MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!)

Go down 
+9
GossipGirl
black
Lord Esai
Lammas
Miley Cyrus
Kärolyn
spring
Helen
nasicc
13 posters
Mine lehele : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutorTeade
Lammas
Fanaatik
Lammas


Female Postituste arv : 1119
Age : 30
Asukoht : Lalalalambamaa

Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!) - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!)   Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!) - Page 2 Icon_minitime4/4/2009, 10:07

Lahe:D
aga buss nr 7 sõidab seli peatusest suur-sõjamäe peatusesse 20 min(H)Very Happy haaa:D
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!) - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!)   Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!) - Page 2 Icon_minitime4/4/2009, 19:47

Very Happy
Päris hea. Very Happy
Aga... sõit on "maalt" "linna". Very Happy
Tagasi üles Go down
Kärolyn
Magus maius
Kärolyn


Female Postituste arv : 2124
Age : 31
Asukoht : Tartu

Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!) - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!)   Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!) - Page 2 Icon_minitime4/4/2009, 21:02

Liin number 10 on hoopis Paide-Türi-Särevere-Paide

Kuule, aga.. mine peessee..

Türi kesklinnast Oissu sõidab 25 minutit. Ehk siis tegelt vastupidi. "Maalt" "Linna" .

Oisust Türile. 25 minutit. Liin number 7.

Nagu..fdnmeojwnfpjdhvguispriowünfcda




Uut ka paluks.
Tagasi üles Go down
http://invisiblenothing.tumblr.com
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!) - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!)   Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!) - Page 2 Icon_minitime4/4/2009, 21:39

HAHAHA! xD
Keegi on oma kodutööd korralikult teinud... xD
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!) - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!)   Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!) - Page 2 Icon_minitime5/4/2009, 12:04

5. Osa

...värvid...

Liisa:

„Itk,”
kostub mu selja tagant. Võpatan ning vaatan, kes seda ütles. Näen üle enda istme seljatoe minu poole küünitamas naeratavat Poisi nägu. Ehmatan kergelt, kui ta näo enda oma vastas leian ning tõmbun eemale, üritades end koguda. Mu põsed on jälle tulipunased. „Sa ehmatasid mind,” tunnistan teda terasemalt vaadates. Tal on silme all tumedad randid ning ta naeratus on natukene tuhmunum kui eelmine kord, kuid see on tõesti minu Poiss.

Mitte selles mõttes, et minu, aga noh... Poiss. Selles suhtes, et minu Poiss... Lihtsalt minu Poiss, mitte Minu Poiss. Saate aru, eksole? Deem... ma hakkan juba paranoiliseks muutuma. Ma mõtlen nagu pealtvaatajatele, kuid tegelikult pole siin ju kellelegi mõelda. Noh, peale Poisi, aga tema ju ei kuule, seega... Ah, mida iganes.

„Vabandust.” Poiss tõuseb mu tagant püsti ning astub siis mu kõrvale, hakates ei mingisuguse hoiatuseta mind nügima. Saan siiski vihjest aru ning nihkun akna alla. Tunnen, kuidas ta minu kõrvale istub ning äkitselt ei lähe isegi mu põsed enam punaseks. See on loomulik. „Itk,” kordas ta.

„Mh?” „Su harilik oli ristsõnas koha peal, kus küsitakse nuttu. Vastus on itk.” Vaatan talle hetke mittemidagi ütleva näoga otsa. Olen ma tõesti nii tume? Kuid siis mulle meenub, et enne tema kohalolekust aimu saamist olin ma ristõna lahendanud. Imelik, et ma Poisi bussile tulemise maha olin maganud. Tema pärast ma siin olengi ju...

Vaatan kõvasti oma kätte pigistatud Kumakest ja harilikku ning punastan. Ma ei saa isegi Kumakese lahendamisega hakkama... Tõesti tume. Hakkan kulmu kortsutades otsima kohta, millele ma enne vastust otsisin, kuid mida pole, seda pole. Kuulen enda kõrvalt mahasurutud naeruturtsatust ning vaatan väljakutsuvalt üles. Poiss näitab mulle õige koha kätte.

Tänan teda napilt ning kirjutan „itk” üles. Tõstan siis pilgu Poisile ning panen Kumakese kotti. „Väsinud, mis?” küsin nii jutu jätkuks. Ta noogutab ning nõjatub raskelt vastu istme seljatuge ja sulgeb silmad.

Jälgin mõne hetke seda vaatepilti. Ta mustad juuksed on pikad, nad ei seisa enam turris ning on lokkidena tema pea ümber koondunud. Esimest korda panen tähele, et ta nina peal on väike kühm, mitte suur, kuid... On ta kunagi oma ninaluu ära murdnud? Tahaks kohutavalt teada saada... Huuled tunduvad olevat kuivad. Panen endale mõtteis kirja, et toon Poisile huulepalsamit ning pean aru, kuidas ta sellele reageeriks. Võib-olla on ta piisavalt hull panemaks oma huultele roosat läiget.

„Ma sain väikese õe,” selgitab ta kerge muigega. „Ööd-päevad läbi ainult kisa-kisa-kisa... Kohutav.” Naeratan kergelt ning endale aru andmata pigistan julgustavalt ta kätt. „Küll sa selle üle elad,” luban talle vaikselt. Ja siis on mu käsi tema omalt läinud nagu ta oleks elektrilöögi saanud.

„Sul on õdesi-vendi?” küsib Poiss muutumatu häälega. Hingan kergendunult. „Ei, ei ole. Ainuke laps olen.” Poiss ohkab. „Veab... Mul on kolm väiksemat õde... nüüd. Isa ütleb alati, et me temaga elame nagu naiste ühikas, isegi koer on emane.” Poiss turtsatab ning ka mina ei suuda naeru tagasi hoida. Tahaks ta perega kohtuda... Jumal. Me hakkaks nagu abielluma või midagi.

„Miks su sõbrad sulle kunagi ise külla ei tule?” uurib Poiss mult taaskord suule ilmunud kõvera muige saatel. Ta avab silmad ning ma vaatan teda kahtlustavalt. Palju ta teab?

„Mis? On mul kusagil midagi valesti? Unustasin ma püksid jalga panna?” Poiss vaatab alla ning ohkab silmnähtavast kergendusest. Ta oli tõesti arvanud, et astus kodust välja, jalas vaid bokserid või ei midagi? Ta peab siis vabal ajal väga hajameelne olema...

„Ei, ei ole...” Tirin naertuse suule. „Nad käivad mul külas... Emm, laupäeviti. Siis on meil kõigil vaba...” Poiss hammustab huulde ning noogutab. Ma ei hakka selle liigutuse tähenduse üle juurdlema.

Martin:

Ta on täna palju vabam. Saab isegi naljast juba vaikselt aru ning keelepaelad on rohkem valla. See teeb mind palju ärksamaks. Nagu polekski neid lõputuid unetuid öid selja taga. Kevade kohalolek on tema näol selgesti näha. Nahk on juba tooni võrra tumedam ning ta palged õhetavad; mitte punastamisest. Täna ta punastas vaid korra... Ma hakkan sellest puudust tundma.

„Tobe küsimus, aga kuidas sul läheb?” küsin lõpuks. Tegelikult oleks nii palju asju, mida ma talt küsida tahaksin. Kui vana ta on, kus ta elab, mis koolis käib, mis ta lemmikvärv, -söök ja –jook on, kuidas ta suhtub kollase ajakirjanduse pärlitesse, mida ta arvab oma klassikaaslastest, mida talle vabal ajal teha meeldib, mis on tema kiiksud, on ta parema või- Oota. Seda ma juba tean. Ikka paremakäeline. Mina olen vasakukäeline...

„Hästi, hästi... Eksamid on tulekul ja närvitsen veidi...” tunnistab ta vaikselt. Puna ta palgetel on tagasi. See rõõmustab mind, kuid samas ma kahtlustan, et ta jätab midagi enda teada. Väike kaval armas olend... Ma kõlan isegi enda jaoks nagu kollektsionäär juba.

Naeran. „Elu pärast eksameid eksisteerib, garanteerin sulle selle.” „Parem oleks,” tulistab Tüdruk tagasi, kuid ta ilme on sõbralik, avatud. Seda suurema kahetsusega näen, et oleme jälle linna jõudnud. Nii palju on veel rääkida... Kuid meil on alati veel järgmine nädal, ja ülejärgmine, ja üleülejärgmine ning üleüleülejärgmine ja...

Tõusen kahetsusega püsti ning avastan, et igatsen Tüdrukut juba enne, kui me üksteisest lahkudagi jõudnud oleme. Ohkan ning aitan ka tal vahekäiku astuda. Kahjuks seisneb mu abi vaid tema koti hoidmises, kuni ta püsti saab.

Seisame niimoodi, tema minu selja ja mina tema... esiosa vastas, veel umbes pool minutit ning bussi uksed avanevad. Astun välja ning tunnen oma näol kergeid vihmapiisku. Wow, sellist asja pole juba ammu kogenud... Seisan hetke, nägu taeva poole, ning lasen end vihmal silitada, kui mulle meenub Tüdruk. Kiirelt enda ümber ringi vaadates näen, et ta on juba tänava lõpus.

Vaatan kella, spordihoonet, jälle kella, ja seejärel tüdrukut. Ohkan ning annan jalgadele valu. „OOTA!” Ma olen oma väikeõdede kopsumahu tasemel. Kohe näha, et sugulased. Minu ülimaks kergenduseks tüdruk pöördub ning vaatab mind küsivalt, kui ma läbi vihma tema poole jooksen. Mu valged tossud on porikarva.

Jõuan temani ning tõmban hetke hinge. „Mis sõbrad need on, kes sulle bussijaama vastugi ei vaevu tulema?” küsin aja võitmiseks. Ta naeratab kergelt ja kehitab õlgu. Märkan, et vesi niriseb mööda ta juukseid alla, üle ta kaela... „Nad ei ela kaugel; ja ma tean teed,” sõnab ta taaskord õlgu kehitades. „Ahsoo...”

Noogutan vaikselt, kui ta silmi kissitades üles minu poole vaatab... ja igatsus mässib mu endasse. Kurat, ma olen sees.

„Seda et... Martin.” Sirutan oma käe ette ning kui Tüdruk sellest kinni haarab, tunnen piinlikkust. Me ei ela eelmise sajandi alguses. Me elame selle sajandi alguses. „Liisa.” Lihtne vastus.

Liisa.

„Seda et... kaua sa oma sõpradega oled?” küsin ta käest vastutahtsi lahti lastes ning oma kinganinasid uurides. Ma saan nende puhastamisega vatti...

„Emm...” Tüdruk punastab jälle. „Mingi tunnike... mis siis?” Vaatan teda kaalutlevalt. Tüdruku nägu on ootav. Nüüd või järgmine nädal? Või ülejärgmine? Äkki tuleb igatsus kasuks? Äkki ta on hoopis mingisugune pervo... Ohjumal. Ma olen tobe. Ja trenn algab kohe...

„Ära haigeks jää,” naeratan ning pööran talle selja. Ma ei taha ta nägu näha. See on kas kergendunud või pettunud. Ma ei taha teada.

„Sina ka!” hüüab ta mulle kähedal häälel järgi.
Tagasi üles Go down
GossipGirl
Hüsteeriline naerja
GossipGirl


Female Postituste arv : 929
Age : 32

Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!) - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!)   Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!) - Page 2 Icon_minitime5/4/2009, 13:06

ikka veel super hea. kuna uut saab ? Very Happy
Tagasi üles Go down
Liina
Musafriiik
Liina


Female Postituste arv : 619
Age : 31
Asukoht : Muhu :D

Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!) - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!)   Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!) - Page 2 Icon_minitime5/4/2009, 14:43

Aww. Very Happy
Nad on nunnud. Very Happy
Ja ma tahan uut ka ruttu. :)
Tagasi üles Go down
Lammas
Fanaatik
Lammas


Female Postituste arv : 1119
Age : 30
Asukoht : Lalalalambamaa

Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!) - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!)   Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!) - Page 2 Icon_minitime5/4/2009, 16:54

Haha:D Kuidal läheb?Very Happy
aga hea:D
uut!
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!) - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!)   Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!) - Page 2 Icon_minitime5/4/2009, 19:09

Hah. Very Happy
Teate, see oleks juba peaaegu et viimane osa old... aga ma leidsin, et liiga kiire. Very Happy
Uut osa... ülehomme ehk. Very Happy
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!) - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!)   Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!) - Page 2 Icon_minitime21/5/2009, 18:46

Nii palju ülehomsest siis. (A)
Aga ma loodan, et see on kauaoodatud kaunikene. Wink
Kaks osa veel tulemas. Wink

6. Osa

...on...

Liisa:


On mai keskpaik. Kodust väljudes oli juba nii soe, et ma ei vaevunud pusagi peale panema. Hetkel ma kahetsen seda. Ma pole selle kuuga muutnud arvamust, et bussisõidu näol on tegemist kõige räpasema võimaliku asjaga ühiskonna ajaloos. Klosettide koristamine ehk välja arvata. Ja kooli.

Tunnen nüüd haigettegeva teravusega, kuidas mu paljas nahk vastu istme seljatoe riidest pinda nühib. Kellegi teise lõhn, higi, mustus... Paljude teiste. Panen silmad kinni ning tõstan käed sülle. Ma ei taha kõlada pepsilt, kuid see tõesti pole just kõige meeldivam viis reisimiseks.

Meie perel on väike auto. See ei ole just kuigi uhke – natukene mahakulunud värv ja aegunud stereosüsteem – kuid see on oma. See siin ei ole.

Sulgen vaikselt silmad ning kuulan enda ümber toimuvat. Minu ees istuvad kaks vanemat naisterahvast. „Vanemat“ on vähe öeldud. Nad on juba tõsiselt vanad. Vahest ma mõtlen, kuidas inimesed jõuavad vanaks saada. See kuramuse aeg läheb enamuse ajast nii aeglaselt, et anna minna. Hommikul vaatad peeglisse, oled noor. Õhtul ka. Kust need muutused siis tulevad?

Okei. Nii ebaintelligentne ma nüüd ka pole. Kuid siiski.

Mu vanaema räägib alati huvitavaid jutte – põhimõtteliselt sellest, kuidas oma lilli hooldada ja mis tal veel plaanis teha on. Aeda väike konnatiik teha näiteks. Ma pole ainult selles kindel, kui väga ta sinna konni tahab.

Need kaks naist siin räägivad oma lastelastest. Ühel on vist kuskil viiene tüdruk ja teisel juba päris täisikka jõudnud noormees. Võib-olla see viiene on isegi lapselapselaps. Vabalt võiks olla. Kui tegu pole peaaegu vanatüdrukute perekonnaga.

Tegelikult hakkasin ma praegu mõtlema, et mina küll ei tahaks, et vanana minust nii mõeldakse. Suunan oma pilgu aknast välja ja peagi buss aeglustubki – näen oma istmelt hästi, kuidas oma jalgadele keskendunud Martin end vanurite järel seistes vaos hoida üritab. Kui mina suureks saan, siis mina küll niimoodi inimesi piinama ei hakka. Ma saan moodsaks mootorrattaga tädikeseks, keda kogu ümbruskond teab.

Martin astub kindlalt kahe jalaga trepile ning juba uksed sulguvadki. Oleks vaja bussikoondisesse üks teravasisulisem kiri saata, kuna tundub, et isegi bussijuhid ei hooli sellest, et taoline keskkond inimsõbralikum oleks. Kuid tühja sellega.

Martin on mind märganud ja sammub laia naeratusega minu poole. Buss hakkab sõitma ning ta astub tahtmatult sammu ettepoole. Otse ühe vana mehe kandade peale. Auts. Kuid ta pomiseb midagi kiiresti ning oma suureks rõõmuks märkan, et ta tuleb edasi, näol endiselt see armas naeratus. Hoidsin talle enda kõrval kohta ning nihkun nüüd täitsa akna alla, et ta oma suure kotiga ära mahuks. Poiss on parema väljanägemisega, kui eelmine kord. Ju see titekisa vajab lihtsalt harjumist.

Ka Martini käed on paljad – pusa ripub üle vöökoha. Kuid kuidagi naiselikult. Ma ei oska öelda, miks see nii näib. Äkki on ta täna lihtsalt kergejalgsem, kui muidu...

Mulle meenub meie eelmise nädala viimane hetk. Huvitav, mida ta tegelikult tahtis? Tahtiski öelda, et ma haigeks ei jääks? Tobu selline... Kuid siin ta on, jõllitab jälle mu lõkendama löönud põski.

„Seekord polegi tegevust kaasa võetud?“ küsib ta natukene hingetult – läbi sellise rahvamassi murda pole kindlasti kerge. Raputan pead ja naeratan talle kavalalt. „Tegelikult lootsin ma ses osas sinu peale.“

Ta naerab ning tõmbab oma koti kindlamini sülle.

„Eks me näe, kui mõttekad su lootused olid,“ pomiseb ta suunurgast, kui meile jälle see ammu teada-tuntud kontrolör läheneb. Tundub, et ka tema on juba mõnevõrra suvisemal lainel. Ka tema on oma pikad varrukad asendanud lühikestega ning pükstest on saanud seelik. Kahjuks ma ei usu, et see midagi aitab – ühtemoodi lämbe on siin sellegipoolest.

„Kuidas õde elab siis?“ uurin justkui jutujätkuks, kui ta oma kuukaardi jälle taskusse pistnud on ning hetkeks hajevil olevat paistab. “Milline?“ Ja ta ei üritagi nalja teha; ta näos on siiras uudishimu ja segadus. Kolme õega on vist raske... Naeran. „See noorim.“

„Ah tema...“
Poiss triigib kätega nägu. „Kui mina ka väiksena selline olin, siis ma täitsa mõistan, miks mu vanemad mulle nii vähe taskuraha annavad. Omamoodi payback,“ muigab ta siiski. Kergitan kulme. Oli see mingi vihje majanduslikele raskustele?

„Ühesõnaga ta karjub ja röögib ja siis karjub ja röögib veel ja kui ta magab, siis ta ka röögib... Ja emal on teistega nii kiire, et ma jooksen kooli, kodu ja trenni vahet ning... Mis siin ikka. Otsustasin, et nii pea lapsi ei taha.“

Naeran närviliselt. Ma küll tahaks. Mitte just nii pea, kuid kunagi ikka... Otsustan teema mujale viia. See muutus natukene masendavaks.

„Niisiis. Räägi mulle, mida sa arvad Remarque´st,“ jõuab Martin must ette. Vaatan teda lolli näoga ning tunnen, kuidas nägu jälle õhetama hakkab. Ma pole sellisest inimesest midagi kuulnudki. Mõni poliitik? Peab silmaringi avardama.

„Ta on väga... omapärane,“ pigistan kuidagi endast välja.

Martin naerab; justkui oleks teadnud, et ma bluffima hakkan juba enne seda, kui mina seda teada sain. „Ja milles see omapära seisneb?“

„Umm... Tema omapärases... auras?“
Nüüd olen ma ikka tõsiselt punane. Kuid kõik, mida Martin teeb, on naerda ja end mugavamalt istuma sättida. Meie paljad käsivarred puutuvad kokku. Tunnen, kuidas ka tema natukene pingule tõmbub. Sellegipoolest tundub, et ta on oma hääletooni varitsemises tõsiselt hea – või tema jaoks see polnudki midagi ning ma olen ette kujutanud asju, mis ei ole päriselt juhtunud. Kurb.

„Ta on saksa kirjanik. Me lugesime teda kirjanduses. Omapärane on ta tõesti. Paistab silma,“ nendib poiss vaikselt. Kas see tähendab, et mu bluff läks läbi? Loota ju võib.

Toetun sünge rahuloluga vastu aknaklaasi ning vaatan välja. Klaas on lohutavalt jahe – natukenegi leevendust sellele lõputule palavusele.

Martin:

Oh juudas. Täna ei taha vestlus üldse edeneda. Rikkusin vist oma esimese jututeemaga õhkkonna kohe alguses ära. Ta toetub seal vastu aknaklaasi, pilk fookusest väljas, olles iseeelnevalt oma lootused ja ootused minule, kui tänase päeva klounile, pannud.

Võib-olla ma tõesti irisesin liiga palju oma õdede kallal... ja lõppude lõpuks on ka Liisa naissoost isik. Kindlasti on tegu mingisuguse suguõdedevahelise sideme või millegagi, nagu see tänapäeva telepaatia. Ja siis Liisa tunneb neile väänikutele kaasa neid ise tundmata. Kuigi ta on sellist nägu, et ta satuks neist vaimustusse.

Tema nägu... Kõige veidram on see, et ma ei tunne teda ära mitte niivõrd näo, kuid hoopis juuste põhjal. Selline hele blond toon, mis lihtsalt jääb silma. Nagu ma oleks ta juustesse armunud või midagi. Mitte, et ma armunud oleks. Lihtsalt... Selline... keemiaväli on nende juuste ümber.

Tema lähedal ma kaotan totaalselt kaine mõtlemise võime.

Võta end kokku, mees.

Palun tal oma koolist rääkida ning jään kergenunult kuulama, kuidas taelavalt jutustab. Ta kasutab oma jutu ilmestamiseks käsi ning need käivad siia-sinna sellal, kui ta nägu jäägitut pühendumust ja silmad lõbusust reedavad. Mu pilk jääb millegipärast tihti tema huultele pidama. Mitte selle pärast, et ma teda suudelda tahaksin või midagi, kuid lihtsalt... Mulle meeldib ta hääl ja see on hüpnotiseeriv, kuidas ta huuled liiguvad. Ma ei taha olla ebaviisakas ega midagi, kuid vahepeal ma lülitun ta jutu sisust välja. Muidugi mind huvitab ta jutu sisu, aga see hääl...

Ta kannab kaelas keed. Ma polegi seda enne tähele pannud, kuid täna on tal seljas vaid kollane T-särk ning valge pärlitest kee on ilusti selle peale sätitud. Liisale sobib selline välimus, kuigi võib-olla on ta pärlikee siia pannud vaid sellepärast, et leidis, nagu minagi, selle lihtsalt sobivat.

„Vaatad mu pärleid?“ uurib ta lõbusalt. Noogutan eitavalt pead, sest ausalt öeldes oli mu pilk just natukene allapoole vilksatanud. Tunnen, kuidas mu nägu hõõguma hakkab. Tobe tüdrukute asi. „Suht tüüpiline asi. Vanemad lisavad igaks mu sünnipäevaks ja jõuludeks ühe pärli. Paaril mu sõbrannal on samamoodi. Suhteliselt lahe tegelt. Ja aastatega armsaks saanud.“

Noogutan ning tõstan pilgu, avastades oma suureks pettumuseks, et oleme peagi kohale jõudmas. Lasen pilgul kiiresti üle kaelakee käia ning loendan pärlid kokku. „Kakskümmend üheksa. Sa oled siis... 15?“ Tüdruk noogutab ning lööb pilgu maha. „Mis selles veidrat on?“ olen ta reaktsioonist üllatunud.

Ta vaatab üles ning kehitab õlgu. Naeran. „Minu peatus. Ehk näeme veel. Tsau.“

Liisa lehvitab mulle, näol lai naeratus, ning ma targudan bussist välja, ühe korra peaaegu pikali lennates. Vägev. Taaskord häbistatult astun ma bussi pealt maha, jäädes sinna seisma.

Saapasäärde vajuva südamega vaatan, kuidas tema tähelepanu hoopis mujale koondunud on.


Viimati muutis seda nasicc (11/6/2009, 18:11). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
spring
Veriveri loveable
spring


Female Postituste arv : 867
Age : 28
Asukoht : outer space

Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!) - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!)   Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!) - Page 2 Icon_minitime21/5/2009, 20:36

Awww.... :)
Nii armas. Isegi Martiniga, kes on meessoost isik. Very Happy
Very Happy Very Happy
Aga see kee asi on armas. :)
Vägev, vägev.
Uhh.
Millal nad uuesti bussi peale saavad ? Very Happy Very Happy
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!) - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!)   Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!) - Page 2 Icon_minitime21/5/2009, 20:38

Hahhha, xD
Su elu meestega rikuti ära? xD

Aga siis, kui aeg käes on. Wink
Tagasi üles Go down
black
Sugar
black


Female Postituste arv : 1492
Age : 28
Asukoht : Tallinn.

Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!) - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!)   Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!) - Page 2 Icon_minitime22/5/2009, 20:22

muigg.. sa ikka oskad kirjutada, tead jah? Very Happy:D
meeldis Very Happy
kuigi see pole üldse sinu stiil ju? Very Happy
aga vägev jamh Very Happy, uut Very Happy
KOHE! Very Happy
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!) - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!)   Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!) - Page 2 Icon_minitime22/5/2009, 21:06

Mismõttes pole minu stiil? Very Happy
On see paha, et pole minu stiil? Very Happy
Milline on minu stiil? Very Happy
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!) - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!)   Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!) - Page 2 Icon_minitime25/5/2009, 16:27

Niisiis.
Eleviimane osa. (:
Natukene tüüpiliseks keerasin vist asja.
Vabandust! (A)

7. Osa

... vaatamist ...

Liisa:


Astun värisedes bussi. Olen taaskord lühikeste varrukate väel, kuid ilm on palju külmem, kui eelmisel nädalal. Arutlen endamisi, mis sellist ilmale mittevastavat riietust tingis, kuid tean vastust mõtlematagi. Ma ei taha seda endale lihtsalt tunnistada. Sest põhjuseks on narr lootus, et ehk ka seekord me käed kokku puutuvad. Punastan taaskord juba paljalt selle mõtte peale.

Täna ei ole enam vabu kohti ning ma ohkan raskelt, kui läbi inimeste bussi keskel olevasse tühimikku endale teed rajan. Üritan toimuvas mingitki loogilist seost leida. Miks on ühel ja samal ajal, ühel ja samal päeval, eri nädalatel, reisijaid erinevalt?

Tegelikult olen ma umbes väga kaua murdnud pead selle üle, kuidas inimesi igale poole jätkub. Ma tean, et meid on mingi 6 miljardit ja maailma ähvardab ülerahvastamine või kui veel ei ole nii, siis varsti on. Kuid me elame ju Eestis. Hiinast ma saan aru. Eestist mitte.

Kui sa just kuhugi jumalast hüljatud kohta ära ei eksi, on sul üldiselt iga päev ja iga kell inimesi silmapiiril. Üldiselt palju. Nagu hetkel siin näiteks.

Kogu aeg on inimesi kaubanduskeskustes. Suurlinnades pead liikumiseks vahel endale jõuga teed rajama, väikelinnades on niisama inimesi tänavatel laveerimas... Inimesi on tööl, kodus, arsti juures, bussides, rongides, autodes... Elu keeb.

Kuid kuidas sellest pooleteisest – ja vähemgi – miljonist inimesest selline elu välja kistakse? Seda mina ei mõista.

Maksan oma pileti eest juba tuttavale naisele ning lükkan paberitükid taskusse tagasi.

Sirutan käe ning haaran kellegi istme seljatoest kinni ja kuigi ma vannun seda iga kord bussiga sõites, on seekord siin veelgi lämbem. Ma kavatsen elada veel vähemalt 80 aastat, kuid taolistel hetkedel ei tundu see mõte sugugi nii ahvatlev. Ma ei räägi teadmisest, et peale 75-dat eluaastat oled seniilne. Pigem sellest, et see tähendab 80 aastat ühistrantsporti.

Muidugi saab mul ühel heal päeval olema oma auto, kuid vaevalt ajusid, et seda korras hoida. Või siis mu vaesed lapsed, keda ma kogu aeg sõidutada ei jõua. Kuigi ma hellitan nad ära. Kindla peale!

Viimasel ajal on üldse mingi lampide mõtete aeg. Suvi läheneb, suvi läheneb.

Naerata vaikselt ja seniilselt ja omaette.

Raputan pead ning tunnen, kuidas juuksuri käest pääsenud salgud vastu kukalt peksavad. Huvitav, mida Martin mu uuest soengust arvab...

Martin? Kus ta üldse on?

Avastan, et olen ta peatuse maha unelenud ning tõusen nüüd kikivarvukile, et üle inimeste peade näha. See on vahel ikka nii jõhkralt ebaaus, kuidas mõnele, nagu Martinile, antakse seda pikkust nagu kamaluga, ja teistele, nagu mulle, vaid näpu otsast. Säh, võta need ülejäägid!

Tundub, et mina olen ümbruskonnas ainuke jääkidega inimene.

Jään vaikselt seisma ning vaatan pealtnäha hajameelselt bussi lage. See on laiguline. Tumedad, pruunid laigud. Nagu oleks rasva üles loobitud. Igav.

Pööran pilgu jälle rahvamassile. No kaua Martinil mu ülesotsimine aega võtab? Ta ei pea pingutamagi, et üle nägude- ja kehademere näha. Ma olen ju kõigest siin. Paarkümmend ruutmeetrit. Kui sedagi. Isiklikku ruumi siin hetkel vapsee ei ole ju.

Ohkan ning jään ootama.

Kuid mis siis, kui tal sai must villand ja ta ei tahagi mind üles otsida? Mis siis, kui ta on õnnelik, et rahvamurru ettekäändeks saab tuua? Või mis siis, kui...

Raputan enda peale vihane olles pead.

Küll ta tuleb.

Uskumatu, kuidas jalad sellise seismise peale väsida võivad. Ja ma olen seisnud vaid mingi... Kümme minutit. Ohkan ning toetan keharaskuse teisele jalale. Teist nii palju ja pool veel otsa seista. Õpetajatel on õigus kurta. Totaalselt.

Ei ole tegelikult. Nad on sellega harjunud.

Kuigi harjumine käis üle kivide ja kändude...

KUS SA OLED?!?

Buss peatub ning ma ohkan kergendunult, kui inimesed minust mööda trügivad ja väljapääsu poole tormavad. Pikk, haisev kogu minu eest on kadunud, nagu ka paljud teised. Nüüdseks juba hõredasti asustatud bussis pole mulle tuttavat musta juuksepahmakat näha.

Istun vabanenud kohale ühe memmekese kõrval. Lihtsalt selleks, et oma jalgu rohkem tarbetult mitte kulutada.

Sest tarbetu see on. Kindla peale.
Tagasi üles Go down
spring
Veriveri loveable
spring


Female Postituste arv : 867
Age : 28
Asukoht : outer space

Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!) - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!)   Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!) - Page 2 Icon_minitime25/5/2009, 17:29

Ohissand.
See... see... see " KUS SA OLED?!?" on mulle nii kuradi tuttav... Very Happy
Miks mulle pisarad silmad tulevad?
Anojah, õige, mälestused, mälestused. :)

Mulle meeldis. Kurb lõpp tuleb, eksole?
Siis on vägev.
Aga kui ei tule, siis on ka vahva.
Aga kurb meeldiks mulle rohkem. Sest siis saaks nutta. Very Happy

Ahm, ma olen mingi imelik siin ju praegu. Very Happy
Igatahes, lase edasi, lase edasi ! Wink
Ei olnud midagi tüüpilist siin. Very Happy Tüüpiline oleks olnud, kui nad kokku oleks saand ja siis kuskil seal bussiistmetel amelema oleks hakanud. Very Happy
Sorry. Very Happy Mul kibestunud tuju. Very Happy
UUUUT ! Very Happy
Tagasi üles Go down
Liina
Musafriiik
Liina


Female Postituste arv : 619
Age : 31
Asukoht : Muhu :D

Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!) - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!)   Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!) - Page 2 Icon_minitime26/5/2009, 18:01

*tahab õnnelikku lõppu*
Tagasi üles Go down
black
Sugar
black


Female Postituste arv : 1492
Age : 28
Asukoht : Tallinn.

Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!) - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!)   Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!) - Page 2 Icon_minitime26/5/2009, 21:09

nasicc kirjutas:
Mismõttes pole minu stiil? Very Happy
On see paha, et pole minu stiil? Very Happy
Milline on minu stiil? Very Happy

no mai tea, ei ole ju ? Very Happy
ei ole Very Happy Very Happy aga ta on nii.. realistlik ja sa ei kirjuta ju tavaliselt nii ? Very Happy sa kirjutad ikka ilusa välimusega poisist ja imeilusast tüdrukust Very Happy
noo.. MG Very Happy

kuigi see arvamuste kirjutamine on täiega sinu moodi Very Happy:D





aga igaljuhul, meeldibmeeldibmeeldib Very Happy
Uut!
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!) - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!)   Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!) - Page 2 Icon_minitime26/5/2009, 21:24

Tavaliselt jah on mingi perfekttt värk. Very Happy
Siin kutt lausa poolteist pead pikem ja ajab nõmedat juttu suust välja ja tüdruk on kiimas ja... XD

Ja missuguste arvamuste kirjutamine minu moodi? Very Happy

Tänan, tänan, tänan. Very Happy

Ja ei tule kurb lõpp, ma arvan. :)
Rahulik lõpp tuleb. Very Happy
Õnnelik ka. :)
Minu jaoks.
Tagasi üles Go down
black
Sugar
black


Female Postituste arv : 1492
Age : 28
Asukoht : Tallinn.

Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!) - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!)   Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!) - Page 2 Icon_minitime26/5/2009, 21:26

xD
ma ei mõelnud just Niimoodi Martini ja Liisa iseloomustust, aga jaamh.. Very Happy

ja noh, see otsene arvamus. *ma räägin jälle enda vastu, just ütlesin et sa ei kirjuta tavaliselt realistlikult Very Happy xd*

aga noh, teadküll, sellised kommentaarid mida sa alati vahele kirjutad Very Happy
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!) - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!)   Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!) - Page 2 Icon_minitime26/5/2009, 21:31

Sain vist aru jah. Very Happy

A kuda sina siis Liisat ja Martinit iseloomustaks? Very Happy
Tagasi üles Go down
black
Sugar
black


Female Postituste arv : 1492
Age : 28
Asukoht : Tallinn.

Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!) - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!)   Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!) - Page 2 Icon_minitime27/5/2009, 16:47

Noo.. nad on loomulikud piisavalt ilusad, et neid bussis tähele panna, ehk siis üle eesti keskmise Very Happy:D, aga Liisal on hiirehambad? millegipärast ei kujuta ma seda küll ette niiet selle võime ka välja jätta Very Happy:D ja sis nad on palju.. vähem romantilised ja reaalsemad kui tavaliselt sinu kirjutatud tegelased Very Happy, ehk siis nad ei armu esimese kolme osa jooksul, ega hakka isegi külge lööma, Ega mõtle isegi selliseid mõtteid.. vähemalt mitte esimese kolme osa jooksul.. Very Happy

piisav? Very Happy
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!) - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!)   Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!) - Page 2 Icon_minitime27/5/2009, 16:54

Jaaaa. Very Happy
Mul on tore, et ma vahelduse mõttes reaalse jutu olen loonud. Very Happy
Tagasi üles Go down
black
Sugar
black


Female Postituste arv : 1492
Age : 28
Asukoht : Tallinn.

Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!) - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!)   Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!) - Page 2 Icon_minitime27/5/2009, 17:42

Very Happy:D:D
aga UUUUUUT paluks! Very Happy
praegu pole ju midagi õppida niiet.. kamoon, kähkukähku Very Happy:D
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!) - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!)   Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!) - Page 2 Icon_minitime27/5/2009, 17:44

Oioi, milline lõpp sinu jaoks õnnelik on?
Kas see "õnnelik lõpp" on ikka kõigile "õnnelik lõpp" ?
Okei, okei. sain selle ka lõpuks läbi loetud ja mulle väga meeldib see jutt, kahju, et juba lõppeb :)
Millal uus tuleb? Very Happy
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!) - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!)   Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!) - Page 2 Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Liin number 7. (8. Osa; Lõpetatud!)
Tagasi üles 
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 4Mine lehele : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» 1. Number ;)
» KOLMAS NUMBER - 14.09.09
» Esimene number.(21.03.09)
» Karamell 5. number

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Isikulised jutud :: Nasiccu looming-
Hüppa: