MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 2009 aasta raamatud

Go down 
AutorTeade
Espada
Maailmapäästja
Espada


Female Postituste arv : 777
Age : 30
Asukoht : Viljandi

aasta - 2009 aasta raamatud Empty
PostitaminePealkiri: 2009 aasta raamatud   aasta - 2009 aasta raamatud Icon_minitime10/1/2009, 17:29

1

Pealkiri: "Bioloogia põhikoolile" IV
Autorid: Urmas Kokassaar, Mati Martin
Lugemise aeg: 9. jaanuar, 2009
Parimad kohad: Näiteks inimese keharakus leiduva DNA kogupikkus on ligikaugu kaks meetrit. (lk. 129, ptk. 2, 2.1)

Praegu ei ole elu tekkimine ookeanis enam võimalik, sest ookeanivee temperatuur, keemiline koostis ja elutingimused ei võimalda seda. Ka hävitaksid olemasolevad liigid tekkinud nõrga organismi kohe.
(lk. 171, ptk. 3, 3.5)

Lühikokkuvõte: Bioloogia õpik üheksandale klassile nagu bioloogia õpik ikka. Algul verest ja organitest, vahepeal siis paljunemisest ja DNA-st ning lõpuks evolutsioonist.
Minu arvamus: Mõttetu, ent bioloogia olümpiaadiks pidi ju lugema. DNA osa oli ainuke, mida ma viitsisin lugeda. DNA on desoksuribonekleiinhape, muideks!
Lehekülgede arv: 183
Hinne: 5/10 Ei, ma ei ole bioloogiafriik, lihtsalt. ^^
Tagasi üles Go down
http://signkolm.blogspot.com
Espada
Maailmapäästja
Espada


Female Postituste arv : 777
Age : 30
Asukoht : Viljandi

aasta - 2009 aasta raamatud Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2009 aasta raamatud   aasta - 2009 aasta raamatud Icon_minitime12/1/2009, 12:47

2

Pealkiri: "Armastuse keel"
Autorid: Kate Emburg
Lugemise aeg: 8. jaanuar, 2009 - 11. jaanuar, 2009
Parimad kohad: Miguel ägas. "Suurepärane ajastus, põnn. Kas sa ei võinud veel minuti oodata?" (lk. 40, ptk. 4)

"Mida sina siin teed?" küsis Miguel.
Leanna ei suutnud käsnast lahti lasta. "Ma... ma vaatan filmi. Aga sina?"
"Mina küürin letti," vastas Miguel irooniliselt. (lk. 74, ptk. 7)

"Tõmba kõrv ära," ütles Miguel saatanliku muigega. (lk. 143, ptk. 13)

Lühikokkuvõte: Leanna on poolenisti filipiinlanna, poolenisti ameeriklanna. Kui ta suvevaheajal oma isa Carlose juures San Diegos on, hakkab ta viimasel seal veedetud päeval armuma Migueli nimelisse poissi, kes on filipiinlane ning kes peab nende kommetest väga lugu. Kui nad Leanna päriskodus uuesti kohtuvad pärast seda, kui Miguel sinna kolib, teeskleb Leanna, et on seal vahetusõpilasena. Vale välja tulles on tragöödiat palju, kuid viimaks nad lepivad.
Minu arvamus: Mulle suhteliselt meeldis! Plusspunkte andis kindlasti see, et ühes lõigus oli juttu Jaapani tüdrukust. ^^ Selline tore, kerge noorteromaan.
Lehekülgede arv: 199
Hinne: 7/10
Tagasi üles Go down
http://signkolm.blogspot.com
Espada
Maailmapäästja
Espada


Female Postituste arv : 777
Age : 30
Asukoht : Viljandi

aasta - 2009 aasta raamatud Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2009 aasta raamatud   aasta - 2009 aasta raamatud Icon_minitime17/1/2009, 17:02

3

Pealkiri: "Võlurite Gild"
Autorid: Trudi Canavan
Lugemise aeg: 12. jaanuar, 2009 - 16. jaanuar, 2009
Parimad kohad: Dannyl kehitas õlgu. "Edusammud just mitte, kuid vähemalt ei jälitanud mind täna noaga vehkivad võõramaalased. Ja sinul?" (ptk. 13, lk. 223)

Rothen ohkas. "On ilmselge, mispärast Ezrille sulle nii meeleheitlikult naist otsib, Dannyl."
Nagu alati, krimpsutas võlur nägu. "Ma olen naisevõtuks liiga noor."
"Jama," vastas Rothen. "Sul lihtsalt pole tema jaoks ruumi." (ptk. 26, lk. 417)

"Ezrille," ütles Dannyl rangelt. "Viimane noor daam, kellega kohtusin, kukkus mind pussitama. Sa tead, et mis naistesse puutub, olen ma ära neetud." (ptk. 26, lk. 417)

Lühikokkuvõte: Sonea on aguliplika, kes avastab endas võluvõimed. Tavaliselt Gildi selliseid inimesi ei võeta, kuid kuningas lubab tal jääda. Rothen ja Fergun tahavad mõlemad tema eestkosteõigust, Fergun väljapressimisega. Viimaks Ülemlord seab asjad korda ning Sonea jääb.
Minu arvamus: Mulle meeldis. Lõbusalt ning kaasahaaravalt kirjutatud, huvitav lugeda. Mulle jäi naljaka faktina silma, et pidevalt oli kirjutatud, et keegi itsitas. Musta Võluri trioloogias minu jaoks teisel kohal pärast "Õpilast", "Ülemlord" jääb kolmandaks.
Lehekülgede arv: 476
Hinne: 10/10
Tagasi üles Go down
http://signkolm.blogspot.com
Espada
Maailmapäästja
Espada


Female Postituste arv : 777
Age : 30
Asukoht : Viljandi

aasta - 2009 aasta raamatud Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2009 aasta raamatud   aasta - 2009 aasta raamatud Icon_minitime17/1/2009, 17:10

4

Pealkiri: "TÜDRUK, 15, Flirt Inglismaa nimel"
Autor: Sue Limb
Lugemise aeg: 16. jaanuar, 2009
Parimad kohad: "Fred katsub lihtsalt oma kohustustest kõrvale hoida!" teatas Jess. "Ma ootan meie esimest last!" Whizzer tegi ehmatanud näo, lasi Fredi lahti ja taganes, rabatud, jahmunud ja uskumatu.
"Mis me oma esimesele lapsele nimeks paneme?" nõudis Jess nii valjusti, et prantslased pidid kuulma. Fred korjas põrandalt oma koti.
"Ära üritagi mind sisse mässida," kostis Fred. "Ma ei suuda isegi oma liivahiirele nime välja mõelda, ja ta on juba kaks aastat surnud." (ptk. 11, lk. 55)

"Tere päevast, daamid!" hõikas ta. "Ei saa peatuda. Pean kella poole kolmeks maailma päästma." (ptk. 40, lk. 199)

Lühikokkuvõte: Kõik Jessi klassist peavad kaks nädalat võõrustama Inlismaale tulevaid prantslastest õpilasi. Jess saab enda perre Edouardi, kes paistis algul kena, kuid tegelikult ei ole. 7 liikmeline seltskond läheb nädalavahetusel Jodie juurde telkima ning sellest tuleb paras draama.
Minu arvamus: Üks naljakamaid raamatuid, mida ma lugenud olen! Eelkõige meeldis Fredi tegelaskuju. Huvitav ning tore lugemine igavuse peletamiseks. Ladusalt kirjutatud!
Lehekülgede arv: 200
Hinne: 10/10


Viimati muutis seda Espada (29/3/2009, 12:12). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
http://signkolm.blogspot.com
Espada
Maailmapäästja
Espada


Female Postituste arv : 777
Age : 30
Asukoht : Viljandi

aasta - 2009 aasta raamatud Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2009 aasta raamatud   aasta - 2009 aasta raamatud Icon_minitime6/2/2009, 10:29

5

Pealkiri: "Vampire Knight" volüüm 1 [Manga]
Autorid: Matsuri Hino
Lugemise aeg: 5. veebruar, 2009
Parimad kohad: Kaname: "Kiryu...
... how are you nowdays?" (lk. pole öeldud, ptk. Third Night: The vampire of vampires)

Kaname: "Yuki...
are you afraid of vampires now?" (lk. -, ptk. Fourth Night: The promise)

There is a secret that the Day Class does not know. The Night Class consists entirely of vampires. (lk. -, ptk. First Night: Cross Academy Night Class)

Lühikokkuvõte: Cross akadeemia on kool, kus eksisteerivad koos inimesed ja vampiirid. Inimesed ei tea Night Classi saladust, nad lihtsalt jumaldavad neid. Kooli valvuriteks on Yuki ja Zero, kes on direktori lapsendatud lapsed, ning kes hoolitsevad korra eest. Yuki esimene mälestus on ajast, mil Kaname Kuran, puhastverv vampiir, ta päästis ning Zero perekond tapeti neli aastat tagasi halva vampiiri poolt.
Minu arvamus: Kõige ilusamini joonistatud manga üldse! Anime on ka suurepärane! Kõige parem Vampire Knight story ever! Ma ei kahetse, et ma selle ostsin, kuigi on võimalus ka netist lugeda. Zero = süda, Kaname = süda! Ülim vaimustus on peal!
Lehekülgede arv: 208
Hinne: 10/10!
Tagasi üles Go down
http://signkolm.blogspot.com
Espada
Maailmapäästja
Espada


Female Postituste arv : 777
Age : 30
Asukoht : Viljandi

aasta - 2009 aasta raamatud Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2009 aasta raamatud   aasta - 2009 aasta raamatud Icon_minitime29/3/2009, 16:04

6

Pealkiri: "Toomas Nipernaadi"
Autor: August Gailit
Lugemise aeg: 21. jaanuar, 2009 - 28. märts 2009
Parimad kohad: Anne-Mari: "Ühes pulmas laulis ta kolm päeva ja kolm ööd vahetpidamata, ning kui pulmalised olid juba koju sõitnud ja pererahvas tahtis juba rahu majja, öeldi talle: jäta nüüd, Taavet Joona, on juba küllalt! Siis ärkas poiss otsekui unest ning ütles: kahju küll, nüüd alles hakkas tulema!" (ptk. 4, Valged ööd, lk. 73-74)

"Hea kunst on ikka kallilt hinnatav, see maksab raha. Oh jumal, meie talendiga võib inimene kümme korda ümber maakera ära kõndida ning häda pole kuskil." (lk. 137, ptk. 5, Päev Terikeste külas)

Lühikokkuvõte: Toomas Nipernaadi on mees oma parimates aastates, kes rändab mööda suvist Eestimaad, kohtudes erinevate inimestega erinevates kohtades ning kellele ta palju valejuttu ja muud räägib. Vahepeal on mõned üsna huvitavad lood.
Minu arvamus: Vahepeal selline üsna naljakas ning huvitavate, piltlike looduskirjeldustega, kuid kipub siiski venima. Hea on see, et koosneb novellidest, mille iga osa on eraldiseisev ning kerge lugemine. Vahepeal ma küll ei salli Nipernaadi tegelast, kuid aja kohta, mil see kirjutatud on, on ilmselt päris hea. Peaks filmi ka kunagi ära vaatama.
Lehekülgede arv: 253
Hinne: 6/10
Tagasi üles Go down
http://signkolm.blogspot.com
Espada
Maailmapäästja
Espada


Female Postituste arv : 777
Age : 30
Asukoht : Viljandi

aasta - 2009 aasta raamatud Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2009 aasta raamatud   aasta - 2009 aasta raamatud Icon_minitime5/6/2009, 11:16

7

Pealkiri: "Taeva võrk on lai"
Autor: Lian Hearn
Lugemise aeg: 13. veebruar 2009 - 20. veebruar 2009
Parimad kohad: Nesutoro liigutas kätt ja tõmbas matile kaks ristuvat joont nagu number kümnes. (lk. 161, ptk. 16) [*Märk jaapani keeles.]

"Mul on palju nimesid. Vahel kutsuvad inimesed mind Rebaseks." Shigeru ilmet nähes hakkas ta naerma. "Hoolitse oma õpetaja eest." Ta kummardas sügavalt ning lausus ühtaegu aupaklikul ja narritaval toonil: "Isand Otori." Siis ta kadus. (lk. 99, ptk. 11)

Nad laskusid sadulast ning Komori läks pühamu juurde, plaksutas käsi, et koopajumalat kutsuda, ja samas kummardas kolm korda sügavalt. Shigeru tegi sama ning leidis endalegi üllatuseks, et palvetab oma vaenlase elu eest. (lk. 171, ptk. 17)

Väljas oli üheksanda kuu täiskuu, lükanduksed olid pärani, avades vaate valgusest ülevalatud aiale. Õhk seisis paigal, ükski leht ei liikunud, varjud olid tumedad ja pikad. Lähimal põõsal punus ämblik oma võrku, mis läikis kuukiirtes kuldselt ja hõbedaselt. (lk. 391, ptk. 39) [*Imeilus kirjeldus minu meelest.]

Lühikokkuvõte: Raamat räägib 18 aasta pikkusest ajast, mil Shigeru oli alles noor. Tal oli ka vend Takeshi. Põhiteemaks oli ettevalmistus Otori klanni sõjaks Tohani klanniga. Pärast sõda, milles Otorid kaotasid, hakkasid seda maad valitsema Shigeru onud. Raamatu lõpuks leidis Shigeru oma poolvenna poja, Takeo. Võimatu on kõike kirjutada. Lugege internetist mõnd tutvustust. : D
Minu arvamus: Lemmik. Mitte ühtki igavat kohta ei olnud. Ning see hetk, ml Shigeru varjatute juurest Takeo päästab, on tõsiselt südamlik. Lemmiktsitaat: "Taeva võrk on lai, kuid tiheda silmaga."
Lehekülgede arv: 549
Hinne: 10/10 uus lemmikraamat!
Tagasi üles Go down
http://signkolm.blogspot.com
Espada
Maailmapäästja
Espada


Female Postituste arv : 777
Age : 30
Asukoht : Viljandi

aasta - 2009 aasta raamatud Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2009 aasta raamatud   aasta - 2009 aasta raamatud Icon_minitime13/6/2009, 20:41

8

Pealkiri: "Death Note" volüüm 1 [manga]
Autorid: Story by Tsugumi Ohba
Art by Takeshi Obata
Lugemise aeg: 14. 03. 2009 - 15. 03. 2009 (öösel xD)

Parimad kohad:

From the notebook lost in the human world by this Shinigami....
The grand battle between the two chosen ones begins. (ptk. 1, Boredom, lk. -)

Light:
"The human whose name is written in this notebook shall die." (ptk. 1, Boredom, lk. -)

Lühikokkuvõte: Light Yagami on noor mees, kes astub ülikooli. Ühel päeval näeb ta tunni ajal, et midagi kukub taevast (või kuskilt kõrgelt) alla. Seda otsima minnes leiab ta musta märkmiku valge kirjaga DEATH NOTE. Uskumata sellesse kirjutatud sõnu, proovib ta selle järgi ning saab Kiraks, uue maailma jumalaks, kes karistab kuritegusid surmaga.

Minu arvamus: Külmavärinaid tekitavalt suurepärane ning imeilusasti joonistatud manga, mida päris enda käes raamatuna on ülihea lugeda. Mulle meeldib see, et teema on tõsine, et kas tõesti kellegil peaks olema nii suur võim kui Lightil? Ning kuidas mõjub see nii targa inimese psüühikale?

Lehekülgede arv: 200
Punktid: 10/10 (Pole muud võimalust!)


Viimati muutis seda Espada (23/7/2009, 12:45). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
http://signkolm.blogspot.com
Espada
Maailmapäästja
Espada


Female Postituste arv : 777
Age : 30
Asukoht : Viljandi

aasta - 2009 aasta raamatud Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2009 aasta raamatud   aasta - 2009 aasta raamatud Icon_minitime13/6/2009, 20:42

9

Pealkiri: "Alkeemik"
Autor: Michael Scott
Lugemise aeg: 04. 04. 2009 - 14. 04. 2009

Parimad kohad:

"Ma pole kindel, et meiegi sellest eriti aru saame," vastas Josh. Ta istus raamatupoe ainsal terveks jäänud toolil. Kuigi ta polnud murdnud ühtegi luud, oli ta üle terve keha muljutudja teadis, et järgmise paari päeva jooksul võtab ta järjest huvitavamaid lillasid toone. Kui ta end viimati niimoodi tundis, oli jalkameeskonna tagumsie liini kaitsja ta jalust maha jooksnud. Tegelikult oli tal praegu veelgi hullem tunne. Tollal oli ta vähemalt teadnud, mis toimub. (ptk. 4, lk. 31)

Lühikokkuvõte: Josh ja Sophie on kaksikud. Üks neist töötab raamatupoes ning teine sellest üle tee asuvas kohvikus. Kord tulevad raamatupoodi võõrad, kelle tõttu saavad kaksikud teada, et poeomanik on Nicolas Flamel. Nad põgenevad Hekate varjuderiiki ning kuna neil on tugevad ja puhtad (kuldne ja hõbedane) aura, äratab Hekate Sophie võimed.

Minu arvamus: Selline suhteliselt lapsikult kirjutatud. Samas vahepeal olid mõned huvitavad faktid. Tegevus arenes väga aeglaselt ning mõned vead olid. Nt. olid kaksikud autost väljas ja järgmisel hetkel väljusid uuesti. Autori järelsõna oli parim.

Lehekülgede arv: 350
Punktid: 7/10
Tagasi üles Go down
http://signkolm.blogspot.com
Espada
Maailmapäästja
Espada


Female Postituste arv : 777
Age : 30
Asukoht : Viljandi

aasta - 2009 aasta raamatud Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2009 aasta raamatud   aasta - 2009 aasta raamatud Icon_minitime15/6/2009, 17:28

10

Pealkiri: "Liiseli võti"
Autor: Ketlin Priilinn
Lugemise aeg: 18. 04. 2009 - 19. 04. 2009

Parimad kohad:

Väljas hakkas juba valgeks minema, kui Liisel lõpuks ometi tukkuma jäi. Paraku õnnestus tal magada vaid alla paari tunni, enne kui kaksikud oma voodist välja ronisid ning rõõmsalt naeru kihistades ja oma keeli lobisedes talt tekki pealt sikutama tulid. (lk. 119, ptk. Masendus)

Lühikokkuvõte: Liisel on tavaline noor naine, kes elab koos oma mehe ja kahe lapse, kaksikute Mia ja Lottaga. Aga tema mees on joodik ning ühel hetkel, kui Liiselil sellest villand saab, põgeneb ta koos lastega oma ema ja õe juurde, kusjuures ta ema arvab, et Liisel on kõik välja mõelnud ning et see on tema süü. Liisel leiab lõpuks uue elukoha ja uue ameti, koguni armub uuesti.

Minu arvamus: Suhteliselt mõttetu. Mingit suuremat teemat ei olnud, pärast uue elukoha leidmist olid igavad tavapäeva kirjeldused, milles otsekõnet polnud vahepeal päris pikalt. Samas oli hea see, et osad tegelased, nt. ema ja lastemööblipoe müüja tekitasid tugevaid, ent ärritavaid, emotsioone. Lugesin kõik peaaegu korraga läbi, ainult selle pärast, et väga igav oli.

Lehekülgede arv: 204
Punktid: 6/10
Tagasi üles Go down
http://signkolm.blogspot.com
Espada
Maailmapäästja
Espada


Female Postituste arv : 777
Age : 30
Asukoht : Viljandi

aasta - 2009 aasta raamatud Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2009 aasta raamatud   aasta - 2009 aasta raamatud Icon_minitime11/7/2009, 14:46

11


Pealkiri: "Vampiiri käealune (Cirque Du Freak - õudus jätkub...)"
Autor: Darren Shan
Lugemise aeg: 24. 04. 2009 - 25. 04. 2009

Parimad kohad:

Haarasin terve käega härra Crepsley ümbert kinni ja kallistasin teda kõvasti. (lk. 172, ptk. 31)

"Lähen varakult voodisse," ütlesin, "ja magan pikalt."
"See ei aita sind," hoiatas härra Crepsley. "On vaid üks asi, mis saab su enesetunnet parandada, ja sa tead küll, mis see on." (lk. 152, ptk. 27)

"Vait!" nähvas härra Crepsley ja vahtis mind põleva pilguga. "Sa pead jooma," teatas ta karmilt. "Sa oled vampiiri käealune. On aeg, et vastavalt käituksid." (lk. 115, ptk. 19)

Lühikokkuvõte: Darren ja härra Crepsley rändavad tükk aega üksi ning liituvad Cirque du Freakiga, kui Darren end pidevalt üksikuna tunneb. Looduskaitsja R. V. tõttu sureb Darreni üks parimatest sõpradest (Sam), kes on inimene, kelle verd Darren esimest korda joob, et tema mälestused saaksid edasi elada.

Minu arvamus: Darren on lahe ning härra Crepsley ka, mulle meeldib nende omavaheline suhe. Lõpus oli veidi liiga palju soolikaid, sellepärast kaheksa punkti.

Lehekülgede arv: 183
Punktid: 8/10 VAMPIIRID! ^_^
Tagasi üles Go down
http://signkolm.blogspot.com
Espada
Maailmapäästja
Espada


Female Postituste arv : 777
Age : 30
Asukoht : Viljandi

aasta - 2009 aasta raamatud Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2009 aasta raamatud   aasta - 2009 aasta raamatud Icon_minitime23/7/2009, 13:12

12

Pealkiri: "Pärast kaheksat"
Autor: Meg Cabot
Lugemise aeg: 21. 05. 2009 - 24. 05. 2009

Parimad kohad:

"Isa. SINA oled haldjakuningas."
"Tõesti või?" Paps ajas lipsu otseks ja oli jälle rahuloleva näoga. Siis aga läks ta kulm murelikult kortsu. "Oot... ega mu kõrvad ometi teravad pole? Või on?" (lk. 87, ptk. 8. sept.)

See info oli minu jaoks tähtsusetu. Noh et mu pea oli otsast otsani täis tõsiasja, et MU KUTT KOLIB AASTAKS (või kauemaks) JAAPANISSE. (lk. 73, ptk. 8. sept.)

Lühikokkuvõte: Michel teatab Miale, et on leiutanud robotkäe, millega saaks palju arstiteaduse arengule kaasa aidata, kuid selle teostamiseks peab ta kolima Jaapanisse. Mia üritab teda veenda Ameerikasse jääma, kuid Michel läheb kõigest hoolimata. Juhuslikult J. P. ja Mia suudlevad, Michel näeb seda. Mia ja Michel lähevad juba veidi enne Gershneri pärast lahku.

Minu arvamus: Hea! No kuulge, seal oli Jaapanit! Kuid veidi tüütav oli pidevalt jutt süütusest ja seksist. Aga noh, ülimalt mõnus, naljakas ja kurb lugemine ühekorraga. :))

Lehekülgede arv: 223
Punktid: 9/10
Tagasi üles Go down
http://signkolm.blogspot.com
Espada
Maailmapäästja
Espada


Female Postituste arv : 777
Age : 30
Asukoht : Viljandi

aasta - 2009 aasta raamatud Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2009 aasta raamatud   aasta - 2009 aasta raamatud Icon_minitime22/8/2009, 22:18

Hetkel lehekülgi loetud: 3228
Tagasi üles Go down
http://signkolm.blogspot.com
Sponsored content





aasta - 2009 aasta raamatud Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2009 aasta raamatud   aasta - 2009 aasta raamatud Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
2009 aasta raamatud
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» 2009 aasta raamatud
» Aastas loetud raamatud 2014. aasta STATISTIKA
» Aastas loetud raamatud 2009
» Aasta 2009

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Võistlused :: Enim loetud raamatuid aastas :: 2011 :: Espada-
Hüppa: