MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 2013

Go down 
+2
Prince Kirameki
-Ene-
6 posters
Mine lehele : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutorTeade
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2013 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 - Page 2 Icon_minitime11/3/2013, 20:15

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Koduabiline
Autor:Kathryn Stockett
Lehekülgi: 454
Sisu:See on lugu, mida jutustavad kordamööda kolm naist, kes kõik näevad vaeva, et sobituda rassistlikku kogukonda 1962. aasta Mississippis. On Aibileen, mustanahaline teenija, kes kasvatab juba seitsmeteistkümnendat valget last; on Minny, kes ei suuda kuidagi oma teravat keelt hammaste taga hoida; ning on valge Miss Skeeter, kes on äsja kolled¾ist koju naasnud ja üritab välja selgitada, kuhu on kadunud tema armastatud hoidja.
Pealtnäha ei saakski kolme naise elud erinevamad olla, kuid tegelikkuses põimuvad nende lood ühe salajase projekti raames, mis naised tõeliselt ohtu seab. Sest mõnikord lihtsalt tuleb piire ületada...
Arvamus: Juba siis kui ma seda filmi ikka tükk aega tagasi nägin, tahtsin ka raamatut lugeda. Selleni jõudsin aga alles nüüd. Lihtsalt super teos. Nautisin igat lehekülge ja igat lauset. Ma ei suuda ise praegu ette kujutada, kuidas võiks olla sellises olukorras elada. Miks käib lastel see klõks, kus järsku muutub suhtumine inimesesse, kes on sind kasvatanud ja armastanud. Tahaksin loota, et kui ma ise oleksin seal sellist kasvanud, et ma oleksin siiski suutnud jääda tolerantseks, pigem Miss Skeeteri moodi. Reaalselt aga ei tea ju kunagi. Hea meel, et seal olid ka mõned ilusad lood sisse toodud, et kõik polnud lõpmata halb. Aga kindlasti oli see üks raske aeg tumedanahalistele inimestele.
Hinne: 10/10

Lehekülgi kokku: 7904 + 454 = 8358
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2013 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 - Page 2 Icon_minitime31/3/2013, 15:57

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Kasuisa
Autor:Adeele Rass
Lehekülgi: 127
Sisu:16-aastase Clarissa elu võtab kannapöörde, kui tema vanemad lahutavad. Tüdruku ema ellu ilmub uus mees, kes on kahepalgeline, ropp ning vägivaldne. Sissekolinud Peeter tungib iga päevaga üha enam noorukese privaatsusesse ja järjepideva ahistamisega hävineb Clara hingerahu. Korralik ja kohusetundlik tütarlaps loodab saada abi oma armsalt emalt, kuid viimane ei usu enda lapse ühtki sõna.
Käesolev teos peegeldab meie ühiskonnas probleemi, millest valju häälega julgevad kõneleda vaid üksikud – katkine peremudel vägivaldsete kasuvanematega.
Arvamus: Poes raamatut silmates olin ma esimesel hetkel tänulik, et ka väiksemas formaadis viimaks raamatuid välja antakse. Mugav lugeda. Kui aga kätte võtsin, siis sain aru, et väiksema formaadi kasuks on otsustatud vast seetõttu, et normaalses suuruses oleks paksuselt tegu ajakirjaga ja siis oleks isegi neil endil selle eest piinlik 13 eurot küsida. Raamatu sisust... Ma ei taha olla õel, kuri ega midagi sellist, kuid see on üks kõige halvemaid noortele mõelduid raamatuid, mida ma viimati lugenud olen. Iga autor valib muidugi ise tegelaste nimed ja selle üle ei tohiks norida, aga naerma ajas ikka. Üldistatult oli asi nii, et head tegelased: Clara/Clarissa, Dani/Danielle, Victoria, Cätrin (isa uus naine, võin kirjapildiga eksida aga põhimõte oli selline), Trevor ja siis suur paha tegelane: Peeter. Loogikavead olid häirivad. Kui inimene on hetke kaugusel surmast, sest talle on tekitatud tohutud sisemised verejooksud, siis ta ei suuda emaga rääkida ja talle oma muresid kurta. Keha üritab ellu jääda, eks ole? Ja muidugi see, et alaealise peksmisest ja tema vastu suunatud vägivallast teavad koolis klassijuhataja, psühholoog ja direktor ning keegi ei tee midagi? Politseis käivad ka asjad veidi teisiti ning muud häirivad loogikavead. Ehk siis taustauuringut pole autor vast üldse teinud või väga vähesel määral. Kuigi raamat oli päevikuvormis, jäi siiski häirima ka dialoogide vähesus või õigemini öeldes täielik puudumine... Aga see on muidugi inimesest sõltuv, kas meeldib või ei. Täpselt nagu see nimede teema.
Pikk ja kritiseeriv hinnang tuli. Aga arvestades seda, et Delfi Naistekas seda nii korralikult promos, oleks võinud vähegi parem teos olla. Tõenäoliselt oli tegu kellegi toimetuses töötava inimese lapsega või sõbranna lapsega, sest iseenesest see muidugi midagi promomist väärt ei olnud. Jätab hoopis valemulje, et see ongi Eesti noortekirjanduse tipptase... Idee oli siiski hea ning käsitletav probleem reaalne. Teostus oli aga lihtsalt... pask.
Hinne: 1/10

Lehekülgi kokku: 8358 + 127 = 8485
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2013 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 - Page 2 Icon_minitime2/4/2013, 21:08

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Enesetapjad
Autor:Birk Rohelend
Lehekülgi: 224
Sisu:Kui inimesed mitte ei sünniks, vaid neid aretataks inkubaatorites, oleksid ehk nad kõik normidele vastavad. Ometi on võimalik, et isegi siis oleksid mõned katseklaasibeebid teistmoodi. Alati leidub mõni valge vares. Ja valged varesed torkavad silma. Valgel inimvaresel on kaks võimalust: kas kanda oma valget sulestikku kõigest hoolimata või võõbata see mustaks. Paraku ei mõju kunstlikud suled kuigi usutavalt. Ja oma sisemist olemust, seda ei saa kuidagi mustaks võõbata.
Arvamus: Oeh, ühest arvamust on nii raske kokku klopsida. Juba teine kord üritasin seda lugeda ning seekord jõudsin ka lõpule. Vahepeal tundus lihtsalt super ja geniaalne ning järgmisel leheküljel nagu suvalised kokkuklopsitud laused. Ja siis jälle - geniaalne, suvaline, geniaalne, suvaline. Ei tea, kas ma ise olen veel liiga loll või mis, aga erilist lugemiselamust ja naudingut see ei pakkunud. Ma usun, et millalgi tulevikus loen selle veel kord läbi. Äkki siis saan paremini pihta, sest päris niisama see ju I-II kohta ei saavutanud noorsooromaanivõistlusel.
Hinne: 5/10

Lehekülgi kokku: 8485 + 224 = 8709
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2013 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 - Page 2 Icon_minitime7/4/2013, 02:22

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Pärand
Autor:Christopher Paolini
Lehekülgi: 784
Sisu:Imeline seiklus, mis algas „Eragoniga“... jõuab lõpule „Pärandis“. Mitte väga kaua aega tagasi oli Eragon – Varjutapja, loheratsanik – kõigest väike, vaese talu perepoeg ning tema lohe Saphira kõigest sinine kivi metsas. Nüüd lasub nende õlul kogu Impeeriumi tulevik. Ratsanik ja tema lohe on tulnud kaugemale kui keegi julges mõeldagi. Kuid kas neil õnnestub üle kavaldada Impeeriumi valitseja Galbatorix ning panna jalule õiglus? Ja kui see neil õnnestuks, mis hinnaga?
Arvamus: Ilus lõpetus sarjale, eriti kui lõpp polegi nii roosamanna, kui võiks olla. Eragon tehti küll veidi liiga võimsaks, aga on üleelatav. Ma olen lugenud, et paljude meelest see neljas raamat oli veniv ning mõttetu lisa. Ma ei arva nii. Minu meelest oli see hästi kirjutatud ja sobitub ideaalselt. Muidugi, minu poolest võiks tulla veel üks raamat, mis räägib sellest kuidas
Spoiler:
Hinne: 9/10

Lehekülgi kokku: 8709 + 784 = 9493
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2013 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 - Page 2 Icon_minitime18/4/2013, 22:26

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Vabandust, teie hotell põles maha
Autor:Stephan Orth, Antje Blinda
Lehekülgi: 232
Sisu:Stephan Orth ja Antje Blinda, kes on koostanud populaarse lennunaljade raamatu „Vabandust, me lendasime maandumisrajast üle!“, tuhnisid see kord oma reisipäevikutes ning kutsusid ka Spiegel Online’i lugejaid ja turismibüroode töötajaid jagama eredaid hetki prussakatapulahingutest, kaarikuavariidest, bussiga ekslemisest ja peaaegu et juhtunud laevaõnnetustest.
Nendest mälestustest sündis kaunikesti värvikas valik puhkusel viibijatega aset leidnud kurioossetest juhtumitest.
Arvamus: Mõnus ajaviitelugemine. Saab naerda ja mõelda, kui lollid inimesed olla võivad. Muidugi, õnnetusjuhtumid ka.
Hinne: 6/10

Lehekülgi kokku: 9493 + 232 = 9725
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2013 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 - Page 2 Icon_minitime21/4/2013, 23:36

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Kuidas kirjutada neetult head romaani
Autor: James N. Frey
Lehekülgi: 196
Sisu:Loovkirjutamise käsiraamat – kõlab nõmedalt. Ilmselt sai sellest, kui raske on kirjutada head käsiraamatut kirjutamisest, aru ka Ameerika kirjanik ja õppejõud James N. Frey (s. 1943), asudes kirjutama käesolevat raamatut.

Praeguseks on “Kuidas kirjutada neetult head romaani” rahvusvaheline menuk.
Ilmselt on raamatu edu põhjuseks asjaolu, et Frey teos on ühtaegu mõnusa ajaveetmise raamat kui ka hästi kirjutatud õpik: „Kuidas kirjutada neetult head romaani“ on neetult naljakas, neetult huvitav ja neetult praktiline.
See raamat kulub ära nii algaja kirjaniku kui vilunud lugeja lauale. Üks leiab siit vaimukaid ja arusaadavaid näpunäiteid. Teine õpib suhtuma kirjandusse tähelepanelikumalt ja mõistvamalt.

James N. Frey on Californias elav ja töötav kirjanik, kelle sulest pärineb romaane, näidendeid ja raamatuid kirjutamisest. Ta on öelnud, et kirjutamine on vaimuhaigus. Selleks, et aidata inimestel selle raske tõvega toime tulla, kirjutaski ta raamatu “Kuidas kirjutada neetult head romaani”.
Arvamus: Jah, ma juba näen ette, kuidas selle raamatu täiesti kapsaks lehitsen. Esimene selletaoline "õpik", mida ma lugenud olen, aga lihtsalt pagana hea! Olen alatadvuslikult teinud mitmeid asju nii, et neist on kasu ja samal ajal ka neid asju, millest pole absull kasu. Eks siis end parandama... Ja kirjutama...
Hinne: 10/10

Lehekülgi kokku: 9725 + 196 = 9921
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2013 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 - Page 2 Icon_minitime24/4/2013, 12:28

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Evelini lood
Autor: Ketlin Priilinn
Lehekülgi: 261
Sisu: Evelin on julge ja asjalik kümneaastane tüdruk, kes elab paljulapselises peres – tal on kolm venda ja kolm õde. Raha on neil küll alati vähevõitu ja paljustki puudus, ent see-eest ei hakka nii suures peres kunagi igav ja see Evelinile meeldib!
Raamatu esimene lugu „Evelin uues koolis” jutustab sellest, kuidas pere vahetab elukohta ja lapsed üritavad omale uues koolis sõpru leida. Loos „Evelin läheb tööle” otsustab Evelin suvevaheajal natuke taskuraha teenida. Paraku saab ta peagi aru, et töölkäimine pole sugugi lihtne.
Arvamus: Mõnus lugemine, kuigi seda õpetliku suunamist oli veidigi liiga palju. Võimalik muidugi, et kui ma loeksin seda õiges vanusegrupis olnuna, ei torkaks see nii väga silma.
Hinne:6/10

Lehekülgi kokku: 9921 + 261 = 10 182
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2013 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 - Page 2 Icon_minitime14/5/2013, 10:52

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Vallooni muinasjutte
Autor: -
Lehekülgi: 50
Sisu: Lapsekesksed muinasjutud ja legendid annavad rikka sisevaate eri rahvaste ja kultuuride ajalukku.
Arvamus: Mulle meeldib kui koolitööde tõttu pean muinasjutte lugema. Kõige parem muinasjutt oli "Musta maa muinasjutt". "Vetehaldjas" oli natuke tüütu. Et kui tüüp sulle korvi annab ja ütleb, et tahab kedagi teist, siis on üdini aktsepteeritav tal järel joosta. Aga muidu oli selle õpetussõna vist pigem see, et armastus võidab iga väe (koos maagilise taskurätiku abiga) ning ei tohi minna vetehaldjaid taga ajama, sest siis võib ära uppuda.
Hinne:6/10

Lehekülgi kokku: 10 182 + 50 = 10 232
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2013 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 - Page 2 Icon_minitime14/5/2013, 11:08

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Vene muinasjutte
Autor: -
Lehekülgi: 33
Sisu: Lapsekesksed muinasjutud ja legendid annavad rikka sisevaate eri rahvaste ja kultuuride ajalukku.
Arvamus: Kolm väga vana ja võiks öelda, et juba "kulunud" muinasjuttu. aga muidu klassika: kolm venda, noorem loll kui lauajalg aga lõpuks ikkagi parim. Sellised pildid küll mulle eriti ei istu, Vallooni omad olid ilusamad.
Hinne:6/10

Lehekülgi kokku: 10 232 + 33 = 10 265
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2013 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 - Page 2 Icon_minitime14/5/2013, 11:31

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Taani muinasjutte
Autor: -
Lehekülgi: 36
Sisu: Lapsekesksed muinasjutud ja legendid annavad rikka sisevaate eri rahvaste ja kultuuride ajalukku.
Arvamus: Mingid võõramad jutud ka, kuigi läbiv motiiv oli samasugune, et kavaluse ning teiste abiga, saab asjad korda aetud.
Hinne:6/10

Lehekülgi kokku: 10 265 + 36 = 10 301
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2013 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 - Page 2 Icon_minitime22/5/2013, 14:24

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Gabriel Conroy
Autor: Bret Harte
Lehekülgi: 424
Sisu: -
Arvamus: Oli see alles üks segane raamat. Olustik oli huvitav (California kullapalaviku algus) aga tegelased muutsid nime, vahepeal kasutati perekonnanime asemel eesnime, nii et see ajas segadusse. Kirjeldused olid aegajalt liig pikad ja keerulised. Lõpp oli hea, kui välja jätta see, et tüüp jättis su maha, 7 aastat ei otsinud ka aga kui kogemata kokku sattusid uuesti, on naine üliõnnelik ja nõus abielluma.
Hinne:5/10

Lehekülgi kokku: 10 301 + 424 = 10 725
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2013 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 - Page 2 Icon_minitime28/5/2013, 10:17

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Õnnistatud needus
Autor: Airika Harrik
Lehekülgi: 360
Sisu: ”Kas ma kuulsin õigesti, 82?” murdis nr.49. end mind kõrvale lükates esikusse sisse. “Kas sa võtsid endale DEEMONI!?”
“Ta ei võtnud mind, ma tulin ise,” üritas Luc talle tervituseks naljatada, kui 49. kööki marssis. Tamanna jäi deemonipoissi vapustatud ilmel silmitsema.
“Ütle mulle, 82, kust kohast sina neid...erijuhtumeid küll leiad? Kas sa kogud neid või?”
“Ma ei mõista, 49. Mis mõttes “kogun”?”
“No mis seal mõista – sul on juba Rändur, Kuuhunt, kivikõva vaim ja nüüd veel deemon kah! Millal siis mao järele lähed?”
“Haa-haa, väga naljakas, Tamanna. Mina ei otsi neid, kusjuures,” mainisin ma. “Nad tulevad ise minu juurde.”
Arvamus: Kahjuks ma ei saa ei üle ega ümber kaanekujundusest. Ma saan aru, mida saavutada üritati aga kokku on see üks paras ja mitte just kõige ilusam kompott. Esiplaanil olev naine oleks nagu Simsist välja nopitud ja ühtset meeldivat tervikut ei moodustu. Esimese osa kujundus oli palju parem. Aga sisu juurde - endiselt mõnus maailm ja hea fantaasialend. Vahepeal läks küll veidi igavaks ja tüütuks ning ei saanud täpselt aru, mis toimub ja mis eesmärk on, ent lõpp oli see-eest hea ja jään huvitatult järgmist osa ootama.
Hinne:7/10

Lehekülgi kokku: 10 725 + 360 = 11 085
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2013 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 - Page 2 Icon_minitime28/5/2013, 22:44

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Mõnikord Charlotte
Autor: Penelope Farmer
Lehekülgi: 200
Sisu:Internaatkooli minnes tunneb Charlotte võõristust ja segadust. Algul arvab tüdruk, et tal on lihtsalt raskusi nimede ja nägude meeldejätmisega. Kuid siis selgub, et on juhtunud midagi iseäranis kummalist: ta elab kaksikelu tüdrukuga, kes viibis samas koolis 1919. aastal. Elu kord Clare’ina, kord Charlotte’ina on keeruline ja imelik ning sellele tuleb leida lahendus.
Arvamus: Ajarännu raamatud on alati nii põnevad. Siin oleks aga tahtnud rohkem lugeda ka Clare vaatepunktist, kelle jaoks tulevikku rändamine võis muidugi hirmsam olla.
Hinne:7/10

Lehekülgi kokku: 11 085 + 200 = 11 285
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2013 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 - Page 2 Icon_minitime2/6/2013, 21:09

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Tähetolm
Autor: Neil Gaiman
Lehekülgi: 231
Sisu:Müüriküla seisab täna, nagu ta on seisnud juba kuussada aastat, kõrgel graniidist kaljul, mida ümbritseb väike metsane maalapp. Idas, vahetult Müüriküla külje all, on kõrge hall kivisein, mille järgi linnake oma nimegi saanud. See vana müür on laotud tahutud hallidest graniidikamakatest, ning see saab alguse metsast ja tema teine ots kaob jälle metsa. Müüris on ainult üks ava…
Siin, väikeses külakeses, kaotab noor Tristran Thorn oma südame kaunile Victoria Foresterile. Ja siin, ühel kargel oktoobriõhtul, annab Tristran oma armastatule lubaduse – tormaka lubaduse, mis viib ta läbi ainukese avause müüris, üle aasa... kõige pöörasemasse seiklusse tema elus.
Arvamus: See on vist esimene kord üldse, kus ma ei suuda otsustada, kas parem oli raamat või film. Raamat on raamat- alati omapärane aga seekord, need asjad, mis filmis juurde lisati (pea täielikult kapteniliin, veidi teistsugune lõpp, Victoria erinev elu), tundusid ülihästi sobivat ja mul on kahju, et Gaiman oma teost pikemaks ei kirjutanud.
Hinne:8/10

Lehekülgi kokku: 11 285 + 231 = 11 526
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2013 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 - Page 2 Icon_minitime5/6/2013, 14:22

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Pimeduse hääled
Autor: Catherine Banner
Lehekülgi: 447
Sisu:Anselm Andros on alati arvanud, et ta elab normaalset elu. Nende pere püsib koos ja tundub, et nad saavad raskustest hoolimata hakkama. Kui aga nende kodumaa Malonia poliitiline olukord muutuma hakkab, mõjutab see rängalt ka nende peret. Kuigi viimased viisteist aastat on nad vaikset elu elanud, on Anselmi ema Maria ja kasuisa Leo elu olnud lahutamatult seotud Malonia tormilise ajaloo ning selle paralleelmaailma, tänapäeva Inglismaaga. Kuna kõikjal valitseb ebakindlus, on olulisem kui kunagi varem, et Anselm mõistaks minevikusündmusi. Ta peab kuulama omaenda sisehäält, maksku see, mis maksab.
Arvamus: Millegipärast selle raamatu esimest osast "Kuninga silmad" olen ma alati mööda vaadanud, ei ole tundunud huvipakkuv. Kui aga sõbra soovitusel selle võtsin ja alles kodus avastasin, et tegu on teise osaga, otsustasin siiski ära lugeda. Algus oli muidugi keeruline ja segane, kuna puudusid eelnevad teadmised aga kokkuvõttes väga omapärane. Mulle meeldis see, et ühte raamatusse oli pandud kuidagi kolm juttu ning kohe kindlasti järgmine kord raamatukokku minnes laenutan ka esimese osa.
Hinne:8/10

Lehekülgi kokku: 11 526 + 447 = 11 973
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2013 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 - Page 2 Icon_minitime7/6/2013, 18:16

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Pereäri
Autor: Charles Stross
Lehekülgi: 312
Sisu:Helkivas soomusrüüs rüütel, latern piigi otsa riputatud, patrullib oma sõjasalgaga sügisöisel metsateel – umbes seal, kus meie maailmas asuks Bostoni eeslinn. Järsku kostab põõsastest krabinat, keegi nagu liigutaks... Rüütel haarab sadulakaarelt automaadi ja tulistab igaks juhuks paar valangut. Hiljem leitakse põõsastest paar roosasid toasusse.
Hiliskeskaegses Gruinmarkti kuningriigis on see VÄGA halb uudis. Susside omanik, 32 aastat vana majandusajakirjanik Miriam Beckstein jõuab ehmunult tagasi endale ja meile tuttavasse maailma ning aasta on endiselt 2002, aga tal on tükk aega väga paha olla. Siiski pole tema seiklused sellega lõppenud, pigem vastupidi. Ning kui sümpaatne mees hästiistuvas ülikonnas ulatab talle plaatinakarva krediitkaardi, öeldes, et hertsog Lofström palus jääda esialgu kahe miljoni dollari piiridesse, siis võivad mõned seiklused ju isegi meeldivad tunduda.
Arvamus: Paar roosasid toasusse? Hoopis tool leiti ju. Aga see-selleks. Keskaja, tänapäeva ning salakaubaveo omavaheline kombineerimine on ülimalt huvitav. Raamat on kaasakiskuv ja tegelased piisavalt mõistatuslikud (eriti Olga!). Midagi jääb aga puudu sellest, et ma antud teost ülistama hakkaksin. Ma ei tea täpselt mis. Ehk see, et vahepeal olid mitmed lõigud ülisegased ja ei saanud aru mis, kus, kes. Võimalik aga et mina olin loll või siis tõlge kehv. Aga jään järgmist osa ootama.
Hinne:8/10

Lehekülgi kokku: 11 973 + 312 = 12 285
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2013 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 - Page 2 Icon_minitime12/6/2013, 01:59

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Mürgitroon
Autor: Celine Kiernan
Lehekülgi: 363
Sisu:Wynter Moorehawkei, kaitsjaemandat ja meeste ametis selliseisusse tõusnud tüdrukut, ootavad ees elu süngeimad päevad, kui ta kodumaale tagasi tuleb. Tema lapsepõlve rahuarmastavas ja multikultuurses kuningriigis käärivad rahutused; võllad ja puurid on taas ristteedel, Shearingi vaim ehmub tüdrukut nähes ning tema armsad kassid on tapetud. Kuningas on nõuks võtnud hävitada kroonprints Alberoni ning sundida tema asemel troonile oma sohipoja Razi.
Kuningriigis valitsevad jõud seavad Razi ja salapärase Christopher Garroni elu aina suuremasse ohtu ning noormehed kavatsevad põgeneda. Kas Wynter peaks nendega kampa lööma, riskides tapmise, piinamise või vangistusega?
Haarav lugu intriigidest, poliitikast, seiklustest ja romantikast, mis leiab aset elava fantaasiaga ümber kujundatud keskaegses Euroopas.
Arvamus: Kirjelduse järgi sain ma lõpust teisiti aru, et ta läheb koos Christopheri ja Razina. Küllaltki naljakas on lugeda, kuidas kaks meest nii lähedaselt omavahel läbi saavad, ilma et tegu oleks millegi seksuaalsega (mida ma algul arvasin). Ma ei tea, kas asi on selles, et tüüpilise eestlasena ma eriti ei kallista või milles. Mitte, et see häirinud oleks. Selline silmajäänud asi lihtsalt. Vaimude maailm oli hästi lahendatud, kassid on igavalt ülbed nagu alati, kuid lugu iseenesest kaasahaarav. Jään huviga uut osa ootama.
Hinne:8/10

Lehekülgi kokku: 12 285 + 363 = 12 648
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2013 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 - Page 2 Icon_minitime27/6/2013, 21:56

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: The Shelters of Stone
Autor: Jean M. Auel
Lehekülgi: 776
Sisu:he Shelters of Stone opens as Ayla and Jondalar, along with their animal friends, Wolf, Whinney, and Racer, complete their epic journey across Europe and are greeted by Jondalar’s people: the Zelandonii. The people of the Ninth Cave of the Zelandonii fascinate Ayla. Their clothes, customs, artifacts, even their homes—formed in great cliffs of vertical limestone—are a source of wonder to her. And in the woman Zelandoni, the spiritual leader of the Ninth Cave (and the one who initiated Jondalar into the Gift of Pleasure), she meets a fellow healer with whom to share her knowledge and skills.

But as Ayla and Jondalar prepare for the formal mating at the Summer Meeting, there are difficulties. Not all the Zelandonii are welcoming. Some fear Ayla’s unfamiliar ways and abhor her relationship with those they call flatheads and she calls Clan. Some even oppose her mating with Jondalar, and make their displeasure known. Ayla has to call on all her skills, intelligence, knowledge, and instincts to find her way in this complicated society, to prepare for the birth of her child, and to decide whether she will accept new challenges and play a significant role in the destiny of the Zelandonii.
Arvamus: Väga tahtsin, et see raamat tohutult meeldiks ja sellel olidki omad suurepärased plussid. "The Song of Mother" on midagi, mille tahan seinale saada, sündmustik on huvitav ja kaasahaarav ning mulle meeldib sellise elu kirjeldus. Samas aga palju kordusi ja mitmeid pikki maastikukirjeldusi. Mnjh. Aga ootan siiski järgmise osa lugemist.
Hinne:7/10

Lehekülgi kokku: 12 648 + 776 = 13 424
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2013 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 - Page 2 Icon_minitime27/6/2013, 22:08

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Kuninga silmad
Autor: Catherine Banner
Lehekülgi: 423
Sisu:Viieaastane Cassius pääses, kui mõrvati tema vanemad, Malonia kuningapaar. Kui ta saab viieteistkümneseks, on ta endiselt peidus Inglismaal oma õpetaja Aldebarani hoole all, kelle ettekuulutuse kohaselt Cassius ükskord uuesti oma troonile saab.
Samal ajal elab viieteistkümneaastane Leo Malonias, kus valitseb uus kuningas. Ühel päeval avastab Leo imelise raamatu, kuhu ilmub iga päev uus osa eepilisest loost – ettekuulutusest, kuninga ja kuninganna mõrvast ning nende sündmuste seosest tema enda perekonna looga.
Arvamus: Teine osa oli kuidagi paremini kirjutatud. Selles osas oli algus palju rohkem tükeldatud ja tegi lugemise keerulisemaks. Ja ma ei saa ikkagi aru, mis juhtus Aldebaraniga I ja II raamatu vahel? Ugh. Aga jah, ootan jällegi järgmist osa.
Hinne:5/10

Lehekülgi kokku: 13 424 + 423 = 13 847
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2013 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 - Page 2 Icon_minitime4/7/2013, 01:40

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Hulkur Rasmus
Autor: Astrid Lindgren
Lehekülgi: 176
Sisu:Oskar kortsutas sügavmõtteliselt otsmikku.
"Keegi peab ju see kah olema. Peab ju olema keegi, kes hakkab hulkuriks ja on Vanajumala Õiglane Kukulind. Vanajumal tahab, et ilmas oleks hulkureid."
"Tõsi või?" küsis Rasmus umbusklikult.
"Päris kindlasti," kinnitas Oskar. "Kui ta kord juba nii palju vaeva on näinud, on maha istunud ja terve maailma valmis nokitsenud, siis tahab ta, et siin oleksid kõik asjad olemas, saad aru. Mismoodi see õieti välja näeks, kui kõik muud asjad oleksid omal kohal, aga hulkureid poleks?"
Arvamus: Kuidas kellelegi ei saa Lindgreni raamatud meeldida? Seda mina ei mõika. Olin fänn ja olen fänn. Rasmuse raamat on nii armas lugu sellest, kuidas ise endale vanemaid otsida. Siit oleks nii huvitav olnud edasi lugeda ka seda, kas Gunnar saab naabermajja ja mida kaks klutti siis ette võtavad. Ja tiraa¾ 30 000! Ainus põhjus miks nõukogude liitu taga igatseda - raamatute kättesaadavus.
Hinne:8/10

Lehekülgi kokku: 13 847 + 176 = 14 023
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2013 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 - Page 2 Icon_minitime5/7/2013, 14:19

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Vaimude jaam
Autor: Elo-Maria Roots
Lehekülgi: 480
Sisu:Elo-Maria Rootsi noorsooromaanis pöörab presidendi teismeline tütar pahupidi mitte ainult ühe väikese maakooli ja alevi elu, vaid lammutab kogu haridussüsteemi alustugesid. Pealekasvavad põlvkonnad omandavad „varjatud õppekava” raames irratsionaalsuse põhikursuse, mis sunnib neid kahtlema iseendas, täiskasvanutes, „süsteemis” või kõiges korraga. Haarava tegevustikuga lugu keskendub haridussüsteemile kui vaimude jaamale, kus pole teada, kas rong ülepea tulebki, kuid kus ametnikud müüvad endiselt pileteid eikuhugi.
Arvamus: Ootasin päris kindlasti mingit müstilise tegevustikuga raamatut. Seda ei saanud, ent siiski oli piisavalt hea. Häiris "vä" liigne kasutamine ning imelik oli see, et ema-isa nii vähe kajastati. Jah, nad olid kindlasti väga hõivatud oma tegevustega ent ma oodanuks veidi rohkem huvi maakohta saadetud tütre vastu. Koolisüsteemi üle mõtisklemine oli väga hea ning ma leian, et see võiks olla kohustuslik lugemine ühteviisi nii õpetajatele kui ka õpilastele. Meeldis see, et igast sellisest arutelust kumas läbi see, kui põhjaliku taustauuringu on kirjanik teinud. Lõpp oli ka hea. Eriti haridusministeeriumi mahapõletamine. Veidi naljakas.
Hinne:6/10

Lehekülgi kokku: 14 023 + 480 = 14 503
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2013 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 - Page 2 Icon_minitime13/7/2013, 11:54

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Gulliveri reisid
Autor: Jonathan Swift
Lehekülgi: 296
Sisu:Inglise kirjaniku Jonathan Swifti (1667-1745) tähtteos «Gulliveri reisid» pakub huvi väga erineva vanusega lugejaile. Lastel on huvitav jälgida Gulliveri fantastilisi seiklusi kääbuste ja hiiglaste juures, küpsemas eas lugejad naudivad satiiri allegoorilisust.
Teosel on öelda järelpõlvedele paljugi õpetlikku, näiteks Lilliputimaa vihased erakonnatülid ei sobi üksnes tolleaegse Inglismaa poliitilise elu karikeerimiseks. Maailma ajaloos leidub aja ning ruumi erinevusele vaatamata üsna palju sarnast.
Arvamus: Veider, kuidas Gulliveri reisidest rääkides rõhutatakse pidevalt seda lilliputid vs hiiglased, samas kui minu jaoks oli kordades huvitavam hoopis see hobuste kultuur ja nende maailm. Väga informatsioonirikasteks osutusid ka lahtiseletused ja järelmärkused raamatu lõpus. Ise poleks küll nende peale tulnud.
Hinne:6/10

Lehekülgi kokku: 14 503 + 296 = 14 799
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2013 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 - Page 2 Icon_minitime14/7/2013, 11:57

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Kivisüda
Autor: Charlie Fletcher
Lehekülgi: 303
Sisu:Kui George murrab juhuslikult väikese kivist draakoni pea, äratab ta ellu muistse väe. Teda hakkab jälitama aastasadu liikumatult seisnud raevukas tiibsisalik. Ja see on alles algus...
Selles eepilises seiklusloos elustuvad Londoni linna kujud ja mälestussambad ja algab ürgne võitlus hea ja kurja vahel. Lugedes tunnustatud inglise kirjaniku kuulsat ja omapärast fantaasiaraamatut, ei tundu Londoni linna tänavad enam kunagi endised.
Arvamus:Algul oli see paralleelmaailmade omavaheline sõltuvus veidike segane, kuid mida edasi, seda selgemaks see sai. Originaalist peaks järgi vaatama ka kahe "poole" nimed, sest süljed ja räpad on päris omapärased ja isegi harjumatud valikud. Endiselt imetlen ka kirjanike oskust üks päev 303 lehekülje peale mahutada. Võimas!
Hinne:7/10

Lehekülgi kokku: 14 799 + 303 = 15 102
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2013 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 - Page 2 Icon_minitime16/7/2013, 21:36

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Raudkäsi
Autor: Charlie Fletcher
Lehekülgi: 271
Sisu:„Kivisüdame” triloogia teises fantaasiaküllases raamatus jätkuvad George’i, Edie ning nende sõprade ja vaenlaste seiklused ja võitlused Londoni linna tänavatel. „Raudkäsi” viib lugejad veelgi sügavamale eba-Londoni dimensioonidesse, kus süljed ja räpad ehk head ja kurjad kujud ja monumendid liiguvad ja lahinguid peavad. George ja Edie peavad tasuma Kahurile võla, kui too ennast nende eest oli ohverdanud. Tema päästmiseks tuleb neil aga seista silmitsi järjest hirmsamate ohtudega...
Arvamus: Meeldis rohkem kui esimene raamat. Kas siis seetõttu, et juba maailmas sees või mingi muu põhjus, mis hetkel teadmata. Võinuks samas pikem olla, jäi veidi pealiskaudseks. Ega ma sellega ka väga rahul pole, et
Spoiler:
Hinne:7/10

Lehekülgi kokku: 15 102 + 271 = 15 373
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2013 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 - Page 2 Icon_minitime25/7/2013, 09:10

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Windhaven
Autor: George R.R. Martin, Lisa Tuttle
Lehekülgi: 279
Sisu:Windhaven on maailm, kus inimkond elab üksteisest kaugel asuvatel saartel mida ümbritseb tormine ookean. Kaugest minevikust on neile jäänud äärmiselt vastupidavad tiivad, mis suudavad rändureid ühelt saarelt teisele viia. Tiibade pärast käib aga meeletu võitlus, millesse sekkub ka kaluri tütar Maris, üks parimaid lendajaid..
Arvamus: Võinuks olla pikem, sadu lehekülgi pikem, sest lendajate maailm tundus nii huvitav. Praegu oli nagu pealiskaudne, tormav ja kiire. Aga hea meeldetuletus, et diktaatoritel on seni võimu, kuni neil on jõudu relvade näol.
Hinne:6/10

Lehekülgi kokku: 15 373 + 279 = 15 642
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
Sponsored content





2013 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 - Page 2 Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
2013
Tagasi üles 
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 4Mine lehele : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» 2013 :):)
» 2013
» 2013
» 2013
» 2013

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Võistlused :: Enim loetud raamatuid aastas :: -Ene--
Hüppa: