MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 <<2009>>

Go down 
3 posters
Mine lehele : 1, 2, 3, 4  Next
AutorTeade
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

<<2009>> Empty
PostitaminePealkiri: <<2009>>   <<2009>> Icon_minitime1/2/2009, 19:14

1.

Pealkiri: Kas mäletate mind?

Autor: Sophie Kinsella

Lk arv: Umm... ömm... ämm... 281, kui mälu ei peta. Very Happy

Kuupäev: 02.01.09

Sisu: Lexi ärkab peale viit päeva koomat ning avastab, et ta on üleöö ajas kolm aastat edasi sattunud, et ta näeb hea välja, tal on hea töökoht ning ta on abielus oma unistuste mehega. Naine alustab mälukaotusest tingitud tühimiku täitmist ning mida rohkem ta oma igapäevasesse ellu sisse elab, seda vähem idülliline asi paistab. Naaber väidab talle, et nad on armukesed, mees osutub tropiks, ta on süsivesikutevaesel dieedil ja ülikorralik. See kõik pole aga Lexi ning naine teeb kõik, et talle meenuks, mis teda sellisele teele viis.

Minu arvamus: HEA! Mida veel öelda... Kui inglise keeles ilmus see raamat 2008 ning vägisi jääb mulje, et lugu on rutakalt tõlgitud. Mitu kirjaviga... Kohutavalt palju! Isegi tagakaanel...
Lugu iseenesest oli hea. :)

Hinne: 9/10


Viimati muutis seda nasicc (1/2/2009, 19:18). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

<<2009>> Empty
PostitaminePealkiri: Re: <<2009>>   <<2009>> Icon_minitime1/2/2009, 19:17

2.

Pealkiri: Armas jumal, siin Anna

Autor: Fynn

Lk arv: 200

Kuupäev: 21.01.09

Sisu: Raamat räägib väikesest tüdrukust Annast, kelle Fynn enda juurde elama võttis. Anna oli ebatavaliselt andekas laps, kes huvitus kõigest ja kõigist ning vaatas maailma oma enda erilise pilguga, luues täiesti uue elufilosoofia.

Minu arvamus: Tarkusi täis raamat. Kuigi hetkel midagi ei meenu... Taoliste asjade puhul talletuvadki asjad üldiselt alateadvuses. Seega... Wink
Lõpp oli... Järsk, kuid malbe. Omal moel armas. Nüüd, paar nädalat hiljem, kui ma seda teksti siia kirjutan... Esimest korda mõtlen sellele raamatule... Soe tunne on sees...

Hinne: 7/10
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

<<2009>> Empty
PostitaminePealkiri: Re: <<2009>>   <<2009>> Icon_minitime1/2/2009, 19:21

3.

Pealkiri: Homefucking is killing prostitution

Autor: Kris Moor

Lk arv: 127

Kuupäev: 01.02.09

Sisu: Tagakaane tekst siis:
"Miks sa minust kunagi ei kirjuta?"
"Ma ei tea."
"Aga kirjuta minust ka."
"Millest siis?"
"Ma ei tea, minust noh. Ükskõik millest."
"Tahad ma kirjutan sellest, kuidas sa oma koera padjaga ära lämmatasid?"
"Miks te, kirjanikud, alati nii vastikud ja julmad peate olema? Ja üldsegi, me ju leppisime kokku, et seda ei ole tegelikult mitte kunagi juhtunud."
"Väga hea ju. Sest me - ´kirjanikud´ - kirjutamegi nendest asjadest, mida pole kunagi juhtunud."

Minu arvamus: Sisu? Olematu. Mõte? Olematu.

Hinne: 4/10
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

<<2009>> Empty
PostitaminePealkiri: Re: <<2009>>   <<2009>> Icon_minitime16/2/2009, 22:05

4.

Pealkiri: Kellel poleks saladusi?

Autor: Sophie Kinsella

Lk arv: 366

Kuupäev: 05.02.09

Sisu: Emma kardab paaniliselt lennukisõitu ning tagasiteel ühelt kohutavalt nõupidamiselt satub ta istuma ühe mehe kõrvale, kellele ta õhuaukudesse sattumise ajal räägib ähmiga ära kõik oma saladused. Milliseid stringe ta kannab, mida ta oma poisist arvab, kuidas ja kellele süütuse kaotas, mis sigadused kontoris tema süü on... Ta arvab, et mees on võõras, kuni selgub, et tegu on firma, kus ta töötab, asutajaga. Ja kui tuleb välja, et mees oli teel oma firmat üle vaatama, on Emmal mõtlemist ja tõmblemist kui palju. Mees kleebib end tema külge, kasutades igal sammul ära oma teadmisi ning peagi Emma avastab, et on temasse armunud...

Minu arvamus: Hea! (Y) Kinsellalik. Peategelane on tobe ja naerda saab palju. Very Happy

Hinne: 8/10
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

<<2009>> Empty
PostitaminePealkiri: Re: <<2009>>   <<2009>> Icon_minitime16/2/2009, 22:09

5.

Pealkiri: Topeltarmastus

Autor: Francine Pascal

Lk arv: 161

Kuupäev: 05.02.09

Sisu: Kahest väliselt äravahetamiseni sarnasest piltilusast kaksikust, nende koolist ja tegemistest. Seekord on Elizabeth armunud Toddi, kuid õnnetuseks on poiss silma jäänud ka tema enesekindlale kaksikõele, kes teeb kõik, et Toddi endale saada; muidugi teadmata, kui tähtis Todd Elizabethile on.

Minu arvamus: Aeh. Võtsin selle seeria jälle kätte. Very Happy Mõnus ajaviitelugemine. Igavesti Monale tänu välgu! Very Happy isiksused on nii mõnusalt välja toodud. Vähemalt õdede oma. Elizabeth ja tema lõputu headus, Jessica kuratlikkus... Very Happy

Hinne: 8/10
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

<<2009>> Empty
PostitaminePealkiri: Re: <<2009>>   <<2009>> Icon_minitime16/2/2009, 22:13

6.

Pealkiri: Noorkuu

Autor: Stephenie Meyer

Lk arv: 512

Kuupäev: 07.02.09

Sisu: Edward lahkub, Bella on muserdatud, saab lähemateks sõpradeks Jacobiga, kes osutub libahundiks. Bella hakkab harrastama ekstreemsporti, et Edwardi häält kuulda ning selle käigus peaaegu, et tapab end, tänu millele on Alice tagasi Forksis. Kuigi midagi pole juhtunud, kuuleb Edward, et Bella on surnud ning õnnetu kokkusattumise tagajärjel sellele kinnitust saanud, suundub ta Volterrasse, et end tappa lasta. Bellalja Alice´il läheb kiireks...

Minu arvamus: Eestikeelne tõlge on kahjuks tõesti sitt kuubis. Paari asja poleks ma muidugi ise ka paremini tõlkida suutnud, kuid siiski... Oeh. Very Happy
Muidugi oli värskandav ja mõnus ja armas lugemine. :)

Hinne: 9/10
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

<<2009>> Empty
PostitaminePealkiri: Re: <<2009>>   <<2009>> Icon_minitime16/2/2009, 22:16

7.

Pealkiri: Breaking Dawn

Autor: Stephenie Meyer

Lk arv: 640

Kuupäev: 11.02.09

Sisu: Bella ja Edward abielluvad, saavad lapse. Bella saab vampiiriks, Jacob imprindib Bella tütresse. Volturid teevad väikese külaskäigu... Happy end. :)

Minu arvamus: Oeh. Armas! Vihkamine, heldimus, armastus, õud... kõik need tunded, mis mind valdasid. Lõpus oli kuidagi tühi tunne... Võimas lugu on. Kahju, et läbi sai.

Hinne: 10/10
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

<<2009>> Empty
PostitaminePealkiri: Re: <<2009>>   <<2009>> Icon_minitime16/2/2009, 22:20

8.

Pealkiri: Laskur

Autor: Stephen King

Lk arv: 22+218

Kuupäev: 16.02.09

Sisu: Laskuri teekond mehe mustas leidmiseks. Ta tutvub ühes väikeses linnakeses ühe naise - Alice´iga, hiljem tühermaar väikese poisi Jake´iga... Rändab läbi kõrbe ning lõpuks leiabki inimese, kes on talle pool elu olnud nii lähedal, kuid samas nii kaugel - mehe mustas.

Minu arvamus: Pool aastat seisis niisama riiulil, kuid lõpuks, kui süveneda viitsisin, tuli välja, et tegu on vägagi haarava ja huvitava teosega, mis sellest, et tegevus liikus edasi aeglaselt ja üksluiselt. Roland on tõesti üks väga lummav tegelane. Tema mõttemaailm, käitumine... <3

Hinne: 7/10
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

<<2009>> Empty
PostitaminePealkiri: Re: <<2009>>   <<2009>> Icon_minitime1/3/2009, 21:31

9.

Pealkiri: Saladused

Autor: Francine Pascal

Lk arv: 110

Kuupäev: 17.02.09

Sisu: Jessica tahab saada kooli missiks, kuid tal seisab tee peal ees kaksikõe Elizabethi parim sõbranna - Enid, kelle poiss on valimiskogu esimees. Saanud teada Enidi suure saladuse, lätrab ta sellest mõistagi kõigile ning Enidi maine tehakse pihuks ja põrmuks, rääkimata Elizabethist, kes on murest murtud, kuna süü on jälle tema kaela veeretatud. Kuidagi kõik siiski laabub ja kõik saavad oma elu rahulikult edasi elada...

Minu arvamus: Loen seda raamatut ja... kui enne olin kindel, et samastun rohkem Elizabethiga, siis nüüd olen hakanud selles kahtlema. Mitte, et ma püüdleksin oma soovide poole teid valimata nagu Jessica, kuid see viis, kuidas ma mõne asja saavutamisele keskenduda võin, kui see väga tähtis on. Õnneks ei tule selliseid asju tihti ette...
Raamat iseenesest oli hea. :) Mainiks taas ära, et tegu on mõnusa ajaviitselugemisega.

Hinne: 7/10
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

<<2009>> Empty
PostitaminePealkiri: Re: <<2009>>   <<2009>> Icon_minitime1/3/2009, 21:35

10.

Pealkiri: Allakäiguspiraal

Autor: Harri Jänes

Lk arv: 158

Kuupäev: 20.02.09

Sisu: Peeter on paadunud alkohoolik ning ei hooli enam millestki muust, kui järgmisest napsust. Paari aastaga on ta totaalselt põhjas ning näiliselt polegi enam midagi kaotada. Lõpuks selle tõttu haiglasse sattunud, algab tema vaevaline tee paranemise poole, truu, aastaid tema kõrval olnud naine - Irene - teda igati toetamas... kuni raamatu iroonilise lõpuni.

Minu arvamus: Kurb ja õpetlik. Peetri tegemiste vahepeale oli pistetud huvitavaid fakte alkoholist ja selle olemusest. Peale selle oli Peetri teekonnale toetudes ära seletatud ka kõik etapid. Miks oli nii, mis seda põhjustas...
Lugu oli irooniline, väga. See, kuidas Peeter sealt mülkast lõpuks välja rabeles ning alkoholiuimas rekkajuhi süül surma sai.
Masendav.

Hinne: 10/10
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

<<2009>> Empty
PostitaminePealkiri: Re: <<2009>>   <<2009>> Icon_minitime1/3/2009, 21:39

11.

Pealkiri: Printsess Roosas

Autor: Meg Cabot

Lk arv: 239

Kuupäev: 22.02.09

Sisu: Michaelil on tulemas lõpuball ning Mia tahab sinna hädasti minna. Michael pole aga asjast eriti huvitatud ning Mia paneb mängu kõik kavalused, et teda sinna saada. Samal ajal toimub tema sünnipäeva pidudel mitu katastroofi ning mõnda aega on ta sunnitud ühe katuse all elama oma vanaemaga...

Minu arvamus: Ohjah. hea raamat, nagu ikka. Very Happy
Tore on lugeda teise endasuguse teismelise (loe: pube) probleemidest ja hingehädadest. Vabastav. Very Happy

Hinne: 9/10
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

<<2009>> Empty
PostitaminePealkiri: Re: <<2009>>   <<2009>> Icon_minitime1/3/2009, 21:42

12.

Pealkiri: Vahet pole

Autor: Hans Olsson

Lk arv: 255

Kuupäev: 1.03.09

Sisu: Johan on homoseksuaalne 15-aastane poiss, kes on kimpus selle tõega elamisega. Raamat jutustab tema tegemistest, oma orientatsiooni varjamisest ning mõtetest; meeleheitlikest katsetest end vabastada, kuid kuidas ta sellegipoolest aina sügavamale masendusse langeb... Kuni lõpuni, mil ta leiab, et tegelikult polegi asjad nii hullud... vahet pole.

Minu arvamus: Kõigele vaatamata hea raamat. (Y)

Hinne: 7/10
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

<<2009>> Empty
PostitaminePealkiri: Re: <<2009>>   <<2009>> Icon_minitime22/3/2009, 18:27

13.

Pealkiri: Printsessi päevikud VIII: Pärast kaheksat

Autor: Meg Cabot

Lk arv: 210

Kuupäev: 12.03.09

Sisu: Michael teavitab Miale oma Jaapanisse sõidust ning tüdruk üritab teha kõik, mis tema võimuses, et noormeest jääma keelitada. Lõpu saab see aga sellega, et nad lähevad lahku, Michael läheb siiski Jaapanisse ja... Mial hakkab arenema midagi J.P.-ga.

Minu arvamus: OOO MAI GAAD!
Kus on õiglus? (Ja ma ei räägi mitte sellest, et sattusin raamatukokku päeval, mil uued raamatud tulid ja raamatukogutädid mulle uusi raamatuid tutvustama ruttasid.)
Ebareaalne!
Ei meeldinud (sisu), ei meeldinud (sisu), EI MEELDINUD (SISU)!
Ootan uut. xD

Hinne: 9/10
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

<<2009>> Empty
PostitaminePealkiri: Re: <<2009>>   <<2009>> Icon_minitime22/3/2009, 18:32

14.

Pealkiri: Medaljon

Autor: Ene Sepp

Lk arv: 180

Kuupäev: 13.03.09

Sisu: Heidi läheb oma poisist lahku ning joob end täis, kohtudes seejärel linnas uustulnuka Taneliga. Poiss on huvitav, uutmoodi ja köitev ning tüdruk armub temasse peagi. Noortest saab paar, kelle igapäevane tegevus on laaberdamine. Heidi läheb pöördumatult tülli oma emaga ning võõrandub vanadest sõpradest. Lõpus tuleb välja üks perekonna... saladus (paremat sõna hetkel ei meenu) ning Tanel sureb, jättes siiski endast maa peale tütre.

Minu arvamus: Oeh. Mis mul öelda... Alguses oli väga reit, kuid kui medaljoni lugu sisse tuli - mis oli minu jaoks väga võimas - muutus raamatu tase minu silmis natukene kõrgemale.
Meeldis see, et Heidi oma eluga edasi läks, kuigi paar küsimust tekkisid. Miks Tanel oma asjad koju jättis, näiteks?
Praegu oli tunne, et tahaks "UUUUT!" siia kirjutada. Tuli see sellest, et tegu oli liiga reidi, pooliku lõpu või lihtsalt millegi 3-da põhjusega, ei tea.

Hinne: 6/10
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

<<2009>> Empty
PostitaminePealkiri: Re: <<2009>>   <<2009>> Icon_minitime22/3/2009, 18:37

15.

Pealkiri: Ajaränduri naine

Autor: Audrey Niffenegger

Lk arv: 518

Kuupäev: 17.03.09

Sisu: Henry on ajarändur - ta liigub ajas ning ei saa selles midagi parata. Ühel hetkel võib ta olla tööl, teisel hetkel vaadata Beatles´i kontserdit - alasti, kuna läbi aja ta ühtegi asja endaga kaasa võtta ei saa. Clare on naine, kes kohtus Henryga esimest korda 6-aastaselt, mil ligi 40-aastane Henry tema kodu lähedal ühele lagendikule ilmus. Läbi aastate, kui Henry teda pidevalt külastas, muutus nende vahel olev side tugevaks nin nad armusid - kusagil olevikus oligi Henry naisega abielus. Ja nii see elu läks... Peagi kohtus Clare oleviku-Henryt ning nad abiellusid, aastate pärast said ka lõpuks ometi tütre - Alba - , kes sarnaselt oma isale ajas rändas. See oli lugu kahe inimese vahelisest tugevast sidemest, armastusest ja kõigest sellega seonduvast.

Minu arvamus: Liigutav lugu. Inimesed olid... inimesed, kuigi Remarque teoste tegelastele jääb asi alla.
Võimas.
Ja hetkel pean vist asja lihtsalt seedima.

Hinne: 10/10
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

<<2009>> Empty
PostitaminePealkiri: Re: <<2009>>   <<2009>> Icon_minitime22/3/2009, 18:40

16.

Pealkiri: Shopaholic Ties The Knot

Autor: Sophie Kinsella

Lk arv: 393

Kuupäev: 22.03.09

Sisu: Becky on Luke´iga kihlatud ning jookseb nüüd kahe erineva pulma korraldamise vahet. Kumma ta peaks valima? Ema korraldatava pulma Oxshottis, Inglismaal või Luke´i ema - Elinori - korraldatud pulma New Yorgis. Peagi tuleb välja, et ühest pulmast loobumine tähendaks 100 000$ trahvi ning teisest loobumine oma armsatele inimestele haiget tegemist. Pealegi on mõlemad peod ühel päeval... mida teha?

Minu arvamus: Becky on endiselt samasugune mõnusa loogikaga tuulepea. Very Happy
Meeldis. (Y)

Hinne: 8/10
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

<<2009>> Empty
PostitaminePealkiri: Re: <<2009>>   <<2009>> Icon_minitime29/3/2009, 11:30

17.

Pealkiri: Shopaholic and Sister

Autor: Sophie Kinsella

Lk arv: 351

Kuupäev: 25.03.09

Sisu: Becky on oma mesinädalatelt tagasi koos tohutu koguse - kahe rekkatäie - suveniiridega, mis tema ja Luke´i korteri uputab. Tuleb välja, et Becky on nende rahadega liiga hooletult ümber käinud ning Luke paneb ta nö päevaraha peale. Suze on leidnud uue parima sõbranna, Danny ei vasta ning tulev välja, et Beckyl on õde! Kuid kui selgub, et Jessica ja Becky on nagu öö ja päev ning Becky pingutused asja vedama saada kuidagi vilja ei kanna ning Jessica tema asemel Luke´ile kasulikuks osutub... Langeb Becky veel suuremasse masendusse. Asjale ei aita sugui kaasa fakt, et ta pookis Luke´ile külge kliendi, kellel on vägagi halb maine ning Luke plahvatab...

Minu arvamus: Paneb kaasa elama. See, mis asju Becky kõik läbi teeb, on omal moel siiras. Ja mõnusa huumoriga on ka kirjutatud. :) Vahepeal naersin kõht kõveras... Very Happy
Meeldib. (Y)

Hinne:
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

<<2009>> Empty
PostitaminePealkiri: Re: <<2009>>   <<2009>> Icon_minitime4/5/2009, 21:51

18.

Pealkiri: PS, I love you.

Autor: Cecelia Ahern

Lk arv: 512

Kuupäev: 12.04.09

Sisu: Holly abikaasa sureb ning mõistagi jääb Holly leinama. Mitmeks nädalaks end majja lukustades, Gerry riideid kandes ja end haletsedes on tema viis asjast üle olemiseks. Siis saab ta endale paki Gerry jäetud kirjadega, mis peaksid teda selle aastanumbri sisse jäävate kuude jooksul aitama edasi elada. Tobedad väikesed kirjakesed ja ülesanded, mida Holly igakuiselt avab, saavad osaks ta elust, põhjusest, miks ta hommikuti tõuseb. Kuid kirju ei jätku ju igaveseks ning nende arv aina väheneb...

Minu arvamus: Liigutav. Raamatut oli raske käest panna. Tunded ja kõik kaasnev tundusid olevad nii ehtsad. Tõeliselt hea raamat.

Hinne: 9/10
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

<<2009>> Empty
PostitaminePealkiri: Re: <<2009>>   <<2009>> Icon_minitime4/5/2009, 21:57

19.

Pealkiri: Bridge to Terabithia

Autor: Katherine Paterson

Lk arv: 138

Kuupäev: 25.04.09

Sisu: Jess pole oma koolis kunagi populaarne olnud. Vaesest perest pärit silmapaistmatu poiss, kuigi vaid 10, on juba leppinud oma staatusega - istuda vaikselt koolipingis, taluda kaaslaste mõnitusi ning kodus teha raskeid majapidamistöid. Uuel kooliaastal tuleb tema klassi uus tüdruk - Leslie Burke - kes erineb teda ümbritsevast rahvast rohkem, kui öö päevast. Omamoodi riietuv ja käituv tüdruk ei leia klassis oma kohta ning kui ta veel poiste jooksuvõistluse - mille võitmiseks Jess terve suve treenis - võidab, on kõigi jaoks viimne tilk karikasse. Kuid aeg möödub ning peagi Jess ning Leslie sõbrunevad. Üksteise jaoks peaaegu üleadsed lapsed leiutavad oma salamaailma, kus neid ei ähvarda mitte keegi, kui ehk välja arvata terabithia põlisvaenlased...
Kuud mööduvad ja lapsed muutuvad üha lähedasemaks, olles üksteisele tugi nii heas kui halvas, kui üks tragöödia nad lahutab...

Minu arvamus: Esimene raamat, mille ekraniseering (tõsi küll, teine), on raamatust parem. Vbl oli asi selles, et tegu on tõesti totaalse lasteraamatuga.
Sellegipooles nutsin ma isegi raamatut lugedes nagu väike laps. Jess´i tunded oli ehedad, panid kaasa elama. Leida elu mõte ja see niimoodi kaotada...
Kuigi surm pole alati see kõikse lõpp...

Hinne: 8/10
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

<<2009>> Empty
PostitaminePealkiri: Re: <<2009>>   <<2009>> Icon_minitime4/5/2009, 22:02

20.

Pealkiri: Kevin

Autor: Anette-Marlen Ott

Lk arv: 138

Kuupäev: 29.07.09

Sisu: Kevin on Katrini väike vend, kes on vahepeal suureks kasvanud. Käib pidudel, murrab südameid ning teeb kõike muud, mida tavaline temavanune inimene ikka teeb. Sedakorda tekib emale austaja ning nii nagu kohusetundlik poeg kunagi, otsustab ta uuest mehest lahti saada, nagu Katrin omal ajal isa uue naisega tegi.

Minu arvamus: Thumbs up! Aste Katriinist kõrgemale. Tegu pole enam nii reidikaga, kui Marleni eelmine raamat seda oli. Sellegipoolest kahtlen, et Kevini sisu mul üle kahe nädala meeles on.
Kevin on tüüpiline pubekas. Tiinekas, nagu raamatus määratletud on. Oli kerge end temaga samastada. Teod, mis enda jaoks ägedad, kõrvalvaatajale lamedad ja nõmedad.

Hinne: 6/10
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

<<2009>> Empty
PostitaminePealkiri: Re: <<2009>>   <<2009>> Icon_minitime4/5/2009, 22:05

21.

Pealkiri: Teherani vang

Autor: Marina Nemat

Lk arv: 327

Kuupäev: 02.05.09

Sisu: Marina vahistatakse ning Ali päästab ta - alguses surmast, siis eluaegsest vanglakaristusest. Ali on aga sama vangla - Evini - üks ülekuulajatest ning Marina kardab ja isegi vihkab teda. Kahjuks oli tema vabaduse hind Aliga abiellumine. Või mees oleks teinud liiga ta perele. Just siis, kui Marina mõistab, et Ali ei olegi nii paha, kui esmapilgul tundus, mees tapetakse.

Minu arvamus: Jälle üllatas lugedes see, et miski ei üllatanud. Ali sümpatiseeris millegipärast kohe alguses. Kiindusin ära; halba inimest näha ei suutnud. Vbl mõjutas tagakaane tekst. Ei tea. Aga fakt on see, et Ali ei teinud Marinale midagi halba. Alles lõpu poole, kuid isegi see ei kõigutanud mind.
Topeltstandardid.

Hinne: 9/10
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

<<2009>> Empty
PostitaminePealkiri: Re: <<2009>>   <<2009>> Icon_minitime4/5/2009, 22:12

22.

Pealkiri: Kustumatu valguse maailm/Sõdurjumala teener

Autor: Leo Kunnas

Lk arv: 333

Kuupäev: 04.05.09

Sisu: KVM räägib noorte elust Patareis. Sõdurjumala teener keskendub juba rohkem ühele inimesele, olles samas järjelooks KVM´le. See on lugu Peetri sirgumisest meheks. Tõekspidamised, sõbrad ja teod teismeeas, sealt edasi paar aastat vanemana, Venemaa vanglast tulema pääsenuna, hiljem sõjaväes... Haarav.

Minu arvamus: Huvitav raamatu. Kahtluseta. Tõi ühele rängale arusaamale. Palju uusi teadmisi ja vaateid. Inimestest ja nende olemustest. Järjekordselt. Pets tundus lõpuks wannabe olevat.

Hinne: 10/10
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

<<2009>> Empty
PostitaminePealkiri: Re: <<2009>>   <<2009>> Icon_minitime2/6/2009, 22:51

23.

Pealkiri: Liblikapüüdja

Autor: John Fowles

Lk arv: 360

Kuupäev: 09.05.09

Sisu: Frederick armub ühte tänaval nähtud naisesse ning otsustab ta röövida. Narri otsusekindluse ja täpsusega seab ta valmis peidupaiga, kus naist hoida. Suurpäev saabub ning peagi on Miranda tema juures, igavesti. Järgnevad kuud on täis tülisid, paremaid hetki, põgenemiskatseid, kurbust, leina, viha, armastust... Kuni raamatu... kas just ootamatu lõpuni.

Minu arvamus: Kõige haigem raamat, mis viimasel ajal kätte sattunud. Punkt.

Hinne: 9,5/10
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

<<2009>> Empty
PostitaminePealkiri: Re: <<2009>>   <<2009>> Icon_minitime2/6/2009, 22:54

24.

Pealkiri: Tüdruk, 15, flirt Inglismaa nimel

Autor: Sue Limb

Lk arv: 200

Kuupäev: 13.05.09

Sisu: Jessile tuleb Prantsusmaalt külla vahetusõpilane Edouard. Totaalne introvert oodatud seksijumala asemel. peale selle selgub, et Jess meeldib poisile. Et midagi hullemat juhtumast hoida, sunnib Jess oma sõpra, Fredi, oma poissi mängima. Farss farsi järel, kuni lõpuks hõlmab poole raamatust üks nädalalõpp telkimas, kus sündmused on koomilised, naljakad, kurvad, mõtlemapanevad... Ja siis, lõpuks ometi, lehvitab Edouard talle bussist. Järgmise korrani.

Minu arvamus: Pube raamat.

Hinne: 4/10
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

<<2009>> Empty
PostitaminePealkiri: Re: <<2009>>   <<2009>> Icon_minitime2/6/2009, 23:01

25.

Pealkiri: Kurjus

Autor: 300

Lk arv: Jan Guillou

Kuupäev: 01.06.09

Sisu: Erik elab maailmas täis peksu ja jõhkrust - kurjust. Igalõunane rituaal - teise tuppa, et isa käest päevane nahatäis kätte saada. On see siis 30 piitsahoopi, 40 kinglusikahoopi, hoobid kasevitsaga... Erik on selle kõigega harjunud. Valu läheb tast enamjaolt mööda. Mõne erandiga.
Koolis on Erikul oma kamp, kellega tehakse koos kõikvõimalikke asju. Mitte häid. Liigkasuvõtmine laenamisel, vajadusel inimeste läbipeksmine, poevargused... Kuni nad vahele jäävad ja tema oma kamba liikmed ta reedavad. Erik läheb internaatkooli, pääsedes eemale isast ja kõigest halvast. Ta loodab paremale tulevikule. Ei teata, kust ta tuleb, kes ta on. Puhas leht.
Kuid siis avastab ta end olukordadest, kus tuleb jälle käsile võtta rusikad ja oma kavalus, et järgmised kaks aastat mitte teiste tallaalune olla. Ta ei luba end muuta tallaaluseks naksakute, suurematelt poistelt peksasaamise ja häbistamise näol. Erik näitab juba alguses, kes ta on ning milleks ta võimeline on.
Kuid ega ka tema vastasleer niisama kergelt tagasi tõmbuda ei kavatse...

Minu arvamus: Wow.
Nii jõhker, kui see minust ka ei tundu, tahaksin endale Eriku külma kalkuleerimisoskust - võimalus siit, võimalus sealt ja lõpuks keskele kokku.
Eriku meele- ja otsusekindlus... müts maha taaskord. Tal on eesmärk ja ta saavutab selle. Vaid oma lõputu tahtega.
Ühiskond, kus ta elas... jääda ellu võitjana, jääda ellu kaotajana või surra. Ta valis jääda ellu võitjana.
Huntide viis - kõri vaenlasele kiireks ja valutuks surmaks paljastada - ei tulnud mõttessegi. Hea.

Hinne: 10/10
Tagasi üles Go down
Sponsored content





<<2009>> Empty
PostitaminePealkiri: Re: <<2009>>   <<2009>> Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
<<2009>>
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 4Mine lehele : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» 2009.
» Astridi 2009
» Aasta 2009
» 2009. a chill (H)

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Võistlused :: Enim loetud raamatuid aastas :: Nasicc-
Hüppa: