MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 2013 :):)

Go down 
+4
*Nastik.
-Ene-
Audrey
Cilen
8 posters
Mine lehele : 1, 2, 3, 4  Next
AutorTeade
Cilen
Magus maius
Cilen


Female Postituste arv : 2007
Age : 26
Asukoht : Tartu

2013 :):) Empty
PostitaminePealkiri: 2013 :):)   2013 :):) Icon_minitime5/1/2013, 19:22

I

2013 :):) Minu_pariis
Minu Pariis
Autor: Urmas Väljaots
Lehekülgi: 304
Tutvustus: Kuhu kadusid Chaneli parukad? Miks tahab Pariisi korteriomanik näha üürniku tuludeklaratsiooni? Milline oli mu kapisuurune katusekorter? Kus on Pariisis prestii¾ne elada? Kuidas moeshow’le modelle valitakse? Milline on tõeline pariisitar? Millised on Pariisi huvitavamad restoranid? Kui palju prantslane puhkab?…

Selles raamatus leiate vastused nii neile kui paljudele teistele küsimustele. See on lõbus antropoloogiline vaatlus, kus absurdsed situatsioonid vahelduvad konkreetsete ellujäämisnäpunäidetega ning kus ma jutustan oma tähelepanekustest Prantsusmaa ja prantslaste ning Pariisi ja pariislaste kohta. Teie ees on väike sissevaade prantslaste igapäevaellu, nende veidrustesse, kommetesse ja harjumustesse. Kuid see on ka minu lugu – sellest, kuidas uude keskkonda sattusin ja kuidas siin kohaneda tuli.
Minu arvamus: Mulle väga meeldis. Selline hästi huvitav lugemine, sai teada palju fakte Pariisis elavatest inimestest, nende kommetest, viisakusest ning käitumis maneeridest.
Kõige enam pakkus siiski huvi prantslaste pidev vingumine kõige kallal. Lihtsalt nii naljakas, et nad absoluutselt igast asjast leiavad midagi, mis ei sobi. Kuigi samas tundusid kõik need korterite leidmine, igasugune paberimäärimine, kõik need pangas käigud... Uhh, lihtsalt superkeeruline. Very Happy


Viimati muutis seda Cilen (6/1/2013, 20:51). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Cilen
Magus maius
Cilen


Female Postituste arv : 2007
Age : 26
Asukoht : Tartu

2013 :):) Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013 :):)   2013 :):) Icon_minitime6/1/2013, 14:23

II

2013 :):) Show?image_id=1344
Minevik olevikus
Autor: Ene Sepp
Lehekülgi: 124
Tutvustus: „Minevik olevikus” on järg raamatule „Minevikuta mälestused”, kus 16-aastane Liisa-Ly otsustab suvel kodust põgeneda ja jõuab tagasi alles mitu kuud hiljem. Nüüd on möödunud viis aastat ja Liisa-Ly elab koos noormehega, kes ta toona lõpuks tagasi koju tõi. Elu on ilus ja tüdruk ei oska unistada millestki enamast, kuid korraga ilmub välja inimene, mälestus viie aasta tagusest suvest, kes tema idüllilise elu uuesti sassi lööb. Liisa-Ly seisab keeruliste valikute ees, aga mis tahes valikut ta ka ei teeks, keegi saab ikka haiget.
Minu arvamus: Võtsin selle vaid seetõttu, et vaatas nii ilusti raamatukogu riiulil vastu. Ja ka osalt seepärast, et mind huvitas, mis edasi läheb. Ja osalt ka see, et näha, kuidas siis Eesti noorsoo raamatute autorid neid raamatuid ka kirjutavad. Very Happy
Aga kui nüüd aus olla siis ega raamat mingisugust ülivõimast muljet ei jätnud. Võib-olla on asi lihtsalt selles, et raamatus oli liialt palju inglise keelseid väljendeid, tiba roppust ja peategelane oli kuidagi nii... ma lihtsalt ei saanud temast aru. See pidev joomine, klubides käimine... Okei, võib-olla ma olen lihtsalt veel liiga noor ja ei käi klubides ega joo ega suitseda, aga ma ei tahagi seda tegema hakata, niisiis ma ei osaka nagu midagi öelda... Very Happy
Ahjaaa, autori kaks väljendit panid mind ka kulmu kortsutama: "Oh jeesas" ja "...täesti pohlad." Misssss pohlad?!?!?!
Tegelikult ma ei taha öelda, et autor halvasti kirjutaks. Lihtsalt raamat ei jätnud nii sügavat muljet kui oleks võinud. Kuigi lõpp mulle meeldis. Ja Liisa-Ly - Tekla on muide palju lahedam nimi - juures meeldis see, et ta oli hästi emotsionaalne. :)
Ahjaaa, tahaks veel ka ära mainida, et Tänapäeva kujundused on jätkuvalt päris koledad. Nagu üleüldse. Lehed on nii paksud, kaanekujundus kole, alapealkirjade font rõve...
Tagasi üles Go down
Cilen
Magus maius
Cilen


Female Postituste arv : 2007
Age : 26
Asukoht : Tartu

2013 :):) Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013 :):)   2013 :):) Icon_minitime9/1/2013, 19:53

III

2013 :):) 11110

Ruubeni liblikad: Kirsipiia
Autor: Kiiri Saar
Lehekülgi: 272
Tutvustus: Septembrikuu algus toob ühte Tallinna gümnaasiumi lõpuklassi uue õpilase – nägusa ja kütkestava Ruubeni, kes võidab oma meeldiva oleku, erakordse tarkuse ja sarmiga otsekohe koolikaaslaste poolehoiu. Ent kõigi üllatuseks näib noormees kaunitest kooliõdedest enim huvi tundvat hoopis paksukese ja paljude pilkealuse Kirsipiia vastu. Tüdruku vastu, keda keegi endale sõbraks ei taha. Keda isegi ta enda kass mingil seletamatul põhjusel vihkab. Kelle ainus meelelahutus on oma kurbust, üksildust ja tõrjutust peletada krõpsupaki või kommikoti sisu tühjendades. Hoolimata ebavõrdsest taustast areneb vastastikune sümpaatia Kirsipiia ja Ruubeni vahel kiiresti sügavaks armulooks, mille taga peituvaid tumedaid ohtlikke hoovusi armastuse kõikvõimsusesse sinisilmselt uskuv tüdruk esialgu aimatagi ei oska.
Minu arvamus: Huhh, ausalt öeldes polnud ma millestki sellisest varem lugenud. Et keegi saab luua selliseid pettekujutelmid jne. Kuigi, võib-olla mõninagaid taolisi, kuigi hetkel tõesti ei meenu. Nii et mine sa tea.
Eriti kulmu kortsutama pani see, et 55 kg kaaluv tüdruk peab endale riideid lasteosakonnast ostma. Et nagu ahhh?!?!?! Ei pea ju nagu. Vähemalt see tundub imelik. Mina ei saaks sealt nagunii ühtegi hilpu. Very Happy
Igatahes, ma ei saaks öelda, et raamat halb oli. Kuigi vahepeal tundus see kuidagi liiga ninnu-nännu, Ruuben on ülekõige ja bla-bla-bla, siis lõppkokkuvõttes mulle siiski meeldis. Võib-olla just selle lõpu tõttu, et nad Ruubeniga päriselt kokku ei jäänud. Very Happy
Tagasi üles Go down
Audrey
Queen B ehk ADMIN
Audrey


Female Postituste arv : 9504
Age : 31
Asukoht : Pärnu

2013 :):) Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013 :):)   2013 :):) Icon_minitime10/1/2013, 07:45

Ma niisama segan vahele. Mulle ka Tänapäev kujundused ei meeldi. Kui ma näiteks osaleks ja saaks raamatu kirjastatud, tahaksin ma ise otsustada, milline mu raamat välja näeb. Mitte, et kaas on mingit kollse-rohelist värvi ja siis seal on mingid mitteteemakohased kritseldused :S
Tagasi üles Go down
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2013 :):) Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013 :):)   2013 :):) Icon_minitime10/1/2013, 08:12

Sarjades on kujundus ette määratud. Selles suhtes, et ühe võistluse sarja kujundab üks inimene, ning need on kõik sellised, et saad pilgu peale visata, et tegu on ühe aasta võistlustöödega. Aga oma arvamust saab ka muidugi avaldada.
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
Cilen
Magus maius
Cilen


Female Postituste arv : 2007
Age : 26
Asukoht : Tartu

2013 :):) Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013 :):)   2013 :):) Icon_minitime10/1/2013, 17:12

Ma olen muidugi aru saanud, et niiviisi on, aga tahtmatult on jäänud mulje justkui nad ei viitsiks kujundusele erilist rõhku pöörata. Kuigi ühel aastal oli juba täitsa okei (üleeelmisel ehk?) Kuigi lehed olid vastikult paksud ning raamatut pidi väänama ja keerama, et see korralikult hoiaks.
Tagasi üles Go down
Audrey
Queen B ehk ADMIN
Audrey


Female Postituste arv : 9504
Age : 31
Asukoht : Pärnu

2013 :):) Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013 :):)   2013 :):) Icon_minitime10/1/2013, 22:32

Loomulikult ma saan sellest aru, et üks kujundus ühe aasta raamatutel aga no sorri, enamus aastaid on ainuüksi kujundus alla igasugust arvestust. Ma ei tea kedagi, kellele nende raamatute välimus meeldiks. Lisaks sellele pole ka enamuste sisu ei midagi erilist (peod, narko, üks noritud/välditud inimene, üks peategelastest saab surma, peategelased ei jää kokku ning raamat ei lõppe millegi erilisega jne). Mulle tundub, et Tänapäeva konkursi tase jääb iga aastaga aina nõrgemaks. Nõrgemaks igas vallas.
Tagasi üles Go down
*Nastik.
Kärameister
*Nastik.


Female Postituste arv : 1048
Age : 27

2013 :):) Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013 :):)   2013 :):) Icon_minitime10/1/2013, 22:59

Ma ei saa kuidagi lisamata jätta, et võitjad on kogu aeg samad näod. Kas tõesti osaletakse nii vähe või on kõik nii haledad kirjutajad? Seda on nii raske uskuda. Ja Audrey'ga igatpidi nõus, vahel muidugi ilmub mõni asjalikum teos, aga valdavalt on mul valus isegi lahti teha neid raamatuid.
Tagasi üles Go down
http://www.nnastik.blogspot.com
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

2013 :):) Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013 :):)   2013 :):) Icon_minitime10/1/2013, 23:32

Ma nägin pilti sellel aastal laekunud käsikirjadest. Virn oli siiski korralik... Very Happy Aga ju lihtsalt enamus on... not so good. Millest on kahju.
Tagasi üles Go down
Audrey
Queen B ehk ADMIN
Audrey


Female Postituste arv : 9504
Age : 31
Asukoht : Pärnu

2013 :):) Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013 :):)   2013 :):) Icon_minitime11/1/2013, 00:29

Üldiselt saavadki kirjastatud need, kellel eelnevatel aastatel on see õnn naeratanud, kuna nad on suutnud mingi probleemi ümber jutu kirjutada (Nt. ''Must vares'' mis vist peaks noortele õpetama, et kedagi ei tohiks hinnata välimuse põhjal ja nii edasi ja nii edasi... Või olen ma oma 20 eluaastaga nende 'teoste' jaoks liiga vana?).
Igatahes on üsna mõru vaadata neid tulemusi ja näha seal aasta-aasta järel korduvaid nimesid. Ma pidasin seda võimaluseks uutele kirjutajatele, mitte et mõned nüüd sellele konkursile rõhuvadki.
Näiteks Mare Sabolotny ''Kirjaklambritest vöö''- kas sel hetkel oli noortele lugejatele eesti kirjaniku poolt kirjutatud taolise teemaga raamat? Minu meelest mitte. Ja voilaaa, teine koht! Kui ma mitu aastat tagasi lugesin seda, tundus see nii hea. Mõni aeg tagas uuesti lugedes, või noh üritades seda lugeda, no lihtsalt ei suuda. Kahjuks pean nentima, et minu jaoks on enamus selle konkursi raamatuid kirjutatud justkui möödaminnes, mille tõttu on raske neisse süveneda.
Hetkel on mul üks selle konkursi raames kirjastatud raamat päriskodus öökapil ja ootab lugemist aga ma arvan, et ma ei tee seda. Selles teoses oli põhimõtteliselt juba järgmises lõigus mitu aastat möödunud (VIST, või kuud... ma pole kindel hetkel)... Aga no see on jabur ju? Okei, olgu lühikesed peatükid või mis iganes. Aga paluks ka sisu, mitte et ühe peatüki jooksul on järsku aeg mingi paar aastat edasi läinud. Masendav lihtsalt. Võib-olla ma olen tõesti liiga palju lugenud ja need raamatud on pisut noortematele mõeldud. Igatahes ma vist täitsa loobun nende lugemisest (kui just vahel hobialast huvi ei teki) ja keskendun hinnatud kirjandusele. Näiteks ''Prohvet'' on mu lugemislistis juba pikemat aega.

PS: Vabandust, Cilen, et me su teemat nüüd siin reostame...
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

2013 :):) Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013 :):)   2013 :):) Icon_minitime11/1/2013, 01:01

Ma vabandan ka, aga see on hea arutlusteema. xD (A)
Ja tegelikult kolime sellega chätti. (A)
Vaba teema.
Tagasi üles Go down
Cilen
Magus maius
Cilen


Female Postituste arv : 2007
Age : 26
Asukoht : Tartu

2013 :):) Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013 :):)   2013 :):) Icon_minitime13/1/2013, 22:08

IV

2013 :):) Image

Magic Tree House 3: Mummies in the morning
Autor: Mary Pope Osborne
Lehekülgi: 65
Tutvustus: Jack and Annie are ready for their next fantasy adventure in the bestselling middle-grade series—the Magic Tree House!

Jack and Annie don't need another mummy.

But that's what they get when the Magic Tree House whisks them back to ancient Egypt. There they meet a long-dead queen who needs their help. Will Jack and Annie be able to solve the puzzle, or will they end up as mummies themselves?
Minu arvamus: Selline väike lasteraamat, mille ma raamatukogust endale koju tarisin. Muidugi selle põhimõttega, et enda inglise keelt harjutada ja selles osas tiba targemaks saada.
Ausalt öeldes alustasin ma juba suvel Lauren Kate'i Torment'ga, kuid kuna ma pole sellega veel poole pealegi jõudnud, mõtlesin, et võtan vahepeal midagi lihtsamat ka lugemiseks. Very Happy
Jaaa.... üsna edukalt läks see lugemine. Sõnu oli, mida ma sõnaraamatust vaatama pidin, kuid ega sellest midagi pole ka. Very Happy Sain näiteks teada, et ladder tähendab redelit. Very Happy Very Happy Mõnikord ei viitsind ka vaadata, mis sõna tähendab, kuid sellistel juhtudel sain ma aru, mida lause ise peaks tähendama. Very Happy
Vahvvaaaa, mu essa inglise keelne raamat, mille läbi sain. Mis sest, et lasteraamat. Very Happy


Viimati muutis seda Cilen (14/1/2013, 18:44). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Mezilane
Pipar
Mezilane


Female Postituste arv : 1381
Age : 25
Asukoht : Eesti

2013 :):) Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013 :):)   2013 :):) Icon_minitime14/1/2013, 16:01

Alustada tulebki lihtsate raamatutega. Siis on hiljem ka lihtne. Vähemalt minu loogika järgi.
Tagasi üles Go down
http://www.wattpad.com/user/MezilaneM
Cilen
Magus maius
Cilen


Female Postituste arv : 2007
Age : 26
Asukoht : Tartu

2013 :):) Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013 :):)   2013 :):) Icon_minitime14/1/2013, 16:06

Ma arvan ka sama. Very Happy
Tagasi üles Go down
Cilen
Magus maius
Cilen


Female Postituste arv : 2007
Age : 26
Asukoht : Tartu

2013 :):) Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013 :):)   2013 :):) Icon_minitime15/1/2013, 18:19

V

2013 :):) 11168

Välised
Autor: Scott Westerfeld
Lehekülgi: 408
Tutvustus: Scott Westerfeldi “Inetutega” alanud sarja viimases raamatus on endine re¾iim langenud, kedagi ei tehta enam ilusaks udupeaks ja Tally on läinud elama vabasse loodusesse. Maailm on muutunud ning autor näitab, milliseks. Raamatu peateemaks on ilukultuse asemel kuulsusekultus.
Peategelane Aya Fuse elab Jaapanis, kus hakatakse uuesti avastama kunagisi tavasid ja kultuuri – teetseremooniat, mangat – aga kõige tähtsam selles ühiskonnas on kuulsus. See, kui kuulus sa oled, määrab kõik – sellest sõltub sinu staatus ja see, kui kaugele sa elus jõuad. Aya ei ole eriti heas seisus, kuid siis kohtub ta tüdrukute kambaga, kelle eesmärgiks ongi võimalikult vähese kuulsusega elada. Aya otsustab kirjutada neist loo ning liitub sel eesmärgil kambaga. Selgub aga, et ta avastab palju rohkem, kui ta oodanud oli…
Minu arvamus: Kui ma selle raamatu kätte võtsin, olin ma selle suhtes üpris negatiivselt meelestatud. Ses suhtes, et väga imelik, kuna autor kirjutas uue raamatu hoopis teise tegelase vaatenurgast. Ja üleüldse alustasin ma raamatut nii, et ma tõesti mõtlesin, et see saab olema kohuutaaaaavvvvv.
Agaaa, hehehe, ma valetaks, kui ma ütleks, et see mulle ei meeldinud. Tegelikult täitsa meeldis. Kõige rohkem meeldisid mulle Sly tüdrukud, ja nendest kõige enam Miki ja Kai-Lai jmsssss. Mis iganes nimed tal veel olid. Very Happy
Tagasi üles Go down
Cilen
Magus maius
Cilen


Female Postituste arv : 2007
Age : 26
Asukoht : Tartu

2013 :):) Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013 :):)   2013 :):) Icon_minitime24/1/2013, 11:22

VI

2013 :):) R134630

Tunnistaja
Autor: Nora Roberts
Lehekülgi: 440
Tutvustus: Valitsushimulise ema tütar Elizabeth saab ühel õhtul lõpuks ema haardest vabaks. Ta veedab sõbrannaga aega ühes ööklubis ja lubab võõra mehe võrgutaval vene aktsendil peibutada end majja Lake Shore Drive’il. Sündmused, mis järgnesid, muutsid neiu elu igaveseks.

Kaksteist aastat hiljem elab ta Abigail Lowery nime all Ozarkis ühe väikelinna äärealal. Vabakutselise programmeerijana kavandab ta keerulisi turvasüsteeme – ning täiendab omaenese turvalisust kurja koera ja tulirelvade valikuga. Ta hoidub omaette, räägib vähe, ei paljasta midagi.

Kuid Abigaili reserveeritus intrigeerib politseiülem Brooks Gleasonit. Naise loogiline mõistus, varjav loomus ja ebaromantilised vaatepunktid lummavad, kuid ka ärritavad teda. Ta kahtlustab, et Abigail vajab millegi eest kaitset ja et tema hoolikad kaitsekihid varjavad lugu, mis tuleb paljastada.
Minu arvamus: Kui see kunagi eesti keeles välja tuli, tahtsin seda väga lugeda. Aga kuna ma ei viitsinud raamatut linnaraamatukogus taga ajada, jätsin asja sinnapaika, jäädes lootama, et see kunagi ka kooli raamatukokku tuleb. Ja tuligi! Very Happy
Igatahes peab ütlema, et see oli igati vahva raamat. Algus ning lõpp olid vääääääga huvitavad, keskel kiskus kohati igavaks, kuid mitte nii, et ma raamatut pooleli oleksin tahtnud jätta.
Tagasi üles Go down
Cilen
Magus maius
Cilen


Female Postituste arv : 2007
Age : 26
Asukoht : Tartu

2013 :):) Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013 :):)   2013 :):) Icon_minitime29/1/2013, 22:10

VII

2013 :):) 1357296271453

Viin su endaga, Phoenix
Autor: Joss Stirling
Lehekülgi: 240
Tutvustus: Tähtis on sind siit ära viia... Ma röövin su.“

Phoenix kuulub Kommuuni – ebatavaliste võimetega varaste gruppi. Tema sihtmärk on Yves Benedict, Londonit külastav Ameerika üliõpilane. Kuid selgub, et Yves on midagi palju enamat kui kõigest sihtmärk. Ta on Phoenixiga kokku määratud. Tema hingesugulane. Kommuunile kuulub Phoenixi minevik ja grupp tahab endale ka tema tulevikku. Kas Phoenixil õnnestub päästa poiss, keda ta armastab..., ja iseend?
Minu arvamus: Ühel päeval linnas olles lihtsalt tuiasin Apollos ringi, kui ühtäkki jäi see raamat silma ning ma oleksin seal kohapeal peaaegu otsad andnud. Oligi olemas, appppiiiiiiii!
Seejärel ma veidi aega imetlesin raamatut, avastades selle kõrvalt muidugi veel ühe uue raamatu, aga no kuidagi ei saanud sellelt silmi ja siis ma nurusin ema, et ta ostaks selle mulle. Ja ostiski, kui lubasin, et raha tagasi maksan. (Õnneks oli vaheajal siis just üheks päevaks tööle palutud.) Ja siis ma olin nii õnnelik, et koguaeg lehitsesin, aga no lugeda ka ei julenud, et pärast rikun kuidagiviisi emotsiooni veel ära, kui viimaks päriselt kätte võtan. Very Happy
Olgu, aitab. Selline oli siis saamislugu, kuid see pole eriti oluline. Oluline on raaaaaaamat!
Ütleks kohe ära, et ma lihtsalt ei suutnud Yvesi nime Iivsina hääldada. Lihtsalt... mkmm. Minu jaoks oli ta koguaeg Aivs. Very Happy
Hea oli asja juures see, et Phee juba teadis, et ta savant on. Ei tulnud mingisugust avastamis asja vahele ega midagi, mis oli super. Ja nüüd natuke tegelastest:
Seer: Appppppppi, kõige suurem sitapea kõige tavalisema nimega maailmas - Kevin Smith. Hahaha.
Unicorn: Vastik, vastik, vastik. Isegi tema anne oli vasti. Ime, et ta siis nii vastik, vastik, vastik oli.
Dragon: Muidugi oli ka tema vastik, kuid sellegipoolest mitmeid kordi parem kui see vastik Unicorn enda tobeda nimega.
Xav: Ma lihtsalt ei suuda ära oodata, millal kolmas osa eesti keeles tuleb. Xav'i hingeleidja saab olema kindlasti supppper armas, kuna Xav on lihtsalt vapustav.
Zed ja Sky: Miks ei võiks pärismaailmas hingeleidjaid eksisteerida?
Phee: Varastamine on kohe kindlasti tema teema. Very Happy
Yves: Kui kahe meetrine mees suudleb meetri ja 64 cm tüdrukut, peab ta kummardama ka, eks ole. Autor nagu kordagi ei maininud seda ettepoole kummardumist. NO, tegelikult pole sel erilist vahet, sest ma nagunii ise mõtlesin selle enda jaoks ikka ära.


Sooviks ka abielluda!


Tagasi üles Go down
Audrey
Queen B ehk ADMIN
Audrey


Female Postituste arv : 9504
Age : 31
Asukoht : Pärnu

2013 :):) Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013 :):)   2013 :):) Icon_minitime30/1/2013, 01:04

Hah, Cilen Very Happy Ma hääldan Yves-i nagu Dzaivs või midagi sellist. Ja ma ostsin endale selle sarja esimese raamatu, nii umbes 14€ käisin välja, kui Apollos pisut alla hinnatud oli. Tundus huvitav aga siiani pole suutnud läbi lugeda. Pole lihtsalt võimalik süveneda. Olen pooleli ma ei tea mitmenda peatüki juures Very Happy
Tagasi üles Go down
Cilen
Magus maius
Cilen


Female Postituste arv : 2007
Age : 26
Asukoht : Tartu

2013 :):) Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013 :):)   2013 :):) Icon_minitime30/1/2013, 11:10

Hahaha. Igal ühele oma hääldus. Very Happy
Tagasi üles Go down
Mezilane
Pipar
Mezilane


Female Postituste arv : 1381
Age : 25
Asukoht : Eesti

2013 :):) Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013 :):)   2013 :):) Icon_minitime30/1/2013, 16:31

Aaah! Ma just mõtlesin selle raamatu peale, et millal küll uus raamat ilmub. Appi appi! Ma pean raamatupoodi jooksma. Nädalavahetus on nii kaugel järsku.
Hingetu!
Tagasi üles Go down
http://www.wattpad.com/user/MezilaneM
Cilen
Magus maius
Cilen


Female Postituste arv : 2007
Age : 26
Asukoht : Tartu

2013 :):) Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013 :):)   2013 :):) Icon_minitime3/2/2013, 14:39

VIII

2013 :):) Minu_tai

Minu Tai
Autor: Mai Loog
Lehekülgi: 295
Tutvustus: Mai Loog kolis Taisse 11 aastat tagasi. Internetis kohatud inglasest kallimaga otsustasid nad naeratava lõunamaa kasuks. Nüüd on Mai taas vallaline, kuid elab ja töötab siiani Bangkokis. Troopilise Tai erootilis-eksootiline õhkkond on avanud temas küljed, mida nii mõnedki Eesti lapsepõlvesõbrannad alguses veidraks pidasid. Miks teeb Mai muusikavideosid, kus oma jutustatud loo juurde tantsib ringi kalli pitspesu väel või sädelevates bikiinides? Kuidas sobivad Mai jänkukõrvad kokku doktorikraadi ning Tai poliitilise situatsiooni analüüsimisega Eesti meedias?
«Ma olen kaasaegne naine, ma olen seks-subjekt, ja ma naudin seda,» ütleb Mai ning selgitab oma raamatus seda lähemalt.
Minu arvamus: Mõnus! Vaatamata sellele, et autor pidevalt pidutses, jättis ta üpris sümpaatse ja targa inimese mulje. Keda ta muidugi on ka.
Raamatus oli mõnusalt põimunud Tai kombed, ajalugu kui ka autori enda tegemised ja sellega seotud sündmused.
Igati mõnus raamat, kuigi vahepeal käi selline tunne, et Tais ainult pidu pandaksegi. Arvatavasti pole see tõsi.
Ja kõigeeee enam meeldis mulle see, et taid naeratavad koguaeg. Nagu KOGUAEG. Jube vahva!!!
Tagasi üles Go down
Cilen
Magus maius
Cilen


Female Postituste arv : 2007
Age : 26
Asukoht : Tartu

2013 :):) Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013 :):)   2013 :):) Icon_minitime5/2/2013, 21:48

IX

2013 :):) 9789949505302

Väljavalitud
Autor: P. C. + Kristin Cast
Lehekülgi: 288
Tutvustus: Öö Kojas tegutsevad tumedad jõud ning vastmärgitud vampiiri Zoey Redbirdi seiklused koolis võtavad salapärase pöörde. Sõpradest saavad vaenlased ja, kummaline küll, vihavaenlastest sõbrad. Nõnda algab sarja kaasahaarav kolmas osa, kus Zoey pannakse proovile nagu ei kunagi varem. Tema parim sõber Stevie Rae on ebasurnud ja pingutab, et säilitada endas inimlikkust. Zoeyl pole aimugi, kuidas teda aidata, aga ta teab, et tema ja Stevie Rae avastusi tuleb Öö Kojas varjata kõigi eest, sest usaldada ei saa enam kedagi. Tagatipuks leiab Zoey end ootamatust olukorrast kolme poiss-sõbraga. Kui tuua mängu veel verejanu, võib tagajärjeks olla katastroof. Ja nagu sellest poleks veel küllalt, hakkavad surema vampiirid. Päriselt surema. Ent nagu Zoey sageli avastab: asjad on harva nõnda, kui pealtnäha paistab…
Minu arvamus: Mulle meeldis!
Samas Zoey märkused nohiklikkuse kohta ja üleüldse see nohikute teema jäi nagu arusaamatuks. Mina vaatan ka igasuguseid kordusosi, armastan HP'd jne, kuid ega ma seetõttu end veel nohikuks pea.
Samuti mul on hiiglama kahju Lorenist. Vaatamata sellele, et ta Z'd pettis, olen ma 95% kindel, et talle tõesti tüdruk meeldis. Või noh, mulle meeldiks kui see nii oleks olnud. Neferet on ju selline sitapea ja Z kasuluuser on selline ahvijunn... Very Happy
Hahaha, okei, jään järgnevaid osi ootama!!!!!!!


Tagasi üles Go down
Cilen
Magus maius
Cilen


Female Postituste arv : 2007
Age : 26
Asukoht : Tartu

2013 :):) Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013 :):)   2013 :):) Icon_minitime8/2/2013, 17:11

X


2013 :):) Show?image_id=1292

Legend
Autor: Marie Lu
Lehekülgi: 304
Tutvustus: Kunagisi Ameerika Ühendriike laastavad orkaanid ja üleujutused ning sõda kahe osapoole, vabariigi ja kolooniate vahel.
June on vabariigi imelaps, rikkasse kõrgklassi peresse sündinud 15-aastane tüdruk, keda treenitakse hiilgavaks karjääriks sõjaväes.

Day, 15-aastane agulipoiss, on vabariigi tagaotsituim kurjategija, tabamatu lindprii, keda kahtlustatakse ka kolooniate heaks tegutsemises.

Nad on pärit täiesti erinevatest maailmadest, kuid nende teed ristuvad, kui mõrvatakse June’i sõjaväelasest vend ja Dayst saab peamine kahtlusalune. June otsustab ta iga hinna eest leida ja oma venna surma eest kätte maksta. Samal ajal teeb Day kõik, et varastada vabariigilt ülikalleid ravimeid oma katku haigestunud vennale. Algab kahe andeka vaenlase vaheline kassi ja hiire mäng, mille käigus aset leidvaid pöördeid, ilmsiks tulevaid saladusi ja kõrgeid panuseid ei näe ette kumbki osapool.
Minu arvamus: See on selline raamat, mille lõpus sa jääd lihtsalt tühja pilguga tagakaant passima ja raamatu üle järele mõtlema, enesel silmad pisarais.
Mulle tõsiselt, tõsiselt meeldis. Alguses häris veidi see, et jutt oli olevikus, kuid pika peale ei pannud seda enam tähelegi. Vahepeal oli sekka ka mälestusi, mis olid minevikus kirjutatud ning kuigi oleks võinud eeldada, et see on kas kaldkirjas vms, siis seda see ei olnud. Ja ausalt öeldes, ega vahet polnudki. Aru sai ikka, mil toimus päris tegevus, mil oli jälle juttu minevikust.
Tahaks siia tegelikult praegu igasuguseid asju kirjutada, nagu sellest, kui hämmastavad olid sealsed tegelased, kuid kõik see päriselt toimus. Kuidas Vabariik enda rahvast sõna otseses mõttes mürgitas. Hea on teada, et see on kõigest raamat, et puudub tõelisus.
Pealegi, ma usun, et sellele tuleb ka järgesid. Pole veel muidugi uurinud, kuid arvestades seda, kui palju lahtiseid otsi jäi, siis arvatavasti ikka tuleb. Või juba on. Inglise keeles, muidugi.

Mulle meeldis see, kuidas Day oma nime valikut põhjendas. Mitte ta õige, vaid just Day.

Tagasi üles Go down
Cilen
Magus maius
Cilen


Female Postituste arv : 2007
Age : 26
Asukoht : Tartu

2013 :):) Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013 :):)   2013 :):) Icon_minitime17/2/2013, 13:01

XI

2013 :):) 1914522

Õnnistatud needus
Autor: Airika Harrik
Lehekülgi: 360
Tutvustus: ”Kas ma kuulsin õigesti, 82?” murdis nr.49. end mind kõrvale lükates esikusse sisse. “Kas sa võtsid endale DEEMONI!?”
“Ta ei võtnud mind, ma tulin ise,” üritas Luc talle tervituseks naljatada, kui 49. kööki marssis. Tamanna jäi deemonipoissi vapustatud ilmel silmitsema.
“Ütle mulle, 82, kust kohast sina neid...erijuhtumeid küll leiad? Kas sa kogud neid või?”
“Ma ei mõista, 49. Mis mõttes “kogun”?”
“No mis seal mõista – sul on juba Rändur, Kuuhunt, kivikõva vaim ja nüüd veel deemon kah! Millal siis mao järele lähed?”
“Haa-haa, väga naljakas, Tamanna. Mina ei otsi neid, kusjuures,” mainisin ma. “Nad tulevad ise minu juurde.”
Minu arvamus: Ma ei ütleks, et ma sellest üldisesse vaimustusse sattusin, kuid mulle meeldis. Üks põhitegur selle juures on muidugi see autor on nii noor. Teiseks ehk... see on üdini fantaasiat täis.

Tagasi üles Go down
Cilen
Magus maius
Cilen


Female Postituste arv : 2007
Age : 26
Asukoht : Tartu

2013 :):) Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013 :):)   2013 :):) Icon_minitime24/2/2013, 11:26

XII

2013 :):) 9789985326398


TULI
Autorid: Mats Strandberg & Sara Bergmark Elfgren
Lehekülgi: 496
Tutvustus: Engelsforsis muutub olukord üha kuumemaks. Väljavalitud alustavad oma teist gümnaasiumiaastat. Suvi otsa on nad deemonite järgmise sammu ootuses hinge kinni hoidnud. Ent oht ähvardab neid hoopis teisest, täiesti ootamatust suunast. Üha selgemaks saab tõsiasi, et midagi on Engelsforsis tõeliselt valesti. Minevik põimub tänapäevaga, elavad kohtuvad surnutega. Väljavalitud saavad üksteisega üha lähedasemaks ja neile tuletatakse taas kord meelde, et maagia ei leevenda õnnetu armastuse piinu ega paika purunenud südant.
Minu arvamus: Mulle tõesti, tõesti meeldis. Alustades siis sellega, kuidas kõik omavahel viimaks sõpradeks said, ning lõpetades sellega, kui vastupandamatult ning absoluutselt hea see raamat oli.
Kõige enam tegelastest meeldib mulle Minoo. Nii oli ka eelmise raamatu puhul ning on ka praegu. Samas, ega teisedki nüüd nii halba muljet ei jätnud. Nad kõik olid omamoodi toredad. Very Happy
Kui oleks võinud arvata, et raamatu algus on kuidagi selline igav ja veniv, kirjeldades ainult tüdrukute koolis käimist jne, siis otse vastupidi. See oli niiiiiiii... kõhedusttekitav ning kogu aeg sa teadsid, et midagi on õhus. Midagi juhtub Kohe-kohe. Just see mind nii väga võluski.
Ja kui ma neid raamatuid siin hindaksin, saaks see kindlasti 10. Very Happy
Tagasi üles Go down
Sponsored content





2013 :):) Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013 :):)   2013 :):) Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
2013 :):)
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 4Mine lehele : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» 2013
» 2013
» 2013
» 2013
» 2013.

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Võistlused :: Enim loetud raamatuid aastas :: Cilen-
Hüppa: