MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 2012

Go down 
Mine lehele : 1, 2  Next
AutorTeade
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2012 Empty
PostitaminePealkiri: 2012   2012 Icon_minitime22/7/2012, 10:59

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Mardika Umb ehk minu väike hullumaja
Autor: Holger Kaints
Lehekülgi: 247
Sisu: Romaan „Mardika umb” kujutab paari aasta tagust aega, kui masust ei teatud veel midagi. Mõne noore inimese peas tärkab mõte kuulutada raha jumalaks, kummardada seda ning ülistada, nagu ülistatakse teisigi jumalaid. Öeldud-tehtud – mõte viiaksegi ellu. Selle teema kõrval kirjeldatakse peategelase, tema perekonna ja naabrite kohati lõbusat, aga vahel ka üsna veidrat igapäevaelu Mardika umbtänavas asuvas väikeses korrusmajas. Raamatus on nii inimsuhteid kui ka mõtisklusi sellest, mis siis on meie praeguses elus oluline ning kas väärtushinnangud on tõesti paigast nihkunud või see ainult näib nii.
Holger Kaintsilt (s. 1957) on varem ilmunud romaanid „Teekond mäetipu poole“ (Eesti Raamat 2003) ja „Lennukivaatleja“ (Loomingu Raamatukogu 2009).
Arvamus: Kuigi oli huvitav lugeda siis midagi jäi puudu. Võinuks kõvasti pikem olla ning nii usu kui ka majatemaatikaga rohkem tegeleda.
Hinne: 5/10

Lehekülgi kokku: 247
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2012 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 Icon_minitime22/7/2012, 12:26

[Only admins are allowed to see this image]

Pealkiri: Feast for Crows
Autor: George R. R. Martin
Lehekülgi: 1058
Sisu: The War of the Five Kings is coming to an end. Robb Stark, Joffrey Baratheon, Renly Baratheon, and Balon Greyjoy are all dead, and King Stannis Baratheon has gone to the aid of the Wall, where Jon Snow has become Lord Commander of the Night's Watch. King Tommen Baratheon, Joffrey's eight-year-old brother, now rules in King's Landing under the watchful eye of his mother, the Queen Regent Cersei Lannister. Cersei's father Tywin is dead, murdered by his son Tyrion, who has fled the city. With these two men gone, as well as no longer having to deal with Joffrey, there are no more checks on Cersei and she is essentially Ruling Queen of the Seven Kingdoms in all but name. Now that Cersei finally stands at the height of power and her enemies are scattered to the winds, in a grim irony it quickly becomes clear that she is incapable of wielding the power she has killed and manipulated so many to acquire, and she spirals into self-destruction.

Meanwhile, Sansa Stark is still in hiding in the Vale, protected by Petyr Baelish, who has secretly murdered his wife Lysa Arryn and named himself Protector of the Vale and guardian of eight-year-old Lord Robert Arryn.
Arvamus: Algul kartsin veidike seda osta ja lugeda, sest sõbrad hirmutasid vanaaegse sõnavaraga. Aga reaalsus polnud hullu. Iga sõna tõesti ei mõistnud, ent mõttest sain aru ja kui on aega/raha ostan ka järgmise inglise keelse osa ära.
Hinne: 10/10

Lehekülgi kokku: 247+1058=1305
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2012 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 Icon_minitime27/7/2012, 19:20

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Linn ja Linn
Autor: China Mieville
Lehekülgi: 311
Sisu: Kui kuskil Euroopa äärealal asuvast Besźeli linnast leitakse noore naise surnukeha, tundub see inspektor Tyador Borlúle üsna rutiinse juhtumina. Kuid uurimine viib ta naaberlinna Ul Qomasse, maailma ainsasse paika, mis on sama kummaline kui Besźel ise. See teekond äärmusrühmituste ja poliitiliste mängude maailma on nii füüsiline kui ka psüühiline, ta nõuab tajumuutust, nähtamatu nägemist. Koos Ul Qoma uurija Qussim Dhattiga surnud naise saladustelt katet tõmmates hakkab Borlú aegamööda mõistma, et nende vastas seisavad nii Besźelis kui ka Ul Qomas ohtlikud jõud – kuid veelgi salapärasem ja halastamatum on see, mis asub kahe linna vahel...
Arvamus: Algus oli jube keeruline. Ei saanud aru, mis ajastul see toimub, kus riigis, kes on mees ja kes on naine. Tõsiselt segane. Kuskil 175lk paiku hakkas asi klaariks minema ja sealt edasi puhas lust ja lillepidu lugeda. Tohutu uudishimu tekkis, et mis siis saab ja kes milles süüdi on. Lõpp oli mõnus, täiesti sobiv.
Hinne: 8/10

Lehekülgi kokku: 1305+311=1616
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2012 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 Icon_minitime27/7/2012, 23:32

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Kasuema
Autor: Silvia Rannamaa
Lehekülgi: 286
Sisu: Silvia Rannamaa noorsoojutustus ”Kasuema” on järg jutustusele ”Kadri”. Seegi raamat, nagu ka ”Kadri”, on kirjutatud päeviku vormis. Teos käsitleb Kadri käekäiku ja kujunemist internaatkoolis.
Kirjanik suhtub oma peategelasesse mõistvalt ning sooja südamlikkusega, avades tõepäraselt ja ilustamata tütarlapse mõtte- ja tundemaailma. Kadri satub silmitsi elus esinevate probleemide ja vastuoludega, kuid ta suudab oma tõdedele ja tõekspidamistele toetudes iseendaks jääda.
”Kasuema” on sisutihe ja südamlik teos, mis sisendab usku endasse ja oma võimetesse.
Arvamus: Ega see pole mul esimene kord Kasuema lugeda ja kui nüüd Uuskasutuskeskusest 20 sendi eest isikliku koopia sain, siis kindlasti ka ei jää see viimaseks korraks. Veidi jäid häirima viited sellele, kui tore ja võimas on Nõukogude Liit aga olgem ausad - tollal vist ei saanudki väga muudmoodi. Lugu ise oli südamlik ja armas, kuigi käitumise järgi jätsid küll 17aastased tegelased pigem nii 20aastates noorte mulje. Kirjutamise stiililt on Kadri ja Kasuema mulle siiski suured eeskujud. Kui nüüd ainult Kadri ka kuskilt kätte saaks, et oma raamaturiiulisse lisada...
Hinne: 8.5/10

Lehekülgi kokku: 1616+286=1902
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2012 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 Icon_minitime28/7/2012, 14:13

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Lillemuinasjutud
Autor: Anna Sakse
Lehekülgi: 141
Sisu: Lilleõied varisevad, värvide ja lõhnade küllus haihtud. Lahkuvad inimesed, igaühel oma saatus, omad mured ja rõõmud. Ent muinasjutt jääb. Ja koos muinasjutuga kõik hea, kuid ka naeruväärne, kõik, mida tuleb hoida või mille vastu võidelda. Õitseb muinasjutu ööviiul raamatus, ja meile saab osaks haihtumatu kujutlusvõlu.
Arvamus: Hea kerge lugemine, lühikesed paarileheküljelised muinasjutud. Lemmikud: Ööviiul, Seakõrv, Liilia, Pojeng.
Hinne: 7/10

Lehekülgi kokku: 1902+141=2043
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2012 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 Icon_minitime28/7/2012, 23:45

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Hõbeuisud
Autor: Mary Mapes Dodge
Lehekülgi: 224
Sisu: 19.sajandi ameerika kirjaniku Mary M. Dodge'i jutustus Hollandist. Brinkerite pere, nende laste Hansu ja Greteli murede ja rõõmude taustal saab noor lugeja teada palju huvitavat selle väikese maa ajaloost ja geograafiast, rahvast ja tema elust..
Arvamus: Originaalvarianti ma vist polegi lugenud, vist ainult seda illustreeritud klassikavaramu adapteeritud väljaannet. Ehk siis tunduvalt lühemat ja detailivähemat versiooni. Selles oli kuidagi harjumatult palju teistest noortest peale Hansu ja Greteli (minu jaoks ei andnud see jutule midagi juurde) ja ka Hollandist. Aga noh, kes on Hollandi fänn, see loeb kindlasti silmad punnis.
Hinne: 4/10

Lehekülgi kokku: 2043+224=2267
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2012 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 Icon_minitime29/7/2012, 21:34

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Vahetuslaps
Autor: Christine Nöstlinger
Lehekülgi: 80
Sisu:Perekond Mittemeierite perre tuleb laste keeleoskuse parendamseks kutsutud vahetusõpilane Inglismaalt. Algselt saabuma pidava ülikorraliku Tomi asemel saadetakse aga hoopis tema vend Jasper, kes ohtralt segadust külvab ja pere elu peapeale keerab. Sündmusterohket kuut nädalat suvisest koolivaheajast kirjeldab päevikuvormis 13-aastane perepoeg Ewald. Selle ajaga õnnestub aga Jasperil, ise seda tahtmata, Mittermeierite senine korralik ja igav pereelu pea peale keerata, pöördumatult muudab ta ka pereliikmete omavahelisi suhteid... Alguses nuhtluseks olnud vahetuslast hakkab aga kogu pere lõpuks armastama.
Arvamus: Selline kerge ühe pärastlõuna lugemine. Lühiduse mõttes muidugi. Tekst ise oli hea, andis kerge ülevaate sellest, kuivõrd vähe süüvitakse probleemi algsetesse põhjustesse aga vähemalt kui nad teada said, siis käitumine muutus. Ja see andis ka tulemust. Ootamatuim oli kõrvakiilude tavalisus pereelus, aga kui vaatasin mis aastatel autor selle teose kirjutanud on, siis enam nii ei üllatanud.
Hinne: 5/10

Lehekülgi kokku: 247


Viimati muutis seda -Ene- (1/8/2012, 10:50). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2012 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 Icon_minitime1/8/2012, 10:50

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Peeter Paan
Autor: James E. Barrie
Lehekülgi: 174
Sisu: Ükskord, kui proua Darling on lastetoas unne suikunud, avaneb järsku aken. Sisse tuleb veider, kuivadesse puulehtedesse rõivastatud poisike. See on Peeter Paan...Päris väiksena põgenes ta kodust, sest ei tahtnud suureks saada. Ta jõudis kujutletavale maale, mida ta kutsub eikusagilmaaks. Seal ei kasva lapsed kunagi suureks ja saavad lõbusalt aega veeta. Neid kutsutakse kadunud lasteks ja Peeter on nende pealik.
Arvamus: Järjekordne klassikaline lasteraamat, mis siiani oli mul mööda läinud. Aga võtsin kätte ning lugesin läbi. Natuke naljakas oli küll, just see mõtete koristamine tekitas korraks segadust, ma ei oodanud sellist aga tegelikult on hea meel, et lõpetasin täisvarianti lugedes. Adapteeritud oleks natukene tühjemaks jätnud. Peeter ise küll mulle eriti sümpaatset muljet ei jätnud aga lõpp mulle meeldis. Ainus huvitav küsimus: mis saab kui neil enam tütreid ei sünni? See raamat võinuks vabalt ka paarsada lehte paksem olla. Nii palju huvitavat jäi selgusetuks ja oleks võinud laiendada.
Hinne: 7/10

Lehekülgi kokku: 2347+174=2521
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2012 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 Icon_minitime2/8/2012, 16:33

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Kardinali mõõgad
Autor: Pierre Pevel
Lehekülgi: 326
Sisu: Pariis, 1633. issanda aastal. Prantsusmaa kuningas on Louis XIII ja teda valitseb Richelieu. Kardinal, üks oma ajastu kardetavamaid ja mõjuvõimsamaid isikuid, peab lakkamatut võitlust Prantsusmaa vaenlastega. Eesmärgi nimel läheb käiku kõik: salakuulajad, mõrvad, sõda... isegi nõidus, mida valdavad kuningriigi kõige salakavalamad vastased – lohed.
Arvamus: Lohed! Kui need juba sisse on toodud, ei saa asjad eriti viltu minna. Nimedega oli küll raskusi. Pagana prantsuse nimed, mis kipuvad sassi minema. Mõnda liini aimasin ka ette aga samas oli piisavalt üllatusi. Veri ja tapmine hakkas ühel hetkel häirima, pole vist sellises tujus, et sääraseid raamatuid lugeda. Aga läbi ma sain selle. Lohed olid eriti vingel kombel mängu toodud, võinuks olla lausa pikemalt. Äkki järg...
Hinne: 7/10

Lehekülgi kokku: 2521+326=2847
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2012 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 Icon_minitime3/8/2012, 17:01

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: D¾unglilaps
Autor: Sabine Kuegler
Lehekülgi: 299
Sisu: 1972. aastal Nepalis sündinud autor, Sabine Kuegleri lugu jutustab sellest, kuidas ta saksa uurijate tütrena veetis oma lapsepõlve Lääne-Paapua ürgmetsas äsjaavastatud fayude suguharu juures, kes elas nagu kiviajas.
Väikesele blondile tüdrukule oli d²ungel armastuseks esimesest silmapilgust. Ta õppis käsitlema vibu, puude otsa ronima ja ujuma jõgedes, kus kubises krokodillidest… Friikartulite asemel sõi ta röstitud putukaid, närimiskummi asemel näris nahkhiiretiibu…
Kui ta 17aastaselt pöördus üksi tagasi Euroopasse, oli sealne elu tema jaoks katastroofiline pööre. Talle oli kõik uus: kuidas sisseoste teha, kuidas teretada, kuidas tänavat ületada…Mobiiltelefon ja televiisor olid tema jaoka imeasjad.
Nüüd, pärast tsivilisatsioonis veedetud aastaid, on ta väliselt kohanenud. Tal on Hamburgi lähistel oma meediafirma ja tal on 4 last. Siiski kummitab teda d²ungliigatsus ja küsimus: kes ma õigupoolest olen, kas fayu või eurooplane?


“Kadunud orus, ühe unustatud rahva juures olin ma õnnelik. Ülejäänud maailmas tundsin end kadunud hingena.”
Arvamus: Olen seda kunagi varem lugenud aga ju siis nii ammu, et vaid ähmaselt meenus. Eelkõige oli see raamat huvitav. Sissevaade teistsugusesse lapsepõlve, sellesse kuidas elatakse nii totaalselt teises seltskonnas. Väga huvitav oleks olnud ka see, kui ta oleks pikemalt rääkinud Euroopa eluga kohanemist. Põhiasjad olid olemas, aga detailid mis on sarnased sellele, et ta ei teadnud misasi on kino ning et poes ei vaielda hinna üle, olnuks huvitav. Tekitas mõtte, et oleks vinge olnud ka ise sellises kohas kasvada aga samal ajal... kahe kultuuri vahel lõhestatud olemine tõi kaasa ka väga palju probleeme, mis jällegi elu raskemaks tegid. Igati väärt raamat.
Hinne: 8/10

Lehekülgi kokku: 2521+299=2820
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2012 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 Icon_minitime4/8/2012, 01:06

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: D¾unglikutse
Autor: Sabine Kuegler
Lehekülgi: 284
Sisu: Lääne-Paapua d²ungli eraldatuses oli ta „d²unglilaps”. Kui ta 17aastasena ühte Šveitsi internaatkooli tuli, oli Sabine Kuegleril tunne, nagu oleks teda paradiisist ära tõugatud. Nüüd pöördub ta tagasi fayude juurde, tagasi oma lapsepõlve paradiisi, et leida enda jaoks vastus küsimusele: Kuhu ma kuulun? Kes ma õigupoolest olen?
Arvamus: Tunduvalt süngem kui Sabine elu esimene raamat. Ei olnud siin enam nii palju tema kallist kodust d¾unglist. Võõristav oli vaadata ka seda, et kui esimese raamatu piltidel olid fayud tõesti selliste looduslaste riietusega või üldse paljad, siis selle raamatu piltidel juba t-särgid, püksid jne... Kurb oli lugeda ka Lääne-Paapual toimuvat, nende iseseisvuspüüdlusi mis liiva jooksevad. Masendav, et sellest ei teata, et sellest ei räägita... Masendav, et ka sellised suguharud nagu fayud, peavad varsti loobuma oma kodudest, sest ürgmetsad võetakse lihtsalt maha. Kontrollisin Vikipeediast, ikka veel on Lääne-Paapua Indoneesia provints, hoolimata sellest, kes ja kus nad tahaksid olla. Ehk ei ole nüüd enam sellist terroriseerimist, nagu 90.aastatel. Aga tõenäolisemalt selline tegevus jätkub. Masendav, et Sabine vanemad pidid lahkuma d¾unglist, mitte ainult oma vanuse tõttu vaid ka sellepärast, et kui Sabine oleks varem sellise raamatu kirjutanud, oleks nad nii või teisiti fayude juurest, oma elutöö juurest, minema saadetud. Hea raamat aga miks, oh miks, on inimesed nii kurjad...
Hinne: 8/10

Lehekülgi kokku: 2820+284=3104
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2012 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 Icon_minitime7/8/2012, 08:19

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Harry Potter ja saladuste kamber
Autor: J.K. Rowling
Lehekülgi: 301
Sisu: Dursleyd käitusid sel suvel nii vastikult ja alatult, et Harry Potter ihkas kogu südamest tagasi Sigatüüka Nõiduse ja Võlukunsti Kooli. Aga just siis, kui Harry oma kohvreid pakkis, sai ta hoiatuse kummaliselt olevuselt, kelle nimi oli Dobby ja kes ütles, et Harry naasmine Sigatüüka kooli põhjustab hirmsa õnnetuse. Ja õnnetusi on tõesti tulemas. Harry teine õppeaasta Sigatüükas toob kaasa uusi katsumusi ja õudusi, nagu näiteks ülimalt edev mustade kunstide vastase kaitse õpetaja Gilderoy Lockhart, vaim nimega Mäuguv Myrtle, kes kummistab tütarlaste pesuruumis, ja Roni õe Ginny varjamatu jumaldav suhtumine. Kõik need aga jäävad tagaplaanile, kui koolis hakkavad toimuma saladuslikud sündmused ja keegi või miski hakkab õpilasi kiviks muutma. Kas see võib olla Draco Malfoy, Harry vana võistleja? Või on süüdlane hoopis Hagrid, kes kunagi mingi patu pärast koolist välja heideti? Ja kuidas õnnestub Harryl tõestada, et see ei olnud tema ise, nagu paljud õpilased kahtlustavad?
Arvamus: Ma ei tea miks, aga see on endiselt Potteri sarjast mulle kõige vähem meeldiv raamat. Ma mäletan, et kunagi oli mulle vastukarva selle kaanepilt aga nüüd eile lõpetasin ja ma ei oskagi enam välja tuua, miks see mulle nii palju ei meeldi. Tegelased kõik nagu paigas, huvitavad, naljakad ja mõnus lugeda. Aga sellegipoolest... kui on isu lugeda Potteriraamatut, siis selle haaraksin riiulist viimasena.
Hinne: 4/10

Lehekülgi kokku: 3104+301=3405
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2012 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 Icon_minitime7/8/2012, 13:37

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Armastusega fännidelt
Autor: Ketlin Priilinn
Lehekülgi: 183
Sisu: Lisann oli üheteistaastane, kui temast sai maailmakuulsa bändi Dreamblue tulihingeline fänn. Nüüd, kaheksateistaastaselt, otsustab ta osaleda Dreamblue maailmaturneel, järgnedes bändile üheksasse riiki ja käies kolmeteistkümnel kontserdil. Oma teekonnal tutvub ta paljude värvikate kaasfännidega, leiab nii sõpru kui ka vaenlasi, satub täbaratesse olukordadesse ja hakkab mitmeid asju nägema uue pilguga. Reisi lõpuni ei kaota Lisann lootust, et täitub tema suurim unistus – kohata oma ebajumalaid silmast silma ja öelda nendele, kui palju ta neid armastab. „Armastusega fännidelt” on noorteromaan, mis pakub sissevaadet fännikultuuri ja tutvustab paljudele raskesti mõistetavat kirge, mis ühendab fänne nende iidolitega.
Arvamus: Raamat oli hästi kirjutatud, kaasatõmbav ja mõnusad sündmused. Okei, Tegeli lennujaamast ei saa otse rongiga kesklinna aga see selleks. Apsakaid ikka juhtub. Kui aga rääkida sisust, siis minu jaoks on väga raske mõista sellisel tasemel fänlust täisealistel inimestel ja isegi keskealised. Võib-olla asi on selles, et ma ise pole selline kinnisideede küüsis vaevlev fännitar olnud. Muidugi, mulle on bändid/lauljad meeldinud, olen nendega kohtuda tahtnud, autogramme nurunud jne aga sealne tase oli jällegi midagi kõrgemat. See oli küll tõsi, mis üks tegelane mainis: sellise fännamisega piirad sa eelkõige ennast, sest ühegi teise artisti jaoks enam aega ei jää. Aga jah, oleks tundunud usutavam, kui peategelane oleks olnud kuskil 15aastane (see oleks muidugi reisimise raskemaks teinud). Või isegi mitte usutavam (sest ma usun, on olemas selliseid fänne) aga kergemini mõistetav ja ei oleks pidanud mõtlema: No mida kuradit?
Hinne: 6/10

Lehekülgi kokku: 3405+183=3588
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2012 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 Icon_minitime7/8/2012, 21:54

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Harry Potter ja Azkabani vang
Autor: J.K. Rowling
Lehekülgi: 376
Sisu: Algab kolmas õppeaasta Sigatüüka Nõiduse ja Võlukunsti Koolis. Kooli saabunud lapsi ootab ees ebameeldiv üllatus. Azkabani võlurite vanglast on põgenenud ohtlik kurjategija ning kooli tuuakse vangivalvurid, kes on jubedamad kui vangid ise. Loomulikult satub Harry taas sündmuste keerisesse, kus talle on abiks truud sõbrad Ron ja Hermione.
Arvamus: Miks ma loen uuesti raamatuid, mida täiesti läbi olen lugenud vist kümneid kordi ja lehitsenud veelgi rohkem? Tean kõike mis toimub aga siiski... Iga kord, kui ma loen läbi ühte sellist raamatut, mida varemgi neelanud, siis ma näen midagi uut. Hermione tundub tegelikult väga üksik. Ei ole tal ju väga ühtegi südamesõbrannat (hiljem on Ginny, aga praegu?), 13aastaselt minna terveks aastaks põhimõtteliselt internaatkooli. Alati ei lähe ta ju vaheajakski koju. Mida mõtlevad ja tunnevad ta vanemad? Ning kui kaks parimat sõpra ei räägi, samal ajal tohutu õppekoormus. See võib raske olla. Rowling võiks kirjutada Harry Potteri entsüklopeedia valmis, ja siis saan ma loota, et seal on rohkem sees ka Hermione kohta. Aga ei, muidu on Azkaban üks päris hea tervest sarjast. Eriti kolmnurk Sirius-Snape-Lupin
Hinne: 7/10

Lehekülgi kokku: 3405+376=3781
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2012 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 Icon_minitime12/8/2012, 22:42

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Eragon
Autor: Christopher Paolini
Lehekülgi: 496
Sisu: Kui Eragon leiab metsast sileda sinise kivi, peab ta seda vaese talupoisi õnnelikuks avastuseks: võib-olla saab selle eest perele talveks liha varuda. Ent kui kivist koorub ilus, safiirsinine lohepoeg, mõistab Eragon peagi, et on komistanud pärandi otsa, mis on peaaegu niisama vana kui Impeerium ise.
Üleöö võtab tema lihtne elu onu Garrow´ talus pöörde ja ta leiab end hukatuslikust uuest maailmast, täis saatusekäike, võlukunsti ja võimu. Juhiks vaid iidne mõõk ja vana jutuvestja Bromi nõuanded, peavad Eragon ja noor lohe Saphira pääsema eemale ohtlikest väljadest ja tumedatest vaenlastest Impeeriumis, mida valitseva kuninga kurjusel pole piire. Kas Eragon suudab astuda legendaarsete Loheratsanike jälgedes?
Arvamus: Ma tean, et paljud ütlevad Pärandi sarja kohta, et tegu on kordades lihtsama variandiga Sõrmuste isandast. Ei tea, pole Sõrmuste isandat täispikkuses lugenud. Kindel on see, et mulle endiselt Eragon meeldib. Mulle meeldivad targad lohed, haldjate kodu ning päkapikkude linn. Mulle meeldib autori kirjutamis- ning kirjeldamisstiil. Ja ta oli teismeline seda kirjutades... Rääkige eeskujust =)
Hinne: 8/10

Lehekülgi kokku: 3781+496=4277
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2012 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 Icon_minitime12/8/2012, 22:47

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Lõuna kuninganna
Autor: Arturo Pérez-Reverte
Lehekülgi: 424
Sisu: Arturo Pérez-Reverte mitmekihiline romaan „Lõuna kuninganna“ jutustab loo mehhiklannast, kes teeb ilma uimastivedajate maailmas. Narkokartelli juhi pruudi Teresa Mendoza senine elu variseb pärast mehe surma kokku ja põgeneva naise tee viib Hispaaniasse, Vahemere ääres käiva vilka salakaubaveo keskmesse, kus temast aja jooksul kujuneb võimsa uimastiveo võrgustiku valitsejanna. Aastaid hiljem pöördub ta tagasi kodumaale, et vanu arveid õiendada. Ajakirjanikukogemusest ainest ammutav autor kujutab teoses nüansirikkalt kahte piiriala: Põhja-Mehhiko ja Gibraltari väina narkomaailma. Selle taustal hargneb lugu naisest, kes läbi lüüasaamiste ja pettumuste vabaneb illusioonidest, ent seevastu avastab raamatud; kes paneb end karmide meeste mängus maksma ja saab legendiks – see on iselaadne romaanivormis narkoballaad, mehhiko rahvaliku muusika ja narkoparunitest loodud lauluviiside rütmis ja vaimus kõlav jutustus
Arvamus: Üks tõsiselt hea leid. Alguses tundus selline tavaline krimkaromaan aga mida edasi, seda keerulisem oli lubada endal vaid vähe korraga lugeda (bussireis, ei saanud kohe ära lugeda, rohkem raamatuid polnud). Kõik kirjeldus ja ülesehitus. Kuni lõppsõnani, ei saanud ma olla 100% kindel, et Teresa Mendoza on väljamõeldis. Ja isegi väljamõeldisena oli ta tegelikult päris reaalne. Kuidas kirjanik ainet korjas? Ikka ise kopteris kaasa sõites ning narkomehi taga ajades. Ja Teresa oli ikka võimas naine (olgugi et väljamõeldud). Ma oleksin vist juba sel hetkel alla andnud, kui teda tapma tuldi aga ta näitas kõigile.
Hinne: 10/10

Lehekülgi kokku: 4277+424=4701
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2012 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 Icon_minitime14/8/2012, 08:09

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Jaanik(a)
Autor: Kadri Pettai
Lehekülgi: 128
Sisu: 17-aastane Jaanika ja tema 35-aastane ema saavad läbi nagu parimad sõbrannad. Ent alati, kui Jaanika küsib kas või ääri-veeri oma isa kohta, keda ta kunagi näinud ei ole, muutub ema vaikivaks kivikujuks. Ühel suvel, kui Jaanika sõidab maale, ema lapsepõlvekoju, hakkab ta tasapisi mõistma, et vastused tema isa puudutavatele küsimustele peituvad nende majalähedases kummalises metsas ... „Jaanik(a)” on Eesti Lastekirjanduse Keskuse ja kirjastuse Tänapäev 2011. aasta noorsooromaanivõistlusel äramärgitud töö.
Arvamus: Viimasel ajal olen päris palju lugenud Tänapäeva noorsooromaani raamatuid ja olen tõsiselt imestunud, et see oli vaid ära märgitud töö. Pakun, et autoril läks lõpetamisega kiireks ja oleks kasvõi 75lk pikem olnud, tulnuks ka kõrgem koht ära. Ääretult huvitavalt üles ehitatud, hea idee ning suurepärane sõnakasutus.
Hinne: 9/10

Lehekülgi kokku: 4701+128=4829
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2012 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 Icon_minitime15/8/2012, 14:28

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Pöidlaküüdi reisijuht Galaktikas
Autor: Douglas Adams
Lehekülgi: 308
Sisu: Ühel neljapäeva pärastlõunal hävitatakse ootamatult planeet Maa, et teha ruumi uuele hüperkosmost läbivale kiirteele. Samal ennelõunal oma maja lammutamise üle elanud Arthur Denti jaoks on see juba liig mis liig. Paraku on nädalalõpp alles ees ja Galaktika osutub väga suureks ja põrutavaks...
Arvamus: Pole öelda ühtegi halba sõna. Ülemõistuse hea see ei olnud, ent autori fantaasiat ja sõnaseadmisoskust tuleb hinnata. Kui nüüd veel järgmised osad ka läbi saaks loetud...
Hinne: 7/10

Lehekülgi kokku: 4829+308=5137
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2012 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 Icon_minitime16/8/2012, 21:16

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Iseenda laps
Autor: Airika Harrik
Lehekülgi: 443
Sisu: Raamatu “Iseenda laps” kangelanna, tavaline Tallinna koolitüdruk Annika seisab ühel hommikul kummaliste valikute ees. Enesele ootamatult naaseb ta oma sünnieelsesse aega, armub siniste juustega noormehesse, kes osutub vaimuks, võitleb müstiliste olenditega ning tema missiooniks saab päästa maailm läbi selle, et sünnitada …. iseennast.
Arvamus: Võimas. Võimas, et selle on kirjutanud eestlane. Võimas, et autor sündis 1995. aastal. Ma olen kade nende peale, kes suudavad välja mõelda säärase laia ning fantaasiarohke maailma, sest ise ma seda ju ei suuda. Ülesehitus oli hea, tegelased mõnusad ja ma ootan, kuni ilmub teine osa. Usun, et sellel raamatul oleks minekut ka välismaal, kui muretsetakse hea tõlge ja hea agent. Lõpu poole märkasin kokkulangevusi mu enda elule-järgneva jutuga, aga mitte ülemäära palju ja pealegi, kui ma oma juttu alustasin ei olnud seda veel lugenudki. Ja rääkides raamatu loogikast, siis mina küll mõnest loogikast aru ei saa, ent pole hullu. Küll see hiljem lahti seletatakse autori poolt.
Hinne: 10/10

Lehekülgi kokku: 4829+308=5137
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2012 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 Icon_minitime19/8/2012, 00:52

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Vanem
Autor: Christopher Paolini
Lehekülgi: 688
Sisu:Eragon ja tema lohe Saphira said jagu Vari Durzast. Tänu neile võitsid vardjad ja päkapikud lahingu Farthen Dþris. Kuid endiselt valitseb Impeeriumi õel kuningas Galbatorix, kes on hävitanud Ratsanikud ja sihiks võtnud kogu Alagaìsia alistamise.
Eragon rändab haldjate riiki Ellesmérasse, et võlukunstis ja mõõgavõitluses, Ratsanikule elutähtsates oskustes, veelgi vilunumaks saada. Ent kaos ja reetmine varitsevad igal sammul ja Eragon pole kindel, keda ta võib usaldada.
Samal ajal peab tema nõbu Roran koduses Carvahallis oma lahingut - lahingut, mis asetab nii tema kui Eragoni veel suuremasse ohtu.
Kas kuningas ja tema käsilased suudavad vastupanu lämmatada?
Arvamus: Mitte niivõrd nauditav, kui esimene osa ent siiski hea järg. Glaedr ja haldjate maailm andsid muidugi põhiosa. Viimaks ometi suutsin need salmid ja lugulaulud ka põhjalikult ära lugeda, mitte ei jätnud vahele. Säärased valmid mulle küll kahjuks ei istu.
Hinne: 7/10

Lehekülgi kokku: 5137+688=5925
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2012 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 Icon_minitime20/8/2012, 22:05

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Brisingr
Autor: Christopher Paolini
Lehekülgi: 752
Sisu:Christopher Paolini esimene romaan “Eragon” saavutas edu igal pool maailmas. “Pärandi” sarja kolmandas raamatus seisavad Eragoni ja Saphira ees uued väljakutsed. Nende hirmuärataval vaenlasel, Alagaësia kuningal Galbatorixil on vardjate vastu uus relv – Murtagh ja tema lohe Astel. On aeg täita antud lubadused, sest kõigi rasside jõud on valmis viimaseks, otsustavaks lahinguks.
Arvamus: Üüratult kurb lõpp muidugi, kui lahkuvad viimane Iidne Ratsanik ja tegelikult ka viimase iidse ratsaniku lohe. Jah, ta jääb alles aga... Tore on näha, et Eragon pole ka enam selline ninakas poisiklutt nagu oli esimeses raamatus aga naljakas on see, et lugedes tundub nagu oleks kogu see teema kestnud juba aasta, poolteist. Aga reaalselt nii palju kui Paolini ütleb, siis saab toimuvat märkida kuudes. Hoolimata varasemast lugemisest pidin ma raamatut lausa neelama, et veel kordki läbi elada kõik sündmused ja taasavastada, et Orik on siiski vinge tegelane. Uudishimu ma ei suutnud taltsuda ja lugesin netist ära ka neljanda raamatu kokkuvõtte. Aga sealt saadud info vaid kannustab mind uurimaks, millal ilmub neljas osa eesti keeles ja kui seda sügisel ei juhtu, siis sukelduda ingliskeelsesse raamatusse.
Hinne: 9/10

Lehekülgi kokku: 5925+752=6677
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2012 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 Icon_minitime24/8/2012, 22:34

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Võlurite gild
Autor: Trudi Canavan
Lehekülgi: 476
Sisu:Nagu alati, kogunevad Imardini võlurid selgi aastal, et linn kerjustest ja pööblist puhastada. Kaitsva võlukilbi taga ei karda nad hulguseid ega kurikaelu, kes neid vihkavad. Kuni üks raevunud tüdruk, vaevu lapseeast väljas, viskab nende poole kivi… ja see kaitsvast võlukilbist läbi tungib.
Arvamus: Lugema hakates oli tunne "järjekordne fantaasiaraamat". Olen neid viimasel ajal vist liialt lugenud ja kartsin, et hakkavad üksteisega sulanduma aga asjata hirm - seda ei juhtunud. Raamat üllatas sellega, et võlurid Sonea kättesaamisele nii palju aega kulutasid. Arvasin, et poole raamatu peal on ta juba käes aga kus sa sellega. Muidugi polnud need tegevused venitatud ega põhjendamatud. Huvitav oli lugeda ja alustan kohe teist osa ka - tahan teada, mis edasi saab.
Hinne: 7/10

Lehekülgi kokku: 6677+476=7153
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2012 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 Icon_minitime25/8/2012, 17:09

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Õpilane
Autor: Trudi Canavan
Lehekülgi: 575
Sisu: “Võlurite kõige tähtsam tööriist on nende teadmised... Ilma teadmisteta muutub võluri vägi kasutuks” Võlur silmitses põgusalt Soneat. “Ka siis, kui tema vägi ilmutab end iseenesest, hukkub ta peagi, kui ei omanda teadmisi, kuidas oma väge kontrollida.”
Arvamus: Dannyli peatükid ei meeldinud mulle alguses, kuidagi igav oli ja tahtsin pigem Sonea katsumustest lugeda. Samas, "semu" teema on omamoodi päris huvitav ning ma ootan, kuhu Dannyl jääda otsustab. Rothenist on kahju ja ma ei kujuta ette, kas Ülemlord võib olla hea või halb. Pool laupäeva kulutasin sellele raamatule. Ning pühapäev läheb viimasele osale.
Hinne: 7/10

Lehekülgi kokku: 7153+575=7728
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2012 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 Icon_minitime26/8/2012, 11:27

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Ülemlord
Autor: Trudi Canavan
Lehekülgi: 629
Sisu: Põnevust, intriige ja seiklusi jätkub ka Musta võluri triloogia viimases raamatus „Ülemlord“. Kõik kahes esimeses raamatus tekkinud küsimused saavad vastuse, kõik pahad oma palga. Kuid kas hea võidab, kes on Gildi tegelikud vaenlased, kes on Must võlur...
Arvamus: Autor üllatas jällegi ülesehitusega, sündmuste järjestamisega ning inimeste ellujätmisega/tapmisega. Pole ammu niivõrd kinni olnud ühes sarjas, et ei saa magama ka minna. Laupäeval alustasin, pühapäeval pärast ööund lõpetasin.
Spoiler:
Hinne: 8/10

Lehekülgi kokku: 7728+629=8357
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2012 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 Icon_minitime30/8/2012, 08:35

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Kadri
Autor:
Lehekülgi: 128
Sisu: ”Kadri” on haarav jutustus tüdrukust, kelle elu pole just kõige päikeselisem. Kadri karakteri kaudu avaneb vastuoluline, probleemiderohke tegelikkus, kus sõbraliku ja lahke loomuga tüdrukul juhtub olema ka ilusamaid ja lootusrikkamaid hetki. Kadri muudab oma sooja südame ja mõistva hoiakuga nii enese kui oma lähedaste elu helgemaks.

See rikas raamat äratab soovi olla parem ja arusaavam ning sisendab usku iseendasse ja oma ettevõtmistesse.
Arvamus: Mul oli nüüd paaripäevane lugemispaus ja selles on süüdi Musta Võluri Triloogia, mille hinnet ma peaks vist tõstma. See oli nii hea, et ma lihtsalt ei suutnud välja mõelda, mida ma lugeda tahan. Aga kui Uuskasutuskeskuses Kadri näpu vahele pisteti, siis pidin ometigi uue raamatu ju läbi lugema (mitte et ma poleks seda varem lugenud). Mul oli ikka raamatu alguses nii kahju Kadrist ja mõtlesin, kuidas tänapäeval sarnane asi oleks kirjutatud. Mis probleemid siis oleks koolis olnud ja kuhu asjad otsaga jõudnud. Tõenäoliselt rohkem norimist ja kiusamist kahjuks... Kirjutamise stiililt oli see muidugi hea, jooksev ja mõnus lugeda. Veidi nõukaaja propageerimist ka, aga no egas muidu poleks sel ajal ju 24 000 tiraa¾ini jõudnud (lisaks veel kordustrükid).
Hinne: 6/10

Lehekülgi kokku: 8357+128=8485
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
Sponsored content





2012 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
2012
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2Mine lehele : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Logo valimine (3.05.2012-10.05.2012)
» 2012
» 2012
» 2012.
» 2012.

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Võistlused :: Enim loetud raamatuid aastas :: -Ene--
Hüppa: