MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 Astridi 2009

Go down 
4 posters
Mine lehele : 1, 2  Next
AutorTeade
Astrid.
Juubilar
Astrid.


Female Postituste arv : 171
Age : 30

Astridi 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Astridi 2009   Astridi 2009 Icon_minitime8/1/2009, 23:03

1.

Autor: August Mälk

Teos: Hea sadam.

Sisu: Ema surnud, isa kadunud teadmata kohta. Luisi ja Jull saadetakse vallamajast uutesse peredesse. Julli korjab ära üks viinavega vanamees, kes muidu täiesti normaalne. Luisi aga satub pmst orjaks ja jookseb ära, venna juurde tagasi. Lõpuks lähevad asjad nii, et Jull leiab isa üles ja toob ka sinna külla. Ise armub veel naabritüdrukusse, neil ka igast pisikesed saladused seal. Lõpuks on asjalood nii, et kenasti sulandunud külasse, omaks võetud. Jms.

Minu arvamus: Mulle meeldib see, et jutustab vanast ajast. Ma ei tea, meeldib lihtsalt, kuigi valdav enamus raaamtuid, mis loen pole sellel teemal. Tuleb kenasti välja, et noh, aeg oli teine, aga tunded olid samad. Pisut leebemad ja vaoshoitumad vast, aga ega nii hirmsasti midagi ei muutu. Halba midagi öelda ei oskagi nagu...ei oska tema teiste teostega võrrelda.

Hinne: 8/10


Viimati muutis seda Astrid. (1/6/2009, 20:06). Kokku muudetud 3 korda
Tagasi üles Go down
Astrid.
Juubilar
Astrid.


Female Postituste arv : 171
Age : 30

Astridi 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Astridi 2009   Astridi 2009 Icon_minitime21/1/2009, 23:17

2.

William Golding

"Kärbeste Jumal"

Sisu: Kamp inglise koolipoisse satub lennuõnnetuse tagajärjel asustamata saarele. Kliima on hea, süüa jagub jms. Ükski täiskasvanu ei jäänud ellu ning nad peavad ise hakkama saama. Alguses on kõik nagu enamvähem korras, aga tekivad lahkhelid, põhimõtteliselt saavad instinktid võitu ja nad hakkavad seal lõppkokkuvõttes üksteist tapma, küll kogemata, küll meelega.

Hinne: 8,5/10. Kui see poleks kohustuslik, poleks ma seda vist kätte võtnud, aga ma ei kahetse, et läbi lugesin.


Viimati muutis seda Astrid. (18/10/2009, 21:29). Kokku muudetud 3 korda
Tagasi üles Go down
Astrid.
Juubilar
Astrid.


Female Postituste arv : 171
Age : 30

Astridi 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Astridi 2009   Astridi 2009 Icon_minitime31/1/2009, 17:10

3.

Marja-Leena Tiainen

"Kallis Mikael"

Sisu: Selle loo jutustab 16-aastane Mikael, kes on just jalgrattaõnnetuses surma saanud. Teda jäävad leinama vanemad, vend, bändikaaslased, parim sõber, kes peab ennast Mikke surmas süüdlaseks. Ja eelkõige tema tütarlaps Roosa, kes on just avastanud, et ootab Mikaeli last. Ning ise on ta alles 15-aastane!
Asjast savad teada Mikka vanemad, ja kuna oma perelt Roosa abi ei saa, hakkvad nemad teda toetama. Kuid kas nad ei sekku liigselt tüdruku ellu? Roosa peab tegema valiku, sest lõpuks ta ei saagi enam aru, kelle elu ja laps see tegelikult on.

Enda arvamus: Hea. Loed, kuidas kellegile surm mõjub ja et lõpuks läheb elu ikkagi edasi.

Hinne: 9/10
Tagasi üles Go down
Astrid.
Juubilar
Astrid.


Female Postituste arv : 171
Age : 30

Astridi 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Astridi 2009   Astridi 2009 Icon_minitime5/2/2009, 18:55

4.

Stephenie Meyer

"Breaking Dawn"

Sisu: Edwardil ja Bellal on laps - pooleldi inimene, pooleldi vampiir siis. Bella sureb peaaegu teda sünnitades ja siis Edward hammustabki teda. Bella muutub lõpuks, on kohe alguselt peale mingi supervampiir ja ei ole talle vaja mingit kohanemisaega, et ta inimesi murdma ei kipuks. Igatahes näeb Irina Renesmeed ja kitub Volturidele, et tema arust on tegemist surematu lapsega, sisi Cullenid kutsuvad tunnistyajate kamba kokku, sest tegelikult Renesmee pole see, kelleks nad teda peavad. Tal on hämmastav kink ja Bellal ka ja siis nad lõpuks võidavad ikka Volturid ja kõik on häppihäppihäppi.

Minu arvamus: Noh, pisut üle keskmise on vast. Ta oleks võinud siiski olla võib-olla kohe mitte nii super.

Hindeks saab 7/10
Tagasi üles Go down
Astrid.
Juubilar
Astrid.


Female Postituste arv : 171
Age : 30

Astridi 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Astridi 2009   Astridi 2009 Icon_minitime14/2/2009, 12:46

5.

Alan Marshall

"Ma suudan hüpata üle lompide"

Sisu: Autobiograafiline teos. Alan sünnib tervelt, aga jääb lastehalvatusse, selg ja jalad jäävad vigaseks ja ta läheb opile, õpib käima karkudega ja hiljem saab ratastooli. Kargud ei sega tal aga olemast "normaalne" poiss ja ta ei pea end ise vigaseks. Õpib ujuma, isegi ratsutama. Teeb rohkemgi kui mõni tervete jalgadega laps. Saab stipendiumi ja suundub õppima finantsinspektoriks.

Enda arvamus: Nii palju häid mõttekilde. Tõsiselt hea sisuga raamat. No ei oska midagi arukat öelda isegi, ikka mõtlen selle üle veel.

9,5/10


Viimati muutis seda Astrid. (19/5/2009, 15:17). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Astrid.
Juubilar
Astrid.


Female Postituste arv : 171
Age : 30

Astridi 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Astridi 2009   Astridi 2009 Icon_minitime22/2/2009, 20:55

6.

Kevin Brooks

"Lucas"

Sisututvutus: 15aastane Caitlin elab koos kirjanikust isaga väikesel saarel Inglismaa rannikul. Tüdruku ema on aastaid tagasi hukkunud autoõnnetuses, milles isa tunneb ennast süüdi ning püüab asutada tütrele seda suuremat tähelepanu. Süüpepiinad ja loomekriisid tõukavad teda aga sagedasti viskiklaasi poole. Caitlinile jääb silma saarele saabunud ilus ja tark isemoodi vagabund Lucas, kes ei tea oma päritolu. Mitte kõik ei jaga Caiti armvamust Lucasest. Poisi tabamine ja minemakihutamine saab saarel nii mõnelegi eesmärgiks ja kinnisideeks.

Arvamus: No, tutvustus on mage selle raamatuga võrreldes.. Lemmikraamat. Sada korda üle loetud vist, aga alati nii uus ja ... oeh. Tõeliselt sügav ja mõtlemapanev. Üldse mitte tüüpiline. Autori stiil on ka lihtsalt võrratu. Väga reaalne.

Hindeks 10/10
Tagasi üles Go down
Astrid.
Juubilar
Astrid.


Female Postituste arv : 171
Age : 30

Astridi 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Astridi 2009   Astridi 2009 Icon_minitime1/3/2009, 17:37

7.

Meg Cabot

"Ninth Key"

Sisu: (ei viitsi tõlkida) Ghosts ruin everything. Especially your love life.

Everything is going great for Suze. Her new life in California is a whirlwind of parties and excellent hair days. Tad Beaumont, the hottest boy in town, has even asked Suze out on her very first date. Suze is so excited that she's willing to ignore her misgivings about Tad.particularly the fact that he's not Jesse, whose ghostly status-not to mention apparent disinterest in her-make him unattainable.

What Suze can't ignore, however, is the ghost of a murdered woman whose death seems directly connected to dark secrets hidden in none other than Tad Beaumont's past.

Arvamus: Meeldis. Alati on meeldinud lugeda ta raamatuid ja see seeria meeldib eriti. Nagu teistmoodi pisut see sündmustik. Ja, peab muidugi mainima, et Jesse on lahe. Üldse, ma ei tea. Head.

9/10
Tagasi üles Go down
Miley Cyrus
Skisofreenik
Miley Cyrus


Female Postituste arv : 747
Age : 30
Asukoht : Ühes kohas, mida keegi ei tea ega leia :)

Astridi 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Astridi 2009   Astridi 2009 Icon_minitime1/3/2009, 18:40

Tundub, et päris palju Laughing
Tagasi üles Go down
https://snlhmn.forum.co.ee
Astrid.
Juubilar
Astrid.


Female Postituste arv : 171
Age : 30

Astridi 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Astridi 2009   Astridi 2009 Icon_minitime2/3/2009, 21:24

8. Meg Cabot

"Darkest hour"

Sisu: Suvi. Lapsehoidjana tööl käies avastan Suze, et Jack, laps keda ta valvab on samuti vahendaja. Seletab talle siis pisut seda värki. Millegipärast kaevab Andy (Suze'i kasuisa) aias ning leiab kirjad aastast ~1850. Maria kirjad Jessele. Aga Maria de Silva vaimukene pole sellest üldse vaimustuses. Tuleb ösöel ja ähvardab Suze'i, et kui ta kirju ei hävita ja kaevamist ei peata ning temast Jessele räägib, taoab ta. Mitte, et see Suze'ile kuigipalju korda läheks. Siiski juhtub lõpuks nii, et ta koos kirvega laagris oleva venna toas magab (Jessele polnud ta varem öelnud), Jesse talt tõe välja pressib, ta muus segaduses korraks vaimudemaailma ekskordidakse, kuhu Suze talle järele peab minema ja tagasi tooma. Siis suudavad nad Maria de Silva ja selle Diegotüübi vaimudemaailma saata ja kõik lõpeb ühe kena väikese suudlusega :) Jesse skelett leitakse ka mingil hetkel. : D

Arvamus: Lemmiksari ju, mida sa tahad?

10/10
Tagasi üles Go down
räwr
Naljatila
räwr


Female Postituste arv : 90
Age : 27
Asukoht : Seal kuhu sinu silmad ei näe. Seal kuhu lennukid ei sõida.- Sinu voodi tagumises nurgas. *.*

Astridi 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Astridi 2009   Astridi 2009 Icon_minitime2/3/2009, 22:51

Mina olen ka Lucast lugenud Very Happy On küll hea. Viimane raamat mille läbi lugesin oligi see. Alguses ei saand vedama ja pärast ei saand pidama. Selle kohta käib see lause Very Happy Vihkan neid inimesi, eriti seda naist, kelle lapse Lucas ära päästis.
Ahjaa.. sorri et ma siin su loetelu häirin Very Happy Aga ma pidin seda mainima.
Tagasi üles Go down
Astrid.
Juubilar
Astrid.


Female Postituste arv : 171
Age : 30

Astridi 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Astridi 2009   Astridi 2009 Icon_minitime3/3/2009, 00:18

Midagi sa ei häiri! Very Happy Tore, et nii paljudele meeldib vn. Nii reaalne raamat, siuke see eluke on :/ : D
Tagasi üles Go down
Astrid.
Juubilar
Astrid.


Female Postituste arv : 171
Age : 30

Astridi 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Astridi 2009   Astridi 2009 Icon_minitime8/3/2009, 17:41

9.

Stephen King

"Kõik on mõeldav: 14 sünget lugu"

Tagakaanelt: "KÕIK ON MÕELDAV" on Stephen Kingi esimene lühilugude kogumik pärast 1993. aastat - eesti keeles tema esimene lühiproosa kogumik üldse - ning sisaldab neljateist luupainajalikku jutustust, milles põimuvad haaravalt ulme, õudused ja müsteeria.

Jutud:
-Lahkamispalat nr 4
-Musta ülikonnaga mees
-Kaob kord kõik, mis meile armas
-Jack Hamiltoni surm
-Surmakongis
-Eluuria väikesed õed
-Kõik on mõeldav
-L.T. lemmikloomateooria
-Maanteviirus suundub põhja poole
-Eine kohvikus Gotham
-See tunne, mida saab väljandada ainult prantsuse keeles
-1408
-Kuulisõit
-Õnneraha

Arvamus: Kohutavalt hea stiil. On jah kohati võib-olla pisut "räige" või "rõve" vms, aga väga tõmbab endasse. Sündmustik ka. Ja see, et need kergelt sellised creepyd on kõik. Mõned jutud jäid paremini meelde kui teised, mõnda lugedes oli tunne, et keegi jälgub sind, ehk siis fantaasia lendas. Ehk siis..reaalne? Eriti jäid meelde"Lahkamispalat nr4" (mida ma lugesin arsti ukse taga, hmm), " Eluuria väikesed õed", "Kõik on mõeldav" (mille lõpp mulle kohutavalt meeldis), "Maanteviirus suundab põhja poole", "See tunne...", "1408". Ma ei tea miks, kõik olid head. Mis mind võib-olla natuke häiris, oli see, et kõik need jutud lõppesid põhimõtteliselt õnnelikult. Või nh, peategelane pääses vn. Aga siiski, siiski...

...10/10.
Tagasi üles Go down
Astrid.
Juubilar
Astrid.


Female Postituste arv : 171
Age : 30

Astridi 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Astridi 2009   Astridi 2009 Icon_minitime30/3/2009, 18:31

10.

A. Kitzberg

"Libahunt"

Sisu: Teate ju küll, näidend Tiinast, kelle ema oli nõid ja keda kõik libahundiks pidasid. Jms. Ei viitsi seletada ausaltöelda.

Arvamus: Ma arvasin, et see on hullem. Mulle isegi meeldis Tiina ja tema vabadusearmastus. Ja need teised tüübid olid enamuses tropid. Vastik lihtsalt. Aga noh, stiil polnud lemmik just, need vanad sõnad jms. Lavastust tahaks näha.

7/10. Üpris hea.
Tagasi üles Go down
Astrid.
Juubilar
Astrid.


Female Postituste arv : 171
Age : 30

Astridi 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Astridi 2009   Astridi 2009 Icon_minitime2/4/2009, 16:45

11.

Stephen King

"Udu"

Sisu: Tegevus toimub USAs. Peale kuumalainet tuleb väga suur torm, peale tormi on elektriliinid, puud maas ja muud sellist jama, teate küll. David, Stephanie ja Bill näevad, et järve poolt tungib peale kummliselt valge ja tihe udu, mille äär oleks justkui noaga lõigatud. David läheb koos poja ja naabriga linna,l naine jääb koju. Aga udu jõuab kaubanduskeskuse ümber, kus nad on, see muutub kindluseks. Udus on koletised. Paljud surevad, kui nad välja pääseda üritavad. Väga sitt seis on ühesõnaga, igasusgused konfliktid ka omavahel jms. Lõpuks otsustavad David ja veel mõned normaalsema Davidi autoga jalga lasta. Sellest seltskonnast tapetakse ka mõned, aga neli neist pääsevad kaugemale võõrastemajja. Kõik on igal pool paksus udus, koletised endiselt. Loo lõpp jääb lahtiseks, nad ei jõua veel udust välja, aga Davidil on plaan ja natuke lootust.

Arvamus: Veri jäi seisma vahepeal, ma ei tea kuidas ta oskab. Ta nimi sobib talle : D, oma ala kuningas vms. Lõpp meeldis ka, väga. ma ei saanudki nii täpselt aru, mida see "nooleotsa" projekt endast kujutas, aga umbmääraselt taban siiski. Pikema jututa...

10/10
Tagasi üles Go down
Astrid.
Juubilar
Astrid.


Female Postituste arv : 171
Age : 30

Astridi 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Astridi 2009   Astridi 2009 Icon_minitime27/4/2009, 19:54

12.

Joe Hill

"Südamekujuline karp"

Sisu:Endine rokkstaar Judas Coyne täiendab oma erakogu, ostes omale surnud mehe ülikonna, koos selle endise omanikuga. Ülikond vaimuga saabub mustas südamekujulises karbis ning muudab Jude'i elu täielikuks põrguks. Kummitus on end meelega Judasele sokutanud mees, kes tahab väidetavalt kätte maksta oma kasutütre eest, kelle Jude mõned kuud tagasi maha jättis ja pere juurde tagasi saatisMees on igal pool, isegi Jude'i peas, sundides teda tegema asju, mida too ei tahaks. Talle liiga lähedal olnud inimesed surevad, surnud tuttavad helistavad ööteelt. Jude üritab oma hetkelist elukaaslast tema turvalisuse huvides minema ajada, kuid Georgia ei lähe õnge ning tahab Jude' aidata, mässides end väga sügavalt sellesse jurasse. Lõpplikku lahendust otsides tõmbavad Jude ja Georgia/Marybeth koos koertega minema, siht silme ees, kuid surnud mees jälitab neid endiselt. Asi läheb paaril korral päris veriseks, kuni Jude'i sureva isa majas juhtub midagi tõsiselt jubedat. Nad on täiesti lootusetus seisus.

Arvamus: Kahtlemata meeldis mulle selle raamatu juures see, et sinna oli segatud Jude'i minevikku, inimsuhteid, paar surnud mehe mälestust. Ja mulle meeldis see, et tegevus läks sutsuke edasi ka peale seda, mis juhtus Louisianas. Ja läks edasi huvitavalt. No, loogiline, et natukene oleks edasi jutustatud, aga need mõned kohad olid nii head. Ja loomulikult autori stiil. Kohati kergelt perversne, põnev, sünge. Mulle tundus olevat selles pisut Kingi (rõhk sõnal pisut). Vaatasin järele ja hoilallaa, King on ta isa.
Noh, kasuks tuli loomulikult ka paaril korral Cobaini mainimine ja muud tuttavad nimed, kuid oleks olnud sama hea ka ilma selleta.

Hindeks võib vist 10/10 ära panna küll, ma arvan.
Tagasi üles Go down
Astrid.
Juubilar
Astrid.


Female Postituste arv : 171
Age : 30

Astridi 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Astridi 2009   Astridi 2009 Icon_minitime9/5/2009, 20:17

13.

E. Bornhöhe

"Vürst Gabriel ehk Pirita kloostri viimsed päevad"

Sisu: ma oletan, et te ikka olete näinud filmi "Viimne reliikvia". vot see film on selle raamatu põhjal tehtud. Ausõna, ei viitsi eriti rääkida (:

Arvamus: noh, päris normaalne. kohati oli jah veits selline "oh, kuidas ma sind armastan ja ilma sinuta pole elul mõtet" ja niimoodi tükk aega järjest, aga noh, eks ta nii ole kah, kui selle Härra/Preili Õige omale leidnud oled. Mis iganes, veits sellise 'vanema' keelega jälle, aga..

8/10
Tagasi üles Go down
Astrid.
Juubilar
Astrid.


Female Postituste arv : 171
Age : 30

Astridi 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Astridi 2009   Astridi 2009 Icon_minitime19/5/2009, 15:39

14.

Eva Ibbotson

"Reis merejõele"

Sisu: 20.sajandi algus. Inglise koolitüdruk Maia saadetakse sugulaste juurde Brasiiliasse, Amazonasesse. Kaasas on tal isemoodi lahe, range guvernant. Sugulased on nõmedad: nad ei käi majast väljas, söövad Inglismaalt toodud konserve, on võlgades, ei salli Maiat, kaksikud on eriti vastikud ja enesekesksed. Indiaanlased on toredad, tutvustavad ja õpetavad Maiale palju. Enamus seiklusi, mis seal tekib on ka imelised. Põnevad igaljuhul. Lõpus eriti Wink ja neid võib tõesti SEIKLUSTEKS nimetada.( http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?16957 )

Arvamus: Mulle väga meeldis Maia, meeldis Finn, meeldis preili Minton. plaan, mille nad tegid ja üldse selline naljakas tõelisus. Nad olid sellised vabad, nende ellusuhtumine, olek, kõik. Indiaanlased on mind alati huvitanud, Amazonas tundub väga põnev koht. Väga meeldis autori stiil, sündmused. Suurepärane. Mitte migni tilulilu, vaid tõesti sisukas.

10/10
Tagasi üles Go down
Astrid.
Juubilar
Astrid.


Female Postituste arv : 171
Age : 30

Astridi 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Astridi 2009   Astridi 2009 Icon_minitime20/5/2009, 20:35

15.

Hilary McKay

"Saffy ingel"

Sisu: Mõnusalt boheemlaslikus kunstnike kodus õdede-vendade keskel elav Saffron saab teada, et tegelikult on Eve ta tädi ja ema hukkus, kui Saffy oli kolmene. Vanaisa sureb ning testamenti on käsitsi juurde kirjutadud, et Staffy'le kuulub tema ingel aias. Itaalias, kust vanaisa ta Inglismaale tõi. Koos oma uue sõbrannaga suundub Staffy teda otsima.

Arvamus: tegelikult häiris miski mind osade tegelaste juures. Ilmselt need olidki Saffy ja Sarah. Aga teised tegelased jälle väga meeldisid. Raamat oli ... omamoodi. Mitte väga, aga siiski.

Hindeks saab 8/10
Tagasi üles Go down
Astrid.
Juubilar
Astrid.


Female Postituste arv : 171
Age : 30

Astridi 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Astridi 2009   Astridi 2009 Icon_minitime27/5/2009, 23:26

16.

Lucy Maud Montgomery

"Avonlea Anne"

Sisu: Järg ''Roheliste Viilkatuste Anne'ile". Kopides Raamatukoi leheküljelt: "Väikesest punapäisest orvutüdrukust Anne Shirleyst on sirgunud edasipüüdlik, lahke loomu ja romantilise hingega noor neiu, kes jagab koolitarkust Avonlea nooremale põlvkonnale ning on endale südameasjaks võtnud kohaliku külaelu edendamise.
Ja ehkki Anne vaatab nüüd maailma peaaegu täiskasvanu pilguga, satub ta aeg-ajalt ikaagi lapsikutesse ja lõbusatesse sekeldustesse. "

Arvamus: No, läbi katuse kukkuda on ka lahe : D. Aga vahel oli minu jaoks liiga ilus heietamine, kuigi üldiselt üks ilusa sisuga positiivne raamat.

tugev 8/10
Tagasi üles Go down
Astrid.
Juubilar
Astrid.


Female Postituste arv : 171
Age : 30

Astridi 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Astridi 2009   Astridi 2009 Icon_minitime5/8/2009, 22:32

17.

Stephen King

"Misery"

Sisu: Kirjanik, kes on saanud kuulsaks kirjutades mingeid naisteromaane Miseryst, saab valmis natuke teistmoodi teose käsikirja. Kui ta (teise linna vist) sõidab, tõuseb lumetorm ja ta paneb päris korralikult matsu. Endine haiglaõde korjab ta üles, viib koju, paneb jalad lahasesse, aga ei lase enam minema. Tahab hoopis, et Paul ainult talle raamatu kirjutaks ''Misery tagasitulek''. Mees alustab siis kirjutamist, saab ratastoolis ringi liikuda seal juba salaja, peaaegu põgeneb, aga naine viskab keldrisse ta hoopis, enne on muidugi midagi muud üsna hullu teinud juba. Paul teab, et püsib elus, kuni kirjutab, siis on kõik. Kuidagi saab ta naise aga peaaegu tapetud, majja tulnud politseinukud leiavad ta ja ta pääseb sealt. Omadega peaaegu sassis lõpuks.

Arvamus: Väga kaua aega tagasi lugesin, kõike väga ei mäleta. Idee on tohutult hea, aga ta nagu patrab liiga palju ja kordab kõike vms, vahepeal pole huvitav lugeda enam. Asi võib natuke olla ka selles, et mõnda kohta oli väga vastik ja verine ette kujutada, aga ta kasutab ikka palju sõnu ka. Lõpus tõesti keerasin mingeid lehti edasi. Samas, mingid kohad on tõeliselt head, täiesti vapustavad. Vahepeal tundsin ma kaasa Anniele, üldsegi mitte Paulile, mingil hetkel aga pöördus see jälle tagasi. Vahepeal, kui Paul on pilves, ma ei tea, tema mõtted on väga huvitavad, või noh. Oh, ma ei tea. Praegu sirvisin seda uuesti. Pead teist korda lugema vist.

Praegu hinnet ei pane, vot.
Tagasi üles Go down
Astrid.
Juubilar
Astrid.


Female Postituste arv : 171
Age : 30

Astridi 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Astridi 2009   Astridi 2009 Icon_minitime6/8/2009, 20:18

18.

Cathy Cassidy

"Pöörane"

Sisu: Dizzy ema läks ära, kui tüdruk oli neljane. Nüüd on ta 12 ja igal sünnipäeval saadab ema talle kuskilt postkaardi ja laheda kingituse. 12ndal sünnipäeval tuleb aga ise kohale, et tütar veidikeseks endaga kaasa viia. Isa ei tea tegelikult sellest midagi. Elu kulgeb mööda igasuguseid festivale liikudes, hipikommuunid jms. Dizzy saab kokku vanade tuttavatega, keda vaevu mäletab. SÕbruneb Finniga ja pisut isemoodi pisikese poisi Hiirega, kes koguaeg jamadesse satub ja väga kinnine on. Lõpuks jääb tüdruk veidikeseks Hiirega Finni ja tema ema juurde, kuna Storm (ta enda ema) Indiasse sõidab. Finni sünnipäeval juhtub Hiire ja Finniga õnnetus, Dizzy isa leiab tüdruku lõpuks üles ja ta läheb tagasi koju, ''hipisõpradega'' endiselt sidet hoides, suvel plaaniga isa ja tolle uue naisega veidikeseks tagasi minna.

Arvamus: Mõnus teema. Noorematele vist veidikene mõeldud, aga mulle siiski meeldis. Mõni koht oli loomulikult täiesti ettearvatav, kuid sellegipoolest.

Ma arvan, et täitsa 9/10
Tagasi üles Go down
Astrid.
Juubilar
Astrid.


Female Postituste arv : 171
Age : 30

Astridi 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Astridi 2009   Astridi 2009 Icon_minitime7/8/2009, 14:16

19.

Ruth Vassel

"Vihma vari''

Sisu: Spartacus ja Morgan on äravahetamiseni sarnased kaksikvennad. Margus tegeleb karatega, Spartacus on andekas naistemees ja igasugustes jamades. Viimaks veab ta Morgani ja tolle sõbrad üsna jamasse olukorda.

Arvamus: Veits lapsikult oli kohati kirjutatud, arvestades seda, et tegu on 16aastase poisi mõttemaailmaga. Mõnusalt naljakas kohati tegelikult. Lõpp oli lahe.

9/10
Tagasi üles Go down
Astrid.
Juubilar
Astrid.


Female Postituste arv : 171
Age : 30

Astridi 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Astridi 2009   Astridi 2009 Icon_minitime16/9/2009, 17:26

20.

Diana Leesalu

''2 grammi hämaruseni''

Sisu: ''Ütlen otse välja, et naispeategelane peab raamatu lõpus enda ja oma sõprade narkojama pärast kaks aastat vangikongis istuma. Romaani algus aga jäägu iga lugeja leida.''

Kehvem, kui ma mäletasin.

6/10
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

Astridi 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Astridi 2009   Astridi 2009 Icon_minitime18/9/2009, 20:36

Mainin ära kohe, et "Reis Merejõele" on üks äärmiselt suurepärane raamat ja soovitan lugeda sama autori teist raamatut "Kaasani täht" või umbes midagi sellist. Seal pole küll indiaanlasi ega amzoonast aga samas siiski üks äärmiselt hea raamat. :)
Tagasi üles Go down
Astrid.
Juubilar
Astrid.


Female Postituste arv : 171
Age : 30

Astridi 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Astridi 2009   Astridi 2009 Icon_minitime18/10/2009, 21:32

Oho. Aitähh, et soovitasid, kindlasti otsin üles selle!
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Astridi 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Astridi 2009   Astridi 2009 Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Astridi 2009
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2Mine lehele : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Astridi luuletus(ed).
» <<2009>>
» 2009.
» Aasta 2009

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Võistlused :: Enim loetud raamatuid aastas :: 2010 :: Astrid-
Hüppa: