MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 2013

Go down 
+2
Prince Kirameki
-Ene-
6 posters
Mine lehele : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutorTeade
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2013 - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 - Page 3 Icon_minitime26/7/2013, 11:06

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Öölendajad
Autor: George R.R. Martin
Lehekülgi: 123
Sisu:Lühiromaanis Öölendajad on kokku segatud õudus ja müstika, teaduslik fantastika ja kriminull. Kummaline ekspeditsioon ruumilaeval, mille kaptenit pole keegi kunagi näinud, suundub otsima müütilisi olendeid, kes lendavad läbi kosmilise öö. Ekspeditsiooni liikmete hulgas olev telepaat püüab teisi hoiatada ohu eest, mis laeval varitsevat. Kapteni otsimise ja laeva läbiuurimise katsed on määratud läbikukkumisele.
Arvamus:Uhh, ma olen nii rahul, et kapten ei olnud volker, sest vahepeal ma kartsin seda ja see olnuks nii etteaimatav. Reaalsus oli hoopis midagi põnevamat ning kuigi väga ludinal see just ei läinud (nagu nt Tule ja jää sari), siis võrreldes Windhaveniga ei tundunud Öölendajad üldse pealiskaudne.
Hinne:6/10

Lehekülgi kokku: 15 642 + 123 = 15 765
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2013 - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 - Page 3 Icon_minitime28/7/2013, 13:39

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Värin
Autor: Maggie Stiefvater
Lehekülgi: 415
Sisu:Grace on aastaid vaadanud oma maja taga metsas elavaid hunte. Üks kollaste silmadega hunt vaatab alati vastu. Ta tundub Grace’ile väga tuttav, aga tüdruk ei taipa, miks.
Samil on kaks elu. Hundina pakub ta sõnatut seltsi tüdrukule, keda armastab. Inimesena ei julge ta armastatule kunagi läheneda ... kuni praeguseni.
Kui Grace’i ja Sami armastus ilmsiks tuleb, peavad mõlemad võitlema, et Sam jääks inimeseks, mitte hundiks. Kuid see tähendab, et neil tuleb silmitsi seista armilise mineviku, hapra oleviku ja võimatuna näiva tulevikuga.
Arvamus:Pean järjekordselt kiitma oma sõpra, kes selle raamatu mulle kinkis. Ma ise vaatasin sellest mööda, no üldse ei tõmmanud. Kas kaanekujundus või kirjeldus, midagi oli viltu. Nüüd aga kui kätte suruti, siis lugesin läbi ja mulle meeldis. Mulle meeldis, et kõik ei jäänud ellu, mulle meeldis, et olid ja jäid saladused ning mõned tekkinud küsimused said vastuse alles hiljem. Egas midagi, järgmise osa kallale!
Hinne:8/10

Lehekülgi kokku: 15 765 + 415 = 16 180
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2013 - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 - Page 3 Icon_minitime4/8/2013, 14:41

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Tigana
Autor: Guy Gavriel Kay
Lehekülgi: 628
Sisu:Võiks öelda, et see on romaan keskaegsest killustatud Itaaliast, mille vaenujalal maakonnad ei jõua õieti märgatagi, mis toimub, enne kui kaks tugevat meretagust vaenlast, üks idast ja teine läänest, on poolsaare omavahel ära jaganud. Ainult et ilmakaared on kuidagi valesti, taevas on kaks kuud, sinine ja valge, ning vallutajaid aitab nende julmal sõjaretkel võlukunst.
Niisiis pole see Itaalia vaid mingi teine koht, ning lugu ise on vallutajatest ja vallutatutest, mälust ja ajaloost, armastusest ja vihkamisest, jumalatest ja rändlaulikutest ehk siis enam-vähem kõigest sellest, millest inimeste elu alati on koosnenud.
Arvamus:Algus oli väga imelik, üldse ei läinud aga kuskil peale 50 lehekülge hakkas ludinal minema ja maailm muutus kaasahaaravaks. Küll tundsin puudust kaardist, mis on üldiselt fantaasia maailmaga raamatute tavapärane lisa. Võinuks siingi olla. Aga kui minna sisu enda juurde, siis superhea. Natuke nõme oli see, et mitmed tegelased, kes loeti juba surnuks, tulid siiski imekombel ellu tagasi. Aga samal ajal oli siiski ka häid pöördeid ja asju, mida ei osanud oodata nagu näiteks
Spoiler:
Järjed oleksid huvitavad, aga põhistoori ammendus tõesti ühe raamatuga, kuigi võinuks ka pikemaks venitada.
Hinne:8/10

Lehekülgi kokku: 16 180 + 628 = 16 808
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2013 - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 - Page 3 Icon_minitime6/8/2013, 22:08

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Palavik
Autor: Maggie Stiefvater
Lehekülgi: 390
Sisu:Sam ja Grace on lõpuks koos, kuid peavad kokkujäämise nimel võitlema. Samile tähendab see silmitsi seismist oma hundiminevikuga, Grace’ile aga leppimist üha ebakindlama tulevikuga.

Nende maailma on lisandunud uus hunt – Cole, kes oma valusa ja ohtliku mineviku pärast näibki eelistavat hundi elu inimese omale. Nii Sami, Grace’i kui ka Cole’i jaoks on elu lakkamatu võitlus kahe jõu – hundi ja inimese – vahel. Neid seob vastastikune armastus, kuid kas sellest piisab?
Arvamus:Sama, mis eelneva osa kohta, ei oskagi midagi rohkem lisada momendil.
Hinne:8/10

Lehekülgi kokku: 16 808 + 390 = 17 298
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2013 - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 - Page 3 Icon_minitime10/8/2013, 15:16

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Igavesti
Autor: Maggie Stiefvater
Lehekülgi: 462
Sisu:Alguses oli Sam hunt ja Grace tüdruk. Kuid Sam leidis viisi, kuidas jääda inimeseks, ning hundi ja tüdruku vastastikusest sõnatust uudishimust sai poisi ja tüdruku vaheline tugev armastus. Lugu olekski võinud niimoodi lõppeda, kuid saatusel oli neile varuks veel katsumusi. Grace’ist sai hunt ja nüüd ähvardab kogu Boundary metsa hundikarja julm hävitamine. Sam on Grace’i päästmise nimel kõigeks valmis, kuid kas sellest piisab, isegi kui appi tulevad ootamatud liitlased? Kas Sam ja Grace jäävad lõpuks õnnelikult kokku või peavad teineteisega igaveseks hüvasti jätma?
Arvamus: Mitmed küsimused jäid vastuseta ja tekiati asju, mille pointi ma väga ei näinud (Miks oli vaja Cole taas "ellu äratada") ja mis minu meelest midagi juurde ei andnud. Oleks olnud toredam ka nende edasisest elust lugeda.
Hinne:7/10

Lehekülgi kokku: 17 298 + 462 = 17 760
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2013 - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 - Page 3 Icon_minitime10/8/2013, 23:39

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Minu Jamaica. Pole probleemi
Autor: Tarrvi Laamann
Lehekülgi: 191
Sisu:See raamat sinu käes, hea lugeja, on teekond Jamaicale – saarele, millest unistasin kogu oma lapsepõlve ning kuhu hiljem saatuse tahtel korduvalt sattunud olen. Sealne kultuur ja eriti reggae-muusika on oluliselt mõjutanud mind kui kunstnikku ja DJd. Esimest korda läksin Jamaicale 1999. aastal, olen seal käinud viis korda ja elanud umbes viis kuud. Arvan, et see on just paras emotsioonide ja kogemuste pagas, mida teiega raamatulehekülgedel sõnas ja pildis jagada. Olen nii üksi, naise Tiina, tütre Cassandra, venna ja paljude seal kohatud tuttavate ja sõpradega sattunud omajagu seiklustesse ja annan endast parima, et ka teie neist võimalikult palju osa saaksite.
Selleks, et minna maailma avastama, peab lihtsalt ära minema, ja ehk aitab minu raamat sihtkohta leida.

Allikas: [Only admins are allowed to see this link]
Arvamus: Pildid on "Minu..." sarja raamatutes minu jaoks alati maiuspalaks olnud, aga seekord olid need asendatud üksnes autori kunstiteostega. Pole selle voolu nii suur fänn ja kuigi oli huvitav neid vaadata, siis oleksin tahtnud ka mõnda olustiku pilti. Autori jutust jääb mulje, et kogu aja, kui ta Jamaical oli, oli ta kas pilves või purjus ning tundub nagu Jamaical muud teha polekski, aga seda ma ei soovi eriti uskuda. Sissejuhatus (selle asemik) oli paljutõotav. Reaalne tekst pettumust valmistav.
Hinne:4/10

Lehekülgi kokku: 17 760 + 191 = 17 851
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2013 - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 - Page 3 Icon_minitime15/8/2013, 15:33

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Shanghai beib
Autor: Wei Hui
Lehekülgi: 220
Sisu: Hiina kõige populaarsemaks nüüdisautoriks nimetatud Wei Hui autobiograafiliste sugemetega erootilise alatooniga romaan moraalsete põhitõdede otsinguist muutuvate väärtushinnangutega Hiinas. End feministiks pidav Hui lahkab teemat, mis puudutab igavest, igal ajal ning igas paigas toimuvat võitlust kire ja armastuse vahel, kahe vastandjõu yin´i ja yang´i ühtsust ning Ida ja Lääne paratamatut, ent mitte kunagi ühtesulamisega lõppevat lähenemist.
"Shanghai beibe" põletati 2000. aastal Hiinas avalikult.
Arvamus: Ei oskagi täpselt välja tuua, mis mulle seal siis ei meeldinud. Jah, kindlasti intigreeriv teema, kui naine otsustab suhtes olla impotendiga ja avastab ühel hetkel, et sooviks siiski seksi ka, ent minus ei tekkinud seda tegelastele kaasaelamise tunnet ning lugesin raamatu läbi, sest ei viitsinud kotist uut otsida.
Hinne:3/10

Lehekülgi kokku: 17 851 + 220 = 18 071
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2013 - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 - Page 3 Icon_minitime28/8/2013, 15:05

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Valküüride kokkupõrge
Autor: Stephen Marlowe
Lehekülgi: 336
Sisu: Uskumatu, aga liitlaste agent saadeti Saksamaale ülesandega peatada atentaat, mille tahtsid Hitlerile korraldada saksa antinatsistid! «Valküüride» pomm siiski plahvatas, agent Richard Hallerist sai «Hitleri pantvang». Mis aga sai kaunist Elisabethist?
Arvamus: Muidugi ma teadsin, et Hitlerile korraldati atentaat ja see ebaõnnestus suuresti seetõttu, et lükati lauajala taha, ent ka tausta oli huvitav lugeda, isegi kui see on ilukirjanduslike juurtega. Ainus probleem oli nimedega... no ei jäänud meelde, kes ja mis on aga elasin üle õnneks. II MS, Nati-Saksamaast, vanenõust, atentaatidest jms asjust huvitatuile soovitan kindlasti lugeda.
Hinne:6/10

Lehekülgi kokku: 18 071 + 336 = 18 407
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2013 - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 - Page 3 Icon_minitime4/9/2013, 22:08

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Tavalised hambahaldjad
Autor: Reeli Reinaus
Lehekülgi: 160
Sisu: Võlumaal, kus askeldavad olendid, kelle koht usutakse olevat ainult muinasjuttudes, elavad ka kolm väikest hambahaldjat – Krõõt, Lucinda ja Rudolf. Nad alles õpivad oma rasket ametit ja elamist võlumaal, ja sugugi mitte alati ei lähe see ladusalt, vaid üle kivide ja kändude. Muuhulgas tuleb neil hakkama saada võlumise, ükssarvikute kasvatamise, hambaröövli, kahtlase ränduri ja nii mõnegi kurjakuulutava võluolevusega. Kõige rohkem muret valmistab neile aga see, kuidas panna lapsi uskuma, et nad on tõepoolest olemas – et nad ei ole väljamõeldud muinasjututegelased, vaid täiesti tavalised hambahaldjad.
Arvamus:Muidugi ma ei saa viriseda, et liiga lastekas, sest see ongi lasteraamat. Alustaksin hea meelega sellest, et kujundus on minu meelest üliilus ja ka see, et on kõvad kaaned, on lihtsalt nauditav. Lood, mida jutustati olid piisavalt lühikesed, kergelt haaratavad ning omavahel seotud. Kui ma oleksin olnud õiges vanusegrupis, arvan, et oleksin seda vägagi nautinud. Sõnaseletuste olemasolu on muidugi superhea, sest paljud sõnad võivad lastele väga uued olla.
Hinne:7/10

Lehekülgi kokku: 18 407 + 160 = 18 567
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2013 - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 - Page 3 Icon_minitime22/9/2013, 19:59

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Üksildane tüdruk. Tüdrukud abielutaevas.
Autor: Edna O'Brien
Lehekülgi: 374
Sisu:Iiri kirjaniku Edna O’Brieni looming on aus ja vahe sissevaade naise ellu, kus karmi tegelikkus murtakse huumoriprismas.
Romaanides »Üksildane tüdruk» ja «Tüdrukud abielutaevas» jätkab kirjanik triloogia esimesest raamatust («Maatüdrukud») tuttavate neidiste -- Kate’i ja Baba -- elukulu jälgimist: nende kaasaotsinguid ja heitlusi abielutaevas.
Arvamus: Oleks kohe alguses taibanud, et tegevus toimub ajal, kus elekter pole tavapärane, oleks veidi kergem olnud lugeda. Aga muidu ma olen õnnelik, et ma ei ela ajal, kus alkohoolikust isa võib mu 21aastaselt koju tirida ja keegi ei kortsuta kulmu ka selle peale.
Hinne:6/10

Lehekülgi kokku: 18 567 + 347 = 18 914
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2013 - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 - Page 3 Icon_minitime26/9/2013, 10:56

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Hullumeelsuse mägedes
Autor: H. P. Lovecraft
Lehekülgi: 125
Sisu:Kultusliku autori õudusjutt, milles Antarktikas avastatud koopast leitakse ürgsete loomade ja taimede jäänuseid, ent ka kummalisi olevusi.
Pärast seda, kui esialgu elutuna näivad olevused on geoloogide laagris
tõelise verepulma korraldanud, võtavad kaks ekspeditsiooni liiget ette uurimisreisi hiiglasliku mäeaheliku taha, kus avatatakse varemeis linn, tohutu koobastik ja selles pesitsevad maa-alused elanikud.
Arvamus: Vau, ja otsekõne polegi vajalik. Tohutult kõrgelt ma seda siiski ei oska vist hinnata. Oli mõnus lugu, kuid mina tahaksin ikka pikemalt ja rohkem ilmselgelt. Võimalik, et probleem on ka selles, et lugesin seda voodis enne magamajäämist telefonivalguse abil. Esimene kokkupuude Lovecraftiga, olen veel huvitatud ta muudest teostest.
Hinne:6/10

Lehekülgi kokku: 18 914 + 125 = 19 039
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2013 - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 - Page 3 Icon_minitime28/9/2013, 12:19

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Ajaränduri naine
Autor: Audrey Niffenegger
Lehekülgi: 511
Sisu:Raamat kujutab endast intelligentselt kirjutatud ja liigutavat armastuse lugu ning fantaasiaelement ajas rändamise kujul ei tohiks küll lugemisel segada ka kõige paadunumaid realiste.
See on lugu Henryst ja Claire'ist, kes on tundnud teineteist sellest saadik, kui Claire oli kuue aastane ja Henry kolmekümne kuue aastane ning nad abiellusid, kui Claire oli kahekümnene ja Henry kahekümne kaheksane. See oli võimalik ainult sellepärast, et Henry on üks esimesi inimesi, kellel on diagnoositud organismi häire, mis laseb tal ajas rännata.
Muidugi ei tee see nende suhteid ja abielu kergeks ning raamat ongi jutustatud vaheldumisi mõlema silme läbi.
Arvamus: Mis mõttes kaheksa kirjastust selle lihtsalt tagasi lükkasid? Opakad olid? Jah, see on harjumatu. Minevik-olevik-tulevik suudab vahepeal küll segadusse natuke ajada. Ühe inimese vaatepunkt võis vabalt olla üksnes pool lehte. Aga see oli HEA. Ma nutsin raamatu lõpus (ja ma teadsin lõppu ette juba)! Kõik see idee, kõik see mis juhtus, lihtsalt nii mõnus! Filmi peaks ka nüüd uuesti ära vaatama ja kuigi seal olid mitmed asjad muudmoodi tehtud, oli see siiski väga hea. Oeh, kui palju siis tegelikult meie elu on ette määratud ja palju meil valikut on?
Hinne:9/10

Lehekülgi kokku: 19 039 + 511 = 19 540
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

2013 - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 - Page 3 Icon_minitime28/9/2013, 13:05

Ma lugesin kunagi palju Lovecrafti lühijutte ja mul on isegi üks tema lühijuttude kogu olemas Very Happy "The Dunwich Horror" ja "The Thing on the Doorstep" on minu isiklikud lemmikud ja romaan "Charles Dexter Wardi juhtum" on ka hea, soovitan sulle neid Very Happy
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2013 - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 - Page 3 Icon_minitime5/10/2013, 23:16

Ma tahaks loota, et neid leidub, kuid Tln krk ingliskeelsete raamatute valik on muljeltavaldavalt närune. Või pole ma siis üles leidnud Very Happy

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Võlulaev
Autor: Robin Hobb
Lehekülgi: 352
Sisu:Robin Hobbi Eluslaevnike triloogia tegevus toimub Bingtownis, Jamaillias ja Piraadisaartel, mis jäävad Kuuest Hertsogkonnast kaugele lõunasse. Sellegipoolest mõjutab Kuue Hertsogkonna sõda Punalaevnikega ka lõunapoolsemate maade kaubandust ning Bingtowni kaubaisandad satuvad raskustesse. Olukord on pingeline isegi peredele, kellele kuuluvad imelised eluslaevad, mis on tehtud võlupuust. Kui laeval on surnud perekonna kolme põlvkonna esindajad, siis eluslaev virgub ja selle käilakuju ärkab elu. „Võlulaeva“ alguses oodatakse eluslaev Vivacia virgumist. Vestritite peretütar Althea on veetnud suurema osa elust koos isaga seilates ning seepärast on ta veendunud, et pärast isa surma, saab tema laeva omanikuks ja kapteniks. Ta vapustus on suur, kui selgub, et isa on pärandanud laeva hoopis tema õele ja jõhkrale õemehele. Althea otsustab laeva ükskõik milliste vahenditega tagasi saada...Piraadisaartel ja selle ümbruses hellitab piraat Kennit samal ajal lootust saada Piraadisaarte esimeseks kuningaks. Ka tema on valmis kõigeks, et seda saavutada. Lisaks on ta otsustanud vallutada ühe seni kättesaamatuks peetud eluslaeva...Saatused, kired ja soovid ristuvad, merel aga on meremadude ränne ja kusagil Vihmajõel imbub sealsete asukate maailma märkamatult iidset Elderlingide maagiat.
Arvamus: See kaart raamatu ees oli küll suhteliselt kasutu, aga ehk järgnevates osades on sellel rohkem mõtet. Meremaod lihtsalt libisevad praegu raamatust läbi. Mingit mõtet neil ei näe, kuid ma olen 100% kindel, et see on praeguse hetke viga ja kui edasi loen, näen ka nende olemasolul raamatu lehekülgedel mõtet. Keffiria nimi ajab muidugi iga kord muigama, sest ma mõtlen siis keefiri peale. Kõik muu jant: eluslaevad, rääkivad käilakujud, läbi õnnetuse sündinud Paragon, võluasjade vaikne lisandumine. See on lihtsalt ääretult maagiline ja ma ei suuda ära oodata, et näpud uue osa taha saaksin.
Hinne:9/10

Lehekülgi kokku: 19 540 + 352 = 19 892


Viimati muutis seda -Ene- (27/12/2013, 12:32). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2013 - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 - Page 3 Icon_minitime7/10/2013, 22:38

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Nobeli testament
Autor: Liza Marklund
Lehekülgi: 358
Sisu:Õhtukleidis mõrvar tungib Stockholmis Nobeli preemiate kätteandmise puhul korraldatud pidusöögile ning Kuldse Saali tantsupõrandal tulistab ta Nobeli komitee esinaist otse südamesse. Ajakirjanik Annika Bengtzon satub sündmuste keerisesse kogemata – mitte tööga seotult, vaid tunnistajana. See keerab kogu naise elu pea peale – tema abielu mõraneb ning töökoht on löögi all. Peagi leiab Annika end keset vägivaldset terrori- ja surmalugu, mis on saanud alguse juba sajandeid tagasi. Igalt poolt, kust ta otsib, leiab ta jälgi samast mehest: Alfred Nobelist, mõõtmatult rikkast leiutajast, kes pani aluse Nobeli auhinnale ja kellele oli saatuse poolt määratud üksildane surm. Lõpuks jõuab Annika tõele eluohtlikult lähedale.
Arvamus: Mul tekkis tõsine huvi Annika varasemate seikluste vastu (see on kuues raamat). Seda paha inimest ma ei arvanudki ära. Kaks kahtlust oli, kuid mõlemad osutusid valedeks. No seda parem ju! Imetlusväärne on muidugi taustatöö, mida autor on raamatu jaoks teinud! Vaimustav, lihtsalt vaimustav. Igati posiitvne on ka see, mis infot sai teadusmaailma tegevuste kohta ning uued teadmised Nobelist.
Hinne:7.5/10

Lehekülgi kokku: 19 892 + 358 = 20 250
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2013 - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 - Page 3 Icon_minitime21/10/2013, 08:11

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Tiigri tütar
Autor: Torey Hayden
Lehekülgi: 256
Sisu: Kuidas õpetaja saab aidata last, kelle ta ema on hüljanud, isa on narkomaan ning kelle ainsad relvad maailma ebaõigluse vastu on viha ja unustus?
Kas õpetaja saab asendada õpilasele tema vanemaid ja sõpru?
Kui kaugele teise inimese ellu tohib keegi aitamise eesmärgil astuda? Kus lõpeb aitamine ja algab sekkumine?
Torey Hayden jutustab tõestisündinud loo õpetaja ja õpilase suhetest – mida nad teineteisele õpetavad ja missugused küsimused neil ühiselt veedetud aja ja vestluste põhjal kerkivad.
Selle loo läbi mõistame, kui tähtis roll on lapse elus hoolival ja usaldusväärsel täiskasvanul.
Arvamus: Vau. Vau. VAU! Erialaselt tohutult kasulik ja ka õpetlik. Annab selge pildi, kuivõrd oluline on kannatlikus, järjepidavus ja vaevanägemine. Selleks, et päästa üht tohutult andekat tüdrukut eluaegsest kinniste osakondade jadast oli vaja ühte inimest. Selleks, et teda päästa ka hiljem, aidata ja suunata õigele rajale oli vaja ühte inimest. Siin tulebki sisse väga suur AGA. Aga kui see inimene oleks otsustanud pere luua, kas tal siis oleks olnud sedavõrd palju ressurssi oma tööle ja ka Sheilale panustada. Kui ei oleks olnud, kas oleks õigus teda hukka mõista? Mul on õppejõud, kes leiab, et sotsiaaltöötaja kohustus peaks olema kõik oma valla eakad läbi helistada korra aastas. Mina seda mõtet ei jaga. Esiteks, kui eakaid on nii 1500 ja ühele läheb keskmiselt 10 minutit, siis võib veidi arvutada, mis on reaalne ajakulu. Teiseks, kui juba kõik eakad, siis mille poolest on kehvemad üksikvanemaga pered, puuetega inimeste pered, suurelapselised pered jne jne. Kolmandaks, kõik sotsiaaltöötajad, kellega ma olen kokku puutunud on niigi koormatud. Jah, leidke inimesi juurde ja siis oleks see ka võimalik. Ja see õppejõud leidis, et kui pole soovi selliselt telefonikõnesid teha(ka omast vabast ajast), siis järelikult ei sobi sotsiaaltöötajaks ja kõik. Aga kas peaks? Kas sotsiaaltöötaja või eripedagoog olemine tähendab siis seda, et oma aega ei ole? Oma pere ei tohi luua? Oled olemas üksnes üldisema hüvangu nimel? Jah, see raamat pani ka selliselt mõtlema, kus on piirid ning kui sa lood need piirid (lood oma pere, mis võtab vähemaks ressursse, mida kasutada probleemidega inimeste aitamisel), siis kas on kohustus end süüdi tunda ning kas ühiskonnal ja teistel on õigus süüdi mõista?
Hinne:10/10

Lehekülgi kokku: 20 250 + 256 = 20 506


Viimati muutis seda -Ene- (30/12/2013, 22:50). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2013 - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 - Page 3 Icon_minitime31/10/2013, 14:36

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: The Beach
Autor: Alex Garland
Lehekülgi: 436
Sisu: Bangkok - first stop on the backpacker trail. On Richard's first night in a hostel a mysterious traveller slits his own wrists, leaving Richard a map to 'the Beach'.

The Beach is a legend among young travellers in Thailand: a secret Island Paradise where a select community lives in blissful isolation. Richard sets out in search of adventure, but finds that the Beach is not what it seems. Paradise comes at a price
Arvamus: Hea et ma filmi ei mäletanud. Pärast lugemist treilerit vaadates on see ikka päris palju erinev aga muidu... See vaimne pool on huvitav. Tahaks kohe kellegi targemaga uurida, et mis põhjustas Richardi hallutsinatsioone, käitumist jms. Kas tõesti see pidev kanepitõmbamine, isolatsioon saarel, mõttestatud tegevuse puudumine või kõik need asjad kokku. Ma kardan ka, et sellist paradiisi lihtsalt ei saa saladuses hoida. Mingid aastad(kümned) küll, aga mitte igavesti... Ja kui keegi juurde tuleb, siis läheb tasakaal paigast ära. Selles suhtes oli Richardi tuleks saarele hävitava mõjuga aga ta sai "kutse" saarele ju ühe asutaja käest?! Nii et ring algab, ring lõpeb.
Hinne:8/10

Lehekülgi kokku: 20 506 + 436 = 20 942
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2013 - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 - Page 3 Icon_minitime30/11/2013, 13:58

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Canterville'i lossi vaim
Autor: Oscar Wilde
Lehekülgi: 126
Sisu: Loo Canterville’i lossis elavast kummitusest ja lossi uutest omanikest, kes vana vaimu pingutusi neile hirmu nahka ajada millekski ei pea, on Oscar Wilde kirjutanud muheda huumoriga, mis teeb raamatu nauditavaks igal ajal ja igas eas lugejatele.
Arvamus: Mõnus hea huumor. Ma oleksin parema lõpuna näinud küll seda, et neile jääb oma majavaim, kuid et vaene mees lõpuks rahu sai, on ka siiski päris hea.
Hinne:8/10

Lehekülgi kokku: 20 942 + 126 = 21 068
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2013 - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 - Page 3 Icon_minitime1/12/2013, 21:09

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Maatüdrukud
Autor: Edna O'Brien
Lehekülgi: 192
Sisu: Maatüdrukute» ujeda Caiti unelevad päevad lõpetab teade, et ta on võitnud kloostrikooli stipendiumi. Ta tunneb siirast rõõmu, mida tahab jagada oma jumalakartliku emaga, kelle elu purjutajast ja pillajast mehemühaka kõrval on lõputu katsumus. Paraku on saatusel oma teed: jagatud rõõmu asemel saab Cait tunda lohutamatut kurbust, kaaslaseks üksainus lähedane -- isekas ja armukade sõbranna Baba, kelle rikutud kujutlusvõime ja vabameelsusega ei suuda Cait leppida. Koos käivad tüdrukud elu karastavas koolis, kust ei puudu ka paras ports huumorit. Caiti ja Baba edasist saatust saab lugeja jälgida romaanides »Üksildane tüdruk» ja «Tüdruk abielutaevas».
Arvamus: Miks MIKS on keegi üldse nõus olema sõber Baba suguse tüdrukuga? Jumala kohutav sõbranna ju! Muidu oli täiesti huvitav raamat. Lugeda sellisest ajastust, sellisest elukorraldusest, kuigi minu jaoks oleks see väga jube aeg elada. Oleks võinud isegi pikemalt kirjutada. 192lk jäi väheks.
Hinne:/10

Lehekülgi kokku: 21 068 + 192 = 21 260
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2013 - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 - Page 3 Icon_minitime8/12/2013, 16:59

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Eelijapäev
Autor: Tuule Lind
Lehekülgi: 192
Sisu: Pärast ühte koolipidu 1981. aastal vägistatakse Lilith, peol valves olnud õpetaja. Juhtum ei saa küll avalikuks, ent Lilithi elu teeb kohutava kannapöörde ning häbi ja kannatused panevad ta hauduma kohutavat kättemaksu.
Arvamus: Tundus natuke ebaloogiline, et vägistamiseohver end nii kiirelt kokku suudab võtta ja kättemaksuplaane haududa, ent samas on ju erinevaid. Mulle meeldis muidu. Selline sünge aga hea raamat. Näitab päris selgelt, miks alati ei ole kohus parim ja õiglaseim.
Hinne:7/10

Lehekülgi kokku: 21 260 + 192 = 21 452
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2013 - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 - Page 3 Icon_minitime16/12/2013, 21:56

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Peidus perekond
Autor: Charles Stross
Lehekülgi: 304
Sisu: Romaani „Pereäri“ järjes jätkuvad Bostoni majandusajakirjaniku Miriam Becksteini seiklused. Eelmises romaanis avastas Miriam oma paralleelmaailmas elavad sugulased ja nendega kaasa tulnud kohustused ja tiitlid. Miriam (äsjaleitud perekonnale leedi Helge) asub äsja avastatud merkantilistlikus pseudoviktoriaanlikus paralleelmaailmas kasutama moodsaid äripraktikaid ja teadussaavutusi, et oma eesmärkideni jõuda, püüdes samal ajal ka lihtsalt elus püsida.
Arvamus: Hea oli. Oleks pidanud kohe pärast lugemist kirja panema, sest praegu ei oska enam erilisi plusse-miinuseid välja tulla, aga ju see siis ka näitab, et ikkagi NII hea ka polnud. Järgmist osa tahan lugeda, koju raamaturiiulisse soetama ei kipu.
Hinne:7/10

Lehekülgi kokku: 21 452 + 304 = 21 756
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2013 - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 - Page 3 Icon_minitime22/12/2013, 11:18

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Sofia
Autor: Peeter Helme
Lehekülgi: 224
Sisu: Romaani esimese osa tegevustik viib lugeja 26. sajandi keskpaika, mil inimesed on jõudnud koloniseerida märkimisväärse osa meie galaktikast. Kõigile uuringutele vaatamata pole teadlased suutnud leida peale inimese ühtki teist mõtlevat organismi, kuigi arheoloogilised kaevamised Linnutee eri paigus nende kunagisele sealviibimisele viitavad. Ühel päeval saab aga Maal asuv instituut teate, et ühelt kaugelt planeedilt nimega Sofia on leitud kindlaid tõendeid sealse liigi olemasolu kohta – kohapeal uurimist teostav ksenoarheoloog saadab Maale uurimiseks raseda kohaliku neiu. Kuid sellest on aimu saanud ka tumedad jõud, kes soovivad hinnalist geenimaterjali iga hinna eest enda valdusse saada. Teadlasel Karl Harakul õnnestub tüdruk tagaajajate käest päästa ja algab pingeline tagaajamine mööda kaugeid planeete, mille käigus ilmneb rohkelt ootamatuid pöördeid ning avastusi.
Arvamus: Algus meeldis, lõpp meeldis, keskel oli selline, et mõtlesin pooleli jätta. Ma ei oska päris täpselt välja tuua seda, mis mind häirima jäi nii palju, et kaalusin lõpetada. Ühe tegelase ropusuisus see ei saanud olla, kuigi natuke oli see üle võlli. Rohkem häiris siiski see, et oli puudu kirjeldustest. Jah, neid oli, kuid minu jaoks ei hakanud "film" jooksma. Mõni tegevus lihtsalt lendas mööda ja oleks võinud nii palju parem olla. Kui aga algas viimane kolmandik, siis hakkasin jälle huviga lugema. Keskel mõtlesin, et sarja teist osa ei viitsiks laenutada, nüüd leian, et tahan küll!
Hinne:4/10

Lehekülgi kokku: 21 756 + 224 = 21 908
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2013 - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 - Page 3 Icon_minitime24/12/2013, 23:22

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Slummidiplomaadid
Autor: Marina Elbasaar
Lehekülgi: 224
Sisu: Kogumik humoorikatest ja nostalgilistest lühilugudest, mis jutustavad eestlanna Hella ja venelanna Alla sõprusest, lapsepõlvest Nõukogude Liidus, noorusest ning karjäärist. „Slummidiplomaatide” tegevus toimub peamiselt Tallinnas ja Brüsselis, aga ka mujal. Detailirohke ja emotsionaalne raamat kirjeldab naljavõtmes ametnikuelu ministeeriumis, Eesti liitumist Euroopa Liidu ja NATOga ning peategelaste hilisemat tööd neis organisatsioonides.
Arvamus: Väga mõnus ajaviitelugemine. Iseasi, kui palju sealt tõsi on, aga no kindlasti pole see kõik välja mõeldud. Endalgi oli huvitav nuputada, et kellest nüüd juttu on, sest ikkagi meediast on midagi meelde jäänud, kuigi ma eriline poliitikainimene just pole. Parim koht oli muidugi see, et suured bossid saavad niisama istuda ja kõik ülesanded teistele jagada. Jah...
Hinne:6/10

Lehekülgi kokku: 21 908 + 224 = 22 132
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2013 - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 - Page 3 Icon_minitime27/12/2013, 12:31

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Smaragdatlas
Autor: John Stephens
Lehekülgi: 431
Sisu:Kate, Michael ja Emma on kümme aastat elanud orbudekodus, kuid neil pole aimugi, mis neid oma vanematest lahutas. Vastus peitub võluatlases.

Atlasest valla päästetud vägi viib lapsed maale, mida valitseb kuldjuukseline krahvinna oma hingetute huukajate armeega. Peagi satub Kate oma venna ja õega uskumatutesse seiklustesse: laste vangistamine, ootamatud liitlased, verejanulised hundid, maa-alused lahingud, särav-tontlik ball, mõõgaosavad hiiglased ja kolme sõnulseletamatu väega raamatu otsimine.

Tegevust, nalja ja tundmusi tulvil „Smaragdatlas” on esimene etapp teekonnal, mis viib Kate’i, Michaeli ja Emma tundmatutesse ohtlikesse paikadesse ja iseenda hinge sügavusse. See on lugu kolmest lapsest, kes asuvad päästma oma perekonda, ja peavad lõpuks päästma maailma.
Arvamus: Üks mõnusamaid fantaasiaraamatuid, mida viimasel ajal lugenud olen. Pidevalt oli mingi tegevus käimas, erinevad liinid, erinevatest vaatenurkadest. Natukenegi stereotüüpidest erinevamad fantastilised olendid. Nii see, et maa all ei ela päkapikkud vaid hoopis härjapõlvlased, kui ka uued väljamõeldud koletised klassikaliste draakonite, kimääride jms asemel. Väga täpselt ma Gabrieli rahvast ei saanud aru, ent elan üle - ehk järgmistes osades. Kui need järgmised osad nüüd tuleksid!!! Urrr! Jah, inglise keeles on teine osa olemas, kuid mulle meeldib, kui mu riiulis olev sari on ühe välimusega.
Hinne:10/10

Lehekülgi kokku: 22 132 + 431 = 22 563
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2013 - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 - Page 3 Icon_minitime29/12/2013, 11:05

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: 52 põhjust vihata minu isa
Autor: Jessica Brody
Lehekülgi: 344
Sisu:Olla ameerika lemmikpärijanna ei ole lihtne … aga keegi peab seda ju olema!
Lexington Larrabee ei ole pidanud ühtegi päeva oma elust tööd tegema – tegemist on ju siiski Larrabee Media impeeriumi pärijannaga ning pärijannad ei pea töötama(!) … aga samas ei peaks nad ka oma uhiuue mersuga poodi sisse põrutama.Seepärast, Lexi kaheksateistkümnendal sünnipäeval, mõtles ta ärihaist isa välja karistuse: järgmise aasta jooksul peab Lexi iga nädal töötama erinevatel – mitte just kõige popimatel – ametitel. Küsite, et miks ta sellega nõus oli? Vastasel juhul ei saaks Lexi kätte oma hiiglaslikku fondi, mille ta oma mõtteis juba ammu laiaks löönud on. Kuid hullem veel kui töötada teenijanna, nõudepesija või kiirsöögi restorani teenindajana, on ära kannatada Luke, seda ülbet ja omal moel veetlevat üliõpilast, kelle Lexi isa tüdruku „ärritamiseks“ palkas.
Arvamus: Ettevaatust, kogu mu arvamus on täis spoilereid, kuid ma arvan, et ma pole ainus, kes teadis suurt osa asju algusest ja muid murdepunkte esimesest hetkest, kui need jutuks tulid. Muidugi ma teadsin, et Lexi lõpetab Luke'i kaisus. Muidugi ma teadsin, et ta saab aru, miks isa nii tegi. Muidugi ma teadsin, et ta hakkab seda 52 nädalat armastama. See viimane toimus küll minu meelest natuke liiga kiirelt. Üks lehekülg oli ta "Pliuh-plauh, te olete idikad" ja teine lehekülg "Ma armastan seda lihttöölise elu, mida ma alles täiega vihkasin!" Ja muidugi ma teadsin, et tema päästab oma issi(firma), kohe kui keegi prantslane midagi kellegi väljaviskamisest rääkis. Nii et ei midagi üllatavat. Aga olgem ausad, egas ma ei laenutanud seda raamatut selleks, et see mu maailma raputaks. vahepeal aju tahab mingit kerget lugemist samamoodi, nagu vahepeal lihtsalt kisub rämpstoitu sööma.
Hinne:4/10

Lehekülgi kokku: 22 563 + 344 = 22 907
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
Sponsored content





2013 - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 - Page 3 Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
2013
Tagasi üles 
Lehekülg 3, lehekülgi kokku 4Mine lehele : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» 2013 :):)
» 2013
» 2013
» 2013
» 2013

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Võistlused :: Enim loetud raamatuid aastas :: -Ene--
Hüppa: