MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 2011.

Go down 
2 posters
Mine lehele : 1, 2  Next
AutorTeade
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2011. Empty
PostitaminePealkiri: 2011.   2011. Icon_minitime2/1/2011, 16:54

Raamatuteta ju ei saa?

1

Autor: Nicholas Sparks
Teos: "Süütunne"
Lk arv: 301
Lugemis aeg: 1.jaanuar 2011
Tagakaanelt võid leida: Nicholas Sparksi tutvustuse ja...
Selles oma töös jutustab Sparks loo pühendumisest ja emaarmastusest, aga ka kahe inimese vahelisest suurest kirest ja keerukatest inimsuhetest.
Mis mina arvan: Armas oli. Väga armas ja selline meeldiv tavaline ilusa lõpuga lugu.
Kümnepalliskaalal: 8/10
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2011. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011.   2011. Icon_minitime4/1/2011, 13:14

2

Autor: Cecelia Ahern
Teos: "If You Could See Me Now"
Lk arv: 410
Tagakaanelt: What if love was right there in front of you - you just couldn't see it?

Elizabeth Egan is too busy for friends. As a reluctant mother to her sister Saoirse's young son Luke with her own business to run, every precious moment is made to count.

But with Saorise crashing in and out of their lives, leaving them both reeling, Luke and Elizabeth are desperately in need of some magic.

Enter Ivan. Wild, spontaneous and always looking for adventure, Ivan changes Elizabeth in ways she could never have imagined. With her newly open eyes and heart, Elizabeth sees what she's been missing all along.

As for Ivan, he thought he was there to help Luke, not Elizabeth - or himself...

Mis mina arvan: Alguses oli jube keeruline seda millegi pärast lugeda aga keskpaigast läks selliseks, et ma tõesti ma neelasin seda. Äärmiselt ilus lugu oli.
Kümnepalliskaalal: Iish, 9/10
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2011. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011.   2011. Icon_minitime6/1/2011, 11:58

3

Autor: Becca Fitzpatric
Teos: "Salajane"
Lk arv: 342
Lugemisaeg: 05.01.11
Tagakaanelt: Nora Grey ei kavatsenud armuda. Ükski koolivend polnud kunagi suutnud teda võluda, ükskõik kui palju tema sõbranna Vee selle nimel ka pingutas. Seda hetkeni, kui saabus Patch. Patchi naeratus ja pilk, mis Norast justkui läbi vaatas, tõmbas teda kõigest hoolimata poisi poole.
Kuid pärast mitut hirmuäratavat vahejuhtumit pole Nora enam kindel, keda usaldada. Tundub, nagu oleks Patch alati seal, kus Noragi, ning teaks temast rohkem kui keegi teine. Nora ei suuda otsustada, kas langeda Patchi kätte vahele või põgeneda.
Ja kui tüdruk püüab hingepõletavatele küsimustele vasuseid leida, selgub iga sammuga, mis tõele lähemale viib, et see tekitab temas veel suuremat rahutust.
Nora leiab end keset iidset lahinguvälja surematute ja langenute vahel.
PÜHA VANNE
LANGENUD INGEL
KEELATUD ARMASTUS
Mis mina arvan: Ausalt öeldes minu jaoks küllaltki tüüpiline noorte fantaasiaromaan, lootsin veidike rohkem, sest langenud inglite mainimene paneb mind juba küllaltki paljut soovima. Aga see oli kuidagi minu jaoks liiga tüüpiline.
Kümnepalliskaal: 7/10

4

Autor: Andrus Kivirähk
Teos: "Liblikas"
Lk arv: 149
Lugemisaeg: 05.01.11
Tagakaanelt: Olen alati imetlenud tsirkust - mõelda, mees käib peenikesel köiel, selle asemel, et sammuda kindlal kõnniteel! Pole midagi rumalamat, see köis ei vii teda ju kuhugi, hoopis kiiremini jõuaks edasi voorimehega, rääkimata automobiilist, aga mulle meeldib. Selles on uhket trotsi ja sõltumatust - et näed, käin kus tahan! Jumal on määranud inimesed mööda maanteed astuma, aga mina sülitan sellele ja turnin trossil.
Minu arvamus: Esiteks, märkisin selle lause ära, sest see on üks tsitaatidest, mida ma olen oma aasta kasutanud iseenda iseloomustamiseks aegajalt. Kuid igastahes, see raamat REAALSELT kõnetas mind. Mul oli tunne, et lennujaamas kus ma lugesin seda, hakkas see raamat minuga ise rääkima. Ma leidsin sellest nii palju mõtteid, tundsin kuidas see jutustaja minuga reaalselt räägib. Ja ma tohutult armastasin seda, kuidas kujutati halli koera. Kuidas autor kõikidest võimalikest asjadest võttis surma kuulutajaks halli koera. Ja peale selle. SEE OLI TEATRIST! Lihtsalt. Ma olen siiani sellesti lihtsalt täielikus vaimustuses.
Kümnepalliskaal: kümme astmes miljon. Või umbes nii. Lihtsalt täielikus lemmikraamatute topis.
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2011. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011.   2011. Icon_minitime12/1/2011, 16:05

5

Autor: Jenny Downham
Teos: "Before I Die"
Lk arv: 327
Lugemisaeg: 10.01.11
Tagakaanelt: It's really going to happen. They said it would, but this is quicker than anyone thought.

Everyone has to die. We all know it.

With only a few months of life left, sixteen-year-old Tessa knows it better than most.

She's made a list though - ten things she wants to do before she dies. Number one is sex. Starting tonight.

But getting what you want isn't easy. And getting what you want doesn't always give you what you need. And sometimes the most unexpected things become important.

Uplifting, lie-affirming, joyous - this extraordinary novel celebrates what it is to be alive by conforting what it's really like to die.

Minu arvamus: See lugu! Esiteks hakkasin kuskilt loo keskpaigast pisarad veerema. Mitte, sest tüdruk oleks emonud, et omaigad ma suren ära, vaid, et ta jutustas/mõtles seal sellest, et ta muretseb, et ta noorema venna pärast. Ja see lugu jäi pärast raamatu käest panemist endiselt ketrama. Kas ma oleksin samamoodi teinud? Kas ma tunneksin samu tundeid, mõtleksin samu asju, kui ma sellises olukorras oleksin? Lihtsalt vaimustavalt ilus, lihtne lugu.
Kümnepalliskaalal: 10/10 , lihtsalt üliilus.
Tagasi üles Go down
padjanägu, [h]
Tolstoi meets Gaiman
padjanägu, [h]


Female Postituste arv : 1847
Age : 28

2011. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011.   2011. Icon_minitime12/1/2011, 17:45

Kust sa kõiki neid inglise keelseid raamatuid leiad? Very Happy
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2011. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011.   2011. Icon_minitime12/1/2011, 19:51

Raamatukogust on esimene ja teise ostis ema, sest ta tahtis seda ise ka lugeda. Very Happy
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2011. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011.   2011. Icon_minitime13/1/2011, 18:19

6

Autor: Aprilynne Pike
Teos: "Wings"
Lk arv: 360
Lugemisaeg: 12.01.11
Tagakaanelt: Laurel has always lived as an ordinary girl - but now something is happening to her. Something magical .

In this enchanting tale of magic, romance and danger, everything you thought you knew abourt faeries will be changed forever.

Mis mina arvan: Mulle meeldis see haldjate idee. Väga. Aga muidu oli see tavaline õlgu kehitama panev lugu. Oli, mis ta oli. Kiiresti loetud, kaasa mõtlema ei pannud, kaasa haaras küll (aga minu puhul ei pea selleks olema teab kus eriline asi). Mulle ei meeldinud see, et ta sattus äkitselt olema pmst kahe poisiga. Õõõõõh. See on nii kuradi tüüpiline. Ja kui aus olla, siis mulle meeldib miljon korda rohkem inimpoiss. Ja keeleliselt polnud ka teab kui hea.
Kümnepalliskaalal: Iish, 8/10.
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2011. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011.   2011. Icon_minitime16/1/2011, 19:03

7

Autor: Charlaine Harris
Teos: "Dead until dark"
Lk arv: 292
Lugemisaeg: 15.01.2011
Tagakaanelt: Sookie Stackhouse is a small-time coctail waitress in small-town Louisiana. She's quiet, keeps to herself, and doesn't get out much. Not because she's not pretty. She is. It's just that, well, Sookie has this sort of "disability." She can read minds. And that doesn't make her too dateable. And then alongs comes Bill. He's tall, dark, handsome - and Sookie can't hear a word he's thinking. He's exactly the type of guy she's been waiting for all her life...

But Bill has a disability of his own: He's a vampire with a bad reputatuion. He hangs with a seriously creepy crowd, all suspected of -- big suprise-- murder. And when one of Sookie's coworkers is killed, she fears she's next...
Mina arvan: Umm... Meeldis rohkem kui sari kuid mitte midagi sellist äärmiselt vaimustavat, lihtsalt hea.
Kümnepalliskaal: 8/10
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2011. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011.   2011. Icon_minitime16/1/2011, 21:06

8

Autor: Melissa Marr
Teos: "Ohtlik armas"
Lk arv: 309
Lugemisaeg: 16.01.11
Tagakaanelt: Tänavad polnud tühjad: inimesed ajasid omi asju, käisid poodides, jalutasid, naersid. Neil oli see palju lihtsam, nad ei näinud sinist haldjat, kes oli mitu tiivulist ebamaist vastu üht määrdunud akent surnud; ei näinud lõvilakkadega haldjaid, kes üle elektriliinide karglesid ja üksteise otsa koperdasid.
Olla selle kõige suhtes pime... see oli salasoov, mida Aislinn oli hellitanud kogu elu. Kuid soovimine ei muutnud tegelikkust. Ja kui tal ka õnnestuks kuidagi ebamaiseid mitte enam näha, ei suudaks ta ometi tõde unustada.
Katkend:
Spoiler:
Mina arvan: Mulle meeldib küllaltki, kuidas see lugu lõppes. Üldjoonets küll suht tavaline selline lugu, aga lõpp meeldis mulle, ja nende haldjate käitumine. Meeldis, et neid ei kujutatud üdiniheadena. Nagu tavaline muinasjutt, enam-vähem, suhete draamaga.
Kümnepallisüsteemis: 8/10
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2011. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011.   2011. Icon_minitime1/2/2011, 20:41

9

Autor: William Shakespeare
Teos: "Hamlet"
Kohustuslik kirjandus
Lk arv: 118
Lugemisaeg: 29.01.11
Sisust: Taanimaa prints Hamlet ning tema elu lõpp. (Ega suurt muud ei olegi öelda selle kohta ju)
Mis mina arvan: Tuleb vist 2 korda ülelugeda, et lugemiskontrollist läbi pääseda. Algus venis aga lõpp oli suurepärane. Viimaks oli juba, et kuidas nad surevad, kuidas nad surevad effekt.
Kümnepalliskaalal: iish, 7/10, väga ei istu kirjeldusteta teosed.
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2011. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011.   2011. Icon_minitime6/2/2011, 13:37

10

Autor: Fey Weldon
Teos: "Naissaatana elu ja armastus"
Lk arv: 192
Lugemisaeg: 01.02.11
Tagakaanelt: Kui truudusetu ja tänamatu abikaasa Ruthi naissaatanaks nimetab, otsustab naine mehe karistamiseks endale uue identiteedi ja ühiskonnas kehtivates võimusuhetes uue koha leida. Ta tahab kättemaksu, võimu ja raha ning "olla armastatud vastuarmastust pakkumata." Üle kõige soovib Ruth aga näha põrmu varisemas oma abikaasa armukest Mary Fisherit, kaunist romantilisi romaane kirjutavat blondiini, kes ei tunne puudust ei armastusest, rahast ega võimust. Ruth viib täide põhjalikult viimistletud kättemaksu muutes oma eksirännakutel sõna otseses mõttes kuju ja identiteeti; ta omandab uusi oskusi, naudib nii võimu kui raha ja uurib ja kritiseerib tänapäeva ühiskonna tugisammaste jõudu ja jõetust - kirikus, kohtus, hooldekodus, perekonnas ja (eelkõige) magamistoas.

Mis mina arvan: Njäääh. See ei pakkunud mulle midagi erilist. Ma lootsin, et tegemist on veidikene huvitavama sisuga kui see tegelikult oli. Sõnaliselt kesin (ülesehitus oli huvitav, thought) ning sisuliselt samamoodi. Või ma ei suutnud aru saada sellest naisest. Õigemini, see naine muutuski veidike vastumeelseks mulle, millegi pärast.
Kümnepalliskaalal: 5/10
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2011. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011.   2011. Icon_minitime6/2/2011, 13:39

10 raamatut võrdub minu puhul 2800 leheküljega.
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2011. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011.   2011. Icon_minitime12/2/2011, 22:20

11

Autor: Charlaine Harris
Teos: "Living dead in Dallas"
Lk arv: 279
Lugemisaeg: 11.02-12.02.11
Tagakaanelt: Sookie Stackhouse likes living in Bon Temps, Lousiana, and she likes working as a coctail waitress at Merlotte's. But she is having a streak of bad luck. First her co-worker is killed, and no one seems to care. Then she comes face-to-face wih a beastly creature which gives her a painful and poisonous lashing. Enter the vampires, who graciously suck the poison from her veins (like they didn't enjoy it).

The point is: the vampires saved her life. So when one of the bloodsuckers asks for a favour, she obliges - and soon Sookie's in Dallas, using her telepathic skills to search for a missing vampire. She's supposed to interview certain humans involved, but she makes one condition: the vampires must promise to behave, and let the humans go unharmed. But that's easier said than done and all it takes is one delicious blond and one small mistake for things to turn deadly...

Mis mina arvan: Mulle meeldib raamat nii palju rohkem kui sari seriaalina (sorri). Aga super hea oli. Läks kiiresti, põnev oli. Endiselt meeldib, et vampiirid on VAMPIIRID, mitte sädelevad imelikud asjandused.
Kümnepalliskaalal: 8,5/10
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2011. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011.   2011. Icon_minitime16/2/2011, 22:28

12

Autor: Jay Asher
Teos: "Kolmteist põhjust"
Lk arv: 262
Lugemisaeg: 16.02.11
Tagakaanelt: Clay Jensen jõuab koolist koju ning avastab, et talle on saabunud postipakk, milles on kassetilindid. Need on salvestanud Hannah Baker, tema klassiõde ja kiindumuse objekt. Kaks nädalat tagasi tegi Hannah enesetapu.
Hannahi hääl räägib lintidel, et on kolmteist põhjust, miks ta otsustas end tappa. Üks neist põhjustest on Clay. Kui ta lindi lõpuni kuulab, saab ta teada, miks.
Clay kuulab, mida Hannahil on öelda, ning see muudab tema elu igaveseks.

Mis mina arvan: See avameelsus võttis esimese hooga tummaks. See raamat muutis ka minu elu. Hannahi ausus ning põhjendamine, andis tunda, et just see on see, millest tänapäeva maailmas puudus jääb - märkamisest. Lihtsalt vaimustav raamat, kuidas see üles ehitatud oli. Kuidas järjest see põnevus kasvas. Ja ma ei taha teada kuidas Clay ennast pärast neid kassete süüdistama võis jääda. Kuigi ta süüdistas end terve selle loo. Lihtsalt tohutult vaimustav.

Kümnepalliskaalal: Hindamatult hea.
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2011. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011.   2011. Icon_minitime25/2/2011, 22:24

13

Autor: Marjane Satrapi
Teos: "Persepolis"
Lk arv: 352
Lugemisaeg: 21.-23.02.11
Tagakaanelt: Marjane Satrapi pajatab oma elust Iraanis alates kümnendast eluaastast, mil toimus 1979.aasa islamirevolutsioon. Marji vanemad, eriti vabamõtlejast ema, istutavad tüdrukusse tugeva usu vabadusse ja võrdõiguslikkusesse. Tüdruku isepäisus, mis annab vanematele põhjust tunda nii uhkust kui hirmu, sunnib nad saatma tütre haridust omandama Viini, väljaspoole usupolitsei haardeulatust, kus Marjii teeb tutvust Euroopa ning ilmaliku vabadusega. Pärast õnnetute valikute ja juhuste jada sõna otseses mõttes tänavale sattunud, otsustab Marjane naasta kodumaale Iraani. Uimastite, pidutsemise ja pealiskaudsete suhetega harjunud Marjane peab nüüd siduma pähe räti ning kohanema fundamentalismist juhinduva, soolistel alustel lõhestatud ühiskonnaga. Särtsaka vanaema eeskujust julgust saanud Strapi õpib elama oma kodumaa peaaegu sürrealistlike kitsenduste raames ning kompab tänavail ja klassitubades jõuga kehtestatud moraalsuse piire.

Mis mina arvan: Seda teost soovitas mulle mu kirjanduseõpetaja ja ausalt öeldes oli see üks parimaid asju mida ma lugenud olen. Kuigi koomiksid mulle tavaliselt väga ei istu, siis nõnda meeldisid nad küll. Meeldis, et selle lihtsa välisilme sisse oli peidetud sügav sisu.
Kümnepalliskaalal: 10/10
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2011. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011.   2011. Icon_minitime26/2/2011, 00:48

14

Autor: Daniel Gottlieb
Teos: "Kirjad Samile" Vanaisa õpetussõnad armstusest, kaotusest ja elu andidest
Lk arv: 183
Lugemisaeg: 25.02.2011
Tagakaanelt:
Ealeski ei tea ette, kui palju kellelegi aega on antud. Seda ei teadnud ka psühholoogina praktiseeriv Daniel Gottlieb, kui ta oma lapselapsest kuulis. Ta tahtis oma lapselapsele rääkida armastusest, elust ja inimestest. Tahtis rääkida sõprusest ja sellest, et sõbradki võivad alt vedada. Ta tahtis Samile rääkida seksist ja rahast ja tööst ja kõigest muust. Ja ta tahtis, et ta lapselaps tunneks teda.

Vanaisa Dan elab juba üle 20 aasta ratastoolis ja lapselaps Sam on autist. Seda keerulisem on armastaval vanaisal oma sõnu lapselapseni viia, seda väärtuslikum on iga arusaama alge. Daniel Gottlieb on kirjutanud armastuskirja elule. Me kõik väärime võimalust lugeda seda ise ja anda edasi lapselastele.

Mis mina arvan: Lapselast ma nii pea ei plaani saada (last ka mitte) kuid need kirjad andsid mõtteainet. Vahepeal oli selline äratundmis tunne, et oh-mina-mõtlen-ka-nõnda ja siis vahepeal tekkis kohutav soov Danieliga väidelda ühel või teisel teemal. Sain mõtteainet, mõtteid kuidas ühe või teise asja teist moodi mõtiskleda ja raamatu lõpus kahetsesin, et kõiki häid mõtteid üles ei märkinud. Kuid võib-olla oli see vihje, et ma loeksin selle raamatu üle. Lihtsalt vaimustav raamat ja soovitan lugeda kõikidel seda.
Kümnepalliskaalal: Hindamatult hea.
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2011. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011.   2011. Icon_minitime1/3/2011, 15:46

15

Autor: Charlaine Harris
Teos: "Club Dead"
Lk arv: 274
Lugemisaeg: 26.02.2011
Tagakaanelt:
Sookie Stackhouse always found it difficult to date - she's cute, but not many guys are comfortable with her mind-reading abilities. But vampires have no problems with Sookie's talent - she can't pick up much of anything from the undead.

But there's only one vampire Sookie Stackhouse is involved with - at least voluntarily - right now, and that's Bill. But recently he's been a little distant - in another state distant. His sinister and sexy boss Eric has an idea where to find him, and next thing Sookie knows, she's off to Jackson, Mississippi, to mingle with the underworld at Club Dead. It's a dangerous little haunt where the elusive vampire societu can go to chill out and suck down some Type O - but when Sookie finally finds Bill, he's not only in trouble, but caught in an act of serious betrayal. Should she save him, or sharpen some stakes?

Minu arvamus: Ma viimaks sain aru, miks mu sõbrannale kohutavalt Eric meeldib. Ja see oli nii õel, et sinna raamatusse oli kirjutatud Sookie täiuslik partner kuid nad mõlemad olid nii-nii-nii katki, et õudne. Lihtsalt täiesti ebaaus. Kuid hea raamat ning aina paremaks läheb, mis on positiivne.
Kümnepalliskaalal: 9/10
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2011. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011.   2011. Icon_minitime5/3/2011, 21:04

16

Autor: Ann Brashares
Teos: "The Second Summer of the Sisterhood"
Lk arv: 430
Lugemisaeg: 04.03.2011 - 05.03.2011
Tagakaanelt:
With a bit of last summer's sand in the pockets, the Traveling Pants and the sisterhood who wears them - Lena, Tibby, Bridget, and Carmen - embark on their second summer together.

Mis mina arvan: Hea asi, väga hea lausa. Mulle tohutult meeldis see, et kellelgi neist ei olnud mingisugust täiuslikku suve ning kõigil neist olid probleemid, millega nad võitlesid.
Kümnepalliskaalal: 10/10
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2011. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011.   2011. Icon_minitime6/3/2011, 21:43

17

Autor: Simon Holt
Teos: "Neeljatud"
Lk arv: 208
Lugemisaeg: 06.03.2011
Tagakaanelt:
KUI PIMEDUS HIILIDES VALGUSE SÖÖB, ÄRA TEE PIUKSUGI KAHJAÖÖL. KOHE ON KÄES TALVE MUSTIM TUND, NEELJAD PIDUROAKS VALMISTUND. KEEGI EI NÄE, KUIDAS ELU SEE VIIB, SU KEHA ON SIIN, AGA SU HING...
Sisekaanelt:
Neeljad: Kurjad deemonlikud olendid, kes võtavad inimkeha üle võimust Kahjaööl, talvise pööripäeva süngemail tunnil.

Kui Raggie loeb salapärasest vanast päevikust neeljate kohta, peab ta neid vaid anonüümse nõdrameelse vaimusünnituseks. Ent kui ta väikevend Henry hakkab veidralt käituma, on selge, et need olendid eksisteerivad ka väljaspool hullumeelse naise kujutlusvõimet, ning Raggie saab teada, mis juhtub siis, kui hirmudest saab tõelisus.
Oma lähedaste päästmiseks peab Raggie õppima, kuidas luupainajate maailmas ellu jääda. Suudab ta alla neelata oma hirmud, enne kui need neelavad tema?
"Neelatud" on haarav õuduslugu, mis paneb su mõtlema: mis siis, kui sinu suurimatest kartustest saab tegelikkus? Kui sinu suurimad hirmud seisavad su ees, et sind hävitada, neelata...

Mis mina arvan: Alguses ei saanud kuidagi lugema, ei haaranud üldse ja kui mingist hetkest isegi jooksma hakkas, siis see ei olnud nii hea kui oleksin lootnud. Kuidagi ei tõmmanud päriselt enda sisse. Aga tore oli siiski ning ei olnud kõige hullem asi, mida ma elus lugenud olen.
Kümnepalliskaalal: 8/10


Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2011. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011.   2011. Icon_minitime9/3/2011, 22:13

18

Autor: Alex Finn
Teos: "Koletu"
Lk arv: 301
Lugemisaeg: 09.03.2011
Tagakaanelt:
Ma olen koletis.
Koletis. Mitte päris hunt või karu, gorilla või koer, aga siiski mingi kohutav uus elukas, kes kõnnib kahel jalal. Olend, kellel on kihvad ja küünised ja kes on üleni karvane. Ma olen elajas.
Te arvate, et ma räägin muinasjutust? Kaugel sellest. Ma olen New Yorgis. Praegu. See pole mingi väärareng ega haigus. Ja ma jään igavesti selliseks, rikutuks, kui mul just ei õnnestu seda needust murda. Jah, needust, seda needust, mille pani mulle nõid emakeele tunnist. Miks muutis ta mu koletiseks, kes end päeval peidab ja öösel ringi luusib? Ma räägin teile. Ma jutustan teile, kuidas ma olin Kyle Kingsbury, kutt, keda kõik kadestasid, rikas, täiusliku välimuse ja täiusliku eluga. Ja siis jutustan ma teile, kuidas ma muutusin täielikult... koletuks.
Mis mina arvan: Nojah, see oligi "Kaunitar ja koletis" uues kuues, tänapäeva versioon ja midagi halba sellele ei olnud. Absolutuselt ei olnud, vastupidi küllaltki hea oli.
Kümnepalliskaalal: 8/10
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2011. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011.   2011. Icon_minitime23/3/2011, 17:06

19

Autor: Barbara Cartland
Teos: "See on armastus"
Lk arv: 184
Tagakaanelt:
Kui leedi Athina Ling on sunnitud ööseks postijaama jääma, kuuleb ta väikese poisi karjeid, keda peksab metsikult lord Burnham, lapse kasuisa. Neiu tõotab poisi päästa ning viib lapse järgmisel hommikul väga vara poisi onu, markii Rockingdale'i juurde, veendes teda Peterit enda juurde võtma. Ühiselt jõuavad nad järeldusele, et arvatavasti tahab lord Burnham oma kasupoja tema päranduse saamiseks tappa. Kuid markii võb saada Peteri seaduslikuks eestkostjaks üksnes siis, kui on abiellunud, mis võimaldaks tal saada määratud kuningliku ratsaväe ülemaks Buckinghami palees. Siiski pole ei markiil ega ka Athinal abiellumiseks vähematki soovi...
Mis mina arvan: ARGHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH... Sõnastus! Sõnastus! Sõnastus! (Ega suurt muud ei saagi ühe sellise sopaka kohta öelda, kus tutvustuse järgi saab raamatu sisust ja juhtumistest täieliku ülevaate.)
Kümnepalliskaalal: Eee... 2/10 ?
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2011. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011.   2011. Icon_minitime30/3/2011, 16:38

20

Autor: Sophie Kinsella
Teos: "Kellel poleks saladusi?"
Lk arv: 368
Lugemisaeg: 29.03.2011
Tagakaanelt: Emma on nagu iga teine tüdruk. Tal on mõned väikesed saladused.
Saladused ema ees:
1. Kaotasin oma süütuse tühjas magamistoas Danny Nussbaumile, kui ema ja isa alumisel korrusel Ben Huri vaatasid.
... poiss-sõbra ees:
2. Ma kannan suurust kaksteist. Mitte kaheksa, nagu Connor arvab.
3. Olen alati arvanud, et Connor meenutab natuke Keni. Barbie Keni.
... kolleegide ees:
4. Kui Artemis mind tõsiselt ärritab, kastan tema toataime apelsinimahlaga. (Mida juhtub peaaegu iga päev)
5. See olin mina, kes tookord koopiamasina umbe ajas. Tegelikult iga kord.
...saladused, misa ta ei jaga kellegagi maailmas:
6. Mu stringid teevad haiget.
7. Võltsisin oma CV-s matememaatika tasemeeksami hinnet.
8. Mul pole aimugi, mida NATO tähendab. Või isasi see üldse on...
... kuni ta need kõik lennukis võhivõõrale välja laob. Vähemalt pidas ta meest võõraks...
Mis mina arvan: See on nii geniaalne raamat lihtsalt, ühel hetkel naeran südamest ja järgmisel hetkel juba pisarad voolavad (olgu, ma olen veidike emotsionaalnenäitsik ka). Lihtsalt super naistekas/sopakas. Very Happy
Kümnepalliskaalal: 9/10
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2011. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011.   2011. Icon_minitime30/3/2011, 16:42

20 raamatut võrdub minu puhul 5641 leheküljega.
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2011. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011.   2011. Icon_minitime5/4/2011, 16:35

21

Autor: Moliere
Teos: "Tartuffe ehk petis" (kogumikust näidendid)
LK arv: 102
Kohustuslik kirjandus
Lugemisaeg: 27.03.2011
Tagakaanelt: Tühjus.
Mis mina arvan: Näidendit oli tegelikult päris tore lugeda ja selline mõnus tunne tekkis, et oi, tänapäeval on ka ju sarnasusi oli ka muidugi täitsa normaalne.
Kümnepalliskaalal: Tubli 7 tuleb ära küll kuigi kohustusliku ei tahaks hinnata.


22

Autor: Richelle Mead
Teos: "Vampiiride akadeemia" (1.raamat)
Lk arv: 311
Lugemisaeg: 31.03.2011-01.04.2011
Tagakaanelt: Püha Vladimiri Vampiiride Akadeemia pole tavaline internaatkool. See on salajane koht, kus vampiiridele õpetatakse võlukunsti ja teismelistele poolinimestele - vampiiride kaitsmist. Rose Hathaway on dampiir, oma parima sõbra Lissa, moroi vampiiriprintsessi, ihukaitsja. Nad on mõnda aega jooksus olnud, kuid nüüd tagasi toodud Püha Vladimiri kooli - just sellesse kohta, kus neid ähvardav oht on kõige suurem Rose ja Lissa tõmmatakse keelatud armuloosse, Akadeemia halastamatusse seltsiellu ja sõnulkirjeldamatutesse öistesse rituaalidesse. Kuid nad peavad olema ettevaatlikud, et strigoid - kõige verejanulisemad ja ülimalt ohtlikud vampiirid - ei saaks Lissat igaveseks muuta üheks endi hulgast.
Mis mina arvan: Polnud sellel nii viga midagi. Väga meeldis see, et oli tuldud uue versiooniga vampiiridest (kuigi ma eelistan seda kõige algsemat, polnud sellel ka viga midagi) ja nende kaitsjatest. Veidike selline tavaline noortekas oli aga polnud hullu, täitsa tore ja vahepeal pakkus piisavalt naerupahvakaid.
Kümnepalliskaalal: 8/10


23

Autor: Ann Brashares
Teos: "Girls in Pants : The Third Summer of the Sisterhood"
Lk arv: 375
Lugemisaeg: 02.04.2011-03.04.2011
Tagakaanelt: It's the summer before the sisterhood departs for college... their last real summer together before they head off to start their grown-up lives. It's the time when Lena, Tibby, Bridget, and Carmen need their Pants the most.
Mis mina arvan: Autor oli vist ära väsinud, kuigi seal oli eelmistele raamatutele iseloomulikku huumorit, oli seal tunda ka kerget väsimust. Mitte nii väga kurbust kuid siiski. Ja noh, muidugi need tüdrukud olid ju suureks kasvanud võrreldes esimese raamatuga aga ikkagi. Liialt oli kuidagi.. imelik.
Kümnepalliskaalal: 7/10



24

Autor: Charlaine Harris
Teos: "Dead to the world"
Lk arv: 321
Lugemisaeg: 03.04.2011 - 05.04.2011
Tagakaanelt:
Sookie Stackhouse is a coctail waitress in Bon Temps, Louisiana. She's pretty. She does her job well. But she has only a few close friends, because not everyone appreciates Sookie's gift: she can read minds. That's not exactly every man's idea of date bait - unless they're undead; vampires and the like can be though to read. And that's just the kind of guy Sookie's been looking for. Maybe that's why, when she comes across a naked vampire on the way home from work, she doesn't just drive by. He hasn't got a clue who he is, but Sookie has: Eric looks just as scary and sexy - and dead - as the day she met him. But now he has amnesia, he's sweet, vulnerable, and in need of Sookie's help - because whoever took his memory now wnats his life.
Sookie's investigation into what's going on leads her into a battle between witches, vampires and werewolves. But there could be even greater danger - to Sookie's heart - because the kinder, gentler Eric is very hard to resist.
Mis mina arvan: Ma hakkan tõesti vaikselt arusaama selle asja fenomenist. Täiesti loetav on ning kui seda koolis tundide ajal lugeda, siis tuleb loota, et seal väga suurt nalja kohta pole, sest mitu korda ähvardas mind tundides suur soov naermapursata.
Kümnepalliskaalal: 9/10


Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2011. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011.   2011. Icon_minitime7/4/2011, 18:13

25

Autor: Dorothy Koomson
Teos: "My Best Friend's Girl"
Lk arv: 448
Lugemisaeg: 05.04.2011-07.04.2011
Tagakaanelt: How far would you go for the best friend who broke your heart? This internationally bestselling novel tells an enchanting tale of life’s most unpredictable loves and heartaches, and the unforgettable bond between a single woman and an extraordinary five-year-old girl. From the moment they met in college, best friends Adele Brannon and Kamryn Matika thought nothing could come between them—until Adele did the unthinkable and slept with Kamryn’s fiancé, Nate. Now, after years of silence, the two women are reuniting, and Adele has a stunning request for her old friend: she wants Kamryn to adopt her five-year-old daughter, Tegan.
Besides the difference in skin color—many will assume that headstrong, impulsive Kamryn is Tegan’s nanny—there’s the inconvenient truth that Kamryn is wholly unprepared to take care of anyone, especially someone who reminds her so much of Nate. With crises brewing at work and her love life in shambles, can Kamryn somehow become the mother a little girl needs her to be?
In My Best Friend’s Girl, Dorothy Koomson takes us on a warm and wondrous journey through laughter and tears, forgiveness and hope—and the enduring love forged by the unlikeliest of families.
Mis mina arvan: Issand kui hea see oli. Kirjutatud hästi aga see SISU! See sisu oli vaimustav, lihtsasti kirjutatud südant liigutav lugu ja tore on see, et see lõppes õnnelikult. (: Aga see kuidas seal raamatus peategelane kujuneb, muutub, see lihtsalt oli vaimustav. Ja kõige huvitavam oli see, et kui ma seda täna (07.04.2011) koolis lõpuni lugesin, sattus mu klassiõde sellest ka vaimustusse.
Kümnepalliskaalal: 10/10
Tagasi üles Go down
Sponsored content





2011. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011.   2011. Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
2011.
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2Mine lehele : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» 2011
» 2011
» 2011
» 2011 .
» 2011

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Võistlused :: Enim loetud raamatuid aastas :: 2012 :: Marmelaad-
Hüppa: