MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 2014

Go down 
AutorTeade
®ebra
Juudijõulupuu
®ebra


Female Postituste arv : 230
Age : 24
Asukoht : In my dreams

2014 Empty
PostitaminePealkiri: 2014   2014 Icon_minitime12/1/2014, 14:53

2014 13237
1. Enne nende poomist
Esimese seaduse triloogia 2. raamat
Joe Abercrombie



Sisu: Üleminkvisiitor Gloktal on probleem – kuidas kaitsta linna, mis on vaenlastest ümber piiratud ja kubiseb reeturitest, kui sinu liitlasi ei saa mingil juhul usaldada ja sinu eelkäija kadus jäljetult? Sellest kõigest piisab, et piinameistril tekiks soov jooksu panna, kuid kahjuks ei saa ta ilma kepita isegi kõndida.
Põhjalased on tunginud üle Ang­landi piiri ning külvavad jäisel maal tuld ja surma. Kroonprints Ladislal on kindel kavatsus vaenlased välja ajada ja surematu võit saavutada. On ainult üks häda: tema käsutuses on kõige viletsamalt relvastatud, kõige viletsama väljaõppega ja kõige viletsamate juhtidega sõjavägi maailmas.
Bayaz, Esimene Maag, viib julgete seiklejate salga ohtlikule retkele läbi mineviku varemete. Lõuna kõige vihatum naine, Põhja kõige kardetum mees ja Uniooni kõige isekam noormees moodustavad kummalise, kuid surmavalt ohtliku liidu. Võib-olla oleks neil isegi võimalus inimkond Sööjate käest päästa, kui nad ainult üksteist nii väga ei vihkaks.
Paljastuvad iidsed saladused. Kaotatakse ja võidetakse veriseid lahinguid. Andestatakse kõige vihasematele vaenlastele – kuid mitte enne nende poomist.

LK: 592|592

Arvamus: Selles raamatus sai Bayazi eesmärk palju selgemaks, mistõttu ei ole Bayaz enam nii salapärane tüüp. Kahju oli, et mõned tähtsamad tegelased ära surid. Mulle meeldis Ferro suhtumine kõigisse ja kõigesse. Veel oli tore, et Jezal oma suhtumist teistesse muutis. Ladisla surm mulle ka meeldis. Gloktast on jätkuvalt kahju.

Punktid: 5/5


Viimati muutis seda ®ebra (26/1/2014, 17:46). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
®ebra
Juudijõulupuu
®ebra


Female Postituste arv : 230
Age : 24
Asukoht : In my dreams

2014 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2014   2014 Icon_minitime26/1/2014, 17:38

2014 9789949472703.jpg
2. Saalomoni sõrmus
Jonathan Stroud


Sisu: Iisrael, 960 Issanda aasta. Oma nördimuseks on d¾inn Bartimaeus orjastatud ning rassib ja rabab iga päev võimsa kuningas Saalomoni heaks, kes oma võlusõrmusega tervet impeeriumit hirmuvalitsuse all hoiab. Ja nii masendav kui Bartimaeuse eluke ka on, võtavad sündmused pöörde, mis vaese d¾inni veel suuremasse plindrisse paneb. Ta päästab kena noore tütarlapse elu. Asmira ei ole aga sugugi lihtne maatüdruk – Seeba kuninganna on saatnud ta Jeruusalemma ülisalajasele missioonile. Bartimaeus paisatakse seiklustesse, kus ta peab kasutama kogu oma nutti ja kavalust, et aina uute vaenlaste käest eluga pääseda.

LK: 400|992

Arvamus: Sama hea nagu teised Stroudi raamatud. Bartimaeus oli jälle naljakas, eriti meeldivad mulle need kohad, kus ta mõtleb, et inimestele tuleb kõik eraldi selgeks teha. Soovitan kõigile.

Punktid: 5/5


Viimati muutis seda ®ebra (26/1/2014, 17:45). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
®ebra
Juudijõulupuu
®ebra


Female Postituste arv : 230
Age : 24
Asukoht : In my dreams

2014 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2014   2014 Icon_minitime26/1/2014, 17:45

2014 280
3. Bard Beedle'i lood
Joanne Kathleen Rowling


Sisu: J.K. Rowling avaldas 2007. aasta detsembris raamatu «Bard Beedle'i lood», mille oli illustreerinud bard ise. Selle raamatu pealkiri peaks olema lugejatele tuttav juba raamatust «Harry Potter ja Surma vägised», sest just see muinasjutukogumik aitas Harryl mõista, kuidas Voldemorti võita. Nüüd jõuavad need viis muinasjuttu ka eesti lugejateni ning nagu muinasjuttude puhul ikka räägitakse seal ustavast sõprusest, mis annab inimestele jõudu, armastuse lunastavast väest ja tõelisest võlukunstist, mis on meie kõigi südameis.

Erilise võlu annavad raamatule aga professor Albus Percival Wulfric Brian Dumbledore'i kommentaarid ja joonealused märkused. Need on vaimukad, valgustavad lugude tagapõhja ning lasevad lugejal heita pilgu võlurite maailma.

LK: 119|1111

Arvamus: Meil oli koolis vaja muinasjutte ja muistendeid kohustusliku kirjandusena lugeda ning mingil hetkel tuli mulle pähe, et need on ka muinasjutud, seega lugesin ma selle raamatu läbi. Need on toredad lood, aga üldiselt ei ole muinasjutud mu lemmikud.

Punktid: 3,5/5
Tagasi üles Go down
Sponsored content





2014 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2014   2014 Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
2014
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» 2014
» 2014
» 2014
» 2014

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Võistlused :: Enim loetud raamatuid aastas :: ®ebra-
Hüppa: