MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtCalendarKKKOtsiKasutajagrupidRegistreeriLogi sisse

Share | 
 

 2015 ja uue hooga

Go down 
Mine lehele : Previous  1, 2, 3
AutorTeade
Tuki
Helmut
avatar

Female Postituste arv : 917
Age : 24
Asukoht : Tartu

PostitaminePealkiri: Re: 2015 ja uue hooga   25/8/2015, 18:57

47

Pealkiri: His Majesty's Dragon

Autor: Naomi Novik

Tutvustus: Aerial combat brings a thrilling new dimension to the Napoleonic Wars as valiant warriors ride mighty fighting dragons, bred for size or speed. When HMS Reliant captures a French frigate and seizes the precious cargo, an unhatched dragon egg, fate sweeps Captain Will Laurence from his seafaring life into an uncertain future – and an unexpected kinship with a most extraordinary creature.
Thrust into the rarified world of the Aerial Corps as master of the dragon Temeraire, he will face a crash course in the daring tactics of airborne battle. For as France’s own dragon-borne forces rally to breach British soil in Bonaparte’s boldest gambit, Laurence and Temeraire must soar into their own baptism of fire.

Tüüp: ebook

Lk arv: 356

Minu arvamus: Huvitav kooslus- härrasmehed ja lohed. Mõnus vaheldus. Mulle meeldivad lohed ja see sari tundub paljutõotav olevat. Väga hea alternatiivajaloo lahendus
8/10

18459+356 =18815
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
Tuki
Helmut
avatar

Female Postituste arv : 917
Age : 24
Asukoht : Tartu

PostitaminePealkiri: Re: 2015 ja uue hooga   27/8/2015, 14:32

48

Pealkiri: Jumala vasak käsi

Autor:  Paul Hoffman

Tutvustus: unastajate Varjupaik on tohutu suur ja kõle paik. Sealsed asukad – poisid, kes viidi sinna väga noorelt vastu nende endi tahtmist – kannatavad päevast päeva lunastajate jõhkrat võimutsemist, millel on üks eesmärk: teenida ainsat õiget usku.
Ühes Varjupaiga käänulistest koridorirägastikest seisab poiss. Vanust võib tal olla neliteist või viisteist eluaastat – seda ei tea täpselt ei tema ega keegi teine. Oma pärisnime on ta unustanud, aga praegu kutsutakse teda Thomas Cale’iks. Ta on kummaline ja salatsev, vaimukas ja võluv, vägivaldne ja üdini verejanuline. Ta paistab olevat julmusega ära harjunud, kuid ühel päeval avab ta valel ajal vale ukse ja satub nägema kohutavat vaatepilti. Pärast seda tuleb tal valida: põgeneda sealt… või saada tapetud.
Ta peab läbima põuase maa-ala, mida kutsutakse Kärnalaks, et jõuda tõotatud linna, Memphisesse: hingematvalt kaunisse, üdini jumalavallatusse ja sügavalt korrumpeerunud paika.
Lunastajad aga tahavad Cale’i iga hinna eest tagasi… aga mitte saladuse pärast, mille jälile poiss sai. On veel üks, palju hirmsam saladus, millest Cale’il pole veel aimugi.

Tüüp: pehmekaaneline

Lk arv: 423

Minu arvamus: Mulle täitsa meeldis. Põnev. Kuigi selline külm, andekas meespeategelane hakkab vaikselt ära tüütama mind, nii tavaline. Aga samas lugu ise meeldis mulle ja tekitas põnevust.
7/10

18815+ 423= 19238
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
Tuki
Helmut
avatar

Female Postituste arv : 917
Age : 24
Asukoht : Tartu

PostitaminePealkiri: Re: 2015 ja uue hooga   3/9/2015, 11:45

49

Pealkiri: Throne of Jade

Autor: Naomi Novik

Tutvustus: When Britain intercepted a French ship and its precious cargo–an unhatched dragon’s egg–Capt. Will Laurence of HMS Reliant unexpectedly became master and commander of the noble dragon he named Temeraire. As new recruits in Britain’s Aerial Corps, man and dragon soon proved their mettle in daring combat against Bonaparte’s invading forces.
Now China has discovered that its rare gift, intended for Napoleon, has fallen into British hands–and an angry Chinese delegation vows to reclaim the remarkable beast. But Laurence refuses to cooperate. Facing the gallows for his defiance, Laurence has no choice but to accompany Temeraire back to the Far East–a long voyage fraught with peril, intrigue, and the untold terrors of the deep. Yet once the pair reaches the court of the Chinese emperor, even more shocking discoveries and darker dangers await.

Tüüp:: ebook

Lk arv: 398

Minu arvamus: Teine osa oli veidi rohkem aeglasem ja igavam. Pool raamatust oli laevareis lihtsalt. Samas endiselt nauditav. Hiina ja draakonid oli kuidagi väga etteaimatab. Ja mul on lõpust veidi kahju, see ida nad koos otsustasid. Kuigi samas tekkis huvi, kuidas nad siis selle otsuse ka täide viivad.
7/10

19238+ 398=19 636

Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
Tuki
Helmut
avatar

Female Postituste arv : 917
Age : 24
Asukoht : Tartu

PostitaminePealkiri: Re: 2015 ja uue hooga   7/9/2015, 17:35

50

Pealkiri: Kadunud oaas

Autor: Paul Sussman

Tutvustus: Aastal 2153 eKr viivad kaheksa Egiptuse preestrit saladuskatte all kõrbesse kummalise objekti. Kuu aega hiljem, olles oma ülesande täitnud, lõikavad nad kõik üksteisel kõri läbi...
1986. aastal stardib Albaaniast Sudaani poole teele saladuslik lennuk, mis läheb kusagil Sahara kohal kaduma... Tänapäeval leiavad beduiinid kõrbest mumifitseerunud laiba, kelle juurest nad avastavad filmirulli ja kummalise hieroglüüfiga tillukese savist obeliski...
Need kolm sündmust ei oma esmapilgul mingit seost. Vähemalt mitte selle ajani, kui Freya Hannen sõidab Egiptusesse oma kõrbeteadlasest õe matusele, kes on teadmata põhjustel enesetapu teinud. Freya ei ole neist sündmustest teadlik ning ta ei oska aimatagi, et need võivad kuidagi tema elu mõjutada. Ometi aga võtab ta elu nüüd ootamatu pöörde ning tal tuleb teha kõik, mis võimalik, et ellu jääda, sest kunagi ammu alguse saanud lugu varjab erakordset ja jahmatavat saladust.

Tüüp:: kõvakaaneline

Lk arv: 496

Minu arvamus: Igav, igav... ja siis läks korraks põnevaks ja sai järsku läbi. Häbiväärselt kli¹ee raamat, lausa raske oli lõpuni jõuda sellega. Kadunud oaas oli muidugi põnev, kuid sealne seiklus oli ka liiga meh. Liiga ameerikalik, peab ütlema Very Happy

3/10

19 636+496=20 132
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
Tuki
Helmut
avatar

Female Postituste arv : 917
Age : 24
Asukoht : Tartu

PostitaminePealkiri: Re: 2015 ja uue hooga   10/9/2015, 17:07

51

Pealkiri: Päise päeva sõda

Autor: Peter V. Brett

Tutvustus: päise päeva sõda», Bretti rahvusvaheliselt menuka Deemonite tsükli oodatud kolmas raamat, jätkab eepilist lugu inimkonna otsustavast heitlusest deemonite armeega, mis igal ööl kerkib inimesi varitsema. Kuuloomise ööl kerkivad deemonite väed surmama kaht meest, kellest mõlemast võib saada muistendites tõotatud Päästja, mees, kes ettekuulutuste järgi ühendab inimkonna laialipillatud riismed viimaseks pingutuseks deemonlike maa-aluste lõpliku hävitamise nimel.

Tüüp:: pehmekaaneline

Lk arv: 648

Minu arvamus: Oi ma ootasin, millal ma seda lugeda saan. Nii- nii hea sari ikka. Ma peaks kõik kolm endale koju ostma. Praegu kaalun, kas oodata neljanda tõlkimist või lugeda see ingliskeeles ära, et teada saada, kuidas asi laheneb. Siiski mind häirib selle raamatu juures need keerulised nie'sharam vms stiilis tiitlid, mida on kümneid. See peaks olema meelelahutuslik kirjandus, ma ei tohiks mõelda seal kes nüüd kes on. Karakterid mulle meeldivad, kuigi Rorjer oli läbi teinud nähtava muutuse, võrreldes eelmiste raamatutega. Ka Leesha tundus kuidagi teistmoodi, veidi hädapätakam. Aga jah, ei suutnud mitte kuidagi raamatut käest ära panna, lasin täna kõik loengud üle. Very Happy Asi oli seda väärt.

9.5/10

20 132+ 648 =20 780
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
Tuki
Helmut
avatar

Female Postituste arv : 917
Age : 24
Asukoht : Tartu

PostitaminePealkiri: Re: 2015 ja uue hooga   23/9/2015, 20:24

52

Pealkiri: Keskendumine: edu varjatud pant

Autor: Daniel Goleman

Tutvustus: Psühholoog ja ajakirjanik Daniel Goleman on üle 20 aasta otsinud inimteadmiste piirimailt seda, mis võiks olla uus, üllatav ja oluline. "Keskendumises" käsitleb ta tähelepanu selle kõigis aspektides, tuues rambivalgusse selle kaua alahinnatud ja vähe uuritud vaimuomaduse, mille tähtsus inimeste elude kujunemises on suurem kui esmapilgul arvata võiks. Daniel Goleman on endine New York Timesi teadusajakirjanik. Ta on kirjutanud kümme raamatut ja peab sageli loenguid professionaalsetele organisatsioonidele, äritegelastele ja eri ülikoolide tudengitele. Ta oli Yale’i ülikooli laste uurimiskeskuse akadeemilise, sotsiaalse ja emotsionaalse õppe töörühma kaasasutaja (praegu asub see keskus Illinois’ ülikoolis Chicagos). Tema sulest või osalusel on eesti keeles varem ilmunud raamatud "Emotsionaalne intelligentsus", "Töö emotsionaalse intelligentsusega", "Hävitavad emotsioonid", "Tervendavad emotsioonid", "Loomulik juhtimine" ja "Sotsiaalne intelligentsus".
Tüüp:: pehmekaaneline

Lk arv: 336

Minu arvamus: Ma mõtlesin ,et seal on rohkem praktilisi näpunäiteid, aga sellegi poolest väga huvitav raamat. Mulle meledivad selle autori psühholoogilised teosed.

7/10
20 780+ 336= 21 116
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
Tuki
Helmut
avatar

Female Postituste arv : 917
Age : 24
Asukoht : Tartu

PostitaminePealkiri: Re: 2015 ja uue hooga   23/9/2015, 20:28

53

Pealkiri: Black Powder War

Autor: Naomi Novik

Tutvustus: Picking up where book two left off (in China, Macau) Captain Will Laurence and his extraordinary dragon, Temeraire, are ordered to retrieve and escort a precious cargo of valuable dragon eggs from Istanbul to England. They take the Old Silk Road from China to Istanbul, crossing deserts and mountains. En route to England, they help the beleaguered Prussians battle Napoleon.

Tüüp:: ebook

Lk arv: 365

Minu arvamus: EI oskagi öelda midagi. Kisub veidi liiga igavaks minu maitsele, aga samas on huvitav, kuna tegevus toimub ka muudes maades ja saab neist ka ülevaate. Selline härrasmees lohe on ikka lahe :)

6.5/10
21 116+ 365= 21 481
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
Tuki
Helmut
avatar

Female Postituste arv : 917
Age : 24
Asukoht : Tartu

PostitaminePealkiri: Re: 2015 ja uue hooga   3/10/2015, 12:05

54

Pealkiri: Venemaa- lähedane ja kauge

Autor: David Vseviov, Vladimir Sergejev

Tutvustus: Et oma naabrit mõista, võiks tunda tema ajalugu. Neljaosaliseks kavandatud koguteose esimene raamat käsitleb Venemaa minevikku aegade algusest kuni Vassili III-ni (valitses aastail 1505–1533). Kirjeldatud pikk ajalooperiood hõlmab Vana-Vene riigi tekkimise ja arengu, iseseisvate osastisvürstiriikide ajajärgu, mongoli-tatari ikke ja Moskva suurvürstiriigi esiletõusu ning ühtse Vene riigi kujunemise Euroopa ja Aasia vahel.

Tüüp:: kõvakaaneline

Lk arv: 544

Minu arvamus: Üks parimaid kohustusliku kirjanduse raamatuid, mida ma lugenud olen. Lausa lust oli lugeda- niimoodi peaksid kõik ajalooraamatud olema, mitte igavad faktihunnikud. Kui keegi tahab raamatut Vana-Vene riigist, siis see on just see.

9/10
21 481+ 544 = 22 025
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
Tuki
Helmut
avatar

Female Postituste arv : 917
Age : 24
Asukoht : Tartu

PostitaminePealkiri: Re: 2015 ja uue hooga   9/10/2015, 20:28

55

Pealkiri: Eesti ajalugu III

Autor: Enn Küng

Tutvustus: Käesoleva Eesti ajaloo käsitluse keskmes on sõdade ajajärk Eesti alal rahvusvaheliste suhete kontekstis 1660. aastateni, Eesti- ja Liivimaa poliitiline, institutsionaalne, halduslik, õigus-, majandus- ning selle osana kaubandus-, agraar- ja asustusajalugu. Omaette osa moodustab vaimuelu kiriku, hariduse, kirjasõna ja eesti kirjakeele ajalooga. Ajaliselt jääb käsitlus kahe suure sõja - Vene-Liivimaa sõja ja Põhjasõja - vahele.
Eesmärk on sündmuste ajaloo kaudu näidata, kuidas ning millistel tingimustel Eesti ala kuulus Vene, Taani, Poola-Leedu ja Rootsi riigi koosseisu, millised olid kõnealuste maade ja provintside vastastikused suhted ning milline oli allutatud territooriumi tähendus ühele või teisele riigile

Tüüp:: kõvakaaneline

Lk arv: 487

Minu arvamus: Informatiivne. Loodame, et see siis tuleb mul eksamil kasuks ka.

7/10
22 025+ 487= 22 513
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
Tuki
Helmut
avatar

Female Postituste arv : 917
Age : 24
Asukoht : Tartu

PostitaminePealkiri: Re: 2015 ja uue hooga   15/10/2015, 21:23

56

Pealkiri: Eesti ajalugu V

Autor: Terve hunnik on neid

Tutvustus: Kaua ja hoolega tehtud „Eesti ajaloo“ V köide sisaldab ajalugu pärisorjuse kaotamisest Vabadussõjani.
Teksti täiendavad pildid, kaardid, bibliograafia, isiku- ja kohanimeloend.
Peatükkideks liigendumine on rohkem temaatiline kui kronoloogiline. Teemadeks Balti provintside õigus ja valitsemine; rahvastik ja ränne; lindpriiuse ajajärk; sotsiaalne käärimine; reformid, omandisuhted; põllumajandus, tööstus, kaubandus, linnastumine, ärkamisaeg; venestamine, haridus, kirik, kultuur, revolutsioonid…
Tüüp:: kõvakaaneline

Lk arv: 503

Minu arvamus: Informatiivne, jällegi. Seekord töötasin põhjalikumalt läbi, tegin konspekti selle põhjal. Oehh.... üks raamat veel sellest sarjast. Kas see kuangi ka lõppeb....

7/10
22 513+ 506 = 23 019
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
Tuki
Helmut
avatar

Female Postituste arv : 917
Age : 24
Asukoht : Tartu

PostitaminePealkiri: Re: 2015 ja uue hooga   28/10/2015, 18:44

57

Pealkiri: Briti Saarte Ajalugu

Autor: Jeremy Black

Tutvustus: Exeteri Ülikooli ajalooprofessori Jeremy Blacki Briti saarte ajalugu on ammendav ülevaade Inglismaa, Šotimaa, Iirimaa ja Walesi ajaloost. Teos sisaldab teavet esiajaloost tänapäevani, mistõttu iga ajalooperioodi on käsitletud võimalikult kompaktselt ja ülevaatlikult.
Siiski on leitud ruumi mitte ainult kuningate, vaid ka lihtsama rahva, mitte ainult ajaloosündmuste, vaid ka poliitika, majanduse ja tehnilise arengu käsitlemiseks. Briti rahvaste käekäiku on vaadeldud eraldi, aga ka seostes ülejäänud Euroopaga.
Raamat annab hea ülevaate Briti saarte ajaloost ja on sobiv nii laiale lugejaskonnale kui ka Eesti gümnaasiumidele ja ülikoolidele.

Tüüp:: pehmekaaneline

Lk arv: 344

Minu arvamus: Mulle meeldis, et see ei olnud niivõrd poliitiline ajalugu kui majanduslik ja sotsiaalne. Inglismaa ajaloo kohta teavad kõik nii palju, seega üldjoontes mdiagi uut teada ei saanud. Veidi igav ja kuiv tekst, vaatasin youtubes videosid lisaks, need andsid selgema pildi

5/10
23 019+ 344 = 23 363
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
Tuki
Helmut
avatar

Female Postituste arv : 917
Age : 24
Asukoht : Tartu

PostitaminePealkiri: Re: 2015 ja uue hooga   28/10/2015, 18:47

58

Pealkiri: HERTSOG MAGNUS 1540-1583. TEMA ELU JA AEG

Autor: Andres Adamson

Tutvustus: Liivimaa kuningaks pürginud hertsog Magnus on ajalooline tegelane, kellest kõik on kuulnud, kuid ei tea tast suurt midagi peale nime ja eksliku väite, et Põltsamaa oli tema "kuningriigi" pealinn. Põhjus, miks tema põnevast ja seikluslikust eluloost mööda vaadatakse, on asjaolu, et Magnuse suured plaanid ebaõnnestusid. Samas võimaldab tema elukäigu põhjalikum vaatlemine hulga paremini mõista Liivi sõja aegseid keerdkäike, mis otsustasid ka eestlaste saatuse järgnevaks pooleteiseks sajandiks.

Tüüp:: kõvakaaneline

Lk arv: 200

Minu arvamus: Ooh, seni kõige parem kohustuslik kirjandus Very Happy Väga vabas vormis kirjutatud, peaaegu ilukirjanduslik. Täitsa tore. Ainult häirisid joonealused märkused

9/10
23 363+200= 23 563
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
Tuki
Helmut
avatar

Female Postituste arv : 917
Age : 24
Asukoht : Tartu

PostitaminePealkiri: Re: 2015 ja uue hooga   31/10/2015, 10:00

59

Pealkiri: Clockwork Angel

Autor: Cassandra Clare

Tutvustus: In a time when Shadowhunters are barely winning the fight against the forces of darkness, one battle will change the course of history forever. Welcome to the Infernal Devices trilogy, a stunning and dangerous prequel to the New York Times bestselling Mortal Instruments series.
The year is 1878. Tessa Gray descends into London’s dark supernatural underworld in search of her missing brother. She soon discovers that her only allies are the demon-slaying Shadowhunters—including Will and Jem, the mysterious boys she is attracted to. Soon they find themselves up against the Pandemonium Club, a secret organization of vampires, demons, warlocks, and humans. Equipped with a magical army of unstoppable clockwork creatures, the Club is out to rule the British Empire, and only Tessa and her allies can stop them...

Tüüp:: ebook

Lk arv: 479

Minu arvamus: Läks nagu ludinal, päevaga! Päris mõnus, kuigi jälle on Clare'le iseloomulik ülikena kutt (ok,sellest saab aru), kellel on mingid tumedad saladused, sarkastiline iseloom ja on armunud ilmetusse peategelasse. Aga lugu hakkas mind huvitama, nii et ma loen edasi.

7/10
23 563+ 479 = 24 042
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
Tuki
Helmut
avatar

Female Postituste arv : 917
Age : 24
Asukoht : Tartu

PostitaminePealkiri: Re: 2015 ja uue hooga   2/11/2015, 12:28

60

Pealkiri: Clockwork Prince

Autor: Cassandra Clare

Tutvustus:In the magical underworld of Victorian London, Tessa Gray has at last found safety with the Shadowhunters. But that safety proves fleeting when rogue forces in the Clave plot to see her protector, Charlotte, replaced as head of the Institute. If Charlotte loses her position, Tessa will be out on the street—and easy prey for the mysterious Magister, who wants to use Tessa’s powers for his own dark ends.

With the help of the handsome, self-destructive Will and the fiercely devoted Jem, Tessa discovers that the Magister’s war on the Shadowhunters is deeply personal. He blames them for a long-ago tragedy that shattered his life. To unravel the secrets of the past, the trio journeys from mist-shrouded Yorkshire to a manor house that holds untold horrors, from the slums of London to an enchanted ballroom where Tessa discovers that the truth of her parentage is more sinister than she had imagined. When they encounter a clockwork demon bearing a warning for Will, they realize that the Magister himself knows their every move—and that one of their own has betrayed them.
Tessa finds her heart drawn more and more to Jem, but her longing for Will, despite his dark moods, continues to unsettle her. But something is changing in Will—the wall he has built around himself is crumbling. Could finding the Magister free Will from his secrets and give Tessa the answers about who she is and what she was born to do?
As their dangerous search for the Magister and the truth leads the friends into peril, Tessa learns that when love and lies are mixed, they can corrupt even the purest heart.

Tüüp:: ebook

Lk arv: 502

Minu arvamus: No mis ma saan teha, põnev oli. Suspense. Ma mõtlesin, et ma kunagi ei viitsi lugeda, kuidas tüdruk kahe poisi vahel valib, aga ilmselt on asi selles, et see ei olnud raamatu põhiteema. Ja ma olen Tessa valikuga ülirahul, väga hea. Loodan, et asi nii jääbki. Nii kahju et ainult üks raamat on veel. Tessa on väga sümpaatne tegelane.

7/10
24 042+ 502 = 24 504
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
Tuki
Helmut
avatar

Female Postituste arv : 917
Age : 24
Asukoht : Tartu

PostitaminePealkiri: Re: 2015 ja uue hooga   9/11/2015, 12:11

61

Pealkiri: Clockwork Princess

Autor: Cassandra Clare

Tutuvstus:Tessa Gray should be happy — aren’t all brides happy? Yet as she prepares for her wedding to Jem Carstairs, a net of shadows begins to tighten around the Shadowhunters of the London Institute. A new demon appears, one linked by blood and secrecy to the Magister, the man who plans to use his army of pitiless automatons, the Infernal Devices, to destroy the Shadowhunters. He needs only one last item to complete his plan of destruction.
He needs Tessa.
Tessa knows Axel Mortmain, the Magister, is coming for her, but not where or when he will strike. Charlotte Branwell, the head of the London Institute, is desperate to find Mortmain first. And the boys who lay equal claim to Tessa’s heart, Jem and Will, will do anything to save her. For though Tessa and Jem are now engaged, and Will knows he should force himself to find someone else to care for, he is as much in love with her as ever.
In the last words of a dying Shadowhunter reside the clue that might lead Tessa and her friends to Mortmain. But the Shadowhunters of the London Institute cannot stand alone, and in their homeland of Idris, the ruling body of the Clave doubt their claims that Mortmain is coming. Deserted by those who should be their allies and with their enemies closing in, the Shadowhunters find themselves trapped when Mortmain seizes the medicine which is all that is keeping Jem alive. With his best friend at death’s door it is up to Will to risk everything to save the woman they both love.
To buy Will time, the warlock Magnus Bane joins with Henry Branwell to create a device that could help them to defeat the Magister. As those who love Tessa work to save her, and the future of the Shadowhunters that resides with her, Tessa realizes that the only person who can save her is herself —for in the discovery of her own true nature, Tessa begins to learn that she is more powerful than she ever dreamed possible. But can a single girl, even one who can command the power of angels, face down an entire army?

Tüüp: e-book

Lk arv: 567

Minu arvamus: Ütleme nii, et selle triloogia tegelased meeldisid mulle väga, kuid lugu ise kahvatus nende taga. Lugu oli jäetud teisejärguliseks, kõik lahenes nii lihtsalt ja üldse tundus, et ta pani tegevust ainult sellepärast, et veidike aega viita. Ka lõpp oli selline, et fännid igatepidi rahul oleksid, 100% õnnelik. Mulle ei meeldinud selline lahendus. Armas, aga ei. Kuskil peab keegi õnnetu ka olema Very Happy

5/10
24 504+ 567= 25 071
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
Tuki
Helmut
avatar

Female Postituste arv : 917
Age : 24
Asukoht : Tartu

PostitaminePealkiri: Re: 2015 ja uue hooga   26/11/2015, 10:57

62

Pealkiri: Andromeeda udukogu

Autor: Ivan Antonovich Efremov

Tutvustus: Tegu on kommunistliku utoopiaga kaugest tulevikust. Teoses käsitleb autor nii sotsiaalseid kui ka kultuurilisi seisukohti. Raamatus kujutatud ühiskond tundub ideaalne, esineb vaid üksikuid vigu. Inimeste keskmine eluiga on tõusnud stressi ja teiste kahjulike tegurite vähendamisega. Eriliseks üllatuseks pole seegi, et inimeste mõttemaailm on suure pöörde teinud. Raamatut lugedes selgub, et inimesed ei olegi universumis ainsad elusorganismid.
Paljude teiste kaugete planeetidega on saadud ühendus ning koos kasutatakse ära uusi avastusi ja teadmisi, et muuta ühiskonda veelgi paremaks. Väga tähtsal kohal on Suur Ring, millega on ühinenud paljud tsivilisatsioonid, kaasa arvatud Maa. Suure Ringi
eesmärgiks on vahetada kultuurilist ja teaduslikku informatsiooni. Kuigi raamatu sisu on ulmeline, ei ole autor siiski asjaga liiale läinud...

Tüüp:: e-raamat

Lk arv: 320

Minu arvamus: Noh, selline kommunistlik utoopia. Mõnes mõttes tore, mõnes mõttes mitte. Väga tüüpiline vene stiilis kirjutatud. Raske lugeda, ei ole eriti haarav.

5/10
25 071+320 = 25 391
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
Tuki
Helmut
avatar

Female Postituste arv : 917
Age : 24
Asukoht : Tartu

PostitaminePealkiri: Re: 2015 ja uue hooga   29/11/2015, 11:47

63

Pealkiri: The Martian

Autor: Andy Weir

Tutvustus: Six days ago, astronaut Mark Watney became one of the first people to walk on Mars. Now, he's sure he'll be the first person to die there.
After a dust storm nearly kills him and forces his crew to evacuate the planet while thinking him dead, Mark finds himself stranded on Mars' surface, completely alone, with no way to signal Earth that he’s alive — and even if he could get word out, his supplies would be gone years before a rescue could arrive.
Chances are, though, he won't have time to starve to death. The damaged machinery, unforgiving environment or plain-old "human error" are much more likely to kill him first. But Mark's not ready to quit. Armed with nothing but his ingenuity and his engineering skills — and a gallows sense of humor that proves to be his greatest source of strength – he embarks on a dogged quest to stay alive, using his botany expertise to grow food and even hatching a mad plan to contact NASA back on Earth.
As he overcomes one seemingly insurmountable obstacle after the next, Mark begins to let himself believe he might make it off the planet alive – but Mars has plenty of surprises in store for him yet.
Grounded in real, present-day science from the first page to the last, yet propelled by a brilliantly ingenious plot that surprises the reader again and again, The Martian is a truly remarkable thriller: an impossible-to-put-down suspense novel that manages to read like a real-life survival tale

Tüüp:: e-raamat

Lk arv: 369

Minu arvamus: Mulle väga meeldis. Haarav, põnev, kuigi lõpp on etteaimatav. Mõned ütlevad, et see pole loogiline, et NASA kelegi pärast nii palju vaeva näeb, et tõenäoliselt vaikitakse asi maha... aga kui need pildid tõesti avalikud on. Lisaks ma ei tea, kas avalik huvi ikka nii kõrge oleks. Aga lugu ise on väga hästi kirjutatud, karakter on lõbus, kuigi ei paljasta enda huvisid või minevikku või pere kohta eriti midagi. Hetkes elamine, ei mingid lällutamist või flash backe. Soovitan isegi neile, kellele sci-fi eriti ei istu, kuna see on 99% tõepäraseks tehtud. Rohelised mehikesed puuduvad Very Happy

9/10
25 391+369= 25 660
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
Tuki
Helmut
avatar

Female Postituste arv : 917
Age : 24
Asukoht : Tartu

PostitaminePealkiri: Re: 2015 ja uue hooga   7/12/2015, 19:55

64

Pealkiri: Eesti ajalugu. Vl. Vabadussõjast taasiseseisvumiseni

Autor: terve hunnik on neid, jällegi

Tutvustus: Habent sua fata libelli. Aastal 2003 ilmus Õpetatud Eesti Seltsi ja
Ilmamaa koostöös akadeemilise Eesti ajaloo neljas köide
(alapealkirjaga "Põhjasõjast pärisorjuse kaotamiseni"), kujutades
endast järge pool sajandit varem, aastail 1937-1940 ilmunud kolmele esimesele köitele. Tihti on küsitud, miks pole eesti ajaloolased jõudnud koostada vähegi ammendavat ülevaadet Eesti riigi ja rahva loost lõppenud sajandil. Tulles vastu lugejate ootustele, järgneb neljandale köitele kõigepealt kuues, mis sisaldab Eesti ajalugu Vabadussõjast taasiseseisvumiseni. Vahepealne, viies köide on samuti teoksil, kuid selle ilmumist peame veel aasta või paar ootama.
Kuuenda köite põhiosade pealkirjad on Iseseisev Eesti 1918-1939.
Omariikluse häving 1939-1944. Annekteeritud Eesti 1944-1991. Neile
järgneb Taasiseseisvunud Eesti. Sündmuste kroonika. Raamatus on
rohkelt pildimaterjali (üle saja foto ja 9 kaarti)

Tüüp:: kõvakaaneline

Lk arv: 463

Minu arvamus: Sellest sarjast kõige halvem. Pealegi väga erapoolik, mul oli tunne, et ma ei loe ausat ajalugu. Aga noh, kasulik oli ikka see lugemine

4/10
25 660+ 463= 26 123
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
Tuki
Helmut
avatar

Female Postituste arv : 917
Age : 24
Asukoht : Tartu

PostitaminePealkiri: Re: 2015 ja uue hooga   7/12/2015, 19:57

65

Pealkiri: Briti Saarte Ajalugu

Autor: Jeremy Black

Tutvustus: Exeteri Ülikooli ajalooprofessori Jeremy Blacki Briti saarte ajalugu on ammendav ülevaade Inglismaa, Šotimaa, Iirimaa ja Walesi ajaloost. Teos sisaldab teavet esiajaloost tänapäevani, mistõttu iga ajalooperioodi on käsitletud võimalikult kompaktselt ja ülevaatlikult.
Siiski on leitud ruumi mitte ainult kuningate, vaid ka lihtsama rahva, mitte ainult ajaloosündmuste, vaid ka poliitika, majanduse ja tehnilise arengu käsitlemiseks. Briti rahvaste käekäiku on vaadeldud eraldi, aga ka seostes ülejäänud Euroopaga.
Raamat annab hea ülevaate Briti saarte ajaloost ja on sobiv nii laiale lugejaskonnale kui ka Eesti gümnaasiumidele ja ülikoolidele.

Tüüp:: pehmekaaneline

Lk arv: 344

Minu arvamus Kuna mul on ilmselgelt halb mälu, siis ma pidin uuesti lugema. Lugedes olin mitu korda distracted.
5/10
26 123+ 344= 26 467
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
Tuki
Helmut
avatar

Female Postituste arv : 917
Age : 24
Asukoht : Tartu

PostitaminePealkiri: Re: 2015 ja uue hooga   24/12/2015, 09:59

65

Pealkiri: The Crystal City

Autor: Orson Scott Card

Tutvustus: Using the lore and the folk-magic of the men and women who settled North America, Orson Scott Card has created an alternate world where magic works, and where that magic has colored the entire history of the colonies. Charms and beseechings, hexes and potions, all have a place in the lives of the people of this world. Dowsers find water, the second sight warns of dangers to come, and a torch can read a person's future---or their heart.
In this world where "knacks" abound, Alvin, the seventh son of a seventh son, is a very special man indeed. He's a Maker; he has the knack of understanding how things are put together, how to create them, repair them, keep them whole, or tear them down. He can heal hearts as well as bones, he build a house, he can calm the waters or blow up a storm. And he can teach his knack to others, to the measure of their own talent.

Alvin has been trying to avert the terrible war that his wife, Peggy, a torch of extraordinary power, has seen down the life-lines of every American. Now she has sent him down the Mizzippy to the city of New Orleans, or Nueva Barcelona as they call it under Spanish occupation. Alvin doesn't know exactly why he's there, but when he and his brother-in-law, Arthur Stuart, find lodgings with a family of abolitionists who know Peggy, he suspects he'll find out soon.

But Nueva Barcelona is about to experience a plague, and Alvin's efforts to protect his friends by keeping them healthy will create more danger than he could ever have suspected. And in saving the poor people of the city, Alvin will be put to the greatest test of his life---a test that will draw on all his power. For the time has come for him to turn to his old friend Tenskwa-Tawa, the Red Prophet who controls the lands to the west of the Mizzippy. Now Alvin must take the first steps on the road to the Crystal City that was shown to him in a vision so long ago
Tüüp:: ebook

Lk arv: 352

Minu arvamus No ei olnud eriti põnev sari, liiga moraalilugev.
5/10
26 467+ 352= 26 819
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
Tuki
Helmut
avatar

Female Postituste arv : 917
Age : 24
Asukoht : Tartu

PostitaminePealkiri: Re: 2015 ja uue hooga   1/1/2016, 17:24

66 raamatut ja 26 819 lehekülge kokku
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
Sponsored content
PostitaminePealkiri: Re: 2015 ja uue hooga   

Tagasi üles Go down
 
2015 ja uue hooga
Tagasi üles 
Lehekülg 3, lehekülgi kokku 3Mine lehele : Previous  1, 2, 3

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Võistlused :: Enim loetud raamatuid aastas :: Tuki-
Hüppa: