MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 2011 a. [Spoilerid!]

Go down 
Mine lehele : 1, 2  Next
AutorTeade
black
Sugar
black


Female Postituste arv : 1492
Age : 28
Asukoht : Tallinn.

2011 a. [Spoilerid!] Empty
PostitaminePealkiri: 2011 a. [Spoilerid!]   2011 a. [Spoilerid!] Icon_minitime30/1/2011, 20:08

Lihtsalt enda jaoks. Nii kergem hinnata. (:

10 p. - väga hea => Super ! Sisu oli hea, oli emotsiooni, loeks pmst igal ajal uuesti. Kõik oli hästi, ja kui isegi mingi pisike asi häiris, siis muu tegi sajaga tagasi selle. Lihtsalt luv. ;d
8-9 p. - peaaegu => Niiiiiiii hea. Aga see Miski jäi puudu.. aga pmst ikkagi Niii niii niiiii hea. Kui kiskus pisara välja/ajas palju naerma, siis alla 8 ei pane.
6­-7 p. - ­hea => Meeldis. Mõnus ajaviide, võib-olla isegi loeks mõnikord uuesti. Mõni asi jäi siiski häirima.
3-­5 p. - rahuldav. => Nojamh. Ei visanud raamatut kohe käest, aga eriti lugema ka ei kutsunud. Samas oli paar nalja või emotsionaalset/normaasemat kohta vms. Siiski pigem halva poolne, uuesti ei loeks.
1­-2 p. - mitterahuldav. => Jube. Ei soovita kellelgi seda raamatut kättegi võtta. Lihtsalt katastroofiline. Sisu mõttetu/igav, kirjutamise stiil ei meeldinud jnejne. Ehk siis minujaoks täiesti kaotatud aeg.


Aga siit siis raamatud:



1.

Pealkiri: Läänerindel muutuseta
Autor: E.M. Remarque
Originaal: Im Westen nichts Neues
Lk'de arv: 208
*kohustuslik kirjandus

2011 a. [Spoilerid!] 393

Sisu:
«See raamat ärgu olgu süüdistus ega ülestunnistus. Ta olgu üksnes katse jutustada ühest põlvkonnast, kelle sõda hävitas – isegi siis, kui ta pääses tema granaatide käest,» kirjutas raamatu autor oma sõjaromaani algusesse.

«Läänerindel muutuseta» on kindlasti üks ajaloo kuulsamaid sõjavastaseid romaane. See on ühe «tundmatu sõduri» jutustus Flandria kaevikutest Esimese maailmasõja päevilt, milles kajastuvad sõjaaja koledused, elu tule all, lõputu ootamine kaevikutes ja võõrdumine kodustest.

Kuigi sõdurite mällu talletuvad ka mõned eredamad sündmused, ei ole selles loos siiski heroismi ega seiklusvaimu, vaid ainult sügav reedetuse ja kibestumuse tunne, mis varjutab iga sõja läbi teinud põlvkonna elu.

Lõigud:
-

Lugesin: jaanuaris

Hinnang: 9.9/10



Viimati muutis seda black (6/3/2011, 22:52). Kokku muudetud 3 korda
Tagasi üles Go down
black
Sugar
black


Female Postituste arv : 1492
Age : 28
Asukoht : Tallinn.

2011 a. [Spoilerid!] Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 a. [Spoilerid!]   2011 a. [Spoilerid!] Icon_minitime31/1/2011, 19:56

2.

Pealkiri: Põgeneja
Autor: David Pascoe
Originaal: Fox on the run
Lk'de arv: 302

2011 a. [Spoilerid!] 818

Sisu:
Kate Randalli kahtlustatakse oma armsama tapmises. Kuigi neiu kinnitab oma süütust, teda ei usuta. Ja nii ta nüüd põgeneb… Varjanud end Cornwalli kõledates koobastes ja maganud Londoni räpastel tänavatel, peab Kate oma süütuse tõestamiseks võtma suuri riske, sest uurija George Webb on otsustanud neiu õigusemõistmise ette tuua.. Webb usub, et Kate pussitas armsamat kirgliku tüli käigus ning et juhtum on selge ja lõpetatud.
Robert Corso on palgatud mõjuvõimsate inimeste poolt, kel on vaja, et Kate vaikiks. Mehe ülesandeks on leida Kate koos tõenditega, hävitada need ja seejärel ka naine. Mees teab, kuidas seda teha. Ta oskab panna inimesi end usaldama… isegi armastama.

Lõigud:
-

Lugesin: jaanuar - veebruar

Hinnang: 5/10

Tagasi üles Go down
black
Sugar
black


Female Postituste arv : 1492
Age : 28
Asukoht : Tallinn.

2011 a. [Spoilerid!] Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 a. [Spoilerid!]   2011 a. [Spoilerid!] Icon_minitime8/2/2011, 20:29

3.

Pealkiri: Kas mäletate mind?
Autor: Sophie Kinsella
Originaal: Remember Me?
Lk'de arv: 383

2011 a. [Spoilerid!] 500

Sisu:
Lexi ärkab haiglavoodis pärast autoavariid ja mõtleb, et on 2004. aasta ja et ta on puseriti hammastega 25-aastane naine, kes elab kohutavat armuelu. Kuid oma jahmatuseks saab ta teada, et käes on 2007. aasta – et ta on 28-aastane, et tal on ilusad hambad, et ta on osakonnajuhataja – ja et ta on abielus! Hea välimusega miljonäriga! Kuidas küll õnnestus tal jõuda sellisesse unelmate ellu?!

Lexi ei suuda uskuda oma õnne – eriti siis, kui näeb oma suurepärast uut kodu. Ta on kindel, et ta abielu hakkab toimima suurepäraselt pärast seda, kui ta on oma mehega uuesti tutvunud. Mees on koostanud "abielu käsiraamatu", mis peaks sellele kaasa aitama.

Ent kui ta saab oma uuest minast rohkem teada, ilmuvad täiuslikku ellu mõrad. Kõik ta vanad sõbrad vihkavad teda. Ta töökohale heidab silma konkurent. Seejärel osutub seksikas, sasipäine kutt kellekski... ja lõhkeb uus pomm.

Lõigud:
-

Lugesin: veebruar

Hinnang: 9.5/10

Tagasi üles Go down
black
Sugar
black


Female Postituste arv : 1492
Age : 28
Asukoht : Tallinn.

2011 a. [Spoilerid!] Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 a. [Spoilerid!]   2011 a. [Spoilerid!] Icon_minitime14/2/2011, 17:33

4.

Pealkiri: Süütunne
Autor: Nicholas Sparks
Originaal: The Rescue
Lk'de arv: 304

2011 a. [Spoilerid!] 879

Sisu:
Raamatututvustajad kutsuvad Nicholas Sparksi ''tänapäeva saatusliku armastuse lugude meistriks'', tema fenomenaalsed menuraamatud ''The Notebook'' (''Päevaraamat''), ''Message in a Bottle'' (''Kiri pudelis'') ja ''A Walk to Remember'' on teinud temast ühe ameerika armastatuima jutuvestja.
Selles töös jutustab Sparks loo pühendumisest ja emaarmastusest, aga ka kahe inimese vahelisest suurest kirest ja keerukatest inimsuhetest.

Lõigud:
-

Lugesin: veebruar

Hinnang: 7/10



Viimati muutis seda black (1/4/2011, 16:38). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
black
Sugar
black


Female Postituste arv : 1492
Age : 28
Asukoht : Tallinn.

2011 a. [Spoilerid!] Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 a. [Spoilerid!]   2011 a. [Spoilerid!] Icon_minitime18/2/2011, 23:40

5.

Pealkiri: Kiri pudelis
Autor: Nicholas Sparks
Originaal: Message In a Bottle
Lk'de arv: 312

2011 a. [Spoilerid!] 447

Sisu:
Soojal suveõhtul merre pillatud pudelis oli kiri, mis muutis igaveseks kahe inimese elu. …Rannal kõndides märkab Theresa, üksi poega kasvatav ema, pooleldi liiva mattunud pudelit. Selle üles võtnud, näeb ta hämmeldunult kirja, mille ta välja kougib ja lugema hakkab. "Mu kalleim Catherine," algab kiri. "Ma tunnen Sinust nii väga puudust, mu kallis, ja täna on see kõik eriti raske, sest lained laulavad mulle oma laulu ja see on meie elust kahekesi koos…" Theresale, kes on romantika suhtes sellest ajast peale kui eksabikaasa ta usaldust kurjasti kasutas, väga ettevaatlik olnud, püstitab see kiri erutavaid küsimusi. Kes on need Garrett ja Catherine? Kus on nad praegu? Milline on nende lugu? Saladuslikkusest haaratud ja arusaamatuist tunnetest kaasa kistud, alustab Theresa otsinguid, mis viivad teda päikeselisse rannikulinna ning ootamatutesse olukordadesse…«Kiri pudelis» viib lugeja otsima tõde ühe mehe ja tema mälestuste kohta ning tuletab meile kõigile meelde, kui ääretult habras ja samal ajal tohutult tugev on armastus.

Lõigud:
"Luba, ma kordan selle üle, et näha, kas ma õigesti aru sain. Tahad truud, veetlevat, kena, pisut üle kolmekümnest meest, kes oleks intelligentne, romantiline ja sportlik. Ja ta peaks Keviniga lävida oskama. Ons nii?"
"Said aru."
"Noh, vähemasti pole sa eriti nõudlik."

Lk 22

Lugesin: veebruaris

Hinnang: 7.9/10

Tagasi üles Go down
black
Sugar
black


Female Postituste arv : 1492
Age : 28
Asukoht : Tallinn.

2011 a. [Spoilerid!] Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 a. [Spoilerid!]   2011 a. [Spoilerid!] Icon_minitime24/2/2011, 21:45

6.

Pealkiri: Ööd Rodanthe'is
Autor: Nicholas Sparks
Originaal: Nights in Rodanthe
Lk'de arv: 222

2011 a. [Spoilerid!] 693

Sisu:
New York Timesi müüduim autor Nicholas Sparks on kirjutanud liigutava loo lootusest ja rõõmust, ohverdusest ja andestusest - leebe meeldetuletuse, et armastus võib meid tabada igas eas, igal ajal ning sageli siis, kui me seda kõige vähem ootame.
Neljakümne viie aastane Adrienne Willis peab kogu oma elu ümber mõtestama, kui abikaasa ta noorema naise pärast hülgab. Südamevalust vaevatud ja soovist omaette olla, põgeneb ta nädalavahetuseks väikesesse rannalinna Rodanthe'i Põhja-Carolinas, et seal sõbratari võõrastemaja valvata.
Ähvardava tormi lähenedes mõistab naine, et kena nädalavahetus jääb ära, kuni võõrastemajja saabub külaline Paul Flanner. Viiekümne nelja aastane Paul on just müünud oma arstipraksise ja tulnud Rodanthe'i enda purunenud minevikule lunastust otsima. Tormi puhkedes leiavad kaks haavatud inimest teineteist ja lohutust ning üks nädalavahetus tekitab tunded, mis saadavad neid elu lõpuni.

Lõigud:
-

Lugesin: veebruaris

Hinnang: 7.9/10



Viimati muutis seda black (6/3/2011, 22:56). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
black
Sugar
black


Female Postituste arv : 1492
Age : 28
Asukoht : Tallinn.

2011 a. [Spoilerid!] Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 a. [Spoilerid!]   2011 a. [Spoilerid!] Icon_minitime5/3/2011, 23:51

7.

Pealkiri: Koletu
Autor: Alex Flinn
Originaal: Beastly
Lk'de arv: 304

2011 a. [Spoilerid!] 330

Sisu:
Ma olen koletis.
Koletis. Mitte päris hunt või karu, gorilla või koer, aga siiski mingi kohutav uus elukas, kes kõnnib kahel jalal. Olend, kellel on kihvad ja küünised ja kes on üleni karvane. Ma olen elajas.
Te arvate, et ma räägin muinasjutust? Kaugel sellest. Ma olen New Yorgis. Praegu. See pole mingi väärareng ega haigus. Ja ma jään igavesti selliseks, rikutuks, kui mul just ei õnnestu seda needust murda. Jah, needust, seda needust, mille pani mulle nõid emakeele tunnist. Miks muutis ta mu koletiseks, kes end päeval peidab ja öösel ringi luusib? Ma räägin teile. Ma jutustan teile, kuidas ma olin Kyle Kingsbury, kutt, keda kõik kadestasid, rikas, täiusliku välimuse ja täiusliku eluga. Ja siis jutustan ma teile, kuidas ma muutusin täielikuks ... koletuks.

Lõigud:
Ma sain selle küüraka raamatu läbi (kõik surid ära) ja lugesin parajasti "Ooperifantoomi". Raamatus, erinevalt Adrew Lloyd Webberi totakast muusikaliversioonist, ei olnud fantoom valestimõistetud romantiline luuser. Ta oli mõrvar, kes terroriseeris aastaid ooperimaja, kuni röövis noore lauljanna ja püüdis sundida teda ennast armastama.
Lk 126

"Vaata, pime on läbinägelik. Sa võid seda mitte uskuda. See on tõsi."
Lk 130

Ta naeratas.
"Ma mõistan, Adrian. Ma tean, mida tähendab üksildus. Ma olen kogu elu üksildane olnud, kuni..." Ta vaikis.
"Kuni milleni?" küsisin mina.
"Ei midagi. Mul läks meelest, mida ma öelda tahtsin."
Ma naeratasin.

Lk 221

"..Ma ei näinud teda enam kunagi."
Ta näis nii õnnetu ja ma mõtlesin, kuidas ma oleksin tema üle naernud, kui ta oleks esmaspäeval mind selle vana ja katkise roosi eest tänama tulnud. Ma oleksin talle näkku naernud. Esimest korda oli mul hea meel, et ma polnud sel esmaspäeval kooli läinud.

Lk 223

"Miks sa seda arvad? Teil on nii hästi läinud. Meil on tunnis tore ja ma tajun, et teie vahel on mingi keemia."
"Sellepärast, et meil oli keemia tund.."

Lk 225

Ta naeratab. "Kus mu kleit siis on?"
Ma vaatan mujale. "Minu toas, mu madratsi all."
Ta vaatab mind naljakalt. "Miks see seal peaks olema? Kas sa Kandsid seda? Kas sa Sellepärast ei tahagi, et ma selle selga paneksin?" Ta teeb nalja, aga ikkagi..
"Ei,"

Lk 301

Lugesin: 3-4. märts

Hinnang: 9/10

Tagasi üles Go down
black
Sugar
black


Female Postituste arv : 1492
Age : 28
Asukoht : Tallinn.

2011 a. [Spoilerid!] Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 a. [Spoilerid!]   2011 a. [Spoilerid!] Icon_minitime6/3/2011, 20:13

8.

Pealkiri: Vampiiripäevikud: Äratus
Autor: L. J. Smith
Originaal: The Vampire Diaries: Awakening.
Lk'de arv: 238

2011 a. [Spoilerid!] 925

Sisu:
Elena on imekaunis ja populaarne keskkoolitüdruk, kes saab iga poisi, keda ta vaid soovib. Stefan on sünge ja müstiline noormees, kes proovib meeleheitlikult võidelda oma ihaga Elena vastu... seda tüdruku enda pärast. Ja Damon on seksikas ja ohtlik, ning teda kihutab tagant soov kätte maksta Stefanile ? oma vennale, kes ta kunagi reetis. Elena avastab, et teda tõmbab mõlema venna poole. Kumma kasuks langeb tema valik selles surmavas armastuskolmnurgas?
„Vampiiripäevikud: äratus“ on L. J. Smithi romaanisarja esimene osa, mille põhjal valmis 2009. aastal ka praeguseks ülipopulaarseks saanud samanimeline telesari.

Lõigud:
-

Lugesin: märtsis

Hinnang: 6/10

Tagasi üles Go down
black
Sugar
black


Female Postituste arv : 1492
Age : 28
Asukoht : Tallinn.

2011 a. [Spoilerid!] Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 a. [Spoilerid!]   2011 a. [Spoilerid!] Icon_minitime7/3/2011, 21:50

9.

Pealkiri: Bree Tanneri lühike teine elu
Autor: Stephenie Meyer
Originaal: Short Second Life of Bree Tanner: An Eclipse Novella
Lk'de arv: 173

2011 a. [Spoilerid!] 217

Sisu:
Bree Tanneriga kohtusid “Videviku” saaga lugejad Stephenie Meyeri romaanis “Päikesevarjutus”. Bree Tanner vaevu mäletab elu enne oma tavatult võimsaid aistinguid, üliinimlikke reflekse ja pidurdamatut jõudu. Elu enne lakkamatut verejanu? Elu enne seda, kui temast sai vampiir. Bree teab, et kooselu teiste verinoortega on ohtlik ja järgida tuleb paljusid reegleid: valva oma seljatagust, jää märkamatuks ja ennekõike: ole päikesetõusuks kodus või sure. Üht ta aga ei tea: tema surematu-elu läheneb kiiresti lõpule. Bree leiab ootamatu sõbra verinoores vampiiris Diegos, kes, nagu Breegi, tunneb huvi nende salapärase looja vastu, keda nemad teavad vaid temana. Nad taipavad, et verinoored on kõigest etturid mängus, mis on ulatuslikum, kui nad aimatagi oskasid, ning Bree ja Diego peavad valima, kelle poolt olla ja keda usaldada. Aga kui kõik, mida vampiiride kohta tead, põhineb valedel, kuidas siis tõeni jõuda? Stephenie Meyer jutustab muserdava loo hädaohust, salapärast ja romantikast ning verinoortest, kes valmistuvad ründama Bella Swani ja Culleneid, ning nende kokkupõrkele järgnenud unustamatust lõpust.

Lõigud:
-

Lugesin: märtsis

Hinnang: 10/10

Tagasi üles Go down
black
Sugar
black


Female Postituste arv : 1492
Age : 28
Asukoht : Tallinn.

2011 a. [Spoilerid!] Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 a. [Spoilerid!]   2011 a. [Spoilerid!] Icon_minitime1/4/2011, 16:37

10.

Pealkiri: Värin
Autor: Maggie Stiefvater
Originaal: Shiver
Lk'de arv: 415

2011 a. [Spoilerid!] 706

Sisu:
Grace on aastaid vaadanud oma maja taga metsas elavaid hunte. Üks kollaste silmadega hunt vaatab alati vastu. Ta tundub Grace´ile väga tuttav, aga tüdruk ei taipa, miks. Samil on kaks elu. Hundina pakub ta sõnatut seltsi tüdrukule, keda armastab. Inimesena ei julge ta armastatule kunagi läheneda ... kuni praeguseni.

Kui Grace´i ja Sami armastus ilmsiks tuleb, peavad mõlemad võitlema, et Sam jääks inimeseks, mitte hundiks. Kuid see tähendab, et neil tuleb silmitsi seista armilise mineviku, hapra oleviku ja võimatuna näiva tulevikuga.

Lõigud:
-

Lugesin: märtsis

Hinnang: 8/10

Tagasi üles Go down
black
Sugar
black


Female Postituste arv : 1492
Age : 28
Asukoht : Tallinn.

2011 a. [Spoilerid!] Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 a. [Spoilerid!]   2011 a. [Spoilerid!] Icon_minitime1/4/2011, 16:41

10 raamatut: 2861 lk'd.
Tagasi üles Go down
black
Sugar
black


Female Postituste arv : 1492
Age : 28
Asukoht : Tallinn.

2011 a. [Spoilerid!] Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 a. [Spoilerid!]   2011 a. [Spoilerid!] Icon_minitime1/4/2011, 16:44

11.

Pealkiri: Wikmani poisid
Autor: Jaan Kross
Originaal: ^^
Lk'de arv: 536
*kohustuslik kirjandus

2011 a. [Spoilerid!] 202

Sisu:
Kirjaniku kümnes romaan, autobiograafiliste sugemetega teos, seekord kooliromaan, mis näitab lõiku ühe põlvkonna saamisloost ja saatusest.

Lõigud:
-

Lugesin: aprillis põhiliselt

Hinnang: 8/10

Tagasi üles Go down
black
Sugar
black


Female Postituste arv : 1492
Age : 28
Asukoht : Tallinn.

2011 a. [Spoilerid!] Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 a. [Spoilerid!]   2011 a. [Spoilerid!] Icon_minitime11/4/2011, 17:57

12.

Pealkiri: 13 põhjust
Autor: Jay Asher
Originaal: Thirteen Reasons Why
Lk'de arv: 278

2011 a. [Spoilerid!] 637

Sisu:
Clay Jensen jõuab koolist koju ning avastab, et talle on saabunud postipakk, milles on kassetilindid. Need on salvestanud Hannah Baker, tema klassiõde ja kiindumuse objekt. Kaks nädalat tagasi tegi Hannah enesetapu. Hannahi hääl räägib lintidel, et on kolmteist põhjust, miks ta otsustas end tappa. Üks neist põhjustest on Clay. Kui ta lindi lõpuni kuulab, saab ta teada, miks. Clay kuulab, mida Hannahil on öelda, ning see muudab tema elu igaveseks.

"Kolmteist põhjust" on Jay Asheri esimene romaan. See sai ilmudes kiiresti populaarseks ning võitis üle kümne noortekirjanduse preemia.

Jay Asheri esimese noorteromaani 13 põhjust lugejaid tuleks hoiatada: nii raskesti loetavat menukit pole enne nähtud. See võib kõlada kriitiliselt, ent õigupoolest on tegu komplimendiga, kuna raamat jutustab ühe enesetapu järellainetustest ning Asheri suutlikkus kujutada mahajäänud inimese ängistust on tõeliselt tähelepanuväärne. - Book Page

Lõigud:
-

Lugesin: 2 päeva.

Hinnang: 10/10

Tagasi üles Go down
black
Sugar
black


Female Postituste arv : 1492
Age : 28
Asukoht : Tallinn.

2011 a. [Spoilerid!] Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 a. [Spoilerid!]   2011 a. [Spoilerid!] Icon_minitime22/4/2011, 21:10

13.

Pealkiri: Mustad haarmed
Autor: Sam Enthoven
Originaal: Black Tattoo
Lk'de arv: 461

2011 a. [Spoilerid!] 833

Sisu:
"Mustad haarmed" on ulmepõnevik kolmest teismelisest, kes asuvad päästma universumi. Roosk – deemon, kes on olnud tuhandeid aastaid maa peale vangistatud – on põgenema pääsenud ning iidne Une vennaskond peab peatama deemoni enne, kui too jõuab põrgusse ja äratab draakoni.
Noor tüdruk Esme on vennaskonna viimane liige. Ta on treeninud Roosa tabamiseks terve oma elu. Kuid sellest on vähe. Appi tulevad Charlie, kes avastab endas üliinimlikud võimed ja tema sõber Jack, kellel kõik alati untsu kipub minema. Sellest kolmikust sõltub kogu universumi tulevik.

Raamatu autor Sam Enthoven (1975) elab Põhja-Londonis. Ta on õppinud inglise kirjandust Manchesteri ülikoolis ning enne "Mustade haarmete" (The Black Tattoo) ilmumist töötas ta kümme aastat raamatukaupmehena.

Lõigud:
Oh ei.
Korraga märkas ta, et kõik vaatasid teda. Ta oli seda valjult öelnud.
"Sõbersulvä?"
"Jaa-ah" suutis ta öelda.
"Noh, ära solvu, semu," lausus Jagmat, "aga ma loodan, et ta on parem, kui sina."

Lk 244

"Jumal küll, Sandra," ütles Mr Farnsworth viimaks, tõstes pead, et naisele otsa vaadata. Tema silmad olid punased ja paistes. "Mis siis, kui ta on teinud midagi rumalat? Mida ma küll teen? Ta võiks lihtsalt helistada."
"Ma tean," ütles naine kannatlikult. "Ma tean."
Kuid Charlie ei kuulnud seda. Ta oli juba ammu läinud.

Lk 320

Lugesin: aprillis

Hinnang: 5/10

Tagasi üles Go down
black
Sugar
black


Female Postituste arv : 1492
Age : 28
Asukoht : Tallinn.

2011 a. [Spoilerid!] Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 a. [Spoilerid!]   2011 a. [Spoilerid!] Icon_minitime2/5/2011, 19:29

14.

Pealkiri: Neelatud
Autor: Simon Holt
Originaal: The Devouring
Lk'de arv: 208

2011 a. [Spoilerid!] 076

Sisu:
Neeljad:
Kurjad deemonlikud olendid,
kes võtavad inimkeha üle võimust Kahjaööl,
talvise pööripäeva süngeimal tunnil.

Kui Reggie loeb salapärasest vanast päevikust neeljate kohta, peab ta neid vaid anonüümse nõdrameelse vaimusünnitiseks. Kuid kui ta väikevend Henry hakkab veidralt käituma, on selge, et need olendid eksisteerivad ka väljaspool hullumeelse naise kujutlusvõimet, ning Reggie saab teada, mis juhtub siis, kui hirmudest saab tõelisus.

Oma lähedaste päästmiseks peab Reggie õppima, kuidas luupainajate maailmas ellu jääda. Suudab ta alla neelata oma hirmud, enne kui need neelavad tema?

«Neelatud» on haarav õuduslugu, mis paneb su mõtlema: mis siis, kui sinu suurimatest kartustest saab tegelikkus? Kui sinu suurimad hirmud seisavad su ees, et sind hävitada, neelata...

Lõigud:
-

Lugesin: aprillis

Hinnang: 10/10

Tagasi üles Go down
black
Sugar
black


Female Postituste arv : 1492
Age : 28
Asukoht : Tallinn.

2011 a. [Spoilerid!] Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 a. [Spoilerid!]   2011 a. [Spoilerid!] Icon_minitime6/5/2011, 23:58

15.

Pealkiri: Sünge jumalus
Autor: Bree Despain
Originaal: The Dark Divine
Lk'de arv: 317

2011 a. [Spoilerid!] 633

Sisu:
Daniel vaatas minu poole. Tema tumedad silmad uurisid mu nägu. Midagi oli neis liigagi tuttavates silmades teisiti. Ehk oli see viis, kuidas tänavalaterna oran¾ikas valgus tema pupillides vastu kumas. Või see, kuidas ta ainiti, kordagi pilgutamata, vaatas. Tema silmis peegeldus… nälg.

Väikelinna pastori tütar Grace Divine teadis alati, et sel ööl, kui Daniel Kalbi kadus ja tüdruku vend Jude verisena koju tuli, juhtus midagi kohutavat. Nüüd on Daniel tagasi ja Grace peab valima: kas alistuda üha kasvavale armastusele Danieli vastu või jääda ustavaks oma vennale. Kui Grace Danieliga lähedasemaks saab, kuuleb ta, mis päriselt tol saladuslikul ööl juhtus. Ta peab päästma need, keda armastab. Aga selle hind võib tema jaoks olla liiga kõrge.

"See raamat on kõike, mida ma healt raamatult ootan: paha poiss, keeruline armastuslugu ja põnev müsteerium. Süngelt koomiline ja üllatav."
Becca Fitzpatrick, rahvusvahelise menuki "Salajane" autor.

Lõigud:
-

Lugesin: 2-3 päeva

Hinnang: 6/10



Viimati muutis seda black (20/8/2011, 05:28). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles Go down
black
Sugar
black


Female Postituste arv : 1492
Age : 28
Asukoht : Tallinn.

2011 a. [Spoilerid!] Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 a. [Spoilerid!]   2011 a. [Spoilerid!] Icon_minitime22/5/2011, 15:15

16.

Pealkiri: Vanamees ja meri
Autor: Ernest Hemingway
Originaal: The Old Man And The Sea
Lk'de arv: 105
*kohustuslik kirjandus

2011 a. [Spoilerid!] 765

Sisu:
"Vanamees ja meri", Hemingway tuntuim teos, ilmus esimest korda 1952. aastal ning tõi autorile Pulitzeri auhinna; kindlasti oli sellel raamatul oma osa ka Hemingwayle Nobeli auhinna määramisel. Algselt oli autoril suurejooneline plaan kirjutada mahukas triloogia ehk suurromaan mere, õhu ja maa elementide taustal. Paraku jäid teised romaanid üksnes kirjaniku kujutlusse, paberile jõudis üksnes nn mereromaan.
Ehkki pealtnäha on tegu lihtsakoelise looga vana kaluri kalapüügiretkest, mis kujuneb tõsiseks emotsionaalseks katsumuseks, on "Vanamees ja meri" tegelikkuses rikas teos, mille sisemine keerukus iseloomustab suurt kirjandust. Hemingway armastab retoorikat ning apelleerib tihti lugeja tunnetele, sentimentaalsusele.
1954. aastal on ta seletanud: "Ma püüdsin kujutada reaalset vanameest, reaalset poissi, reaalset merd ja reaalset kala, ja reaalseid haisid. Aga minu kujutatud elutruuduses ning ehtsuses tähendavad nad ka palju muud." Tõsi ta on: tegu on mitmeplaanilise ja mitmetähendusliku mõistujutuga, kus kujutatakse inimest, alistamatut kaotajat, oma eluvõitluses, samuti aga ka inimese ja looduse igipõlist vastandlikkust ja samal ajal ka ühtekuuluvust.

Lõigud:
-

Lugesin: mais

Hinnang: 2/10



Viimati muutis seda black (17/6/2011, 14:00). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
black
Sugar
black


Female Postituste arv : 1492
Age : 28
Asukoht : Tallinn.

2011 a. [Spoilerid!] Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 a. [Spoilerid!]   2011 a. [Spoilerid!] Icon_minitime7/6/2011, 14:09

17.

Pealkiri: Piraatpruut
Autor: Shannon Drake
Originaal: The Pirate Bride
Lk'de arv: 352

2011 a. [Spoilerid!] 502

Sisu:
Need, kes on kogenud Robert Punase raevu, ei aima iial piraadi saladust – Robert Punane on meheks maskeerunud naine. Ent kuigi tema kiire mõõga vahe tera on teinud ta kuulsaks maakaardi kõige kaugemates nurkades, on tal ainult üks eesmärk, mille poole püüdleb – maksta kätte oma eluaegsele vaenlasele Blair Colmile, kelle kätel on paljude süütute veri. Sattunud möllavas tormis tühjale saarele koos nägusa Logan Haggertyga avastab ta vastupandamatu kapteni käte vahel peagi oma naiselikkuse. Ent paradiisitaevast tumestab nende ühise vaenlase ilmumine. Nüüd peavad nad kahekesi kokku võtma kogu oma jõu ja kavaluse, et saatanlikust Colmist jagu saada ja kaitsta palavat armastust, mis nende vahel on tärganud.

Lõigud:
-

Lugesin: mais

Hinnang: 6/10



Viimati muutis seda black (20/8/2011, 05:29). Kokku muudetud 3 korda
Tagasi üles Go down
black
Sugar
black


Female Postituste arv : 1492
Age : 28
Asukoht : Tallinn.

2011 a. [Spoilerid!] Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 a. [Spoilerid!]   2011 a. [Spoilerid!] Icon_minitime7/6/2011, 14:11

18.

Pealkiri: Kuninganna õuedaam
Autor: Shannon Drake
Originaal: The Queen's Lady
Lk'de arv: 375

Sisu:
Ta armastas meest üle kõige... Kas nüüd saab mehest tema timukas? Leedi Gwenyth MacLeod on panustanud oma õnne ja maine ©oti kuninganna Mary aitamisele, et too saaks asuda oma õiguspärasele kohale troonil. Aga tema püüdlused hooletut, trotslikku kuningannat juhendada on viinud erimeelsusele Rowan Grahamiga, lordiga, kes on ohtlikult osav nii armastuses kui ka riigiasjades. Mida enam Gwenyth kahtleb tema kavatsustes, seda vähem suudab mees panna vastu armastusele, mis nende vahel süttib. Nüüd, kui riik on segaduses ja reetmine varjutab iga sammu, kas Gwenythi viimane julge risk viib ta lõpliku reetmiseni – või saatuseni, mis on uhkem, kui ta on iial osanud ette kujutada?

Lõigud:
-

Lugesin: mais

Hinnang: 5/10



Viimati muutis seda black (20/8/2011, 05:30). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
black
Sugar
black


Female Postituste arv : 1492
Age : 28
Asukoht : Tallinn.

2011 a. [Spoilerid!] Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 a. [Spoilerid!]   2011 a. [Spoilerid!] Icon_minitime7/6/2011, 14:23

19.

Pealkiri: Vahet pole
Autor: Hans Olsson
Originaal: Speral Roll
Lk'de arv: 256

2011 a. [Spoilerid!] 026

Sisu:
Johan Alexander käib üheksandas klassis. Ta on üks poistekamba liidreid, mängib korvpalli ja kitarri, on tüdrukute seas populaarne ning elab näiliselt muretut elu. Kuid selle välise muretuse all peitub deemonitest lõhkirebitud isiksus. Sest teda huvitavad teised poisid, mitte tüdrukud. Kuidas ta oma probleemid lahendab? Kas ta julgeb astuda otsustava sammu ning rääkida?

Lõigud:
-

Lugesin: mais

Hinnang: 6/10

Tagasi üles Go down
black
Sugar
black


Female Postituste arv : 1492
Age : 28
Asukoht : Tallinn.

2011 a. [Spoilerid!] Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 a. [Spoilerid!]   2011 a. [Spoilerid!] Icon_minitime13/6/2011, 16:55

20.

Pealkiri: Suve armastus
Autor: Wendy Loggia
Originaal: Summer Love
Lk'de arv: 200

2011 a. [Spoilerid!] 971

Sisu:
Sõbrad alatiseks?
Juba sellest ajast, kui Noah ja Med olid viiesed, on nende perekonnad koos mere ääres suvepuhkust veetnud. Noah naudib sõpruses Megiga kõike - nende hilisõhtuseid vestlusi, rannavolle lahinguid, meeleolukaid matku piki rannikut. Kuid sellel suvel märkab Naoah Megi juures hoopis midagi muud... Näiteks seda, kui ilusaks on tüdruk muutunud. Kuid Noah ei lase äkilisel kiindumusel sõprussuhetele kiilu lüüa... või laseb?

Lõigud:
-

Lugesin: juunis

Hinnang: 7/10

Tagasi üles Go down
black
Sugar
black


Female Postituste arv : 1492
Age : 28
Asukoht : Tallinn.

2011 a. [Spoilerid!] Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 a. [Spoilerid!]   2011 a. [Spoilerid!] Icon_minitime13/6/2011, 17:01

20 raamatut: 5949 (2861+3088)
Tagasi üles Go down
black
Sugar
black


Female Postituste arv : 1492
Age : 28
Asukoht : Tallinn.

2011 a. [Spoilerid!] Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 a. [Spoilerid!]   2011 a. [Spoilerid!] Icon_minitime13/6/2011, 17:04

21.

Pealkiri: Kõik see
Autor: Lynn Mason
Originaal: All That
Lk'de arv: 220

2011 a. [Spoilerid!] 094

Sisu:
Bändi esiklaulja Jason saab alati kõik tüdrukud, keda ta tahab, kuni kohtab Trudy't. Mida enam poiss pingutab, seda tõrjuvam on tüdruk. Poisi lähedasim sõbranna Raina hoiatab Jasonit, et Trudy'st pole midagi head loota, kuid poiss on täiesti oma kinnisidee küüsis. Kuid kas pole tema kinnisideeks vale tüdruk?

Lõigud:
-

Lugesin: juunis

Hinnang: 7/10

Tagasi üles Go down
black
Sugar
black


Female Postituste arv : 1492
Age : 28
Asukoht : Tallinn.

2011 a. [Spoilerid!] Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 a. [Spoilerid!]   2011 a. [Spoilerid!] Icon_minitime16/6/2011, 23:52

22.

Pealkiri: Kuidas elad, Ann?
Autor: Aidi Vallik
Originaal: Kuidas elad, Ann?
Lk'de arv: 202

2011 a. [Spoilerid!] 225

Sisu:
Kolm nädalat 14-aastase Anni elust, mil tegelikkuses ja ta ema päevikus jooksevad rööbiti kaheksakümnendate punkpõlvkonna ning nende laste, praeguste teismeliste probleemid ja täiskasvanuks saamine.

Lõigud:
-

Lugesin: juunis

Hinnang: 10/10

Tagasi üles Go down
black
Sugar
black


Female Postituste arv : 1492
Age : 28
Asukoht : Tallinn.

2011 a. [Spoilerid!] Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 a. [Spoilerid!]   2011 a. [Spoilerid!] Icon_minitime17/6/2011, 13:57

23.

Pealkiri: Ohtlik armas
Autor: Melissa Marr
Originaal: Wicked Lovely
Lk'de arv: 309

2011 a. [Spoilerid!] 733

Sisu:
Reegel number 3: Ära jõllita nähtamatuid haldjaid. Aislinn on alati haldjaid näinud. Need võimsad ja ohtlikud olendid liiguvad nähtamatutena surelike maailmas. Aislinn kardab nende julmust, eriti seda, et nad saavad teada tema Haldjapilgust, ning soovib, et ta oleks nende olemasolu suhtes sama pime kui teised temaealised.

Reegel number 2: Ära vasta nähtamatutele haldjatele. Nüüd on haldjad hakanud teda jälitama. Üks neist, Keenan, kes on üheaegselt nii hirmuäratav kui ka peibutav, üritab temaga rääkida ja küsib küsimusi, millele Aislinn vastata ei julge.

Reegel number 1: Ära kunagi ärata haldjates enda vastu huvi. Aga nüüd on juba liiga hilja. Keenan on Suvekuningas, kes on üheksa sajandit oma kuningannat otsinud. Ilma temata saab suvi ise otsa. Ta on pähe võtnud, et Aislinnist peab iga hinna eest Suvekuninganna saama – hoolimata tüdruku enda plaanidest või soovidest.

Korraga ei kehti enam ükski Aislinni siiani kaitsnud reegel ja kõik on ohus: tema vabadus, tema parim sõber Seth, tema elu, kõik.

Lõigud:
-

Lugesin: juunis

Hinnang: 9/10

Tagasi üles Go down
Sponsored content





2011 a. [Spoilerid!] Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 a. [Spoilerid!]   2011 a. [Spoilerid!] Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
2011 a. [Spoilerid!]
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2Mine lehele : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» 2011
» 2011
» 2011
» 2011 .
» 2011

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Võistlused :: Enim loetud raamatuid aastas :: 2011 :: Emma-
Hüppa: