MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 Tõsist juttu kah:D

Go down 
+5
Karolin
Murtagh
*Nastik.
Audrey
Sulesepp
9 posters
AutorTeade
Sulesepp
200 posti tüüd
Sulesepp


Female Postituste arv : 207
Age : 30

Tõsist juttu kah:D Empty
PostitaminePealkiri: Tõsist juttu kah:D   Tõsist juttu kah:D Icon_minitime28/10/2011, 14:09

Kui tõsiselt kirjutamist võtate, kas tahate saada kunagi kirjaikuks, või pidada seda mõne teise ameti (kui siis millise)kõrvalt. Või teete lihtsalt seda hobi korras? Jagage mõtteid;)
Tagasi üles Go down
Audrey
Queen B ehk ADMIN
Audrey


Female Postituste arv : 9504
Age : 31
Asukoht : Pärnu

Tõsist juttu kah:D Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tõsist juttu kah:D   Tõsist juttu kah:D Icon_minitime28/10/2011, 17:48

Nii. No mina isiklikult võtan kirjutamist üsna tõsiselt, kuigi naljakas on selle kõige juures see, et mu lähedased mu hobist midagi ei tea. Vaid üks väga hea sõbranna ja mõned tuttavad teavad.

Aga tulevikust siis:
Ma arvan, et ma olen liiga kaua (6-7 aastat) kirjutanud ja liiga pühendunud sellele, et seda tulevikus enam mitte teha. Keskendumisraskustega loominguline inimene nagu ma olen...
Õpin parasjagu rakenduskõrghariduses 'teatud' ametnikuks ning see ala on ikka üsna raske. Aga ma usun, et tulevikus töö kõrvalt ikka saab kirjutada. Aja jooksul ju areneb kirjutamise stiil ja kõik, mis sellega kaasas käib. Seega, tulevik on helge, ma arvan.
Tahaks ikka ühe raamatu ka kunagi kirjutada, kui aeg küps. Ja ma rõhutan- ma ei teeks seda raha pärast. Pigem enda arendamiseks ja muidugi sooviks teada, kuidas suhtuvad mu loomingusse tähtsad kirjastajad ja teised lugejad.

Aga jah- kui midagi kehvasti läheb, on mul niiöelda töö olemas. Ja kui hästi läheb on töö kõrval üsna suur hobi. Ja ausalt öeldes ma ei ütleks et see nii väga hobi minu puhul on... Ma ei oskagi öelda tegelikult kui oluline selline väljendusviis on. Ma armastan seda (juhul kui aega ja inspiratsiooni on), ma jumaldan kirjutamist, oma ideede ja väljendusviisi arenemist, ma jumaldan seda vabadust, loo arengut, oma mõtete keerkäike, mõtete vabaks laskmist, seda kui inspiratsioon mind ründab... Lihtsalt kõike!

Minu puhul see vist siiski on hobi? Või töö? Ma ei tea, ma ei oska seda liigitada... Võib-olla on see lihtsalt üks mu kirgedest? Writing is my passion :)
Ainult et... mul on kahju, et ma nii harva praegusel kiirel ajal kirjutada saan. Lausa vaimselt tunnen et midagi on viltu :)

Et jah, võib-olla päris kirjanikuks ei hakka, kuigi iga inimene peale raamatu avaldamist muutub selleks. Hetkel mina end kirjanikuks ei pea. Pigem olen lihtsalt kirjutaja. Aga kirjutamisel on väga oluline osa mu elus.
Paljud tuttavad ja õpetajad soovitasid mul koguni ajakirjandust õppima minna aga uurisin ülikoolides ja sel alal oli vist mata eksamit vaja, seega... jahmm...
Kujutan ette, et ajakirjanikuharidus oleks kirjutamisele ka korralikult kasuks tulnud :) Aga ma ehk arenes siis aja jooksul veelgi paremaks.
Tagasi üles Go down
*Nastik.
Kärameister
*Nastik.


Female Postituste arv : 1048
Age : 27

Tõsist juttu kah:D Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tõsist juttu kah:D   Tõsist juttu kah:D Icon_minitime28/10/2011, 19:33

Hmh. Väga tõsiselt võtan kirjutamist. Okei, ma alustan siis algusest peale.

Ma õppisin kirjutama juba 5-6-aastaselt, ja hakkasin esimese asjana ühte jänesega vihikusse luuletusi vorpima. Muidugi olid need vägaväga algelised, aga juba siis sai mu kirjutamisearmastus alguse.

Kui ma olin kolmandas või neljandas, hakkasin regulaarselt saatma oma kirjatuükke ajakirja "Hea Laps", kus ma võitsin erinevatel konkurssidel umbes 5-7 korda ja mind avaldati päris palju. Ühe näidendiga sain ise Vikerraadiosse jõulude puhul lindistamisele. Umbes samal ajal (5.klassis) võitsin üleeestilisel võistlusel "Minu kiri Astrid Lindgrenile" esimese koha.

Peale seda ma enam Heasse Lapsesse nii palju ei saatnud, kuidagi lapsikuks jäi see ajakiri. Hakkasime oma klassis n.ö isetegevuslikku ajalehte välja laskma, kus ma suuresti kaasa tegin. Ja nüüd olen kooliajakirja üks toimetajatest. Praegu osalen "Sahtlist Netti" luulekonkursil, ja ei ole enam nii aktiivne kui vanasti. Samas on asi ehk ka selles, et meievanustel just eriti palju võimalusi oma loomingu avaldamiseks mitte ei ole.

Aga kirjutan ma ikka veel, ja kuigi väga ei avalda oma proosat, pigem luulet, siis ma hoian sellest hobist kümne küünega kinni ja mõtlen välismaale ajakirjandust õppima minna. Aga eks näis, kas just ajakirjandust, ehk tuleb vahepeal mingi muu mõte.
Tagasi üles Go down
http://www.nnastik.blogspot.com
Murtagh
Kärbes ämblikuvõrgus
Murtagh


Female Postituste arv : 2326
Asukoht : Maybe in Gil'ead today..

Tõsist juttu kah:D Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tõsist juttu kah:D   Tõsist juttu kah:D Icon_minitime28/10/2011, 19:48

Ma ütleks, et ma võtan kirjutamist üsna tõsiselt, kuigi mul ei ole absoluutselt püsivust millegi pikema kirjutamiseks. Sest ma ei ole siiani suutnud ühtegi järejuttugi lõpetada, ning ma olen kirjutanud juba päris pikalt.

Muidu kirjandid ja lühijutud ja kõik muu selline on mul päris hea, võistlustele on neid palju saadetud ja nii edasi. Ideid on ka, fantaasiat jagub. Aga vot tahe puudub...

Ehk siis päris reaalselt raamatukirjutaks või nii ma vist ei sobi, sest ma kirjutaks ühte raamatut terve igaviku. Aga muidu hobi korras mulle väga meeldib kirjutada ning igaltpoolt võib leida lõigukesi, mida ma inspiratsiooni hetkel olen kirjutanud.
Tagasi üles Go down
Audrey
Queen B ehk ADMIN
Audrey


Female Postituste arv : 9504
Age : 31
Asukoht : Pärnu

Tõsist juttu kah:D Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tõsist juttu kah:D   Tõsist juttu kah:D Icon_minitime28/10/2011, 19:52

Nastiku jutu peale tuli meelde, et mul ema ütles, et ma päääris pisikesena kirjutasin igasuguste nukkudega jms intervjuusid, mis polnud sugugi lapiku sisuga, kui arvata võiks. Ja kirjutamiseni aastad tagasi jõudsingi vist selle pärast, et kooris laulmine jäi soiku.
Mina kuskile oma asju saatnud pole, sest ei pea end piisavalt heaks. Aga koolisisestel luuletuste võistlusel olen väga edukas olnud (imelisel kombel I-II kohad), kuigi pole ka eriline luuletaja.
Tagasi üles Go down
Karolin
Põ(h)jatark
Karolin


Female Postituste arv : 974
Age : 27
Asukoht : Mõtetes

Tõsist juttu kah:D Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tõsist juttu kah:D   Tõsist juttu kah:D Icon_minitime28/10/2011, 20:24

minu poolt siis natuke teistsugust arvamust ka Very Happy
minu jaoks on kirjutamine kindlasti hobi, kuigi tulevikust võib minust isegi ajakirjanik saada... kes teab . Igatahes meeldib mulle kirjutada, väga . Aga millegi pikema kirjutamiseks läheb mul kaua aega ja ma ei olekindel, et see väga hea välja tuleks. pigem meeldib mulle kirjutada väikeseid lühijutte.
kuigi kui rääkida sellest, mida ma väiksen kirjutasin siis *naerab*
kirjutasin päris palju jutte umbes 7 aastaselt, mis olid küll väga rohkete kirjavigadega, aga see-eest neid praegu lugedes õudsalt armsad
Tagasi üles Go down
Sulesepp
200 posti tüüd
Sulesepp


Female Postituste arv : 207
Age : 30

Tõsist juttu kah:D Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tõsist juttu kah:D   Tõsist juttu kah:D Icon_minitime29/10/2011, 22:59

Ma siis ka endast. Kirjutama Ƶppisin nelja-viieselt. Mul on tohutu hunnik illustreeritud jutte sellest ajast:) vƵistlustel on alati hƤsti lƤinud. Vāga hƤsti, niiet ma usun endasse. Enesekriitikat jagub ka. Ajakiri Va(vƤrske rƵhk) mind avaldanud ei ole. Jumal tƤnatud tagasivaates:D praegu osalen sahtlist netti ja tƤnapƤeva romaanis. Hoidke pƶialt. Wink pean rohkem hobiks mis ei t2henda et ma seda t6siselt ei vƵta.
Tagasi üles Go down
Audrey
Queen B ehk ADMIN
Audrey


Female Postituste arv : 9504
Age : 31
Asukoht : Pärnu

Tõsist juttu kah:D Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tõsist juttu kah:D   Tõsist juttu kah:D Icon_minitime30/10/2011, 00:29

Selles Tänapäeva omas mille tähtaeg oli 1. sept? Very Happy Oh, mina küll ei kiirusta neist osa võtma. Võiks vist küll aga ma olen liiga kriitiline vist...
Tagasi üles Go down
*Nastik.
Kärameister
*Nastik.


Female Postituste arv : 1048
Age : 27

Tõsist juttu kah:D Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tõsist juttu kah:D   Tõsist juttu kah:D Icon_minitime30/10/2011, 12:46

Ma võtaks ka hea meelega sellest osa, aga ma ei suuda midagi lõpuni kirjutada, never ever. Lihtsalt ... alustan ja enda arust ülihea idee, aga kui jõuan nii 30 A4 valmis, siis hakkan ära vajuma ja mõtlen, et ei olegi nii hea mõte, või siis lihtsalt ei viitsi enam kirjutada, nii et kõik suuremad ideed on sinnapaika jäänud ... Ehk siis paari aasta pärast õnnestub midagi ka lõpule viia :)

Sulesepp : Hoian ikka pöialt Wink Kas sa praegu alles kirjutad või sul juba suurem osa valmis või üldse ära saadetud juba? Very Happy
Tagasi üles Go down
http://www.nnastik.blogspot.com
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

Tõsist juttu kah:D Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tõsist juttu kah:D   Tõsist juttu kah:D Icon_minitime30/10/2011, 13:00

Mina kirjutan, sest ma lihtsalt armastan seda. Mulle on eluaeg igasuguseid asju meeldinud välja mõelda, langedes pisidetailideni välja. Seepärast kirjutan ma ka üpris aeglaselt, kuna kõik peab olema minu jaoks perfekne.

Alustasin kirjutamist vist päris noorelt. Siiani on veel mingi vihik, kuhu ma olen mingeid jutukesi kirjutanud (nagu nt. ,,Pall Pimpi" Very Happy)
Esimest järjejuttu alustasin mingi 8-aastaselt. Inspiratsiooni sain mängukoopast, lugedes teiste inimeste järjekaid. Kahju, et seda alles ei hoidnud. Praegu oleks tore lugeda.

Aga kohe päris kirjanikuks pole saada mõtet. See on pigem minu tõsine hobi, võib-olla avaldan kunagi mingi raamatu, aga ära elada on kirjanikuna üpris raske. Uusi autoreid tuleb aina juurde ja juurde ning konkurents tihe.

Vot selline siis minu arvamus.



Tagasi üles Go down
Sulesepp
200 posti tüüd
Sulesepp


Female Postituste arv : 207
Age : 30

Tõsist juttu kah:D Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tõsist juttu kah:D   Tõsist juttu kah:D Icon_minitime30/10/2011, 17:46

To Nastik0120: tƤnud, juba saatsin Ƥra aga veidi kahetsen. Arvan et asja temast ei saa ja kas jƤrgmist julgengi siis enam proovida:s
Tagasi üles Go down
Keku
Veriveri loveable
Keku


Female Postituste arv : 853
Age : 29
Asukoht : Üksik saar keset Atlandi Ookeani.

Tõsist juttu kah:D Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tõsist juttu kah:D   Tõsist juttu kah:D Icon_minitime30/10/2011, 20:23

Ma olen olnud koguaeg arvamusel, et Eestis kirjaniku tööga ära ei ela, nii et minna seda lausa otseselt õppima ei ole mul kohe kindlasti plaanis, kuigi selline "sa oled tulevikus täitsa kirjanik valmis" on üks levinumaid lauseid mul sõprade seas.. Paremate sõprade muidugi ehk siis nende, kes reaalselt mu teoseid lugenud ka on. Sellepärast kavatsengi ma minna ülikooli midagi sellist õppima, mis tooks näiteks hea sissetuleku ja ma ei oska muidugi praegu öelda, kui palju vaba aega mul üle jääb, aga kuna mulle praegu meeldib väga kirjutada, siis ma kahtlen, et ma selle kunagi väga soiku jätaksin. Kuna ma praegu veel noor olen, ei ole mul selliseid isklikke kogemusi just kuigi palju, millest kirjutamiseks inspiratsiooni võtta, nii et ma loodan väga, et tulevikus mul see pluss juurde tuleb, et ma ka siis ehk parima võimaluse korral mõne raamatu valmis kirjutan, mis ka poelettidele äkki välja jõuaks, mitte sahtlisse vedelema jääks. See on mul siis see kõgie kõrgem eesmärk seoses kirjutamisega.
Tagasi üles Go down
*Nastik.
Kärameister
*Nastik.


Female Postituste arv : 1048
Age : 27

Tõsist juttu kah:D Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tõsist juttu kah:D   Tõsist juttu kah:D Icon_minitime31/10/2011, 18:53

Vaatasin just seda Tänapäeva kodulehte ja taaskord imestan, kui masendavat juttu eestlased kirjutavad.
Ise olen ÜRITANUD lugeda raamatuid "Surnud liblikad" jms (juba pealkiri on masendav), aga ei ole suutnud edasi lugeda, sest lihtsalt ainult läbude, vägistamiste jm teema käib.

Praegu avasin 2011 võidutööd. Nimekiri on jällegi väga "rõõmsameelne":
II koht (1000 eurot) Reeli Reinaus, käsikiri "Nahka kriipivad nädalad"
II koht (1000 eurot) Kristel Kriisa, käsikiri "Piinatud hinged"
III koht (620 eurot) Kiiri Saar, käsikiri "Martin Greeni juhtum"
III koht (620 eurot) Reeli Reinaus, käsikir "Vaevatud"

Ja mis mulle veel ei meeldi: aastast aastasse on samad võidunäod. See on kuidagi... imelik. Kohe kindlasti on Eestis teisigi häid kirjanikke, kes sinna oma käsikirju saadavad.
Lihtsalt seoses Sulesepa osalemisega tuli meelde Very Happy
Tagasi üles Go down
http://www.nnastik.blogspot.com
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Tõsist juttu kah:D Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tõsist juttu kah:D   Tõsist juttu kah:D Icon_minitime31/10/2011, 20:16

Ma osalesin ka paar aastat tagasi sellel võistlusel, kuigi ei saavutanud midagi. Ma arvasin tookord, et kõik osalejad, isegi kui nad ei võida, saavad oma töö kohta tagasisidet ja see oligi minu peamine eesmärk, aga ma eksisin Laughing

Häbi öelda, aga ka mina ise kirjutasin üsna masendava loo. Minu arvates ongi eestlastele omane pigem negatiivsest kirjutada, kuna see võimaldab lugeja emotsioonid enda kontrolli alla saada ja tõmbab neid rohkem kaasa Rolling Eyes

Kirjutamine on mulle alati meeldinud ja esimesed katsetused tegin ma varsti pärast seda, kui ma kirjutamise selgeks sain. Ma mäletan, et minu esimene lugu, mille kallal ma ema kirjutusmasinal sehkendasin, rääkis tüdrukust, kes läheb esimest korda kooli ja saab endale palju uusi sõpru. Kahjuks või õnneks on see kuskile kaotsi läinud ja ma arvan, et seda oleks praegu üsna hirmus lugeda Embarassed Umbes sama kaua olen ma unistanud ka kirjanikuks saamisest, kuigi tõsisemalt hakkasin ma kirjutamisega tegelema alles 15-aastaselt, kui kirjutasin ühe Tokio Hoteli fanfictioni, mis venis üle 100 lehekülje pikaks ja mis oli ühtlasi ka minu esimene jutt, mille ma korralikult ära suutsin lõpetada. Praegu on minu kõige pikem jutt "KYM: Inglite ja deemonite vahel on kõik läbi" ja kuigi see ei ole veel valmis, on see juba 440 lehekülge pikk. Kirjandite kirjutamine läks mul koolis ka üsna libedalt ja mul õnnestus nende eest isegi paar auhinda saada, aga kirjandeid ma üldiselt eriti ei armasta Razz

Hetkel on kirjutamine mulle rohkem hobi, kuid ma loodan, et ehk õnnestub mul kunagi ka midagi avaldada - üks sõbranna tõotas mulle kunagi pühalikult, et kui ma seda 23. eluaastaks ei tee, saan ma kere peale, aga ma loodan, et ta on selle ära unustanud - , kuna see on üks vähestest tegevustest, mis mulle tõeliselt meeldib. Selles lootuses läksin ma ka eesti filoloogiat õppima, sest kirjutamise juures kulub hea eesti keel marjaks ära, ja mul on alati korraga peas mitu erinevat ideed, isegi kui ma neid kõiki kirja ei jõua panna Twisted Evil
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Sulesepp
200 posti tüüd
Sulesepp


Female Postituste arv : 207
Age : 30

Tõsist juttu kah:D Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tõsist juttu kah:D   Tõsist juttu kah:D Icon_minitime1/11/2011, 21:19

Eesti noorte kirjanike reas on tƵesti palju emosid:D
hullult kahju et nad raiskavad pika aja juttude lugemisele t2nap2evas aga vastu kirjutada ei viitsi. 2kki nad ei loegi l2bi?:s
aga jah, eks k6igil alguses unistus saada raamatuga maha ja edasi on juba n2ha mulle tundub:D
kas keegi kuulsaks tahab ka saada ja mis te arvate kas eestis saabki kuulsaks ja lugupeetuks v ainult parimal juhul kerttu-rakke-kuulsaks?
Tagasi üles Go down
*Nastik.
Kärameister
*Nastik.


Female Postituste arv : 1048
Age : 27

Tõsist juttu kah:D Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tõsist juttu kah:D   Tõsist juttu kah:D Icon_minitime1/11/2011, 21:57

Noh, ausalt öeldes ei, ma arvan, et mingit konkreetset kuulsust ei saa. No eks keegi ikka teab ja tunneb, aga sellest suurt kasu ei saa. Muidugi on suur asi juba see, kui keegigi on viitsinud sinu teoseid lugeda jne, aga mõttekam oleks proovida välismaal. Mitte küll kohe suurriikides, kus konkurents niigi suur, aga Eestis... on väga raske sellega vist.
Tagasi üles Go down
http://www.nnastik.blogspot.com
Audrey
Queen B ehk ADMIN
Audrey


Female Postituste arv : 9504
Age : 31
Asukoht : Pärnu

Tõsist juttu kah:D Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tõsist juttu kah:D   Tõsist juttu kah:D Icon_minitime1/11/2011, 22:47

Et saada maha raamatuga, mis sind kuulsaks teeks, on vaja üht- shokeerida lugejat/lugejaskonda kas siis positiivselt või negatiivselt. Leiutada midagi uut, midagi sellist, mis paneks inimesi ahhetama, krutiks nende emotsioone vms... ja Eesti ajakirjandusmaastiku kihama (jep, see on ka oluline)...

Ja alles siis räägime edasi kuulsusest. Kõigepealt on vaja end lihtsalt nähtavaks muuta ja ERILINE lugu on see, mis seda teeb.

Kuigi jah, olgem ausad, avaldatud raamatuga kaasnev kuulsus kaob üsna ruttu ja uus särav kirjanik kaobki peagi teiste omataoliste halli massi. Seega on vaja nähtav olla. Kogu aeg.

Ja... ma ei tea, ma ei ütleks, et Eestis oleks raske mingi raamatuga kuulsaks saada. Vastupidi. Kui sa oled vähegi tasemel, peaksid küll välja paistma nende väheste noortekate kirjanike seast, kes arvavad, et 126 lk läbust ja elu armastusest kokku-lahku minek on maailma kõige asjalikum storyline... Rolling Eyes That simply sucks.
Tagasi üles Go down
Sulesepp
200 posti tüüd
Sulesepp


Female Postituste arv : 207
Age : 30

Tõsist juttu kah:D Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tõsist juttu kah:D   Tõsist juttu kah:D Icon_minitime10/11/2011, 12:08

true that.
nõustun.
Viimane mis ta oligi...vaevatud, teema tundub õudne lauasa jube pask, andke andeks. Aga näete, palun väga läheb peale küll:s
Tagasi üles Go down
Stiina
200 posti tüüd
Stiina


Female Postituste arv : 220
Age : 29
Asukoht : Jumalast hüljatud paradiisis.

Tõsist juttu kah:D Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tõsist juttu kah:D   Tõsist juttu kah:D Icon_minitime10/11/2011, 12:54

Minule on korduvalt esitatud küsimus, kas ma tahaksin kirjanikuks saada, alias tegeleda sellega tõsisemalt vms. Minu vastus on juba mitmendat aastat olnud kindel ei. See ei näi minu jaoks lihtsalt reaalne.

Olen kirjutanud lugusi alates teisest - kolmandast klassist. Algselt olid üsnagi algelised lühilood, seejärel hakkasid ilmuma "reidi" stiilis järjekad ("Liidetud südamed"). Mingil hetkel arenes muidugi ka mu kirjutamine ning alustasin nii mõnegi toreda järjejutuga, nagu "Yhe suwe muinaslugu", "Igaviku suudlus", "Kollanokk" jms. Kuid nagu näha, ei ole minus ilmselget püsivust juttude kirjutamisel.

Mingil hetkel läksin sujuvalt üle lühijuttude peale. Neid oli palju kergem kirjutada ning reeglina ongi minu puhul kirjeldavad tekstid, mitte midagi väga suure sündmustikuga. Tühjuse, tegevuse või millegi säärase ilustatult kirjutamine. Kui ma nendega alustasin, tegin kellegagi ka kokkuleppe, et kui saab 20 lühijuttu täis, hakkan juba vaikselt enda kogumiku peale mõtlema, kuid muidugi pole seda siiani teinud.

Sujuvalt läksin lühijuttude pealt üle luuletustele. Olen olnud juba aastaid suur luule austaja, tegeledes ka etlemisega, kuid ei ole uskunud endasse, kui potensiaalsesse poetissi. Ühel hetkel aga tegin proovi ning mulle hakkas meeldima see tunne, mis tekkis, kui luuleridu kirjutasin ja seal ma nüüd olengi pidama jäänud. Praegult. :)

Kirjanikuks ma siiski ei hakka. Kui võtta kirjutamist, kui tööd, kaotaks see minu jaoks oma võlu.
Tagasi üles Go down
http://ggreenladybugg.blogspot.com/
Sponsored content





Tõsist juttu kah:D Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tõsist juttu kah:D   Tõsist juttu kah:D Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Tõsist juttu kah:D
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» "9 juttu minu elust"
» Elu mis muutus

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Muu :: Vaba teema-
Hüppa: