MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 Igavene sõda [2/...]

Go down 
4 posters
AutorTeade
Dragomira
Juudijõulupuu
Dragomira


Female Postituste arv : 235
Age : 24
Asukoht : Kagu-Eesti

Igavene sõda [2/...] Empty
PostitaminePealkiri: Igavene sõda [2/...]   Igavene sõda [2/...] Icon_minitime16/7/2012, 03:37

Lõpuks postitan siis ka mina siia foorumisse oma esimese järjejutu. Mul on tegelikult praegu käsil mitu erinevat ideed, aga see idee on ainuke, mis ka edeneb. Very Happy Kuna see on mu peaaegu et esimene järjejutt, siis ma tahaksin saada tagasisidet kõige kohta, et ennast parandada. Kirjutan osi ühekaupa - seega katsun arvesse võtta kõiki teie nõuandeid. :) Oodatud on kommentaarid, kriitika, kirjavead jne. Ma tegelikult loodan, et see osa kohe esimese osa kohta liiga pikk ei tulnud... Very Happy

Aga nautige, kui siin on midagi, mida nautida. :)



1.Charles

Ma astusin öhe. Tundsin paljaste jalgade vastas veidi niisket ja sametist muru. Hingasin sisse värsket ja mahedat ööõhku. Maapinda valgustas hele kera – täiskuu – ja tähed särasid heledamalt kui ei iial varem. Puud kõrgusid mu kohal nagu ähvardavad kogud, aga ma ei hoolinud neist, mul oli targematki teha. Ma naeratasin kurvalt endamisi. Millega ma küll sellise saatuse olin ära teeninud?
Sammusin paar meetrit edasi ja sirutasin käe ühe vana tamme poole. Toetusin sellele ja tundsin, kuidas energia minusse tagasi voolas. Iidsed puud olid täis energiat, mis õigel ajal õiges kohas olles sinu sisse voolab. Nii rääkis mu vanaema Agathe alati. Kahjuks suri vanaema paar aastat tagasi. Ma tahaksin, et ta ikka veel elus oleks.
Meil olid vanaemaga toredad kohtumised. Ta tegi mulle alati väikesi ümmargusi pannkooke ja ma võisin neid süüa nii palju kui hing ihaldas. Ma usaldasin vanaema täielikult. Me rääkisime temaga kõigest, isegi poistest. Ta kuulas mind alati ära ja andis head nõu. Emaga pole ma mitte kunagi saanud nii vabalt rääkida.
Vanaema surm tuli mulle ootamatult. Ma olin parajasti laagris, kui ema mulle helistas. Ma kuulsin kohe ta nutust häält ja teadsin, et midagi on valesti. „Kallikene, vanaema on surnud,“ ütles ema mulle sosistades. Ma vajusin selle peale istuma ja lihtsalt nutsin. Ma ei uskunud kunagi, mitte kunagi, et vanaema võiks ära surra. Ta oli alati nii tõeline, alati olemas. Ilma temata võttis elu hoopis uue pöörde.
Kuulsin maja poolt hääli. Need olid mu vanemad, kes jälle tülitsesid. Valgustatud elutoa aknast oli näha kahte kogu, kes seisid ninapidi koos ja paistsid väga ärritunud. Ohkasin. Nad tülitsesid jälle minu pärast. Ma ei olnud neile mitte kunagi ideaalne, kuigi mu hinded olid korras ja käitumine eeskujulik. Neil oli alati midagi, mille kallal norida. Olgu see siis liigne vee raiskamine, laiskus või väike jonnimine. „Noor daam, kui sa samas vaimus jätkad, saab sinust paras prükkar!“ ütles mu isa tihti. „Tütrekene, me ei ole sinuga eriti rahul,“ tavatses mu ema mainida. Ja mu vanem vend seisis veidi eemal, irvitas ja pomises nii, et ainult mina kuulsin: „Õeke, sellistest tulevad tavaliselt odavad inimesed – stripparid ja sellised.“ Ja mina pidin taluma seda päevast päeva. Selline õnnetu elu.
Ainus inimene kellele ma peale vanaema surma oma muresid kurta sain, oli mul parim sõbranna Loviis. Vahel ma lihtsalt sadasin tema poole sisse, ise nutu äärel, ja Loviis võttis mu alati vastu. Paremat sõpra annab tikutulega taga otsida.
„Rachel!“ kuulsin kaugemalt kellegi häält vaikselt mind hõikamas. Võpatasin ja kortsutasin kulmu. See hääl oli mulle võõras. Üldiselt jäid mulle asjad, helid ja pildid hästi meelde, aga seda häält polnud ma varem kuulnud.
Pealegi – mida teeb võhivõõras hääl minu perekonna aias? Seadusega on keelatud viibida eravalduses peale päikeseloojangut. Praegu pole aga päikest kusagil näha.
„Kes sa oled?“ küsisin valvsalt. Vaatasin enda ümber ringi, et näha selle heli tekitajat, kuid oli liiga pime. Mu ümber mustas öö. See oli hirmutav.
„Psst, ma ei taha sulle halba, Rachel,“ kuulsin salapärast häält ütlevat. Ma ei uskunud ta sõnu. Mulle oli alati öeldud, et võõraste juttu ei tohi uskuda ja võõrastega kaasa minna. Ja nüüd ma rikkusin neid reegleid. Täiega.
Turtsatasin endamisi. Mida küll mu ema ja isa mõtleksid kui nad näeksid, et nende peaaegu täiuslik tütreke, kellega nad pidevalt õiendavad, eirab nende käske? Ilmselt nad plahvataksid vihast. Aga vanemaid ei ole praegu siin. Ma pean üksi hakkama saama.
„Mis sulle nalja teeb?“ küsis hääl. Ma anaüüsisin seda. See pidi kuuluma mehele, vanuses 20-25 aastat. Hääl oli pehme ja mahe, aga samas ohtlik. Kuidagi aimasin ma, et mulle ei tee see mees midagi, küll aga võib ta ära tappa kellegi, kes talle teele ette jääb.
„Pole sinu asi,“ pobisesin ma vihaselt. Tõesti – miks peaks mingile asotsiaalile, kes eramaal põõsastes hiilib, korda minema tühise noore tütarlapse turtsatus? Olgu, võib-olla polnud siiski tegu asotsiaaliga. Mina seda ei tea.
Järsku tundsin enda näol kuuma hingeõhku. Pidin ehmatusest karjuma pistma, aga mulle suruti käsi suule. See oli alandav. Kui ma siit ükskord pääsen, lähen ma ahistamissüüdistusega politseisse.
„Mina olen Charles, Penny Parkmore’i kolledži, õpilaste seas tuntud kui Õuduste kooli, uute õpilaste värbaja. Ja mul on suur rõõm sulle teatada, et sind on ametlikult sinna kolledžisse kutsutud,“ lausus mees, endal naeratus näol.
Jahmusin ning jäin täiesti liikumatuks. Mida ta oli just öelnud? Ma olen kuskile kolledžisse sisse võetud? Aga ma pole ju kandideerinudki, mulle sobib väga hästi mu praegune kool. Raputasin pead. See pidi olema mingisugune eksitus.
Järsku jõudis mulle kohale, et ma seisin täiesti võhivõõra inimese käte vahel keset pimedust. See, kuidas mees mind hoidis, oleks kõrvalseisjalele tundunud armunud paarikese väikese stseenina. Äkki oli Charles vägistaja? Või oli ta mõni sarimõrvar, kes on vanglast põgenenud? Miks ma üldse kohe minema ei jooksnud ja politseid ei kutsunud, kui ma kuulsin võhivõõrast inimest põõsastes krabistamas? Mis mul ometi viga oli?
Hingasin paar korda sügavalt sisse ja mõtlesin just oma peas läbi kõik enesekaitsemeetodid, mida ma teadsin, kui kuulsin endast vasakul tasast sahinat. Ühe hetkega oli Charles minust lahti lasknud ja nüüd seisin ma ta selja taga, mehe käed kaitsvalt laiali sirutatud. Alles siis, kui ähvardav ja tume kogu tihnikust välja astus, mõistsin ma, mis toimub.
Ma hakkasin üle kogu keha värisema ja pigistasin silmad hirmust kinni. Kuulsin Charlesi ühtlast ja keskendunud hingamist ning tumeda kogu sügavaid hingetõmbeid ja raskeid samme, mis meile lähenesid. Lubasin endale mõttes, et kui ma siit eluga peaksin pääsema, siis ei pea ma enam mitte kunagi Charles’i vägistajaks või üldse kellegiks julmaks.
Kuulsin oksa praksatamas ja pigistasin silmad veel tugevamini kinni. Mu süda puperdas meeletult ja ähvardas lõhkeda, kui see jant kohe läbi ei saa.
Järsku rahunes Charles’i hingamine ja ta ajas end aeglaselt sirgu. Mina hoidsin kramplikult ta õlast kinni, kartes, et tegu on vaid pettusega ja me sureme ikkagi.
„Charles,“ kuulsin üht selgelt kõlavat häält lausumas mu kaitsja nime. Lõpuks julgesin ka mina silmi paotada ja piilusin üle mehe õla. Täiskuu oli pilve tagant välja tulnud ja valgustas nüüd kogu, mis oli mind hirmutanud. Vaatepilt hämmastas mind. Mu ees seisis umbes 35-aastane mees, helepruunide õrnalt kohevil juuste, tumesiniste silmade, roosade huulte ja kavala tulukesega silmis. Seljas oli tal must maani keep, mille kapuuts oli õlgadele laiali laotatud. Ma võisin vanduda, et mu silmad olid imestusest pärani.
Charles naeris. Ma arvasin, et ta tundis seda meest, sest tema olek oli vaba ja ta ei teinud enam ühtegi liigutust, et mind kaitsta. Järelikult oli oht möödunud.
„Raymond,“ sõnas Charles tervituseks lihtsalt ja pöördus siis minu poole. Mu silmad olid ikka veel pärani ja ma tajusin vaevu, et mees mind kõnetas. Ma olin siiani šokis. Lõpuks võtsin ma end kokku ja pöörasin pilgu Charlesi lõbusatesse silmadesse.
„Rachel, see on Õuduste kooli direktor, härra Raymond Paulson.“ Mees noogutas mulle viisakalt tervituseks ja naeratas siis muhedalt. Mu üllatus kahekordistus. See on täiesti ebareaalne, et koolidirektor on nii noor ja nii ilus. Täiesti... absurdne. Ja mulle püüti väita, et selline kool on olemas? Miks ma sellest siis midagi kuulnud pole? Ohkasin rahutult.
„Rachel, selline kool on olemas,“ vastas mahe hääl, justkui oleks mu mõtteid lugenud. Vaatasin üles mehe poole, kes mulle naeratas. Koolidirektori kohta paistis ta liiga arukas.
Kaalusin mõttes võimalusi, et see salapärane direktor oskabki mu mõtteid lugeda. Ei, see pole võimalik, kinnitasin endale. Ometigi hakkasin ma mõne aja pärast ka oma mõistuses kahtlema. Lõin sellele probleemile käega ja otsustasin selle üle kunagi pikemalt mõelda.
Kogusin veidi julgust ja küsisin siis arglikult: „Härra Paulson, kui te väidate, et see kool on olemas, miks ma sellest siis midagi kuulnud pole?“ Peale seda küsimust põrnitsesin ma oma kinganinasid ja sajatasin end mõtteis maapõhja, et olin sellise küsimuse esitanud. Ma võisin vaid oletada, et meestele tegi see palju nalja.
„Esiteks, Rachel, ütle mulle sina ja kutsu mind Rayomondiks. Sellise palve olen ma esitanud vaid mõnele õpilasele, kes on seda ka väärt. Sina oled üks neist.“ Julgesin korraks ripsmete alt piiluda, mis ilme Raymondi näos on, kui ta jätkas naeratades: „Ja teiseks, see kool on olemas. Ära selles mitte kunagi kahtle.“
Vaatasin nüüd mehele otsa ja ta nägu oli surmtõsine. Ma vist isegi uskusin teda, kuigi ma ei teadnud miks ma peaksin usaldama võhivõõrast inimest, kes sadas minu koduõue.
„Charles?“ Raymond vaatas küsival ja veidi nõudlikult toonil mu kaitsjale otsa ning kergitas kulme. Kuu oli jälle pilvede taha kadunud ja meie vahel oli võtnud maad pimedus.
„Jah, muidugi...“ pomises Charles. „Kohe, härra, kohe saab,“ lisas ta ja tuhnis oma jaki põuetaskus. Lõpuks tõmbas ta sealt välja kenasti kokku rullitud ja paelaga kinni seotud paksemat sorti beeži paberi ning ulatas selle Raymondile, kes paberi asjalikult ja kiiresti lahti rullis ning sirgeks silus. Siis torkas mees selle minu nina alla ja ma nägin midagi, mis meenutas avaldust.
Seal seisis minu nimi ja väide, et ma olen vastu võetud Penny Parkmore’i kolledžisse. Lisaks veel direktori allkiri ja pitsat. Sellisele tõendusmaterjalile mina enam vastu ei saanud ja pidin tunnistama, et selline kool on tõesti olemas ja mind on sinna vastu võetud.
„Härra direktor... Vabandust, Raymond, miks just mina?“ küsisin ma imestunult. Raymond vaatas mulle mõned hetked tühjal pilgul otsa, kuid naeratas siis. Ma oletasin, et see polnud tema jaoks just kõige haruldasem küsimus.
„Sest me arvame, et sinus on potensiaali selles koolis läbi lüüa ning saada sellest koolist parim haridus, mis võimalik,“ vastas Raymond lihtsalt. Mind pani see aga mõtlema ja ma söandasin peale vaikusehetke esitada uue küsimuse.
„Mida seal koolis õpitakse? Ja mis saab, kui ma ei taha tulla?“ Vaatasin küsival ilmel kordamööda otsa nii Raymondile kui Charlesile, kes vahetasid omavahel mitu pilku, enne kui Raymond vastas.
„Kui sa tulla ei taha, siis läheb elu edasi nii, nagu vanasti. Ma kinnitan sulle, et sa unustad peagi selle kooli olemasolu ja jätkad oma eluga tavalist rada pidi.“ Raymond naeratas. „Aga mis puutub sellesse, mida meie koolis õpitakse, siis on see nagu tavaline kool. Matemaatika, füüsika, keeled, bioloogia... Aga meil on ka aineid, mida tavalistes koolides ei õpetata. Näiteks astronoomia põhitõed või arhitektuur. Seda saad sa täpsemalt teada siis, kui meie kolledžisse õppima tuled.“
Ma maigutasin veidike suud. Selliseid asju polnud ma tõesti oodanud. Pidin tunnistama, et mulle isegi meeldis mõte õppida sellises koolis, nii särava direktori käe all. Aga mu hinge puges ka kahtluseuss, et äkki on tegu pettusega. Ja pealegi, mida vanemad mõtleksid?
„Su vanemad saaksid aru, usu mind. Me ise selgitame neile kõike,“ ütles Raymond jälle, nagu ta loeks mu mõtteid. See rahustas mind natuke. Peaasi, et vanemad mul minna lubaksid, küll ma ise hakkama saan, kui vaja.
Järsku kuulsin ma kaunist muusikat ja Raymond torkas samal hetkel käe oma keebitaskusse. Ta tõmbas sealt välja läikiva ja tumeda puutetundliku ekraaniga telefoni ning tõtis selle kõrva äärde.
„Raymond,“ sõnas ta. Tükk aega ei öelnud Raymond sõnakestki, kuid pistis siis: „Kas sa oled selles päris kindel? On mul ikka mõtet kohale tulla?“ Veel veidi vaikust, kuid siis naeratas Raymond ja lõpetas kõne.
„Tööasjad,“ poetas ta vaid. „Vabandust,“ lisas ta samuti, vihjates meie vestluse katkestamisele. „Ma pean nüüd minema. Madam Moriette ütles, et kolledžis on mingisugune segadus, mille mina peaksin ära klaarima. Ta ei tahtnud eriti uskuda, et ma tegelen praegu tööasjadega, tema arvates veedan mina kogu oma vaba aja baarides.“ Raymond ja Charles kõmistasid naerda ning ka mina muigasin tahtmatult. Siis aga Raymond tõsines ja lausus mulle otse silma vaadates: „Rachel, sa pead oma valiku tegema. Mida kiiremini, seda parem.“ Ta noogutas viisakalt hüvastijätkuks, taganes paar sammu ja kadus põõsastesse. Enam ma teda ei näinud.
Keerasin end hämmeldunult Charlesi poole, kes oli enamuse ajast lihtsalt seisnud ja kuulanud. Nüüd naeratas ta mulle sõbralikult.
„Paistab, et sa meeldid Raymondile. Ta pole veel ühegi õpilasega niisugust kontakti saavutanud. Ja see on harukordne, et Raymond ise õpilasele meie koolist rääkima tuleb, tavaliselt on see töö minu teha.“ Charles naeratas vabandavalt. Ma noogutasin talle mõtlikult vastu. Mis oli minus nii erilist, et koolidirektor oli tulnud hilja öösel mulle rääkima kolledžist, kuhu mind kutsutakse, kui sellega oleks ka Charles väga hästi hakkama saanud? Ja kas Raymond luges tõesti mu mõtteid või on ta lihtsalt nii osav küsimusi ennetama? Kõik see segunes mu peas üheks suureks kuhjaks ja mida rohkem ma sellele mõtlesin, seda võimatum oli kogu juttu uskuda.
Ma polnud end kunagi eriliseks pidanud. Ma olin alati tavaline, kahvatu tüdruk, kellel läks vahel hästi. Tegelikult juhtus seda küll päris tihti. Naeratasin. Kui nii, siis nii, eks tuleb vaim uueks kooliks valmis panna.
Charles oli terve selle aja vaikselt mu kõrval seisnud ja lasknud mul omi mõtteid mõlgutada. Kui hooliv temast. Nüüd naeratas ta mulle veidi vildakalt ja sõnas: „Ma arvan, et sul oleks nüüd aeg koju tagasi minna, muidu hakkavad vanemad muretsema. Kui sa soovid mind näha, siis helista, mu telefoninumber on siin,“ lausus ta mulle väikest paberilipikut ulatades. „Katsu siis selgusele jõuda, mida sa teed. Tea, et Raymond ootab sind oma kooli,“ sõnas ta laialt naeratades ja astus paar sammu põõsaste poole. „Head ööd!“ soovis ta veel ja astus siis põõsastesse.
„Head ööd!“ pomisesin ma pisukese hilinemisega. See päev oli olnud ränk ja nüüd oli ainus, mida ma vajasin, korralik uni. Vaatasin veel naeratades taevasse, kus särasid miljonid tähed ja üks tohutu suur kuu. Küll olin mina pisike võrreldes universumiga.
Kiskusin end unistustest lahti ja sammusin aeglaselt üle niiske muru maja poole. Kui ma oleksin vaid teadnud, et maailm polegi varsti enam nii suur.


Viimati muutis seda Dragomira (24/7/2012, 21:52). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Igavene sõda [2/...] Empty
PostitaminePealkiri: Re: Igavene sõda [2/...]   Igavene sõda [2/...] Icon_minitime16/7/2012, 11:18

Ootan huviga uut osa.
Sinu vanuse kohta kirjutad üllatavalt hästi. Jätka samas vaimus Very Happy
Tagasi üles Go down
Dragomira
Juudijõulupuu
Dragomira


Female Postituste arv : 235
Age : 24
Asukoht : Kagu-Eesti

Igavene sõda [2/...] Empty
PostitaminePealkiri: Re: Igavene sõda [2/...]   Igavene sõda [2/...] Icon_minitime16/7/2012, 17:28

Emand: Tänan. :)
Tagasi üles Go down
Audrey
Queen B ehk ADMIN
Audrey


Female Postituste arv : 9504
Age : 31
Asukoht : Pärnu

Igavene sõda [2/...] Empty
PostitaminePealkiri: Re: Igavene sõda [2/...]   Igavene sõda [2/...] Icon_minitime16/7/2012, 17:52

Oma vanuse kohta kirjutad sa küll väga hästi :) Tubli-tubli. Vigasid ja asju ma ei suuda hetkel välja otsida... Very Happy Aga pole hullu onja Very Happy
Tagasi üles Go down
Dragomira
Juudijõulupuu
Dragomira


Female Postituste arv : 235
Age : 24
Asukoht : Kagu-Eesti

Igavene sõda [2/...] Empty
PostitaminePealkiri: Re: Igavene sõda [2/...]   Igavene sõda [2/...] Icon_minitime16/7/2012, 18:03

Tänan, Audrey. :)

Sa ei suuda võrdub sellega, et sa ei viitsi/sul pole tahtmist? Very Happy Aga ei ole hullu jah. Very Happy
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Igavene sõda [2/...] Empty
PostitaminePealkiri: Re: Igavene sõda [2/...]   Igavene sõda [2/...] Icon_minitime16/7/2012, 18:35

Millal uut osa võib oodata?
Ning märkasin, et sa küsisis ega see liiga pikk pole. Pole. 1000-2000 on normaalne Very Happy
Tagasi üles Go down
*Nastik.
Kärameister
*Nastik.


Female Postituste arv : 1048
Age : 27

Igavene sõda [2/...] Empty
PostitaminePealkiri: Re: Igavene sõda [2/...]   Igavene sõda [2/...] Icon_minitime16/7/2012, 20:02

Otsisin mitu korda kohta, kus lugemisega pooleli jäin, sest lõike polnud Very Happy Ja teksti on sul nii, et tapab. Nii et, võib-olla teed lõigud? Very Happy

Lugu oli huvitav, isegi väga. Kirjutad sa väga hästi, huvitavalt ja sõnavara on sul ka suur ja lai, mõnus lugeda. Ehk oli ainult see minu jaoks imelik, et mingid tüübid tulevad kellegi aeda neid kolledžisse kutsuma Very Happy Aga mis siin imestada, fantaasialugu siiski ja kes teab, mida sa edasi välja mõtled Very Happy

Mulle meeldib väga, nii et ootan uut Wink
Tagasi üles Go down
http://www.nnastik.blogspot.com
Audrey
Queen B ehk ADMIN
Audrey


Female Postituste arv : 9504
Age : 31
Asukoht : Pärnu

Igavene sõda [2/...] Empty
PostitaminePealkiri: Re: Igavene sõda [2/...]   Igavene sõda [2/...] Icon_minitime16/7/2012, 20:21

Ei no ma tahan ja tahaks täiega teid rõõmustada aga ma lihtsalt ei suuda ühe kindla inimese pärast enam sellele keskenduda Very Happy I love you
Tagasi üles Go down
Dragomira
Juudijõulupuu
Dragomira


Female Postituste arv : 235
Age : 24
Asukoht : Kagu-Eesti

Igavene sõda [2/...] Empty
PostitaminePealkiri: Re: Igavene sõda [2/...]   Igavene sõda [2/...] Icon_minitime16/7/2012, 21:30

Emand: Ma arvan, et uus osa tuleb siis, kui ma saan selle jaoks piisavalt inspiratsiooni. :)


*Nastik. : Lõigud selles mõttes, et ma hakkan lõikude vahele tühje ridu toppima? Very Happy Muidu ma kirjutasin Wordis ja mul on tegelikult see tekst päris ära lõigutatud, aga siin ei paista need lõigud välja... Eks ma järgmise osaga katsun midagi korraldada. :)

Seda küll, jah, et mulle hakkas ka lõpuks see kummaline tunduma, et keegi niisama "sisse sadas", et kooli kutsuda. Aga see oli nagu hetkel kõige normaalsem viis seda kajastada, sest muidu oleks mu tekst kas hakanud väga mõnda muud juttu/raamatut meenutama, või oleks see lihtsalt täielik jura olnud. Nojah. Very Happy Aga tänan. :)


Audrey: Okei. Ega ma eriti aru ei saanud. Very Happy
Tagasi üles Go down
Audrey
Queen B ehk ADMIN
Audrey


Female Postituste arv : 9504
Age : 31
Asukoht : Pärnu

Igavene sõda [2/...] Empty
PostitaminePealkiri: Re: Igavene sõda [2/...]   Igavene sõda [2/...] Icon_minitime16/7/2012, 21:35

I love you noh Very Happy
Tagasi üles Go down
Dragomira
Juudijõulupuu
Dragomira


Female Postituste arv : 235
Age : 24
Asukoht : Kagu-Eesti

Igavene sõda [2/...] Empty
PostitaminePealkiri: Re: Igavene sõda [2/...]   Igavene sõda [2/...] Icon_minitime16/7/2012, 21:36

Aaah. Okei. Very Happy Edu sulle siis. Wink
Tagasi üles Go down
Audrey
Queen B ehk ADMIN
Audrey


Female Postituste arv : 9504
Age : 31
Asukoht : Pärnu

Igavene sõda [2/...] Empty
PostitaminePealkiri: Re: Igavene sõda [2/...]   Igavene sõda [2/...] Icon_minitime17/7/2012, 01:11

Thänkjuuu Very Happy
Tagasi üles Go down
Dragomira
Juudijõulupuu
Dragomira


Female Postituste arv : 235
Age : 24
Asukoht : Kagu-Eesti

Igavene sõda [2/...] Empty
PostitaminePealkiri: Re: Igavene sõda [2/...]   Igavene sõda [2/...] Icon_minitime24/7/2012, 22:01

Läks aega mis ta läks, aga nüüd on uus osa teie päralt. :)

Ootan jätkuvalt kommentaare, kriitikat ja kirjavigu - kolme suurt K-d. Wink

Märkus: Kuna asja tuumani jõudmiseks läheb veel veidi aega, siis ma pean 1,5 osa üsna "tuima teksti" kirjutama ja sellepärast ei pruugi see osa just kõige parem olla. Vähemalt mulle ei meeldi. Very Happy Aga ma loodan, et te ei pahanda selle pärast.

Märkus 2: Tegelikult pidi see osa 600 sõna pikem tulema, aga ma otsustasin, et te ei viitsiks nii pikka osa lugeda (see siin on kuskil 1850 sõna) ja ma jätsin selle valmis kirjutatud 600 sõna siis järgmiseks osaks. Ja järgmine osa tuleb põnevam, ma luban. :)

Märkus 3: *Nastik. - Nüüd on parem lugeda? Wink


Aga nüüd - nautige! :)



2. Mälestused

Hommik koitis selge taeva ja kuldselt särava päikesega. Oli järjekordne koidik, uue päeva algus.

Ma avasin aeglaselt silmad ja jäin vaatama lahtist akent ning üles tõmmatud rulood. Ma ei jäta kunagi ööseks rulood üles, ma ei saa niimoodi hommikul rahulikult kaua magada. Aga kui see polnud mina, kes ruloo üles tõmbas, kes siis?

Oma küsimusele sain ma vastuse niipea, kui olin end voodist püsti ajanud ja parajasti ringutasin. Uksel seisis mu ema, käes tass kohvi, ja naeratas. See oli minu teada üldse esimene kord üle pika aja kui ma ema naeratamas nägin. Tavaliselt olid ema, isa ja vend alati minu juuresolekul torssis ja vihased, või siis irvitasid minu üle. Tegelikult oligi ema minu vastu kõige lahkem, isa ja vend ei teinud muud kui mõnitasid mind.

„Su toas oli väga umbne, ma tegin akna lahti,“ sõnas ema lahkelt ja vaatas mulle siis küsival ilmel otsa. „Tohib?“ päris ta, kõhklevalt sammu minu poole astudes.

Ma olin hämmastunud. Mis ajast oldi minu vastu lahke? Mis ajast minu käest enne tegusid midagi küsiti? Kõik see tundus väga kummaline.

„Jah, muidugi,“ kogelesin ma ja nihutasin end, et ema minu kõrvale voodile istuma mahuks. Toetasin selja vastu seina ja jäin ootama, mis emal öelda oli.

„Rachel, ma tean, et sind kindlasti jahmatab see, et ma olen praegu siin ja et ma tegin midagi sinu jaoks,“ alustas ema ja tal oli õigus – see tõesti jahmatas mind, „aga ma tegin seda selle pärast, et mul on kõrini valetamisest ja sinu vihkamise teesklemisest, kui ma tegelikult armastan sind.“

Ema vaatas väsinud pilgul mulle otsa ja naeratas, mina jõllitasin teda suurte silmadega. Ema tõesti armastas mind? Seda poleks ma küll uskunud. Koguaeg käituti siin majas ju minu vastu jubedalt. Mina olin kõiges süüdi, mind ei lubatud kuhugi, mina tegin jälle seda ja toda valesti. Mina olin kõige kurja juur. Ja nüüd ütleb ema, et armastab mind? Kas see on mingi nali?

„Aga ma... M-miks... Mma...“ kogelesin ma, suutmata midagi asjalikku öelda. Ema raputas kurvalt naeratades pead ja tõusis siis. Mu esimene mõte oli, et see siin oligi nali, ema valetas mulle jälle suu sisse ja et nüüd küsib ta minult, kas ma tõesti arvasin, et ta suudab mind armastada. Kuid ema tegi hoopis midagi muud. Ta suundus mu raamaturiiuli juurde ja võttis sealt välja mu lapsepõlvealbumi, kus olid pildid meie perekonnast. Need olid veel õnnelikud ajad.

Ta sammus tagasi mu voodi juurde ja istus tekile. Seejärel avas ta õrnalt albumi ja lehitses seda, kuni jõudis meie perepuhkuseni Rootsis. Esimesel pildil oli kujutatud mind ja mu venda Richardit lõbustuspargis, kuid ema keeras albumis veel ühe lehekülje edasi ja sealt vaatasid mulle vastu kuueaastane mina ja kümme aastat praegusest noorem ema. Ma naeratasin, meenutades seda tormi ja tuult, mis pildistamise ajal rannal valitsesid. Ema hoidis mind kõvasti-kõvasti kinni, et ma minema ei lendaks. Ning siis ilmus mu silmanurka pisar, kuna mulle meenus, et järgmisel korral mind Rootsi enam kaasa ei võetud.

„Ära nuta,“ sõnas ema vaikselt ja pühkis õrnalt pisara mu põselt. Ma olin nii süvenenud mälestustesse, et ei pannudki tähele, kuna ema minu poole pöördus. Ta näol oli kurblik ilme, ilmselt meenutas ka tema meie imelist reisi, minu ainukest reisi.

„Mäletad kui õnnelik sa sellel reisil olid? Sulle meeldis nii väga laevaga sõita, sulle meeldis nii väga mere ääres...“ Ema naeratas hellalt ja silitas siis mu põske. Ma teadsin, et on tulnud aeg, kui ema palub andeks kõige eest, mida ta on teinud.

„Jah,“ suutsin ma vaid öelda. See reis on mu elu kõige ilusam mälestus, peale seda tuli mu ellu põrgu ja kustutas kõik muud ilusad hetked.

„Me tülitsesime eile isaga. Ma ei suutnud enam välja kannatada seda, et ma pean sind vihkama,“ lausus ema tõsinedes. Alles nüüd sain ma aru, et see naine ongi minu ema - see, kes mind ilmale tõi ja mind toitis ning minu eest hoolitses. Ja nüüd teeb ta seda jälle, loodetavasti.

„Miks?“ küsisin ma, emale otse silma vaadates. Ema silmad olid samasugused nagu minul, hallikassinised, ja ma nägin nedest kumamas armastust.

Ema ohkas kurvalt, ilmselt soovis ta, et ma poleks seda küsimust esitanud, kuid ta vastas siiski: „See oli su isa soov. Kui ta nägi, et sinust saab edukam inimene, kui Richard, sa ju tead Richardit ja tema lollusi, siis otsustas ta, et teeb kõik võimaliku selle muutmiseks. Ta uskus alati, et poeg peab peres kõige tähtsam olema ja tegelikult ei soovinudki ta teist last. See juhtus kogemata. Ta plaan oli alandada su enesehinnangut nii palju, et ükskord sul üle viskaks ja sa enesetapu teeksid. Mina ei kiitnud seda plaani mitte kunagi heaks, ma vannun.“ See jahmatas mind. Isa tahtis, et Richard oleks parem kui mina? Isa vihkas mind päriselt? Aga miks? Enne kui ma midagi küsida jõudsin, ema jätkas.

„Ma ei saanud tema takistamiseks ka midagi teha, sest su isa lubas, et tapab mu, kui ma katsun teda selles plaanis segada. Ja ma kartsin teda. Nii olingi ma sunnitud teesklema, et vihkan sind ja armastan kogu südamest Richardit. Kuna su vend ei teadnud sellest plaanist midagi, innustas see teda olema veel vastikum nii sinu kui teiste vastu. Ja kui Richardist ei saanudki toredat ning tarka poissi, valas isa oma viha sinu peal välja. Mina hakkasin iga päevaga Richardit ja isa järjest rohkem vihkama, kuni eile ma võtsin julguse kokku ja ütlesin su isale otse välja, mida ma sellest kõigest arvan. Tema sai muidugi ülimalt pahaseks ja karjus nii, et maja kajas, kuid Richardit polnud kodus ja, nagu ma nägin, läksid sina välja. Ma lasin tal rahus end tühjaks karjuda ja esitasin siis ultimaatumi: kas läheb tema koos Richardiga või läheme meie sinuga ja võtame kaasa poole tema varandusest, mis oleks siis umbes kolm miljonit eurot. Ta otsustas koos Richardiga lahkuda. Ja nüüd me siis sinuga siin olemegi. Terve maja on meie päralt,“ lõpetas ema naeratades. Mina vaatasin teda ammulisui, kuid naeratasin mõne hetke pärast ka ise. Just selline peab olema õige ema.

„Noh, mis sa arvad?“ küsis ema rõõmsalt ja tõusis voodist püsti. Ta asetas kohvikruusi lauale ning viis albumi tagasi riiulisse. Siis pöördus ta naeratades minu poole.

„Ma ei teagi mida öelda,“ sõnasin mina. „See on kõik nii ootamatu. See, et sa mind ikkagi armastad ja see, et keegi minust hoolib. Ma pole selliste asjadega harjunud.“

Ema naeris ja sasis mu pead. „Rumaluke, just see ongi õige elu,“ sosistas ta ning astus siis ukse poole. „Pane riidesse ja tule sööma, ma tegin pannkooke!“ hüüdis ta veel ja lükkas siis ukse enda järelt kinni. Mina jäin ust tummalt põrnitsema.

Kui ma ei eksinud ja ema mulle ei valetanud, oli mu elus hetkega väga palju muutunud. Ja see oli päris tore. Igatahes peaksin ma nüüd vaba olema.

Tõusin ja sammusin oma pähklipuust riidekapini. Avasin selle ja tundsin, et peaksin selga panema midagi mõnusat, mis sobiks hästi tänase päikeselise päevaga. Otsustasin oma helekollase lehviva kleidi kasuks. Riietusin kiirelt, kammisin juuksed ja silmitsesin end peeglist. See oli hoopis teine tüdruk. Palju särasilmsem ja rõõmsam. Naeratasin kelmikalt ja pöördusin minekule.

Kuna ema oli oma kohvitassi mu lauale jätnud, pöördusin, et seda kaasa võtta, kui mu tähelepanu köitis väike paberilipakas. Ühe hetkega meenus mulle kogu eilne õhtu. Kõigepealt tähistaevas ja siis ohtlik kogu, kes, nagu pärast välja tuli, oli mingisuguse kolledži uute õpilaste värbaja. Kolledži nime ma küll meenutada ei suutnud, kuid see-eest oli mul selgelt silme ees selle kooli direktor oma lehviva keebi ja hingetuks võtva naeratusega. Samuti mäletasin ma Charlesi viimaseid sõnu, kus ta palus endale helistada, kui ma olin selgusele jõudnud. Ja sellel paberilipikul oligi ta number.

Ohkasin vaid hetkeks, sest miski ei saanud mu head tuju rikkuda, ja pistsin lipiku kleiditaskusse. Siis jooksin, ema kohvitass käes, paljaste jalgade pladinal trepist alla kööki. Viisin ema tassi kraanikaussi ja istusin siis laua taha, ajalehte lugeva ema vastu.

Silmitsesin valget taldrikut ja piima täis klaasi enda ees. Minu ja ema vahel oli kuhjaga taldrik pannkooke ja purk maasikamoosi, minu lemmikut. Kuna moosi anti mulle haruharva, tundus moosipurk mu ees väga hinnalisena.

Vaatasin uuesti enda vastas istuvat inimest ja sain aru, kui noor ja ilus mu ema tegelikult oli. Ja mina olin ema koopia, ainult 20 aastat noorem.

Ema tõstis ajalehelt pilgu ja naeratas siis soojalt. „Mida sa ootad? Pannkoogid jahtuvad ju niiviisi ära, kullake,“ sõnas ema muhedalt ja pani siis lehe käest. Ta tõstis ühe pannkoogi mu taldrikule ja määris sellele moosi peale. Siis keeras ta selle rulli ja lõikas koogist tükikese.

„Nii, suu lahti,“ naeratas ema ja kui ma kuulekalt suu lahti tegin, pistis ta koogitüki mulle suhu. „Amps!“ naeris ta ning mina naersin kaasa. Mul oli tunne, nagu oleks lapsepõlv lõpuks kätte jõudnud, kuigi ma ise olin juba 16 aastat vana.

Mälusin toidu kiirelt läbi, neelasin alla, ning sõnasin siis: „Ema, teeme nii, et ma söön edasi ise, eks? Kui sina mulle toitu suhu paned, jääb mu kõht üsna pea tühjaks,“ laususin ma ja naeratasin emale rõõmsalt. Ema noogutas ägedalt ja naeris siis. Mul polnud nii lõbus olnud juba aastaid.

Ka ema tõstis endale süüa ning nii me istusime laua taga tükk aega. Me lobisesime paljudest asjadest, nagu näiteks mu sõbrad, kool, loomad, ajakirjad või riigid, kuhu ma tahaksin minna. Lõpuks küsis ema minult, kas mul on kunagi mõni poiss-sõber olnud. Ma purskasin selle peale naerma ja ema vaatas mind imestunult.

„Kas ma ei oleks tohtinud seda küsida?“ päris ema ettevaatlikult. „Minu meelest on see täiesti tõsine asi,“ lisas ta, kui ma naermist ei jätnud. Luksatasin veel viimast korda ja pöördusin siis ema poole.

„Ei noh, see on lihtsalt imelik, et ema oma tütrelt selliseid asju küsib, kui nad on 16 aastat koos elanud,“ selgitasin ma ja muigasin.

„No jah, olgu. Aga ikkagi, kas on?“ küsis ema jälle, seekord selgelt uudishimulikult. Ma mõtlesin tükk aega, mida talle vastata.

„Ei,“ sõnasin ma lõpuks.

„Miks siis mitte?“

„Ma kannatasin liiga palju. Mu enesehinnang oli väga madal. Sellises seisus on raske kedagi sobivat leida. Aga ehk ma nüüd, kui isa ja venda enam pole, suudan endale kedagi leida.“

Ema noogutas mõistvalt ja tõusis siis lauast. Ta pani oma nõud kraanikaussi ja suundus elutoa poole. Ka mina tõusin ning viisin taldriku ja klaasi ära, kuid jäin valamu juures seisma ja vaatasin küsivalt ema poole.

„Emps, kas ma peaksin ise nõud ära pesema?“ küsisin ma kõhklevalt. Seni oli see minu kohustus olnud, sest isa sundis mind palju töötama. Nüüd, kui me olime emaga kahekesi, ei teadnud ma, kuidas käituda.

„Ah, las nad jääda, ma pärast pesen,“ naeratas ema mulle.

See oli erakordne. Ma ei pidanudki täna nõusid pesema. Naeratasin endamisi ja suundusin siis meie valgest ja heledast köögist musta ja tumepunasega sisustatud elutuppa. Ema istus veinipunasel diivanil ja vaatas telekat. Parajasti jooksis mingisugune igav seep, aga ema vaatas seda ikka.

Istusin ema kõrvale ja jälgisin tuimalt ekraani. Ma polnud juba nii ammu televiisorit vaadanud. Ma olin selle lõõgastava tunde täiesti ära unustanud. Lõdvestasin iga kehaosa eraldi ja mõtlesin, kui vähe on õnneks vaja. Ma vaatasin telekat ja olin õnnelik.

Mõne aja pärast toetasin ma pea diivanile mugavamasse asendisse ja sulgesin silmad. Kuulsin nüüd ainult vaikset heli, mis tuli telekast. Kaugelt väljast kostus ka laste kilkeid ja autode mürinat, aga mind see ei häirinud. Minus valitses rahu.
Tagasi üles Go down
*Nastik.
Kärameister
*Nastik.


Female Postituste arv : 1048
Age : 27

Igavene sõda [2/...] Empty
PostitaminePealkiri: Re: Igavene sõda [2/...]   Igavene sõda [2/...] Icon_minitime28/7/2012, 19:22

Jah, oli küll parem lugeda Very Happy
See tütre vihkamise/enesetapu värk oli minu jaoks küll kuidagi väga... misasja. Ei kujuta üldse ette, kuidas selline asi võimalik on :)

Aga lugeda on jätkuvalt huvitav ja ootan uut Very Happy
Tagasi üles Go down
http://www.nnastik.blogspot.com
Dragomira
Juudijõulupuu
Dragomira


Female Postituste arv : 235
Age : 24
Asukoht : Kagu-Eesti

Igavene sõda [2/...] Empty
PostitaminePealkiri: Re: Igavene sõda [2/...]   Igavene sõda [2/...] Icon_minitime30/7/2012, 10:43

Tänan. :)

See vihkamise-asi tuli mul kuidagi lennult kui ma kirjutasin. Alguses ma plaanisin seda kõike hoopis teistmoodi, aga välja kukkus nagu alati. Very Happy Tegelikult oli mul terve osa jooksul selline tunne, et nüüd juhtub midagi hullu/ma pean midagi hullu korraldama, aga ma ei korraldanud. Äkki peaks järgmises osas... Very Happy

Kuna ma pole reedest saati kodus olnud ja ma eelistan kirjutada oma arvutis, siis uue osaga läheb veel veidi aega, aga kui nädala lõpuks uus osa valmis pole, söön ma oma mütsi ära. :)
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Igavene sõda [2/...] Empty
PostitaminePealkiri: Re: Igavene sõda [2/...]   Igavene sõda [2/...] Icon_minitime20/10/2012, 17:55

Millal uut võib oodata?
Tagasi üles Go down
Dragomira
Juudijõulupuu
Dragomira


Female Postituste arv : 235
Age : 24
Asukoht : Kagu-Eesti

Igavene sõda [2/...] Empty
PostitaminePealkiri: Re: Igavene sõda [2/...]   Igavene sõda [2/...] Icon_minitime20/10/2012, 18:22

Tore, et keegi veel seda lugu mäletab, kui mina ise olen selle juba peaaegu unustanud. Aga ma katsun end kokku võtta, kui keegi ootab. Nii on lihtsam. Mingi algus on valmis, eks ma katsun koolivaheajal juurde kirjutada. Aitäh sulle. (:
Tagasi üles Go down
Dragon Hunter
Tasane
Dragon Hunter


Male Postituste arv : 4

Igavene sõda [2/...] Empty
PostitaminePealkiri: Re: Igavene sõda [2/...]   Igavene sõda [2/...] Icon_minitime11/11/2013, 14:29

Miis! Nii vähe?
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Igavene sõda [2/...] Empty
PostitaminePealkiri: Re: Igavene sõda [2/...]   Igavene sõda [2/...] Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Igavene sõda [2/...]
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Igavene Tuli

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Jutud :: ARHIIV :: Fantaasia (vanemad)-
Hüppa: