MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 Minevik + Olevik = Tulevik

Go down 
AutorTeade
Kärolyn
Magus maius
Kärolyn


Female Postituste arv : 2124
Age : 31
Asukoht : Tartu

Minevik + Olevik = Tulevik Empty
PostitaminePealkiri: Minevik + Olevik = Tulevik   Minevik + Olevik = Tulevik Icon_minitime12/1/2009, 18:35

Koolis oli siis vaja kõne teha, panen selle siia ka. Very Happy Jaa, mina olengi äge. Very Happy Very Happy


Minevik + Olevik = Tulevik

Kallid kaasõpilased! Minu nimi on Kärolyn ja ma tahaksin rääkida mineviku mõjust tulevikule. Kui me minevikku muuta ei saa, kas see tähendab, et ka tulevik on kivisse raiutud?

Oleme palju lugenud ja õppinud oma mineviku kohta. Selle kohta, kuidas Eesti vabaks sai ning ka selle kohta, kuidas meilt iseseisvus ära võeti. Kuid kui palju me tegelikult teame? Me võime kuulata oma vanavanemaid rääkimas sõjaaegadest. Me võime tol hetkel seda isegi mõista ja nende valu jagada. Kuid paar päeva hiljem on see ununenud ning me jätkame oma tavalist elu.

On olemas oht, et meilt röövitakse taas iseseisvus. See oht on koguaeg olemas olnud ja ei kao kuhugi. Kuid enamus inimesi ütlevad selle peale, et me oleme nüüd Euroopa Liidus ja NATO kaitseb meid. Vähesed oleks valmis ilma kõhklusteta järgima oma vanavanemate eeskuju ning ise sõtta astuma. Osad vajaksid veenmist ning liituksid siis teistega. Kuid osad jääksid koju ja ootaksid seal, et teised nende eest töö ära teeksid.

Paarikümne aasta pärast teame me mineviku kohta veel vähem. See on see aeg, mil sõja üle elanud vanavanemad juba meie hulgast lahkunud on. Alles siis märgatakse, et oleks võinud rohkem küsida, rohkem hoolida. Seetõttu ongi tähtis, et me praegu mineviku talletaksime. Et ka tulevased põlved teaksid, mida eestlased läbi on elanud. Sest mõistmata, kust me tuleme, on võimatu aru saada, kus me praegu oleme. Meie tulevikust rääkimata. Aitäh!
Tagasi üles Go down
http://invisiblenothing.tumblr.com
 
Minevik + Olevik = Tulevik
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Must minevik, verine tulevik.
» Tulevik
» ohtlik tulevik.
» Eesti keele tulevik

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Isikulised jutud :: Kärolyni looming-
Hüppa: