MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 lugemine 2009

Go down 
AutorTeade
Pingu
Kuri admin
Pingu


Female Postituste arv : 1928
Age : 29
Asukoht : London

lugemine 2009 Empty
PostitaminePealkiri: lugemine 2009   lugemine 2009 Icon_minitime1/2/2009, 00:06

1. Autor: Helga Nõu

Pealkiri: Pea suu

Sisu: Klassinohiku Sven-Allani asju hakatakse rikkuma ja lõpuks tuleb välja ka, et ta ise tegi seda endale ja seal on veel tema ja Ingridi veider armastuslugu ja Tiina ebaõiglane elu ja Ville(või oli see Villi?) kättemaksuplaan...

Soovitus: Pff... Lugesin tunni ajaga läbi, aga suhteliselt TÜÜPILINE. Eesti kirjanikud kirjutavad lihtsalt NII palju probleemsetest teismelistest, et see hakkab ajudele käima.

Hinnang: 4/10

* Kohustuslik kirjandus Seitsmendas klassis
** Loetud esimest korda

2. Autor: Stephen King

Pealkiri: Misery

Sisu: Kirjanik Paul, kes on kirjutanud naisi hullutavad romaanid seksikast Miseryst ja ta seiklustest, satub lumetormis autoõnnetusse ja ta päästab ta "suurim fänn", kes on sõnaotseses mõttes hulll. Peale selle, kui Annie(suurimfänn) ta viimase raamatu lõpetab ja teada saab, et Misery sureb, sunnib ta Pauli kirjutama uut romaani pealkirjaga "Misery tagasitulek". Kirjanik, kelle jalad on täiesti kasutud, asubki raamatut kirjutama, kuigi teab, et ei pääse selle naise käest iial. Annie hoiab teda vangis ja vürtsitab Pauli elu selliste meeldivate seikadega nagu loputusvee jooma sundimine, oma uue raamatu ainsa käsikirja eksemplari põletamine ja ilma valuvaigistiteta(millest Paul juba sõltuvuses on) jätmine ja ütleb veel lõpuks, et "Paul, sa tead isegi, et see on SINU süü! Sinu pärast ma seda tegema pidin."
Kui ühel päeval ilmub välja politseinik ja Paul endast märku annab, tapab Annie politseiniku ja raiub hiljem Paulilt jalalaba ja pöidla otsast(vot see oli jube). Lõpuks, kui Paul saab romaani valmis, tapab ta Annie - kes sureb närviajavalt kaua - ja ilmselt kogu ülejäänud elu hakkab ta ette kujutama, kuidas Annie teda tappa üritab, luurates iga nurga taga...
Annie oli minevikus medõde ja pm, käis linnast linna, haiglast haiglasse ja tappis seal inimesi.. Tõeliselt creepy.

Minu arvamus: Voah. See oli lihtsalt RÄIGE! Kuidas Paul ette kujutas, et Annie talt käed ja lõpuks ka pea otsast raius.. ehmatas mind tõeliselt. Very Happy Pff.. Natuke ajasid mind need Misery osad närvi. Aga muidu üks parimaid raamatuid, mida ma lugenud olen. Psühhoterror Very Happy

* Eesti Päevalehe kirjandusklassika sarjast
** Mul on koolis venekeele õps, kes vastab TÄPSELT Annie tihkele ja veidrale kirjeldusele..
Tagasi üles Go down
https://snlhmn.forum.co.ee
Pingu
Kuri admin
Pingu


Female Postituste arv : 1928
Age : 29
Asukoht : London

lugemine 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: lugemine 2009   lugemine 2009 Icon_minitime2/2/2009, 22:42

3. Pealkiri: cirque du freak: Kesköine tsirkus

Autor: Darren Shan

Sisu: steve ja darren lähevad ebarditetsirkusesse, kus astuvad teiste seas üles ka vampiir härra Crepsley ja tema hiiglaslik ämblik Madam Octa. Darren rotib ämbliku ära, kes peagi Steve'i hammustab. Darren on nõus Crepsley abiliseks ja ühtlasi ka vampiiriks saama, et steve päästa. Steve, kes oli seda kohta ise tahtnud ei usu Darreni seletust ja lubab, et hakkab vampiirikütiks.

Minu arvamus: kuigi ma tean, et see oli enne twilighdi jura(ma loodan) ajas mind ikkagi natuke närvi, kui ma jälle seda sõna lugema pidin.
Aga muidu... Tore vahepala Wink

Hinnang: 8/10

* täitsa iseseisval algatusel lugesin xd
** läbisin paari tunniga


Viimati muutis seda Pingu (4/4/2009, 21:45). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
https://snlhmn.forum.co.ee
Pingu
Kuri admin
Pingu


Female Postituste arv : 1928
Age : 29
Asukoht : London

lugemine 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: lugemine 2009   lugemine 2009 Icon_minitime19/2/2009, 19:51

4. Pealkiri: Voonakeste vaikimine

Autor: Thomas Harris

Sisu: Tegutsema on asunud kurikuri sarimõrvar, kes nülib oma ohtrid ja heidab nad siis jõkke. FBI agent Clarice Starling saadetakse(okei sellele eelneb veel igast nalja) kurikuulsa endise psühiaatri Hannibal Lecteri juurde mõrtsuka kohta infot saama. Kannibalist Lecter on nõus infot jagama vaid siis, kui naine enda elu kohta asju avaldab. Tuleb välja, et naisi(kõik ohvrid on naised) röövib mees, kes peab end transvestiidiks ja oma kriminaalse mineviku pärast ei saanud ta soovahetusoperatsioonile. Niisiis tahab ta teha endale tüsedate naiste nahkadest rindadega vesti. Paralleelselt räägitakse ka sellest, kuidas mõrvar(Jame Gumb) arutleb kuhu teha tõmblukk ja kuidas ta järjekordne ohver kaevus piinleb. Lecter põgeneb vaimuhaiglast ja Starling saab Gumbi kätte ja lõpuks voonakesed vaikivad :)

Minu arvamus: Prr.. See mõrvar oli rõve. Lihtsalt õõvastav oli lugeda, kuidas ta niiisama arutles seal.. phuh Very Happy. Ja Hannibal Kannibal äratas mus jubesuurt poolehoidu.. Sümpaatne isik. Very Happy

Hinne: 8/10

* Eesti Päevalehe kirjandusklassika sarjast


Viimati muutis seda Pingu (4/4/2009, 21:45). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
https://snlhmn.forum.co.ee
Pingu
Kuri admin
Pingu


Female Postituste arv : 1928
Age : 29
Asukoht : London

lugemine 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: lugemine 2009   lugemine 2009 Icon_minitime25/2/2009, 22:24

5. Pealkiri: Mõrv idaekspressis

Autor: Agatha Christie

Sisu: Poiroti rongisõidul tapetakse salapäraselt nees, kes osutub julmaks lapseröövliks. Tema surma siis uuritaksegi :)

Lõpplahendus(sisaldab spoilereid nagu karta on xd): nad KÕIK on mõrvarid! Nad kõik valetasid ja nad kõik olid selle röövitud kapsega seotud xd. See oli niiii absurdne...

Minu arvamus: ma naersin valjult ha kopsasin isegi peaga vastu seina xd. See oli woow. Ja hästi kõvasti mõtlesin kaasa. Mitte sellisel kurnaval ja piinaval moel vaid ee... Turgutaval ja hõlpsal viisil:) kuigi see rahvustejant totally pissed me off xd
Ja see, et nad koguaeg prantsusekeeles plägisesid kaa.. Paari inglisekeelsele sarnase sõnaga sai oletada, mida nad ütlesid Mad

Hinne: 7/10

* Eesti Päevalehe kirjandusklassika
** Ma ei vaevunud isegi kaasi ümbert võtmast, sest ma teadsin, et selle raamatu loen kiiresti läbi xd.
*** Esimene A. Christie raamat, mida lugenud olen :)


Viimati muutis seda Pingu (4/4/2009, 21:45). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
https://snlhmn.forum.co.ee
Pingu
Kuri admin
Pingu


Female Postituste arv : 1928
Age : 29
Asukoht : London

lugemine 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: lugemine 2009   lugemine 2009 Icon_minitime28/2/2009, 12:10

6. Pealkiri: Videvik

Autor: Stephenie Meyer

Sisu: oumaigaad -.- Te KÕIK teate, mis seal toimus ja minul pole ka erilist mõtet seda siia kirjutada.

Minu arvamus: Bella iseloom on j.u.b.e. Edward riietub nagu p.e.d.e. ja esimene raamat on liiga selgrootu. Ei ole hea... teised osad on paremad... (st. neljas osa va. keskmine jama)

Hinne: 4/10

* Lugesin teist korda
** Kohustuslikus kirjanduses oli valida, et kas see või Anne Franki päevikud koonduslaagris.. Ma valisin selle Very Happy Ja arvasin, et loeks igaksjuhuks üle.


Viimati muutis seda Pingu (4/4/2009, 21:45). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
https://snlhmn.forum.co.ee
Pingu
Kuri admin
Pingu


Female Postituste arv : 1928
Age : 29
Asukoht : London

lugemine 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: lugemine 2009   lugemine 2009 Icon_minitime4/4/2009, 21:44

7. Pealkiri: Frankenstain

Autor: Mary Shelley

Sisu: Üks mehike kirjutab oma õele sellest, kuidas üks mehike talle räägib oma õnnetust elust ja sellest, kuidas ta avastas inimese ellu äratamise kunsti. Dr. Frankenstein äratas ellu koletise, kellel olid tunded ja keda tema kohutava välimuse tõttu kardeti ja vihati. Koletis pühendas oma elu Frankensteini elu hävitamise peale - tappes kõik ta sugulased, kuni mees üksi on - et ta tunneks sama, mida koletis tundma pidi.

Minu arvamus: Oh, see oli jõhker ja ebaõiglane raamat Very Happy That's all.

Hinne: 5/10

* Eesti Päevalehe kirjandusklassika


8. Pealkiri: Uhkus ja eelarvamus

Autor: Jane Austen

Sisu: Elizabeth Benneti lugu sellest ajast peale, kui neile tekkisid uued naabrid. Naabriks oli rikas ja võluv mr. Bingley, kellega Elizabethi õde sebima hakkas. Rikka mr. Bingley veel rikkam sõber mr. Darcy aga armus Elizabethi ja siis nad sebivad seal - reisivad ringi, räägivad vägapikalt ja on üliviisakad Very Happy

Minu arvamus: Kui sellest raamatust kõige populaarsem sõna otsida, oleks see kahtlemata Mr. XD
Pff. Nad olid nii JULMAD seal! Nad käitusid üliviisakalt küll, aga samas ütles ema selliseid asju nagu "Sul pole kunagi välimust olnud" või.. "Ma armastan sind oma tütardest kõige vähem." ja sõbrannad soovisid teineteisele südamevalu - niisama heatahtlikusest Very Happy See oli irmus! Ja tekst oli nii.. keskaegne. Üllaülla - sellest ajastust see ju ongi Very Happy. Huvitav kas nad rääkisid päriselt kaa nii.. või lihtsalt ei saanud raamatus kõnekeelt kasutada..
Mr. Darcy meeldis mulle. Irmsasti. A kahjuks varjutas teda juba algusest peale selline... neljakümne aastase tume pilv. Lihtsalt selline tobe mulje jäi.
Nad oleks võinud Elizabethiga varem kokku saada :)

Hinne: 6/10

täitsalõpp, kui raske seda lugeda oli ja kui väga ma teada tahtsin, mis edasi juhtub. See kooslus oli nõme Very Happy

* Eesti Päevalehe kirjandusklassika
Tagasi üles Go down
https://snlhmn.forum.co.ee
Pingu
Kuri admin
Pingu


Female Postituste arv : 1928
Age : 29
Asukoht : London

lugemine 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: lugemine 2009   lugemine 2009 Icon_minitime9/5/2009, 20:32

vahepeal olen unustanud märkida ja ma panen nüüd siia aint pealkirja ja autori (A) Laiskuslaiskuslasemindlahti Very Happy

9. Medaljon
Ene Sepp

10. Musta võluri triloogia 1 raamat: Võlurite gild
Trudi Canavan

11. Musta võluri triloogia 2 raamat: Õpilane
Trudi Canavan

12. Musta võluri triloogia 3 raamat: Ülemlord
Trudi Canavan

Midagi oli ilmselt veel vahel xD A mai mäleta Very Happy

13. Kääbik
Tolkien
LÕPUUUKS Very Happy:D
* Eesti päevalehe kirjandusklassika
Tagasi üles Go down
https://snlhmn.forum.co.ee
Pingu
Kuri admin
Pingu


Female Postituste arv : 1928
Age : 29
Asukoht : London

lugemine 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: lugemine 2009   lugemine 2009 Icon_minitime26/6/2009, 15:45

14. The vampire diaries: The awakeing
L.J. Smith

15. The vampire diaries: The struggle
L.J. Smith

16. The vampire diaries: The fury
L.J. Smith

17. The vampire diaries: Dark reunion
L.J. Smith

PS: Nad kõik olid inglisekeeles.

18. Igapäevane nõiakunst
Alice Hoffman
*SJUUPEEER:D:D
**Sellejärgi on vilm kah
Tagasi üles Go down
https://snlhmn.forum.co.ee
Pingu
Kuri admin
Pingu


Female Postituste arv : 1928
Age : 29
Asukoht : London

lugemine 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: lugemine 2009   lugemine 2009 Icon_minitime14/8/2009, 16:19

mul on tunne, et vahepeal on veel midagi olnudxd

19. the magician's apprentice
Trudi Canavan
Tagasi üles Go down
https://snlhmn.forum.co.ee
Pingu
Kuri admin
Pingu


Female Postituste arv : 1928
Age : 29
Asukoht : London

lugemine 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: lugemine 2009   lugemine 2009 Icon_minitime11/9/2009, 20:00

Okei, Nüüd tuleb Kelley Armstrongi raamatute kogu xD

Bitten - Libahunt Elena vaatenurgast.
Stolen - Libahunt Elena vaatenurgast.
Elena röövitakse mingite saikode poolt ja see on ülikriipi Very Happy:D

Broken - Libahunt Elena vaatenurgast.
Elena on rase.^^ Aga samas ajavad zombied teda mööda Torontot taga.

Dime Store Magic - Nõid Paige'i vaatenurgast.
Pahad onud tahavad, Paige'ilt Savannah't ära võtta ja kuulutavad kõigile, et Paige on nõid. Asi läheb suhteliselt karmiks Very Happy:D

Industrial Magic - Nõid Paige'i vaatenurgast.
Keegi tapab eelnevalt mainitud "Pahade onude" lapsi ja Paige uurib seda koos "Paha onu" poja Lucasega
Spoiler:

Haunted - Kummitus/nõid Eve'i vaatenurgast
Eve peab püüdma kinni nixi, kes vihastele naistele pähe poeb ja nendega koos inimesi mõrvab. Samal ajal üritab Eve aga Savannah'iga kuidagi suhelda - mida ta teha ei saa, sest ta on surnud.

Stolen - again Very Happy
Dime Store Magic - AGAIN Very Happy
Broken - aaaaagain.
Industrial Magic - Jah tõesti. Very Happy lugesin ka teist kordaa Very Happy

Et need on siis raamatud 20-30.
ps. Nad on minu lugemisjärjekorras mitte loomulikku järge mööda.
Tagasi üles Go down
https://snlhmn.forum.co.ee
Pingu
Kuri admin
Pingu


Female Postituste arv : 1928
Age : 29
Asukoht : London

lugemine 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: lugemine 2009   lugemine 2009 Icon_minitime25/9/2009, 14:21

31 Stolen... Jmh. Vägameeldib lihtsalt Very Happy
32 Haunted - sai just jälle läbi. Very Happy:D
Tagasi üles Go down
https://snlhmn.forum.co.ee
Sponsored content





lugemine 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: lugemine 2009   lugemine 2009 Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
lugemine 2009
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Lugemine 2010
» <<2009>>
» 2009.
» Astridi 2009

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Võistlused :: Enim loetud raamatuid aastas :: 2009 :: Pingu-
Hüppa: