MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 2012

Go down 
+4
Prince Kirameki
Cilen
CrazyMole
Mezilane
8 posters
Mine lehele : Previous  1, 2, 3
AutorTeade
Mezilane
Pipar
Mezilane


Female Postituste arv : 1381
Age : 25
Asukoht : Eesti

2012 - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 - Page 3 Icon_minitime27/8/2012, 18:35

30. Kasuema
Silvia Rannamaa
2012 - Page 3 Images?q=tbn:ANd9GcTCDrTBeTGjFPRBsOYYfcRBZXD_TP5-zEHEgOg4ru-dCdyypOhEzw

Sisu: Silvia Rannamaa noorsoojutustus ”Kasuema” on järg jutustusele ”Kadri”. Seegi raamat, nagu ka ”Kadri”, on kirjutatud päeviku vormis. Teos käsitleb Kadri käekäiku ja kujunemist internaatkoolis.

Kirjanik suhtub oma peategelasesse mõistvalt ning sooja südamlikkusega, avades tõepäraselt ja ilustamata tütarlapse mõtte- ja tundemaailma. Kadri satub silmitsi elus esinevate probleemide ja vastuoludega, kuid ta suudab oma tõdedele ja tõekspidamistele toetudes iseendaks jääda.

LK: 210 | 10464

Lemmiktegelased: Kadri

Arvamus: Tegelikult oli see mul juba ammuilma läbi loetud, aga lihtsalt ma ei viitsinud raamatuid, mida olen vahepeal lugenud üles panna seega nüüd lõpuks panen ma selle üles. Tegemist oli väga südamliku looga, mis pani minule vahepeal pisara silma.

Punktid: 9/10



31. Koidukuma
Stephenie Meyer
2012 - Page 3 Koidukuma-kaas140900

Sisu: Olla pöördumatult armunud vampiiri tähendab Bella Swani jaoks ohtlikult teravdunud reaalsuses põimunud fantaasiat ja õudusunenägu ühekorraga. Lõõmav kirg Edward Culleni vastu kisub teda ühes, sõprus libahunt Jacob Blacki vastu teises suunas, on Bellal selja taga tormiline aasta täis kiusatust, kaotusi ja püüdlusi jõuda murdepunktini. Tema otsus, kas ühineda sünge, kuid lummava surematute maailmaga või jääda truuks inimese-elule, on muutunud niidiks, mille küljes ripub kummagi hõimu saatus.

Nüüd, kus Bella on oma otsuse teinud, vallanduvad ootamatud sündmused, mis võivad kaasa tuua hoomamatuid tagajärgi. Kas tõesti võivad Bella elu lõimed – mis algasid “Videvikus” ning said segi paisatud ja lõhki kistud “Noorkuus” ja “Päikesevarjutuses” – just nüüd, kus need on viimaks ometi valmis paranema ja kokku kasvama, hoopis igaveseks hävida?

LK: 704 | 11166

Lemmiktegelased: Alice, Jasper, Zafrina (?)

Arvamus: Tegelikult on see ainuke raamat, mis mulle üldse, sellest sarjast meeldib ja seegi ainult meeldib, see pole selline ullalllaaa, vaimustav, nagu näiteks HP, lihtsalt ... raamat.

Punktid: 7/10
Tagasi üles Go down
http://www.wattpad.com/user/MezilaneM
Mezilane
Pipar
Mezilane


Female Postituste arv : 1381
Age : 25
Asukoht : Eesti

2012 - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 - Page 3 Icon_minitime9/9/2012, 10:48

32. Salaring: Riitus
L.J. Smith
2012 - Page 3 R132681

Sisu: Olles sunnitud kolima päikesepaistelisest Californiast süngele Uus-Inglismaale, igatseb Cassie taga oma vana elu. Sellest hoolimata tunneb ta kummalist ühtekuuluvust teismeliste jõugu liikmetega, kes hoiavad hirmuvalitsuse all kogu kooli. Teinud läbi riituse, saab Cassiest aastasadu New Salemit oma kontrolli all hoidnud nõidade grupi liige ja ta satub salaringi, mis on ühtaegu joovastav ja eluohtlik. Ent mõistatuslikku Adamisse armudes tuleb Cassie’l langetada raske valik ning üksainus vale liigutus võib maksta talle elu.

LK: 248 | 11414

Lemmiktegelane(sed): Faye

Arvamus: Esimestel lehekülgedel oli see väga igav minu jaoks, aga hiljem, kui ta Adamiga kohtus siis lugu muutus huvitavamaks. See kivi värk vastu suud oli väga kahtlane. Lihtsalt kummaline ja siis ka peale suudlemist oli lihtsalt väga kahtlane. Need on ka ainukesed kohad, mis mulle ei meeldinud, üleüldiselt hakkas mulle kohe Faye meeldima. See, kuidas ta Cassise suhtus oli küll nõme, aga mulle ta üleüldiselt meeldis. Diana ei meeldinud mulle üldse, perfektne Diana, imeline Diana, väkk! Suurepärastesse inimestesse ma ei usu. Adam ei meeldinud mulle ka üldse, sest TDd eile õhtul kirjutades olin ma juba väljamõelnud ühe tegelase Adamiga ja ma hakkasin teda võrdlema Cassie Adamiga. Ühesõnaga suurepärane see ei olnud, aga heaks raamatuks julgen ma seda nimetada.

Punktid: 7/10
Tagasi üles Go down
http://www.wattpad.com/user/MezilaneM
Mezilane
Pipar
Mezilane


Female Postituste arv : 1381
Age : 25
Asukoht : Eesti

2012 - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 - Page 3 Icon_minitime20/9/2012, 09:00

33. Mina, Mortimer
Brik Rohelend

2012 - Page 3 R058839

Sisu: Mortimer on 23-aastane üliõpilane, kes avastab, et tema senine elu on olnud justkui kli¹eedest koosnev kaardimajake ja kontroll olukordade üle vaid illusioon. Nii saab alguse ärkamine - saabub luupainajalik reaalsus, mis vaheldub absurdimaigulise unenäomaailmaga. Kiiresti saab selgeks see, kui kohutavalt keeruline võib olla miski, mis pealtnäha on tundunud nii lihtne.

LK: 117 | 11531

Lemmiktegelane(sed): -

Arvamus: Üks ülimalt igavalt kirjutatud raamatutest, mida mina tean, ausalt öeldes juba välimuse põhjal ei oleks ma seda kätte võtta tahtnud ega lugenudki, kui see poleks olnud kohustuslik kirjandus. Raamatu tegelased on küll erinevad jne, aga kokku tuli ülikummaline lugu. Ma alustasin kogu aeg alguseset, korduvalt ja korduvalt, sest kõik läks sassi või olin juba tuima lugemise pealt unustanud, mis juhtunud oli.

Punktid: 3,5/10
Tagasi üles Go down
http://www.wattpad.com/user/MezilaneM
Mezilane
Pipar
Mezilane


Female Postituste arv : 1381
Age : 25
Asukoht : Eesti

2012 - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 - Page 3 Icon_minitime22/9/2012, 14:58

34. Versailles' Apelsinipuud
Annie Pietri

2012 - Page 3 6b05cc02df1750b6538e468177da1faf


Sisu: Kui Versailles lossi aedniku tütar nooruke Marion asus Louis XIV-da favoriidi Madame de Montespani teenistusse, ei oleks ta iialgi arvanud, et satub paleeintriigide keerisesse ning et tänu oma erakordsele haistmismeelele saab temast lõpuks kuninganna enda parfüümmeister.

LK: 119 | 11650

Lemmiktegelane(sed): -

Arvamus: Väga lahe raamat oli, hakkasin seda lugema, sest ma mõtlesin, et kui ma kunagi omale ka raamatud ostnud olen, tuleb need ka läbi lugeda. Alustasin lugemist ja ei saanud ühtäkki enam arugi, miks mulle enne see raamat ei meeldinud. Nüüd tuli väga lahe lugu välja. Hiljuti õppisin justnimelt Louis XIV ka ajaloos.

Punktid: 10/10

35. Bert ja Vene invasioon
Sören Olsson ja Anders Jacobsson

2012 - Page 3 9789949272174


Sisu: Probleem. Bertile tuleb ootamatu külaline. Ja poiss peab riietekambrisse kolima. Ubrikusse, kuhu mahuvad vaid välivoodi ja arvuti. Põhjus. Vanemad on tema toa välja üürinud vene tüdrukule nimega Darja – meistervõimlejale. Lahendamise viis. Paljastada venelanna Darja kahtlased kavatsused, et kapo ta riigist välja saadaks, mis aga veel tähtsam – et Bert oma toa tagasi saaks! Komplikatsioon. Osutub, et Darja on puremiseks kõva pähkel. Ta on näiteks palju kenam, kui see ühele sissetungijale lubatud võiks olla. Bert võtab appi head sõbrad, eakad sugulased ja oma vene päritolu ning asub probleemi lahendama …

LK: 148 | 11798

Lemmiktegelane(sed): Darja

Arvamus: Ausalt öeldes olen ma pettunud, Berti lood lähevad üha mõttetumaks, alguses oli parem, nalja sai ka rohkem, siiani saab. Aga kõige värskemat osa lugedes valdas mind suur pettumus, tuim raamat. Lihtsalt lugesid tuimalt ja oligi kõik. Tekst raamatu kaane taga paelus ka rohkem kui raamat ise.

Punktid: 5/10
Tagasi üles Go down
http://www.wattpad.com/user/MezilaneM
Mezilane
Pipar
Mezilane


Female Postituste arv : 1381
Age : 25
Asukoht : Eesti

2012 - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 - Page 3 Icon_minitime29/10/2012, 08:22

36. Ma leian su Sky
Joss Stirling


2012 - Page 3 Ma_leian_su_sky_kaas

Sisu: Oma hingesugulase leidmine pole kunagi varem nii ohtlik olnud.
Sky’l on salajane minevik. Matnud tõe oma traumaatilise lapsepõlve kohta sügavale sisimasse, on ta müsteerium isegi endale.
Uues koolis alustades silmab ta esimesena Zedi. Poiss kõmbib koridorides kui jumalasarnane olend surelike seas. Sky on rabatud, kui poiss tema vastu huvi tunneb, aga Zedi ja Sky jaoks on nende suhtes rohkem kaalul, kui tüdruk esialgu aru saab.

LK: 292|12090

Lemmiktegelane(sed): Xavier, Zed, Tina ja Sky

Arvamus: Ma tükk aega mõtlesin, mida siia kirjutada. Välja mõtlesin. Ma loen seda raamatut see aasta teist korda, aga ja ma sattusin vaimustusse. Lihtsalt pidin selle uuesti läbi lugema. Kogu aeg lugesin, isegi siis kui ma sõin. Sõltuvust tekitas. Tahaks sellele uut osa ka. Ma sattusin selles raamatus vaimustusse, alguses salapärast siis juba absoluutselt kõigest. Igast pisikesest detailist.

Punktid: 10/10
Tagasi üles Go down
http://www.wattpad.com/user/MezilaneM
Cilen
Magus maius
Cilen


Female Postituste arv : 2007
Age : 26
Asukoht : Tartu

2012 - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 - Page 3 Icon_minitime29/10/2012, 18:10

JAHHHHHHHHH. JAAAAAAAAAHHHHHHHHHHH.
See on niiiiii hea raamat. Niiiiiii heaaaaaaaaaa! bounce
Tagasi üles Go down
Mezilane
Pipar
Mezilane


Female Postituste arv : 1381
Age : 25
Asukoht : Eesti

2012 - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 - Page 3 Icon_minitime30/10/2012, 17:23

Täpselt cherry
Tagasi üles Go down
http://www.wattpad.com/user/MezilaneM
Mezilane
Pipar
Mezilane


Female Postituste arv : 1381
Age : 25
Asukoht : Eesti

2012 - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 - Page 3 Icon_minitime27/11/2012, 20:51

37. Minu Ameerika
Epp Petrone
2012 - Page 3 Minu_ameerika


Sisu: Raamatusse on koondatud internetipäevikus ja Eesti meedias avaldatud lugusid autori elust New Yorgis: grillipidudest, pulmadest, tuletõrjeredelitest, jootrahast, 11. septembrist, surnuaedadest, lõbustusparkidest, kaalujälgimisest ja paljust muust.

Lemmiktegelane(sed): -

LK: 238 | 12328

Arvamus: Väga lahe raamat oli. Rääkis siis päris palju sellest, et asjad Ameerikas ei ole nii nagu meie neid näeme. Arvamus Ameerikast hakkas muutuma. Sai naerda erinevate jaburuste üle ja sai täiehingeliselt kaasa elatud pisikesele Martale. Soovitan soojalt.
Tagasi üles Go down
http://www.wattpad.com/user/MezilaneM
Mezilane
Pipar
Mezilane


Female Postituste arv : 1381
Age : 25
Asukoht : Eesti

2012 - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 - Page 3 Icon_minitime1/12/2012, 13:38

38. Minu Ameerika 2
Epp Petrone

2012 - Page 3 Minu_ameerika_2_uus

Sisu: See on raamatu uus, täienduste ja parandustega trükk.

Jätkuvad autori seiklused Ameerikamaal. Jätkub kohanemine: halloweeni-paranoiad, tänupüha-ummikud, jõulukinginimekirjad, kinnisvaraotsingud, kiirabihaigla, ööklubi, pesumajapidaja Mi¹a, suusamütsiga John, põrandaharjaga Inga, kodukujundusideedega ämm, viie mobiiltelefoniga äi… Ja kõige selle keskel üks eesti naine.

NB! Lisatud on pildialbum ja epiloog.

Lemmiktegelane(sed): -

LK: 264 | 12592

Arvamus: Mu peas hakkab tekkima suur google map erinevate New Yorgi linnaosadega. Ainukesed linnaosad, mida ma tean on Manhattan ja Queens ja nüüd on sinna lisandunud veel terve hunnik linnaosasid. Seda kõike on kuidagi liiga palju, minu tillukese aju jaoks.

Raamat iseenesest oli jällegi vaimukas ja tõestab kui kummalised inimesed need new yorklased ikka on. Tekkis kohe huvi selle vastu, mis edasi saab. Mille kohaselt on veel ameeriklased ettevaatlikud ja veidi paranoilised? Üleüldse tekitas huvi kohe ka selle vastu, milliseid kombeid, vaimukusi erinevatel rahvustel ja riikidel meile veel pakkuda. Huvitav, mida võiksid ameeriklased arvata Eesti kommetest?

Eelmisel korral unustasin anda punkte Minu Ameerika esimesele osale, annan need nüüd siin...

Punktid: 10/10

...ja praegusele osale

Punktid: 10/10
Tagasi üles Go down
http://www.wattpad.com/user/MezilaneM
Mezilane
Pipar
Mezilane


Female Postituste arv : 1381
Age : 25
Asukoht : Eesti

2012 - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 - Page 3 Icon_minitime5/12/2012, 16:30

39. Oliver Twisti seiklused
Charles Dickens


2012 - Page 3 R055335

Sisu: 19. sajandi tuntud Inglise klassiku romaan, mis kirjeldab ülimalt realistlikult elu Inglismaal 19. sajandi keskel. Selles kujutatakse vanemateta poisikese kasvamist väikelinna vaestemajas, esimest töökohta kirstutegija juures ning sealse talumatu elu eest põgenemist. Oliver satub Londonis ühte vargajõuku. Tänu headele inimestele õnnestub Oliveril siiski kindlana paistnud vargaametist ja allakäimisest pääseda.

LK arv: 430 | 13022

Lemmiktegelane(sed): Rose

Arvamus: Kui ma nüüd ausalt ütlen siis nii igavat raamatut, mis kirjutab nii põnevatest asjadest pole ma näinudki. Tegevus aina venis ja venis, siis tuli miljon peatükki selle kohta, millega vargad tegelesid ja jätkas Oliveriga samast kohast, kus vargad olid lõpetanud ehk nädalaid hiljem. Lugu iseenesest oli nagu väga mind fuck ausalt öeldes. Väga lampi muutusid lõpus tegevuse kohad, korra kuulasid üle Bumble'it ja siis lambist sõid kusagil õhtust. Varastega oli sama asi, üks hetk on kusagil tänaval järgmisel hetkel juba kusagil küünis. Kuidas ta sinna sai, tahaks teada. Rolling Eyes

Ei soovita lugeda, ise polekski lugenud, kui poleks kohustuslik kirjandus.

Punktid: 2/10
Tagasi üles Go down
http://www.wattpad.com/user/MezilaneM
Mezilane
Pipar
Mezilane


Female Postituste arv : 1381
Age : 25
Asukoht : Eesti

2012 - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 - Page 3 Icon_minitime26/12/2012, 12:37

40. Minu Ameerika 3
Epp Petrone

2012 - Page 3 Minu_ameerika_34-205x300


Sisu: Seekordse raamatu tegevus toimub ajaloolisel 2008. aastal, mil nii pangad kui poliitika tundusid kokku kukkuvat ning USA ootas päästjat uuest presidendist. Kriisi kulgu jälgiv sündmustik kulgeb pilvede kohal, lennujaamades, New Yorgis, Long Islandil, Miamis, Key Westis, San Franciscos ja Vancouveris. Kireva tegelaskonna seast eristub Ameerika elu igakülgne kommentaator Justin, kaks raiskajat Mimmi ja Papa, poliitteatri tegelased Hillary, Obama ja teised. Suuri küsimusi jagub. Mis hinnaga saab lapsest kasvatada kakskeelset ja -kultuurilist inimest? Kas on lihtne leida tööd Ameerikas? Kas kriis laheneb?

LK: 400| 13422

Lemmiktegelane(sed): -

Arvamus: Raamat polnud enam nii huvitav kui esimesed kaks osa. Liiga palju üleliigset juttu oli. Ei meeldinud eriti enam.

Punktid: 6/10
Tagasi üles Go down
http://www.wattpad.com/user/MezilaneM
Mezilane
Pipar
Mezilane


Female Postituste arv : 1381
Age : 25
Asukoht : Eesti

2012 - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 - Page 3 Icon_minitime31/12/2012, 13:08

2012 aastal lugesin 40 raamatut ja 13422 lehekülge
Tagasi üles Go down
http://www.wattpad.com/user/MezilaneM
Sponsored content





2012 - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 - Page 3 Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
2012
Tagasi üles 
Lehekülg 3, lehekülgi kokku 3Mine lehele : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Logo valimine (3.05.2012-10.05.2012)
» 2012
» 2012
» 2012.
» 2012.

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Võistlused :: Enim loetud raamatuid aastas :: Mezilane-
Hüppa: