MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 Uus algus (1)

Go down 
3 posters
AutorTeade
Tarretis
Needusemurdja... lalalala
Tarretis


Female Postituste arv : 300

Uus algus (1) Empty
PostitaminePealkiri: Uus algus (1)   Uus algus (1) Icon_minitime28/11/2013, 22:03

Lugepeetud lugejad! Mh. Okei. Siin on minupoolt midagi uut. Kriitikat :)!

"Liisa? Liisa! Ärka üles! Liiiisa?!! Liisa ärka nüüd!" Sosistas keegi minu kõrva. Mnm. Ei kavatsegi, vot! Mina magan edasi. "Liisa, sa jääd bussist maha," sosistas keegi taas. Ohjah. Surusin oma silmad lahti. Pilgutasin paar korda, et valgusega harjuda ning siis tõusin istukile. Suur haigutus vallutas mu suu hetkeks. "Mis on?" uurisin isalt, kes voodi juures seisis. "Pane ruttu riidesse. All on krõbinaid, sul on pool tundi aega ja siis ma lähen tööle ja sina kooli," seletas ta. Kratsisin kukalt ja seejärel noogutasin. Ah muidugi! Reedene päev ja esimene tund jääb ära. Noogutasin taas ning lükkasin oma jalad üle voodi ääre. Isa sammud läksid tümpsudes üle toa, uksest välja.

Tõusin püsti ja kõlkusin paar korda varvastel. Ilus kaseparkett oli soe. Tol hetkel olin õnnelik, et meil põrandaküte oli. Varvaste raksudes liikusin oma toa ukse poole. Mitte küll tümpsudes nagu minu kullakallis isa, aga mitte ka päris varvastel. Läksin läbi ukse koha, sest isa nagu alati oli jätnud ukse lahti. Kehitasin õlgu ja sulgesin ukse. Liikusin mööda ustevahelist koridori, kuni jõudsin koridori lõppu. Avasin viimase ukse, ehk siis vannitoa ukse ja sisenesin. Tegin oma toimingud ning lahkusin, suunaks taas oma tuba. Otsisin kiirelt välja midagi normaalselt, milleks osutusid kitsad teksad ning suur Batmani logoga pusa ning ühe särgi, millel olid õlgadel mustad lipsud. Panin jalga sokid ning libistasin nendega üle toa. Panin selga pluusi ja teksad. Pusa panin kotti.  Seejärel võtsin toanurgast rohelised ketsin ja lippasin alla. Jooksin uuesti trepist ülesse ja võtsin oma koti voodijalutsist. Taaskord jooksin alla.  

Läksin kööki ning istusin laua äärde. Hakkasin kiirelt sööma krõbuskeid. Toidu lõppedes, viisin kausi ja lusika kraanikaussi, pesin need ja panin kuivama. Ise jooksin ma koridori ning panin selga musta värvi jope. Pähe panin valge mütsi ning seejärel tegin ukse lahti, lükkasin ühe jublaka üles ja panin ukse kinni. Isa oma Toyotaga olu juba tänaval. Jooksin auto esimistmele ning kinnitasin turvavöö. 5 minuti pärast olin kohal. 16 km, see oli korralik kihutamine. "Tsau!" ütlesin isale ning naeratasin."Vaata, et sa kontrolltöös siis viie saad, head aega!" Astusin autost välja ja lehvitasin. Isa lehvitas vastu. Naeratasin taas ja liikusin mööda kivisillutisega teed kooli juurde.

Sobrasin jope taskus ja võtsin välja nätsupaki. Võtsin sealt kaks tükki ning pistsin suhu. On aeg minna kooli.



*** .. Peale kooli .. ***


Jope seljas, müts peas ja kott käes olin taas kooli ees. Järsku hakkas käima Linkin Parki "Numb". Võin kinnitada, et ehmatasin. Helistajaks oli isa.

"Hallo?"
"Hallo linnuke. Tahtsin sulle öelda, et võtan su viie minuti pärast auto peale."
"Ookei, tsau!"
"Nägemiseni!"


Imelik. Isa tavaliselt ei tulnud järgi. Tal ei lõppenud tööpäev ka nii vara. Kuulsin ukse avanemist ja sulgemist. "Noh, mis unitad, lähme või?" rääkis keegi. Pöörasin ringi ja leidsin enda eest oma sõbranna Laura. "Ei.. Ma ei tea. Isa on viie mintsa pärast siin," vastasin ebalevalt. Laura noogutas. [/b]"Eks ma lähe ise siis. Tsauu!"[/b] vastas ta. "Tsau!" vastasin ning embasin teda. Siis pöördusin taas tee poole. Isa auto jõudiski kohale. Kõndisin ning sisenesin autosse. "Laps, asi on selles, et .. "


Viimati muutis seda Tarretis (29/11/2013, 17:16). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles Go down
Unicorn
Roosa udupilv
Unicorn


Female Postituste arv : 650
Age : 24
Asukoht : Pärnu

Uus algus (1) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Uus algus (1)   Uus algus (1) Icon_minitime29/11/2013, 13:01

Vigu: Kui sa kirjutad juttu, siis "Ohjah." võiks siiski lahku olla.
Suur haigutus vallutas mu suu hetkeks. ? Ebaloogiline sõnade järjekord. Hetkeks vallutas mu suu suur haigutus, suur haigutus vallutas hetkeks mu suu.
Vahepeal kordub "ukse".
Panin jalga, panin selga, panin kotti. Jooksin ülesse, jooksin alla.
Toidu lõppedes, viisin kausi ja... Koma ei käi sinna. 
Koridorining? Üks tühikuke kadus vist ära? Wink
Etsa? 
Natuke jäi ka segaseks, et ta pidi bussile minema ja siis läks hoopis autoga? Võib-olla lugesin ise midagi valesti.
Unitad? Unistad vist ikka. 
"Laps, asi on sellest, et..."
--
Linkin Park "Numb". Muah, üks mu lemmikutest. :)
Muidu oli täitsa loetav, loodan, et uues osas läheb põnevamaks!
Tagasi üles Go down
Tarretis
Needusemurdja... lalalala
Tarretis


Female Postituste arv : 300

Uus algus (1) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Uus algus (1)   Uus algus (1) Icon_minitime29/11/2013, 17:13

Tänan, et mu vigu parandasid. Ütleme nii, et isa ütles sellepärast nii, et Liisa üles ärkaks.

Osad vead on hooletusvead. (Neid esineb tihti).  "Numb" on ülihea.
Tagasi üles Go down
Sulepea
Võlur
Sulepea


Female Postituste arv : 58

Uus algus (1) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Uus algus (1)   Uus algus (1) Icon_minitime30/11/2013, 22:19

Need eelnevad vead, mille Unicorn kenasti välja tõi, oled sa suutnud enam-vähem ära lihvida. Kiidan! :)

Minu poolt nii palju, et kui see just jutus mingit suurt rolli ei hakka mängima, siis pole vaja riietust nii üksikasjalikult kirjeldada.
See, et pusa peal oli Batmani logo ja särgi õlgadel mustad lipsud, ei oma ju erilist tähtsust?
Äärmisel juhul võiks tõesti piirduda vaid riietuse värvi kirjeldamisega, nt sinine T-särk, mustad sandaalid jne.
See meenutab juba neid rate'i ja FB järjejutte, kus muidu ei kohta kirjeldusi peaaegu kuskil, aga kõik sellised asjad, mis tegelikult mingit ülitäpset kirjeldust ei vajaks, on selle siiski saanud. Sama hästi võiks tavalist musta sokki kirjeldada nii: must sebramustriga sokk, mille küljes ripub paar tolmutuusti, mille kannas on 1 sentimeetrise läbimõõduga auk, mida olen kahel korral 3 millimeetri võrra suuremaks venitanud, mis on pesus käinud 5 korda, mida ma kannan ainult esmaspäeviti, mille ma sain endale eelmise kuu teisel kolmapäeval ning mida ma olen kandnud täpselt 7 korda, kolmel korral 8 ja pool, ülejäänud neljal aga ainult 3 tundi ja 21 minutit.

Aga hetkel jäi kõik pisut segaseks. Kuna esimene osa ongi enamasti selline sissejuhatav ja tutvustav, siis loodan, et järgmised tulevad märksa huvitavamad. :)
Tagasi üles Go down
Tarretis
Needusemurdja... lalalala
Tarretis


Female Postituste arv : 300

Uus algus (1) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Uus algus (1)   Uus algus (1) Icon_minitime30/11/2013, 23:38

Tegelt võiks ju kirjutada küll nii Very Happy okei, nali. Mitu osa on veel igavad aga siis.. siis..
Tagasi üles Go down
Unicorn
Roosa udupilv
Unicorn


Female Postituste arv : 650
Age : 24
Asukoht : Pärnu

Uus algus (1) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Uus algus (1)   Uus algus (1) Icon_minitime1/12/2013, 17:57

Sulepea, sa oskad tõeliselt hästi sokki kirjeldada! Very Happy
Tagasi üles Go down
Sulepea
Võlur
Sulepea


Female Postituste arv : 58

Uus algus (1) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Uus algus (1)   Uus algus (1) Icon_minitime1/12/2013, 18:50

See on ka ainuke asi, mida ma oskan. Very Happy
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Uus algus (1) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Uus algus (1)   Uus algus (1) Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Uus algus (1)
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Uus algus.
» "Uus algus"
» Uus algus
» Need pisiasjad... 77/77

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Isikulised jutud :: Tarretise looming-
Hüppa: