MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 2015

Go down 
AutorTeade
Nutella
Võlur
Nutella


Female Postituste arv : 57

2015 Empty
PostitaminePealkiri: 2015   2015 Icon_minitime2/1/2015, 16:05

Punktitabel:

11 punkti- Kõige parem raamat, mida olen lugenud.
10 punkti- See raamat jääb mulle kindlasti kauaks ajaks meelde.
9 punkti- Väga mõnusalt kirjutatud, aeg lausa lendas.
8 punkti- Kindlasti loen tulevikus veel sama raamatut või kasvõi lehitsen.
7 punkti- Viimane piir, et vabatahtlikult minu raamaturiiulisse mahtuda.
6 punkti- Ajaviiteks sobiks küll.
5 punkti- Etteaimatav, vahepeal natuke igav või üksikute põnevate sündmustega, või siis lihtsalt ei saanud aru. Teist korda enam ei loeks.
4 punkti- Keskmine, vahepealne
3 punkti- Lugesin läbi, sest polnud mitte midagi muud targemat teha.
2 punkti- Suurem osa lugemise ajast igavlesin või olin ärritunud, kuid püüdsin lõpuni pingutada.
1 punkt- Jätsin raamatu pooleli, sest ei suutnud end nii palju piinata.


Viimati muutis seda Nutella (19/8/2015, 16:41). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Nutella
Võlur
Nutella


Female Postituste arv : 57

2015 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2015   2015 Icon_minitime3/1/2015, 15:42

2015 669
1. Harry Potter ja saladuste kamber
J. K. Rowling

Sisu:
Algab Harry Pottery teine õppeaasta Sigatüüka Nõiduse ja Võlukunsti Koolis. Kui Harry kohvreid pakib, saab ta ühelt kummaliselt olevuselt hoiatuse: tema naasmine Sigatüüka kooli põhjustavat hirmsa õnnetuse. See hoiatus ei vähenda sugugi poisi koolimineku õhinat. Peagi on Harry koolis, kohtab vanu ja uusi Sigatüüka asukaid ning satub sama toredatesse seiklustesse kui esimeselgi aastal. Mõne aja möödudes aga hakkab toimuma midagi kummalist ja seletamatut – keegi või miski hakkab õpilasi kiviks muutma. Kes see küll olla võib ja kuidas õnnestub Harryl oma kahtlustavatele kaasõpilastele tõestada, et see kivistaja tema pole?

Leheküljed: 301

Arvamus: Ma vihkan seda, et ma jälle raamatu algusega nii palju viivitasin. Eile vaatasin esimest korda ka lõpuks ära Harry Potteri 1. filmi ning see meeldis mulle tohutult. Igatahes, ütleme nii, et põnev ja huvitav, kuid "Harry Potter ja tarkade kivi" meeldis mulle nagu veidike rohkem. Ootan nüüd aega, millal saan ma 2. filmi ära vaadata. Very Happy

Punktid: 8/10


Viimati muutis seda Nutella (4/12/2015, 10:16). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Nutella
Võlur
Nutella


Female Postituste arv : 57

2015 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2015   2015 Icon_minitime23/1/2015, 17:47

2015 Harry-potter-ja-azkabani-vang
2. Harry Potter ja Azkabani vang
J. K. Rowling


Sisu: Kaksteist pikka aastat on Azkabani kindluses hoitud kurikuulsat vangi, kelle nimi on Sirius Black. Ta on mõistetud süüdi kolmeteistkümne inimese tapmises üheainsa needusega ning temast pidi saama ka musta isanda Lord Voldemorti parem käsi.
Nüüd on ta põgenenud ning tema otsimisel võib abi olla ainult kahest asjaolust: see, et Harry Potter Lord Voldemorti taanduma sundis, tähendas Blacki langust, ning Azkabani valvuri kuulsid Blacki unes pomisemas: «Ta on Sigatüükas... ta on Sigatüükas.»
Harry Potterit ähvardab oht isegi võlukooli seinte vahel ja sõprade seltsis sest kõigele lisaks võib nende seinte keskel olla reetur.

Lehekülged: 376 | 677

Arvamus: Asdfghjkl, see oli lihtsalt võrratu! Ma armastan seda! I love you Professor Lupin oli äge. Eriti see koht, kus ta libahundiks muutus. Mul polnud aimugi, et ta libahunt on, kuigi need haigused olid suht kahtlased.. Ma arvasin, et Snape on sellega kuidagi seotud Very Happy Jaaa... peab ka mainima, et Harry oli asdfghkl kui hot ja armas. Ja Hermione oli ka äge...
Okei, ma jääkski jutustama vist Very Happy Väga hea raamat! flower

Punktid: 10/10
Tagasi üles Go down
Nutella
Võlur
Nutella


Female Postituste arv : 57

2015 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2015   2015 Icon_minitime30/1/2015, 12:56

2015 Talvehullus
3. Talvehullus
Marianne Harju

Sisu:
Üks talv ja kuus head sõpra: lahutamatu paar Maribel ja Meelis, Maribeli armunud poeedihingega Robert, rikaste vanemate võsuke Erik, Maribeli parim sõbranna Kati ning modellist naistemagnet Kris, kes on Kati salajane ihalusobjekt. Kas nende kuue sõprus on piisavalt tugev, et panna vastu talve jooksul ilmsiks tulevatele salajastele tunnetele ja igaühe isiklikele probleemidele? Või on see liit määratud lagunema?

Leheküljed: 164 | 841

Arvamus: Tüüpiline noortekas, nagu ikka.. Igas peatükis keegi pidutses, kurtis armuvalu üle, tegi suitsu.. Loetav, kuid teist korda seda enam ei loeks.

Punktid: 5/10
Tagasi üles Go down
Nutella
Võlur
Nutella


Female Postituste arv : 57

2015 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2015   2015 Icon_minitime25/3/2015, 19:19

2015 51GJAVYWN5L._SY344_BO1,204,203,200_
4. Room 13 and other ghost stories
M. R. James

Sisu:
Five short stories about ghosts, evil spirits and creatures of the night.

Beware! Don't turn your light out immediately after you've finished reading. Something may be waiting for you in the dark..

Leheküljed: 58 | 899

Arvamus: Minu inglise keele õpetaja andis selle mulle lugeda, sest ma lähen aprillikuu lõpus paari enda klassivennaga inglise keele olümpiaadile. Tegelikult oli seal väga põnevad jutud. Ehk annab õpetaja järgmine kord mulle veel ühe inglise keelse raamatu lugeda? Razz

Punktid: 6/10
Tagasi üles Go down
Nutella
Võlur
Nutella


Female Postituste arv : 57

2015 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2015   2015 Icon_minitime26/3/2015, 15:51

2015 Venek295
5. Harry Potter ja Tulepeeker
J. K. Rowling

Sisu:
Harry neljas õppeaasta ei kujune sugugi vähem seiklusrikkaks kui eelmised. Mustad jõud tõstavad uuesti pead ning esmakordselt ilmneb see lendluudpalli maailma karikavõistluste ajal. Harryl pole aga palju aega selle peale mõelda, sest ka Sigatüüka koolis hakkavad toimuma põnevad sündmused. Kolme suurema võlurite kooli kasvandikud peavad panema proovile oma oskused ja nutikuse ning võitjat ootab ahvatlev auhind. Muidugi tegutsevad edasi kõik eelmistest raamatutest tuttavad tegelased, aga neile lisaks tuleb veel mitmeid värvikaid kujusid...

Leheküljed: 632 | 1531

Arvamus: Minu arvates on see raamatusari lihtsalt fantastiline! See on lihtsalt supper! Mulle väga meeldib. Ega ka see osa teistest osadest maha ei jäänud. Mäletan, kui üks õhtu lugema hakkasin, siis vaatasin kella, mis oli umbes 21:32 ja kui ma lugemisega lõpetasin oli kell umbes 23:10. Ma olin nii kohkunud, sest ma polnud kunagi (või siis vähemalt mitte hiljuti) nii kaua ilma pausideta lugenud.
Aga nüüd ma mõtlesin, et võiks vahepeal midagi muud ka lugeda, seega teen Harry Potteritega väikese pausi, pool raamatusarja sai loetud :)

Hinne: 9/10
Tagasi üles Go down
Nutella
Võlur
Nutella


Female Postituste arv : 57

2015 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2015   2015 Icon_minitime7/4/2015, 14:01

2015 Hirmuilm
6. Hirmuilm
Simon Holt

Sisu:
Neeljad:
Kurjad deemonlikud olendid, kes võtavad inimkeha üle võimust Kahjaööl, talvise pööripäeva süngeimail tunnil.

Peaaegu aasta on möödunud ajast, kui Reggie avastas neeljad. Talvine pööripäev on jälle lähenemas. Nende õnnetute jaoks, kes koletiste saagiks langevad, tähendab see öö sõnulseletamatut õudust, sest sel korral ei suuda Reggie koletisi peatada. Ta  on vangistatud hullumajja, kus temaga tehakse iga päev koletuid sadistlikke katseid. Tema elu on muutunud põrguks maapeal. Neeljad ründasid tema venda. Ta isa peab teda hulluks. Aaron on ta silmist kaotanud. Jäljekütid soovivad ta surma. Aga Reggie ei anna alla. Ja abi saabub hoopis ootamatust kohast – ent kas seda saab usaldada?

Leheküljed: 288 | 1819

Arvamus: OMG! Tahaks sellele raamatule kohe 20 puntki panna, sest tõesti, see oli üli-perfektne raamat! Razz Pool raamatu lugemist hoidsin ma suud käte ees. Eriti see hetk, kui Reggie sai aru, et ta ema polnudki neeljas.  
Quinn oli minu silmade ees, oumaigaad, kui hot ja eriti armas oli see koht, kus ta Reggiega autos rääkis ja pärast see suudlemine ja see pulgakommi jutt Very Happy See oli väga armas moment! Nende armuelust võiks tulla neljas osa ka. xD
Aaron meeldis ka mulle tegelt. Ta oli selline tugev ja kaitsev, aga Quinn .. aah! Quinn on lihtsalt suurepärane! I love you
Aga neeljatest üldiselt- neeljad on vägevad, eriti see superneeljas Macie Very Happy tekkis mõte kunagi sellest raamatuseeriast ka fanfiction teha. Very Happy Aga eks seda näeb Wink

Hinne: 11/10
Tagasi üles Go down
Nutella
Võlur
Nutella


Female Postituste arv : 57

2015 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2015   2015 Icon_minitime7/7/2015, 11:31

2015 S%C3%BC%C3%BC-on-t%C3%A4htedel
7. Süü on tähtedel
John Green

Sisu:
Kilpnäärmevähki põdev 16-aastane Hazel on õnnelik natukese juurde ostetud aja eest, kuigi ta ei tea veel selle natukese pikkust. Tal on tunne, nagu voolaks elu ta sõrmede vahelt minema. Kuni ta kohtub Augustusega. Kangekaelne ja sihikindel poiss on otsustanud, et peab võitma Hazeli südame, mis selle hetkeni on kuulunud ühele lõputa jäänud romaanile. Kuigi haigus nõuab oma, kirjutatakse noorte elu käsikiri ümber ja nad leiavad selle, mida ei ole jõudnud veel kaotada.

Leheküljed: 266 | 2085

Arvamus: Okei, sain ka selle raamatu viimaks loetud. Väga armas raamat oli, kuid film meeldis mulle veidi rohkem, ma isegi ei tea miks. Aga John Green on üks hea kirjanik ja kindlasti loen ma veel midagi temalt. Paberlinnad loen ka kindlasti ära.

Hinnang: 8/10
Tagasi üles Go down
Nutella
Võlur
Nutella


Female Postituste arv : 57

2015 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2015   2015 Icon_minitime19/8/2015, 16:50

tegelikult oli see eestikeelne, kuid ma ei leidnud seda õige suurusega
2015 Divergent_book_by_veronica_roth_us_hardcover_2011
8. Lahkulööja
Veronica Roth

Sisu:
Beatrice Priori Chicagos koosneb ühiskond viiest killast, millest igaüks kummardab ühte voorust: Siirad ausust, Isetud ennastsalgavust, Kartmatud vaprust, Sõbralikud rahumeelsust ja Erudiidid intelligentsust. Igal aastal peavad valimispäeval kõik kuueteist-aastased otsustama ühe killa kasuks, et pühendada sellele oma ülejäänud elu. Beatrice’i jaoks tähendab see oma perekonna juurde jäämist või siis otsust olla see, kes ta päriselt on – mõlemat ta ei saa. Tema valik üllatab kõiki, ka teda ennast.
Otsuse langetamisele järgnevate ränkraskete katsete ajal võtab Beatrice endale nimeks Tris ja annab koos teiste kandidaatidega endast kõik, et olla oma valiku vääriline. Kandidaatide vastupidavus pannakse proovile karmides füüsilistes katsetes ja pingelistes psühholoogilistes simulatsioonides, millel on mõne jaoks laastavad tagajärjed. Kuna katsed muudavad kõiki, peab Tris otsustama, kes on tema tõelised sõbrad ja kuidas mahub uude ellu armulugu kord ligitõmbava ja siis jälle teda marru ajava noormehega. Aga Trisil on ka saladus, mida ta varjab kõigi eest, sest teda on hoiatatud, et vastasel juhul võib teda oodata surm. Avastades, et näiliselt ideaalset ühiskonda ähvardavad lõhkuda rahutused ja teravnevad lahkarvamused, saab ta ühtlasi teada, et tema saladus võib aidata tal oma lähedased päästa… või siis hävitab hoopis tema enda.

Leheküljed: 381 | 2466

Arvamus: Ma tegelikult ostsin selle raamatu juba maikuus ja alustasin lugemisega ka, kuid siis andis klassiõde mulle ,,Süü on tähtedel" lugeda, seega mul jäi see pooleli. Eelmine nädal meenus mulle see raamat ja ma alustasin lugemisega ja ma olen nii õnnelik, et ma seda tegin, sest see raamat oli tõesti nii ropult hea ja armas. Nii hea ikka, et ma selle otsustasin osta. Filmi olen ma näinud, kuid mõtlesin, et võiksin seda veelkord vaadata, heh Very Happy

Hinnang: 11/11
Tagasi üles Go down
Nutella
Võlur
Nutella


Female Postituste arv : 57

2015 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2015   2015 Icon_minitime14/9/2015, 09:52

2015 Rothmassaja-kaas
9. Mässaja
Veronica Roth

Sisu:
Tris pääses julmast rünnakust tema lapsepõlvekodu ja perekonna vastu. Aga ta on maksnud kohutavat hinda. Leinast ja süümepiinadest räsituna käitub ta veelgi meeletumalt, üritades leppida oma uue tulevikuga. Kui Tris tahab aga jälile saada tõele oma maailma kohta, peab ta olema tugevam kui eales varem, sest teda ees ootavad valikud on veel raskemad, ohverdused veel rängemad.
Võitlus ellujäämise nimel lagunenud maailmas… Tõde on tema ainus lootus.

Leheküljed: 394 | 2860

Arvamus: Eee... ma ei teagi nüüd mida arvata. Algus ja lõpp olid suurepärased, raamatu keskel ma vahepeal lausa pidin end sundima lugema. Minu arvates oli ,,Lahkulööja" tunduvamalt parem, aga kui ma ükskord ,,Mässaja" uuesti läbi loen, siis ehk meeldib jälle rohkem, sest ,,Lahkulööja't" lugesin ka 2 korda. Wink
Olen praegu haige ja tänane goal oligi see raamat läbi lugeda, no ja siis võtsin kätte ja tund aega läks kui 10 minutit. Very Happy
Aga kindlasti on mul plaan nüüd homme raamatukokku minna ja 3. osa laenutada.

Hinnang: 9/10
Tagasi üles Go down
Nutella
Võlur
Nutella


Female Postituste arv : 57

2015 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2015   2015 Icon_minitime20/9/2015, 18:15

2015 Looking-for-alaska
10. Alaskat otsides
John Green

Sisu:
Enne. Miles Töntsu Halteril on kõrini oma turvalisest elust kodus. Kogu tema elu on olnud üks suur mitte-sündmus ning tema kirg kuulsate inimeste surma-eelsete sõnade vastu pole ta ellu särtsu juurde toonud. Siis asub Miles õppima Culver Creeki internaatkooli, mis on pöörane ja kõike muud kui igav, sest paar ust temast edasi elab Alaska Young, kes on ilus, tark, naljakas, seksikas, enesehävituslik, omadega sassis ja üdini kütkestav. Tüdruk on ise juba üksainus sündmus. Ta tõmbab Töntsu endaga oma maailma ja näppab tema südame. Siis…
Pärast. Mitte miski pole enam endine.

Leheküljed: 255 | 3115

Arvamus: Eeee... ma ei teagi, mida ma selle raamatu kohta arvan. Ilmselgelt oli see mõeldud minust veidike vanematele (osad kohad olid ikka päris rõvedad, vähemalt minu jaoks), kindlasti ei tohiks see olla minu kodukoha raamatukogu lasteosakonnas. Very Happy
Aga raamat oli iseenesest väga põnev, jällegi teistsugune. Kui silma hakkas, kohe krabasin selle, sest paar inimest on mulle seda soovitanud ja c'mon, John Green ikkagi ju. Very Happy
Ma ei saanud aru, kuidas nad ei tulnud selle peale, et see, mis juhtus, oli tema emaga seotud, sest mina sain sellest kohe aimu. Aga jahh, tore raamat, mis ikka. Very Happy

Hinnang: 9/10
Tagasi üles Go down
Nutella
Võlur
Nutella


Female Postituste arv : 57

2015 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2015   2015 Icon_minitime3/10/2015, 17:18

2015 N%C3%A4ljam%C3%A4ngud
11. Näljamängud
Suzanne Collins

Sisu:
Kunagise Põhja-Ameerika varemetel asub särav Kapitoolium, mille elanike oodatuimaks meelelahutuseks on iga-aastased Näljamängud: võitlus elu ja surma peale ülisuurel areenil televisiooni otse eetris. Mängude võitmine tähendab kuulsust ja rikkust, kaotus aga kindlat surma. 16-aastasest Katniss Everdeenist saab mängudel osaleja ilma, et ta seda tegelikult tahaks. Kui ta soovib võita, peab ta hakkama valima ellujäämise ja inimlikkuse, elu ja armastuse vahel.

Leheküljed: 304 | 3419

Arvamus: Tõesti-tõesti hea raamat, mis ilmselt näitab ka seda kui innukalt ma selle läbi lugesin. Algus küll venis, aga ma sundisin end lugema ja nüüd on see loetud ning ma väga nautisin selle lugemist. Ma ei saa aru, kuidas ma paar aastat tagasi sain öelda, et mulle see raamat ei meeldinud ja, et film on parem. Nüüdseks on hoopis vastupidi.
Ma tegelikult arvasin (ja siiamaani arvan), et Peetal on päris tunded Katnissi vastu. Ma küll ei mäleta, mis filmis oli, aga raamatus Peeta tundus küll sellisena, et ta ei teeskle, et on armunud, vaid päriselt ongi. Very Happy

Hinnang: 10/10
Tagasi üles Go down
Nutella
Võlur
Nutella


Female Postituste arv : 57

2015 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2015   2015 Icon_minitime29/10/2015, 19:09

2015 Catchingfire1
12. Lahvatab leek
Suzanne Collins

Sisu:
Kõigile raskustele vaatamata võitis Katniss Näljamängud. Tema ja Peeta on imekombel ikka veel elus. Katniss peaks tundma kergendust ja olema õnnelik, sest lõpuks on ta ju naasnud oma perekonna ja vana sõbra Gale’i juurde. Ometi ei laabu miski nii, nagu Katniss sooviks. Gale hoiab temast eemale. Peeta on talle täielikult selja pööranud. Ja lisaks levivad kuuldused ülestõusust Kapitooliumi vastu – ülestõusust, mille alustamisele võisid Katniss ja Peeta kaasa aidata.
Eneselegi ootamatult on Katniss süüdanud leegi, mida ta kardetavasti lämmatada ei suuda ... ja võib-olla ei tahagi. Selleks ajaks, kui Katniss ja Peeta peavad suunduma Kapitooliumi julmale võidutuurile Panemi ringkondades, on panused kõrgemad kui kunagi varem. Katnissil ja Peetal tuleb ühegi kahtlusevarjuta tõestada, et nad on endiselt teineteisesse kõrvuni armunu, vastasel juhul on tagajärjed kohutavad.

Leheküljed: 320 | 3739

Arvamus: Kahju küll, et ma pidin sundima end seda lugema. Esimene raamat meeldis nagu rohkem. Ei ütle, et see raamat oleks jama olnud või midagi, aga minu jaoks olid esimesed u100 lehekülge natuke igava võitu. Nüüd ma lugesin 2 tundi raamatu lõpuni, sest tahaksin homme selle raamatu raamatukokku ära viia.
Mulle meeldis, et lõpus ta ikka rääkis ka mis nende plaan oli. Filmis ta ei seda õnneks või kahjuks ei näidanud, sellepärast mulle filmi lõpp segaseks jäigi. Nüüd on probleem lahendatud.
Ahjaa ja Finnick oli üsna äge vend, filmis ta oli hoopis teistsugune kui raamatus. Very Happy
Ma loodan, et ehk saan enne magama minekut juba Pilapasknääri käsile võtta. :)

Hinnang: 8/10
Tagasi üles Go down
Nutella
Võlur
Nutella


Female Postituste arv : 57

2015 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2015   2015 Icon_minitime16/11/2015, 17:06

2015 Mockingjaycover-210
13. Pilapasknäär
Suzanne Collins

Sisu:
Lõõmav tüdruk Katniss Everdeen on elus ja tema perekond väljaspool ohtu, kuigi nende kodu on hävitatud. Gale on põgenenud. Peeta on Kapitooliumis vangis. 13. ringkond on tõesti olemas. On mässajad. On uued juhid. Revolutsioon kogub jõudu.
Täiesti ettekavatsetult päästeti Katniss julma Vaigistusveerandsaja areenilt ja täiesti ettekavatsetult on ta juba pikka aega osalenud revolutsioonis, ise sellest midagi teadmata. 13. ringkond on varjust välja tulnud ja seal hautakse plaane Kapitooliumi kukutamiseks. Paistab, et hoolikalt seatud plaanides on olnud mängus kõikide käsi, välja arvatud Katnissi oma.
Revolutsiooni edu sõltub Katnissi soovist hakata etturiks, võtta vastutus loendamatute elude eest ja muuta Panemi tulevikku. Selleks peab ta kõrvale heitma oma viha ja usaldamatuse. Temast peab saama ülestõusnute pilapasknäär – olgu isiklik hind milline tahes.

Leheküljed: 332 | 4071

Arvamus: Nii... päris huvitav oli, aga kui peaks nüüd valima, siis esimene raamat oli kõige parem ja järgmine siis see ehk kolmas raamat. Ma olin nii õnnelik, mis seal lõpus juhtus, ja ma TEADSIN, et nii juhtuda võib. Peeta oli nii lahe! Very Happy
Aga ma olin nii kurb, kui Finnick sealt eluga ei pääsenud ja vahepeal oli üldse kõik nii segane...
Kokkuvõtteks oli see väga hea raamat ja ma soovitan seda ka teistele! flower

Hinnang: 9/10
Tagasi üles Go down
Nutella
Võlur
Nutella


Female Postituste arv : 57

2015 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2015   2015 Icon_minitime30/11/2015, 16:06

2015 Poolpaha
14. Poolpaha
Sally Green

Sisu:
Kuueteistkümneaastane Nathan elab puuris, teda pekstakse, ta on kettidega aheldatud nagu koer, välja õpetatud tapjaks. Tänapäeva Inglismaal on inimeste kõrval elavad nõiad jagunenud kaheks vaenutsevaks pooleks ja Nathan on kõige hirmuäratavama ja julmema musta nõia Marcuse sohilaps. Nathani ainus võimalus ellu jääda on põgeneda, otsida üles Marcus ja saada oma annipäeval kolm kingitust, mis annavad talle ta võluvõimed. Kuidas leida aga Marcus, kui iga tema sammu jälgitakse, kui ta ei saa kedagi usaldada, isegi mitte oma perekonda, isegi tüdrukut, keda ta armastab?

Leheküljed: 385 | 4456

Arvamus: Algus tekitas minus nii suurt segadust, aga kuskil 100 lehekülje juures ma hakkasin lõpuks mõikama. Very Happy Väga huvitav oli, ei mäletaks, et lugedes igav hakkas. Mulle meeldis Gabriel, ta oli nii armas ja hea sõber. Lõpp tuli kiiresti, lugesin ja lugesin ja siis mõtlesin Kas juba on läbi? Very Happy

Hinnang: 9/10
Tagasi üles Go down
Nutella
Võlur
Nutella


Female Postituste arv : 57

2015 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2015   2015 Icon_minitime4/12/2015, 10:15

2015 Halloween
15. Halloween
Ketlin Priilinn

Sisu:
14-aastase Susani elu on pärast onu surma täielikult pea peale keeratud. Tema isa on venna kaotuse tõttu sügavas depressioonis ning otsib oma leinas lohutust alkoholist. Üks õnnetus järgneb teisele. Isa kaotab töö ning pere jääb oma kodust ilma, isa ja ema vahelised suhted ei ole enam endised. Susani ja tema noorema venna Rasmuse jaoks muutub olukord täiesti väljakannatamatuks. Üha sagedamini keerleb tüdruku peas mõte: kui ma ometi suudaks välja selgitada, mis täpselt juhtus ja kes on onu surmas süüdi... Ehk aitaks see isal juhtunuga leppida ja mustast august välja rabeleda?

Leheküljed: 238 | 4694

Arvamus: Oiii kui lahe raamat see oli, mis ka näitas kui kiiresti ma selle läbi lugesin - 2 õhtuga. Väga mõnusasti kirjutatud ja väga-väga meeldis. Ma oleks tahtnud ka sellist sõpra endale nagu Brent. Mõnes mõttes oli mul isegi kahju, et Brent ja Susan kokku ei saanud, suht #ship oli Very Happy Mul on nüüd asi selge - kevadiseks uurimustööks teen selle raamatu autorist, Ketlin Priilinnast (teema oli kirjandus). :')

Hinnang: 10/10
Tagasi üles Go down
Nutella
Võlur
Nutella


Female Postituste arv : 57

2015 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2015   2015 Icon_minitime6/12/2015, 11:54

2015 1_1_5750450
16. Pärast lõppu
David Hill

Sisu:
Mõtlemapanev lugu sellest, kuidas kolm vaprat teismelist üheskoos tõde jalule seada püüavad. Raamatu peategelase Logani isa hukkub autoõnnetuses ning murest murtud ema otsib läbi sensitiivi oma igavikku läinud kaasaga kontakti. Kõik ei ole aga sugugi nii lihtne, kui esmapilgul paistab. Müstiline Kahla, kelle läbi kõnelevad vaimud, osutub petturiks. Logan ja tema kaks sõpra asuvad teda paljastama. Lugu pakub palju põnevust, ootamatuid keerdkäike ja lahendusi.

Leheküljed: 103 | 4797

Arvamus: Mm, päris hea raamat oli tegelikult. Aga mõnikord ajas närvi see, et Logan ei öelnud seda, mida mõtles. Okei, võibolla ma olen nii otsekohene inimene, aga ma arvan, et kui ta oleks öelnud oma mõtted välja, oleks olukord veidi teistsugune olnud. Very Happy Mulle meeldis Carrie-tegelane, kuid ma usun, et kui mul peaks olema temasugune sõbranna, siis oleks suht keeruline. Very Happy
Ma võtsin selle raamatu, sest meie kirjanduse õpikus oli palju kirjas ja eesti keele/kirjanduse õpetaja näitas suht koguaeg neid Teraviku sarju. Tahtsin ära proovida ja meeldis. :)

Hinnang: 9/10
Tagasi üles Go down
Nutella
Võlur
Nutella


Female Postituste arv : 57

2015 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2015   2015 Icon_minitime22/12/2015, 14:25

2015 8177_1
17. Näeme veel, Simon!
David Hill

Sisu:
Huumoriküllane ent samas traagiline jutustus viieteistkümneaastasest Simonist, kes põeb rasket haigust. Tema lihased muutuvad järjest nõrgemaks, ta saab liikuda vaid ratastoolis. Simon käib koos sõpradega tavalises koolis, ta võtab osa nende mängudest ja vaatab irvitades pealt nende kannatusi kehalise kasvatuse tunnis. Sõprade elu on nagu miiniväli, kus iga väikseimgi seik võib neile järsku meenutada, et Simonit varsti ei ole...

Leheküljed: 104 | 4901

Arvamus: Mulle meeldis see raamat, sest see raamat tundus hästi reaalsena ning seda lugedes mõtlesin, et mida mina teeksin kui kellegil minu lähedastel või minul oleks see haigus... (Lihas..lihasdsünfoos..?) mille nimi mul mitte kunagi meelde ei jää..
Samas ma sain väga palju ka naerda, sest mõned kohad olid tõesti naljakad. Lõpp oli muidugi väga kurb, nagu alati, kui keegi sureb.

Hinnang: 9/10
Tagasi üles Go down
Sponsored content





2015 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2015   2015 Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
2015
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» 2015
» 2015 :):)
» 2015
» ##2015##

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Võistlused :: Enim loetud raamatuid aastas :: Nutella-
Hüppa: