MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 2012

Go down 
Mine lehele : Previous  1, 2
AutorTeade
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2012 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 - Page 2 Icon_minitime9/9/2012, 11:30

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Harry Potter ja tulepeeker
Autor: J. K. Rowling
Lehekülgi: 597
Sisu: Harry neljas õppeaasta ei kujune sugugi vähem seiklusrikkaks kui eelmised. Mustad jõud tõstavad uuesti pead ning esmakordselt ilmneb see lendluudpalli maailma karikavõistluste ajal. Harryl pole aga palju aega selle peale mõelda, sest ka Sigatüüka koolis hakkavad toimuma põnevad sündmused. Kolme suurema võlurite kooli kasvandikud peavad panema proovile oma oskused ja nutikuse ning võitjat ootab ahvatlev auhind. Muidugi tegutsevad edasi kõik eelmistest raamatutest tuttavad tegelased, aga neile lisaks tuleb veel mitmeid värvikaid kujusid.
Arvamus: Mu lemmikraamat HP sarjast. Ehk seetõttu, et mängus on ka teiste maade võlurid, maagilised olendid ja mitte niivõrd "tavaline" kooliaasta. Saksamaale kolides oli mul kaasas kaks eestikeelset raamatut, ning Tulepeeker oli üks nendest. Praeguseks on ehk tõesti küllastumuseni loetud aga ega see siis häid mälestusi ei kustuta.
Hinne: 10/10

Lehekülgi kokku:8485+597= 9082
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2012 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 - Page 2 Icon_minitime16/9/2012, 15:38

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Harry Potter ja Fööniksi ordu
Autor: J. K. Rowling
Lehekülgi: 855
Sisu: Harryt ootab ees viies kooliaasta. Ta teab, et Voldemort on tagasi tulnud ja kardab, et kohe algavad tema hirmuteod. Esialgu aga ei ole sõnagi ähvardavast ohust ei “Päevaprohvetis”, mida Hedwig talle toob ega ka mugude uudistes, mida ta üritab onu Vernoni ja tädi Petunia telerist vaadata. Teadmatus muutub väljakannatamatuks, sest ka Roni ja Hermione kirjad on vihaleajavalt tühjad. Harry on valmis juba onu ja tädi majast põgenema, kuid siis satub ta mugude turvalisel tänaval vastamisi dementoritega ja ootamatud sündmused haaravad teda järjekordselt kaasa…
Arvamus: Kui see raamat tuli, siis tõi isa selle kingiks mulle ja õele, kui me parasjagu Taagepera lossi sõitsime. Mäletan, kuidas kahekesi lugesime ja kuidas ma nii pahane olin, et ma ei saanud lehekülgi neelata ja kohe edasi keerata, sest õde loeb aeglasemini kui mina. Raske on leida häid sõnu Potteri raamatute kohta. Ma olen kõik lihtsalt juba eelnevate raamatute juures ära öelnud.
Hinne: 9/10

Lehekülgi kokku: 9082+855=9937
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2012 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 - Page 2 Icon_minitime20/9/2012, 23:01

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Harry Potter ja segavereline prints
Autor: J. K. Rowling
Lehekülgi: 556
Sisu: Uues raamatus ootab Harryt ees kuues kooliaasta ja ta soovib kannatamatult Dursleyde juurest minema saada. Sedapuhku on talle lubanud järele tulla Dumbledore ise. Mis on selle põhjus ja mida soovib Dumbledore talle näidata? See esimene üllatus ei jää viimaseks ja Harryl tuleb raamatu jooksul koos professor Dumbledoreiga nii mõnigi retk ette võtta. Lord Voldemort ja surmasööjad tegutsevad peaaegu varjamatult ning ohvreid on nii mugude kui ka võlurite seas.
Arvamus: Head sõnad on kõik läbi käidud. Dumbledore'i silm pani ikka silmad kipitama, nagu varemgi ja mõte läheb lendu. Mis siis, kui Rowling oleks kirjutanud teistmoodi: kui Malfoy oleks jõudnud alla anda, kui KA liikmeid oleks rohkem tulnud, kui Ron oleks ära surnud, kui Luna ja Ron oleksid sebima hakanud. Kui kui kui...
Hinne: 9/10

Lehekülgi kokku: 9937+556=10 493
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2012 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 - Page 2 Icon_minitime20/9/2012, 23:05

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Harry Potter ja segavereline prints
Autor: Michael Morpurgo
Lehekülgi: 142
Sisu: „Sõjaratsu“ on ood igavesele ja murdumatule sõprusele. Sõda eraldab kaks südamesõpra – noorukese Alberti ja tema hobuse Joey. Poiss annab lubaduse oma hobune taas üles leida. Vapper Joey rühib vankumatult läbi sõjamöllu, puudutades sel teekonnal paljude inimeste südameid – vaatamata sellele, kelle poolel nad sõdisid, millist vormiriietust kandsid või mis keelt kõnelesid.
Arvamus: Selline imelik raamat. Algul meenus kohe "Must Iludus" aga ehk seetõttu, et see on esimene ja oli siiani ainus hobuse vaatepunktist kirjutatud raamat, mida olen lugenud. Vahepeal käis närvidele see, et mitmed nagu tähtsad kohad olid ühe lõiguga läbi aga samas, see on loogiline ka ju. Teiseest küljest oli jällegi väga liigutav ning hästi kirjutatud. Kindlasti ei kahetse selle lugemist aga midagi jääb siiski kripeldama.
Hinne: 5/10

Lehekülgi kokku: 10 493+142=10 635
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2012 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 - Page 2 Icon_minitime25/9/2012, 19:56

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Harry Potter ja surma vägised
Autor: J. K. Rowling
Lehekülgi: 638
Sisu: Harry Potteri sarja seitsmendas ja viimases osas ootab Harry Privet Driveil. Fööniksi ordu tuleb teda Voldemorti ja tema toetajate teadmata ohutusse kohta viima - kui see neil õnnestub. Mida Harry aga seejärel teeb? Kuidas viia lõpule see ränk ja pealtnäha võimatu ülesanne, mille professor Dumbledore talle usaldas?
Ülesandeks on hävitada Voldemorti allesjäänud varikätkid. Kunagi varem pole Harry tundnud end nii üksikuna ega seisnud silmitsi nii tumeda tulevikuga. Ta peab aga endas kuidagiviisi leidma jõudu, et alustatud ettevõtmine lõpule viia. Harryl tuleb jätta maha Jäneseuru soojus, turvatunne ja sõprade selts ning käia hirmu ja kõhklusteta oma rada...
Arvamus: Ja ongi läbi terve see sari. Jälle. Surid paljud tegelased, keda ei oodanud ja kellest on tohutult kahju ja üha rohkem tekib soov, et Rowling veelgi rohkem HP maailma kohta kirjutaks. Loitsuraamatud, Sigatüüka ajalugu, nõiajoogid...
Hinne: 9/10

Lehekülgi kokku: 10 635 + 638= 11 273
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2012 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 - Page 2 Icon_minitime29/9/2012, 21:08

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Kuhu kõik nad jäid?
Autor: Jaan Ellen
Lehekülgi: 126
Sisu: Ain Tiganiku ja teiste vangide mälestused paotavad ukse maailma, kuhu sina vaevalt igatsed sattuda. /.../ "Parem, kui sa sellest, mida minu silmad näinud, ei tea." Kas imekombel vangilaagreist pääsenud mehed ja Siberist naasnud naised pelgasid, et see, mis nendega tehti, võib korduda? Või püüdsid nad kõike unustada?
Arvamus: See raamat oli lühike, kõiki eelduste kohaselt pidanuks see mul paari tunniga läbi olema aga nii ei läinud. Raske ja sünge raamat. Ma ise ei oleks vist pooltki nii kaua vastu pidanud, kui need mehed ja naised, kes soojadest kodumajadest ja kohevate saiade juurest viidi 4x4m tarekestesse ning näljapajukile. Sellest on viimasel ajal liiga vähe räägitud, liiga vähe tuletatud meelde nende eestlaste kannatusi ja üleelamisi. Varsti polegi enam neid, kes selle üle elasid ja siis... unustame.
Hinne: 7/10

Lehekülgi kokku: 11 273 + 126= 11 399
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2012 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 - Page 2 Icon_minitime2/10/2012, 13:05

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Salajane
Autor: Becca Fitzpatrick
Lehekülgi: 342
Sisu: Ükski koolivend polnud kunagi suutnud Norat võluda, ükskõik kui palju tema sõbranna Vee selle nimel ka pingutas. Seda hetkeni, kui saabus Patch. Patchi naeratus ja pilk, mis Norast justkui läbi vaatas, tõmbas teda kõigest hoolimata poisi poole.
Kuid pärast mitut hirmuäratavat vahejuhtumit pole Nora enam kindel, keda usaldada. Tundub, nagu oleks Patch alati seal, kus Noragi, ning teaks temast rohkem kui keegi teine. Nora ei suuda otsustada, kas langeda Patchi käte vahele või põgeneda.
Ja kui tüdruk püüab hingepõletavatele küsimustele vastuseid leida, selgub iga sammuga, mis tõele lähemale viib, et see tekitab temas veel suuremat rahutust. Nora leiab end keset iidset lahinguvälja surematute ja langenute vahel ...
Arvamus: Selline naljakas raamat. Midagi jäi küll kripeldama aga samas kirjutati jube põnevalt ja tõesti lõpuni oli minu jaoks saladus, kes see kõige rohkem paha tüüp seal on. Kuigi no muidugi, see oli selge, et esimene paha tüüp peab siiski hea olema... Lõpp oli ka küllaltki normaalne, polnud väga selline roosamanna, ainult natuke.
Hinne: 6/10

Lehekülgi kokku: 11 399 + 342= 11 741
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2012 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 - Page 2 Icon_minitime14/10/2012, 13:52

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Ürgne Kutse / Valgekihv
Autor: Jack London
Lehekülgi: 373
Sisu: Elu puutumatu looduse keskel ja karmides tingimustes, kohtumised paljude omataoliste rändurite ja nende abiliste -- koertega -- ajaendasid autorit kirjutama kaht käesolevas köites leiduvat suurepärast loomajutustust, mis on säravad pärlid kogu maailma kirjanduslikus animalistikas ning haaravad oma elamuslikkuse ja kunstilise sõna jõuga ikka uusi lugejate põlvkondi.
Tutvustamaks autori meisterlikkust ka lühemas vormis, on köitesse valitud viis juttu, mille tegevus toimub karmis põhjalas, enamasti autori enese nähtud paikades.
Arvamus: Järjekordne raamat, kus meenub koht, kus ma esimest korda seda lugesin. Mitmeid aastaid tagasi, Otepää lähedal ühes majas ööbides ja vastu sooja ahju toetudes, leidsin riiulist just selle raamatu ja rammestunud päevast Kuutsemäel, hakkasin lugema. Läbi ei jõudnud, aga kodus oli ka olemas ja lugesin edasi! Kahest suuremast teosest (Valgekihv ja Ürgne Kutse), meeldib mulle õige natuke rohkem Valgekihv. Ehk seetõttu, et seal on n-ö õnnelikum lõpp, ehk millegi muu tõttu. Ürgne Kutse ei jää ka paljuga alla - ühe koera muundumine pereseltsilisest halastamatuks hundiks. Lühijuttudest, mis selles raamatus välja toodud, on parimad "Valetaja Nam-Bok" ning "Pruun Hunt". Esimene seetõttu, et näitab - mida inimesed ei tea, seda on neil raske uskuda ning teine lihtsalt koera ustavus esimesele peremehele.
Hinne: 8/10

Lehekülgi kokku: 11 741 + 373 = 12 114
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2012 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 - Page 2 Icon_minitime24/10/2012, 22:42

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Viis inimest, keda kohtad taevas
Autor: Mitch Albom
Lehekülgi: 174
Sisu:Kaunilt vormitud romaan uurib müsteeriumit, mille ainult taevas suudab lahendada. Kui peategelane, 83-aastane Eddie oma sünnipäeval õnnetult sureb, tunneb ta oma peos kaht väikest kätt - ja sealt edasi ei midagi enam. Ta ärkab hauatagusesse ellu ja selgub, et taevas ei olegi külluslik Eeden, vaid koht, kus sa kohtud viie inimesega - tuttava või võõraga, kes kõik on sinu eluteed mingil saatuslikul moel mõjutanud. Need inimesed aitavad lahkunul sõlmida rahu oma maa peal elatud eluga ja sisse elada hauatagusesse. Üksteise järel jutustavad nad Eddiele oma lood tema elu kohta. Kui lugu jõuab oma jahmatava järelduseni, koorub välja ka vastus romaani põhiküsimusele: milleks me elame?
Arvamus: Ostsin selle raamatu aastaid tagasi vist poolkogemata ja hea on, et seda tegin. Üks parimaid, mida ma lugenud olen. Paneb mõtlema - mis on pärast surma? Mis on mu elu mõte? Kelle elu mina mõjutan oma olemasoluga? Oma praeguse poolelioleva jutu inspiratsiooni olen ka vist samast teosest saanud.
Hinne: 10/10

Lehekülgi kokku: 12 114 + 174 = 12 288
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2012 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 - Page 2 Icon_minitime25/10/2012, 20:22

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Tõbi
Autor: Guillermo del Toro, Chuck Hogan
Lehekülgi: 379
Sisu:JFK lennuväljal maandub Boeing 777 ning ruleerib rajal, ent peatub järsku, nagu oleks äkki surnud. Kõik aknakardinad tõmmatakse alla, kõik tuled kustuvad. Kõik sidekanalid on tummad. Lennujuhtimiskeskus on nõutu, aga juhtumist teatatakse ka nakkuskeskusse. Dr Eph Goodweather, Canary projekti, bioloogiliste ohtude kiirreageerimisrühma juht, saab väljakutse ning siseneb lennukisse. Avanev vaatepilt paneb tarretama isegi tema külma vere.
Ühes Hispaania Harlemi pandimajas teab Abraham Setrakian, holokausti üle elanud endine professor, et aeg on käes ja sõda algamas...
Arvamus: Ma ei lõppe imetlemast seda oskust, et mõne päeva tegevus on võimalik kirjutada lausa 379 lehekülje peale ning niimoodi, et kuskil ei teki venitatud muljet. Mitmed olustikukirjeldused olid lihtsalt suurepärased ning meisterlikud. Tõsiselt nauditav lugemine, kuigi vahepeal pidin korraks pooleli jätma, sest noh - hirmus hakkas Very Happy
Hinne: 8/10
Lehekülgi kokku: 12 288 + 379 = 12 667
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2012 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 - Page 2 Icon_minitime25/10/2012, 20:33

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Allakäik
Autor: Guillermo del Toro, Chuck Hogan
Lehekülgi: 295
Sisu:Eelmisel nädalal tungisid nad Manhattanile. Sel nädalal hävitavad maailma.
„Tõves” valla pääsenud vampiiriviirus on vallutanud New Yorgi. See levib peagi üle maailma. Keset tekkinud kaost juhib Eph Goodweather, nakkuskeskuse meeskonna juht, väikest rühma, kes püüab verejanulised koletised peatada. Kuid võib olla juba hilja.
Arvamus: Suurepärane ning põnevusest pakatav jätk. Endiselt hämmastav, et nii lühike ajavahemik nii mitmetele lehekülgedele mahutatakse. Tegelased on ägedad, neile on hea kaasa elada ja kurjad tüübid... noh neile võib ka kaasa elada. Nüüd peab kolmandale osale ka näpud taha ajama.
Hinne: 8/10
Lehekülgi kokku: 12 667+295 = 12 962
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2012 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 - Page 2 Icon_minitime27/10/2012, 21:09

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Bullerby lapsed
Autor: Astrid Lindgren
Lehekülgi: 248
Sisu:Bullerby on maakoht Rootsis. Seal asub kolm talu, milles elab kuus last, kolm tüdrukut ja kolm poissi, kes on umbes samaealised. Nad mängivad kodus, teevad tööd ja käivad koolis. Vahel tegutsetakse koos, vahel tüdrukud ja poisid eraldi. Neil on lõbus ja turvaline lapsepõlv nagu oli nende loojal Astrid Lindgrenil endalgi.
Arvamus: Lapsepõlve lemmikraamat. Ise parandatud, mitmeid kordi läbi loetud ja tõenäoliselt algus ka minu Lindgreni loomingu armastusele. Kunagi tahtsin ma väga väga kohtuda Lindgreniga (nagu ma arvan tuhanded lapsed) aga kahjuks sai tema elutee enne otsa. Lastekirjanduse osas, on just Lindgren üks minu eeskujusid ning sellist lapsepõlve nagu kirjeldatud Bullerbys, oleks väärt iga laps.
Hinne: 10/10
Lehekülgi kokku: 12 962 + 248 = 13 210
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2012 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 - Page 2 Icon_minitime7/11/2012, 21:56

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Näljamängud
Autor: Suzanne Collins
Lehekülgi: 304
Sisu:Kunagise Põhja-Ameerika varemetel asub särav Kapitoolium, mille elanike oodatuimaks meelelahutuseks on iga-aastased Näljamängud: võitlus elu ja surma peale ülisuurel areenil televisiooni otse eetris. Mängude võitmine tähendab kuulsust ja rikkust, kaotus aga kindlat surma. 16-aastasest Katniss Everdeenist saab mängudel osaleja ilma, et ta seda tegelikult tahaks. Kui ta soovib võita, peab ta hakkama valima ellujäämise ja inimlikkuse, elu ja armastuse vahel.
Arvamus: Ma ei saa üle ega ümber sellest, et autor kirjutab olevikus. Võib-olla inglise keeles kõlab see paremini aga eesti keeles on see küllaltki ebameeldiv ning harjumatu. Häiris lugemist. Haymitch on kindlasti palju olulisem, kui suvaline purjakil tüüp. Aga kui kõrvale jätta oleviku kasutamine, oli tegu üpriski nauditavalt kirjutatud teosega.
Hinne: 8/10
Lehekülgi kokku: 13 210 + 304 = 13 514
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2012 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 - Page 2 Icon_minitime7/11/2012, 21:59

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Lahvatab leek
Autor: Suzanne Collins
Lehekülgi: 320
Sisu:Kõigile raskustele vaatamata võitis Katniss Näljamängud. Tema ja Peeta on imekombel ikka veel elus. Katniss peaks tundma kergendust ja olema õnnelik, sest lõpuks on ta ju naasnud oma perekonna ja vana sõbra Gale’i juurde. Ometi ei laabu miski nii, nagu Katniss sooviks. Gale hoiab temast eemale. Peeta on talle täielikult selja pööranud. Ja lisaks levivad kuuldused ülestõusust Kapitooliumi vastu – ülestõusust, mille alustamisele võisid Katniss ja Peeta kaasa aidata.

Eneselegi ootamatult on Katniss süüdanud leegi, mida ta kardetavasti lämmatada ei suuda ... ja võib-olla ei tahagi. Selleks ajaks, kui Katniss ja Peeta peavad suunduma Kapitooliumi julmale võidutuurile Panemi ringkondades, on panused kõrgemad kui kunagi varem. Katnissil ja Peetal tuleb ühegi kahtlusevarjuta tõestada, et nad on endiselt teineteisesse kõrvuni armunu, vastasel juhul on tagajärjed kohutavad.
Arvamus: Keegi kirjutas siinsamas, et raamat on pealiskaudne. Ma nõustun. Paljud asjad oleksid võinud olla pikemalt lahti kirjutatud. Näiteks see, kuidas nad uuteks Näljamängudeks valmistusid. Endiselt häiris ka oleviku kasutamine - vahepeal ei saanud aru, kas asjad juba tehti ära, või ta alles mõtles sellest. Samas, suutsin sellest mööda vaadata ja kuigi ma lugesin esimesed sada lehte poes läbi, siis pooleli jäädes sundisin end raha kulutama ja ostsin ära.
Hinne: 8/10
Lehekülgi kokku: 13 514 + 320 = 13 834
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2012 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 - Page 2 Icon_minitime15/11/2012, 13:29

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Pilapasknäär
Autor: Suzanne Collins
Lehekülgi: 332
Sisu:Lõõmav tüdruk Katniss Everdeen on elus ja tema perekond väljaspool ohtu, kuigi nende kodu on hävitatud. Gale on põgenenud. Peeta on Kapitooliumis vangis. 13. ringkond on tõesti olemas. On mässajad. On uued juhid. Revolutsioon kogub jõudu.

Täiesti ettekavatsetult päästeti Katniss julma Vaigistusveerandsaja areenilt ja täiesti ettekavatsetult on ta juba pikka aega osalenud revolutsioonis, ise sellest midagi teadmata. 13. ringkond on varjust välja tulnud ja seal hautakse plaane Kapitooliumi kukutamiseks. Paistab, et hoolikalt seatud plaanides on olnud mängus kõikide käsi, välja arvatud Katnissi oma.

Revolutsiooni edu sõltub Katnissi soovist hakata etturiks, võtta vastutus loendamatute elude eest ja muuta Panemi tulevikku. Selleks peab ta kõrvale heitma oma viha ja usaldamatuse. Temast peab saama ülestõusnute pilapasknäär – olgu isiklik hind milline tahes.
Arvamus: Seekordne arvamus on puhas spoiler. Olge ettevaatlikud Very Happy
Spoiler:
Küsimärke jäi hulganisti aga kokkuvõtvalt üllatavalt hea sari (mul on tobe harjumus mitte uskuda populaarsetesse teostesse). Peaks nüüd Battle Royal'i ka ette võtma, et näha kas need on tõesti nii sarnased, et on sellise vingumise ära teeninud.
Hinne: 8/10
Lehekülgi kokku: 13 834+332= 14 166
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2012 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 - Page 2 Icon_minitime18/11/2012, 20:39

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Sabrina teismeline nõid ehk koerapõli
Autor: Cathy East Dubowski
Lehekülgi: 168
Sisu:Kui Harvey astub koos tema hoolde usaldatud koera Macdougaliga Sabrina poole sisse, leiab ta tüdruku küünarnukini ¹okolaadikoogi taignas. Sabrina püüab küpsetada tavalise teismelise moel, ilma võluväe abita. Et aga mõned koostisosad on puudu ja mikser ei taha tööle hakata, otsustab tüdruk nõiaväe appi võtta.
Äkitselt läheb Sabrina loits kohutaval kombel vussi, põrkab söögituppa ning nõiub Harvey ja Macdougali ära. Harvey satub koeraelu kaosesse ning tema hääl kostab kuldretriiveri sülge tilkuvate lõugade vahelt!
Eksaminaator võtab Sabrina ette, tüdruku parim sõber aga võtab ette kassid ning Sabrinal on käes tõeline koerapõli, kui ta ei leia nippi, mille abil Harvey plindrist päästa!
Arvamus: Mõtlesin terve sarja uuesti läbi lugeda. Lihtsalt, hea ajaviite lugemine. Muster on selgesti teada: igapäevane elu, untsuläinud loits, suur probleem, lahendus, õnnelik lõpp. Koerapõli pole sellest sarjast nüüd parim aga kõlbab küll ühe otsa Tallinna sõiduks.
Hinne: 5/10
Lehekülgi kokku: 14 166 + 168 = 14 334


Viimati muutis seda -Ene- (18/11/2012, 20:44). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2012 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 - Page 2 Icon_minitime18/11/2012, 20:43

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Sabrina teismeline nõid ehk küll veab!
Autor: Diana G. Gallagher
Lehekülgi: 192
Sisu:Õnn on Sabrinale selja pööranud just siis, kui seda oleks kõige rohkem tarvis... kuni ta leiab nõialoitsu, mis lubab muuta vana jänesekäpa ehtsaks õnneohutiseks. Ühtäkki laabub kõik Sabrina tahtmist mööda! Nüüd teeb ta ajaloo kontrolltöö hiilgavalt, leiab endale klassi odavale väljamüügile asendaja ning võib-olla võidab isegi Slicery vusspalliturniiri, kõike seda ühe õnnepäeva jooksul. Ent Sabrina õrritab saatust. Ta unustas lugeda nõiaraamatust peenes trükis hoiatuskirja ning peab nüüd selle eest maksma. Ta annab kogemata tulekahjuhäire, satub tundides hätta ja läheb Harveyga riidu, puha õnnetust toova amuleti pärast. Sabrina peab sellelt võluväe ära võtma, enne kui õnn pöörab talle lõplikult selja!
Arvamus:Noh, sama mis eelneva kohta. Kerge lugemine.
Hinne: 5/10
Lehekülgi kokku:14 334 + 192 = 14 526
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2012 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 - Page 2 Icon_minitime25/11/2012, 21:07

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Sabrina teismeline nõid ehk ehk 13. onni vang!
Autor: John Vornholt
Lehekülgi: 184
Sisu: Sabrina saab Karuküüne laagri kasvatajaks ja on elevil, kuni talle määratakse kolmeteistkümnes, kõurikute onn. Ta katsub lapsi ilma nõiaväe abita taltsutada, aga nood ei kuula üldse sõna. Kui nad korraldavad padjasõja, nii et kogu onn on sulgi ja polstritükke täis, kaotab Sabrina viimaks enesevalitsemise ja loeb kuulekusloitsu. Nüüd hämmastavad tema kasvandikud kõiki oma kuulekusega. Ent Sabrina teab, et robotitena käituvad tüdrukud ei saa võita köievedu. Liiatigi hakkab tal musterlastega igav. Kas tühistada loits või tooks see talle ainult uut häda kaela?
Arvamus:Üks mu lemmikraamatuid tervest sarjast. Vähemalt varem. Nüüd lugesin, siis on tunne et ülikool ja seal õpitu hakkab oma mõju avaldama. See võiks olla õppekirjandus (maagia välja jätta) sellele, kuidas laagrit mitte korraldada. Probleemsete laste onni võib küll võrdsustada Tootsi klassidega koolides, seega vaadata veel mööda. Kuigi õigem oleks üldse "probleemsete laste laager". Ja neid on juba tehtud. Aga see sildistamine, kategooriatesse jagamine... Vahepeal oli lausa valus lugeda. Aga noh, kui jätta kõrvale see, mida ma õppinud olen, siis mõnus lugemine endiselt.
Hinne: 7/10
Lehekülgi kokku:14 526 + 184 = 14 710
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2012 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 - Page 2 Icon_minitime25/11/2012, 21:16

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Sabrina teismeline nõid ehk kõik mis hiilgab
Autor: Ray Garton
Lehekülgi: 176
Sisu: Sabrina käib koos oma tädidega Kribukrabulas, hiiglasuurel nõidade vanakraamiturul, ning tuleb koju ainulaadse ostu, soovitolmuga. See on sätendav pulber, mis küütleb kõigis vikerkaarevärvides ja täidab kõik soovid, kui seda õhku puistata. Enam pole Sabrinal tarvis raisata energiat loitsude lausumisele, sest pulber võlub tema eest. Aga soovitolmu pole kerge kammitseda ning pealegi võivad seda kasutada kõik, isegi surelikud. Enne kui Sabrina arugi saab, on sädelev pulber levinud üle kogu kooli ja kõigi õpilaste soovid täituvad. Sündmused lähevad aina pentsikumaks ja kisuvad käest ning härra Kraft hakkab juba kahtlustama, et kõige taga on Sabrina.
Arvamus: See võinuks veel kolm korda pikem olla. Kribukrabula tundub jube huvitav Razz Aga noh, reeglina on alati Teispoolsust vähem kui meie maailma nii et mis seals ikka.
Hinne: 6/10
Lehekülgi kokku: 14 710 + 176 = 14 886
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2012 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 - Page 2 Icon_minitime3/12/2012, 08:55

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Minevik olevikus
Autor: Ene Sepp
Lehekülgi: 124
Sisu: „Minevik olevikus” on järg raamatule „Minevikuta mälestused”, kus 16-aastane Liisa-Ly otsustab suvel kodust põgeneda ja jõuab tagasi alles mitu kuud hiljem. Nüüd on möödunud viis aastat ja Liisa-Ly elab koos noormehega, kes ta toona lõpuks tagasi koju tõi. Elu on ilus ja tüdruk ei oska unistada millestki enamast, kuid korraga ilmub välja inimene, mälestus viie aasta tagusest suvest, kes tema idüllilise elu uuesti sassi lööb. Liisa-Ly seisab keeruliste valikute ees, aga mis tahes valikut ta ka ei teeks, keegi saab ikka haiget.
Arvamus: Noh, peategelane on siiski mõnes mõttes üks paras tropp Very Happy
Hinne: -
Lehekülgi kokku: 14 886 + 124 = 15 010
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2012 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 - Page 2 Icon_minitime25/12/2012, 21:25

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Dance With Dragons
Autor: George R. R. Martin
Lehekülgi: 1184
Sisu: In the aftermath of a colossal battle, the future of the Seven Kingdoms hangs in the balance once again - beset by newly emerging threats from every direction. In the east, Daenerys Targaryen, the last scion of House Targaryen, rules with her three dragons as queen of a city built on dust and death. But Daenerys has three times three thousand enemies, and many have set out to find her. Yet, as they gather, one young man embarks upon his own quest for the queen, with an entirely different goal in mind.

To the north lies the mammoth Wall of ice and stone - a structure only as strong as those guarding it. There, Jon Snow, 998th Lord Commander of the Night’s Watch, will face his greatest challenge yet. For he has powerful foes not only within the Watch but also beyond, in the land of the creatures of ice.

And from all corners, bitter conflicts soon reignite, intimate betrayals are perpetrated, and a grand cast of outlaws and priests, soldiers and skinchangers, nobles and slaves, will face seemingly insurmountable obstacles. Some will fail, others will grow in the strength of darkness. But in a time of rising restlessness, the tides of destiny and politics will lead inevitably to the greatest dance of all.
Arvamus: Martin jätkab parimas vaimus, tekitades ootamatuid pöördeid, tuues mängu uusi tegelasi, keda ei osanud oodatagi. Keegi väga oluline seekord surma küll ei saanud. Üks kõigub hetkel surma-elu piiri peal aga see, et minu lemmikud
Spoiler:
ikka veel elus on, tekitab natuke tuska küll, sest ühel hetkel peab ju keegi neist surema. Isu ma muidugi täis ei saanud. Mis on saanud Sansast? Catelyinist? Aga selleks peab ootama järgmist osa, mille kohta Martin 2011. aastal ütles, et ehk kolme aasta pärast on valmis. Aga ehk selleks ajaks on eestikeelne tõlge järgi jõudnud, minul kõik raamatud kodus olemas ja saangi sujuvalt jälle ühe hooga läbi lugeda. Inglise keeles on keerulisem lugeda küll, sest ega autorgi just kergete sõnadega ei hellita ent sellegpoolest - väärt lugemine. Väärt sari. Ei suuda ära oodata, millal Winds of Winter mu näppude vahele jõuab.
Hinne: 10/10
Lehekülgi kokku: 15 010 + 1184 = 16 194
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2012 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 - Page 2 Icon_minitime29/12/2012, 23:50

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: 501 saladust. Elu, ajaloo ja maailmaruumi müsteeriumid
Autor: William Hartston
Lehekülgi: 399
Sisu: Mida rohkem me teada saame, seda enam jääb meile teadmatuks – ning seda enam kannustab meid soov üha rohkem oma teadmisi täiendada. Käesolev raamat on selleks suurepärane innustus, esitades küsimusi bioloogia, ajaloo, füsioloogia, füüsika, kosmoloogia ja paljude teiste teaduste vallast: „Mis põhjustab Maa magnetvälja suure tasakaalutuse Antarktikas Vostoki järvest põhja pool?”, „Kas Herakleopolise labürint oli müüt?”, „Kuidas tekkis naer?”. Raamat juhatab lugeja täpselt sinnamaani, kuhu tänapäeva teadus on jõudnud, ning nendib seejärel: „Alati jääb nõnda, et midagi jääb meile mõistatuseks.“
Arvamus: Ma olen alati selliseid küsimus-vastus stiilis raamatuid armastanud ja ka targemaks saanud. Seekordne valik oli aga liialt matemaatika-füüsika-numbrid suunaline ning mitte nii huvitav lugeda.
Hinne: 4/10

Lehekülgi kokku: 16 194 + 399 = 16 593
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2012 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 - Page 2 Icon_minitime30/12/2012, 14:13

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Lucas
Autor: Kevin Brooks
Lehekülgi: 320
Sisu: Romaan, mis on kirjutatud 15aastase Caitlin McCanni jutustusena.
Tüdruk elab koos kirjanikust isaga väikesel saarel kuskil Inglismaa rannikul. Suvel on koolivaheajale tulnud ka Caitlini vanem vend Dominic, kes õpib ülikoolis. Caitlini ema on aastaid tagasi hukkunud autoõnnetuses, milles isa tunneb ennast süüdi, püüdes osutada tütrele seda suuremat tähelepanu. Kuna aga süümepiinad ja ka loomekriisid tõukavad teda sagedasti viskiklaasi poole, pole viimane just kerge tegevus. Caitlinile jääb silma saarele saabunud ilus, tark ja elukogenud vagabund Lucas, kes väidab, et ta ei tea oma päritolu. Kuid mitte kõik ei jaga Caitlini arvamust Lucasest ning tema tabamine ja minemakihutamine saab saarel kellegi eesmärgiks ja kinnisideeks.
Arvamus: Üks meeldivamaid noorsooromaane. Vägagi omapärane nende olustikekirjelduste ja sisevestlusega. Tahaks muidugi rohkem Lucasest teada. Kes? Kust? Miks? Kuidas? Aga ma arvan, et selle raamatu üks võlu ongi kõik need vastuseta küsimused.
Hinne: 8/10

Lehekülgi kokku: 16 593 + 320 = 16 913
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2012 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 - Page 2 Icon_minitime31/12/2012, 01:27

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Ruubeni liblikad: Kirsipiia
Autor: Kiiri Saar
Lehekülgi: 271
Sisu: Septembrikuu algus toob ühte Tallinna gümnaasiumi lõpuklassi uue õpilase – nägusa ja kütkestava Ruubeni, kes võidab oma meeldiva oleku, erakordse tarkuse ja sarmiga otsekohe koolikaaslaste poolehoiu. Ent kõigi üllatuseks näib noormees kaunitest kooliõdedest enim huvi tundvat hoopis paksukese ja paljude pilkealuse Kirsipiia vastu. Tüdruku vastu, keda keegi endale sõbraks ei taha. Keda isegi ta enda kass mingil seletamatul põhjusel vihkab. Kelle ainus meelelahutus on oma kurbust, üksildust ja tõrjutust peletada krõpsupaki või kommikoti sisu tühjendades. Hoolimata ebavõrdsest taustast areneb vastastikune sümpaatia Kirsipiia ja Ruubeni vahel kiiresti sügavaks armulooks, mille taga peituvaid tumedaid ohtlikke hoovusi armastuse kõikvõimsusesse sinisilmselt uskuv tüdruk esialgu aimatagi ei oska.
Arvamus: Võtsin selle raamatu osaliselt tänu sellele, et siinsamas on seda mitmes 2012 postituses kommenteeritud. Ühes hinnati see jubedaks, teises suurepäraseks. Mina jään kahevahele. Üleloomulikkus ja sellele vihjamine on minu puhul alati kindel edu pant aga samas, kui gümnaasiumi lõpu asemel oleks vanus seatud põhikooli lõppu, oleks see minu meelest usutavam olnud. Aga ma pakun, et autorile oleks siis seksimine kahe peategelease vahel vastuvõetamatum olnud. Aga 55 kg tuleb lasteosakonda minna riideid ostma? Misasja? Vahepeal meenutas ka naljakalt palju Videvikku. Ju vist selle lõpmatu õhkamise ja valmiduse pärast end ohverdama. Muidu oli meeldiv õhtupooliku lugemine.
Hinne: 6/10

Lehekülgi kokku: 16 913 + 271 = 17 184
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2012 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 - Page 2 Icon_minitime31/12/2012, 17:49

Aasta 2012 raamatud:

Loetud raamatud: 49
Loetud leheküljed: 17 184
10 punkti raamatud: "A Feast for Crows", "Lõuna kuninganna", "Iseenda laps", "Harry Potter ja tulepeeker", "Viis inimest, keda kohtad taevas", "Bullerby lapsed", "A Dance with Dragons"
Madalaimate punktidega raamatud: "Hõbeuisud" 4/10, "Harry Potter ja saladuste kamber" 4/10, "501 saladust" 4/10
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
Sponsored content





2012 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 - Page 2 Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
2012
Tagasi üles 
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 2Mine lehele : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Logo valimine (3.05.2012-10.05.2012)
» 2012
» 2012
» 2012.
» 2012.

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Võistlused :: Enim loetud raamatuid aastas :: -Ene--
Hüppa: