MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 ***

Go down 
AutorTeade
Mia
Naerupall
Mia


Female Postituste arv : 10
Age : 30

*** Empty
08112010
Postitamine***


Ilmselt on enamik inimesi kuulnud erinevatest juhtumitest, mis on ühistrantspordiga liikudes aset leidnud. Minu kogemus ei ole mitte mingil määral teistest analoogsetest ¹okeerivam, aga minuga on juba kord nii, et probleem jõuab minuni siis, kui seda ise kogenud olen. Konkreetselt pean silmas noori kuni 12 aastaseid poisse, kes väga detailiderikkalt ja kõkutamise saatel üksteisele oma vägitegudest jutustasid. Nii palju kui mina millestki üldse aru sain, siis üks neist kahest, väiksemat kasvu Potteri prillidega poiss (edaspidi Ppp) oli koolis kedagi klassivenda kiusanud, too julges see peale solvuda ja Ppple selja keerata. Nüüd läks Ppp marru ja üritas solvunule jalaga kolmnurka lüüa, aga vähekese valearvestuse tõttu tabas jalg hoopis vaese klassivenna silma. Seega poiss, kelle ainus süü, kui seda saab üldse nii nimetada, seisnes sellel, et solvunult selja keeras pidi leppima sinise silmaga. Ppp aga oli ilmselgelt väga uhke oma teo üle, ning sellel lasi ta ka igati välja paista. Pärast väga pikka ja kohati hirnumisega sarnanevat naerulaginat, pidi Ppp hakkama bussipealt maha minema, seepeale, nii muuseas, võibolla mingi hüvastijätmise viis, anyway teine poiss tõmbas kuskilt mingi taskunoa välja ja hakkas sellega seal Ppp suunas vehkima. Selleks hetkeks olin mina juba piisavalt jalust rabatud , et ei osanud neile kahele isegi midagi öelda. Minu näoilmet oleks piisavalt keeruline kirjeldada ja veelgi keerulisem ette kujutada. Ma pean silmas näoilmet, millega ma neid kahte olin kogu selle aja sõna otseses mõttes jõllitanud. Vägivald on midagi, mida ma ise siin maailmas kõige rohkem kardan ja põlgan, seega on minujaoks isegi sellised pisikesed vahejuhtumid vägagi ebameeldivad. Muidugi toimuvad sellised nokkimised ja kaklused väikeste poiste vahel pidevalt ja teatud mõttes on see paratamatus, aga siiski.. arvatavasti on mul seda seepärast väga valus kõrvalt näha/ kuulda, et olen ise pidanud vägivaldsusega koos elama. Kusjuures siinkohal tasub mainida, et mina oleks üks neist inimestest, kes täiesti järjekindlalt igasuguseid kaklevaid marakratte lahutavad. Mis siis, et nad teevad seda siis edasi kui ma olen nurga taha jõudnud või lihtsalt silmapiirilt kadunud, aga kui ma olen kasvõi ühe poisikese suutnud mõnest armist või kriimustusest päästa, on see ka vägivalla vastu võitlemine. Ma ei hakka mingeid üleskutseid tegema, eks igalühel ole isesugune arusaam neist asjadest, mis meie ümber toimuvad. Ma arvan, et üks inimene ei suuda maailma parandada, aga kaks inimest jõuavad juba kaugemale ja kolm saavad sellega ka hakkama.
Üks asi siiski veel, see ei seostu küll kuidagi eelneva tekstiga, aga inimesed, kui te loete raamatuid, loodetavasti te seda ikka teete, siis võtke endale alati mingi märkmik või lihtsalt paberileht kõrvale, et sinna kõik huvitav, mida te just lugenud olete kirja panna. Mingid aforismid, väljendid või lihtsalt huvitavad sõnad, te ei kujuta ette kui palju sellisest märkmikust hiljem kasu on. Isegi lihtsalt tuju parandamisel on sellest palju abi!
Yours faithfully,
Mia
Tagasi üles Go down
Share this post on: reddit

*** :: Comments

Mia
Re: ***
Postitamine 8/11/2010, 20:37 by Mia
eesti keel longab üle künga, pagan, ma väga vabandan ma leidsin siin praegu väga kuhutavaid vigu.
 

***

Tagasi üles 

Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Varia :: Blogid :: Mia blogi-
Hüppa: