MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 Printsi võistlus 2009

Go down 
2 posters
Mine lehele : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutorTeade
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Printsi võistlus 2009 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Printsi võistlus 2009   Printsi võistlus 2009 - Page 2 Icon_minitime15/3/2009, 13:03

23)

Pealkiri: Charles Dexter Wardi juhtum

Autor: H.P. Lovecraft

Sisu: Charles Dexter Ward, haritud õpilane, avastab oma sugupuust talle seni tundmatuks jäänud liikme, kauge esiisa Joseph Curweni, kes oli tuntud oma ebaloomulikult pika eluea ning võigaste inimmõistusele arusaamatuks jäänud katsete ja rituaalide poolest. Curweni jälgi ajades avastab Charles peagi paberid, mis teda põhjalikult muudavad. Temast saab sarnaselt oma nõiast esiisale posija ning peagi hakkab ta ilmutama märke hullumeelsusest. Uurides päevade ja ööde kaupa iidseid keelatud tekste ning lahendades müstilisi koode, jõuab ta lõpuks iidse kurjuse ja Joseph Curweni surnuist äratamiseni. Peagi hakkavad leidma aset vampirismijuhtumid, Charles tundub olevat kahe tule vahel, tehes kurja ning suutmata selle tegemist lõpetada, ning vaikselt, kuid märkamatult võtab Curwen viimaks tema elu üle, kägistades vaese Charlesi surnuks ning asudes tema asemele. Tal ei õnnestu aga kaua kedagi petta...

Minu arvamus: Suurepärane raamat, eriti kui seda öösel lugeda. Tekitab väga hästi vaikset ja hiilivat õudust ning taas paljastub lahendus alles viimastel lehekülgedel.

Hinnang: 10/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Printsi võistlus 2009 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Printsi võistlus 2009   Printsi võistlus 2009 - Page 2 Icon_minitime19/3/2009, 12:29

24)

Pealkiri: Shopaholic Ties the Knot

Autor: Sophie Kinsella

Sisu: Suze ja Tarquin abielluvad. Nende pulmas palub Luke ootamatult Beckyt endale naiseks ning Becky vanematel tuleb hakata tegelema pulmakorraldamisega. Esialgne plaan abielluda koduses Oxshottis muutub aga õudusunenäoks, kui Luke'i ema Elinor, tõeline mõrd, asub organiseerima pulmi hoopis luksuslikus Plaza hotellis. Järgneb kaos ja peagi ei suuda Becky otsustada, kummast pulmast loobuda, sest kahte ju korraga ei saa...või saab? Lisaks kõigile jamadele tabab Luke'i veel ka ootamatu keskeakriis ning tundub, et pulmadest ei tule midagi head, eriti arvestades seda, et Beckyt seob Plaza külge leping, mille rikkumine tooks kaasa saja tuhande dollari suuruse kahjutasu maksmise...kuid Becky ei kavatsegi sel sündida lasta ja mõtleb välja nutika plaani, mis kellelegi kahju ei too.

Minu arvamus: Super. Pulmapaanika teema ruulis Very Happy

Hinnang: 10/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Printsi võistlus 2009 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Printsi võistlus 2009   Printsi võistlus 2009 - Page 2 Icon_minitime25/3/2009, 19:49

25)

Pealkiri: Tõde ja õigus I

Autor: Anton Hansen Tammsaare

Sisu: "Tõde ja õigus I" jutustab loo Andresest, kohati liigagi töökast mehest, kes koos oma naise Krõõdaga Vargamäe Eespere tallu kolib. Peagi tekib tal konflikt Vargamäe Tagapere Pearuga, kes on Andrese täielik vastand...ja ometi tundub Pearu elu õnnelikum olevat. Krõõt, kes lühikese aja jooksul neli last sünnitab, sureb kurnatusse ja nii satub Andrese lapsi kasvatama sauna Mari, kelle abikaasa Juss sugugi ei kannata, et Andres tema naisele silma heidab ning end seetõttu viimaks üles poob. Hiljem saab Andresest ja Marist seaduslik paar, ka nemad saavad lapsi(neid tuleb nagu masinast) ning teose lõpuosa räägibki juba rohkem nende laste, uue generatsiooni elust. Kummalisel kombel kibelevad kõik lapsed Vargamäelt minema ja tundub, et isegi Andres ei armasta seda kohta südamest...

Minu arvamus: Alguses ei tundunud lugu just paljutõotav, kuid tegemist on üsna köitva looga. Ainult lihtinimeste kõne trükipilt ajas vahepeal juhtmed sassi Very Happy

Hinnang: 10/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Printsi võistlus 2009 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Printsi võistlus 2009   Printsi võistlus 2009 - Page 2 Icon_minitime27/3/2009, 19:41

26)

Pealkiri: Miniatuurid

Autor: Jan Kaus

Sisu: Väike kollektsioon miniatuure teemadel: linnad, muuseumid, ekraanid, minu inimesed ja Eesti.

Minu arvamus: Kuna ma ei ole varem eriti miniatuuridega kokku puutunud, oli neid vahelduseks üsna huvitav lugeda...samas polnud need aga ka midagi erilist.

Hinnang: 7/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Printsi võistlus 2009 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Printsi võistlus 2009   Printsi võistlus 2009 - Page 2 Icon_minitime2/4/2009, 19:07

27)

Pealkiri: Inglid. Kunst, ajalugu, ilmutused.

Autor: Margaret Barker

Sisu: See kaunilt illustreeritud raamat on uurimus juudi ja kristlikus pärimuses esinevatest inglitest. Raamat sisaldab üle 170 illustratsiooni ­– maali, fresko, vitraa¾i, ikooni ja skulptuuri, ning üle 100 tsitaadi, esseid inglitest muistses ja tänapäeva kultuuris: inglid Piiblis ja jumalateenistusel, inglite liigitus, kaitseinglid, inglid kosmoloogias ning ilmutustes.

Minu arvamus: Sisu oleks võinud huvitavam olla, kuid juba piltide pärast tasus seda raamatut lugeda, ja loomulikult ka Eenoki raamatu pärast Very Happy

Hinnang: 8/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Printsi võistlus 2009 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Printsi võistlus 2009   Printsi võistlus 2009 - Page 2 Icon_minitime5/4/2009, 11:21

28 )

Pealkiri: Minu Moldova

Autor: Marje Aksli

Sisu: Aastaid diplomaadi naisena Moldovas elanud autor kirjeldab selle riigi vaesust ja rikkust, muresid ja rõõme, lootusetult kommunistlikku poliitilist süsteemi ning emigreerumisest unistavaid moldovlasi, kes kõik soovivad põigata välismaale paremat tulevikku otsima.

Minu arvamus: Taaskord üks neist raamatutest, mis panevad mõtlema, kui hea on ikkagi euroopalikus Eestis elada.

Hinnang: 10/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Printsi võistlus 2009 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Printsi võistlus 2009   Printsi võistlus 2009 - Page 2 Icon_minitime10/4/2009, 11:12

29)

Pealkiri: Noorkuu

Autor: Stephenie Meyer

Sisu: Peale seda, kui Jasper ootamatult Bellat ründab, kolib kogu Cullenite pere minema ja jätab Bella musta masendusse. Et sellest üle saada, hakkab Bella koos oma sõbra Jake'iga, kes on khmm, libahunt, ekstreemsporti tegema. Ühel hetkel õnnestub tal kaljult alla hüpata. Edward arvab, et Bella on surnud ja sõidab Volturide juurde, et lasta neil endale ots peale teha...

Minu arvamus: Nüüd, teist korda lugedes ja pealegi veel tõlkes, jättis see lapsikuma mulje, kui ma arvanud oleksin. Jacob on siiski endiselt vinge Wink

Hinnang: 6/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Printsi võistlus 2009 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Printsi võistlus 2009   Printsi võistlus 2009 - Page 2 Icon_minitime12/4/2009, 15:53

30)

Pealkiri: Birthday

Autor: Koji Suzuki

Sisu: Raamatus on kolm lühijuttu, mida ühendab sündimise teema. Esimeses loos, mille nimi on "Coffin in the Sky", sünnitab üliõpilane Mai Takano abituna prügisahtis lamades koletisliku Sadako Yamamura. "Lemon Heart" kirjeldab Sadako elu ja kohtumist tema armastatuga, kes viimaks tema käte vahel sureb, ning "Birthday" sündmused jätkuvad seal, kus "Loopi" sündmustik lõppes. Paljastuvad viimased saladused MHC ja ringi-viiruse kohta.

Minu arvamus: Armastan seda. Viimane jutt polnud päris minu teema, kuna seal oli liiga vähe müstikat. "Coffin in the Sky" oli kõige parem.

Hinnang: 9/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Printsi võistlus 2009 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Printsi võistlus 2009   Printsi võistlus 2009 - Page 2 Icon_minitime18/4/2009, 11:29

31)

Pealkiri: Inglite valguses

Autor: Diana Cooper

Sisu: Pisut teistsugune inglite käsitlus, kui tavareligioonides esineb. Inglid ei ole ainult sõnumitoojad, nad tahavad meid ka kaitsta. Inglite armastusel on võime täita meie elu kõige ilusaga. Kaitseinglid hoiavad oma toetavaid käsi meie õlgadel ning meil on võimalik nendega kontakti luua. Lilla valguse kujutlemine toob meile rahu ning valge valgus pakub kaitset. Inglid aitavad alati, kui neilt tõsiselt abi paluda, tervendavad meie südant Allikas ning kirjutavad meie elukäigu üles Aka¹¹i raamatutesse.

Minu arvamus: Parajalt müstiline, kohati ka muidugi natuke ebareaalne.

Hinnang: 10/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Printsi võistlus 2009 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Printsi võistlus 2009   Printsi võistlus 2009 - Page 2 Icon_minitime26/4/2009, 15:12

32)

Pealkiri: Promenade of the Gods

Autor: Koji Suzuki

Sisu: Ühel õhtul lahkub Miyuki abikaasa Matsuoka ootamatult kodust. Järgmisel päeval teatab ta naisele telefoni teel, et ei saa enam temaga koos elada ja kuu aega hiljem lakkavad mehe kõned täielikult. Meeleheitel üksikema, kes on alati harjunud mõnele mehele toetuma, kutsub endale appi Matsuoka sõbra Shirow ning koos hakkavad nad mehe lahkumise põhjuseid selgitama. Peagi hakkab näima, et Matsuoka hoopiski kadus ning jälgi ajades jõuavad Shirow ja Miyuki välja müstilise ususektini Halo of Heaven and Earth, mille liider Terutaka Kageyama on hiljuti surnud. Tundub, et sekt on Matsuoka kadumise taga. Peagi ilmneb, et kadunud on ka teine sekti liige, telestaar Ryoko Kano, kes küll ootamatult välja ilmub, kuid peagi röövitakse. Sama saatus tabab ka Matsuokat, kes Shirowga kontakteeruda püüab. Kõiges tundub olevat süüdi Keisuke Kitajima, ususekti tähtuselt teine mees, kes on kümme aastat tagasi ennustanud oma peatset ümbersündi. Aeg selleks hakkab kätte jõudma...

Minu arvamus: Päris Ringi-lugude tasemele see raamat ei küündi ja lõpus ilmneb, et kogu müstika on vaid näiline, kuid sellest hoolimata on tegemist väga põneva raamatuga. Shirow ja Miyuki armulugu jääb aga pisut kahvatuks ja ei oma loo arengus erilist tähtsust.

Hinnang: 10/10. Puhtalt selle pärast, et see on Koji Suzuki Very Happy
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Printsi võistlus 2009 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Printsi võistlus 2009   Printsi võistlus 2009 - Page 2 Icon_minitime30/4/2009, 18:27

33)

Pealkiri: Pühakud. Kunst, ajalugu, ilmutused.

Autor: Michael McMahon

Sisu: „Pühakud“ on soe, inimlik ja tasakaalukas sissevaade maailma kõige erakordsemate inimeste – kristlike pühakute – elusse. See raamat on austusavaldus meestele ja naistele, kes on üles näidanud nii tähelepanuväärset usku, et neist on saanud pühakud – see on suurim au, mida kristlik kirik võib inimesele osutada. Rikkalikult illustreeritud teos on hingemattev visuaalne rännak, mida kaunistavad reproduktsioonid käsikirjadest, mosaiikidest, maalidest, ikoonidest ja filmidest.

Minu arvamus: Kõik pühakud olid kuidagi sarnased, nagu oleksid ühe vitsaga löödud...eriti nende nimed. Pildid olid jälle see-eest ilusad. Mulle hakkavad nende kunstnike nimed juba lõpuks pähe jääma Very Happy Caracci ja Caravaggio ja kes nad nüüd olidki Very Happy

Hinnang: 8/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Printsi võistlus 2009 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Printsi võistlus 2009   Printsi võistlus 2009 - Page 2 Icon_minitime3/5/2009, 10:58

34)

Pealkiri: Tõde ja õigus V

Autor: Anton Hansen Tammsaare

Sisu: Pärast linnas toimuvat kohtuprotsessi naaseb Indrek oma lapsi maha jättes Vargamäele, kolib oma vana isa juurde sauna ning asub Vargamäe kraavi kaevama, põhjendades seda kui oma soovi Vargamäel sunnitööd teha. Samal ajal laseb ta käiku ka Vargamäe jõe süvendamise idee, mis romaani lõpus ootamatult käiku läheb. Kuid töö pole selles raamatus peamine. Peagi järgneb Indrekule Tiina, tema endine teenjatüdruk, kes end Vargamäele tüdrukuks kaupleb. Temaga tundub kaasas käivat vaid õnnetus: ta ajab noorte Vargamäelaste suhted kiiresti sassi. Peretütar vihkab teda, perepoeg armastab teha, peast soe naabripoiss püüab teda vägistada ning kihutab viimaks kuuli pähe sulasele, kes Tiinat mõnitab...samas kui Tiina sooviks vaid olla koos Indrekuga, kes kunagi ta jalad terveks ravis.
Pearu ja Andrese liin jääb "Tõe ja õiguse" viimases osas pisut kõrvaliseks ja raamatu lõpus mõlemad mehed surevad. Üsna varsti pärast oma isa surma lahkub Indrek koos Tiinaga Vargamäelt.

Minu arvamus: I osa oli pisut parem ja ka huvitavam. V-ndat osa oli raske kaua järjest lugeda, ilma et see ära ei oleks tüüdanud. Siiski, väga hea, kuigi mõned asjad jäid arusaamatuks, kuna II, III ja IV osa on mul vahepealt lugemata Very Happy

Hinnang: 10/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Printsi võistlus 2009 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Printsi võistlus 2009   Printsi võistlus 2009 - Page 2 Icon_minitime9/5/2009, 20:28

35)

Pealkiri: Maailmakirjandus: Vene kirjanduse õpik keskkoolile

Autor: Irene Artma, Jaak Sarapuu

Sisu: Õpik tutvustab vene kirjanduse arengut ning räägib vene kirjanduse suurimatest autoritest Pu¹kinist, Lermontovist, Dostojevskist, Tolstoist, T¹ehhovist ja nende loomingust.

Minu arvamus: Lugesin selle läbi lisamaterjalina, et kirjanduse üleminekueksamiks paremini valmis olla ning arvasin alguses, et see on surmigav, kuid õpiku kohta oli see üsna loetav - tekstid on üsna huvitavad, pole mingeid igavaid faktide jadasid.

Hinnang: 9/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Printsi võistlus 2009 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Printsi võistlus 2009   Printsi võistlus 2009 - Page 2 Icon_minitime12/5/2009, 18:15

36)

Pealkiri: Ekke Moor

Autor: August Gailit

Sisu: Ekke Moor, Ingelandis elav logard, lahkub ühel päeval kodust ning läheb maailma ringi rändama, pidades üht ametit teise järel, mängides üht rolli teise järel. Kuigi ta jätab alguses üsna laisa ja saamatu mulje, ilmutab ta raamatu arenedes küll tööindu, küll kaubanduslikku intelligentsust ja teisi kasulikke omadusi. Tema "lahtiste allikate" otsingud kestavad aastaid, kuid lõpuks jõuab ta ikkagi tagasi koju, kust alustas, ja siis juba oma naise ning lapse juurde.

Minu arvamus: Parem kui ma arvasin, kuigi põhisündmused ei olnud just eriti palju omavahel seotud ning sellest ei saanud ma üldse aru, millal Ekke veel Eneken Üüve rasedaks jõudis teha, et neil pärast laps oli xD

Hinnang:10/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Printsi võistlus 2009 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Printsi võistlus 2009   Printsi võistlus 2009 - Page 2 Icon_minitime15/5/2009, 18:02

37)

Pealkiri: Ingliraamat

Autor: Ditte ja Giovanni Bandini

Sisu: Inglite eelkäijaid kohtab juba polüteistlikutes usundites, täisrõivastuses on nad lendamiseks liiga rasked, nõelasilmale ei mahu neid korraga just kuigi palju ning oma ilu tõttu on neil suur oht saada pervertide poolt ahistatud. Inglid liiguvad meie ümber söögi alla ja söögi peale ning nende eesmärk ei ole enam ammu vaid jumalike sõnumite edastamine - näiteks võivad nad sulle ka lihtsalt salvrätikut pakkuda, kui sa nohus oled ja seda juhuslikult ise ei leia. Samuti võivad nad lahkelt sinu eest autot juhtida, kui otsustad roolis pisut tukastada...

Minu arvamus: Mõnusalt teravmeelne ja humoorikas. Pilte polnud kahjuks eriti palju, aga huumor kaalub nende puudumise üle :)

Hinnang: 10/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Printsi võistlus 2009 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Printsi võistlus 2009   Printsi võistlus 2009 - Page 2 Icon_minitime21/5/2009, 14:59

38 )

Pealkiri: Eragon

Autor: Christopher Paolini

Sisu: Kui Eragon Harjangust kahtlase kivi leiab, ei oska ta arvatagi, et see on hoopis lohemuna, millest koorub lohepoeg. Ootamatult selgub, et Eragoni saatus on saada Loheratsanikuks. Oma onu surma järel rändab ta koos vana jutuvestja Bromiga läbi Impeeriumi, et jõuda vardjate juurde. Pärast Bromi surma saab Eragon endale teekaaslaseks kahtlase minevikuga Murtaghi, valevanduja Morzani poja ning üheskoos päästavad nad Varju vangistusest haldja Arya, kelle elu ripub juuksekarva otsas. Eragon, Saphira, Murtagh ja Arya suunduvad vardjate juurde, olles jälitatud suure urgalite salga poolt ning varsti pärast päkapikulinna Tronjheimi jõudmist jõuab kätte lahing, milles Eragon Varju tapab...kuid kokkupõrge kuninga endaga on veel kaugel.

Minu arvamus: Ma mäletasin alati, et "Eragon" oli tasemelt üsna mannetu raamat, kuid nüüd, kui ma seda uuesti lugesin, tundus see parem kui varem, ilmselt sellepärast, et ma teadsin juba, mis teistes raamatutes edasi juhtub ning oskasin pisiasjadele rohkem tähelepanu pöörata.

Hinnang: 10/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Printsi võistlus 2009 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Printsi võistlus 2009   Printsi võistlus 2009 - Page 2 Icon_minitime28/5/2009, 14:34

39)

Pealkiri: Ptolemaiose värav

Autor: Jonathan Stroud

Sisu: Briti impeerium on hädas. Tavakad korraldavad demonstratsioone ja mässavad, Ameerikas käib ohtlik sõda ja valitsus on võimetu selle vastu võitlema. Nathaniel on vahepeal informatsiooniministriks saanud ning Kitty kutsub välja Bartimaeuse, et too aitaks tal inimeste ja deemonite vahelised isanda-orja suhted lõpetada. Siis aga võetakse kogu Briti valitsus, kaasaarvatud Kitty ja Nathaniel, teatris vangi ning paljud valitsuse ministrid on sunnitud oma kehad deemonitele loovutama. Algab mäss, mida suudavad peatada vaid Kitty ja Nathaniel: esimene läheb läbi Ptolemaiose värava teise ilma, et veenda nõrgaks muutunud Bartimaeust endale appi tulema ning viimane varastab varakambrist Gladstone'i saua. Järgneb viimane suurem lahing inimeste ja deemonihübriidide vahel ja mitte kõik ei ela seda üle...

Minu arvamus: Algus oli tunduvalt igavam kui eelmistel raamatutel, kuid lõpu poole muutus asi väga põnevaks. Ma lugesin isegi lõpu juba poole peal läbi xD Nojah, ma lootsin, et Nathanieli ja Kitty vahel tekib mingi kena armulugu, kuid sellega läks nii, nagu läks Very Happy

Hinnang: 10/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Printsi võistlus 2009 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Printsi võistlus 2009   Printsi võistlus 2009 - Page 2 Icon_minitime4/6/2009, 17:30

40)

Pealkiri: Kevin

Autor: Anette-Marlen Ott

Sisu: Kevin on Katrini väikevend, kes pole enam sugugi väike. Ta sebib tüdrukutega, käib pidudel, joob end tihti nii mällerisse, et see talle probleeme tekitab ning vilistab oma ema ja õe nõuannetele. Siis ilmub aga Sinthiale austaja, kes Kevinile kahtlane tundub, ning ta otsustab mehe oma ema elust välja süüa...see idee tundub küll pisut äärmuslik, kuid toob lõpuks kõigile ainult kasu: Rob on nimelt kinnisvarapetis.

Minu arvamus: Tunduvalt parem kui "Katriin!", kuid siiski mitte midagi erilist. Loed tunni ajaga läbi ning peale seda unustad :)

Hinnang: 4/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Printsi võistlus 2009 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Printsi võistlus 2009   Printsi võistlus 2009 - Page 2 Icon_minitime5/6/2009, 15:09

41)

Pealkiri: Misosupis

Autor: Ryu Murakami

Sisu: Kenji töötab Tokyos ööelu tutvustava giidina. Ühel hetkel saab tema kliendiks veider ameeriklane Frank, kes tundub olevat läbi ja lõhki valelik ning lisaks sellele ka väga hirmuäratav. Tema ajust on tükk välja võetud, ta tegeleb hüpnoosi ja musta maagiaga ning nagu sellest veel vähe oleks, tuleb välja, et see pealtnäha tavaline seksiturist on ka sarimõrvar, kes vastutab muuhulgas ühe koolitüdruku tükeldamise ja ühe kodutu põlemasüütamise eest...Kenji teab, et peaks politseisse minema, kuid ei suuda. Korraga on Frank talle liiga heaks sõbraks muutunud ning lisaks kardab ta ka oma tüdruku Juni elu pärast...

Minu arvamus: Hea, aga rõverõverõve. xD

Hinnang: 8/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Printsi võistlus 2009 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Printsi võistlus 2009   Printsi võistlus 2009 - Page 2 Icon_minitime9/6/2009, 14:16

42)

Pealkiri: Popmuusika a la Vittula

Autor: Mikael Niemi

Sisu: Tegevus toimub 1960-ndatel aastatel Rootsis. Pajala on väike kolgas, mille igal kvartalil on omamoodi rõvedad kohanimed. Vittulajänkkäs elavad täiesti tavalised poisid Matti, kelle isa saja erineva suguvõsa vastu salaja vimma peab ning Niila, kes õpib esimese keelena selgeks mitte soome ega rootsi, vaid hoopiski esperanto keele. Rock'n roll on vallutanud kogu Tornedali rahva südame ning nii on ka Matti ja Niila salajaseks unistuseks, mis mõnes mõttes ka täitub, rokkbändi loomine. See raamat räägib nende kasvamisest, esimestest esinemistest, suhetest tüdrukute ning bändikaastaste Holgeri ja Erkkiga ning loomulikult kaklustest, saunaskäikudest, sünnipäevadest ja viinajoomisest, mida tehakse pidevalt ja suurtes kogustes.

Minu arvamus: Muhe skandinaavia huumor, kuigi minu jaoks pisut liiga muhe Wink

Hinnang: 9/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Printsi võistlus 2009 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Printsi võistlus 2009   Printsi võistlus 2009 - Page 2 Icon_minitime22/6/2009, 13:06

43)

Pealkiri: Üle ööbikupõranda

Autor: Lian Hearn

Sisu: Tomasu, hiljem Takeo Otori, pääseb Mino veresaunast ainsana eluga ja satub Shigeru Otori kaitse alla. Peagi selgub, et Takeo pole mingi tavaline poiss: tal areneb välja üliterav kuulmine, võime nähtamatuks muutuda jne. Ta on Kikuta, palgamõrtsuka poeg ja kuulub seetõttu ka Hõimu. Kui Shigeru Takeo adopteerida otsustab, seatakse talle üheks adopteerimise tingimuseks abielu Kaedega, kelle "tõttu" juba kaks meest oma elu on jätnud. Teel pulma Taeko ja Kaede armuvad ja niigi keeruline lugu muutub veel keerulisemaks, sest Takeo ülesandeks on tappa Tohani pealik Iida, keda kaitseb ööbikupõrand. Miski ei lähe aga nii lihtsalt, sest otsustaval hetkel tuleb Hõim Takeole järele...

Minu arvamus: Seda Takeo ja Kaede värki poleks küll vaja olnud. Muidu oli väga köitev raamat Wink

Hinnang: 9/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Printsi võistlus 2009 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Printsi võistlus 2009   Printsi võistlus 2009 - Page 2 Icon_minitime8/7/2009, 12:47

44)

Pealkiri: Sõrmuste isand: Sõrmuse vennaskond

Autor: J.R.R. Tolkien

Sisu: Kui Frodo Paunaste saab enda kätte oma sugulase Bilbo vana sõrmuse, selgub kohutav tõde: see on võimusõrmus, mida otsib Must Isand Sauron ning millel on võime juhtida kõiki teisi sõrmuseid. Sõrmuse olemasolu paneb rahuliku Maakonna hädaohtu, mistõttu võlur Gandalf Frodot sealt lahkuma kannustab. Koos oma kaaslastega rändab ta läbi nõitutud metsa ja ohtlike koolmete, kohtub kõrtsis salapärase Rühkijaga, saab Musta Ratsaniku terast haavata ning jõuab viimaks välja Kaljulõhele, kus toimuva Elrondi nõukogu käigus kutsutakse kokku Sõrmuse vennaskond, mille ülesanne on võimusõrmus hävitamisele toimetada. Vennaskonna ohtlik teekond viib läbi Caradhrase kuru, Moria kaevanduste ja Lothlorieni metsa, kuid vennaskond ei ole igavene ja laguneb viimaks...

Minu arvamus: Raamat oli tegelikult filmist üsna erinev. Alguses arvasin ma, et film on parem, aga tegelikult on raamat parem. Lihtsalt super Very Happy Hea, et ma selle viimaks läbi jõudsin lugeda.

Hinnang: 10/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Printsi võistlus 2009 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Printsi võistlus 2009   Printsi võistlus 2009 - Page 2 Icon_minitime12/7/2009, 12:18

45)

Pealkiri: Õpipoiss

Autor: Tess Gerritsen

Sisu: "Kirurgi" järg. Tegutsema on asunud uus tapja, kes ründab abielupaare, mõrvates mehe ja röövides naise, et ta laip hiljem minema visata. Uurija Jane Rizzoli märkab uue kurjategija käekirjas mitmeid sarnasusi Kirurgi omaga, kuid alguses ei võta keegi teda tõsiselt. Arvatakse, et ta on keegi, kes on Kirurgilt innustust saanud, kuid keegi ei oska arvata, et Kirurg ja Dominaator on omavahel seotud. Kui Kirurg vanglast põgeneb, tegutseb juba kaks jõhkrat ja perversset mõrtsukat. Tapmised jätkuvad, päevavalgele ujuvad uued jõhkrad üksikasjad ja Kirurgi jälgi ajades avastab Rizzoli, et suure tõenäosusega on just tema kahe kurjategija järgmine sihtmärk...

Minu arvamus: Kuna raamatust ei tulnud välja, kes John Stark tegelikult oli, jäi lugu minu jaoks natuke poolikuks. Kergelt poolik ja parajalt rõve, aga huvitav lugeda sellegipoolest Very Happy

Hinnang: 8/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Printsi võistlus 2009 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Printsi võistlus 2009   Printsi võistlus 2009 - Page 2 Icon_minitime20/7/2009, 14:00

46)

Pealkiri: The Secret Garden

Autor: Frances Hodgson Burnett

Sisu: Mary Lennox on ärahellitatud ning talumatu iseloomuga laps. Pärast oma vanemate surma saadetakse ta Indiast Inglismaale Yorkshire'i, kus elab tema pidevalt reisiv küürakas onu. Mary kohtub Marthaga, paljulapselise pere vanima lapsega, kellega ta peagi hästi läbi hakkab saama, ning kuuleb vana aedniku Beni käest lugu salapärasest aiast, mida keegi juba kümme aastat külastanud ei ole. Juhuslikult leiab ta võtme ja ukse ning pääseb aeda sisse. Koos Martha venna Dickoni abiga hakkab ta aia eest hoolitsema ning kui Mary kohtab Colinit, oma haiglast nõbu, keda majasügavustes peideti, pühendatakse ka tema saladusse. Salajase aia külastamine muudab Colinit tundmatuseni ning peagi suudab ta juba seista ja kõndida, valmistades oma isale, kes pelgas, et temast saab sant, suure üllatuse...

Minu arvamus: Üks lemmikutest Very Happy Yorkshire'i keelse teksti lugemine oli muidugi paras kirves, aga nii head raamatuelamust see ei rikkunud Very Happy

Hinnang: 10/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Printsi võistlus 2009 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Printsi võistlus 2009   Printsi võistlus 2009 - Page 2 Icon_minitime27/7/2009, 14:14

47)

Pealkiri: Let the Right One In

Autor: John Ajvide Lindqvist

Sisu: 12-aastane Oskar on koolis kõigi põlualune. Ta laseb end täis, kui vähegi hirmu tunneb, teda kiusatakse, ta kogub kurjategijate kohta käivaid väljalõikeid ja unistab salamisi oma vaenlaste tapmisest. Ühel päeval kolib Oskari kõrvalkorterisse kummaline tüdruk Eli koos oma isa Håkaniga. Kuid Håkan pole sugugi Eli isa, nagu ka Eli pole tema tütar. Eli on 200-aastane vampiir, igavesti lapsepõlve aheldatud, ning elamiseks vajab ta värsket verd. Oskar sõbruneb Eliga ning kahe pealtnäha tavalise lapse vahel saab alguse üllatavalt lähedane suhe, sest tegelikult pole kumbki neist tavaline. Oskar unistab tapmisest; Eli peab tapma, et ellu jääda. Kui Håkan rituaalmõrvarina paljastatakse ning Eli ise jahti hakkab pidama, muutub Blackebergi elanike elu tundmatuseni. Peagi liigub naabruskonnas ühe vampiiri asemel ringi kolm, kellest üks on peaaegu zombiestunud Håkan, samal ajal hakkab aga Oskar oma kiusajatele vastu ning tõmbab endale kaela jõhkra kättemaksu. Ainus, kes teda aidata saab, on Eli, kes oma vampiiriloomuse peagi Oskarile paljastab ning kes pole sugugi mitte ainult vampiir. Eli pole sugugi tüdruk, vaid hoopis poiss nimega Elias...

Hinnang: 9/10. Palju lahtisi otsi. Ma lugesin epiloogi kaks korda läbi, kuid ei suutnudki sellest aru saada. Olgu pealegi, Eli päästis Oskari ära ning Oskar läks kuskile. Aga kuhu ja kas üksi või koos Eliga? Siiski, see on üle prahi raamat ja "Videvik" tundub selle kõrval, vabandust väljenduse pärast, küllaltki hale Very Happy
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Sponsored content





Printsi võistlus 2009 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Printsi võistlus 2009   Printsi võistlus 2009 - Page 2 Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Printsi võistlus 2009
Tagasi üles 
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 4Mine lehele : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Võistlused :: Enim loetud raamatuid aastas :: Prince Kirameki-
Hüppa: