskaalal: 9/10 , see oli juba ainuüksi kunstiliselt ilus.
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2011. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011.   2011. - Page 2 Icon_minitime2/5/2011, 15:28

30 raamatut võrdub minu puhul: 8730 leheküljega.
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2011. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011.   2011. - Page 2 Icon_minitime5/5/2011, 18:58

31

Autor: Trudi Canavan
Teos: "Õpilane"
Lk arv: 574
Lugemisaeg: 04.05.2011
Tagakaanelt:
Võlurite kõige tähtsam tööriist on nende teadmised. Ilma teadmisteta muutub võluri vägi kasutuks.

Sonea alustab õpinguid Võlurite Gildi Ülikoolis. Kõik õpilased peale Sonea on pärit mõjukatest peredest ning agulikust Soneaga ei taha keegi tegemist teha. Kunagi lootis ta, et Gildi vastuvõetuna jäävad rasked ajad seljataha, ent tema õnnetuseks nii ei lähe. Tema klassikaaslane Regin teeb kõik, et muuta Sonea elu põrguks maa peal. Soneal on vaid üks inimene, kellele loota - Rothen.

Dannyl on nimetatud Gildi saadikus Elyne'i õukonda. Kantsler Lorlen teeb talle ülesandeks jätkata salaja Ülemlordi Akkarini aastate eest poolelijäänud iidse võlukunsti uurimist. Teadmata oma reisi tegelikku põhjust, seisab Dannyl peagi silmitsi ootamatute ohtudega.

Teiste murede kõrval ei ole Sonea aga unustanud sünget saladust, mida peale tema teab vaid kaks inimest. Tõe varjamine võib osutada rängaks veaks..

Ülipõnevas "Võlurite Gildis" alanud Sonea seiklused jätkuvad triloogia teises raamatus "Õpilane". Musta Võluri triloogia teine raamat.

Mis mina arvan: See on nii hea, lihtsalt vaimustav. Kuna ma olen seda varem lugenud siis on Akkarini - Sonea suhteid veel huvitavam jälgida. Aga see raamat pole aastega kehvemaks jäänud.
Kümnepalliskaalal: Hindamatult hea.

32

Autor: Trudi Canavan
Teos: "Ülemlord"
lk arv: 628
Lugemisaeg: 05.05.2011
Tagakaanelt: "Miks te mulle neid raamatuid näitate?" "Sest te tahate tõde teada," vastas mees. Ja tal oli õigus.

Sonea on Võlurite Gildis üsna palju õppinud. Ta on leppinud Akkarini soosiku staatusega kaasneva tähelepanuga. Endiselt ei suuda ta aga unustada Ülemlordi maja keldris nähtut ega ka mehe hoiatust, et Kyralia iidne vaenlane hoiab Gildi toimetustel silma peal.

Sonea vana sõber Cery on kindlustanud endale Varaste hulgas mõjuka positsiooni. Kui üks võõramaalane pakub Ceryle salajase ülesande juures abi, teab noormees, et peaks sellest keelduma, aga...

Kui Akkarin pühendab Sonea oma tegemistesse, ei tea tüdruk enam, keda uskuda või mida karta. Kas tõde võib tõesti olla nii jube?

Põnevust, intriige ja seiklusi jätkub ka Musta võluri triloogia viimases raamatus "Ülemlord". Kõik kahes esimeses raamatus tekkinud küsimused saavad vastuse, kõik teod oma palga. Kuid kas hea võidab, kes on Gildi tegelikud vaenlased, kes on Must võlur... Ülipõneva raamatu autor Trudi Canavan ei peta ka sel korral lugejate ootusi.
Musta Võluri triloogia kolmas raamat.

Minu arvamus: Mulle absoluutselt ei meeldi see lõpp! Ausõna! Pärast selliseid läbielamisi peaks olema Soneal õigus olla õnnelik KOOS mehega. (Olgu ma tean, ta saab poja ja nii edasi blablabla ja täna ilmus tema poja triloogia teine raamat) Aga ikkagi! See suhe on nii ilus! NII KURADI ILUS.
Kümnepalliskaalal: Hindmatu.
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2011. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011.   2011. - Page 2 Icon_minitime9/6/2011, 22:05

33

Autor: Johann Wolfgang Goethe
Teos: "Noore Werthneri kannatused"
Lk arv: 203
Minu arvamus: Kohustusliku kirjanduse kohta väga hea. Veel parem oli seda analüüsida, seal oli kohe hulgaliselt asju, motiive, sündmusi, arenguid mida analüüsida. Soovitan soojalt kõigile, kes ei ole lugenud.
Sain aru ka, miks sellepärast suitsiide sooritatud on.

34

Autor: A. Pu¹kin
Teos: "Jevgeni Onegin"
Lk arv: 268
Minu arvamus: Kohustusliku kirjanduse kohta küllaltki hea. Mõnes kohas nende käitumine häiris, nende sinisilmsus kuid tegemist oli ajastule kohase kirjandusstiiliga ja käitumisega, seega, ma ei saa seda neile ette heita. Kuid ikkagi üüber hea oli.

Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2011. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011.   2011. - Page 2 Icon_minitime19/6/2011, 19:18

Väga palju raamatuid on vahepeal märkimata jäänud kuid enne kui nad raamatukokku tagasi viia võiks ju viisakalt need ära märkida. Very Happy

35

Autor Jodi Picoult
Teos: "Handle with Care"
Lk arv: 551
Tagakaanelt: Willow O'Keefe had seven broken bones before she took her first breath.
Now her life is lived on a knife-edge. Born with brittle bone disease, she will never learn to skate like her sister. Even walking can be dangerous: one wrong step and she is back in a cast.
The medical bills are crippling her family. So when a lawyer tells Charlotte, her mother, that they might have a case to sue for wrongful birth, she feels bound to consider it.
Except that winning would mean losing her best friend - and telling the world that she wishes her much-longed-for, adored daughter had never been born...
Minu arvamus: Vaimustav lugu ja ma olen ääretult õnnelik, et see lugu lõppkokkuvõttes siiski nii õnnelikult lõppes kui see vähegi võimalik oli. Mulle ääretult meeldib ka selle autori kirjutamisstiil. Selline meeldiv ja mitte just kõige keerulistemate sõnadega.
Kümnepalliskaalal: 10/10 . Vähemat see küll väärt ei olnud.

36

Autor Geling Yan
Teos: "The Lost Daughter of Happiness"
Lk arv: 276
Tagakaanelt: Fusang is a Chinese girl shanghaied from her village in China, brought to California and sold into the seedy underworld of prostution. Soon she falls into an obsessive relationship with a young boy, Chris. But many barriers are laid between the lovers - by Chris's wealthy family, and most meneingly by Fusang's murderous pimp, who bestrides Chinatown with a clutch of daggers at his waist.

Minu arvamus: Algus oli palju tõotav kuid mida edasi, seda rohkem ma jäin ootama, et mis nüüd saab. Autoril on väga huvitav kirjutamine, selline, kus ta vahepeal hoopis teistel teemadel räägib ja siis uuesti taas selleni jõuab, millest ta algselt rääkinud on.
Kümnepalliskaalal: 6,5/10

37

Autor Dante Alighieri
Teos: "Jumalik komöödia. Põrgu"
Lk arv: 558 (ma lugesin läbi ka kommentaarid ja kõik muu, mis seal taga oli)
Tagakaanelt: Mitte midagi.
Minu arvamus: Ma saan täielikult aru, miks see nagu THE KLASSIKA on. Lugesin seda küll oma uurimustöö jaoks kuid ei kahetse ega leia, et see oleks maha visatud aeg. Tekkis kohe huvi, et mida kujutavad tema järgmised teosed endast. Ja nii mõnigi kord tekkis küsimus, et kuhu ma sattuksin, kui ma põrgusse peaksin minema.
Kümnepalliskaalal: Iish, ei hinda igaksjuhuks

38

Autor Lemony Snicket
Teos: "Kurjuse küla"
Lk arv: 263
Tagakaanelt: Armas lugeja!
Kahtlemata olete te selle raamatu ekslikult kätte võtnud, nii et palun pange see kohe käest ära. Keegi terve mõistusega inimene ei loeks tahtlikult raamatut Violet, Klaus ja Sunny Baudelaire'ist, sest iga sünge hetk, mille nad V.T.K. nime kandvas külas veedavad, on nendel lehekülgedel ausalt ja hirmutavalt kirja pandud.
Ma ei näe mingit põhjust, miks peaks keegi tahtma avada raamatut nii ebameeldivatest asjadest nagu rändavad varesed, vihane rahvahulk, ajalehepealkiri, süütute inimestearreteerimine, lukskong ja mitmed väga kahtlased kübarad.
Minu tõsine püha kohus on Baudelaire'i laste elu iga üksikasja uurida ja üles kirjutada, kuid teie võite valida teise tõsise püha kohuse, nagu seda on mõne muu raamatu lugemine.
Kõige sügavama austusega,
Lemony Snicket

Minu arvamus: Vaimustav, vaimustav, vaimustav. Lihtsalt vaimustav. Ma nii armastan seda sarja ja minu arvates peaks need osad märgatavalt kiiremini ilmuma kui nad seda tegelikult ilmuvad. Kohutav.
Kümnepalliskaalal: 10/10

39

Autor Aime Hansen
Teos: "Eestlasena Londonis: Kübar jalas, saapad peas"
Lk arv: 264
Tagakaanelt: ".. Teine sotsiaalne oskus, mis tuli nüüd omandada, oli tundide kaupa mittemillestki rääkimine. Small talk nii-öelda.
See oli raske! Kurk kuivas ning pähe tulid igasugu segavaid mõtted: näiteks Tartu Ülikoolis omandatud vaimuaated, idee, et inimese kõnes peab mingi mõte olema. Rahvuslik psühholoogia ka segas: põhjamaisest kultuurist pärit inimesena on mul kombeks suu kinni hoida, kui mul midagi öelda ei ole.
Kuid Londonis peetakse sellist käitumist - naisõnalisust - tagurlikuks. Kõige solvavamaks loetakse vaikimist. Seda ei peeta mitte tagasihoidlikkuseks, vaid kahtlaseks ja imelikuks.
Seetõttu otsustasin ennast kokku võtta. Seltskonnaga pubisse sattudes tõmbasin tahtejõuga tagant sundides kopsud õhku täis ja asusin tähenduseta sõna-kombinatsioone õhku paiskama. Harjutamine teeb meistriks: peagi rääkisin nagu muistne oraator. Vahel sattusin nii hoogu, et rääkisin mõne põlise londonlase laua alla" - ptk õllevaht
Minu arvamus: Pärast selle lugemist küll enam nii suurt kiusatust Londoni minna polnud. Aga huvitav oli. Ja lõbus. Lõbus kindlasti, teenis piisavalt minu naerupahvakuid.
Kümnepalliskaalal: 10/10

40

Autor Kate Jacobs
Teos: "Maiuspala"
Lk arv: 317
Tagakaanelt: Pisut enne oma suurt juubelit leiab energiline peokorraldaja ja saatesarja "Gusiga köögis" juht Augusta Simpson end kavandamas sünnipäevapidu, millega ta parema meelega üldse ei tegeleks - tema enda oma. Ta hakkab väsima peoperenaise ja kanaema rollist, hakkab tüdinema olemast naine, kes peab ise endale sünnipäevatorti küpsetama. Olukorra muudab keerulisemaks see, et Gusi reitingute tõstmiseks tahavad Kokanduskanali juhid panna ta paari ilusa ja salakavala Carmen Vegaga, endise Miss Hispaaniaga, kes pole kohe kindlasti keskealine.
Aga Gus ei lahku võitluseta. Suuremate vaatajaarvude ja kulinaarsete naudingute otsingul taipab Gus, et tal võib õnnestuda nii oma karjääri turgutamine kui ka perekonnaelu parandamine, ning kõigele lisaks ehk ka armastuse leidmine.
Minu arvamus: Eee... ma isegi ei ole kindel, mida ma sellest peaksin arvama. See, et peategelase nimi oli Gus, ajas vahepeal täiega närvi, sest minu jaoks on Gus mehe nimi ja siis meeles hoida, et antud raamatus on ta vägagi naine oli vahepeal keeruline.
Kümnepalliskaalal: 5/10
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2011. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011.   2011. - Page 2 Icon_minitime19/6/2011, 19:21

40 raamatut võrdub minu puhul 12 632 leheküljega.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





2011. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011.   2011. - Page 2 Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
2011.
Tagasi üles 
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 2Mine lehele : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» 2011
» 2011
» 2011.

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Võistlused :: Enim loetud raamatuid aastas :: 2012 :: Marmelaad-
Hüppa: